שיחה:אלימות במשפחה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

קרדיט[עריכת קוד מקור]

מקורה של הפסקה "פוסט טראומה ואלימות במשפחה" - במיזם קשר עם משרד הרווחה: ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/משרד הרווחה - בית הספר המרכזי/טיפול באלימות במשפחה בראייה מגדרית. בברכה, דני Danny-wשיחה 22:05, 9 באוקטובר 2019 (IDT)

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 01:00, 14 במאי 2013 (IDT)

הורדת אסמכתה מהרחבת הפסקה על ענישה[עריכת קוד מקור]

המשתמש נרו הסיר קישור אסמכתה בטענה שהוא מקשר לאתר מסחרי. אני טוענת שאין משמעות למקור הקישור כל הזמן שהתוכן שמופיע במאמר המקושר הוא רלוונטי ומקצועי לערך. מכיוון שכל הפסקה של הענישה מצוטטת מהאסמכתה אין מקום להסיר את הקישור אלא אם נרו חושב שצריך למחוק גם את כל ההרחבה שנכתבה לערך. גילוי נאות, אני עורכת התוכן של המאמר המצוטט. הוא מקצועי ומקיף ומכיוון שהסתמכתי עליו כדי להרחיב את הערך יש לקישור הזה מקוםYaeli.aviv - שיחה 09:16, 26 במרץ 2014 (IST)

יש בהחלט חשיבות לשאלה להיכן את מקשרת. קישור לאתר של עורך דין שמחפש לקוחות צריך להיות הרבה יותר משמעותי וחשוב ממה שאת מקשרת אליו שובו ושב מערכים שונים. לפחות הפעם זה לא עו"ד בלס. נרו יאירשיחה • כ"ד באדר ב' ה'תשע"ד • 13:03, 26 במרץ 2014 (IST)
אתה בכלל נכנסת לעמוד המדובר? ראית על מה מדובר? זה לא עמוד של "בואו אלי!". אין שם תוכן פרסומי. זה מאמר מקצועי ומקיף על הנושא. כל הפסקה של הענישה לקוחה משם. מצוטטת. אם אתה חושב שאין מקום לקשר למקור הפסקה, ואם אתה חושב שהיא מיותרת לערך, אז בבקשה תמחוק גם אותה, לא רק את הקישור למקור שלה.Yaeli.aviv - שיחה 13:13, 26 במרץ 2014 (IST)
כל עמוד באתר של עורך דין הוא עמוד של "בואו אליי!", ומי כמוך יודע את זה. הבעיה שלנו כמובן אינה עם תוכן מקצועי אלא רק עם קישור לאתר מסחרי של עורך דין שמעוניין בלקוחות. נרו יאירשיחה • כ"ד באדר ב' ה'תשע"ד • 13:21, 26 במרץ 2014 (IST)
נרו, כבר היו על זה דיונים בעבר ברוב ערכי ויקי. אם אני אעבור ואמחק עכשיו את כל הקישורים שנמצאים באתרים מסחריים, לרוב הערכים לא יישארו אסמכתות. מה לעשות שאתרים מסחריים גם משקיעים בתוכן איכותי. האם אתה לא מסכים שהעמוד הספציפי המקושר רלוונטי ותורם לערך? תתעלם לרגע מאיפה הוא נמצא, תסתכל על העמוד.Yaeli.aviv - שיחה 13:26, 26 במרץ 2014 (IST)
למען גילוי נאות, מדוע בחרת דווקא בעורך הדין הנ"ל ולא באחרים? Assayas שיחה 13:27, 26 במרץ 2014 (IST)
היא הודתה בדף השיחה שלה שהיא "עובדת מול גורמים עסקיים". נרו יאירשיחה • כ"ד באדר ב' ה'תשע"ד • 13:30, 26 במרץ 2014 (IST)
נרו, אני יכולה לענות בזכות עצמי "הודתה" שתהיה בריא. Assayas , אני עורכת תוכן של האתר שלו. כאשר המאמר עלה לאתר שלו ראיתי שיש בו תוכן רלוונטי לערך ולכן השתמשתי בו להרחבת הערך, וקשרתי למאמר ממנו ציטטתיYaeli.aviv - שיחה 13:34, 26 במרץ 2014 (IST)
אין טעם לדון עם גורם שעורך בתשלום. בלאו הכי הרצון שלו לא קשור לקידום הוויקיפדיה, אלא רק למען האינטרס הצר. גילגמש שיחה 13:34, 26 במרץ 2014 (IST)
עורכת תוכן עבורו - דהיינו מקבלת שכר ממנו?. כדאי שתקראי היטב את ויקיפדיה:עריכה בתשלום והפנימי. בכל מקרה, במתכונת העבודה הזו של הכנסת קישורים "מטעם", הדרך לחסימתך מעריכה לא ארוכה. Assayas שיחה 13:34, 26 במרץ 2014 (IST)
קראתי, אגב, אני טועה או שהערך "עתידי" כי הדיון בנושא עדיין לא הסתיים כאן

