שיחה:מצליח מאזוז

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


ערך חשוב בהחלט, מגדולי רבני תוניס במאה העשרים. נרו יאיר 13:18, 25 באוקטובר 2007 (IST)

לא רואה בערך הזה חשיבות. להביט לאופק - שיחה 20:21, 26 במרץ 2020 (IST)
מדובר ברב חשוב, שחשיבותו לא נובעת (דווקא) מאישיותו, אלא מספריו בהם הביע את דעתו הברורה במאות מקרים שונים. מספיק לראות כמה עשרות ואולי מאות פעמים הוא מצוטט בספריו של הרב עובדיה יוסף.
מי שמוכן להשקיע, שיקרא את תולדות חייו, בהקדמה לחלק א' של ספרו (ראה בקישורים), ויסכם אותם. אם אף אחד לא יעשה זאת, אעשה זאת בהקדם. --שפ2000 19:54, 25 באוקטובר 2007 (IST)

טעות[עריכת קוד מקור]

הרב לא הועלה לארץ לאחר שנה אלא לאחר 44 יום! נפטר בכ"א בטבת והועלה לארץ ב-ג' אדר אותה שנה ראה בספרים שצויינו בערך וכן בארזי הלבנון חלק ג' עמוד 1501 95.86.69.15 18:35, 15 בינואר 2017 (IST)

משוב מ-8 באוקטובר 2017[עריכת קוד מקור]

ישנם מספר פרטים חסרים. 1. למיטב ידיעתי הרב מצליח לא היה דיין בג'רבא אלא אך ורק בתונסיה (שכן הוא יצא מג'רבא לתונסיה על מנת ללמד תלמידים בישיבת חברת התלמוד מיסודו של הגרש דאנה) 2.יש להרב מצליח חתן נוסף שמו הרב חנן קבלן שמשמש כדיין בבית הדין משפט וצדק שעי ישיבת כסא רחמים 3. מלבד כל הנל בודאי שיש עובודות רבות שראויות לציון מחייו ופועליו של איש האשכולות הנל והערך טעון עריכה וסידור מחדש אוסיף שיצאו לאור תולדות חייו של הרב מצליח בג' כרכים הנקראים בשם הפטיש החזק 213.8.158.117 12:30, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

"ממייסדי ישיבתו"[עריכת קוד מקור]

מה הכוונה? היה ראש ישיבה? המנהל? נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ה'תשע"ח • 23:14, 12 במרץ 2018 (IST)

