רובלוקס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: תרגומי מכונה ושגיאות לשון רבות.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
רובלוקס
ROBLOX
Roblox Logo Black.svg
תאריך הוצאה 27 באוגוסט 2006
סוגה MMORPG
פיתוח Roblox Corporation
הפצה Roblox Corporation (בהפצה דיגיטלית)
גרסה 2.366.266498
מנוע משחק ImPlicitNgine
ROBLOX Rendering Engine
מצבי משחק משחק רשת/מרובה-משתתפים
דירוג 4.6, Game Play 4.4, Graphics 4.3, Controls 4.2.
פלטפורמות Microsoft Windows
אנדרואיד
10.6 Mac OS X
iPad PRO
iPod Touch 5
Xbox One
וגרסאות חדשות מאלו
המשחק הקודם robots

רובלוקסאנגלית: Roblox) משחק רשת מרובה-משתתפים המיועד לכל הגילאים. המשחק מאפשר לשחקנים לבנות את העולם הווירטואלי שלהם בעצמם, ולהסתובב ולשחק בסביבה זו עם חברים אחרים ברשת. ניתן לתכנת וליצור תרחישים שונים במשחקארגז החול. המשחק תואר כבעל מאפיינים חינוכיים:[1][2] במערכת זו המשתמשים יוצרים בעצמם את דמיונם שהם בעצם משחקי עולמות דרך תכנות וקידוד מחשבים או Roblox studio או דרך הקהילה, פרופורציות ועל עולם הפרסום והשיווק.

עיקר ההכנסות של החברה נובעות מרכישת חברויות פרמיה וירטואליות שונות במשחק, המקנות הטבות וירטואליות לבעליהן.

ברובלוקס ישנה אפשרות להיות "חברים" של אנשים מכל העולם (עד 200 אנשים).

היסטוריה והתפתחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2004 נוצר המשחק על ידי מייסד התאגיד דייוויד באסזוקי והמייסד השותף אריק קאסל בעמק הסיליקון שבארצות הברית. ובשנת 2005 הושק באופן רשמי בגרסת בטא בשם "Dynablocks", ושחקנים יכלו להרוויח כסף שנקרא "Roblox Points", באמצעות השלמת משחקים של שחקן יחיד שפותחו בידי משתמשים אחרים, ובעזרת הכסף לקנות פריטים וירטואליים. בשנת 2006, שונה השם ל-"RŌBLOX", האתר הושק רשמית ומשתמשים נוספים נרשמו. שם המשחק נוצר על ידי הלחם של המילים robots - רובוטס, רובוטים ו-blocks - בלוקס, קוביות.

היסטוריה מוקדמת (2006–2009)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2006, לאחר זמן מה, הופסק סוג הכסף "Roblox Points" והוחלף ב-"TIX) "Tickets) ו-"R$) "ROBUX). וב-22 בדצמבר 2006, הוצגו לראשונה תגי השחקן (תגים המזכים שחקן בעל הישגים שונים) – אחד מהם היה "Bloxxer". במשך שנת 2006 נוספו היכולות והאפשרויות באתר לחיפוש של אנשים, מקומות ופריטים, מקומות מרובי משתתפים, נתונים סטטיסטיים ורשימות מלאי של שחקנים. בנוסף, שילובים נוספו וכך גם היכולות של שליחת בקשות חברות והודעות לשחקנים אחרים. בסוף ינואר 2007, לחצן "דווח על התעללות" נוסף לשחקנים ברחבי האתר כדי לדווח על התנהגות בלתי הולמת. במרץ 2007, המשחק הפך לתואם COPPA עם הוספת שיחוח בטוח שדרכו משתמשים שנרשמו כשחקנים מתחת לגיל 13 יכולים לתקשר רק באמצעות בחירת מסרים מוגדרים מראש מהתפריט. ובאמצע שנת 2007, נוספה למשחק האפשרות להתאים אישית את השחקן האישי, כדי לאפשר הלבשת שחקנים בפריטים כגון שיער, כובעים ובגדים. באוגוסט 2007, תכונת "מועדון הבונים" נוספה יחד עם שיפורי שרת.

