שיחה:הוד השרון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לא הגיוני[עריכת קוד מקור]

לא נראה לי הגיוני שההדל בין שטח השיפוט של כפר סבא לבין שטח השיפוט של הוד השרון כל שך גדול... תסתכלו במפה. H2O 18:30, 3 יוני 2005 (UTC)

שים לב, מסביב לשטח הבנוי של הוד השרון יש שטחים עצומים של שדות ופרדסים ששייכים להוד השרון, למשל: ממערב לכביש מס' 4 צפונית לתעשיה הצבאית (ה"המשך" המערבי של רחוב הבנים), מערבית לנוה ירק, ויש עוד ועוד. לעומת זאת, בכפר סבא (צפון מזרח תל אביב ליתר דיוק, אך מסיבות הסטוריות היא עדיין קרויה רשמית בשם "כפר סבא" למרות שכבר מזמן לא מתאימה לשם שלה) אין כמעט שום שטח פתוח. גוש בנוי וזהו. כמעט כל סטיה הצידה לשטחים החקלאיים מוציאה אותך החוצה. למשל, דרומית לרחוב הטייסים יש שטח שרבים רואים בו בטעות "בין כפר סבא להוד השרון" אך בעצם זהו חלק בלתי נפרד מהוד השרון. למעשה, דיירי הצד הדרומי של רחוב הטייסים בקרבת פינת רחוב רוטשילד משלמים ארנונה לעירית הוד השרון. גם מסילת הרכבת והתחנות הן בשטח הוד השרון.

לגבי הערתך "תסתכלו במפה" - במפה בדרך כלל מסומנים רק שטחים בנויים ולא שטחים ירוקים, וזה מטעה מאוד.

בברכה, תושב כפר סבא לשעבר שעזב אותה בשמחה לאילת, יאיר בן-צבי, אילת 14:57, 22 אוגוסט 2005 (UTC) י"ז באב תשס"ה

התמונה לא הוסרה, היא פשוט הועברה לערך מגדיאל. H2O 09:32, 26 אוגוסט 2005 (UTC)

קיצוצים[עריכת קוד מקור]

במהלך העריכה הורדתי מידע, משתי סיבות:

  • מידע כללי - היה מידע על המרד הערבי ועל העלייה הרביעית. מכיוון שקיימים ויקילינקים למידע הזה, הוא נגיש ולכן מיותר בערך
  • מידע ספציפי מדי - תאריכי התכתובת בין המשפחות השכולות לראש העיר על הקמת יד לבנים לא מאוד מעניינים את קוראי האנציקלופדיה.

נדב 11:09, 7 ספטמבר 2005 (UTC)

ככל הנראה תקלדה[עריכת קוד מקור]

"האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של 3/0 אחוז"? ☺Ή2Ő 06:53, 15 מרץ 2006 (UTC)

חוצפה!! יש גם את בית הספר "רעות" שהוא בית ספר יסודי ממלכתי... אני לומדת שם

מלחמת תנועות הנוער[עריכת קוד מקור]

אף שאני חבר בצד (הטוב) של הנוער העובד והלומד, אני לא מבין למה מלחמת התנועות המטופשת הזאת צריכה לחרב את הערך, ובפרט את הנושא "חינוך" שבו. תנו לו להשאר כמו שהוא ודי כבר להדגיש כל אחד את התנועה שלו וכו' וכו'. Bjesus 13:42, 6 במאי 2007 (IDT)

יש טעות מצחיקה במחוז של הוד - השרון. זה לא מחוז מרכז אלא מחוז (הוד ה)-ש-ר-ו-ן-[עריכת קוד מקור]

יש טעות מצחיקה במחוז של הוד - השרון. זה לא מחוז מרכז אלא מחוז (הוד ה)-ש-ר-ו-ן-!!! הוד השרון

זו אינה טעות: הוד השרון נמצאת בנפת השרון של מחוז המרכז. לפי הערך מחוזות ישראל אין בישראל מחוז שקרוי "מחוז השרון". דוד שי - שיחה 19:52, 30 במרץ 2008 (IDT)

הוספת קניון השרונים[עריכת קוד מקור]

הקניון החדש הנבנה כבר שנים לא נחשב?