לא, הישיבה נוסדה ביוזמתו, הוא הציע לרב מאזוז לפתוח את הישיבה וטרח להשיג מבנה ומימון לחצי השנה הראשונה, ורק בגללו הרב מאזוז הקים את הישיבה, בהמשך הוא עצמו שלא היה בן ישיבה למד בה ואז נישא לאחותו של הרב מאזוז.
אני שוב חייב להעיר לך, בדומה ל"עדה החרדית" בזמנו, הכללים צריכים לחול גם עליך, זה לא עניין של הכבוד שלי או שלך, זו צורת דיון וזה מתיש ומרגיז (יכולתי לשחזר אבל אני מעדיף את הענייניות. תראה מה עשיתי היום ביוסף קאפח בגלל ההתנגדות שלך, למרות שלדעתי זו טעות), יש פה שנים שתומכים בדבר וכנראה יודעים מה הם כותבים, יש לך התנגדות ? בשמחה, תכתוב, תביע, כמו שאתה מצפה ממני, ואני אתייחס ואגיב אם יש לי מה לכתוב, ונדון. אי אפשר שדעתך, עם כל מה שאתה מאמין בה ודואג לויקיפדיה, תחליט ותקבע לבד, והאחרים יצטרכו לפתוח דיון, לבקש, להאריך ולכתוב, להסביר ולפרט, בפרט בדברים שהידע שלהם, הוא יותר, אתה צריך לאפשר זאת, כי אלה הכללים וכי למרות הוותק והניסיון שלך, בזה אין לך יתרון עליהם, ואני לא מדבר משיקולי אגו, אלא מטובת האינציקלופדיה, שבגלל הצורה הזו אנחנו מפסידים בה דברים טובים לא פעם. אין קשר בין זה לכלל פעילות הניטור החשובה מאוד שלך. בברכה מאורות נתן - שיחה 23:43, 12 במרץ 2018 (IST)
ראשית דיון פורמלי: אין משמעות למספר המשחזרים, גם כי לא בטוח שהם מבינים בכלל מה הבעיה. כשיש ויכוח עוברים לדון בדף השיחה וממצים את הדיון שם. הכללים חלים גם עליך, ובכל זאת טרחתי לפתוח במקומך את הדיון. בפעם הבאה אני מציע שתבדוק קודם כל את עצמך, האם הכללים בכלל לצדך, לפני שאתה נושא נאום תוכחה חוצב להבות. ולעניין עצמו: על מה אתה מסתמך? והאמנם זה חשוב כשמדובר בסך הכול בערך של הרב שלו, לא בערך של הרב ענקרי? כשמדובר בתלמידים אנחנו מסתפקים במילים ספורות, לא בכל מפעלותיהם החשובים. נרו יאירשיחה • כ"ה באדר ה'תשע"ח • 23:50, 12 במרץ 2018 (IST)
אני מסתמך על קורות הישיבה. אם היה לרב ענקרי ערך בעצמו אולי, כרגע זה ודאי חשוב, לאזכר אותו ואת אשתו האחות עם מה שעשה (שגם גרם לקשר) בשני מילים, לא חושב שזה ארוך. לגבי הדיון - תאמין לי שבדקתי את עצמי, מאז שלמדתי את הכללים זה מה שאני עושה (במקומות שיש לי חשק לפתוח דיון, ולא פשוט לעזוב). אבל פה אני בטוח שRalph747, התכוין לתקן אותך גם על מחיקת "ממייסדי ישיבתו". אם לא, אני אתנצל, אבל לי זה ברור. מאורות נתן - שיחה 00:07, 13 במרץ 2018 (IST)
מאורות נתן הוכיח כי הרב ענקרי היה ממייסדי הישיבה. אני לא רואה סיבה להסיר את העובדה הזו, ולכן גם החזרתי אותה שוב.
אגב, נרו יאיר, מי זה "אנחנו"? אני קורא בהודעותיך לעתים אודות כללים שונים, שבאופן תמוה לא מגובים בדפי הכללים הידועים בויקיפדיה. Ralph747 - שיחה 00:11, 13 במרץ 2018 (IST)
תודה ראלף. מאורות נתן - שיחה 00:13, 13 במרץ 2018 (IST)
מאורות, אולי תוכל לפרט מעט יותר מה זה "קורות הישיבה". מה שכנראה שניכם עדיין לא יודעים הוא שדפי המדיניות הם מיושנים ולא מאוד חשובים. חשוב יותר הוא הנוהג המקובל, ולזה אני קורא "אנחנו". אני גם לא חושב שבדפי הכללים כתוב משהו שלפיו הולכים לפי מספר המשחזרים ואין צורך בפתיחת דיון מסודר. מן הסתם להפך. נרו יאירשיחה • כ"ו באדר ה'תשע"ח • 00:25, 13 במרץ 2018 (IST)
נרו יאיר, אז אם לדעתך דפי המדיניות מיושנים, כולנו יכולים להמציא כללים משלנו ("אנחנו"), ובעצם לעשות כאן ככל העולה על רוחנו? היכן יש סימוכין לכללי ה"אנחנו"? אשמח לקרוא ולהחכים. כדאי שהנוהג המקובל יהיה נחלת הכלל, ולא נחלת הפרט. Ralph747 - שיחה 00:38, 13 במרץ 2018 (IST)
לא יכולים להמציא, כי הדברים ידועים ולא תלויים בקביעה של מישהו. אבל אדרבה, התעלמתם מדבריי הקודמים: בואו נלך לשיטתכם. אתם הרי לא זזים ימין ושמאל ללא דפי המדיניות, הכול מאה אחוז לפי הספר. על סמך הרשיתם לעצמכם להחזיר עריכה חדשה שיש לה התנגדות?! נרו יאירשיחה • כ"ו באדר ה'תשע"ח • 00:42, 13 במרץ 2018 (IST)
קורות הישיבה בכתובים ובספרים, אין לי זמן/כח להתחיל לחפש (אתה יכול לראות פה מקור דוגמא). לגבי הנוהל המקובל - אני רק אזכיר לך שבשמואל אוירבעך הסרת את כלל המשפחה, וצביה לא הייתה בטוחה, כך שנראה לי שזה דבר גמיש לפחות לעיתים (ואני מקוה שותיקים לא מנצלים להנצחת דעתם). חוץ מזה, כששנים תומכים בהכנסת מידע לערך, והשני שיחזר לראשון, המתנגד פותח דיון בדף השיחה, זה בהחלט נוהג מקובל שאני מכיר פה, ומן הסתם ראלף. אתה רוצה לומר שלא ? לא הבנתי. --מאורות נתן - שיחה 00:47, 13 במרץ 2018 (IST)
רגע, רגע, עשית את זה בשם הנוהג?! איך העזת? איפה זה בדפי הכללים! נרו יאירשיחה • כ"ו באדר ה'תשע"ח • 00:52, 13 במרץ 2018 (IST)
אחלה ציניות, עדיף שתגיב לעניין. אני מגיב לדבריך, ובכלל כותב כמי ששחזרו אותי בעבר והסבירו לי זאת יותר מאיש אחד, ומאז אני מתנהל כך, אני לא מערער על "כל" נוהל שכל ותיק מביא, אלא לא מקבל דברים שאתה טוען שלא נראים לי, בפרט כשגם לאחרים. מאורות נתן - שיחה 00:55, 13 במרץ 2018 (IST)
נרו יאיר, לא כתבתי כי אני הולך לפי כללי הספר, כי לא הבאתי טיעונים ותירוצים חסרי בסיס בנוגע ל"נוהג המקובל". ולשאלתך, העריכה הוחזרה, מתוקף הנוהג המקובל וכללי ה"אנחנו" ה"ידועים והלא תלויים בקביעה של מישהו". Ralph747 - שיחה 03:02, 13 במרץ 2018 (IST)
עזוב ראלף, בהתחלה הוא כתב שלא התכוונת לשחזר את זה. אחרי זה כללים. כעת ציניות. חכה שיגיב לעניין, אם לא, אני תומך שתשחזר (לדעתי כבר כעת אפשר, ובכל זאת. אני לא יודע אם אהיה מחר עם מחשב). מאורות נתן - שיחה 03:18, 13 במרץ 2018 (IST)
מאורות, או שתעמוד בעצמך בסטנדרטים הבומבסטיים שידעת כל כך יפה לדרוש ממני, בנאום מלא פאתוס, או שלא תדרוש אותם ממני. אתה לא יכול לדרוש ממני סימוכין בדפי הכללים (למרות שקרוב לוודאי גם שם כתוב שבמקרה של מחלוקת אתה צריך לעבור לדף השיחה), ואז לומר שאתה עושה מה שאתה עושה כי כך אמרו לך. לא, אין נוהג שלפיו אתה יכול לשחזר עריכה חדשה שיש לה התנגדות גם בלי לדון בזה בדף השיחה. חוץ מזה גם לא כתבתי את מה ששמת בפי, וגם כאן אתה עובר על הכללים. מלבד זה, לדעתי האפיזודה של ייסוד הישיבה אינה כה מרכזית בביוגרפיה של הרב ענקרי עד כדי שתוזכר בערך הנוכחי. אפשר לציין את זה בערך של הישיבה, בליווי מקור אמין. נרו יאירשיחה • כ"ו באדר ה'תשע"ח • 09:45, 13 במרץ 2018 (IST)
אין לי אפשרות לכתוב הרבה. אני תומך בהכנסת הדברים, הבנתי את דעתך בעניין, אך איני מסכים. את עצם הדיון בכללים ובלוגוס אתוס פאתוס, אמשיך בל"נ בערב אם יתאפשר לע. יום טוב. מאורות נתן - שיחה 11:32, 13 במרץ 2018 (IST)
מסכים עם טיעוני מאורות נתן לעיל Tshuva - שיחה 22:52, 14 במרץ 2018 (IST)
נרו, איזה כלל בומבסטי ? לא דרשתי ממך סימוכין בדפי הכללים, ואתה הוא ששם דברים בפי, דרשתי התנהגות בכללים המקובלים פה אצל המשתמשים, וכפי שכתבתי אתה לא נהגת כך. גם ראלף, לפחות להבנתי, העיר על הכללים הכתובים כי זה נראה שכשאתה צריך אתה מחליט על כללים נהוגים שאחרים ממש לא נוהגים בהם. אני טענתי שנהגת שלא כהוגן הן בשחזור שלך בעדה החרדית לפני סיום השיחה, כי החלטת שאתה צודק (אתה טועה אגב, אבל אני שמח שלא המשכתי דיון עקר), והן פה. ואפרט לגבי פה, ובמסגרת ה"בדיקה עצמית" נתחיל איתי, אני מלכתחילה הייתי מוכן להתנצל אם טעיתי, אני גם לא מבקש לשחזר ולקבוע את דעתי ואין לי בעיה עם עצם הדעה האחרת, תראה לי טעות / התנהגות לא מקובלת, אשמח להתנצל. אתה תיקנת מלכתחילה את העריכה של ראלף גם כי אולי הוא לא הבין את העריכה, הוא תיקן אותך, טרחת לכתוב שטעית בדבר ? לא, אבל אוקיי. אתה גם טוען שאין בעיה לשחזר מול שנים, אז שני דברים - מההיכרות שלנו אחרים לא נוהגים ולא חושבים כך (ואני לא מדבר על שחזורים מטופשים ללא הנמקה, אלא על שיחזור עם נימוק מתומצת לצידו, בפרט כמו פה שמלכתחילה אתה לא מכיר את הדמות), ושתים - אתה בעצמך נהגת כך, הדוגמא הפשוטה היא בנתן בוקובזה, ראלף שיחזר לגירסתי שביטלת, עם נימוק בעריכה, מאז לא נגעת בזה, נראה שגם אתה התנהלת כך. אבל רגע, לא נגמר, זה נשאר יותר מעשרים יום ופתאום היום "נזכרת" שצריך לתקן (פה), וזו כמובן התנהגות עניינית. אני באמת רוצה להאמין שזו לא התנגחות כי העירו לך. אבל לא יודע, אולי במסגרת הבדיקה העצמית שלך תיקנת שם, או שפשוט התחלת פתאום לנהוג אחרת, מעניין מאוד, תסביר אתה שלא אשים דברים בפיך, ואחרי זה תבקש ממני לעמוד בכללים, לא לנהל ויכוח נוקב ("מלא פאתוס") על ההתנהלות הזו, וגם לבדוק את עצמי, קשוט עצמך. הערות שלנו באו בדיוק בגלל ההתנהלות הזו. תסלח לי, הנר שלך יכול להיות מספיק מאיר ומכובד גם אם יהיו לצדו בשווה נרות אחרים. אולי באמת אין טעם לנהל אתך דיון ולקבל ריקושטים, כי אוי ואבוי העירו לך. מאורות נתן - שיחה 23:36, 14 במרץ 2018 (IST)