תכונות בלעדיות ותכונות משחק (2010–2012)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2010, צוות האתר החל ליצור צורות גוף שחברי מועדון יכולים לקנות באמצעות כסף וירטואלי. צורות גוף אלו זמינות בקטלוג בתור חבילות, אשר כוללות מספר פריטים שניתנים כולם לאחר קניית החבילה. חבילות אלו משתנות בגודל ובמחיר, ומדי פעם יוצאות למכירה.

בשנת 2011, למעלה מ-5.5 מיליון משחקים נוצרו על ידי משתמשים.

בכנס משחקי רובלוקס, יצאה מערכת שאיפשרה לחברי המועדון להחליף בין פריטי אספנות עם משתמשים אחרים שגם הם בעלי הטבות המועדון (ביוני 2016 החלפות פריטים הופסקו, הכסף ״tix" נמחק והשחקנים הפסיקו לקבל כסף וירטואלי ללא תשלום). לאורך הזמן, תכונות אחרות נוספו למערכת, כמו למשל הגדלת ערך הסחר, הוספת $R לסחר והחזקת או החלפת מספר עותקים של אותו פריט האספנות.

ב-13 בינואר 2012, הוכרז בבלוג ששבוע ה-"Hack Week" נערך. הפרסום שהכריז זאת תיאר את זה כשבוע שבו מפתחים עבדו על פרויקטים שבחרו, שלאחר מכן הוצגו לחברה, ואם וכאשר נחשבו למעניינים - נבחר לעשות בהם עבודה והשקעה נוספות. לאחר זמן, הפרויקטים שבוצעו תוארו על ידי פרסומים בבלוג במשך השנה. המפתחים כללו ברכיבי ממשק המשתמש את יישום האפשרות לסובב (שמאוחר יותר נוספה למנוע המשחק), החקירה של מערכת עבור עיצוב מיומנותי של פריטים, הרעיון של מערכת שתאפשר למפתחי משחקים לחבר בין כמה משחקים (אשר גם אפשרות זו נוספה למנוע בהמשך) והיצירה של אתר התואם לנייד כדי להחליף את אתר האינטרנט הרגיל בעבור אתר המותאם למחשבי לוח ולטלפונים סלולריים.

ב-5 ביוני 2012, הוכרז כי חומר מים חדש יצא בנוסף לאוסף הקיים של חומרי תאי שטח המכונים "מדרגיות גבוהה".

ב-11 בדצמבר 2012, נוצרה היכולת לשחק במשחקים במערכת ההפעלה iOS. מכשירי ה-iOS הנוכחיים המאפשרים הפעלת משחקי רובלוקס הם iPad 2 וחדשים יותר (כולל את גרסת המיני), iPhone 4 וחדשים יותר ו-iPod Touch דור 5. אפליקציית רובלוקס בנייד נותנת למשתמשים את האפשרות להלבשת הדמות, לקניית פריטים וירטואליים, לשיחוק במשחקים, לצפייה בפרופיל ולהגבה להודעות. קודם להוצאתה של אפליקציית רובלוקס בנייד, החברה יצרה עשרים מחשבי לוח של רובלוקס וירטואליים, כאשר שחקן הקנה אחד קיבל כפרס iPad 3 חדש.

ב-21 בדצמבר 2012, הוצגו חלקים במשקל נוצה. תכונה זו שיפרה את ביצועי המשחק בכבדות על ידי הפחתת השימוש במרחב קובץ עבור כל חלק במקום.

היסטוריה בת זמננו (2013-הווה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

המייסד השותף של רובלוקס - אריק קאסל שחר, נפטר בבוקרו של ה-11 בפברואר 2013, לאחר מאבק בן שלוש שנים במחלת הליגמה.

