שיחת משתמש:Amire80

על הלוח הזה

אוי, מה זה?

זה ניסוי בזרימה, מערכת דפי שיחה ניסיונית. היא פעם הייתה בפיתוח פעיל ועזרתי לבדוק אותה. אחר־כך החליטו להפסיק לפתח אותה, אבל אני נשארתי איתה. כנראה מתישהו אעבור שוב לדפי שיחה רגילים, אבל זה לא בראש סדר העדיפויות.

מי שמחפש שיחות ישנות מוזמן לגנזך.

זה נכון לגבי כל דף דיונים בכל אתר אינטרנט, אבל יהיה טוב אם לכל לדיון תהיה כותרת משמעותית ולא „שלום”.

יש עוד דרכים ליצור אתי קשר.

Lioreut (שיחהתרומות)

שלום לא הצלחתי להעלות תמונה אישית פרטית לתוך הערך בשם דוד חכם JPG

תשובה ל"שאלה של Lioreut בדף שיחת משתמש:דוד חכם (3)"
Lioreut (שיחהתרומות)

מה צריך להוסיף / לגרוע בעריכה?

Amire80 (שיחהתרומות)

הטסט נראה לא כל־כך רע, אבל צריך לסדר את עיצוב הדף, כי עכשיו קשה מאוד לקרוא. אני ממליץ להסתכל על עיצוב של דפים על אנשים דומים ולעשות משהו באותו סגנון.

Lioreut (שיחהתרומות)

תודה מנסה לסגנן לערוך מחדש אשמח לעוד הערות ותיקונים והצעות לשיפור

Lioreut (שיחהתרומות)

יש עורך חיצוני לעיצוב השורות ותיקון תוכן עיניים? תיוגים הוספת סוגריים?

Lioreut (שיחהתרומות)

אפשר לפרסם ערך כ דוד חכם פרשן ? או וסופר ?

תשובה ל"שאלה של Lioreut בדף שיחת משתמש:דוד חכם"
Lioreut (שיחהתרומות)
Amire80 (שיחהתרומות)

אני לא בטוח מה הסיבה לזה שלא הצלחת להעלות, אבל אני יכול מייד לראות עם זה בעיה של נוהל: היא כנראה מוגבלת בזכויות יוצרים, ולוויקיפדיה מותר להעלות תמונות בעלות אישור מפורש (רישיון) מבחינת זכויות יוצרים.

Lioreut (שיחהתרומות)

אם זה מתוך העיתון או מאמר שפורסם ?

למי לפנות לקבל זכויות יוצרים? ליצור קשר עם בעל הערך עצמו יספיק לאשר פרסום התמונה?

Amire80 (שיחהתרומות)
Lioreut (שיחהתרומות)

אני רוצה לפתוח ערך חדש של דוד חכם פרשן במקום הנוכחי איך פותחים ערך מחדש?

תשובה ל"שאלה של Lioreut"
דגש (שיחהתרומות)

שלום אמיר.

 1. מתקדם משהו עם שינוי הודעות המערכת בעניין ההגנה? (החלפת ההודעה מ"שינה את רמת ההגנה" ל"שינה את הגדרות ההגנה")
 2. האם יש סיבה לתקציר האוטומטי בעת מחיקת דף "התוכן היה [...]"? למה? האם אפשר לבטל את זה גלובלית או מקומית?
 3. האם יש סיבה לכך שבעת יצירת דף מופיע תקציר פעולת יומן "יצירת דף עם התוכן [...]"? למה זה מועיל? בשביל שאצטרך להסתיר גם את התקציר הזה במקרה של תוכן פוגעני? כמו השאלה הקודמת – האם אפשר לבטל את זה גלובלית או מקומית?

תודה מראש, דגש

Amire80 (שיחהתרומות)

על 1 שלחתי תיקון לפני כמה ימים. מסתבר שלא שמתי לב שעשיתי שם טעות, ובגלל זה הוא לא קיבל התייחסות מאף אחד. עכשיו תיקנתי את זה, אז צריך להמתין לסקירה. אם לא אקבל תוך זמן סביר, אנסה לזרז.

