שיחת משתמש:דגש חזק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Nimus.svg


DriedfruitS.jpgברוכים הבאים לדף השיחה שלי

נא להתנהג יפה ובנימוס. אפשר לפנות אלי בדף השיחה, לבירורים בנושאים שקשורים אלי ואל התנהלותי. בנושאים שקשורים לערך ספציפי, יש לפנות לדף השיחה של הערך המבוקש, ואם רוצים לקבל התייחסות ממני נא לתייג. אם פניתי אליך בדף שיחתך, יש להשיב בדף שיחתך. לא אשיב לפונים שיתעלמו מכלל זה. כמו כן, תשובות לשאלות שתישאלנה כאן, תִּנָּתֵנָּה – כנהוג – בדף זה, ועל כן יש לבדוק לאחר זמן מה האם ישנה תשובה.

ארכוב שיחות
(או: להיכן נעלם הדיון)

למען הסדר הטוב ולמען הקלת ההתמצאות בדף השיחה, אני נוהג מדי פעם לארכב את דף השיחה שלי, בעיקר כשהוא מתמלא. ארכוב שיחה יתבצע בדרך כלל לאחר שעברו לפחות שבועיים מהתגובה האחרונה בנושא. ניתן למצוא את השיחות בדפי הארכיון, שקישור אליהם נמצא בצד דף זה. דפי הארכיון מכילים שיחות מתקופות של ארבעה חודשים, ומסודרים לפי שנים.

ShabatSign.jpg משתמש זה שומר שבת, ומבקש לא להשאיר לו הודעות בשבתות ובחגיםאיך עושים[עריכת קוד מקור]

שלום יש 2 עיצובים שעשית ואשמח לדעת איך עושים אותם גם

1. איך עושים כשנכנסים לדף השיחה או המשתמש את כותרת הדף בצבעים או בצורות כתב?

2. איך עושים שכול מי שבא לכתוב לי הודעה אז הוא מקבל הודעה לעורך כמו שאני רוצה?

אשמח לתשובה י.חדברו איתיערכים שכתבתי • י"ח בשבט ה'תשפ"א • 18:20, 31 בינואר 2021 (IST)

שלום וברכה.
  1. מציבים בראש הדף קוד DISPLAYTITLE, אבל זה משהו שדורש היכרות טובה עם תחביר ויקי.
  2. עבור דף השיחה האישי, ניתן ליצור הודעת עריכה בדף שיחת משתמש:יהונתן חזי/הודעת עריכה. דגש חזק - שיחה 20:20, 31 בינואר 2021 (IST)
תודה רבה! י.חדברו איתיערכים שכתבתי • י"ח בשבט ה'תשפ"א • 20:21, 31 בינואר 2021 (IST)
הודעה עשיתי אבל אתה יכול להסביר לי איך עושים את התחביר ויקי או איזה דף מסביר איך לעשות זאת? י.חדברו איתיערכים שכתבתי • י"ח בשבט ה'תשפ"א • 20:27, 31 בינואר 2021 (IST)
מצטער, אך אינני פנוי לכך. נסה להיעזר בעוני דלפק הייעוץ. דגש חזק - שיחה 20:32, 31 בינואר 2021 (IST)
@יהונתן חזי, נסה להוסיף את השורה הבאה לדף המשתמש שלך או לדף השיחה שלך <includeonly>{{DISPLAYTITLE:<span style="text-shadow: 3px 2px #FF0000; color:Blue">'''שיחת משתמש:יונתן חזי'''</span>}}</includeonly> השורה הזו ספציפית מיועדת לדף השיחה שלך. אם יש בעיות השמח לעזור לך, ויקי4800 - שיחה 16:45, 1 בפברואר 2021 (IST)
סליחה שלא עניתי הייתי בלימודים!
ממש תודה! י.ח ~ דברו איתי ~ ערכים שכתבתי ~ י"ט בשבט ה'תשפ"א ~ 19:04, 1 בפברואר 2021 (IST)
היי ויקי4800 זה לא בדיוק עובד תראה (שיחת משתמש:יהונתן חזי) יהונתן ~ דברו איתי 19:14, 1 בפברואר 2021 (IST)
תיקנתי היה צריך להוסיף את זה בדף שיחת משתמש:יהונתן חזי/הקדמה והיה צריך להוסיף את התבנית שוקראת לדף. ויקי4800 - שיחה 19:31, 1 בפברואר 2021 (IST)
כן ראיתי שתיקנת תודה רבה! יהונתן ~ דברו איתי ~ ערכים שכתבתי ~ י"ט בשבט ה'תשפ"א ~ 19:32, 1 בפברואר 2021 (IST)