א. נכון, לא אתה דיברת על "דפי הכללים", אלא ראלף, ומיד הודית לו. כן דיברת בשם "הכללים", שאינם עומדים לצדך. גם אני מצפה ממך שתעמוד בכללים, ובפרט אין טעם להטיף לאחרים כשהכללים לצדם. זו הטעות שלך שעליה אתה שואל, וכבר הסברתי: כשיש ויכוח עוברים לדף השיחה, גם אם כמה משחזרים. גם לא היה נימוק ברור לשחזור. ב. אני לא זוכר את הפרטים לגבי העדה החרדית, אם תרצה נדון שם. ג. לא, התיקון היום אצל הרב בוקובזה הוא לא התנגחות, מותר לך ללמד זכות גם על מי שחולק עליך. גם בזה אם תרצה נוכל לדון שם. סוף דבריך (כגון "אוי ואבוי העירו לך") הוא שוב הטפה מלאת פאתוס. אתה לא שם לב שזה קורה לך. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ח • 01:53, 15 במרץ 2018 (IST)

אוקיי בא נוריד מה"פאתוס" (אני שם לב לכל מילה, אגב הכנסת דברים שלא אמרתי/התכווננתי). אתה שוב עונה כאילו אני מנסה להטיף ולחנך אותך, אני לא. ההתנהלות הזו מפריעה לי ולאחרים, ואני רוצה שתנהג לפי הכללים של כולנו, ואם טעית תתקן, בדיוק מה שאני ואתה דורשים ממני (הציפייה שלי ממך היא אפילו יותר בגלל הוותק והניסיון שלך, וכמו כן אני לא היחיד שמרגיש כך וזה לא סתם). אם הכללים לצידך אז בבקשה, אבל אתה לא יכול להחליט שאלו הכללים המקובלים והטעות אצלנו, כששנים מהמשתמשים לא מסכימים אתך על עצם הנוהג וטוענים שאתה החלטת כך לאור היכרותם. אתה מבקשת לימוד זכות מול עריכה שנראית יותר מתמוהה בלי שתטרח להסביר את עצמך ? אם לימוד זכות - אז "והייתם נקיים" (ובכלל לימדתי זכות, וכתבתי שאני באמת רוצה להאמין שאין ניגוח למרות מה שקפץ לי לראש). בעדה החרדית אין לי כח לעצם הדיון, כבר כתבתי שם ואם אתה מעוניין להיזכר אתה יכול כמובן לראות, אך שחזרת אותי שם באמצע דיון ולפני תגובה כי החלטת שאני טועה, דבר שבלי קשר לאם עמדתי נכונה או לא, לא הגון ולא ראוי, אז גם לך מותר להודות בטעות. רק תחשוב לו אני הייתי משחזר אותך, כי החלטתי שאלו הכללים המקובלים, או כי ברור לי שטעית וחבל להתקשקש בנושא, ואז אתה תצטרך להתחיל לרדוף אחריי ולהסביר לי שאני לא צודק בגישה ולמה, ואני אגיב שאני פשוט כן צודק, כי כך נהוג ואתה טועה, או שאין טעם להתקשקש בנושא, אולי אז אתה תכתוב בפאתוס ותתרגז. זה מה שהצד השני מרגיש. מאורות נתן - שיחה 02:44, 15 במרץ 2018 (IST)
אני חושש שאתה חוזר על טענות שעניתי עליהן. אם אתם רוצים כללים פורמליים, תוכלו לראות בויקיפדיה:מלחמת עריכה שצריך לעבור לדון בדף השיחה. מעבר לזה אני מציע שנמשיך את הדיון באימייל, לדעתי זה יועיל לכל הצדדים. נרו יאירשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ח • 10:24, 15 במרץ 2018 (IST)
אני מסכים, נעבור למייל. לגבי הכנסת הדברים, אני מחזיר על דעת שלושה. יום טוב. מאורות נתן - שיחה 14:22, 15 במרץ 2018 (IST)

ערך עם שגיאה (?)[עריכת קוד מקור]

שלום,

מצוין בערך "נולד בג'רבה לרב רפאל מאזוז[1] ולרחל לבית סעדון[2], בן למשפחת רבנים, שמוצאה בעיר שנקראה "מאזוז" בספרד" למיטב הבנתי אין עיר בספרד בשם "מאזוז" משפחת מאזוז היא משפחה עתיקה מקהילת יהדות ג'רבה ואין לה כל קשר ליהדות ספרד לא בשפה לא במנהגים ולא בפילוסופיה מכיון שאני לא בקיא עדיין בעדכון ערכים בויקיפדיה אני נמנע למנסות לערוך אולי בעתיד..

