מיסטיק ריבר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: ויקיזציה, פיסוק, כתיבה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
כרזת הסרט בעברית

מיסטיק ריבראנגלית: Mystic River) הוא סרט דרמה אמריקאי שיצא לאקרנים בשנת 2003. הסרט בוים על ידי קלינט איסטווד ומככבים בו שון פן, טים רובינס, קווין בייקון ולורנס פישבורן. תסריט הסרט נכתב על ידי בריאן האלגאנד, ומבוסס על רומן שנכתב על ידי דניס לאהאן. הסרט היה מועמד לשישה פרסי אוסקר וזכה בשניים- שון פן זכה בקטגוריית השחקן הטוב ביותר וטים רובינס זכה בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט מתחיל עם שלושה ילדים ג'ימי מארקאם, שון דאוין ודייב בויל משחקים הוקי ברחוב. בזמן שהם משחקים, הילדים מוצאים קטע במדרכה שהמלט עדיין לא התייבש. ג'ימי רושם את שמו במלט וכך גם שון, דייב מתחיל לרשום את שמו, אבל מכונית נעצרת ואדם שמעמיד פנים שהוא שוטר נוזף בהם ואומר לדייב להיכנס למכונית. דייב מסתכל מחוץ לחלון ורואה שחבריו מסתכלים עליו בזמן שהמכונית נוסעת. כשהוריהם של ג'ימי ושון שומעים שדייב נלקח על ידי שוטר חשדו שמשהו לא כשורה והחלו לחפש אותו. עשרים וחמש שנה אחר כך, הילדים כבר גדולים ועדיין גרים בבוסטון ג'ימי הוא אסיר משוחרר שמנהל חנות שכונתית דייב הוא פועל ועדיין יש לו בעיות מהחטיפה. שניהם שכנים והם קרובי משפחה דרך הנישואין; הבת של ג'ימי בת 19 ושמה ק'ת והיא יוצאת ללא ידיעת אביה עם ברנדן הריס נער שאביה לא מסכים שתצא. ק'תי וברנדן מתכוונים לברוח ולהתחתן בלאס וגאס. ק'תי יוצאת בלילה עם חברה ודייב רואה אותה בבאר מקומי. באותו לילה ק'תי נרצחת ודייב חוזר הביתה עם יד מדממת ודם על בגדיו. אשתו עוזרת לו לנקות את הדם. דייב טוען שהוא נאבק בשודד וכנראה הרג אותו. שון הוא בלש והוא חוקר את הרצח של ק'תי. במהלך הסרט שון ושותפו משיגים רמזים בזמן שג'ימי משתמש בקשריו לחקירה פרטית משלו. שון מגלה שהאקדח שרצח את ק'תי היה בשימוש בשוד של חנות אלכוהול ב-1980 והאקדח שייך לרי הריס אביו של ברנדן הריס, שגורם לו לחשוד בברנדן הריס. רי הריס נעדר כבר זמן אבל שון בטוח שהאקדח עדיין נמצא בבית. ברנדן טוען שאביו רי שולח 500 דולר כל חודש מאז שנעלם. שון מגלה שג'ימי היה שותפו של ריי הריס. שותפו של שון חושד בדייב שהיה בין האחרונים שראו את ק'תי חיה ובגל שיש לו פצע ביד. דייב ממשיך להתנהג בצורה מוזרה, לבסוף אשתו מספרת לגימי שהיא חושדת שדייב הרג את קתי. ג'ימי וחבריו משכרים את דייב בבאר מקומי, וכשדייב יוצא מהבאר להקיא האנשים של ג'ימי עוקבים אחריו. ג'ימי מספר לדייב שהוא ירה ברי הריס כדור בגרון וכדור בחזה על זה שהוא הלשין עליו ובגללו הוא היה בכלא ובגלל זה הוא לא היה ליד אשתו הראשונה שנאבקה בסרטן. גימי אמר לדייב שהוא לא יהרוג אותו אם הוא יודה שהוא הרג את ק'תי אם הוא לא יודה הוא יהרוג אותו דייב אומר שהוא הרג מישהו אבל לא את ק'תי ג'ימי לא מאמין לו ושולף סכין דייב נלחץ ומקיא שוב והחליט להודות ובכך הוא חשב שגימי לא יהרוג אותו גימי דוקר אותו בבטן ויורה לו בראש ונפטר מגופתו סמוך לנחל בזמן שדייב נרצח, ברנדן מתעמת עם אחיו הצעיר וחברו על רצח ק'תי הוא מרביץ לנערים אבל כמעט נורה על ידי חברו של אחיו אבל שון הגיע למקום ומנע זאת. למחרת שון מספר לגימי שהוא מצא את הרוצחים של בתו. שון שואל את גימי אם הוא ראה את דייב כי הוא מבוקש לחקירה על רצח. גימי מודה לשון אבל אומר שחבל שהוא לא עשה זאת יותר מהר.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכנסות הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכנסות הסרט ברחבי העולם הסתכמו בכ-156,822,020 דולר שמתוכם 90,135,191 דולר בארצות הברית ו-66,686,829 דולר ברחבי העולם. עלות הפקת הסרט הסתכמה בכ-30 מיליון דולר.‏[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]