כל הכבוד על הערנות[עריכת קוד מקור]

כל הכבוד. ביקורת - שיחה 02:35, 1 בפברואר 2021 (IST)

חן חן. דגש חזק - שיחה 02:37, 1 בפברואר 2021 (IST)

גאולה לעולם[עריכת קוד מקור]

לא קשור אליי. רק עריכה לפני כן הייתה שלי. קובץ על ידשיחה • 11:06, 8 בפברואר 2021 (IST)

צודק, תוקן. תודה, סליחה. דגש חזק - שיחה 20:12, 8 בפברואר 2021 (IST)

הצבעת חסימה[עריכת קוד מקור]

ערב טוב,

לא הסכמתי איתך לגבי נוהל החסימה עוד במקרה של נעם דובב. אתה טוען שהתקבלה החלטה שסותרת את מה שמקובל אצלנו מקדמת דנא. איפה התקבלה ההחלטה האמורה? גילגמש שיחה 21:34, 8 בפברואר 2021 (IST)

ערב טוב גם לך.
במקרה של נעם דובב אתה לא הסכמת אתי על משהו אחר: אתה טענת שרק מפעיל יכול לפתוח הצבעת חסימה, ואני סברתי שכל משתמש רשאי לפתוח אותה;
כאן הנושא הוא אחר: האם יש מושג של הצבעת מפעילים מקדמית _לפני_ אירוע חסימה. הדפים מדינות החסימה, ובדגש על החלטת הפרלמנט מלמדים שזהו נוהל _ערעור_ על חסימה לאחר הפעלתה, ולא פתיחת דיון לצורך חסימה. כמובן שאפשר לדון לפני שחוסמים (ולשם כך נועד דף הבירורים), אבל פלטפורמה של הצבעה מחייבת עם מועדים מוחלטים וזכות הצבעה מוגדרת טעונה הסמכה במזנון או חקיקה בפרלמנט. דגש חזק - שיחה 23:17, 8 בפברואר 2021 (IST)
אוקי, אני נאלץ לקבל את הקביעה הזאת. באמת נראה שאין צורך בהצבעה כדי לחסום משתמש ותיק וזה באמת נוהל ערעור. ולמה אתה סבור שכל משתמש רשאי לפתוח את ההצבעה? לפי המקובל אצלנו רק בעל זכות הצבעה רשאי ליזום הליך של הצבעה. מתוקף כך למשל משתמש חסר זכות הצבעה לא יכול להניח תבנית חשיבות. יש הגיון רב בדרישה זו כי זכות הצבעה מוענקת למשתמש שיש לו לפחות ותק בסיסי אצלנו ולא יטריח אותנו בהצבעות הזויות שאין להן סיכוי. מתוקף כך סביר להשליך מפה גם להצבעת חסימה. למפעיל זכות הצבעה, לכן הוא זה שרשאי ליזום הצבעה. חשוב להבדיל בין דיון שפתיחתו מותרת לכולם להצבעה. כך למשל שוב בדוגמה קודמת, גם משתמש אנונימי רשאי להשתתף בדיון. לכן, גם משתמש חסר זכות הצבעה רשאי לפתוח דיון בבירורים. יתרה מכך, לא כל דיון בבירורים מסתיים בהצבעת חסימה. למעשה, מדובר במיעוט מקרב המקרים. אני מפרש את הסעיף הראשון "לאחר הפעלת חסימה ארוכה כנגד משתמש ותיק, יכול לתבוע כל משתמש (שאינו חסום) עריכת הצבעה בעניינו." כפתיחת דיון שבסופו תהיה או לא תהיה הצבעה. מדוע את הסובר שנובעת מפה הסמכות של כל משתמש (בכלל זה אנונימי?) לפתוח הצבעת חסימה. גילגמש שיחה 06:02, 9 בפברואר 2021 (IST)
דגש, גילגמש הרחיב על זכות הצבעה מעבר להצבעת המפעילים.
השאלה שלי היא אחרת: מדוע לתת מפתחות לרכב למי שאין לו רשיון נהיגה? ואינני מתכוון לגילגמש (וגם לא למי שהדיון נפתח בעניינו). דוריאןDGW – Talk 07:02, 9 בפברואר 2021 (IST)
גילגמש: משום ש(א) "יכול לתבוע" זו זכות מוקנית. לא נראה לי שבשביל לבקש משהו צריך חקיקת פרלמנט. ההצעה באה לתת זכות פתיחת הצבעה לכל מערער. (ב) אם תקרא את הדיונים בפרלמנט, עוזי הסביר את זה כמעט במפורש: הוא טען שהוא מרחיב את זכות העמידה, וכתב שאם יהיה שימוש לרעה בזכות זו, הוא ישקול להעביר מדיניות המגבילה את הזכות רק לבעלי זכות הצבעה. המשמעות של זה היא שנכון לעכשיו אין מגבלה על פתיחת ההצבעה. (ג) המדיניות מזכירה מצב שבו יש הצבעה, אך אין מצביעים. מצב כזה הגיוני רק אם מי שפתח את ההצבעה לא היה רשאי להצביע בה.
הטענה בדבר האנונימיים נכונה. לדעתי צריך להעביר שינוי במזנון ולהגביל למשתמשים רשומים.
דוריאן: לא ברורה לי כוונתך. דגש חזק - שיחה 14:19, 9 בפברואר 2021 (IST)

