פוקס טרייר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פוקס טרייר
כלב מגזע פוקס טרייר חלק שיער
כלב מגזע פוקס טרייר חלק שיער
ארץ מוצא בריטניה
שימושים שעשועים ולוויה
קבוצה טריירים
תכונות
משקל 6-9 ק"ג
גובה כתפיים 33-40 ס"מ
תוחלת חיים 15 שנים
אופי מאוד אנרגטי ושמח
אילוף הסתגלות נמוכה
תיאור לפוקס טרייר רגליים ארוכות ושריריות, חזה עמוק וגוף צר. יש לו צוואר ארוך, אף ארוך וגבוה ואזניים מקופלות קדימה. זנבו של הפוקס טרייר יחסית קצר וגבוה. לפוקס טרייר אין תקן לצבעים, אולם הצבע הלבן חייב להיות הדומיננטי בכלבים גזעיים. ניתן למצוא בנוסף גוונים של חום, שחור, קרם ואפילו כחול.

פוקס טרייר (Fox Terrier) הוא גזע של כלב הבית.

קיימים שני סוגים של פוקס טריירים: פוקס טרייר חלק שיער ופוקס טרייר מסומר שיער ששונים רק בפרווה. הפוקס טרייר משמש לציד שועלים. הוא מסוגל להיכנס לתוך מחילות ועל אף גודלו הקטן הוא חזק מספיק כדי להרוג שועל. הפוקס טרייר משמש גם להברחת שועלים מהמחילות, לעיתים תוך עבודה משותפת עם כלבי פוקס האונד.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוצאו של הפוקס טרייר הוא בבריטניה, במאה ה-17. קיימת הסברה כי נעשה שימוש בהכלאות של האונדים קטנים כגון תחש, ביגל ופוקס האונד ביחד עם טריירים מסומרי שיער כדי ליצור את הפוקס טרייר מסומר השיער. כ-20 שנה לאחר הופעת הפוקס טרייר מסומר השיער הופיע הפוקס טרייר חלק השיער. הגזע הוכר על ידי ה-UCI ב-1876.

כלבה מגזע פוקס טרייר

תוחלת חיים ובעיות בריאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוקס טריירים חיים כ-15 שנים בממוצע. בעיות בריאות נפוצות בגזע זה הן, חירשות (בעיקר בכלבים לבנים לחלוטין או כמעט לחלוטין), קטרקט, ונטייה לפריקה של הכתף.

גזעים שהתפתחו מהפוקס טרייר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהפוקס טרייר התפתחו מספר גזעים:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך זה הוא קצרמר בנושא יונקים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.