מלאך משמיים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
מלאך משמיים
Hush, Hush
מלאך משמיים.jpg
מידע כללי
מאת בקה פיצפטריק
שפת המקור אנגלית
סוגה פנטזיה
הוצאה
שנת הוצאה 2009
הוצאה בעברית
הוצאה מודן הוצאה לאור
שנה 2011
סדרה
ספר הבא מלאכים באפלה
קישורים חיצוניים
מסת"ב 978-1-4169-8941-7
הספרייה הלאומית 003028901

מלאך משמיים (במקור: Hush, Hush) הוא שמו של הספר הראשון בסדרת הספרים מסוגת הפנטזיה מאת בקה פיצפטריק. הספר נועד בעיקר לנוער וזכה להצלחה רבה. היה לרב-מכר של הניו יורק טיימס ותורגם, בין השאר, לשפות ספרדית, סינית, איטלקית, צרפתית, פולנית, רומנית, טורקית, פורטוגזית, שוודית ועברית. הספר יצא לאור בישראל בשנת 2011 על ידי מודן הוצאה לאור.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נורה גריי היא נערה שאפתנית ותלמידה מצטיינת שהתייתמה מאביה לפני כשנה. היא יושבת ליד חברתה הטובה ביותר, וי, בשיעורי ביולוגיה. יום אחד מחליט המורה לשנות מקומות, ונורה נאלצת לשבת לצד תלמיד חדש ומסתורי בשם פאץ'. נדמה כי פאץ' יודע על נורה הרבה יותר משעליו לדעת, ואולי אפילו יותר מנורה עצמה, ולאחר כמה מקרים מסתוריים ולא-צפויים שקורים לנורה - שפאץ' כנראה מעורב בהם - נורה מתחילה להיות אובססיבית לגבי זהותו האמיתית. רצונה לגלות עליו עוד ועוד מגלה לה בסופו של דבר שפאץ' הוא בעצם מלאך שנפל מגן-עדן שמתכנן להרוג אותה על-מנת להפוך לבן-אנוש! לפאץ' יש דרך אחת ויחידה להפוך לבן אנוש והיא להקריב את נורה. דבריה, חברתו לשעבר של פאץ', גם כן מלאכית שנפלה, מנסה לשכנעו לחוס על חייה של נורה ואף להצילה, וכך להפוך למלאך שומר ולשוב לחיות אתה בגן-עדן. פאץ' מתנגד להצעתה בכל תוקף ונצמד לתוכניתו המקורית, להרוג את נורה, אך המצב מסתבך כשהוא מתאהב בה.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • נורה גריי - תלמידה ב"תיכון קולדווטר". לפי סדר המקומות החדש היא יושבת ליד פאץ', כאשר לפני כן ישבה ליד וי. נורה מניחה שמשהו לא לגמרי "בסדר" עם פאץ' בגלל החוסר במידע עליו ועל עברו. היא נאבקת במשיכתה אליו בגלל סודותיו והמצבים המוזרים אשר סובבים אותו. לאחר לא הרבה זמן היא פוגשת באליוט וג'ולס. נורה מתקשה להחליט על מי לסמוך - פאץ', הילד הרע, או החברה הטובים, אליוט וג'ולס. כיוון שאביה נרצח לפני שנה, היא נאלצת לפגוש את יועצת בית הספר.
  • פאץ' סיפריאנו - בוגר חדש ב"תיכון קולדווטר". פאץ' הוא השותף החדש של נורה לביולוגיה. הוא שומר את עברו בסוד. בסופו של דבר, נורה מבינה שפאץ' הוא מלאך שנפל, אשר נפל כאשר התאהב בבת אנוש וניסה להיות איתה. לאחר שנכשל בהשתלטות על גוף אנושי, מלאכי הנקם תלשו את כנפיו ממנו בדרכו חזרה אל גן עדן. הוא יודע שהוא יוכל להיות בן אנוש על ידי העלאת נורה - צאצא ממין נקבה של הצמית הנפיל שלו, צ'ונסי ולהיות אנושי או שישמור עליה ממוות ויהפוך למלאך שומר. במהלך הספר פאץ' מתאהב בנורה וכאשר נורה מקריבה את עצמה למענו הוא נאלץ לבחור במהירות, לבסוף הוא בוחר להיות מלאך שומר.
וי סקיי - החברה הכי טובה של נורה.
אליוט סנדרס - עבר לתיכון קולדווטר מ"תיכון אקדמאי קינגהורן" — בית ספר פרטי. נורה מגלה במהרה שהוא חשוד ונחקר ברצח תלמידה מבית ספרו הקודם.
צ'ונסי לאנז'ה/ג'ולס - חברו הטוב ביותר של אליוט, נמצא איתו תמיד, כיוון שכמעט ואינו מדבר הוא נראה אפל ומסתורי אף יותר מפאץ'.
מרסי מילר - האויבת של נורה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]