על 2 ו־3 – שאלות טובות. אני לא יכול כרגע לומר מאין זה בא. גם אני לא אוהב את זה. כשאני מוחק דפים, אני רוב הזמן מוחק את התקציר האוטומטי הזה. אנסה לחקור את המקורות של זה, שמן הסתם יהיו עתיקים מאוד – 2005 או הרבה יותר מוקדם. אם לא אמצא משהו שמשכנע אותי שכדאי להשאיר אותם, אציע מחיקה של הדברים האלה.

קיפודנחש (שיחהתרומות)

אל"מ - אני לא מפעילה, ולכן הבנתי בממשק חלקית בלבד, אבל אם יש בידי העורכת או המוחקת לשלוט על התקציר, זה נראה רצוי שהדיפולטי יכיל את תוכן הדף, כמו השעון בחלון הראווה של המוהל - אין משהו יותרטוב לשים שם. בעיקר נוח במחיקה - למשל כאשר "התוכן היה: #הפניה בלה בלה בלה" - התקציר עוזר ולא מפריע.

כאשר תוכן הדף שנמחק לא צריך להופיע בתקציר, דגש שאל "בשביל שאצטרך להסתיר גם את התקציר הזה", שאלה ממנה אפשר להבין שאין למוחק שליטה על התקציר, ומתשובתו של אמיר אפשר להבין שיש לו. אם אכן כך, זה לא משהו שיש לשנות, המפעילים נדרשים לרשום תקציר הולם במחיקה, ומילוי תיבת התקציר ב"התוכן היה" נראית בחירה טובה, בהנחה שהמפעיל המוחק יכול לערוך את התקציר לפני ביצוע הפעולה.

לגבי יצירת דף - לא צריך להיות מפעיל, אבל לא זכור לי אם העורך יכול לשנות את התקציר ביצירה, ובכל מקרה התוכן הראשוני בתקציר מועיל פחות.

דגש (שיחהתרומות)

קיפודנחש, זה לא נכון. כשאני בא למחוק דף יש לי תפריט עם אפשרויות דיפולטיות (האפשרויות הן אלו שמופיעות ב מדיה ויקי:Deletereason-dropdown) ושורה מתחתיה להוסיף תוכן ("סיבה אחרת/נוספת"). גם כשאני בוחר אפשרות דיפולטית, עדיין בשורה שמתחתיה נכתב אוטומטית "התוכן היה [...]", ובמקרה שהדף רוקן לפני המחיקה מופיע "התוכן לפני שרוקן היה [...]" ובהנחה שלדף היה עורך יחיד מופיע גם "התורם היחיד היה [...] והתוכן היה [...]".

כאשר אני מוחק דף מסיבת "הבל", זה אמור להספיק. אני לא צריך שהתוכנה תספר בתקציר המחיקה מה היה ההבל. אני אכן יכול לערוך את השורה הזו או לרוקן אותה לפני ביצוע הפעולה, אך זה מכביד לחינם.

לגבי דבריך ב"דגש שאל "בשביל שאצטרך להסתיר גם את התקציר הזה"" – עירוב פרשיות שנו כאן: שאלתי לגבי תקציר "יצירת הדף". במיוחד:יומנים/create מופיע תקציר של יצירת דף, והוא מופיע כפעולת יומן. לפעולת יומן, בשונה מפעולת עריכה, אין קשר לעובדה שהדף נמחק, והיא ממשיכה להופיע גם אחרי שהדף נמחק (למשל ראה פעולה זו). מאחר שלא אני יצרתי את הדף, אני אכן צריך להסתיר את התקציר אם הוא פוגעני. לכן הצעתי: (א) ודאי לבטל את תקציר יצירת דף (ב) לשקול את ביטול המילוי האוטומט בטופס המחיקה.

דגש (שיחהתרומות)

אמיר, מה מתקדם עם 1, ומה מתקדם עם 2 ו־3?

Amire80 (שיחהתרומות)

אחד: מתכנת אחר בדק ואישר את התיקון שלי אתמול, אז אם לא יהיו הפתעות, זה ייכנס לשימוש לקראת סוף השבוע. הפתעות אפשריות: בעיות טכניות בהתקנת הגרסה השבועית („train”) או שמישהו אחר ישים לב שעשיתי את השינוי הזה, לא יאהב אותו, ויצעק שצריך לבטל אותו :)

שתיים ושלוש: בטיפול, יהיה עדכון כלשהו עוד איזה שבוע–שבועיים.

