מסוכנת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מסוכנת
כרזת הסרט
כרזת הסרט
כרזת הסרט
בימוי שמי זרחין
הופק בידי איתן אבן
תסריט שמי זרחין
עריכה עינת גלזר זרחין
שחקנים ראשיים גילה אלמגור
משה איבגי
מוזיקה עדי כהן
צילום דוד גורפינקל
מדינה ישראלישראל ישראל
הקרנת בכורה 1998
משך הקרנה 96 דקות
שפת הסרט עברית
סוגה מותחן
דף הסרט ב־IMDb

מסוכנת הוא סרט קולנוע ישראלי, משנת 1998, בכתיבתו ובבימויו של שמי זרחין, עם גילה אלמגור ומשה איבגי בתפקידים הראשיים.

אודות הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרט יש קטעי שירה וריקודים של מחזמר בשם "מסוכנת", בביצוע להקת שחקנים ובראשם גילה אלמגור.

הסרט זכה ב-7 פרסי אופיר לשנת 1998: על הבימוי (שמי זרחין), על הצילום (דוד גורפינקל), על העריכה (עינת גלזר זרחין), על העיצוב האמנותי (אריאל רושקו), על התלבושות (רקפת לוי ודוד מרדכי), על המוזיקה (עדי כהן) ועל הפסקול (אלי ירקוני, ג'ון פורסל, ישראל דוד).

כמו כן, הסרט היה מועמד לעוד 6 פרסי אופיר: לשחקן הראשי (משה איבגי), לשחקנית הראשית (גילה אלמגור), לשחקן המשנה (נתן דטנר), לשחקנית המשנה (שרית וינו אלעד) ולתסריט (שמי זרחין).

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

צביה ישראלי (גילה אלמגור) היא שחקנית ותיקה ומוערכת, מופיעה כעת במחזה מתח מצליח בשם "מסוכנת" בתור פאם פאטאל למולו של אריק (עמוס לביא). לפני שלוש שנים היא איבדה את בעלה, חתנה ובתה שהייתה בהריון בתאונת דרכים מחרידה, אך התאוששה וחזרה לשחק. המחזה מצליח וכולם סוגדים לה בעיקר הבמאי מיכה (נתן דטנר) החושק בה למרות הבדל הגילים הגדול ביניהם.

לאחר מסיבת ההצגה האחרונה של המחזה, היא חוזרת לביתה ומגלה שם את ישראל (משה איבגי) שהיה נהג המשאית שגרם למות אהוביה. הוא השלים שלוש שנים בבית סוהר וכעת חוזר לצביה ולא מרפה ממנה עד שתסלח לו. היא מסרבת והוא עולה לגג בית סמוך, מבקש סליחה וכשהיא מסרבת, הוא משליך את עצמו ונפצע קשה.

צביה משנה את יחסה כלפיו ומתחילה לעזור לסעוד אותו, בתחילה בבית החולים ואחר כך בביתה בעזרת העוזרת שלה אתי (תמרה דיין). ישראל מספר לה על ילדותו העשוקה והיא מרחמת עליו. מיכה משכנע אותה לחזור לתיאטרון להפקת המחזמר "מסוכנת" המבוסס על המחזה והיא נענית לו אף על פי שאינה זמרת. היא לוקחת את ישראל להצגה והוא מבקר אותה ואת המחזמר בביקורת קטלנית.

צביה עוקבת אחרי ישראל ומסתבר לה שכלל אינו משותק אבל היא ממשיכה ב"משחק" עד שמתברר שישראל קונה רהיטים בעזרת כרטיס האשראי שלה. בהתקפת זעם היא משליכה אותו עם הכיסא מעל המדרגות. הוא נפצע ומאושפז שנית אך בורח מהאשפוז.

היא מוצאת אותו על במת התיאטרון, חמוש באקדח ומטיח בה אשמה כי היא רצחה את בעלה ובתה בחניקה לאחר שהיו מאושפזים שבועיים ללא הכרה, כמו שניסתה לחנוק אותו. צביה מכחישה אך הוא אוחז באקדח ובמקום לירות בה, יורה בעצמו.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקן תפקיד
גילה אלמגור צביה ישראלי
משה איבגי ישראל
נתן דטנר מיכה
יובל זמיר שחקן
עמוס לביא שחקן
שרית וינו אלעד שחקנית
דרור קרן שוטר
תמרה דיין אתי
אלישבע מיכאלי לידיה, עובדת במה
דודו טופז מראיין בטלוויזיה

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]