הגדרת חונכים[עריכת קוד מקור]

היי בן. נוח לי כרגע להתכתב איתך בדף השיחה שלי, אז אני מקפיץ את השרשור הזה ;)
הצצתי לתומי במיוחד:רשימת הרשאות לקבוצה וראיתי שלמפעיל נוספה הרשאה להגדיר חונך של עורך (שם ההרשאה הרלבנטית הוא setmentor). יש לך מושג איך עושים את זה? דרך איזה דף או מה? אם לא, מי המוח הטכני מאחורי מערכת החניכה? דגש חזק - שיחה 15:42, 14 בפברואר 2021 (IST)

שלום שלום, מאחר ואינני מפעיל אני הולך על פי ההיגיון הבריא, קיים סיכוי שאני טועה - אם אני טועה, הפנה אותך למקום המתאים. יש משהו בדף "דף הבית" שמגדירים בהעדפות - האם יש לך שם משהו שלא היה לפני או משהו שנראה לך כמו הגדרה?אם לא אני כמעט בטוח שמשתמש:Amire80 יוכל לעזור לך. תחזור אליי בין אם זה לא עבד ובים אם כן. בברכה רבה דזרטשיחה 15:58, 14 בפברואר 2021 (IST)
גם אני לא. אני מנסה לעבוד לצורך תיעוד. דגש חזק - שיחה 16:00, 14 בפברואר 2021 (IST)
אוי, משום אני זוכר שאתה כן. אנסה לבדוק בשבילך, אם לא אצליח נחכה לתגובה מAMIRE - מתנצל על התשובה הלא ודאית. בברכה רבה דזרטשיחה 16:01, 14 בפברואר 2021 (IST)
מצאתי, נראה לי Help:Growth/Tools/How to claim a mentee יעזור לך. תגיד לי האם זה עזר לך.. דזרטשיחה 16:13, 14 בפברואר 2021 (IST)

תבנית:לייק צהוב[עריכת קוד מקור]

