שיחה:אאוטינג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עד כמה שהבנתי מגעת "יציאה מהארון" הינו אקט רצוני, בעוד שאאוטינג נעשה לאדם בעל כורחו. האם ההפניה מאאוטינג ליציאה מהארון נכונה?

לא. יש אאוטינג שלא קשור להעדפה מינית. מסירת זהותו של אדם בפורום היא צורה של אאוטינג. באופן כללי, כל מסירת פרט שהאדם מנסה להסתיר יכולה להיחשב לאאוטינג. גילגמש שיחה 05:24, 6 מרץ 2006 (UTC)
הערך יציאה מהארון עוסק גם בהוצאה מהארון - אלה שני מושגים שונים, כפי שנאמר לעיל, אך די בערך אחד להבהרת שניהם. דוד שי 05:51, 6 מרץ 2006 (UTC)

תווית השכתוב[עריכת קוד מקור]

על מנת להצדיקה, אראה פיסקה אחת מערך זה, ולאחריה פיסקה מהערך וילהלם השני, קיסר גרמניה (ולא וילהלם השלישי, כפי שגורס הערך...)

גירסת האאוטינג - "ה-Harden-Eulenburg Affair של 1907-1909 הוא שערוריית האאוטינג בפומבי הראשונה של המאה העשרים. עיתונאים ממחנה השמאל שהתנגדו למדיניות של הקיסר וילהלם השלישי עשו אאוטינג למספר חברים חשובים בקבינט שלו ובמעגל הפנימי שלו - וברמיזה גם לקיסר - החל ב-Maximilian Harden שהאשים את הדיפלומט האריסטוקרטי Prince Eulenburg. בעקבות האשמותיו של ארדן נגררו גם עיתונאים אחרים לעשות אותו הדבר, ובכללם אדולף בראנד (Adolf Brand), מייסד ה-Der Eigene ("המיוחד"), המגזין ההומוסקסואלי הראשון."

גירסת וילהלם השני - "פרט לתקרית "הדיילי טלגרף" בשנת 1908 נחשפה בשנת 1907 "פרשת אוילנבורג" שנמשכה כשנתיים, בה הואשם ידידו של הקיסר, פיליפ, הנסיך מאוילנבורג, כי הוא מעורב בשערורייה הומוסקסואלית‏‏. שתי שערוריות אלו העיבו במקצת את זוהרו של בית המלוכה, אך לא הביאו לכך שיתגבש בפרלמנט רוב לשינוי חוקתי."

כמו שרואים, כותב הערך לא טרח אפילו לחפש את הערכים הנוגעים בעניין, או לנסות ולתרגם את המינוח הלועזי. הערך בכלל נע בין פרשות חובקות עולם נוסח פרשת אוילנבורג או פרשת רהם (המטופלת בצורה מביכה ושגויה) לבין מיני שמועות ורכילויות על מלכות יופי צרפתיות שאיש לא שמע עליהן. אלמוג * הפורטל החמוד והמאמי 08:13, 25 באוקטובר 2009 (IST)

ההאוטינג הראשון בארה"ב?[עריכת קוד מקור]

על סמך מה הקביעה כי כזה נעשה רק ב-1989? הרי יש את המקרה המפורסם של w:Oliver Sipple (ששווה אזכור) ואולי אף מוקדמים יותר. דניאל ב. תרמו ערך 16:07, 13 ביוני 2011 (IDT)

אני מניח שהכוונה הייתה לאוטינג פוליטי, כלומר על ידי אקטיביסט שעשה את זה מעיקרון כלשהו, כנראה לחשוף שמי שתוקף הומואים הוא בעצמו הומו Eviv - שיחה 20:01, 13 ביוני 2011 (IDT)
גם המקרה של סיפל הוא אאטוינג פוליטי. האאוטינג נעשה על ידי הארווי מילק כדי להראות שגם גיבור מלחמה ומושיע הנשיא יכול להיות הומו. דניאל ב. תרמו ערך 11:44, 14 ביוני 2011 (IDT)