תכונת השיחוח הבטוח הוסרה והוחלפה במערכת המבוססת על רשימה "לבנה" למשתמשים מתחת לגיל 13 וברשימה "שחורה" עבור משתמשים אחרים. מערכת חדשה זו מאפשרת למשתמשים מתחת לגיל 13 ליצור תוכן באתר, אשר לא היו מסוגלים לעשות כן בעבר. המערכת חלה בכל רחבי האתר והמשחק.

באוגוסט 2013, המחיר המינימלי לפריטי לבוש (חולצות ומכנסיים) בקטלוג, עלה מ-1 TIX או 1 $R ל-300 TIX או 25 $R. העדכון גונה בביקורת שלילית מקהילת השחקנים, ובעקבות העימות הרב, הופחת המחיר המינימלי לפריטי לבוש ל-100 TIX או 10 $R.

מערכת התאורה שופרה עם הוספת האורות הדינמיים המיושמים בעיצוב המבוסס על ווקסלים. האורות הדינמיים נוספו מאוחר יותר לגרסת הנייד של המשחק. בתחילת חודש אוקטובר 2013, אנימציות הופיעו לראשונה במשחק, עם שיפוץ של אנימציות ברירת המחדל של הדמות. ובדצמבר 2013, תוסף האנימציה נעשה זמין לשימוש. משתמשים אף קיבלו את היכולת להכניס דמויי אדם בסיסיים דרך הממשק של הסטודיו.

ב-3 באוקטובר 2017 מחקו רובלוקס את הקוד של הגאסט, זיני. (zini,guest).

ב-1 באוקטובר 2013, יצאה לאור תכונה בשם "המרת אתגר" (באנגלית: Challenge Exchange). התכונה מאפשרת למשתמשים להמיר את ה-$R שהרוויחו ממשחקים שיצרו לדולר אמריקני. הדרישות לשימוש בתוכנה הן סף מינימום של 100,000 $R, בעלות ההטבה OBC ומשתמש תקף ב-PayPal. יחס הסחר הנוכחי הוא 500 ל-1. ב-11 באוקטובר 2013, חבילות הגוף הפכו לזמינות לכל חברי רובלוקס, גם לאלו אשר לא משתייכים לשום חברות פרמייה. ב-22 באוקטובר 2013, שחקנים קיבלו את היכולת לשנות את שם המשתמש שלהם עבור 1000 $R. התכונה גם מאפשרת לשמור את שם המשתמש המקורי ולשנות אליו בחזרה במקרה שכך ירצה המשתמש. ב-14 באוקטובר 2014, תג אחד הוסר וכל שאר התגים עוצבו מחדש.

ב-24 בינואר 2015, חברת רובלוקס סבלה לכאורה מהתקפת מניעת שירות שבוצעה בידי קבוצת פצחנים שמכנים את עצמם "ETGAR".

המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים יכולים להתאים אישית את הדמויות הווירטואליות (אווטאר) שלהם עם מאות כובעים שונים, צורות ראש, צורות גוף, בגדים וציוד. בנוסף לכך, שחקנים יכולים ליצור פריטי לבוש בעצמם; דבר המאפשר חוויית משחק ייחודית יותר. עם זאת, מכירת פריטי לבוש שנוצרו בידי שחקנים מחייבת חברות בפרמיית מועדון הבונים, למרות זאת - שחקנים שלא משתייכים לשום פרמיה עדיין יכולים ליצור "חולצות טי", שהן מדבקות המצורפות לחלק הקדמי של גוף השחקן.

צורת גוף, דור שני של שחקן רובלוקס
תמונה זו מוצגת בוויקיפדיה בשימוש הוגן.
נשמח להחליפה בתמונה חופשית.