מדוע הדיון אינו חשוב? ספסף - בואו נדבר! - הצטרפו למיזם היחסים! 20:08, 16 בפברואר 2021 (IST)

לא כתבתי דבר כזה. דגש חזק - שיחה 20:09, 16 בפברואר 2021 (IST)
כתבת שהדיון מיותר. ספסף - בואו נדבר! - הצטרפו למיזם היחסים! 20:30, 16 בפברואר 2021 (IST)
זה נכון. "מיותר" ו"לא חשוב" אלו דברים שונים. דגש חזק - שיחה 20:31, 16 בפברואר 2021 (IST)
אני לא אכנס לדיון הזה אבל למה הוא מיותר? ספסף - בואו נדבר! - הצטרפו למיזם היחסים! 20:33, 16 בפברואר 2021 (IST)
עניתי שם. דגש חזק - שיחה 20:39, 16 בפברואר 2021 (IST)

נגב Zoo[עריכת קוד מקור]

ערב טוב

בתאריך 13 בפברואר בוצעה עריכה מסיבית בערך. נמחק המקור של האריות הלבנים, מה שגורם לי לחשוב שזה תמיר סופר. שמתי לב שיש לו איבה קשה למקור הזה – תמיד הוא מוחק אותו. בדקתי את היסטוריית העריכות מהכתובת הזאת, ויש שם עריכות בהרבה גני חיות. לא הגיוני בעליל שהוא נוסע שוב ושוב בכל הארץ ועורך ספירות של מצבת בעה"ח, בטח לא בזמן מגיפה... יש עריכה גם מהיום, 16 בפברואר – אותו דבר. היסטוריית עריכות של עוד גני חיות. ראיתי שגם בהגן הזואולוגי של אוניברסיטת תל אביב הוא חולל שמות. אי אפשר להטיל הגנה של שנה על כל ערכי גני החיות? 2.53.134.85 21:42, 16 בפברואר 2021 (IST)

ראיתי את זה, עוד לא התפניתי לטפל בכך. דגש חזק - שיחה 23:28, 16 בפברואר 2021 (IST)

שלום , בקשת התייעצות[עריכת קוד מקור]

דגש חזק, השלום והברכה.

אם הדבר אפשרי רציתי להשמיע בעיניך רעיון בנוגע למפעיל נולד
חשבתי שנכון להשמיע לך אותו במידה ויש בו טעם.
אבין ואכבד כמובן אם תבחר שלא להתייחס לכך.
שמתי לב שהקהילה נקרעת לא פעם ממצב שבו מפעיל ותיק נמצא בעת ההגעה לחידוש המפעילות במצב של חסר פעילות ניכר.
כאשר מצד אחד הוא מוכר לקהילה באופן חיובי כתורם בעבר הן כעורך והן כמפעיל
ובנוסף יש רצון לחזק ככל הניתן את מצבת המפעילים המנוסים
מאידך יש צורך להחזיק מול המפעילים ברסן לפיו אי פעילות לא מצדיק הרשאות לכל החיים

פיתרון ממוצע לכך יכול להיות לדעתי כך שבמקרה ומפעיל ותיק (נאמר שכיהן לפחות 3 שנים או כמה שיחליטו) מגיע לבקשת חידוש מפעילות כאשר בחצי השנה הסמוכה פעילותו נמוכה מ-, והקהילה סברה שלמרות זאת כדאי לחדש את הרשאותיו. יחודשו הרשאותיו רק לשנה (או שנה וחצי)

בכך יקל מצד אחד לאשר מפעילות בפחות חשש מחוסר פעילות ממושך נוסף
גם ייקל במידה ויהיה דיון חוזר לקבל החלטה ברורה יותר למי שנימוקיו תלויים בפעילות העתידית
ועדיין יישמר רסן כלשהו שלאי-פעילות יש מחיר... (לא עונש חלילה)
זה גם מדרבן מי שפחות פעיל ליותר מעורבות כי זה תזכורת קרובה יותר לדין וחשבון, או יסנן מראש את ה"חוליות החלשות" על ידי ויתור שלהם על התפקיד לאור התהליך המתבקש מהם שוב.
אני מעלה את זה כאן ולא במזנון בין היתר מפני שאם בכלל יש טעם בדבר הרי שעדיף שהוא יבוא ממי שיותר פעילים ובפרט מעורבים מאשר אני כעת. וגם כי זה לא זמן נכון כשבמקביל מתקיימת הצבעה על מישהו מסוים ובכך יכול לחוות חלילה חוסר נעימות מסיטואציה מתפתחת בדיונים אודותיו. כאשר אין כוונה לקשור אותו דווקא לכך.