וציטטתי: "...קניון מרגליות הוא הקניון היחיד בעיר מאז..."

והקניון שנבנה הוא לא קניון?

אני חושבת שכדאי שתוסיפו את קניון השרונים כבר כמקומות בעיר.

תאור הערך[עריכת קוד מקור]

כפי שהוד השרון מוצגת בערך , מוצג אורח חיים מפואר מדי מכפי שכביכול העירייה מספקת , לפי עניות דעתי הערך אינו מספיק אובייקטיבי כי כפי שזה נראה ככל הנראה מישהו מדוברות עיריית הוד השרון ערך את הערך הזה ולכן לפי דעתי יש להוריד את החלקים בהם מפוארת דרך העירייה בחיי התושבים

חוסר רלוונטיות לערך[עריכת קוד מקור]

בחרתי לחתוך א החומר הרצ"ב עקב חוסר רלוונטיות.

חששו במגדיאל וברמתיים מהתקפה של ערביי קלקיליה, אבו קישק וביר עדס, ובסופו של דבר הוחלט לפנות את הנשים והילדים עד יעבור הזעם. העלו אותם לעגלות ופינוהם לכפר מל"ל שבה היו רפתות ומבני בטון עמיד בניגוד למגדיאל שהייתה בנויה בלוקים. במגדיאל הייתה בריכה שסביבה עמודי בטון, לשם פינו את הגברים והם מילאו שקי חול ואטמו את הבריכה כדי להיות מוגנים. על הבטון הושמו מזרנים ועליהם ישנו עד שפסקו יריות הערבים.

הגנה על שטחי האזור[עריכת קוד מקור]

קנייה והתיישבות של יהודים בשטחים ערביים, גרמו ל"הצתת אש" בין ערביים ליהודים. בשנים הראשונות של הקמת המושבות קמו סכסוכים עם רועי צאן בדואים מהכפר ביר עדס הקרוב. לכן היה קיים הצורך בארגון שמירה על המושבות. בתקופה של "המדינה שבדרך", בני המושבות נלחמו גם הם במאבק לעצמאות וביטחון המדינה במחתרות השונות ובמלחמות הקשות של ישראל כחיילי צה"ל בתקופה המאוחרת יותר. פרדסים כיסו שטח נרחב מהוד השרון, חלק מהם ניתן לראות עד היום בעיר.

לאחר מלחמת העצמאות סופחו לעיר חלק שטחי הכפרים הערביים ביאר עדס, ואבו קישק, שתושביו ברחו ממנו אחרי שארגון האצ"ל חטף את מנהיגיהם. הערבים תושבי הכפרים לא הורשו לחזור לאדמתם אחרי המלחמה, והאדמות סופחו לשטח העיר והיישובים באזור אחרי שהוכרזו אדמות נפקדים.Hadasiho (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

רצוי לנמק למה לדעתך המידע הזה לא רלוונטי. מוטי - שיחה 12:17, 18 בדצמבר 2010 (IST)

משמעות השם שרון[עריכת קוד מקור]

שחזרתי מספר פעמים, אך פויו טרח להוריד אותו. בערך מופיעה משמעות השם הוד השרון. קודם מופיעה המשמעות העברית של הוד, ולאחר מכן של "השרון". מלבד ההתייחסות הגיאורפית, כתוב במשפט אחד מדוע זהו שמו של השרון. אדם שקורא את הערך ורוצה לדעת את משמעות השם, לא בהכרח ייגש לערך השרון, ולכן משפט אחד וממצה הוא בהחלט לא מזיק. ויקילינקים נועדו להעשרה בנושא מסוים, אך אין סיבה למידור מוגזם.