אינטראקציה חברתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים יכולים להוסיף אנשים אחרים שהם פוגשים במשחק לרשימת החברים של עצמם, ומשנת 2011, ניתן לעשות זאת גם בתוך המשחק עצמו. ב-4 בפברואר 2015, עדכון חדש שיצא, החליף את מערכת החברים והחברים הטובים ביותר, ומכונה "חברים ועוקבים" (מאנגלית: Friends and Followers). העדכון מאפשר משחק אישי יותר בכך שמאפשר לשחקנים להוסיף עד 200 חברים בלבד, ומספר אינסופי של עוקבים. כמו כן, לשחקנים יש את האפשרות להצטרף לקבוצות קהילה; ולאחר ההצטרפות - ניתן לפרסם את הקבוצה, להשתתף בדיונים ואירועים קבוצתיים ולהגדיר את הקבוצה הראשית של עצמם. באתר האינטרנט ובמשחק, משתמשים שהם מתחת לגיל 13 יכולים להשתמש אך ורק במילים ספציפיות שהן חלק מ"הרשימה הלבנה" המתוחזקת בידי מנחי האתר. בניגוד לכך, משתמשים שהם מעל לגיל 13 יכולים להשתמש בכל מילה שיבחרו, חוץ ממילים שהן חלק מ"הרשימה השחורה".

בניית העולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

התאמה אישית/בנייה של מקום ברובלוקס על ידי שימוש ב-"Roblox Studio 2013".

שחקנים בונים משחקים בעזרת לבני בניין או בלוקים שמשתנים בגודל, בצורה ובצבע, בשימוש "הסטודיו של רובלוקס" (מאנגלית: Roblox Studio) - תוכנה המשמשת לבנייה והתאמה אישית של מקומות. שחקנים יכולים להשתמש בשפת התכנות לואה על מנת לשנות את סביבת המשחק באופן דינאמי. בנוסף לכך, ניתן לפתח תוספים בעזרת לואה לשימוש בסטודיו. בפברואר 2013, הסטודיו הוחלף בתוכנה היורשת - "הסטודיו של רובלוקס 2013" (מאנגלית: Roblox Studio 2013). הגרסה השנייה של הסטודיו כוללת פריסה מאורגנת יותר, ניתוח קוד סטטי ועיצוב חדש. בהתחלה, שחקנים נתקלו בבעיות טלטול המסך, בחוסר היכולת לבחור חלקים ובקריסות במהלך השבועות הראשונים להוצאת התוכנה. כעת, ישנו באג הקשור לסטודיו כשמבצעים עריכה למקום משחק מהאתר.

כלכלה וכסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברובלוקס מטבע אחד וירטואלי לשימוש השחקנים: והוא "רובֵּאקס" (בתעתיק חופשי מאנגלית: Robux). שני המטבעות ניתנים להמרה מאחד לשני בעזרת המערכת להמרת המטבעות הפועלת באתר. את הכרטיסים ניתן להרוויח דרך מגוון רחב של פעילויות, לדוגמה: כששחקנים משחקים במשחקים של שחקנים אחרים, כבונוס התחברות יומי, או ממכירת פריטים. במשחק ניתן למכור פריטים בכל מחיר (שהוא מעל המגבלה) ובכל מטבע - כך ניתן לתת אפשרות לקונה לבחור באיזה סוג מטבע ישלם עבור הפריט. משתמשים משודרגים יכולים להרוויח רובאקס כבונוס יומיומי לאורך כל תקופת השדרוג של משתמשיהם, בכמויות שונות התלויות בסוג הפרמיה שבבעלותם. בנוסף לכך, ניתן להרוויח רובֵּאקס על ידי מכירת סחורה וירטואלית או על ידי רכישתו ישירות תמורת כסף אמיתי.

לאחרונה השנה ברובלוקס הודיעו כי ה"כרטיסים" (Tickets) ימחקו מהמשחק ולא יהיה אפשר להשתמש ב"כרטיסים" יותר. לכבוד אירוע זה היה אפשר לקנות בקטלוג פריטי לבוש (למשל: צעיף עם הדפס של "הכרטיסים", כובע עם הדפס של "הכרטיסים" ועוד) בצורות ועם הדפסים של ה"כרטיסים".