דגש (שיחהתרומות)

אמיר שלום -- מה בעניין שתיים ושלוש?

דגש (שיחהתרומות)

אמיר?

Amire80 (שיחהתרומות)

המחשב שלי מקולקל, אז אני נאלץ להתעכב עם כל מיני עניינים טכניים. לא שכחתי.

דגש (שיחהתרומות)

האם טרם תיקנת את המחשב? מה מתקדם?

תשובה ל"כמה שאלות בעניינים טכניים"
Lioreut (שיחהתרומות)

יש את כל המלל הנכון עדיין נשאר לתקן הדגשות קישורים בתוכן עניינים . איך אפשר לעצב מחדש?

Amire80 (שיחהתרומות)

שלום,

זה באמת נראה קצת יותר טוב, אבל צריך לעבוד עוד על עיצוב. זה דומה לשימוש במעבד תמלילים. אני ממליץ לנסות את ההוראות בדף ויקיפדיה:מדריך לעיצוב דפים, במיוחד בפרק „גוף הערך”.

Lioreut (שיחהתרומות)

אבדוק את הקישור הזה , איך מוסיפים תמונה לעמוד הראשי?

Amire80 (שיחהתרומות)
Lioreut (שיחהתרומות)

לערך החדש שרציתי להוסיף צירוף תמונה צריך להיות מתוך תמונה קיימת בשרת ? או שאפשר ממקור חיצוני

Amire80 (שיחהתרומות)

אפשר להעלות תמונה, אבל יש תנאים מסוימים. ר' כאן: עזרה:תמונות. מומלץ ללכת על האפשרות של ויקישיתוף, ולשים לב היטב לדרישות של זכויות יוצרים.

Lioreut (שיחהתרומות)

מי יכול לאשר את הערך באופן סופי ?אחרי שלבי העיצוב

Amire80 (שיחהתרומות)

אין תהליך מסודר, פשוט מנסים להעלות ורואים אם זה שורד ;)

(בוויקיפדיה האנגלית יש תהליך כזה, שמיועד לכותבים חדשים, אבל הוא ממש לא מוצלח – הוא איטי ובירוקרטי מדי.)

מכיוון ששאלת, אני ממליץ לעשות את העיצוב ואז לשאול אותי.

Lioreut (שיחהתרומות)
Lioreut (שיחהתרומות)

לא הצלחתי לתקן את העיצוב להכין את תוכן העניינים איזה אשף צריך להשתמש?

תשובה ל"שאלה של Lioreut בדף שיחת משתמש:דוד חכם (2)"
דגש (שיחהתרומות)

שבוע טוב.

כשאני לוחץ על "תגובה" בדפי שיחה, הודעת המערכת מופיעה לי באנגלית:

Add this page to your watchlist

ולא ההודעה בעברית. לתומי סברתי שאולי מדובר בעיכוב של עדכון התוכנה, אך גם לאחר שיצרתי מקומית דף הודעה, ההודעה שמופיעה לי היא עדיין הודעה באנגלית. למה זה קורה?

Amire80 (שיחהתרומות)

אתה עדיין רואה את זה באנגלית? אם אני מבין נכון למה אתה מתכוון, אני רואה את זה בעברית. אני מנחש שמה שקרה הוא הדבר הבא:

 1. ההודעה נוספה לקוד המקור באנגלית ביום שני 27 בספטמבר.
 2. הגרסה הוכנה להתקנה באתרים כבר ביום שני בערב.
 3. ההודעה באנגלית הגיעה לטרנסלייטוויקי ביום שני מאוחר בלילה.
 4. אני תרגמתי שם ביום שלישי מוקדם בבוקר, וזה הגיע לקוד המקור באותו הבוקר.

