שיחה:בילי ג'ין קינג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כבר זמן רב ששמתי עיני על הערך הזה. כל הכבוד! זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 23:30, 17 בספטמבר 2007 (IST)

קרב המינים: לא כתבתי שהקרב מכור ולא קבעתי מסמרות. כתבתי רק שיש שמועות כאלה, והבאתי את גלעד בלום שהוא אושיית טניס ידועה כמקור. גלעד בלום הוא לא טרול אינטרנט משועמם ויש להניח שהוא יודע על מה הוא מדבר, בטח בנושאים של טניס. בשביל "שמועות" זה נראה לי מספיק. וחבל שמחקת את התוספת.

צריך קצת יותר ביסוס עבור "שמועות" שכאלה מאשר פוסט בבלוג, גם אם זה של טניסאי. אתה מכתים כאן בן אדם. זהר דרוקמן - Talk to me Goose! ‏ 17:33, 2 במרץ 2010 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 20:16, 3 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 04:46, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 04:46, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 4[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 05:10, 27 במאי 2013 (IDT)

פתיח מטעה ביותר: הפרש הגילאים בין הגבר והאשה בקרב ביניהם אינו מוצג[עריכת קוד מקור]

"משחקה המפורסם ביותר, אשר חשיבותו הסמלית התעלתה מעבר לתחומי הטניס, היה "קרב המינים" (אנ') המפורסם משנת 1973, בו גברה בשם המין הנשי על בובי ריגז (Bobby Riggs), אלוף וימבלדון והטניסאי מספר אחת בעולם לשעבר".

הקורא מגיע ל"אלוף וימבלדון" ומתרשם מאוד; אח"כ ממשיך "לטניסאי מספר אחד בעולם" ומגיב ב"וואו!" רבתי, ורק בסוף מגיע לכך שכל זה "לשעבר". מה"לשעבר" הזה אפשר להתרשם שריגז פרש לפני שנתיים-שלוש. רק בתת-סעיף "קרב המינים" טורח הערך להזכיר (כבדרך אגב) שהוא היה בן 55 באותו קרב. הערך באופן שערורייתי למדי לא מציין את גילה באותו משחק - 29.

אם הזכרתי את תת-הסעיף "קרב המינים", יש שם עוד משפט לא תקין: "ריגז הכריז על עצמו כ'חזיר שוביניסטי גברי', אם משום שהיה כזה באמת, ואם כדי לייצר המולה תקשורתית רווחית". זה שהוא הכריז על עצמו - ניחא (ראוי להביא מקור). ה"אם משום שהיה כזה באמת" זה דעה סובייקטיבית ומאוד לא אנציקלופדית.

בנוסף, בפתיח יש (לענ"ד) שני פגמים נוספים: קישורים לערכים האנגליים של "קרב המינים" (תחת האותיות "אנ'" בסוגריים - איזה מן הצגה מוזרה?) וכן לערך של בובי ריגז. אבל אם כבר יש קישורים אנגליים, אז לחצתי עליהם. ומה מגלים?: בערך "Battle of the Sexes" ("קרב המינים"), אכן מוזכרים גם מוזכרים הגילאים של שניהם בפתיח:

between 55-year-old Bobby Riggs and 29-year-old Billie Jean King

כך גם בערך של בובי ריגז, מוזכר (רק) גילו באותו משחק בפתיח.

גם בערך האנגלי שלה, Billie Jean King, מוזכרים הגילאים:

In 1973, at age 29, she won the "Battle of the Sexes" tennis match against the 55-year-old Bobby Riggs

בנוסף, לא מוזכר שבחוזה ביניהם היה חיוב למשחק חוזר (אם אחד משני הצדדים דורש) והיא עברה עליו כשסירבה למשחק חוזר.