כיום השחקנים המשחקים במשחק משתמשים רק ברובוקס (Robux). את הרובוקס אפשר לקנות באתר, או לקבל דרך המנוי, בעבר, בכל מנוי מקבלי סכום מסוים של "הרובוקס" במנוי קלאסי, ובאנגלית (Classic) מקבלים 15 רובוקס ליום. במנוי טורבו, ובאנגלית (Turbo) מקבלים 35 רובוקס ליום. ובמנוי (בתרגום חופשי שערורייתי) ובאנגלית Outrageous, מקבלים 60 רובוקס ליום. עם החלפת הBC ב Premium, המשתמש מקבל אוטומטית את כמות הרובקס של המנוי כל חודש עד לביטולו; למשל, אם הייתה קונה RP של 5$, אתה יכול לקבל 450 רובקס בכל חודש. אפשר ליצור מכנסיים או חולצה לקטלוג ולקבל את הכסף שבהם מכרתם את הפריט לבוש (פריטי לבוש יכולים ליצור אך ורק המנויים במשחק). בRP ובBC יש מין דבר שנותן לכם 70% מהרכישה שאם משתמש קנה אחד מהבגדים שלכם, בעוד שNBC או non premium מקבלים רק 10% מהרכישות.

המשחק בנייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניתן לשחק במשחקים שונים דרך האפליקציה של רובלוקס (שניתן להשיגה בחנות היישומים שמובנית בכל טלפון חכם) במכשירי אנדרואיד רבים, וכמו כן גם באייפד 2, באייפון 4, באייפוד טאץ' דור חמישי או בכל יורש לאחד מהמכשירים הללו של אפל. בעזרת האפליקציה ניתן לצפות במלאי השחקן, ברשימת החברים, בקבוצות ובהודעות, וכמו כן גם לרכוש שדרוגים (חברויות פרמיה או רובאקס) ופריטים מהקטלוג שלא ניתנים לקנייה מהאתר הרגיל, בעזרת מערכת הרכישה של iTunes. במהלך תקופת גרסת האלפא, רק מקומות נבחרים היו פתוחים לשיחוק דרך האפליקציה. וכיום, האפליקציה יציבה ומאפשרת שיחוק בכל מקום. אף על פי זאת, מקומות רבים לא מותאמים לשיחוק דרך מכשירי הטלפון, שכתוצאה מכך המשחקים יכולים להיות איטיים מדי או בלתי אפשריים לשיחוק בגלל בקרות המשחק שאינן זמינות במכשירים הניידים, לכן העדיפות היא לשחק במחשב.

מסורות החגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשך חגים כמו חג הפסחא, ליל כל הקדושים או חג המולד, אתר המשחק בדרך כלל מותאם בדומה לעונת החג. אי לכך, למשל בליל כל הקדושים, נושא האתר יהיה בצבעים שחור, כתום וסגול עם דלעת המסמלת את האות "Ō" שבשם המשחק - "RŌBLOX". מדי שנה, בחג הפסחא נוצר אירוע שבו שחקנים יכולים לחפש ברחבי האתר והמשחק עצמו אחרי ביצים, לאיסוף והשתכרות של פריטים לדמות השחקן. ובליל כל הקדושים וחג המולד, נוצרות מתנות ששחקנים יכולים להשיג בדרכים שונות או לרכוש תמורת כסף וירטואלי, לאחר שהמתנות לא זמינות להשגה יותר - הן "נפתחות" לאחר תקופה מסוימת ומעניקות לשחקנים שהשיגו אותן פריט מסוים וייחודי. אולם, החל מדצמבר 2018, חילוק המתנות הופסק מסיבה לא ידועה.

המכירות של רובלוקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברובלוקס, היו מכירות בקטלוג של רובלוקס, שבהם פריטים מסוימים הפכו שוב להיות זמינים למשך זמן מוגבל, או שהיה הנחות בפריט מסוים. אולם החל ממאי 2019, המכירות הגיעו לשפל לאחר באג בפברואר 2019 שחל על פריטים "מוגבלים".