https://meta.wikimedia.org/wiki/Terms_of_use/Paid_contributions_amendment/he Assayas, אין לי בעיה לעשות גילוי נאות ולכתוב ולפרט. אם תסתכל, לא ניסיתי בשום שלב להסתיר או לשקר (בגלל זה כל כך צרם לי ה"הודתה"). אני כן מאמינה שאין רע בעצם זה שאני מקבלת תשלום על עריכה כל הזמן שהערך הסופי הוא איכותי, אוביקטיבי ותורם לכותב(ולפי כללי ויקי גם לויקי אין עם זה בעיה...). עכשיו בוא ניקח לרגע את הערך הספציפי הזה, אלימות במשפחה. נכתב מאמר מאוד מאוד איכותי על הנושא באתר של העו"ד. ראיתי אותו, קראתי, התרשמתי, נכנסתי לערך והרחבתי אותו בנושא. (ראה כל הפסקה על הענישה בערך) בסוף ההרחבה הוספתי קישור למקור המידע (הערת שוליים). יש לך גילוי נאות, יש לך את העריכה שלי ואת הקישור. האם אתה רואה אותו כלא תורם לערך? אם כן, אז להסיר, וגם את הפסקה. אבל אם אתם מסירים רק כי אני עורכת בתשלום אז זו צביעות לשמה. אני מרגישה שצוות העורכים התנפל עלי כאן. לא באתי וניסיתי לזבל או לדחוף קישורים לא קשורים או לא תורמים. אנשים, אתם באים מעמדה של כוח וממש פוגעים בלי לחשוב פעמיים.Yaeli.aviv - שיחה 09:51, 27 במרץ 2014 (IST)

אכן את מנסה לדחוף קישורים לא מתאימים, והדוגמה הקיצונית היא בערך דוברובניק. את מנצלת את ויקיפדיה עבור רווחים של לקוחותייך ושלך. אל תשחקי את הפגועה, גם אנחנו נפגעים מדפוס הפעילות שלך. נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ב' ה'תשע"ד • 13:42, 27 במרץ 2014 (IST)
בערך של דוברובסקי הסברתי את הרציאונל שלי, לא מסכים איתו, בסדר גמור, לפחות תסכים שהקישור הישן אכן היה צריך לעוף משם. האמת גם הייתי מצמצמת את כל המידע שישי שם כרגע על דוברובסקי איירלינס, הוא ארוך וכבר לא רלוונטי, אבל אני כבר פוחדת לגעת בערך הזה. תתמקד בבקשה לרגע בפסקה שאנחנו מדברים עליה כאן (כל פסקת הענישה). היא לקוחה כולה מתוך המאמר שאליו הבאתי רפרנס, אם אתה חושב שכאן שרפרנס ממנו לקוחה הפסקה לא רלוונטי בבקשה תכתוב זאת חד משמעית ואז אני אמחוק את הפסקה כולה. העליתי כאן שאלה ספציפית ואך אחד לא ענה לי על זה בינתיים. Yaeli.aviv - שיחה 14:06, 27 במרץ 2014 (IST)
נרו, אני לא משחקת את הפגועה. הייתה כאן התנפלות המונים שבא מתוך עמדה של כוח. זו חוויה מאוד לא נעימהץ אני אכתוב את זה שוב למרות שכבר כתבתי את זה כמה פעמים וממילא אף אחד לא מקשיב לזה. אני לא ניסיתי בשום שלב להחביא שאני עורכת בתשלום, אני לא בא לנצל את ויקיפדיה. אני בא לתרום תוכן איכותי, נכון שמתוך מניע כלכלי, אבל לפחות זה נותן לי תמריץ באמת לנסות להבין ולהשקיע. ותאמין או לא, אני באמת מנסה להבין. בגלל זה גם פתחתי דיונים ברמת הערך. אפשר לרגע לרדת מעניין העריכה בתשלום או לא ולהתייחס לתרומה נקודתית של התוכן והקישור בערך הנוכחי?

