שיחת משתמש:Amire80

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

על הלוח הזה

עריכת התיאור

אוי, מה זה?

זה ניסוי בזרימה, מערכת דפי השיחה החדשה עבור ויקיפדיה.

לפני דיווח על בעיות הציצו ברשימת הבעיות הידועות. מי שמחפש שיחות ישנות מוזמן לגנזך.

זה נכון לגבי כל דף דיונים בכל אתר אינטרנט, אבל יהיה טוב אם לכל לדיון תהיה כותרת משמעותית ולא „שלום”.

יש עוד דרכים ליצור אתי קשר.

לחיצה על "הוספת נושא" מהווה את הסכמתך לתנאי השימוש שלנו ואת הסכמתך הבלתי־חוזרת לפרסם את הטקסט שלך לפי תנאי רישיון CC BY-SA 3.0 ו־GFDL
שמזן (שיחהתרומות)

היי אמיר,

בעת ניסיון לשמירת ערך שאני מתרגם כעת, נפתחה הודעה שבה נכתב "אירעה שגיאה בעת פרסום התרגום. נא לנסות לפרסם את הדף שוב. שגיאה: Error converting HTML to wikitext: docserver-http: HTTP 400". איך אצליח לפרסם את הערך המתרגם? המערכת לא מאפשרת לי לעשות זאת. תודה מראש.

Amire80 (שיחהתרומות)

איזה ערך זה?

שמזן (שיחהתרומות)

En:duden

שמזן (שיחהתרומות)

טוב, העתקתי את תוכן התרגום ויצרתי באמצעותו ערך, לא דרך תרגום תוכן. עדיין לא ברור לי מה גרם לבעיה.

תשובה ל"בעיה בעת ניסיון לפרסום תרגום"
IKhitron (שיחהתרומות)

היי. רציתי כרגיל לפרסם את זה בדף החדשות ואז גיליתי שזה שלך. יש סיבה שאתה לא רצית לעשות את זה?

Amire80 (שיחהתרומות)

סמכתי עליך!

IKhitron (שיחהתרומות)

בסדר גמור.

תשובה ל"m:Which templates should be global?"
IKhitron (שיחהתרומות)

היי. תגיד, נפל עליך פלא???

IKhitron (שיחהתרומות)

- זה בשביל יואב, כי הוא לא אוהב שמתבדחים בלי לסמן, כי אולי מישהו לא יבין.

Amire80 (שיחהתרומות)

אני עדיין לא מבין.

IKhitron (שיחהתרומות)

"פלא לא מתוך תבנית אחת"

IKhitron (שיחהתרומות)

לא כתוב שם שלא צריך פועל. כתוב שלא צריך מהווה. אז תמצא אחר, כי בלי פועל לא ניתן להבין מה כתוב שם. אם אין אחר, צריך להחזיר את מהווה בלית ברירה. אי אפשר להשאיר טקסט כזה.

Amire80 (שיחהתרומות)

וזה שכתוב שם „אינו” לא מספיק טוב?

IKhitron (שיחהתרומות)

אני מניח שזה היה מספיק לאלדד, אבל לא לפשוטי העם כמוני.

תשובה ל"מי:LintErrors/deletable-table-tag"

משהו מוזר קרה אתמול בעורך החזותי בעת הדרכת תלמידים בבאר שבע

28
Hanay (שיחהתרומות)

שלום אמיר, גארפילד ביקש ממני בהדרכה שאדריך תלמידים להעלות קבצים שהם צילמו בעורך החזותי. כבר העליתי בעבר דרך עורך זה, רק כדי להתנסות. אני מעלה תמיד דרך האשף. כשהתחלנו את תהליך העלאה, בשלב האחרון התקבלה הודעה האומרת שהקובץ חשוד בהפרת זכויות יוצרים, והתבקשנו לוותר. לא הייתה כל סיבה לחשד הזה, מלבד שזאת הייתה העלאה ראשונה של משתמש הזה. את הקובץ ניסינו להעלות דרך בית הכנסת של עולי חידאן. ההודעה הייתה מאד מוזרה ולא נתנה להמשיך הלאה. ניסיתי שוב מההתחלה, וכל הזמן הגענו רק למקום שבו נדרשנו לוותר. עברתי לאשף העלאות, והקובץ עלה ללא כל בעיות, אתה יכול לראות את הקבצים בטיוטה. צריך לבדוק למה זה קורה.

