לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אפולו 14"

הוסרו 4 בתים ,  לפני 4 שנים
מ
בוט החלפות: \1הכ\2\3, \1עמו\2
מ (בוט החלפות: \1הכ\2\3, \1עמו\2)
הליכת הירח השנייה נוצלה לבדיקות גאולוגיות במכתש הקונוס, הסמוך למקום הנחיתה. הציוד הדרוש כבר הועמס על עגלת הציוד. הטיפוס על שולי המכתש סיפק ניסיון בהליכה בשטח הררי, בתנאי כבידה של שישית מכוח הכבידה של כדור הארץ. במהלך פעילות זו נאספו דגימות של קרקע הירח, שהושלכה מתחתית ים הסערות, בעומק 164 ק"מ מתחת לפני הירח. בנוסף, שפרד ומיטשל צילמו את מכתש פרא מאורו מהשוליים שלו. פעילות זו נמשכה 4 שעות ו־20 דקות, ובמהלכה עברו האסטרונאוטים מרחק של כ־3 ק"מ.
 
הצוות עסק גם בפעילות רצינית פחות על הירח. שפרד הביא עימועמו ראש של מקל [[גולף]] אותו חיבר למוט איסוף הסלעים ושני כדורי גולף. שפרד היכההכה בכדורים ביד אחת עקב מגבלת חליפת החלל, וטען כי הכדור השני עף למרחק של "מיילים על מיילים" תחת כוח המשיכה החלש, אולם מאוחר יותר הודה כי הכדור עבר לא יותר מ-400 מטרים. לאחר מכן זרק מיטשל את המוט ב[[הטלת כידון]].
 
בזמן שמפקד המשימה וטייס נחתת הירח היו על פני הירח, טייס תא הפיקוד סטיוארט רוזה ביצע ניסויים במסלול. הוא צילם אתרי נחיתה אפשריים למשימות הבאות; צילם תופעות אסטרונומיות כגון אור ה[[זודיאק]]; בדק את היכולת של פני הקרקע להחזיר שידורי רדיו בתדרי S ו-VHF; בדק שינויים בשדה ה[[כבידה]] של הירח; וצילם את פני הירח ממרחק 60 מייל ימי.