שיחה:גאזיאבאד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מניין השם הזה?[עריכת קוד מקור]

WikiJunkie, אפשר לשאול כיצד הגעת לשם הזה? מעבר לחוסר אחידות עם אוטר פרדש, מעיון בפירושונים האנגלי נראה שזו המשמעות הראשית (היתר זה דברים שנובעים משם העיר, נפה קטנה באפגניסטן, ושכונה קטנה בקראצ'י), ואני חושב שבדומה להרבה ויקיפדיות כדאי שהיא תתפוס את השם הראשי. גם בקשר להגייה אני לא בטוח שזה נכון; זה אולי משקף את ההגייה באורדו, אבל ההגייה בהינדי נשמעת במפורש כאן גזיאבאד; לא הצלחתי לקבוע את זה במפורש, אבל נראה שזו עיר הינדית ברובה, ולכן עדיף שהשם ישקף הגייה הינדית אבל לא הצלחתי לברר את זה בוודאות. אמ;לק אני מציע לשנות לגזיאבאד (ללא סוגריים). מתייג את amire80, aviados, סיון ל, eldad (במחילה מכם כל כמות הזימונים הגדולה ואלו שכנראה יגיעו בעתיד הקרוב, אני לא עומד בקצב הערכים על ערים בהודו לאחרונה). Mbkv717שיחה • ט' בניסן ה'תשע"ט • 22:40, 14 באפריל 2019 (IDT)

"גאזיאבאד" (או "ע'אזיאבאד" בהתאם למקורות הלשוניים). סיון ל - שיחה 22:55, 14 באפריל 2019 (IDT)
מסכים עם ג אם ע' עם גרש. אני יכול להבין את המוטיבציה לתעתק את הצליל הזה כמו ר', אבל זה לא באמת נחוץ. הוא דומה לעי״ן הערבית עם הנקודה, בשם הערבי של העיר עזה. דרך פרסית הצליל הזה הגיע גם להינדי ואורדו. יש מי שמבטא שם ע' גרונית כזאת, ויש מי שפשוט הופך את זה לצליל של ג. אין לי ממש העדפה לכאן או לכאן.
מסכים גם הוספת האות א אחרי האות הראשונה, מה שהיא לא תהיה. יש שם צליל a ארוך בדווהגארי, ואות א ערבית בשם באורדו, אז הולם שתהיה של א גם בעברית. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 23:24, 14 באפריל 2019 (IDT)
אם כך, יש הסכמה על גאזיאבאד? יוניון ג'ק - שיחה 14:19, 1 ביוני 2019 (IDT)
מסכים שיש לשנות את שם הערך כי הוא לא מועתק נכון. האפשרות "גאזיאבאד" נשמעת הגיונית. Euro know - שיחה 22:17, 1 ביוני 2019 (IDT)
Mbkv717, נראה לי שהם הוא עצמו תיעתק ויש לשנות את התעתוקים שקיימים כאן. יותר מפעם אחת נמצאה שם שגיאה בתעתוק. Euro know - שיחה 22:19, 1 ביוני 2019 (IDT)
יוניון ג'ק, יש הסכמה. Euro know, אני בכוונה לא מטפל בדף הזה כי הוא נעשה לדעתי בדרך גרועה ואין לי זמן לטפל מראש בכל מאות התעתיקים שם, בטח שבחלק גדול מהשפות שם אין לי יותר מדי מושג. אתה יוכל לראות את השגותיי בדף השיחה שם. Mbkv717שיחה • כ"ז באייר ה'תשע"ט • 22:25, 1 ביוני 2019 (IDT)