אז מכיוון ש־2 קרה לפני 3 ו־4, נתקענו עם הודעה באנגלית. קצת לא טוב שהמתרגמים לא ממש מקבלים סיכוי לתרגם לפני ההתקנה לאתרים, ואני אדבר על זה עם מי שצריך לדבר, אבל אי־אפשר באמת לעשות הרבה בקשר לזה. אפשר לשמוח שבעברית מחסור בתרגום של הודעה אחת מעורר פליאה, בזמן שברוב השפות יש אלפי הודעות לא מתורגמות ואיש אינו מתרגש ;)

(התוכנה באתרים מתעדכנת בדרך־כלל מדי שבוע – ביום רביעי בוויקיפדיה העברית ובעוד כמה אתרים, וביום חמישי ברוב האתרים האחרים. פעם היינו מעדכנים את התרגומים לכל השפות מדי יום, אבל עכשיו, לצערי הרב, גם הם מתעדכנים פעם בשבוע יחד עם שאר התוכנה מסיבות טכניות. כל כמה חודשים אני בודק אם אפשר לחזור לעדכונים יומיים, ובינתיים זה לא קרה.)

אתה תרגמת מקומית לעברית, וכנראה ניסית לבדוק מייד אחרי זה והמשכת לראות אנגלית. לפעמים קורה שאחרי שמשנים הודעה מקומית, לא רואים אותה מייד, אלא אחרי כמה זמן, כמדומני עשרים דקות. יש שם איזה עניין של ביצועים ומטמון שאני לא מתמצא בו לגמרי.

תשובה ל"מדיה ויקי:Discussiontools-replywidget-watchthis"
מתקןמחשב (שיחהתרומות)

שלום Amire80! כתבתי טיוטה לערך (כאן) ואשמח אם תוכל להביט בה ולתת לי הערות לשיפור.

סוף שבוע נעים, מתקןמחשב - שיחה 21:07, 23 בספטמבר 2021 (IDT)

תשובה ל"שאלה של מתקןמחשב (2)"
קיפודנחש (שיחהתרומות)

אמיר שלום.

כבר מזמן דגדג לי משהו זעיר בממשק: הטקסט של פופאפים שמבקשים אישור דורש הגהה. אם תמצא מעט זמן, זה משהו ש"מישהו" (לא אני כמובן) צריך לעשות במוקדם או במאוחר. הדוגמה הראשונה היא בלחיצה על "ביטול" אחרי הקשה על "תגובה" בכלי השיחה החדש: "האם אתה בטוח?" ו"האם אתה בטוח שאתה לבטל בלי לשמור תחילה?" הודעה זו מופיעה בלי קשר למגדר, עבור משתמשים, משתמשות, וכל מה שביניהם. על הדרך, כדאי לתקן את השגיאה ("שאתה לבטל").

יש כלים בהם הבעיה אינה מגדר, אלא ניסוח מבלבל: להדגמה, ערוך תבנית בעורך קודמקור, הקש על "ניהול נתוני תבנית" (אשף שמויפוי בנתה לפני שנים, המשמש לעריכת ה-templatedata), בצע שינוי, וצא בלי לשמור. ההודעה אומרת "האם ברצונך לבטל את השינויים שביצעת?" (ניסוח ניטרלי מגדרית - יפה מאד, וגם הוכחה זוטא לכך שהדבר אפשרי), עם שני כפתורים: "ביטול" ו"אישור". ההודעה משתמשת במילה "לבטל", אבל כפתור "ביטול" בעצם אומר "לא לבטל", וכפתור "אישור" אומר "כן לבטל".

אוקצור, ה-propmts, ובפרט אלו מסוג "יציאה בלי שמירה אחרי שינויים" (יש לא מעט כאלו - לא מניתי את כולם), לא במצב טוב.

בב"ח -

Amire80 (שיחהתרומות)

תיקנתי את „האם אתה בטוח שאתה לבטל בלי לשמור תחילה”, אבל זה בזרימה (Flow), שזה לא באמת כלי השיחה החדש. זה היה אמור להיות כלי השיחה החדש, אבל אז הפיתוח שלו הופסק, לטובת הדבר החדש באמת, שזה Discussion Tools. זה לא מת לגמרי וזה עדיין מותקן פה ושם (למשל בדף הזה ממש, כי אני פשוט עסוק מכדי להתעסק בהסרה), אבל לא צפויים לזה הרבה משתמשים חדשים. אבל זה קורה לא מעט שאני מתקן שגיאות בדברים עתיקים, אז הכול טוב. מה שכן, דווקא היה שם כבר GENDER, אז לא ברור לי למה חשבת שזה לא מותאם למגדר.