הובא מקור לדבריו. כל עוד לא בדקת שיש טעות במקור - יש להניח שהוא מכיר את מוצא משפחתו טוב ממך. נרו יאירשיחה • י"ב באדר ה'תש"ף • 19:17, 8 במרץ 2020 (IST)

מצוין בערך שמשפחת מאזוז מקורה בעיר מאזוז בספרד. אין בספרד עיר בשם מאזוז. נרו יאיר אני מבין את עולמך הרוחני והדתי ואני מבין שזה משפיע על כתיבתך בויקיפדיה העברית באופן גורף. אני מזכיר לך שויקיפדיה העברית אינה רכושך הפרטי וגם לא קרוב לכך. אין בספרד עיר בשם מאזוז וזו עובדה. נכון לכרגע הערך עם טעות. אין צורך להתחכם ולהתפלסף יש לתקן את הערך למען כלל הקוראים בעברית. להביט לאופק - שיחה 10:54, 24 במרץ 2020 (IST)

ערך עם שגיאה[עריכת קוד מקור]

מצוין בערך שמשפחת מאזוז מקורה בעיר מאזוז בספרד. אין בספרד עיר בשם מאזוז. נרו יאיר אני מבין את עולמך הרוחני והדתי ואני מבין שזה משפיע על כתיבתך בויקיפדיה העברית באופן גורף. אני מזכיר לך שויקיפדיה העברית אינה רכושך הפרטי וגם לא קרוב לכך. אין בספרד עיר בשם מאזוז וזו עובדה. נכון לכרגע הערך עם טעות. אין צורך להתחכם ולהתפלסף יש לתקן את הערך למען כלל הקוראים בעברית.

להביט לאופק - שיחה 08:55, 24 במרץ 2020 (IST)

בקרב בני משפחת מאזוז מוכרת ההשערה שמוצאם באל-מאזוז שבין גירונה לברצלונה (צוין מקור בערך ויש אזכורים נוספים כגון בספרה של חנה פרץ על הרב מצליח). איזו עיר זאת בדיוק והאם יש יסוד להשערה או לא – אין לי מושג. אני מציע שעד שיסופק מקור ברור, יצוין בערך שזו השערה של בני המשפחה, ולא ייכתב כעובדה. Ronam20 - שיחה 12:38, 24 במרץ 2020 (IST)
תראה חבר זה מרגש שתפסתם פה פוזיציה.
השערת המשפחה לא רלוונטית אם עיר שכזו לא קיימת בספרד.המקור שציינת גם הוא לא רלוונטי אם עיר כזו אינה קיימת בספרד. מה גם שהסברתי יפה שמשפחה זו יחד עם כל קהילת ג'רבה אינה קשורה ליהדות ספרד עם כל הרצון שאולי קיים להשתייך ליהדות זו.
ממליץ בחום לכבד את המיזם היפה הזה ולא להשאיר ערכים עם שגיאות.
ההתנהלות שלך כמו גם של אחרים לא מכובדת.
יש כאן ממש השתלטות של אנשים מוטים ומושפעים ע"י אג'נדה מסוימת וזה גורם לחוסר מקצועיות.
אני מציע למחוק את הפסקה הזו.
אני לא עורך את הערך כיוון שטרם למדתי לערוך ערכים.
בברכת עריכה מקצועית ושיפור המיזם.
להביט לאופק - שיחה 14:00, 24 במרץ 2020 (IST)
לא יודע איזו אג'נדה אתה חושב שיש לי כאן (ממש לא אכפת לי אישית אם אבות אבותיו היו מגולי ספרד או לא). גם אין לי מושג אם הייתה קיימת עיר כזו בספרד בימי הביניים או לא (בשו"ת המבי"ט שנכתב מעט אחרי גירוש ספרד מוזכר אדם בכינוי "מאזוזי" כמדומני, וייתכן שקרוי על שם עירו. ייתכן גם שלא). אני לא רואה סיבה להשמיט השערה שמקובלת במשפחה, אלא רק לסייג אותה, כך שהעובדות תהיינה ברורות לאשורן. Ronam20 - שיחה 14:12, 24 במרץ 2020 (IST)
(בבקשה תקפיד על שימוש בנקודתיים : להזחת השורה, כך מקובל בשיחות בוויקיפדיה, וקשה לי לעקוב אחרי שורות מבולגנות). Ronam20 - שיחה 14:14, 24 במרץ 2020 (IST)

יקח לי זמן ללמוד. תודה על ההערה. תיכף נראה אם יצא לי בסדר. לגבי קהילת ג'רבה מדובר בעובדה יבשה.

רבים מיהודי התפוצות חיפשו להשתייך ליהדות ספרד.

משפחת פינטר. הרצל חוזה המדינה ומשפחת ריבלין. כך גם במקרה זה : למה אני מתמיד בעניין..? כי זה לא מכבד את המיזם :

לגבי האג'נדה קראתי היום דיון בדפי שיחות בהשתתפותך ובהשתתפות משתמש נוסף בשם נרו יאיר וחשכו עיניי.

שב ומזכיר להצמד לעובדות יבשות וניסוח מכובד ולא להכניס אג'נדות לתוך ויקיפדיה.

שוב תודה על ההערה.

להביט לאופק - שיחה 14:21, 24 במרץ 2020 (IST)

(ההזחה השתבשה שוב. בכל פעם מוסיפים נקודתיים נוספות לדוגמה :: על מנת להזיח יותר. בכל פעם שאתה לוחץ אנטר, תוסיף את הנקודתיים שוב). אני חוזר ואומר אין לי כאן אג'נדה ולא אכפת לי אם מקור ממשפחתו ספרד או לא, אבל אני לא רואה סיבה להשמיט מסורת/השערה משפחתית כל עוד היא מצוינת ככזו (לגבי הדיון הנוסף, גם אם שם לא הסכמנו אתה לא צריך להניח מראש כוונה רעה, כתבתי שם את דעתי, וגם אם היא לא נראית לך, זו דעתי, ומחלוקות מותרות ). Ronam20 - שיחה 14:36, 24 במרץ 2020 (IST)

עצור רגע.

עשיתי רווח בלי נקודותיים וזה נותן כל שורה בנפרד.

זה לא טוב?

ניסיתי לעשות תנקודותיים לא הלך זה משאיר הכל ברצף מעצבן.

מה לעשות לא באמת הבנתי.