מספר מתנות מה-"Giftsplosion 2013", מסורת שמתקיימת כמעט בכל שנה בחודש דצמבר בתור חלק מחג המולד במשחק יש משחקים רבים בכל מיני גדלים וצבעים.
תמונה זו מוצגת בוויקיפדיה בשימוש הוגן.
נשמח להחליפה בתמונה חופשית.

שדרוגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניתן להשתמש ולשחק ברובלוקס בחינם, אך עם זאת - משתמשים יכולים לרכוש שדרוגים (חברויות פרמיה או רובאקס) כדי לשפר את חוויית המשחק שלהם. אחת מחברויות הפרמיה - מועדון הבונים, מעניקה לשחקנים מספר הקלות ורווחים; לרבות בונוס יומיומי של כסף וירטואלי העומד על 15 רובאקס ליום עבור פרמיה בסיסית. כרטיסי משחק זמינים למכירה בארצות הברית, בקנדה, באירלנד, באוסטרליה, בניו זילנד ובבריטניה, אשר מעניקים שדרוג מסוים בהתאם לסוג הכרטיס, לאחר הכנסת הקוד המצורף במקום המתאים לכך באתר. בנוסף לכרטיסי המשחק הרגילים, לקראת סוף שנת 2011 - חברת רובלוקס הוציאה כרטיסי "יתד כפולה" (מאנגלית: Double Peg), שהם כרטיסים גדולים יותר מהכרטיסים המקוריים ובעלי שתי יתדות ייחודיות הממוקמות בחלק העליון. מכירת כרטיסי "יתד כפולה" הופסקה בעקבות היותם בלתי חוקיים עקב תביעה של חברת לגו. כמו כן - כרטיסי משחק של רובלוקס לא נמכרים יותר בחנויות סבן אילבן.

כספי סיוע ותרומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2010, פורסמו שני כובעים בקטלוג (תחת השמות "כובע כחול להאיטי" ו"כובע אדום להאיטי") שהיו ניתנים לרכישת השחקנים למטרת מימון הקלת רעידת האדמה שאירעה בהאיטי באותה השנה. עבור כל שחקן שקנה את הכובע הכחול - חברת רובלוקס תרמה 10 סנטים לקרן הסיוע "הצלב האדום" על מנת לעזור לתושבי האיטי להתאושש מאסון הטבע. ועבור כל שחקן שקנה את הכובע האדום - חברת רובלוקס תרמה 65 סנט ל"צלב האדום". בעקבות תהליך ההתרמות שנמשך כשבוע של מכירת הכובעים, חברת רובלוקס תרמה לפחות 5479 דולר לקרן הסיוע "הצלב האדום".

בשנת 2011, פורסמו שני כובעים נוספים בקטלוג (תחת השמות "כובע השמש העולה" ו"כובע בייסבול יפני") שהיו ניתנים לרכישת השחקנים למטרת גיוס כספים ליפן לאחר רעידת האדמה והצונמי שאירעו בסמוך לסנדאי באותה השנה. עבור כל שחקן שקנה את הכובע "השמש העולה" - חברת רובלוקס תרמה דולר אחד לקרן הסיוע "הצלב האדום". ועבור כל שחקן שקנה את הכובע "כובע בייסבול יפני" - חברת רובלוקס תרמה 10 סנטים ל"צלב האדום". לאחר יומיים בלבד של מכירת הכובעים - גויסו 10,445.80 דולר, מ-23935 כובעים שנקנו.