בהדרכה השתתפו גם מיכל, ודני. עדיין לא סיפרתי להם על הבעיה שנתקלתי בה.

Amire80 (שיחהתרומות)

ניסיתם להעלות ישר מהחזותי? אולי זה קרה כי בוויקישיתוף חוסמים למשתמשים חדשים העלאה ישר מהחזותי.

לסטר (שיחהתרומות)

למה חוסמים בוויקישיתוף את האפשרות למשתמשים חדשים להעלות מהחזותי? זה נשמע לי ממש מופרך

Amire80 (שיחהתרומות)

גם לי, אבל יש גבול לזמן ולמאמץ שאני יכול להשקיע בלהתווכח עם אנשים שרוצים את החסימה הזאת :(

לסטר (שיחהתרומות)

איך מוגדרים משתמשים חדשים בוויקישתוף?

Amire80 (שיחהתרומות)

אם אני מבין נכון, ותק של שלושה חודשים ו־50 עריכות בוויקישיתוף, ועוד כל מיני תנאים. אפשר לראות פרטים בדף commons:Special:AbuseFilter/153, אבל זה כה טכני, שגם אני לא מבין הכול מהר־מהר.

יש דיונים על זה כאן וכאן, ובעוד המון מקומות.

Hanay (שיחהתרומות)

Geagea שמעת על זה? ממש החלטה מוזרה.

לסטר (שיחהתרומות)

אוי

Amire80 (שיחהתרומות)

זה ככה כבר חודשים רבים. זה „עזר” לחסום יותר מ־300,000 העלאות, וחבל, כי העלאה ישר מהעורך החזותי זה אחד הדברים שאמורים הכי לעזור למשתמשים חדשים.

Geagea (שיחהתרומות)

אני לא ידעתי שמדובר בהעלאות מהעורך החזותי אבל אחוז ניכר מההעלאות שבפירוט שלהם כתוב crosswiki upload fro xx wiki הם הפרות זכויות יוצרים ברורה. חסימת ההעלאות האלה מתבקשת.

IKhitron (שיחהתרומות)

תרגום, כפי שאני מבין אותו: משתמש עם ותק פחות מחצי שנה אשר עשה פחות מ-50 עריכות, אשר לא אושר במפורש על ידי מפעילי ויקישיתוף אשר מעלה קובץ מוויקיפדיה לוויקישיתוף אשר כשהקובץ הזה הוא אחד מאלו: לא תמונה סדירה, או כן קובץ png בכל גודל או קובץ jpg בן פחות מ-5 מגאפיקסל בריבוע או קובץ jpg בגודל פחות מ-50 kB.

Hanay (שיחהתרומות)

גיאה, אני לא מבינה למה העלאה מהעורך החזותי של עורך חדש נחשבת ליותר בעייתית מאשר מאשף העלאות? הרי את קובץ:בית הכנסת של עולי חידאן ברחובות.jpg, הן העלו ללא כל בעיה באשף העלאות, ושלושתן (3 תלמידות) חשבו שהרבה יותר קל להעלות דרך האשף מאשר דרך העורך החזותי. ותחת איזה קריטריון נדחה קובץ ספציפי זה? הן העלו את הקובץ השני קובץ:בית הכנסת של עולי חידאן ברחובות1.jpg בעצמן, כשאני כבר התרחקתי מהן.

אני מצטערת לראות שבמקום לאמץ עורכים חדשים לוויקישיתןף, מרחיקים אותן בהודעה מאד לא נעימה, ואפילו לא נותנים להם קישור לאשף העלאות שבו אין את המגבלות האלה.

Geagea (שיחהתרומות)

אם 80% מההעלאות דרך מכשיר מסוים הן הפרת זכויות יוצרים סלפי של אנשים וכו' אז עדיף שיעלו בדרך הרגילה. בפועל זה מה שקורה. אני לא יודע מה הסיבות. עשו בדיקה יסודית. לקחו חודש שלם ובדקו.

Amire80 (שיחהתרומות)

80% זה סתם דוגמה, או שזה באמת המספר?