להביט לאופק - שיחה 14:50, 24 במרץ 2020 (IST)

ראה הסבר מפורט ויקיפדיה:הזחה. Ronam20 - שיחה 15:15, 24 במרץ 2020 (IST)

תודה

להביט לאופק - שיחה 15:17, 24 במרץ 2020 (IST)

לא הבנתי מנין שאין בספרד עיר ששמה היה פעם מאזוז או השתבש למאזוז, אולי למשל הכוונה ל-(Les Masies de Roda)? בן עדריאלשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף 10:08, 25 במרץ 2020 (IST)
אי אפשר לשלול בקלות (יש גם אפשרויות שיבוש אחרות), אבל לפחות על פי מה שכתוב במקור המופיע בהערה בערך משתמע שלא מדובר במסורת משפחתית אלא בהשערה מחודשת (לפחות לגבי הקשר לעיר הזו). עיין שם (הגיליון זמין ברשת). Ronam20 - שיחה 10:52, 25 במרץ 2020 (IST)
אני יודע (אני הוספתי את הקישור הבוקר...). אני טוען כנגד להביט לאופק שתוקף את המקור שבערךללא מקור נגדי ועל סמך "אין עיר כזו", מנין שאין ערי כזו? העיר שנתתי היא דוגמא בעלמא. בן עדריאלשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף 10:54, 25 במרץ 2020 (IST)
אין צורך להביא דוגמה אפשרית כדי להוכיח שלהביט לאופק טועה. הוא זה שצריך להוכיח את טענותיו. נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 12:02, 25 במרץ 2020 (IST)
נכון, אבל גם אי אפשר לכתוב זאת כעובדה. Ronam20 - שיחה 13:09, 25 במרץ 2020 (IST)
הערך כרגע עם שגיאה. משפחת מאזוז מקורה בקהילת ג'רבה. אין עיר בשם מאזוז בספרד. נרו יאיר תתאפס על עצמך. להביט לאופק - שיחה 20:10, 25 במרץ 2020 (IST)
א. הערך עכשיו עם קביעה לא מבוססת (לא בהכרח שגיאה). ב. יש בספרד כמה מקומות שיכולים להיות שיבוש של מאזוז (אבל יש צורך בראיה לכך). ג. משפחת מאזוז מקורה בג'רבה, האם יש מקור קדום יותר מספרד? אולי. ד. הערות כמו "תתאפס על עצמך" לא תורמות לדיון פרודוקטיבי. ה. מציע להעביר את המשפט להערת שוליים ולנסחו: בין בני משפחת מאזוז רווחת ההשערה שמוצא המשפחה המקורי ממקום בשם מאזוז בספרד (+מקור) שממנו גלו לג'רבה בגירוש ספרד. האם יש למישהו התנגדות? Ronam20 - שיחה 20:22, 25 במרץ 2020 (IST)
לדעתי, כל עוד לא הובא שום מקור נגדי המפקפק בכך, אין שום סיבה להביע את ההסתייגות שאתה מבקש. להביט לאופק לא ביסס את דבריו על כלום. בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 20:28, 25 במרץ 2020 (IST)
לא יאומן איזו אנרגיה (ואיזו שפה תוקפנית) כבר הוצאה כאן על הפרט השולי הזה, אם באמת הם משם או שזו רק המסורת המשפחתית, כאילו חייו של להביט לאופק תלויים בזה. זניח להדהים. נרו יאירשיחה • כ"ט באדר ה'תש"ף • 20:38, 25 במרץ 2020 (IST)
בן עדריאל, הרעיון שלי להוסיף הסתייגות נובע מכך שבמקור עצמו משמע שאין אפילו מסורת כזו, אלא מישהו מצא במפה מקום בספרד עם שם כזה וכך נולדה השערה חדשה (אגב, הרצתי גוגל ומצאתי שאבשלום קור מקשר את שם המשפחה למשהו אחר בכלל). Ronam20 - שיחה 20:49, 25 במרץ 2020 (IST)
קהילת ג'רבה לא שייכת ליהדות ספרד. הקהילה לפי המחקרים מקורה בהגירה של שני גלים מארץ ישראל. יש האומרים שראשוני העברים שייסדו את הקהילה הגיעו עם הפיניקים אבל זו השערה. לדעת נרו יאיר העניין זניח ואני סבור שתרומתך לויקיפדיה העברית זניחה והתנהלותך פוגעת במיזם. אין לי ספק בנכונות דבריי. ברור לי גם שנרו יאיר מתנהג כך בשל עולמו הדתי ובאופן אישי עולם צר. כרגע הערך עם שגיאה והיא לחלוטין לא זניחה. האחריות על השארת ערך עם שגיאה על ראש האנשים שיכולים לערוך ואינם עושים זאת. אני לא עורך כי אין לי שמץ של מושג בעריכת ערכים ומכיון שהמיזם חשוב ויפה בעיניי אני לא עורך. נרו יאיר אני כולי תקווה שהנוכחות שלך בויקיפדיה העברית תסתיים במהרה.להביט לאופק - שיחה 08:52, 26 במרץ 2020 (IST)
ועדין לא הבאת בדל מקור לדבריך. מנין לך שלא הגיעו גם מהגרים מספרד. בקשר להמשך הדברים, אזכיר כאן את כללי ההתנהגות (לא הבנתי איך קשור הדיון ל"עולמו הדתי" של נרו, שנראה שאתה מיטיב להעמיק בו). בנוסף, יש משהו מעורר גיחוך בכך שמשתמש שכלל תרומותיו הן בדיון אחד בדף שיחה מעיר למשתמש ותיק ותורם שתרומתו זניחה... בן עדריאלשיחה • א' בניסן ה'תש"ף 12:13, 26 במרץ 2020 (IST)
אני בויקיפדיה העברית כמה ימים... נרו יאיר למיטב הבנתי מספר רב של שנים אולי למעלה מ 10.. מה תרומתו של נרו יאיר במהלך 10 שנים? תבדוק תגיד לי להביט לאופק - שיחה 14:14, 26 במרץ 2020 (IST)
גם בעיניי טיעוני אד-הומינם אינם רצויים כאן ובוודאי שאין מקום למשפטים מכוערים כגון "אני כולי תקווה שהנוכחות שלך בויקיפדיה העברית תסתיים במהרה", זו לא התנהגות שמתאימה למיזם שיתופי (מה עוד שאין שום היגיון שעולמו הדתי של נרו יגרום לו לחשוב שמשפחת מאזוז מקורה בספרד. אין הלכה למשה מסיני שמוסרת את זה. ההשערה שמקור המשפחה בארץ ישראל במקום בספרד אינה כפירה באחד מעיקרי האמונה. אז קשה לראות קשר לעולמו הדתי). Ronam20 - שיחה 13:22, 26 במרץ 2020 (IST)
אני מסכים עם הדברים שלך בהתייחס לאנשים נורמלים. יצא לי לקורא דפי שיחה של הבחור הזה והייתי בהלם מהאינפנטיליות הרגשית.השיח איתך שונה. גם ההתנהלות של בן עדריאל שונה. אולי זה בעיות אופי אני לא פסיכולוג. לגבי עולמו הדתי והקשר לרצון או חוסר רצון. שנינו מבינים שעקב היותו של נרו יאיר דתי משליך באופן גורף על התייחסו לערכים של רבנים לדוגמה.אפשר לתת דוגמאות אם תרצה. לסיכומו של עניין הערך כרגע עם שגיאה לא זניחה. בעבר (וניתן לבדוק) צוינו משפחות ריבלין וחוזה המדינה הרצל כמיוחסים ליהדות ספרד. השגיאות הללו הופיעו בויקיפדיה העברית תקופה ארוכה. נמנעתי מלהתייחס (אז גם לא היה לי חשבון) בסופו של דבר למישהו ירד האסימון והעניין תוקן. דרך אגב גם שם היו "מקורות" לעניין היחס ליהדות ספרד. ברור לי שנרו יאיר דתי וגם בן עדריאל וסביר להניח שגם אתה. אי אפשר להתעלם מהעובדה שאמונתכם הדתית משפיעה על עבודתכם במיזם. זה בעיני פסול. כפי שציינתי הערך כרגע עם שגיאה לא זניחה. לשיקולכם האם להשאיר את השגיאה או האם להסירה. להביט לאופק - שיחה 14:14, 26 במרץ 2020 (IST)
כנראה תצטרך להתרגל לכך שבוויקיפדיה לא נאסרת עריכה על ידי אנשים דתיים כפי שהיא לא נאסרת על מי שאינו דתי. אם זה לא מוצא חן בעיניך תקים לך אנציקלופדיה משלך עם כללים שמגבילים עורכים להשקפות עולם מסוימות. אם תרצה אתה רשאי באנציקלופדיה החדשה שלך ללהעתיק ערכים קיימים מוויקיפדיה תוך מתן קרדיט, וכשיש עמוד עם עריכות שלא מוצאות חן בעיניך תוכל לצנזר אותן שם. Ronam20 - שיחה 14:44, 26 במרץ 2020 (IST)
נראה לי שפספסת את הנקודה לחלוטין. נושא האמונה הוא לא העניין וגם לא תפיסת עולמו של אדם אלא המקצועיות שלו. להשאיר "השערה" משפחתית בשל עולמו הדתי של המכוון היא פסולה. אני מציע לך לא לקרוא לי להתרגל לשום דבר ולא לשלוח אותי לכל מיני מקומות. זו עצה שאתה יכול לייעץ לעצמך. הערך נשאר עם שגיאה. להביט לאופק - שיחה 19:15, 26 במרץ 2020 (IST)
כדאי שתפסיק להעלות כאן השערות (מופרכות) על המניעים של עורכים אחרים, ובמקום זאת תקיים דיון לגופם של דברים, זה גם יותר נכון מבחינת האינטראקציה בין העורכים, וגם מגדיל יותר את הסיכוי שדעתך תישמע ותתקבל. אם אתה לא יכול לנהל דיון ענייני אלא גולש ליחסים מכוערים עם עורכים אחרים, אז כן, אשלח אותך להקים מיזם משל עצמך, כי לא תוכל להסתדר במקום שבו עורכים אנשים עם דעות שונות. אתה יכול לראות בעצמך שהדרך שאתה מנהל את הדיון כאן לא תורמת כלום. Ronam20 - שיחה 19:22, 26 במרץ 2020 (IST)