אביעד‏ • שיחה 21:44, 30 בדצמבר 2010 (IST)

בערך על השרון מפרטים את משמעות השם שרון, בערך על הוד השרון צריך להפנות לערכים המתאימים, אחרת אין לכך גבול ואפשר על כל מושג לתת משפט הבהרה. למה למשל שלא תסביר מה פירוש "מושג", או מה פירוש המילים הדר ופאר, ולמה שלא תרחיב את המילים אזור גאוגרפי על מנת שהקורא ידע מהו אזור גאגרפי ומהי גאוגרפיה?. הויקיפדיה בנוייה מנדבכים, שמקושרים אחד לשני בקשרי תלות (ויקילינקים). הקורא הסביר שרוצה לדעת מהי הוד השרון לא מעוניין לדעת שבתקופת מסעו של אמנחותפ השני לארץ כנען, שעבר גם בשרון, נקרא האזור "פא-עמקו סרן". אם זה כן מעניין אותו - הוא לוחץ על הקישור פויו - שיחה 13:04, 31 בדצמבר 2010 (IST)
דבר ראשון, אם אתה רואה שמישהו עשה עבודה משמעותית בערך, שחזר את העריכה שלך וגם כתב בדף השיחה, מן הראוי שלא תמחק שוב ושוב. שנית, בין ערכים שונים יש חפיפה מסוימת. בערך הוד השרון לא הייתה רשומה כל המשמעות של השם שרון, כמו שכתוב בערך השרון. במשפט הקצרצר - לא מופיע השורש ש-ר-נ, לא מופיעים ציטוטים מן המקרא, לא מופיעות דוגמאות ממקורות, אלא הסבר במשפט אחד.
מי שמחפש מידע על הוד השרון, ורוצה לדעת את משמעות השם, ייעזר במה שכתוב בערך. עובדה זו לא ידועה לכולם ויכולה להעשיר. מי שקורא את הערך יכול לחשוב ששרון זה רק שם של אזור, וציון המשמעות יכול רק להועיל לו, ואם יתעניין מעבר לכך יעבור לערך השרון.
תוכל לשים לב שבערך ישראל מופיע חלק על היסטוריה, שמפנה בהרחבה לערך היסטוריה של ישראל, כנ"ל לגבי החי בארץ ישראל וכו'. בברכה, אביעד‏ • שיחה 13:12, 31 בדצמבר 2010 (IST)
נתת בזה הרגע פיתרון לסוגיה. אתקן בערך, אגב מה שהיה בשרון היה חורש ולא יער פויו - שיחה 13:24, 31 בדצמבר 2010 (IST)
הפתרון מקובל. אם כן, מצא מקור ותקן את הערך שרון, משום שבו כתוב: "מקור השם 'שרון' הוא במילה האכדית "שָרנֻ", שפירושה יער – שכן עד התקופה העות'מאנית היה האזור מיוער בצפיפות". אביעד‏ • שיחה 16:04, 31 בדצמבר 2010 (IST)
יש בעברית בלבול בין חורש ליער. אפילו הקרן הקיימת משתמש במונח יער (יערות הקרן הקיימת) כשצריך להשתמש בחורש, אבל זו מלחמה כמעט אבודה. פויו - שיחה 16:14, 31 בדצמבר 2010 (IST)

עיר תאומה נוספת[עריכת קוד מקור]

יש את העיר קוליפרו באיטליה שמאוד דומה להוד השרון 109.67.177.211 19:57, 5 ביוני 2012 (IDT)

התפתחה הרבה יותר[עריכת קוד מקור]

העיר התפתחה הרבה יותר מאשר כתוב עליה, כדאי לחקור על הוד השרון יותר 109.67.177.211 19:58, 5 ביוני 2012 (IDT)

ראש העיר (זמני)[עריכת קוד מקור]

יש אנונימי שכותב את השטות כמה פעמים. אין בכוונתי לפתוח מלחמת עריכה. אם הוא לא יביא מקור רציני לטענתו, אשחזר שוב David7031 - שיחה 21:40, 3 בנובמבר 2018 (IST)

David7031, הגנתי לשבועיים. אם יימשכו ההתקפות לאחר תום הזמן יידע אותי. תודה לך. eli - שיחה 21:52, 3 בנובמבר 2018 (IST)

צבע הסמל[עריכת קוד מקור]

לא נראה הגיוני שצבע הסמל הוא אדום במקום כתום. Tzafrir - שיחה 07:37, 19 בדצמבר 2018 (IST)