שיחה:מבצע שלכת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Was nominated for deletion.png
הוחלט להשאיר ערך זה בעקבות הצבעת מחיקה שנפתחה ב־7 בספטמבר 2010

מיקום[עריכת קוד מקור]

היכן היא ראס-דהר-אל-בורג`? ירדן? לבנון? סוריה? נת- ה- - שיחה 22:31, 30 באוגוסט 2010 (IDT)

חשיבות?[עריכת קוד מקור]

מבצע צהלי, כמו הרבה אחרים. חוץ משירבוב שמו של גלנט, במה חשיבותו? הנסיך - שיחה

זהו מבצע שהתרחש. מעבר לזה שהשתתפו בו דמויות מובילות בהנהגה הצבאית של המדינה ושהוא קצרמר קטן. אני לא רואה צורך להבהיר את חשיבותו יתר על המידה. הוא התרחש הוא באנציקלופדיה. אין פשוט מזה. Marloweperel (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
מארלו, זה לא עובד כאן כך. הרבה דברים מתרחשים במציאות ולא מגיעים לאנציקלופדיה. האם יש משהו מיוחד במבצע הזה? נרו יאירשיחה • כ"ג באלול ה'תש"ע • 23:06, 2 בספטמבר 2010 (IDT)

זהו מבצע ראשון בקנה מידה משמעותי מאז ליטני שהיה הראשון בסדרת מבצעי תגמול במשך 4 שנים עד למלחמת לבנון. היה שת"פ חיל ים צבא ירוק מרשים אבל לטעמי דווקא בשל האנשים שהשתתפו בו הוא ראוי למספר השורות המצומצם הזה.תבנית:Marloweperel

הבעיה היא שלא מוסברים היטב יעדי המבצע, הסיבה להערכתו כמוצלח (וספירת גוויות אינה מדד להצלחה כי אין מצוקת כוח אדם למחבלים) והשלכות המבצע. עִדּוֹ (Eddau) עיזרו לשפר את נגישותה של ויקיפדיה, עיינו בויקיפדיה:נגישות 20:44, 3 בספטמבר 2010 (IDT)
מבצע צבאי לא צריך הסבר זולת קיומו. די בכך שהתרחש ומכאן חשיבותו. פרטים חסרים הם לא עילה למחיקה, בוודאי שלא למחיקה מהירה. גילגמש שיחה 21:30, 3 בספטמבר 2010 (IDT)
יש חשיבות לתיעוד המבצע, אין ספק בכך. Hmbr (חנן) - דבר/י איתי 20:39, 4 בספטמבר 2010 (IDT)
גילגמש, איפה עובר הגבול בין מבצע מסוים שאני השתתפתי בו וכלל לילה בודד של שכיבה במארב ונסיון כושל לאסוף מודיעין לבין מבצע אוברלורד? ברור כשמש שלא כל מבצע צבאי הוא מבצע חשוב. עִדּוֹ (Eddau) עיזרו לשפר את נגישותה של ויקיפדיה, עיינו בויקיפדיה:נגישות 02:01, 5 בספטמבר 2010 (IDT)
הערך, משנכתב, לא יימחק לדעתי. אין לו חשיבות יותר מלעשרות מבצעים וגיחות אחרים אבל לא יימצא רוב למחיקתו. עם זאת, המתקפה היחצנית לשיפור תדמיתו ותיאור עלילותיו של יואב גלנט פשוט מעוררת גועל ובעיני לפחות מורידה נקודות רבות מהחשבון של הרמטכ"ל המיועד, חשבון שהולך ומתדלדל לאחרונה במהירות מעוררת דאגה. Ranbar - שיחה 10:44, 6 בספטמבר 2010 (IDT)
זה כלום לעומת פרשת הקרקעות. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 14:57, 6 בספטמבר 2010 (IDT)

לא מצאתי בדיון הבהרת חשיבות. גילגמש, כיצד היית מגיב לו הייתי כותב: "שחקן קולנוע/זמר/כדורגלן/אסטרואיד/השלם את החסר לא צריך הסבר זולת קיומו. די בכך שנולד/נוצר ומכאן חשיבותו"? ולגבי המשפט של חנן: "יש חשיבות לתיעוד המבצע, אין ספק בכך" - ובכן, יש ספק בכך. מהי החשיבות? Lostam - שיחה 00:47, 7 בספטמבר 2010 (IDT)

מחיקת הערך ואי העלאתו להצבעת מחיקה מנוגדת למקובל. הנימוק לחשיבות שהועלה כאן יותר מפעם אחת, וחבל שאתה מתעלם ממנו, הוא זה: זהו המבצע הראשון בקנה מידה משמעותי מאז מבצע ליטני שהיה הראשון בסדרת מבצעי תגמול במשך 4 שנים עד למלחמת לבנון, והוביל לפגיעה בכח הימי של פת"ח, והריגת 20 מחבלים. כמו כן השתתפותם של קצינים בכירים בצבא הנוכחי מקנה לו חשיבות. אם לדעתך האישית אין בכך די, אני מבקש שתעלה את הערך כמקובל להצבעת מחיקה, או תשחזר את מחיקת הערך, ואני אעלה אותו. Hmbr (חנן) - דבר/י איתי 12:19, 7 בספטמבר 2010 (IDT)
הנימוקים שציינת כעת הועלו בדיון על ידי כותב הערך בלבד. לא גילגמש ולא אתה כתבתם שאתם מקבלים נימוקים אלה ומצטרפים אליהם. במקום זאת כתבתם משפטים כלליים מאוד, שקשה מאוד לראות בהם נימוק חשיבות. עם זאת ולבקשתך, אני משחזר את הערך על סמך דברייך כאן שתפתח הצבעת מחיקה על הערך. Lostam - שיחה 12:50, 7 בספטמבר 2010 (IDT)
תודה. Hmbr (חנן) - דבר/י איתי 13:49, 7 בספטמבר 2010 (IDT)

מה שמו?[עריכת קוד מקור]

"כמפקד הפעולה נקבע קצין חי"ר וצנחנים ראשי" - מה שמו? דוד שי - שיחה 06:28, 8 בספטמבר 2010 (IDT)