ואולי זה כן קיים בכלי השיחה החדש ואני פשוט לא מוצא?

לגבי עורך נתוני התבנית, שיניתי את מ„לבטל” ל„לזרוק”, כי זה לא undo או cancel, אלא discard, שבדרך־כלל מתורגם בתור „לזרוק”, „להשליך”, „למחוק”, וכיו״ב (אני צריך בהזדמנות לעשות מעבר על מופעים של המילה הזאת. מסתבר שהיא מופיעה הרבה יותר מכמה שחשבתי). אני מוכן לשקול משהו אחר במקום „לזרוק”, אבל לא רצוי שזה יהיה „לבטל”, בדיוק מהסיבות שכתבת.

לגבי השאלה הכללית בסוף, אשמח לשפץ את זה, כי אני אוהב להיות יסודי ולכוון לחוויית משתמש נעימה, נוחה להבנה, ועקבית, אבל קצת קשה למצוא דברים מהסוג הזה. אולי אנסה למצוא דברים עם סימני שאלה, המילים „בטוח”, „sure”, וכו׳, אבל זה לא יהיה פשוט ביותר מ־20,000 מחרוזות, אז עזרתך תתקבל בברכה :)

קיפודנחש (שיחהתרומות)

ראיתי את אותו prompt שלדבריך הוא רק ב flow בעוד מקום אחד לפחות. אפשר לקוות שהתיקון שלך ישליך גם על המקום ההוא (לא זכור לי בדיוק סדר הפעולות -נסה לצאת מעריכה בחזותי בלי לשמור. נדמלי שזה שם).

לגבי "למה חשבת שזה לא מתאים" מגדרי מוגדר בהעדפות "ניטרלי", אך לצורך ההתבכיינות אצלך העברתי זמנית לנקבה, ועדיין ראיתי את הפניה בלשון זכר. שים נא לב שאותה מחרוזת או אותן מחרוזות משמשות במספר מצבים, ויתכן שחלק מהם כן מכבדים את המגדר, אך בוודאות לא כולם.

בב"ח

תשובה ל"UX בעייתי מגדרית, או מבלבל"
Lekuki (שיחהתרומות)

שלום רב. פונה אליך לראשונה, בתודה. קבלתי את ההודעה הבאה: הערך-לעתיד "נינה גורודצקי" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר לבינתיים ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Lekuki/‏נינה גורודצקי". נתקלתי בקושי להעמיד את תבנית האישיות בצד שמאל. פרט לזה, הדף ערוך לפי הכללים. איך אוכל להשלים הוספת תבנית זו? תודה, Lekuki

Amire80 (שיחהתרומות)

שלום!

כתוב לך בדף המשתמש שהשתתפת בקורס עריכה. באמת השתתפת בכזה? אם כן, אני ממליץ לפנות למי שהנחה אותך.

עשיתי תיקון חלקי בתבנית, אבל עדיין יש שם בעיה עם איך שהמדליות מוצגות (או לא מוצגות), ואני לא מתמצא בזה כל־כך.

Lekuki (שיחהתרומות)

שלום רב,

אכן השתתפתי בקורס עריכה, ואני מודה לך על התייחסותך ומודה על מאמציך. אמשיך מכאן. בברכה,Lekuki

תשובה ל"שאלה של Lekuki"
Illang (שיחהתרומות)

הי Amire80 יקר! אני משתמש בחודשיים האחרונים יומיום בממשק התרגום, ואם אתם מעונייניםות במשוב, אני אשמח לעזור לשפר אותו.

Amire80 (שיחהתרומות)

מעוניין מאוד, תודה! אפשר לכתוב כאן. לא מבטיח לתקן הכול, כי יש שם הרבה דברים מורכבים יותר מכמה שהם נראים, אבל כן מבטיח לתייק הכול במקום שבו המתכנתים יראו את זה ויתקנו מתישהו.