לדעתי, לא צריך לציין את הנ"ל לא כעובדה ולא כסברה. פשוט להשמיט את ההתייחסות. לו היה חוקר שטוען כך, או לפחות מישהו שדן בעניין בפירוט ומביא ראיות לדבריו, מילא. סברה או מסורת (נניח) של בן המשפחה שנכתבה כהערת אגב באיזה עלון שבת נידח, זאת לא אסמכתה נאותה לפי שום סטנדרט, ומי שמעיין בה בניסיון לאמת את מה שנטען (ולא רק את עצם הטענה) לא ימצא את מבוקשו. ראובן מ. - שיחה 16:02, 26 במרץ 2020 (IST)

אין ספק שזו המסורת בקרב המשפחה, לצורך זה מספיקה אמירה של דמות בולטת במשפחה, לא משנה היכן (ואני לא בטוח למה ראובן חושב שזה עלון נידח). לגבי להביט לאופק השתכנעתי שאני מעניין אותו הרבה יותר ממוצאה של משפחת מאזוז. לכבוד הוא לי. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 19:09, 26 במרץ 2020 (IST)
בהחלט יש ספק שזו מסורת המשפחה (ניתן לשאול אנשי משפחה בנושא). בהחלט לא מספיקה אמירה של דמות בולטת (מה בולטת הכיפה..?). נרו יאיר הווכחנות שלך מיותרת הערך כרגע עם שגיאה לא זניחה והעניין על הראש שלך. להביט לאופק - שיחה 19:20, 26 במרץ 2020 (IST)
מהעלון ההוא משתמע שזו לא מסורת משפחתית (לפחות לא לגבי הקשר בין השם לעיר). זה אמנם לא מופיע רק בעלון הנ"ל, אלא מאוזכר גם בספר שציינתי למעלה, אבל זה לא יותר מאשר השערה חדשה ללא ביסוס מינימלי. Ronam20 - שיחה 19:13, 26 במרץ 2020 (IST)
זה קצת מצער שיש פה חוסר מקצועיות ברמה כזאת. אנשים שבקיאים בספרי קודש יהודיים ובתורת הווכחנות ומעבר לך כלום.
   למשפחת מאזוז אין קשר ולו קלוש ליהדות ספרד. העניין לא זניח. הערך נשאר עם שגיאה. להביט לאופק - שיחה 19:23, 26 במרץ 2020 (IST)
מה לעשות שרק אתה פה מקצועי, מאוזן, לעולם לא מתווכח ומקפיד לא להכריז הכרזות חסרות סימוכין. לא הגענו למעלתך. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 19:26, 26 במרץ 2020 (IST)
הערך עם שגיאה לא זניחה. הזכרתי גם את הטעויות שנרשמו לגבי משפחת ריבלין וחוזה המדינה הרצל אשר תוקנו. גם הערך הזה הוא כרגע עם שגיאה. ואכן למרות שהסבירו לי שאסור לבחון את מניעיך הדבר הוא שקוף. למי שיודע איך עורכים אני מבקש להסיר את ציון מקור המשפחה על שם עיר מספרד בשל העובדה היבשה שעיר כזו לא קיימת בספרד. יתכבד כבודו אדון פנס ויעשה מעשה. כל טוב להביט לאופק - שיחה 19:34, 26 במרץ 2020 (IST)
אתה חוזר על עצמך שוב ושוב מבלי להתיחס לטענות של שאר משתתפי הדיון כלפיך. א. אתה צועק "שגיאה שגיאה" מבלי להביא בדל מקור, בעוד השגיאה, לדבריך, מגובה במקור בערך. ויקיפדיה אינה עורכת מחקר מקורי, ולכן היא צריכה להכתב על בסיס המקורות הקיימים. אתה גם חוזר וטוען שאין עיר כזו בספרד, למרות שכבר בתחילת הדיון הערתי לך שבהחלט יתכן שמאזוז הוא שיבוש של עיירה קיימת בספרד. ב. למרות שזה באמת לא רלוונטי לדיון, אתה חוזר ש"שקוף" שעמדת המתנגדים לך מבוססת על עולם דתי, אבל גם את זה לא בססת על דבר. כפי שגם Ronam20 אמר, מקורותיה של משפחת מאזוז אינם מעיקרי האמונה באף דת מוכרת לי, ולא ברור למה שהדיון הזה יושפע מהעמדה הדתית. בן עדריאלשיחה • ב' בניסן ה'תש"ף 19:58, 26 במרץ 2020 (IST)

