לדלג לתוכן

רקפת לוי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית

רקפת לוי (נולדה ב-1959) היא מעצבת תפאורה ותלבושות. זוכת פרס אופיר ופרס התיאטרון הישראלי. מקימה ומנהלת בית ספר לעיצוב לאמנויות במה בתל אביב.

לוי גדלה בקריית אונו ולה שתי אחיות, בשנת 1983 לוי השלימה את לימודיה במדרשה לאמנות, והמשיכה ללימודי עיצוב אופנה במכללת שנקר, אותם סיימה בשנת 1993.

לוי מלמדת במוסדות רבים, בהם מכללת שנקר, "בית הספר לתיאטרון חזותי" בירושלים, "מכללת ויטל לאמנות" בתל אביב, האקדמיה לעיצוב בצלאל, ובית הספר "קלישר" לאמנות.

לוי עיצבה את החלל והתלבושות למספר רב של הצגות, מופעי מחול, הפקות מוזיקליות, סרטים, תוכניות טלוויזיה ואופרות.

משנת 1991 מעצבת, בשיתוף עם אוהד נהרין את תלבושותיהן של להקות המחול בת שבע ואנסמבל בת שבע.

בשנת 2007 ביימה ועיצבה את האופרה "סינדרלה" באופרה הישראלית החדשה.

לוי חברה בוועדה לקרן התרבות אמריקה-ישראל, ונמצאת בוועדת השופטים לתחרות המחול הבינלאומית של מרכז סוזן דלל ותחרות המחול ליוצרים צעירים.

לוי החלה את דרכה בעיצוב עבור קבוצת המרכז התיאטרוני בנווה צדק, בשנים 1984–1985, שם עיצבה להצגות "המלך ישן" של קובי ניב בבימויו של ישראל גוריון ואת "בערבות הנגב" של הסופר יגאל מוסינזון בבימויו של סיני פתר וכן בשנת 1987 עיצבה עבור סולן הפקות להצגה "אמא יהודיה" של דן אלמגור בבימויו של ישראל גוריון.

בשנת 1989 החלה לעצב את התלבושות בהצגות בתיאטרון הקאמרי עבור "שיינדלה" של אמנון לוי בבימויו של רמי דנון, ומשם לשורה של הצגות בתיאטרון רפרטוארים נוספים. בתיאטרון הבימה "הדה גאבלר" של הנריק איבסן בבימויה של רנה ירושלמי, "הר לא זז" של גלעד עברון בבימויו של חנן שניר. משם התמקדה בהצגותיו של חנוך לוין - "ההולכים בחושך", "כריתת ראש", ו"אשכבה" שעבור האחרונים זכתה בפרס התיאטרון הישראלי. בתיאטרון החאן עיצבה ל"אנה גלקתיה" של אופירה הניג ו"האישה המופלאה שבתוכנו" של חנוך לוין.

בשנת 2000 עיצבה בתיאטרון חיפה תלבושות עבור "רומיאו ויוליה" של ויליאם שקספיר בבימויו של יוסי פולק. המשיכה בפעילותה בתיאטרון גשר עם ההצגות "העבד" ו"שושה", שניהם על פי יצחק בשביס-זינגר ובבימויו של יבגני אריה.

בשנת 2004 עיצבה בתיאטרון נדנדה תלבושות עבור הצגת הילדים "כספיון" אשר פועלת בתכניקת התיאטרון השחור, שעיבדה איילה קורקוס על פי ספרו של פאול קור, ובבימויו של אבי מלכה.

לוי ביימה ועיצבה בשנת 2007 את ההצגה "סינדרלה" באופרה הישראלית. בנוסף, משנת 1991 עיצבה מספר אופרות. בהן "נערות טולדו" של יהושע סובול וגבי אלדור; "Idomeneo" ‏ (1993) של וולפגנג אמדאוס מוצרט ודייוויד אולדן; מיומנה (1998) באופרה; "הספר מסביליה" (2001) של ג'ואקינו רוסיני ודן ארליך.

לוי מעצבת במשך שנים את התפאורה והתלבושות עבור להקת המחול בת שבע יחד עם הכוריאוגרף אוהד נהרין. עיצבה עבור מיטב ההופעות הבולטות של הלהקה. בהם "אנאפאזה" (1994), "סאבוטז' בייבי" (1998), "ממותות" (2002).

לוי עיצבה בהפקות בינלאומיות, בשיתוף עם נהרין, ובהפקות ישראליות של אנסמבל בת שבע "זאצ'צ'ה" (1997), ו"כמויות" (2002); ולהקת המחול הקיבוצית "כוח משיכה" (1986).

לוי עיצבה בהפקות רבות בהן עבור הסדרות זהו זה! ורחוב סומסום ופרומואים וקליפים לתוכנית לילה גוב בהנחייתו של גידי גוב. עיצבה את התלבושת עבור דנה אינטרנשיונל באירוויזיון (ירושלים, 1999). וכן עיצבה עבור פרסומות של חברות בולטות, בהן: אל על, Esc, טבעול, עמינח ועוד.

  • 1993: פרס אופיר עבור עיצוב התלבושות ל"ירושה"
  • 1996: פרס אגודת הידידים של התיאטרון הלאומי הבימה, לעיצוב ההצגה "כריתת ראש"
  • 1997: פרס התיאטרון הישראלי לעיצוב התלבושות ב"כריתת ראש" ו"אנה גלקתיה"
  • 1998: פרס אופיר לעיצוב התלבושות ל"סכנה"
  • 1999: פרס ראשון לעיצוב תלבושות, התערוכה הבינלאומית התשיעית לעיצוב במה ותיאטרון
  • 2000: פרס התיאטרון הישראלי לעיצוב התלבושות להצגה "אשכבה"
  • 2001: פרס האקדמיה הישראלית לעיצוב התלבושות לסרט "איש החשמל"

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]