Geagea (שיחהתרומות)

בוויקישיתוף דיברו על 77% (בפבריקטור ראיתי שמדברים על 65%)

Amire80 (שיחהתרומות)

טוב, אז גם אם זה 80%, עדיין יש 20% של העלאות טובות שהולכות לאיבוד. המסנן הזה סינן עד עכשיו 382987 העלאות. אם 20% מהן היו טובות, יותר מ־70,000 קבצים טובים לא הועלו, וזה אומר שצריך פתרון טוב יותר.

Geagea (שיחהתרומות)

זה מצד אחד. עכשיו תעשה חישוב מצד שני. כל תמונה לא טובה גוזלת זמן של העוסקים בתמונות בוויקישיתוף. אדמינים וגם אחרים. גם ככה יש מחסור באדמינים. במונחי ניהול הבעיה עדיף שיעלו בדרך הרגילה. אם יש פיתרון שיאתר את אותם 20-30% התמנות הטובות מה טוב אבל לא נראה לי שזה אפשרי.

Hanay (שיחהתרומות)

אבל לא מפנים אותם למסלול של הדרך הרגילה. נותנים לעבוד לעבוד לעבוד. ובסוף מקבלים אגרוף בפרצוף. אני ממש נדהמתי ובזבזתי זמן הדרכה יקר כשניסיתי שוב ושוב. בנוסף האם נבדק מה יחס העלאות הגרועות ביחס לטובות באשף העלאות?

Amire80 (שיחהתרומות)

אני מבין לגמרי שזמנם שם המנטרים יקר, פשוט לא הייתי מוותר כל־כך מהר על מציאת פתרון ל־20% של התמונות הטובות, ורוב הסיכויים שזה אף יותר ־20%. הכיוון שערן הולך אליו בהצעה שלו בפבריקטור הוא כיוון טוב: הגדרת קבוצת משתמשים אמתית טובה יותר מהגדרת מסנן. מסנן הוא פתרון גס וכללי מדי, והוא מקשה על מעקב ממוקד ועיצוב ממשק שעוזר למשתמשים.

אגב דבר חשוב שעולה מהדיון הזה הוא ההבדל הגדול באיך שהתכנה פועלת למשתמשים חדשים ולמשתמשים ותיקים. זה לא ההבדל היחיד, והעניין הזה אינו חדש, אבל תמיד טוב לקבל תזכורת.

Geagea (שיחהתרומות)

אני לא מתנגד לפתרון טכנולוגי. ואת בעיה של הודעות לא נעימות צריך בוודאי לשפר אבל תיקחו בחשבון שלפני זה אותם 80% קיבלו אזהרות מחיקה בדף השיחה, אזהרות חסימה וגם חסימות. אז מה עדיף? ההעלאות הבעייתיות אגב מקיפות את כל השפות. זה משהו בקלות ההעלאה או בסוג האנשים שעשו שימוש בכלי הזה.

Hanay (שיחהתרומות)

אבל הוא לא שולח לאשף העלאות, ההודעה שמקבלים היא מאד לא מנומסת, ומאמשימה את המעלה התמים כמו שלוש התלמידות האלה, בהפרת זכויות יוצרים. אפשר גם לדחות בצורה יותר עדינה בלי אגרוף בבטן

Hanay (שיחהתרומות)

בטוח שאת הסטודנטים שאני מדריכה, לא אראה לאף אחד מהם את העלאה דרך העורך החזותי, אשלח אותם ישירות לאשף העלאות. אני בדרך כלל לא מראה העלאת קבצים, אבל מציינת את האפשרות. מעכשיו אסביר להם על הבעיה הזאת, ואראה להם את האפשרות של אשף העלאות

Amire80 (שיחהתרומות)

זה מצער ורע, אבל זה כנראה הפתרון כעת.

אם יש למישהו מרץ להילחם נגד זה, זה יהיה טוב, אבל זה לא פשוט.

Hanay (שיחהתרומות)

לא יודעת, אולי אם נצליח לשכנע את Geagea שמתמצא בנפתולי ויקישיתוף לתמוך בשינוי שם. אולי גם Matanya יהיה מוכן לסייע.

לסטר (שיחהתרומות)

משתמשת:Shai-WMIL ו-משתמש:Arielinson לתשומת לבכם.

Hanay (שיחהתרומות)

הי אמיר, תסתכל על הקישור הבא: https://phabricator.wikimedia.org/T166540

Geagea (שיחהתרומות)

אפשר לתת לתלמידים הרשאת autopatroller למשך יום אחד או לשבוע אם זה ממש קריטי, אבל צריך לעקוב שלא עושים שטויות.