סליחה על האריכות ותודה על ההקשבה. מי-נהר - שיחה 22:59, 16 בפברואר 2021 (IST)

שלום עליכם, מה שלומך?
הפתרון הזה לא נכון בעיניי, מהסיבה הפשוטה: הקהילה לא מחליטה את מי למנות למפעיל, אלא הבירוקרטים. הבירוקרטים שוקלים (או אמורים לשקול) את הטענות בעד ואת הטענות נגד, ולפי זה להחליט. אז הבעיה בחידוש הרשאות מפעיל לכאלו שמחזיקים את ההרשאות בארגז הכלים ולעתים צצים כדי שהמקדחה לא תחליד, לא מונחת דווקא לפתח הקהילה.
לצערי, דיוני מפעיל נולד מושפעים הרבה מ"כמה אני מיודד עם עורך פלוני" או "כמה העריכות שלו מוצאות חן בעיניי", ולכן אנשים מצביעים בעד או נגד מסיבות בלתי־ענייניות לשאלה "כמה תועלת הוא יוכל להביא בתור מפעיל". השאלות הנכונות הן "כמה הוא בקיא בנוהלי הקהילה", "האם הוא מוכן לפעול בניגוד לדעתו האישית כשיש החלטות סותרות" ו"איך הוא מתמודד עם עורכים שחולקים עליו" וכמובן "כמה הוא משקיע בניטור השינויים האחרונים".
בפועל, כפי שציינתי, אנשים מוכנים להצביע בעד מפעיל מכל־מיני סיבות משונות. למשל: "מספיק שעשה פעולה אחת שמישהו אחר היה צריך לעשות", "ההרשאות לא עולות כסף ואם אין חשש שישתמש בהן לרעה לא יקרה נזק אם יישאר איתן" ועוד טענות מסוג זה. התוצאה – כל מינוי כזה מעודד את המפעילים האחרים פשוט לא לעשות את העבודה שלהם. אז נכון, הם מתנדבים, אבל לא נראה לי שמישהו כפה עליהם את התפקיד. אם הם מעוניינים לקבל פריבילגיות טכניות ומשמעתיות – הדבר דורש עבודה. אז אני מזכיר, התפקיד של הבירוקרטים הוא להחליט את מי נכון למנות למפעיל, וטוב שכך. אני רואה בכל חקיקה שתגביל את ידיהם צעד לא־נכון. הרי אם הטענות בדבר חוסר פעילות ישכנעו, הבירוקרטים לא יאריכו. ההצעה שלך בעצם מבקשת לאסור מינוי של מישהו (או לאסור מינוי למשך הזמן הרגיל), אם לא עשה פעולות מסוימות. את זה אני מעדיף לא לחזק. הבעיה היא בבירוקרטים שממנים פעם אחר פעם פנסיונרים או כאלו שמנטרים את רשימת המעקב שלהם בלבד רק כי "יש גל ירוק". סליחה, אבל ברמה הטכנית אפשר לבקש מדיילים שימנו מפעילים; בחרנו בכם בשביל שתפעילו שיקול דעת בנושא.

(בהערת אגב: משתמש:ביקורת טען בכמה הזדמנויות שלא ראוי להתלונן על הבירוקרטים מאחורי הגב, אז לידיעה: בירוקרטים.)

