לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אסון אולמי ורסאי"

# המשטח שקרס היה רצפת הקומה השלישית בבניין ששימש לשני אולמות אירועים. רצפת ה[[פל קל]] שנבנתה הייתה מסוג לא תקני שנבנה באופן רשלני. היא לא עמדה ב[[מאמץ גזירה|מאמצי הגזירה]] שפעלו עליה בדפנותיה וקרסה כולה בקטע המלבני שבין ארבעת ה[[עמוד]]ים.
# תקופה קצרה לפני האירוע, הבניין עבר שיפוצים, שבמהלכם הוסר קיר שתמך ברצפה בקומה השלישית, באולם בקומה השנייה. הקיר אמנם לא היה חלק מהקונסטרוקציה, אך הוא מנע את שקיעת התקרה עד אותו שלב. התברר שהשיפוצים נעשו ללא פקחים מהעירייה או מ[[מכון התקנים הישראלי|מכון התקנים]].
# רצפת הקומה השלישית החלה לשקוע לאחר הסרת הקיר מתחתיה, דבר שהיה צריך לעורר את תשומת לבם של בעלי האולם. השקיעה החלה להיות ניכרת לעין שבועות אחדים לפני האסון עצמו, אך הבעיה לא טופלה, אלא להפך: במקום לטפל בגורם לשקיעת הרצפה, הוספו חול וריצוף נוסף מעליה על מנת ליישר בחזרה את הרצפה. לא רק שפתרון זה הסתיר את הבעיה המדאיגה, אלא שהוא אף החמיר אותה בכך שנוספושעקב פיתרון זה נוספו על הרצפה עומסים קבועים נוספים מהריצוף החדש (המסתכמים במאות קילוגרמים).
# בערב החתונה, כאשר הרצפה הייתה קרובה לקריסה, נוסף עליה משקלם של עשרות אנשים שרקדו עליה. הקריסה הייתה פתאומית כאשר שטח רחבת הריקודים נתלש מהדפנות ונפל יחד עם האנשים שהיו עליו.
 
218

עריכות