ובכל זה עדיין לא הזכרתי את תחקיר ESPN למכירת משחק כביכול, עקב הסתבכותו בשוק האפור. מתואר בערך "Battle of the Sexes" בהרחבה בסעיף 2.1

יש לציין את הגילאים של שניהם הן בפתיח, הן בערך (הגיל שלה לא מוזכר כאמור בכלל), לסלק את הדעה האישית על "החזיר השוביניסטי" ולהוסיף את עניין החוזה שעברה עליו. 2.53.183.226 17:05, 3 בפברואר 2019 (IST)

על פניו, העריכות הנדרשות שאתה מצביע עליהן נשמעות הגיוניות. במקום כל הזמן שהשקעת במשוב היית יכול פשוט לבצען. Amiroשיחה 08:02, 6 במאי 2019 (IDT)
Amirosanאם היית מסתכל בהיסטוריית העריכות, היית רואה שערכתי ו-BAswim ביטל את גרסתי. ולכן ההערה לא במקום. 2.53.152.88 08:41, 6 במאי 2019 (IDT)
השינויים שאתה מציע נראים לי הגיוניים בהחלט. כדאי להוסיף אותם לערך. מיכאל.צבאןשיחה • א' באייר ה'תשע"ט • 08:50, 6 במאי 2019 (IDT)
Amirosan מיכאל.צבאן כמה זמן מקובל למיצוי דיון בדף שיחה, לפני שניגשים לשינוי? 08:54, 6 במאי 2019 (IDT)
האלמוני צודק, תיקנתי. נרו יאירשיחה • א' באייר ה'תשע"ט • 11:28, 6 במאי 2019 (IDT)
לא קיבלתי את התיוג שלך, נראה לי שאנונימיים לא יכולים לתייג. בדרך כלל כדאי לחוכות יום יומיים ולראות אם יש מתנגדים. כרגע נראה שכולם בעד. מיכאל.צבאןשיחה • א' באייר ה'תשע"ט • 15:17, 6 במאי 2019 (IDT)
לגבי שני הקישורים לערכים באנגלית: אני לא מבין מדוע אתה רואה בהם "פגמים", במיוחד כשהם סייעו לך מאד בהצגת טענותיך. נראה שהקישורים הללו דוקא הוכיחו מאד את נחיצותם.
לגבי ההצגה ה"מוזרה" של האותיות אנ' בסוגריים: זו הצורה שהוסכם עליה במקרה שמקשרים לערך באנגלית, מתוך כוונה להסתפק בתצוגה מינימלית של הקישור. בקישור לערך על ריגז באנגלית, נבחרה תבנית אחרת, שמציגה את שמו באנגלית, מכיון שממילא ראוי היה להציג בסוגריים את שמו בשפת המקור, משום שלא קיים כרגע ערך עליו בעברית. Liad Malone - שיחה 16:30, 6 במאי 2019 (IDT).
סבבה, הבנתי חלקית ואני עובד על השאר. תודה על ההסבר :) 2.53.164.183 17:06, 6 במאי 2019 (IDT)

נושאים שכתבתי בפתיח ונמחקו[עריכת קוד מקור]

א. מגוכח בעיני שהיה כל כך חשוב למספר ויקיפדים לציין את הגיל של קינג וריגז בפתיח אבל את תוצאת המשחק יש מי שחושב שהיא לא חשובה נרו יאיר. הרי מדובר באירוע ספורטיבי, בערך על ספורטאית. הניצחון שלה היה קל יחסית, היא ניצחה 3 מערכות (4-6, 3-6, 3-6) מתוך 5 בלי שום בעייה מיוחדת כמקובל במשחקי הגברים ולא מקובל אצל משחקי הנשים. קינג הובילה לאורך כל המשחק, פרט לשבירה אחת של ריגז במערכה הראשונה שמיד קינג שברה בחזרה. ניראה שכל המטרה היא להקטין את ההישג שלה, משחק שריגז דחף והוביל לקיומו.
ב. נרו יאיר בחר להסיר את המשפט, שהיא נבחרה לעמוד בראש המשלחת האמריקאית לאולימפיאדת סוצ'י, במקום נשיא ארצות הברית שביטל את השתתפותו כמחאה על החקיקה נגד זכויות הלהט"בים ברוסיה, על ידי ספורטאית שהיא בעצמה להט"בית. בחירה חריגה ויוצאת דופן שבוודאי יש לה מקום בפתיח. BAswim - שיחה 10:00, 8 במאי 2019 (IDT)