בכל מקרה, שמחתי לקרוא את דעתך. דגש חזק - שיחה 23:17, 16 בפברואר 2021 (IST)

מודה לך על תגובתך הארוכה והמנומקת.
חשבתי שמה שאני מציע הוא ההיפך ממה שכתבת.
בכך שאינו אוסר דבר אלא מתיר. מתיר לאשר למרות ש-
מתיר לבחון מחדש ההרשאות למרות שטרם מלאו 3 שנים.
כלומר איננו גורע אישור פעילות אלא מאפשר לברר טוב יותר את סוגיית הנוכחות.
מודה לך שהסברת לי כיצד אתה מבין את הצעתי ואת הסוגיה כולה.
בברכת משנכנס אדר ... לחודש טוב ומבורך, מי-נהר - שיחה 23:29, 16 בפברואר 2021 (IST)
עד היום בירוקרטים יכלו למנות לקדנציה שלמה גם מישהו שעושה עריכה אחת בחצי שנה – בהנחה שיש לו 60% תמיכה; אחרי ההצעה שלך הם יוכלו לעשות זאת רק לשנה וחצי. אז אני רואה בזה הגבלה על פעילותם. דגש חזק - שיחה 23:33, 16 בפברואר 2021 (IST)
מצד שני לא נגרע יום אחד מאפשרותם לאשר למפעיל וממנו להיות מפעיל. לכל היותר יעשו את זה פעמיים עוקבים בשלוש שנים סמכותם נשארת לאשר. מאידך יש כאן קריאת כיוון. שיש בכוחה להשפיע מלבד על המפעיל ופנייתו לחידוש התפקיד גם על הבעת התמיכה של הויקיפדים. ובכך אין משום שינוי על הבירוקרט כי הכללים נשארו אותם כללים לאיך כן או לא לאשר. אדרבה באתה מידה שבפעם השנייה יכולים יותר להצביע נגד כך בפעם הראשונה יצביעו יותר בעד. בכך יש התאזנות מצטברת איך שלא תסתכל על זה בסך ימי מפעילות. ושוב תודה על ההקשבה. מי-נהר - שיחה 23:57, 16 בפברואר 2021 (IST)
אני שומע את עמדתך. מצד שני, אם הם לא עשו זאת עד היום – קשה להאמין שצמצום התקופה לשנה וחצי יעזור. אז בעצם אתה מציע שלמפעיל עצמו יהיה תמריץ לפעול יותר בגלל הדיון הכפול? דגש חזק - שיחה 00:05, 17 בפברואר 2021 (IST)
אני חושב שזה יעזור לכולם. הדיון השני אמור להיות פשוט יותר בפרט אם הוא לאחר שנה. מי-נהר - שיחה 00:07, 17 בפברואר 2021 (IST)
מה שאני חושב זה שכדאי לפתוח דיון כדי לתת סמכות מפורשת (ייתכן שמותר להם, אבל זה כבר תלוי בפלפולים משפטיים) לבירוקרטים לתת הרשאות לתקופה של עד שלוש שנים. גם הזמן שאתה מציע שרירותי מדי ולא תמיד מייצג. אם הבירוקרטים – בנסיבות העניין – יחליטו לתת למפעיל תקופה מקוצרת (כדי לבדוק פעילות), זה יהיה הטוב ביותר. השאלה היא האם אתה חושב שכדאי לכפות עליהם במקרה מסוים לתת הרשאה לשנה וחצי (או שנה), או שלהשאיר להם שיקול דעת. דגש חזק - שיחה 00:12, 17 בפברואר 2021 (IST)
ראה תאריך המינוי, אחד ל-3 ומשכך בקשת חידוש ההרשאות, זה לא משהו שמתארגנים אליו בלוח השנה, כלומר סביר שבדיוק לפני או אחרי ואפילו גם וגם, לא תיהיה פעילות בשל נסיבות החיים. זה עדיין לא הרוב של 6 שנים. לכן לא נראה לי שצריכים לצפות שלפני או אחרי הצבעת החידוש, המפעיל יעבור לדום. זה כל העניין של אם לא היה פעיל חצי שנה לפני (אבל בגדול קודם כן) אז בסדר, אבל, ושוב נראה תוך זמן מסוים לא קצר מדיי אבל גם לא כל ה-3 שנים. אני חושב שלא נכון להיכנס לשאלה של שיקול דעת פרטני, זה גם יוצר תחושה של אפליה. זה מסוג הדברים שחוסכים לכולם את השיקול דעת בכך שהוא קבוע מראש. כך לענ"ד. מי-נהר - שיחה 00:18, 17 בפברואר 2021 (IST)
כאמור בכל אופן תודה רבה לך על שהקדשת תשומת לב והתייחסת לכך, תבורך. מי-נהר - שיחה 22:28, 17 בפברואר 2021 (IST)

