שיחה:אלפונסו השלושה עשר, מלך ספרד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gtk-dialog-question.svg ערך זה הוא נושאו של קטע "הידעת?" המופיע בתבנית:הידעת? 2 בפברואר - סדרה 1


כפי שניתן לקרוא בערך עצמו, לאלפונסו יש יורש והוא חי ובועט. איני יודע האם יש למנות את הבן או את הנכד כיורשו בתבנית, אבל יורש יש. יעקב 20:15, 9 בפברואר 2008 (IST)

משוב מ-2 בפברואר 2013[עריכת קוד מקור]

במדור "הידעתה" של היום אני שמתי לב לטעות מצערת. המלך אלפונסו ה XIII לא הודח על ידי פרנקו, אלא על ידי הגנרל פרימו דה-ריברה, שהיה דיקטטור בספרד בין השנים 1930 - 1935. פרנקו באותה עת היה המפקד של כוחות ספרד במרוקו, ועדין לא תכנן את המרד שעתיד לבצע (יחד עם מספר שותפים בכירים), בקיץ של שנת 1936 Eugene.yanovsky - שיחה 02:54, 2 בפברואר 2013 (IST)

שלום לך, תודה על ההערה. איני בקיא בהיסטוריה של ספרד, אולם ראה את הערך "מיגל פרימו דה ריברה". הדברים שאתה כותב אינם מסתדרים עם האמור שם. אם ישנו פרט כלשהו הדורש תיקון, נשמח אם תכתוב לנו (ממש כפי שעשית כעת) או שתבצע את השינוי בעצמך. נשמח אם תצטרף אלינו לכתיבת האנציקלופדיה והכנסת שיפורים בה. Ldorfmanשיחה 03:17, 2 בפברואר 2013 (IST)
בינתיים, שיניתי את הכתוב בתבנית "הידעת" של היום, כך שיופיע הנוסח הבא, אשר להבנתי, לגביו אין מחלוקת: "... שימשה בתו, הנסיכה מריה דה לאס מרסדס בת ה-5, כמלכה בפועל במשך שישה חודשים, עד להולדת אחיה, שהוכתר מיד עם לידתו כמלך אלפונסו השלושה עשר. לאחר מחאה של בני עמו כנגד המשטר המלוכני ובעד קיומה של רפובליקה, יצא אלפונסו השלושה עשר לגלות. עם מותו של פרנקו הושבה המלוכה לספרד...". בתודה, Ldorfmanשיחה 04:26, 2 בפברואר 2013 (IST)