אפשר לדעת מה המקור לקביעה המשפחתית לגבי מוצאה של משפחת מאזוז? אשמח לדעת. לצערי כללי ההתנהגות של ויקיפדיה לא מאפשרים לי להגיב על כל השאר. אשמח להסבר לגבי המקור. תודה. להביט לאופק - שיחה 20:12, 26 במרץ 2020 (IST)

המקור מצוין בהער"ש בערך. מדובר על עדות מפי בנו, הרב מאיר מאזוז שאותה אמר בשיעורו ופרסם בעלונו. בן עדריאלשיחה • ב' בניסן ה'תש"ף 20:27, 26 במרץ 2020 (IST)
והעדות של הרב מאיר מאזוז על מה נסמכת? אם היה מעיד שמוצא משפחתו משבטי הבושמנים ושם משפחתו על שם אזור באפריקה האם עדותו היתה מתקבלת..? מה אתה אומר? להביט לאופק - שיחה 20:55, 26 במרץ 2020 (IST)
אבל כמו שאתה יכול לראות שם מדובר בהשערה בלבד לא מבוססת: "איך אני יודע שבאו מספרד? מישהו בדק במפה של ארץ ספרד, ומצא שם בין שתי ערים מפורסמות ברצלונה וגירונדה עיירה שנקראת ״מאזוז״". זה לא מסורת, לא עדות ולא משהו מבוסס. אי אפשר לכתוב זאת כעובדה. Ronam20 - שיחה 20:51, 26 במרץ 2020 (IST)
אני כמובן אכין את הדברים מסודר וההערה המיותרת הזאת לבסוף תרד. בברכת עבודה פוריה לכולנו. (שומר על הכללים). להביט לאופק - שיחה 20:57, 26 במרץ 2020 (IST)
לא הבנתי. Ronam20 - שיחה 20:59, 26 במרץ 2020 (IST)
מה לא הבנת חבר? אסביר בשמחה. להביט לאופק - שיחה 21:01, 26 במרץ 2020 (IST)
את המשפט האחרון שלך. מה תכין מסודר? Ronam20 - שיחה 21:04, 26 במרץ 2020 (IST)
התכוונתי שאכין חומר מקורות וכו כפי שמקובל פה בויקיפדיה אלמד לערוך בעצמי ואמחק את הטעות הזאת בערך. אני עדיין בדיעה שהמצב הזה לא מכבד אבל זה המצב. להביט לאופק - שיחה 21:10, 26 במרץ 2020 (IST)
אם אתה מתכוון להרחיב ולהוסיף מקורות – מצוין. כדי להסיר או לסייג את המשפט אין צורך במקורות. בן עדריאל ונרו יאיר האם אתם מסכימים להסיר או לסייג, לאור חולשתו של המקור. Ronam20 - שיחה 21:14, 26 במרץ 2020 (IST)
שאלה. איך אתה מזכיר מישהו כמו שהזכרת את שני אלה בתגובה שלך? להביט לאופק - שיחה 21:17, 26 במרץ 2020 (IST)
{{א|שם משתמש}} ככה. Ronam20 - שיחה 21:24, 26 במרץ 2020 (IST)
תודה Ronam20 להביט לאופק - שיחה 21:27, 26 במרץ 2020 (IST)
כפי שכתבתי כבר לעיל, לא. אני לא חושב שיש להסיר את המקור או לסייג אותו, כל עוד שום מקור נגדי. אם יש מקור נגדי, אפשר לסייג. בן עדריאלשיחה • ב' בניסן ה'תש"ף 21:34, 26 במרץ 2020 (IST)
א. יש מקור נגדי. הבאתי למעלה את דברי אבשלום קור על מקור השם "מאזוז" ששונים לגמרי. ב. ובכלל קשה להבין איך אתה רואה במשפט ""איך אני יודע שבאו מספרד? מישהו בדק במפה של ארץ ספרד, ומצא" כמקור עובדתי.Ronam20 - שיחה 21:48, 26 במרץ 2020 (IST)
קור מביא שם מסורת משפחתית אחרת, אבל לכאורה במסורות משפחתיות יש לבן המשפחה עדיפות על כל אחד אחר, אלא אם יביא מקור ברור יותר מהמשפחה. אחזור שוב שמדובר באדם בולט במיוחד מהמשפחה, ומן הסתם הוא שמע זאת מאביו, שהוא נושא הערך. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 22:22, 26 במרץ 2020 (IST)
איך אני יודע שבאו מספרד? מישהו בדק במפה של ארץ ספרד, ומצא...עיירה שנקראת ״מאזוז״" אפילו לא מסורת משפחתית. Ronam20 - שיחה 22:52, 26 במרץ 2020 (IST)
עכשיו הבנתי שאתה מצטט את מה שאמר במקור שמוזכר בערך. צודק. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 23:09, 26 במרץ 2020 (IST)
כפי שאמרתי, אם יש מקורות סותרים עדיף לסייג, אפשר לכתוב "לדברי המשפחה,...". יצוין שבעלון הוא מפנה לספרו "מגדולי ישראל, ח"ב, עמ' קנח, שם הדברים מפורטים יותר. בן עדריאלשיחה • ב' בניסן ה'תש"ף 23:18, 26 במרץ 2020 (IST)
זה אפילו לא המשפחה, השערה של הבן. נרו יאירשיחה • א' בניסן ה'תש"ף • 23:22, 26 במרץ 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

תגידו לי אם אני מסכם נכון - נכון לעכשיו כולם בעד הסרת המשפט מלבד בן עדריאל שתומך בהשארה תוך הסתייגות. סיכמתי נכון? Ronam20 - שיחה 00:01, 27 במרץ 2020 (IST)