ריקון דפי הבל[עריכת קוד מקור]

הבנתי נכון ממה שכתבת, שלא אמורים לרוקן דפי הבל? היה זכור לי שקראתי איפשהו שזה מה שרצוי לעשות, וגם אישית היה נראה לי שזה מוציא מין הכיף למשחיתים שלא יכולים לשלוח לחברים שלהם קישור עם הטקסט ההו-כה-מצחיק-שלהם בכמה דקות עד שהדף נמחק על ידי המפעילים. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 13:57, 19 בפברואר 2021 (IST)

איפה היה רשום כך? אבל התשובה היא בהחלט לא. ריקון דף יתבצע רק במקרה של משהו דחוף שלא סובל דיחוי (מקרה חמור של אאוט', הפרת זכויות יוצרים, תוכן פוגעני חמור וכו'). מי שמחליט אם הדף הוא הבל או לא זה מפעיל והוא זה שמוחק. ריקון של דף מקשה על בחינה של תוכן הדף וההיסטוריה שלו. דגש חזק - שיחה 20:07, 20 בפברואר 2021 (IST)
תודה, טוב לדעת כי היה לי רושם אחר. תכלס יכול להיות שקראתי את זה גם באחד הדפים של המפעילים, אני כבר לא זוכר. איש השום (HaShumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 21:01, 20 בפברואר 2021 (IST)
יכול להיות שקראת דברים שאני כתבתי. ואני עומד על דעתי. עדיף להעלים את ההבל כדי להוציא את העוקץ מההשחתה. השארת ההשחתה עד שהבקשה תיענה ע"י מפעיל, מעודדת השחתות נוספות בדיוק בפרק הזמן הזה. מפעיל יכול לבחון את תוכן הדף וההיסטוריה שלו בדיוק כמו שאני בוחן, באמצעות ריחוף עם העכבר. אי ריקון דף הבל דומה מהבחינה הזאת לאי שחזור של השחתה של ערך קיים. גם על השחתה רגילה כזאת אפשר להבליג ולגשת ישר לבקשות ממפעילים. ובכל זאת אנחנו קודם משחזרים ואז פונים. גם בשחזור של השחתה כזאת המפעיל צריך לבחון מה היה בהיסטוריה. כל פעולה קטנה כזאת שמנסים לחסוך למפעיל, מונעת כמה פעולות נוספות שמנטר יאלץ לעשות כדי להדוף את המשחית עד שיחסם. Liad Malone - שיחה 02:27, 21 בפברואר 2021 (IST)
ליעד, לא. כשמישהו משחית אני משחזר ומזהיר. לא צריך מפעילים בשביל כך. אם היה צורך בשיקול דעת מפעילי כדי לשחזר, אז כן – לא הייתי משחזר אלא פונה למי שיש לו את ההרשאה לשחזר. דגש חזק - שיחה 17:33, 21 בפברואר 2021 (IST)
ומה קורה אחרי האזהרה וההשחתה השנייה? אתה מבקש מהמפעילים לחסום. ולצורך חסימה לא צריך שיקול דעת? לפני החסימה הם לא בודקים מה עשה המשחית? הם הרי צריכים לבחון את ההשחתות שלו. באותה מידה הם צריכים לבדוק גם מה טיבו של ההבל שהיה כתוב בערך שהם עומדים למחוק. אני לא רואה הבדל בין מחיקת הבל בערך קיים לבין מחיקת הבל בערך חדש שנוצר במיוחד לצורך כתיבת ההבל. זה היינו הך. המשחיתים צריכים להבין מיד לאחר ההשחתה הראשונה שלהם, שיש בויקיפדיה מי ששומר כל הזמן ולכן אין להם טעם להמשיך ולהשחית. כל זה נוגע כמובן רק לגבי הבל ברור. Liad Malone - שיחה 19:26, 21 בפברואר 2021 (IST)

