שיחה:בית העלמין נובודוויצ'יה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תיקון תעתיק השם[עריכת קוד מקור]

שמו של בית העלמין אמור להיכתב "נובודוויצ'יה" (משהו בדומה ל-Novodevich'yeh). לעומת זאת, שמו של המנזר הוא אכן "נובודוויצ'י". אך האם נעתיק את השם משמו של המנזר, או שנקבע את התעתיק הנכון עבור שמו של בית העלמין? אלדדשיחה 12:04, 19 בדצמבר 2011 (IST)

בניקוד, זה ייראה כך: נובודֶוִויצְ'יֶה. אלדדשיחה 12:06, 19 בדצמבר 2011 (IST)

האם יש מגבלה על מפות בתבניות[עריכת קוד מקור]

משתמש:ערן הסיר את מפת המיקום מהערך בתואנה " עומס יתר. הערך קצר מדי כדי להכיל גם תמונות, תבנית ומפה.". לא זכור לי מעולם דיון שבו הובעה הסתייגות כזו והוחלט על איסור מפות, ומפות הן תקן בכל ערך שפרמטר מפה קיים בתבנית. מתייג את כותב הערך משתמש:איתן ואת הפועלים הראשיים בתחום המפות בוויקיפדיה משתמש:Mbkv717, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:ביקורת שכותב הרבה ערכים, משתמש:זאב קטן שעוסק בתבניות ומשתמש:IKhitron מסייע כללי. גם משתמש:Deror avi שיוצר הרבה ערכים עם מפות במסגרת המיזם שלו. בורה בורה - שיחה 02:06, 7 בדצמבר 2018 (IST)

וגם משתמש:DimaLevin כותב ראשי בענייני רוסיה. בורה בורה - שיחה 02:12, 7 בדצמבר 2018 (IST)
כפי שהסברתי זה יוצר עומס יתר בערך, ובא על חשבון תמונה חשובה יותר של הכניסה לבית הקברות. אפשר ללחוץ על כפתור הגלובוס כדי לקבל מפה טובה יותר מהמפה שהוספת לערך (עם פוליגון ולא כנ"צ). ערן - שיחה 02:14, 7 בדצמבר 2018 (IST)
לא נוצר שום עומס וכאמור זו החלטה שרירותית שלך שאין לה תימוכין בדיונים. מפת מוסקבה מתבנית:מפת מיקום/מוסקבה מופיעה בלא פחות מ-77 ערכים, חלקם אפילו קצרים מזה כמו גורקי-9. מפת מיקום זו נוחה מאוד להתמצאות על מיקום האתר בעיר בשנייה אחת ואין לטרטר את הקורא למפות דרך הקואורדינטות, הגלובוס ועוד דרכים בלתי ידועות ל-98% מהקוראים. זה התקן שהתקבע אצלנו ואין לשנותו ללא דיון רחב במזנון או בפרלמנט מה שספק אם יעבור. בורה בורה - שיחה 02:35, 7 בדצמבר 2018 (IST)
תהיה לי גישה לרזולוציית מחשב רק עוד כמה שעות (זה לא אומר יותר מדי אבל במכשיר נייד זה נראה בסדר גמור), אבל ברמת העיקרון למיטב ידיעתי בורה בורה צודק. ערכים קצרים צריך להרחיב, או שבמקרה הזה ניתן לשנות את גלריית הקברים לגלריה "כללית" ולשים את תמונת הכניסה שם. Mbkv717שיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 07:30, 7 בדצמבר 2018 (IST)
ממש לא יוצר שום עומס. לא מבין מה היה דחוף להסיר. מפות נותנות מושג טוב יותר על מיקום האתר. אם כבר, העדר המפה יפגע בערך ועדיף תצוגת מפה מהעדרה. DimaLevin - שיחה 07:51, 7 בדצמבר 2018 (IST)
השגתי גישה לרזולוציית מחשב - בגרסה הנוכחית לאחר פיסוק זה יותר מסביר, וגם בגרסה הבעייתית לכאורה לא זיהיתי בעיה משמעותית. Mbkv717שיחה • כ"ט בכסלו ה'תשע"ט • 11:13, 7 בדצמבר 2018 (IST)
לפחות במסך רחב המפה דוחקת את תמונת הכניסה למטה ומבטלת אותה. בערך קצר (ובמידה פחותה גם בערך ארוך) צריך לבחור אילו תמונות מוסיפים ואילו לא, וכך גם לגבי מפות, תבניות ותרשימים כדי לא ליצור עומס. העברתי כעת לימין כדי שעדיין אפשר יהיה לראות את תמונת הכניסה. עדיין חבל שמפה לא מוצלחת כל כך ביחס לברירת המחדל של הגלובוס מאלצת לשים תמונה טובה במקום לא סטנדרטי או להקטין אותה בגלריה. אני עדיין חושב שעדיף לוותר על המפה. ערן - שיחה 12:51, 7 בדצמבר 2018 (IST)
שים לב לשינוי שביצעתי, באופן כזה שום דבר לא בא על חשבון השני. מפות נועדו לסייע למקם את האתר ביחס לעיר בו הוא נמצא, כך שאי אפשר לוותר עליה. כאנציקלופדיה חשוב שהערכים יגישו מידע מועיל, העדר מפה רק יפגע בנגישות המידע לקורא. DimaLevin - שיחה 14:55, 7 בדצמבר 2018 (IST)
לא צריך לריב. משום מה חשבתי שהערך יותר גדול (כך הוא נראה לי כשפתחתי אותו לראשונה) . חסרה תמונה מאפיינת לתוככי בית הקברות ולא של קברים ספציפיים. אני בטוח שאפשר עוד להרחיב ואז גם מפה וגם תמונות נוספות ישכנו זו לצד זו. איתן - שיחה 23:12, 9 בדצמבר 2018 (IST)

דיווח שאורכב ב-10 בדצמבר 2018[עריכת קוד מקור]

דיווח מויקיפדיה:דיווח על טעויות

מצאתי טעות בערך "בית העלמין נובודוויצ'יה" -בשמו של הזמר דמיטרי חבורוסטובסקי היו חסרות אותיות. תיקנתי לכתיב שמופיע בערך שלו בויקיפדיה, אבל לא נוצר קישור לערך זה. ניסיתי לשים סימני [[ ]] כפי שמופיע בהוראות, אבל זה לא עזר. זאת עריכה ראשונה שלי בויקיפדיה, ואני זקוקה לעזרה! תודה דווח על ידי: דורית2000 - שיחה 00:00, 7 בדצמבר 2018 (IST)

תודה על ההערה, הסיבה לתקלה הייתה שהתיקון החשוב שביצעת נעשה ברובד התצוגה של הקישור ולא בקישור עצמו. במצב "עריכת קוד מקור" קל לראות את החלוקה בין שני רבדים אלו [[הקישור עצמו|מה שמופיע בתצוגה]] כשרוצים לתקן או ליצור קישור צריך לטפל בקטע הימני, או לדאוג לכך שיהיה קטע אחד בלבד. ביקורת - שיחה 11:47, 7 בדצמבר 2018 (IST)