לגבי התוצאה - חשוב להוסיף; לגבי ראש המשלחת באולימפיאדת סוצ'י - לדעתי מדובר בפרט חסר חשיבות עבור הפתיח. "ראש משלחת" זהו תפקיד אדמינסטרטיבי. למשל שארונאס יאסיקביצ'יוס היה ראש המשלחת של ליטא לאולימפיאדת בייג'ינג (2008) וזה לא מוזכר בערך שלו. כן, על גילי לוסטיג ראש המשלחת של ישראל לאולימפיאדת ריו - אין בכלל ערך. מה גם שבענייננו היא בכלל בסוף לא ביצעה את התפקיד. Amiroשיחה 10:11, 8 במאי 2019 (IDT)
לא מדובר בראש משלחת אדמיניסטרטיבי, אלא ייצוגי, היא החליפה את ברק אובמה. BAswim - שיחה 10:24, 8 במאי 2019 (IDT)
אודה ולא אבוש, אין לי מושג ולא שמעתי בחיים על "ראש משלחת ייצוגי". -Amiroשיחה 10:42, 8 במאי 2019 (IDT)
הכוונה לאורחים של ראש המדינה המארחת, לנשיאים וראשי ממשלה של המדינות המשתתפות, שראש המדינה המארחת, מארח אותם והם מכבדים את האירוע בנוכחותם. גם אנגלה מרקל, דייויד קמרון ופרנסואה הולנד ביטלו את השתתפותם בטקס הפתיחה. גם נורווגיה לא שלחה את ראש המדינה שלה ובמקומו היא שלחה את שר הבריאות שלה בנט הויה עם בן זוגו.
אני לא חושב שיש מקום לציין את זה בפתיח, בין היתר בגלל שהיא בסוף כלל לא ביצעה את התפקיד. Amiroשיחה 13:20, 8 במאי 2019 (IDT)
ראוי לאזכור בערך, אך ודאי לא בפתיח. בברכה אגלי טל - שיחה 13:21, 8 במאי 2019 (IDT)
Amirosan, קבלת המינוי המכובד הוא הדבר חשוב, זה מראה עד כמה היא אישיות חשובה, בוודאי לנשיא אובמה שאף עיטר אותה במדלייה הנישאותית. BAswim - שיחה 13:39, 8 במאי 2019 (IDT)
ברק, ראשית אני ממליץ שתתאמץ לדון באופן ענייני וללא ניסיון לנתח מגמות של אחרים. למעלה כתב אלמוני ולא טרחת לענות לו, וגם כשזכה להסכמה של רבים לא חושב שעסקו במניעים שלך. פער הגילאים 29-55 הוא עצום. 29 הוא גיל שבו טניסאים מקצועיים פעילים וזוכים בהישגים, 55 ממש לא, ולכן ההישג לא כל כך מרשים. יש בהחלט מקום לציין את התוצאה, רק לא בפתיח. זה לא רלוונטי שם. הייתי מציין בפתיח שהייתה ראש משלחת, אבל היא לא הייתה, רק נבחרה. לזה אין חשיבות בפתיח. נרו יאירשיחה • ג' באייר ה'תשע"ט • 13:41, 8 במאי 2019 (IDT)
לא עניתי, כי לא מצאתי בעייה בהוספת המידע כמו שהיא נוסחה, והייתה לה הסכמה רחבה, יחד עם זאת לתוצאה יש חשיבות גדולה וחשובה הרבה יותר, אם כבר מדברים על משחק ספורטיבי. ההתרסה והזלזול הייתה נחלתו של גיבז ולא של קינג. נרו יאיר, זה יפה שאותך (מומחה לספורט) ההישג לא מרשים אבל את כל העולם זה כן מרשים.
אגלי טל, האם אתה עוקב אחרי עריכותי? כי במשך שנתיים שאתה עורך, לא ראיתי שערכת בנושאים של ספורט כלל, פרט לאתמול בערך זה (תיקנת אותי). אם כן תהנה ובהצלחה. BAswim - שיחה 14:07, 8 במאי 2019 (IDT)
אתה כנראה מתקשה לא לתקוף ברמה אישית, מה שאינו מלמד על רוח ספורטיבית במיוחד בהקשר זה. נרו יאירשיחה • ג' באייר ה'תשע"ט • 14:17, 8 במאי 2019 (IDT)
לא אפריע לך להביך את עצמך. בברכה אגלי טל - שיחה 14:27, 8 במאי 2019 (IDT)
מקבלת את עמדתו של BAswim. דוג'רית - שיחה 21:33, 8 במאי 2019 (IDT)
עדיף בלי התוצאה המספרית של המשחקונים בפתיח. רק שניצחה 0:3 במערכות. Liad Malone - שיחה 01:03, 9 במאי 2019 (IDT)