תשובה ל"משהו מוזר קרה אתמול בעורך החזותי בעת הדרכת תלמידים בבאר שבע"
ביקורת (שיחהתרומות)

שלום אמיר, אני כבר לא זוכר איפה, אבל פעם ראיתי הצעות לתרגום של דפי מערכת נחוצים לשפות שונות. מאד חשוב שיתורגם הדף הזה, התוכל להדריך אותי כיצד כדאי בצורה המיטבית לבקש מאנשים לתרגם אותו לעברית? אחרי שיתורגם, בכוונתי ליצור דף מסודר אצלנו שבין היתר יפנה לשם.

תודה מראש לכל תשובה.

Amire80 (שיחהתרומות)

המממם, אני משתדל להיות זהיר מאוד בעניינים משפטיים...

דולב ועבדך הנאמן כבר תרגמו את זה ב־2013: https://meta.wikimedia.org/wiki/Legal/Legal_Fees_Assistance_Program/he . אבל זאת רק סביבת העבודה של התרגום, והדף הרשמי יותר הוא הדף בוויקי של הקרן שקישרת אליו (הוא לא רשמי לגמרי, כי רק הדף המקורי באנגלית באמת רשמי).

מכיוון שהוויקי של הקרן קצת מוגבל, לא כל אחד יכול לערוך אותו, למרות שמי שמבקש יפה יכול לקבל חשבון. לי יש חשבון, אבל מכיוון שאני לא עורך דין, אני ממש ממליץ שתדבר עם מישהו שיותר קשור לצד המשפטי הרשמי של זה, למשל Mdennis (WMF).

תשובה ל"דף לתרגום"
AllaRo (שיחהתרומות)

שלום, אמיר! פעם דיברנו על זה, מזמן. יכול להיות זה מעניין אותך:

ב-23.3.2017 הוועדה לשמות רחובות של עיריית ירושלים בישיבה מס' 17 המליצה לאשר את הבקשה לקריאת רחוב ע"ש שרה קנוט (אריאדנה סקריאבינה) (5 בעד, 1 נגד)[1].
ב-24.4.2017 מועצת עיריית ירושלים בישיבה מס' 55 החליטה פה אחד (19 חברים בעד) לאשר את דו"ח מישיבה מס' 17 של הוועדה לשמות רחובות[2].

  1. הוועדה לשמות רחובות של עיריית ירושלים, ישיבה מס' 17 , סעיף ב', מס' 6
  2. מועצת עיריית ירושלים, ישיבה מס' 55, דו"חות המובאים לאישור המועצה, סעיף 9
Amire80 (שיחהתרומות)

לא זכרתי, תודה על התזכורת. יפה מאוד!

79.179.40.72 (שיחהתרומות)

האם ידוע איפה זה?

79.179.40.72 (שיחהתרומות)

שואלת הנינה שלה.

AllaRo (שיחהתרומות)

שלום! אני שמחה שהגבת. המיקום לא ידוע בינתיים, אני עובדת על זה. איך קוראים לך? הייתי רוצה לדבר אתך בטלפון או בדואר אלקטרוני. תנסי לשלוח לי דואר דרך "כלים" - "שליחת דואר למשתמש". בשביל זה את צריכה להכנס לדף האישי שלי: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:AllaRo

אם לא תצליחי, תכתבי על זה כאן, אני, ברשותך, אשאל את יוסי קנוט. תודה

תשובה ל"רחוב על שם אריאדנה סקריאבינה"
Guycn2 (שיחהתרומות)

היי אמיר. ה־tooltip של הכוכב הצהוב בקישורי הבינוויקי, המציין שהערך הוא רשימה מומלצת בוויקיפדיה זרה, לא מתורגם לעברית. ראה למשל בערך דיסקוגרפיה של שאקירה, ה־tooltip בבינוויקי לא מתורגם לעברית. לא הצלחתי למצוא איזו הודעת מערכת אחראית לזה...

Amire80 (שיחהתרומות)

זה בוויקינתונים: https://www.wikidata.org/wiki/Special:AvailableBadges

תרגמתי את כולם, אבל ייתכן שיתווספו כאלה בעתיד, אז אפשר לתרגם אותם שם.

Guycn2 (שיחהתרומות)

תודה רבה!