Illang (שיחהתרומות)

אז קודם כול, הממשק נפלא! אספתי כמה נקודות לעצמי, מקווה שזה בסדר בעברית  :)

 • ממשק העריכה: אפשר להוסיף אופציה ליצירת כותרות? למקרה שרוצים לשנות את מבנה הערך מהמבנה המקורי, כמו לפצל מקטע תחת כותרת אחת לשני מקטעים עם כותרות נפרדות; או משהו שקורה בכל תרגום ערך לעברית: בויקינגליש הערות השוליים מובאות לפני קישורים חיצוניים, אבל בעברית הערות השוליים מובאות אחרונות בערך. אז אני כותב "הערות שוליים" בטסקט מודגש וצריך לזכור לשנות אחרי הפרסום.
 • ממשק העריכה, תפריט תוספות/קיצורי דרך (שלוש נקודות): אפשר להוסיף קיצור דרך לתבנית "משמאל לימין"? היא רלוונטית לויקעברית.
 • תבניות:
  • אחרי רענון, תבניות (למשל שפה, משפחת שפות, משמאל לימין) הופכות לסמליל פאזל שמסתיר את תוכן התבנית.
  • בחלון חיפוש תבנית, לא רואים את תוצאות החיפוש. צריך להמר. אם לא קיימת התבנית, אין חיווי – פשוט מגיעים לחלון עריכת תבנית (שלא קיימת).
  • בחלון עריכת תבנית, אפשר להוסיף תפריט עיצוב (במיוחד עריכה חזותית)? במיוחד רלוונטי לתבניות טקסטואליות כמו "מימין לשמאל" ו"יפא"
  • תרגום/המרה אוטומטית של תבניות: מצב הבִנאוּם/בינויקי של התבניות בעברית בכי רע. כיוון שממשק התרגום מגביר את החשיבות של ההתאמה בין תבניות עבריות לתבניות בשפות אחרות (מן הסתם בעיקר באנגלית), אולי אפשר להרים פרויקט/מיזם עדכון תבניות עבריות? הכנסת ממשק התרגום דורשת עדכון של רכיבים אחרים בויקי, וזה אחד מהם.
 • טבלה:
  • אפשרויות עיצוב: יהיה מאוד יעיל אם יתווספו אפשרויות עיצוב טבלה נוספות, למשל מרכוז, יישור לשמאל, צבע התא.
 • הוספת קישור לערכים אחרים: במקרה של הוספת קישור לערך לא קיים, הוא מקבל צבע וקו תחתי כחולים; אפשר שיהיו אדומים? לרוב הם מתווספים ככחולים, ורק אחרי רענון הם לפעמים מאדימים.
 • תיבת הצד "בעיות": הדפדוף בין הבעיות לא עובד לי. אני מקסימום יכול לדפדף בעיה אחת ימינה או שמאלה, אבל גם כשאני מצליח, אני מבין שהמנגנון אמור לקחת אותי אוטומטית למקום הבעיה בַערך, אבל זה לא קורה. גם "סימון הבעיה כפתורה" לרוב לא עובד לי.

>פרטים טכניים: אני בפיירפוקס 91.0.1 (64 ביט), מערכת הפעלה חלונות 10 פרו באנגלית, גרסה21H1, מבנה (?) 19043.1165, ועברית מותקנת כשפה נוספת. לא יודע מה רלוונטי.

מקף (שיחהתרומות)

Illang,

נסה להשתמש בדפדפן שאינו פיירפוקס. בחלק מהבעיות שציינת פה אני לא נתקלתי.

+Amire80, בעיה נוספת שאני מציע לתקן – כשויקיפדיה נמצאת על חצי מסך התפריט הצידי משתלט על כל השטח, וזה מאוד לא נוח.

Illang (שיחהתרומות)

מקף, ניסיתי עכשיו בכרום, כל הבעיות עם התבניות (שהן הכי מציקות לי) קורות גם שם. לא תשכנע אותי לעבור ל-IE (או איך שלא קוראים לו כיום). 😂

מקף (שיחהתרומות)

קודם כל זה מוזר, כי אני לא נתקלתי בזה (או שלא הבנתי אותך נכון, גם אפשרות).

אבל בכל מקרה – אני אפילו לא אחשוב לנסות לשכנע אותך לעבור לEdge, מבטיח🙏😉😅

תשובה ל"משוב על ממשק התרגום"