שיחה:אליעזר קלונסקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בערך מצעד החיים נכתב על משתתפים בולטים במצעד וביניהם "המוביל של המצעד הראשון, אליעזר קלונסקי" כאשר הקישור מפנה לכאן, ובוודאי שהדבר טעות, שהרי נשוא הערך נפטר הרבה קודם למלחמה בכלל. עמוסי חדד - שיחה 21:47, 11 במרץ 2020 (IST)

שנת הפטירה[עריכת קוד מקור]

משתמש:נעם דובב משבש את תאריך הלידה שבערך על בסיס "מקורות" מפוקפקים (אילו מקורות בדיוק? הוא עדיין לא ציין).

  • על מצבתו של קלונסקי נכתב מפורש ([צילום המצבה) א' באדר תרע"ז
  • באתר הספרייה הלאומית [1] כתוב 1917

דגש חזק - שיחה 09:26, 7 במאי 2020 (IDT)

אתה זה שלא פעל כראוי, לא לפי הכללים (כתבת "טעות" ושחזרת פעם אחר פעם [כהרגלך בקודש] במלחמת עריכה בלי לנמק, בלי להביא מקור כנדרש). הייתה אי התאמה בערך, משום שגם בתבנית וגם בקטגוריות היה מצוין 1918, נוסף על מקורות, שגם אתה מצאת (והתייחסת אליהם בדף השיחה שלי) משום שהם מופיעים בתוצאות הראשונות בחיפוש נשוא הערך בגוגל, לפני הספרייה הלאומית. עוד פעלת באופן נלוז, שכתבת לי באופן לא ראוי בדף שיחתי, במקום מלכתחילה לפתוח דיון כאן, תוך כדי שאתה שוב משחזר את פעילותי. יכולת פשוט לכתוב כאן או בתקציר העריכה שכך כתוב במצבה, והיית חוסך את כל הביזיון הזה. נעם דובב - שיחה 09:45, 7 במאי 2020 (IDT)
מסכים עם נעם. אם יש מקור חד משמעי ומשכנע כמו שהיה לדגש חזק, מדוע לא להציג אותו מיד ולסגור את הפינה? לא ברור. בכל מקרה שנת הפטירה עודכנה והעניין נומק והוסבר ואני מציע שלהבא הדיון יהיה בדף השיחה של הערך ובנימה יותר מכבדת. להביט לאופק - שיחה 09:50, 7 במאי 2020 (IDT)
ביזיון? להזכירך – הוספת תאריך לועזי בלי לבדוק שהוא תואם לעברי, הסתמכת על תוצאות גוגל בלי לבדוק את התוצאות, לא ציינת בתקצירי העריכה (וגם לא בדף השיחה) שלך מהו המקור, ובאופן כללי – הנוסח המלא של המצבה הופיע בערך. הביזיון האמתי כאן הוא להיכנס למלחמת עריכה על ערך לא ארוך, כשלא טרחת לקרוא את חציו. דגש חזק - שיחה 09:55, 7 במאי 2020 (IDT)
נעם דובב, דגש חזק, הפסיקו את מלחמת העריכה המיותרת הזו. יש לברר כאן על פי מקורות טובים מהי שנת הפטירה שלו ולכתוב אותה, עם קישור למקורות הרלוונטיים. בריאן - שיחה 10:53, 7 במאי 2020 (IDT)
תיקנתי את כותרת השיחה. המצבה היא מקור איכותי ואחרון בדרך כלל, אבל כאן מדובר במצבה משוחזרת ואם הייתה סיבה להניח טעות, הטעות יכלה לפגוע גם במשחזרי המצבה.
כאן: הקברים שנהרסו בחברון, הצופה, 12 באוגוסט 1968, מסופר על פעילות של חתנו בשנת תרע"ז שכללה טיפול במצבת קברו (קראו שם על מנהג חברון הוותיק בנושא מצבות ומה בדיוק הם עשו שם). ביקורת - שיחה 11:47, 7 במאי 2020 (IDT)
בערך עצמו מתואר "ישראל הורוביץ (תר"מ-תקע"ח) מתאר בספרו "ארץ ישראל ושכנותיה - אנציקלופדיה גאוגרפית-היסטורית": " גם היום אוחזים יהודי חברון במדת הכנסת אורחים, בייחוד הצטיין בזה המנוח מר אליעזר קלונסקי. בימי המלחמה (מלחמת העולם הראשונה) היה ביתו פתוח לרווחה, בייחוד לכל החיילים היהודים שעברו בחזית באר שבע שעברו על חברון, וישתדל לטובתם גם במקומות תחנותם, עד כי קדמהו המוות באביב ימיו בטיפוס הבהרות בחורף תרע"ז, יהי זכרו לברכה"". אין שמץ של ספק באשר לתאריך הפטירה. הבעיה המהותית יותר, ושממנה התעלמתם (משתמש:ביקורת ומשתמש:בריאן) היא התעקשות להחזיר שגיאה (נגד גרסה יציבה, במאמר מוסגר) _בלי לקרוא את הערך_. דגש חזק - שיחה 12:24, 7 במאי 2020 (IDT)
הגבתי בארוכה, אבל בשל בעיה טכנית זה לא נשמר ואין לי כח לכתוב שוב. בשתי מילים: הסיבה לכך היא כנראה העובדה שהדיון הזה מתנהל בדף שיחה של ערך (אליעזר קלונסקי) ולא בדף הייעודי לתלונות על משתמשים. שם מקובל לתת לנילון להגן על עצמו, ולאחרים לראות את הדיון. גם לי נראה שנעם דובב שגה עם השחזור, אבל קורה שטועים ומישהו מסביר לנו שטעינו. המהומה שהתפתחה אחר כך הייתה מיותרת. שוב, אם היית מזהה דפוס של פעילות בעייתית, זה עניין אחד והמקום לבירורו הוא בדף הנ"ל. אם לאו, כדאי להחליק עניינים. העריכה בווקיפדיה נהיית "לא כיפית" עם המריבות הללו. ביקורת - שיחה 14:14, 7 במאי 2020 (IDT)
תדהר התבלבל (דוד תדהר (עורך), "אליעזר קלונסקי", באנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו, כרך יא (1961), עמ' 3850) וכתב את התאריכים הסותרים, וכנראה שבעקבותיו הולכו שולל ויקיפדיה העברית ועוד כמה ספרים. מעניין יהיה לבדוק הטעות קיימת גם בגרסה המודפסת. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת