שיחה:אצטדיון טרנר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 04:09, 20 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 13:15, 30 בדצמבר 2013 (IST)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

שם הערך אמור להיות "אצטדיון יעקב טרנר". ווינר הוא שם גנרי למבני ספורט הנבנים על ידי המועצה להסדר ההימורים בספורט (במימון הגרלת הטוטו). כיום כל תוכניות ההימורים נקראות ווינר. השם הגנרי "ווינר" לאצטדיון דומה לשם הגנרי "פיס". כיום יש בארץ מאות מבני ציבור (בתי ספר ומתנ"סים, ואף תיאטרון "הקאמרי" בתל אביב), שנקראים "בית ספר פיס", "מתנ"ס פיס", ואף "תיאטרון פיס הקאמרי". ולכן - המילה פיס אינה משמש לבדה כשם המקום.
במקרה של אצטדיון "ווינר" יעקב טרנר, השם הקובע במקרה זה הוא השם עליו החליטה מועצת עיריית באר שבע, כפי שמוזכר גם בערך. (ראו גם : באר שבע מציגה: אצטדיון יעקב טרנר.)
לפיכך יש לשנות את שם הערך מהשם השגוי "אצטדיון ווינר" לשם "אצטדיון יעקב טרנר". (או במקרה הגרוע - "איצטדיון ווינר ע"ש יעקב טרנר" - אם תתעקשו...). בברכה, דני. Danny-wשיחה 16:07, 21 בדצמבר 2014 (IST)

מעיון נוסף בכתבה כאן, נראה שעניין השם נדון בצורה המסודרת והוחלט על "ווינר". אם זה מצב, ייתכן שאין צורך לשנות את שם הערך. לשיקול דעתכם לכאן או לכאן. דני. Danny-wשיחה 10:46, 22 בדצמבר 2014 (IST)
- הועבר מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

חבל שמעלים נושא כזה לא טורחים לפנות למי שבונים את האצטדיון, לא מאפשרים במקביל שאנחנו נעלה ורק קבוצת עורכים סגורה עושה ככל העולה על רוחה ומטעה את הציבור. פשוט חלם. האם מוטב כך בלי תמונות ללא פרטים אמיתיים, העיקר שפרסמתם את האדרכילים. אפילו את שם האצטדיון לא כתבתם נכון, אבל מילא התרגלנו שויקפדיה ובאר שבע זה שני עולמות שונים אלי חליפה דובר החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע 052-2708666

מקור:אתר החברה הכלכלית וניתן לפנות ישירות אלי דווח על ידי: אלי חליפה 2.54.33.174 11:25, 29 במרץ 2015 (IDT)

נא פרט את הטעויות בערך.
לגבי תמונות, יש צורך שבעלי זכויות יוצרים על תמונות יוותרו על זכויותיהם ויעלו את התמונות לאתר. אתה מוזמן להעלות בעצמך תמונות, אם בידך תמונות שאתה בעל הזכויות עליהן (תמונות שצילמת בעצמך שלא במסגרת עבודתך או תמונות בבעלות החברה ובאישורה).
עניין השם נידון בדף השיחה, אתה מוזמן להביא נימוקים לשינוי השם.
העורכים בוויקיפדיה אינם קבוצה סגורה, כל אדם מוזמן לערוך. אפילו במסגרת עבודתך אתה יכול לערוך, למרות ניגוד העניינים, בהתאם להגבלות המפורטות בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
קיימים בוויקיפדיה ערכים רבים הקשורים לבאר שבע, יש גם את מיזם באר שבע ואוניברסיטת בן-גוריון בולטת במיזם עבודות ויקידמיות. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 12:40, 29 במרץ 2015 (IDT)
- סוף העברה

בידיעות דיווחו שהאצטדיון מכיל 16,363 מקומות[עריכת קוד מקור]

יותר מהמדווח בערך

שינוי שם הערך[עריכת קוד מקור]

לא ברור לי מאיפה צץ השם "אצטדיון וינר". אפילו בגוף הערך השם לא מופיע.

אפשר לקרוא לערך בכמה שמות. אבל "וינר" הוא לא אחד מהם, ואין שום סיבה שהערך ימשיך להיות מכונה כך אפילו לעוד שניה.

אפשר לקרוא לערך בשם הרשמי והמסורבל, או באחד השמות המקוצרים. לדעתי עדיף פשוט "אצטדיון טרנר". כך מקובל, וכל מיני הסכמי חסויות לא מחייבים אותנו. כך גם לא נצטרך לשנות את השם אם וכאשר נותן החסות יתחלף, או יחליט לשנות מיתוג. emanשיחה 00:48, 23 בספטמבר 2015 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד Ldorfmanשיחה 00:55, 23 בספטמבר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד BAswim - שיחה 13:47, 23 בספטמבר 2015 (IDT)
ראשית כל, השם "אצטדיון ווינר" הוא שמו המקורי של האצטדיון (ראו כאן). שנית, שמו הרשמי של האצטדיון הוא "אצטדיון טוטו באר שבע ע"ש יעקב טרנר" (ראו כאן), ועל כן שמו של הערך אמור להיות "אצטדיון טוטו באר שבע". דווקא כן מקובל לקרוא לשמות מתקני ספורט עפ"י נותנת החסות. ראו היכל מנורה מבטחים, אצטדיון האמירויות, אליאנץ ארנה, אימטק ארנה, HDI ארנה, פלטינס ארנה, מרצדס-בנץ ארנה, אצטדיון ג'ילט, אצטדיון בנק אוף אמריקה, פפסי סנטר, ורייזון סנטר והרשימה עוד ארוכה. בקיצור, "אצטדיון טוטו באר שבע" הוא השם הרשמי המקוצר, וזה השם שאמור להיות לערך. עמרישיחה 13:51, 23 בספטמבר 2015 (IDT)
זה לא "השם המקורי", זה איזה שם שהיה על שלט, ובכל מיני פרסומים, שעד שבנו את האמטדיון הוא כבר נזנח. וזה רק מראה למה אנחנו לא צריכים להסתמך על דברים כאלה. המצב שנשנה כל פעם שם ערך בגלל קפריזות של מפרסמים, הוא לא בריא. ולפי דעתי לפחות במקרה של יד אליהו, צריך לחזור לשם המקורי, ולא כל פעם לשנות לפי נותן החסות.
ואם נחזור לענייננו, בתקשורת רווחים שני שמות. "אצטדיון טרנר", ו"אצטדיון טוטו טרנר". כל שם אחר שנבחר רק יעשה מאיתנו בדיחה. emanשיחה 00:03, 24 בספטמבר 2015 (IDT)
זה בהחלט השם המקורי מטעם נותנת החסות. הטוטו והווינר שניהם באחריות מועצת ההימורים בעלת הזכויות לשמו של האצטדיון (בעלת הזכויות גם של אצטדיון טוטו עכו והיכל טוטו חולון). זה לא איזה סתם "שם שהיה על שלט", אלא השם מטעם בעל הזכויות. ההסתמכות פה הייתה על מידע רשמי. בכל מקרה, זה לא כ"כ משנה כי עד שהוקם האצטדיון הוחלט על שם אחר וזה מה שחשוב מעתה וזה לא משהו שהולך להשתנות בקרוב. על כל פנים, אין פה שום עניין של קפריזות של מפרסמים. אנחנו נוהגים לקרוא לערכים עפ"י השמות הרשמיים שלהם ולא בשמות אחרים כפי שהודגם לעיל. מה גם שבמקרים רבים השמות הרווחים בתקשורת הם דווקא השמות של נותנת החסות. דוגמאות טובות הן אצטדיון האמירויות, אצטדיון פיליפס, זיגנאל אידונה פארק, מרצדס-בנץ ארנה, פולקסווגן ארנה ועוד. במקרה של זיגנאל אידונה פארק למשל, השם של נותנת החסות נפוץ במידה דומה ל"וסטפאלנשטדיון", השם המסורתי, ולמרות זאת הלכנו לפי השם של נותנת החסות. השם שרווח בתקשורתמשתנה גם הוא כפי שהדגמתי. אתה אומר למעשה, בואו לא נעביר "כל פעם שם ערך בגלל קפריזות של מפרסמים" - בואו נעביר כל פעם לפי מה שרווח בתקשורת, דבר שגם ככה נוטה לעתים להשנות עקב סיבות כאלו או אחרות . "חירייה" אגב, זה שם נפוץ בהרבה מפארק אריאל שרון ובכל זאת הלכנו בצדק על השם הרשמי. מה שגם שלא ברור לי על איזה קפריזות אתה מדבר. רוב השמות של נותנות החסות נשארים לכמה שנים טובות. אתה מוזמן לבדוק בעצמך. בקיצור, אם אנחנו מתיימרים להציג את עצמנו כאנציקלופדיה מדוייקת, אנחנו צריכים ללכת לפי השמות הרשמיים. עמרישיחה 16:59, 28 בספטמבר 2015 (IDT)
לפי מה שהבנתי ממה ששמעתי ברדיו דווקא השם המקורי היה "אצטדיון טרנר", ורק אחרי זה נכנס הטוטו, והצטרפו כל מיני שמות.
בכל מקרה, כל שם שלא יכיל את השם "טרנר" פשוט לא יהיה מובן לציבור הקוראים. emanשיחה 12:34, 1 באוקטובר 2015 (IDT)
לאצטדיון יש שם רשמי. לא ברור מה יכול להיות לא יהיה ברור בזה. מה גם שיש פירוט בפתיח כך ששום דבר לא יהיה לא מובן. עמרישיחה 00:28, 3 באוקטובר 2015 (IDT)
אין שום חוק ששם הערך צריך להיות השם הרשמי של מה שנכתב עליו. להפך. יש לנו קוריאה הצפונית ולא הרפובליקה הדמוקרטית העממית של קוריאה, ביל קלינטון ולא ויליאם ג'פרסון קלינטון, דופונט, ולא E.I. du Pont de Nemours and Company. אני לא מבין למה דווקא באיצטדיונים אנחנו צריכים להקפיא כל שיקול דעת לטובת מה שאיזה "גורם רשמי" שאפילו לא ברור מיהו החליט.
וחשוב ששם הערך יהיה השם הנפוץ והברור, כי רוב הסיכויים שכך הוא יופיע כשמקשרים אליו בערכים אחרים. emanשיחה 00:29, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
אפשר להתפשר על "אצטדיון טוטו טרנר". זה שם שקרוב לשם המקורי המלא, ומשתמשים בו לא פחות מ"אצטדיון טרנר" ראה כאן למשל. אני נתקל בו גם בעיתון ובטלוויזיה לא מעט. עמרישיחה 11:56, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
כן. גם זה שם שלפחות בינתיים מקובל, וזו אחת משתי האפשרויות שכבר כתבתי שהן סבירות (למרות שכאמור היא הפחות עדיפה מבחינתי). נראה מה עוד אנשים יאמרו, וגם אולי מה ייקלט. emanשיחה 17:23, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
היא פחות עדיפה בגלל ה"קפריזות"? אם כן, אני חושב שאתה צריך להסיר מלבך את הדאגה הזו. הסכמי החסות הם בד"כ לכמה שנים ולא סביר שנצטרך לשנות שם בכל שנה. בסופו של דבר, גם השם של נותנת החסות נקלט כמו שהדגמתי לעיל. אני חושב שזו פשרה סבירה. עמרישיחה 19:16, 4 באוקטובר 2015 (IDT)
גם, אבל לא רק.
ואני אתחחיל לחשוב שהטוטו משלמים לך או משהו (-;
ועכשיו ברצינות, אני באמת לא חושב שאנחנו צריכים להתאמץ בשביל להשריש את השימוש בשמות של בעלי החסות. אנחנו צריכים לנסות לשקף את השם המקובל ביותר בקרב הציבור.
אכן יש שימוש גם ב"אצטדיון טרנר", וגם ב"טוטו טרנר". אפשר לראות בדף הפייסבוק הזה (שאל ברור לי מי מפעיל אותו) שנקרא "אצטדיון טרנר", אבל משתמש גם הרבה ב"טוטו טרנר". [1]
פה משתמשים רק בטרנר, וגם במשהu שלראשונה נתקלתי: "איצטרנר" [2]
פה ראש העיר כותב על "אצטדיון טוטו טרנר" [3]
פה בפורום אוהדים משתמשי לרוב רק ב"טרנר", אלב לעיתים רחוקות ב"טוטו טרנר". [4] אני אנסה לשאול שם מה נראה להם צריך להיות שם הערך.
emanשיחה 02:54, 5 באוקטובר 2015 (IDT)
"איצטרנר" זו קריצה ל"איצטדי" הידוע :) בכל אופן, אני לא חושב שאוהדי הקבוצה אובייקטיביים מספיק כדי להחליט כיצד יקרא הערך. אין לי ספק שבתור תושבי באר שבע, הרוב ירצה "אצטדיון טרנר". מה גם שדעתם לא רלוונטית יותר מדעתם של אוהדי קבוצות אחרות. כמו כן, ביצוע של בדיקת פופולריות עכשיו, פחות מחודש מאז חנוכתו של האצטדיון זו לא בדיקה טובה במיוחד לעניות דעתי. זה משהו שצפוי להשתנות כל שיעבור הזמן עד שהציבור יתקבע על שם מסויים. בכל אופן, כבר הסברתי למעלה מדוע שם הערך צריך לכלול את שם נותנת החסות. יש לכך דוגמאות מקבילות רבות, ואין סיבה להחריג את הערך הזה מעשרות הערכים המקבילים שנקראים עפ"י נותנת החסות. "אצטדיון טוטו טרנר" זו פשרה טובה, ובכל מקרה זה שם שנמצא בשימוש לא מעט. אפשר להעביר לשם הזה כדי להיות קרובים יותר לשם הרשמי, ולבחון את העניין פעם נוספת לאחר תקופה מסויימת. עמרישיחה 12:31, 5 באוקטובר 2015 (IDT)
אני לא חושב שתהיה לבאר שבעים יותר העדפה לטרנר. אבל אולי באמת דווקא כדאי יותר יהיה לברר אצל אוהדי כדורגל מכלל הארץ (אבל עם דגש על אוהדי כדורגל). וגם באמת צריך לתת לזה עוד זמן. בינתיים, מבחינתי כאמור אפשר לקרוא לזה גם "אצטדיון טוטו טרנר", אבל תראה מה חושבים Ldorfman וBAswim שגם הביעו דעתם בנושא. emanשיחה 18:05, 5 באוקטובר 2015 (IDT)
ביום חנוכת האצטדיון שמעתי בדיווחים בחדשות את השם "טוטו טרנר" כשם האצטדיון, אבל בתכל'ס, אין לי בעיה גם עם "אצטדיון טרנר" כשם הערך. Ldorfmanשיחה 22:28, 5 באוקטובר 2015 (IDT)