קראתי עכשיו את המקור הנוסף. צריך לכתוב שכך משערים כמה מבני המשפחה. נרו יאירשיחה • ב' בניסן ה'תש"ף • 01:22, 27 במרץ 2020 (IST)
אני בעד להסיר את הפסקה מהטעם הפשוט שהיא שגויה. מזכיר לכם את תיקון השגיאות בערכים של בני משפחת ריבלין ותיאודור הרצל שגם התייחסו לכאורה בשגגה ליהדות ספרד והעניין תוקן (ניתן לבדוק את העניין).עדות הבן ששמע מאביו היא זניחה לאור הידוע והמוכר מה גם שדמות בולטת זה עניין של פרשנות. אני ממליץ לסייג את הכתוב ולאחר שאהפוך להיות מומחה בויקיפדיה אני מבטיח להביא מקורות מתאימים ובעלי ערך ולהסיר את השגיאה. להביט לאופק - שיחה 12:41, 27 במרץ 2020 (IDT)

פחות רלבנטי בימי קורונה, אבל אם זה מאוד מעניין מישהו, נראה לי שאמורה להיות התייחסות למקור השם אצל Alexander Beider, A Dictionary of Jewish Surnames from Maghreb, Gibraltar, and Malta, vol. I, New Haven, CT: Avotaynu, 2017, s.v. "Mazouz". אבל אני לא יכול להבטיח כי לא בדקתי את המקור. ראובן מ. - שיחה 14:56, 27 במרץ 2020 (IDT)

בן עדריאל נרו יאיר Ronam20 תודה על הדיון. שתי הערות ברשותכם: 1. כדאי להבא לברור מקורות בצורה יותר קפדנית (לדוגמא עלון של רב שמודפס יפה הוא מקור לא מספק בעיניי לעניין שכזה). 2. אפשר להפנות טירונים כמוני לכללי התנהגות כדי שידעו מה מותר ומה אסור. בכל מקרה ראיתי את הדיון ויצאתי חומוס ועל זה אני מתנצל. באמת שהמיזם הזה חשוב לי ויפה בעיניי ולא התכוונתי להיות טמבל. מחילה משלושתכם. להביט לאופק - שיחה 09:43, 30 במרץ 2020 (IDT)

אין צורך בכללי התנהגות פורמליים כדי שבני אדם ידעו להתמקד בתוכן ובטענות עובדתיות במקום בהתקפות אישיות. נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 11:30, 30 במרץ 2020 (IDT)
נרו יאיר זה באמת מעניין מה שאתה אומר כי באמת התמקדות בתוכן לא הייתה פה. עובדה שבסופו של דיון ארוך הסכמתם עם עמדתי וזה יכול היה להמנע אם היתה בקרה על המקורות בערך הזה. אני לא מדבר על בקרה איכותית אלא בקרה בכלל. להחשיב עלון שכזה כמקור ידע זו לא בקרה. בנוגע לכללים הרי שכולם חייבים כללים. אם לא היה צורך בהם לא היו את עשרת הדיברות..האם תטען שאין צורך בעשרת הדיברות כדי לכבד הורים? והנה יש דיבר בנושא.. זה אלוהים קבע לא אני. בסך הכל אני משער שכולנו או לפחות רובינו רוצים בטובת המיזם. בעיני שיתוף ידע אמיתי ואיכותי ללא הגבלה הוא דבר קדוש. כך אני מתייחס לויקיפדיה העברית. ברכה לך ולכל מערכת התאורה (בהומור כן..) להביט לאופק - שיחה 12:32, 30 במרץ 2020 (IDT)
מזמין את הקוראים לבדוק מי עסק בתוכן ומי באג'נדה של הצד השני (וכמה פעמים חזר על העניין הזה). מי שהסביר בסוף את הבעיה היה רון. אם היית עושה את זה בהתחלה במקום להתמקד שוב ושוב בי ובאג'נדה שלי הבעיה הייתה נפתרת הרבה קודם. בכל מקרה נדמה לי שמיצינו. נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תש"ף • 12:53, 30 במרץ 2020 (IDT)
נרו יאיר האחריות לבדוק מקור היא בראש ובראשונה של מי שהביא את המקור. אולי אפשר לבדוק מי זה היה אולי לא אני לא יודע. כל אחד יכל לבדוק את העניין מרגע שקבעתי שמדובר בשגיאה. בחרת להחליט שהעניין זניח שהאחריות היא עלי. אני טוען אחרת. דרך אגב.. מה אתה אומר לגבי הדוגמא שהבאתי על עשרת הדיברות ועל הצורך בכללים.. האם לדעתך היינו בזים להורינו ללא עשרת הדיברות? סקרן לדעתך.. יום נעים לך להביט לאופק - שיחה 13:38, 30 במרץ 2020 (IDT)
בקיצור, ל' אופק, פתחת בגישה לוחמנית שהזיקה לדיון (בלעדיה הכול היה זז מהר יותר. כי בסיס הטענה שלך, על היעדר מקור חזק למוצא מספרד הוא נכון, וכשאתה תוקף לגופו של אדם, הדיון מוסט ממסלולו), נראה לי שאפשר לקבל את ההבהרה שלך ולקוות שבעתיד הדיונים יהיו פוריים יותר. יש להניח שעוד צפויים לנו ויכוחים בנושאים שבאמת שנויים במחלוקת אמיתית, ולא רק בפרט עובדתי נקודתי ולא טעון, ואני מקווה שגם במקרים כאלה, נוכל לקיים דיונים לגופם של דברים (עם כל אי-ההסכמה) ולא לגופם של אנשים (ולא משנה עד כמה הדעות שלהם מקוממות בעינך). זו הדרך היחידה להתנהל במיזם ששותפים לו עורכים בעלי דעות, השקפות, אמונות וערכים שונים. Ronam20 - שיחה 13:54, 30 במרץ 2020 (IDT)
Ronam20 אתה צודק לחלוטין. זה באג באופי אני מניח. אני עובד על עצמי.. אני מבטיח לך שהמיזם הזה יפה בעיניי וחשוב לי וברור לי שההתנהלות בדיונים הבאים תהיה מצידי שונה משמעותית. תודה לך .. דרך אגב האם גם אתה רוצה שלא אתייג אותך? כבר תייגתי מישהו פה וקיבלתי איומים :) יום נעים להביט לאופק - שיחה 14:29, 30 במרץ 2020 (IDT)
Symbol thumbs upcolor.png, אין לי בעיה שתתייג אותי, אם כי בעמוד הנוכחי אין צורך כי הוא ברשימת המעקב שלי. Ronam20 - שיחה 15:43, 30 במרץ 2020 (IDT)
מצוין תודה שמרתי בזכרוני. תגיד יש דבר כזה שליחת הודעה פרטית? להביט לאופק - שיחה 16:50, 30 במרץ 2020 (IDT)
רק באמצעות דואר אלקטרוני (דף משתמש שלו אתה מעוניין לשלוח, בסרגל הימני). Ronam20 - שיחה 16:52, 30 במרץ 2020 (IDT)