שחזורים[עריכת קוד מקור]

אל תשחזר סתם עריכות בלי לדעת למה הם בוטלו כפי שעשית כרגע בשיחת משתמש:Wolfman12405, אותו דבר גם עשית בדף השיחה של Lostam לא ברור למה ביטלת עריכה של משתמש חסום בנוסף גם כשהוסבר לו בדף שיחתו בקשתו. King G.A - נא התנהגו בהתאם 19:49, 24 בפברואר 2021 (IST)

אני מנסה להבין מדוע אתה מבטל עריכה שהיא אכן נכונה ומשחזר לעריכה לקויה של אנונימי שמסיר מידע בלי שום סיבה אפילו. King G.A - נא התנהגו בהתאם 20:40, 24 בפברואר 2021 (IST)

אני לא משחזר "סתם" עריכות; את זה אתה עשית. לא מדובר באנונימי שהסיר מידע, אלא בעורך שנחסם ומבקש להסיר מידע אישי עליו (את שמו האמתי שהופיע שם בצמוד לשם המשתמש שלו) מדף שיחתו. גם אם הוא חסום מלערוך כאן, בקשה להסיר את פרטיו האישיים (שאין להם שום נפקא־מינה כאן באתר – העורך מזוהה ומוכר כאן לפי שם המשתמש שלו) ממקום ציבורי היא בקשה סבירה בנסיבות העניין. השחזורים שלך הפגינו חוסר שיקול דעת ברור, ומלחמת העריכה שפתחת בה מולו היא הטרדה שגובלת בהתעלקות. דגש חזק - שיחה 20:42, 24 בפברואר 2021 (IST)
בדקת שזה הוא ? הוסבר לו בדף השיחה אך לבצע בדיקה שכזו, כל אנונימי שיטען שזה הוא נאמין לו ? ניסית להיכנס לכאן שיחת משתמש:147.236.50.70 ולראות שהוסבר לו מה לעשות ומה הוא ענה ומה הוא לא עשה ? או שפשוט העדפת להקשיב לו בלי לבדוק זאת ולבטל עריכה שבוטלה בסיבה הנכונה כי אתה החלטת על דעת עצמך זאת שזה הוא.. King G.A - נא התנהגו בהתאם 20:45, 24 בפברואר 2021 (IST)
בנוסף גם מצחיק שאתמול אתה אמרת לי לא להיכנס למלחמת עריכות של ביטולים ואתה זה שעושה זאת כרגע בלי שום הצדקה.. King G.A - נא התנהגו בהתאם 20:51, 24 בפברואר 2021 (IST)
קראתי, ודעתי לא השתנתה. אין לי שום סיבה להניח שמישהו מעוניין להסיר שם של מישהו שנחסם מכאן לפני שלוש שנים סתם כי משעמם לו. בדיקה לא תעזור כי המשתמש חסום כאן. בכל־מקרה, טוב שפתחת דיון בוק:במ; אני לא מתכוון להמשיך כאן. דגש חזק - שיחה 20:53, 24 בפברואר 2021 (IST)
אתה ממשיך להיות בשלך ולחשוב שאתה הצודק תמיד, לא פלא שאתמול כבר הבנתי שהגישה שלך לא לעזור אלא רק לחפש לרע! הלוואי ותלמד להיות יותר נורמטיבי אי פעם ולדון בכבוד. King G.A - נא התנהגו בהתאם 21:00, 24 בפברואר 2021 (IST)
לילה טוב דגש חזק - שיחה 21:02, 24 בפברואר 2021 (IST)