שיחה:יאשיהו פינטו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רב צעיר אך בולט ביותר, בארץ ובחו"ל. אין לי ספק ביחס לחשיבות. אוסיף כמה קישורים. נרו יאירשיחה • כ' בתמוז ה'תשס"ט • 14:50, 12 ביולי 2009 (IDT)

מסכים עם האמור לעיל, ורק לצטט מהכתבה בהארץ שהוספת :
"יש המעריכים את מספר חסידיו בכ-50 אלף. באמצעי התקשורת הזכירו כי בין אלה שביקרו אותו נמצאים שאול מופז, נוחי דנקנר ואיש העסקים ניסן חקשורי."
נראה לי שהקישורים מוכיחים את חשיבותו. שפ2000 - שיחה 09:29, 6 באוגוסט 2009 (IDT)
הערך חלש ביותר. למה לא מוזכר הטיסות השבועיות למנהטן ועוד? מי שמכיר שירחיב. ראובן הגרשוני - שיחה 11:39, 24 באוגוסט 2010 (IDT)

למה זה חוזר לעצמו אם אני שניתי והוספתי?

כי העריכה שלך לא מתאימה למקובל כאן מוטי - שיחה 23:10, 26 באוגוסט 2010 (IDT)

שני יאשיהו פינטו[עריכת קוד מקור]

אם מניחים שגם הרב יאשיהו פינטו מהמאה ה-16 ראוי לערך, כמו שנראה מהקישור האדום, צריך לשנות שם ערך זה ליאשיהו פינטו השני.

אין צורך, הקישור האדום מוביל לערך בשם יאשיהו פינטו (הרי"ף) Hanay שיחה 18:47, 17 בנובמבר 2010 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 09:41, 4 במאי 2013 (IDT)

למה עניין ההרשעה חייב להיות בפסקה הראשונה?! כי זה רב חרדי?! ויקיפדיה אמורה להיות נייטרלית...[עריכת קוד מקור]

למה מיד בפתיחת הערך חייב להיות המשפט הבא: "הרב יאשיהו יוסף פינטו הוא ראש מוסדות "שובה ישראל" באשדוד ובארצות הברית. התפרסם כמי שאנשי עסקים רבים מבקשים את עצתו. באפריל 2015 הורשע במתן שוחד ובשיבוש הליכי משפט ונדון לשנת מאסר בפועל."?! בעוד שלמשל בערך רונאל פישר בהתחלה כתוב ש"הוא עיתונאי, עורך דין ומנחה טלוויזיה ישראלי.", ואין שום איזכור על הרשעתו, ורק בהמשך הערך ישנה פיסקה בעניין?! אני רק מקווה שזה לא בגלל נטיות "אנטי-חרדיות" של כותב הערך... (ויקיפדיה אמורה להיות אובייקטיבית). ועוד יותר אני מקווה, שתתיחסו לתגובתי ברצינות, ולא תעשו "ביטול עריכות". תודה ויום טוב עורך - שיחה 08:49, 6 ביולי 2015 (IDT)

פישר לא הורשע, אם כי גם אצלו עדכנתי את הפתיח. נראה לי שאם היית מעוניין לחפש לא חרדיים שהורשעו בדין היית יכול לחפש למשל אצל אהוד אולמרט ומשה קצב לפני שאתה מתלהם בכזו כותרת בומבסטית. נרו יאירשיחה • י"ט בתמוז ה'תשע"ה • 11:19, 6 ביולי 2015 (IDT)

יש לי שאלה[עריכת קוד מקור]

האם מישהו שמע אי פעם, או ראה עדות לעובדה שפינטו הוסמך לרבנות? אף אחד, בדיוק!

אני מבקש ממכם להפסיק לקרוא לו, או לדומיו (ניר בן ארצי, אליאור חן וכל השאר) בתואר "רב", מפני שהסיבה היחידה שהתקשורת מעניקה להם את התואר זה בשביל להביך את הממסד הרבני, ואת הציבור הדתי כולו. רב הוא רק מי שהוסמך לרבנות. יאיר הנווט - שיחה 16:35, 17 בפברואר 2016 (IST)