תשובה ל"תרגום של המונח "featured list""
1Or (שיחהתרומות)

היי אמיר. מה דעתך להציע למפתחים לפתח כלי (כמו שיש בוויקיתרגום או במטא ויקי כשצריך לתרגם משהו) שיאפשר תרגום שיתופי של ערכים? כלומר, כשמתרגמים משהו בוויקיתרגום, אז מתרגמים שורה שורה, ויש אפשרות לשנות/לשפר/לסקור את מה שהאחר כתב, וככה מתרגמים ביחד. עד עכשיו זה פועל להודעות מערכת או טקסט שסומן לתרגום, אבל אני מציע לשלב את כלי התרגום של הערכים בכלי הזה, כך שמשתמש יכול לתרגם כמה שורות מערך, ואז עוד משתמש אחר מתרגם כמה שורות, עד שביחד באמצעות הכלי מסיימים, סוקרים, ומפרסמים!

אני בטוח שהכלי הזה יהיה יותר שימושי מכלי לרשימות שחורות של תיוגים..

מה דעתך?

Amire80 (שיחהתרומות)

כשמדובר בזרימה או עורך חזותי, אני טוב בלבקש, אבל כשמדובר בכלֵי תרגום, זה כבר השלב שמבקשים ממני, ואני עושה אחד משלושת הדברים הבאים:

  1. עושה את מה שביקשו מהר־מהר.
  2. מסביר למה אני חושב שהבקשה טובה, אבל אני לא יכול לעשות את זה מהר־מהר, ועושה אותה אחרי שנה–שנתיים.
  3. מסביר למה אני חושב שהבקשה לא כל־כך טובה (אפשרות לא טובה, אבל לפעמים נחוצה).

במקרה הזה מדובר באפשרות 2. זאת הצעה נהדרת, ויום אחד היא תתממש, אבל לא עוד חודש, אלא יותר כמו עוד שנה–שנתיים. אם אתה יכול לעשות את זה מהר יותר, אתה מוזמן ;)

1Or (שיחהתרומות)

אבל הקוד של התרגום כבר מוכן, רק צריך "לסמן" את הערכים לתרגום. נכון לעכשיו, אם רוצים לתרגם משהו במערכת (תקן אותי אם אני טועה), צריך שמישהו בעל הרשאה יסמן את הדף לתרגום. אז פשוט להכניס את זה לוויקי ולתת לכל אחד את ההרשאה.

Amire80 (שיחהתרומות)

זה בקושי טוב לדפי תיעוד למיניהם באתר מטא, וגם שם אנשים רבים מתלוננים בצדק על עומס תגי <translate>. לערכים בוויקיפדיה זה לא טוב בכלל, כי זה יקשה יותר מדי על עורכים שלא מתעניינים בתרגום.

תרגום תוכן לא משתמש בתגי <translate>, אלא מנחש בעצמו איך לחלק את הדף ליחידות תרגום של פסקאות, משפטים, תמונות, ותבניות, אבל זה דבר שקשה לעשות אוטומטית באופן מושלם, אז גם עם זה יש בעיות.

יש לנו תכנית לשפר את זה באופן מאסיבי, וזה יהיה בערך ברוח של ההצעה שלך, אבל זה ייקח קצת זמן.

1Or (שיחהתרומות)

אז כל שנותר לי להגיד הוא בהצלחה!

תשובה ל"תרגום"
ינון אלון (שיחהתרומות)

שלום רב! אני ויקיפד חדש. ערך שכתבתי מועמד למחיקה. מאז תחילת ההצבעה שיפרתי את הערך בצורה משמעותית. ההצבעה ממש לקראת סיומה ואשמח אם תוכל, לעיין בו להביע דעה.

Amire80 (שיחהתרומות)

אינני משתתף בהצבעות. זאת לא דרך טובה לקבל החלטות בוויקיפדיה.

תשובה ל"בקשה להשתתפות בהצבעת מחיקה"
Lionster (שיחהתרומות)

היי אמיר, בהמשך לשיחה שלנו במפגש הפיתוח, אתה זוכר במקרה את כתובת האתר שמפרט מהם הדפים הנצפים ביותר בוויקיפדיה? (כולל השינויים האחרונים)

Amire80 (שיחהתרומות)

https://tools.wmflabs.org/pageviews/

Lionster (שיחהתרומות)

מעולה. תודה.

תשובה ל"הדפים הנצפים ביותר"