בשנת 2013, לאחר מותו של המייסד השותף של חברת רובלוקס - אריק קאסל. פורסם כובע שבכל פעם שהוא נקנה - נתרם מהתאגיד סכום כסף מסוים לקידום חקר הסרטן, בעקבות העובדה שמחלת הסרטן הייתה הסיבה למותו של המייסד השותף. שוב בשנת 2013, פורסמו שני כובעים לאחר הסופה הטרופית שפגעה בפיליפינים ובווייטנאם באותה השנה. עבור כל כובע שנקנה - חברת רובלוקס תרמה 10 סנטים או 65 סנט בהתאם לכובע.

מדיניות האיסורים בRoblox[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברובלוקס, בדומה לאתרים אחרים, יש מערכת שדואגת לאסור שחקנים בעקבות פגיעה בתקנון או בחוקים שלהם. הם נעים בדרך כלל מאזהרה [ובעבר תזכורות] ועד חסימת IP מתמידה. וגם, עד תאריך מסוים ב-2016 היה מין דבר ששחקנים היו יכולים לראות את היסטוריית האיסורים שלהם, ולאחר תאריך זה נמחק מסיבה לא ידועה.

הפורום של Roblox[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברובלוקס, היה פורום שבו כולם היו יכולים להתכתב בו. היו בו הרבה נושאים, כגון גנרל, החלפות, וכדומה. ביוני 2017, כנראה, נוסף הגבלת גיל של 2 שבועות לשחקן כדי להתכתב בפורום, כנראה מסיבות של השחתות רבות בפורום. אולם, ב-11.12.2017 נסגר הפורום מסיבה לא ידועה, ושבוע לפני כן שחקנים לא היו יכולים להתכתב בו עוד, כנראה מסיבות הסגירה.

אירועים וכנסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדי שנה, צוות חברת רובלוקס נוסע למרכז ומנחה כנס ששחקני המשחק יכולים לבוא אליו ולהכיר את המנהלים של רובלוקס ולצפות במצגות.

כנס רובלוקס 2011 ("Roblox Rally 2011")[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכנס של שנת 2011 נערך במרכז התגליות בסן פרנסיסקו שבקליפורניה ב-1 באוגוסט 2011. באותו הזמן, הכנס כונה "Roblox Rally". העובדים קיבלו בחינם פוסטר, חולצה, בקבוק מים ושרוך אישי. כל שחקן שנוכח גם קיבל ארוחה בחינם על פי בחירתו.

כנס המשחק רובלוקס 2012 ("Roblox Game Conference 2012")[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-14 ביולי 2012, נערך הכנס במרכז הכנסים של מחוז סנטה קלרה, בקליפורניה. שם הכנס שונה שוב, והפעם ל"כנס המשחק רובלוקס". משתתפים שנכחו בכנס קיבלו פוסטר ושרוך צוואר משלהם. שחקנים שכרטיסיהם נקנו לפני תאריכים מסוימים קיבלו פריטים נוספים כגון חולצה, בקבוק מים, ציוד או כובע מצחייה וירטואליים לדמות, או שילוב של אלה.

בלוקסקון 2013 ("Bloxcon 2013")[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפעם הראשונה מאז עריכת הכנסים - נערכו הכנסים של שנת 2013 מחוץ למדינת הבית. נערכו שלושה כנסים שונים כאשר כל אחד מהם נערך במקום אחר ובתאריך אחר, וכנס נוסף שהיה כנס וירטואלי.

הכנסים כללו הרצאות, מצגות ופעילויות שונות. לכל כנס שנערך במקום שונה נוכחו כמה מחברי צוות האתר המוכרים בתור מנהלים, שם יכלו המשתתפים להכיר אותם ולקבל חתימות.

פסטיבל הסרטים של רובלוקס 2013 ("2013 Roblox Film Festival")[עריכת קוד מקור | עריכה]

פסטיבל הסרטים של רובלוקס שהתקיים בשנת 2013 ושהוכרז לפני כן בבלוג האתר, החל בסוף אפריל ונגמר בחצות הלילה של 3 ביוני 2013. שחקנים הורשו לבחור ממגוון רחב של קטגוריות (שחלקם חלים על כנסי בלוקסקון) וליצור סרטון קצר באורכי זמן שונים. לדוגמה, משתמש יכול היה להיכנס לתחרות עם סרטון שמציג את העיר לונדון. הסרטון המנצח שנבחר מכל קטגוריה שקשורה לכנסי בלוקסקון הוצג באירוע עצמו. הפרס לבעל הסרטון המנצח הוא פסלון וירטואלי תחת הכינוי "BLOXY"; כחיקוי לפרס האוסקר.