בשיטה הזאת נצטרך להוריד את התואר ממאות רבנים, ראשי ישיבות ומחברי ספרים מפורסמים, שאין חולק על כך שהם תלמידי חכמים, כי לא קיבלו סמיכה מסודרת. ראה בערך רב. נרו יאירשיחה • ח' באדר א' ה'תשע"ו • 20:04, 17 בפברואר 2016 (IST)
זה חלק מהשם שלו, לא כל דבר צריך להגיע עם רישיונות. כל החבר'ה הללו הם באמת מבוכה לממסד הרבני, אבל אני לא חושב שהממסד הרבני רואה איסור להיות מובך. כל אחד צריך לדעת את מקומו, ומדי פעם יכול להיות שתהיה במבוכה. (אני מודע לכך שהמילה מבוכה בפירושה המקורי לא מתאימה כאן). ביקורת - שיחה 20:24, 17 בפברואר 2016 (IST)
אני לא יודע מה זה "החברה האלה", אבל הממסד הרבני כולל לדעתי גם אדמו"רים וראשי ישיבות, שרובם לא נסמכו באופן המסורתי. נרו יאירשיחה • ח' באדר א' ה'תשע"ו • 20:26, 17 בפברואר 2016 (IST)
התכוונתי לכל מי שכשמזכירים את שמו בתקשורת כרב נגרמת מבוכה למישהו, יאיר הנווט הציג את רשימת גורמי המבוכה שלו, אני מניח שזה אינדיבידואלי. למעשה הסכמתי אתך כפי שוודאי יכול היית לראות, אם אתה מעוניין שאתנצל בפני כבוד הרב אליאור חן (או שהסתייגת בגלל כבוד הרב ניר בן ארצי) אעשה זאת מיד. ביקורת - שיחה 20:31, 17 בפברואר 2016 (IST)
אוקיי :) נרו יאירשיחה • ח' באדר א' ה'תשע"ו • 20:44, 17 בפברואר 2016 (IST)
רב הוא תואר שבא רק עם סמיכה. ברור שיש יוצאי דופן מעולים, כמו שיש מרצים טובים באוניברסיטאות ללא שום תעודה. אבל זה לא אומר שבינו גבסו, "ד"ר שקשוקה" הוא ד"ר. כשאמנון יצחק פרסם מודעות תעמולה לבחירות לכנסת ה-19 (2013) וחתם שם בשם 'הרב אמנון יצחק' - ועדת הבחירות המרכזית פסלה את המודעות מפני שהוא מעולם לא הוסמך, ורק מי שהוסמך יכול לקרוא לעצמו כך!
ויקיפדיה יכולה להיות הרבה יותר הוגנת וניטרלית ממי שמנסה לשפוך את כל תחלואי העולם על הממסד הרבני, באשמת תמהונים. חלקם באמת צדיקים, אבל חלקם היותר גדול רודפי בצע ושררה שברור שהם מסתבכים בפלילים, ומי אשם? הממסד הרבני כמובן (שכל הזמן תוקף את התמהונים). יאיר הנווט - שיחה 10:51, 18 בפברואר 2016 (IST)
צר לי, אתה פשוט טועה, כפי שהוסבר לעיל. אני מציע שוב שתראה בערך רב. הנושא כבר נטחן לפני שנים ביחס לרב אמנון יצחק שהזכרת, והוכרע בהצבעה שהוא יכונה רב. כפי שאתה יודע, גם רבנים עם סמיכה לעילא ולעילא, אפילו רבנים ראשיים, עלולים להסתבך בפלילים, כך שהסמיכה לא פותרת את הבעיה שמפריעה לך. נרו יאירשיחה • ט' באדר א' ה'תשע"ו • 11:40, 18 בפברואר 2016 (IST)
יאיר (הנווט), לטעמי אתה גם מסתכל על הקהל הקורא עברית באופן שגוי. כל מי שיודע להבחין בין תכלת לקלא אילן (גם אם זה מתורגם להבנת המשמעות של רכישת משהו של גוצ'י בחנות אינטרנט סינית בשליש מחיר) לא עושה את הטעות הזו, פשוט לא. רב שסרח מתקבל במידה כזו או אחרת של סלחנות כמו במידה כזו או אחרת של בוז עמוק, תלוי בעמדת הצופה. אף אחד לא משליך את התנהגותו על כלל הרבנים כמו שאף אחד לא משליך את התנהגותו של נהג מונית פלוני על כל נהגי המוניות. וכשמישהו עושה שימוש דמגוגי בהכללה הזו, אנשים פשוט לא מתייחסים אליו ומקטלגים אותו בזכרונם כדמגוג זול. ביקורת - שיחה 13:19, 18 בפברואר 2016 (IST)

הכובע מצחיה שהתחיל לחבוש[עריכת קוד מקור]

ראיתי בתמונות לאחרונה שהרב פינטו ומקורביו החלו לחבוש כובע מצחיה, יש לזה איזו שהיא סיבה?

רבה הראשי של מרוקו[עריכת קוד מקור]

דגש חזק, לפני שאתה מסיר פסקאות מערכים, אתה קורא אותן? ראוי שלאור הפרסום השגוי על מינויו לרב ראשי (כן, גם אני האמנתי בהתחלה, עד לפרסום ההבהרה), תהיה בערך התייחסות כלשהי, כדי שהטעות לא תפוץ הלאה. Refael747 - שיחה 08:53, 15 באפריל 2019 (IDT)

תפקידו במרוקו[עריכת קוד מקור]

בערך מופיע שני משפטים סותרים סביב תפקידו במרוקו.
בפתיחה כתוב ש: באפריל 2019 מונה לרב מחלקת הכשרות במרוקו.
ובסוף כתוב ש: באפריל 2019 מונה לאב בית דין בקהילה היהודית במרוקו.
בכל מקרה אשמח להבהרה ביחס לפרסומים שמינויו נעשה על ידי המלך בעצמו
תודה. מייחל - שיחה 23:36, 9 בספטמבר 2019 (IDT)

יש מקור לאב בית דין. לאור גודל הקהילה לא נראה שזה בית דין פעיל במיוחד מבחינת כמות דיני תורה. הגיוני שבית הדין מפעיל גם מחלקת כשרות. נרו יאירשיחה • י' באלול ה'תשע"ט • 00:50, 10 בספטמבר 2019 (IDT)