אני כותבת שוב, לפי דעתי הקישור כן היה חיוני כי הוא רלוונטי, תורם בצורה משמעותית לקורא ומרחיב את הערך. מה גם שהוא הרפרנס לפסקה. מסכים או לא? ונסיים בזה. Yaeli.aviv - שיחה 14:06, 27 במרץ 2014 (IST)

קישור ל"מאמר" שמסתיים ב

"אם אתם מואשמים בעבירה של אלימות במשפחה עורך דין פלילי 345 789 (שיניתי להפחית חשיפת גוגל) כי ישתמש בכל האמצעים שהחוק במדינת ישראל העמידו לו, כעורך דין פלילי, בכדי להביא את בית המשפט להכרעה אשר תשקף את האמת כפי שהתרחשה לאשורה במציאות.

הוא לא קישור לויקיפדיה. צטער. --‏sir kiss שיחה 15:10, 27 במרץ 2014 (IST)

אני אוהבת איך דילגת על שאר האלף מילה. אוקי, זה מה שפוסל אותו כאן? המשפט הזה בסוף? אם המשפט הזה לא היה שם, עדיין הייתה לך התנגדות? Yaeli.aviv - שיחה 15:21, 27 במרץ 2014 (IST)הקו לגברים במעגל האלימות במשפחה
אה... אני רציתי לפסול כבר בשלב של המספרי טלפון של העו"ד כי זה הדבר הבולט ביותר אבל את בקשת לקרוא את המאמר וכך עשיתי....
וזה הזמן לגילוי נאות: התנדבתי בקו לגברים במעגל האלימות במשפחה של ויצו במשך שנים רבות, ולכן פסלתי את עצמי מלהוסיף קישור חיצוני אחר שאם משהו אחר חושב שהוא מתאים הוא מוזמן להוסיפו --‏sir kiss שיחה 17:34, 27 במרץ 2014 (IST)

גילוי נאות[עריכת קוד מקור]

אלימות במשפחה (ענישה) - נכתב מטעם משרדו של עורך דין פלילי אלון ארז על בסיס המאמר "עבירות אלימות במשפחה" Yaeli.aviv - שיחה 11:29, 10 באפריל 2014 (IDT)

1976?[עריכת קוד מקור]

מה בדיוק קרה ב- 1976? מה האסמכתא לטענה שעד אז המערכות ראו בזה בעיה פרטית? Tamarnet - שיחה 19:58, 14 באפריל 2017 (IDT)

הערה טכנית ברשותך. דרישת מקור מתבצעת באופן הבא: הנחת {{מקור}} בסיום משפט או קטע עבורו נדרש המקור. התוצאה: [דרוש מקור]. תודה Assayas - שיחה 20:05, 14 באפריל 2017 (IDT)

"לפי שטראוס, כשרצה לפרסם מאמר בנוגע לאלימות במשפחה, המפרסם מחק מן המאמר את הסטטיסטיקה שהציג לגבי אלימות כלפי גברים" נשמע כמו רכלנות/בכיינות ולא כמו ערך אנציקלופדי[עריכת קוד מקור]

מציעה למחוק את המשפט