שידורי בלוקסקאסט חודשיים ("Bloxcasts")[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-23 בנובמבר 2013, הוכרז בבלוג האתר שהחל מ-7 בדצמבר 2013 יחלו שידורים ישירים מדי חודש בשם "בלוקסקאסט" (Bloxcast) שאורכם יהיה כשעה וחצי. שידורי הבלוקסקאסט כוללים שידורים ישירים של חברי צוות משחקים במשחקי רובלוקס שונים, מפגשי שאלות ותשובות והכרזות שונות הקשורות למשחק ולעדכונים הנוגעים לו.

סיבוב 2014[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-8 במרץ 2014, הוכרז כי חברת רובלוקס משתפת פעולה עם ארגון "Maker Faire" על מנת לערוך את הכנסים שלה בצורת סיבוב הופעות. החל מאפריל של אותה שנה, דוכני רובלוקס אוישו על ידי קבוצות שחקנים בסניפי הארגון "Maker Faire" בערים השונות שצוינו. נצרכו 8 אנשים לפחות על מנת להקים דוכן, ואם וכאשר 25 אנשים התחייבו להקים אחד כזה - חבר צוות רובלוקס נכח באירוע. הסיבוב נמשך עד סוף שנת 2014.

בלוקסקון וירטואלי 2014 ("Virtual Bloxcon 2014")[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-21 ביוני 2014, בשעה 9 בבוקר (לפי אזור הזמן ממנו שודר האירוע) החל כנס הבלוקסקון לשנת 2014. בשונה מהכנס של שנת 2013, כנס הבלוקסקון 2014 היה באינטרנט לכל אורכו. הכנס שודר ישירות לצופיו דרך twitch.tv וכלל ברובו אתגרים, מפגשי שאלות ותשובות, הכתרות היכל התהילה, מתנות, תכנים חדשים בקטלוג ובמשחק ועוד. לבסוף, יותר מ-125,000 אנשים עלו לצפייה בשידור בלוקסקון 2014. לאורך היום, שלוש מתנות מיוחדות נמכרו, ששחקנים יכלו להשיגן לזמן מוגבל וכאשר הן נפתחו - בעלי המתנות זכו בפרסים שכללו המתנות. הוצא פריט נוסף שכל שחקן שרכש שדרוג כלשהו באותו היום זכה לקבל אותו. יום לאחר השידור - בחצות הלילה של 22 ביוני, פריטים וירטואליים חדשים הוצאו למכירה בקטלוג לקהילת המשתמשים שעדיין היו ערים, ואותו לילה כונה "מכירת חצות".

מחיקת הכרטיסים 2016[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-1 במאי 2016, רובלוקס מחקו אחד מ"דרכי התשלום" הנקראת כרטיסים (TIX, Tickets) ובמקומה השאירו רק את רובאקס (Robux), הרובקס הוא כרגע אמצעי התשלום הווירטואלי היחיד ברובלוקס ואותו אפשר להשיג בשתי דרכים. או להיות Club Member (חבר מועדון) (הוחלף בRoblox Premium) או לקנות אותו, בשני המקרים צריך לשלם בשביל לקבל אותו (כסף אמיתי). השינוי הקשה על משתמשים רבים ועל ה"כלכלה" של רובלוקס.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא רובלוקס בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ [1] מאמר בבלוג החברה. 7 בנובמבר 2013.
  2. ^ [2] מאמר של Kids Like מ-9 בדצמבר 2013. אוחזר ב-24 בינואר 2009.