שיחת משתמש:Ronam20

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Ronam20, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
באת כדי להישאר? • דגש חזקשיחה • כ"ז בתמוז ה'תשע"ח • 18:01, 10 ביולי 2018 (IDT)

נחיה ונראה. אולי פה ושם אבל לא נראה לי שיש לי זמן לעריכה רבה (הייתי כאן פעם לפני שנים תחת שם משתמש אחר לפרק זמן קצר והניסיון לא היה כל כך מוצלח. כוחניות-יתר בעריכות שגוזלת זמן ואנרגיה) --Ronam20 - שיחה 18:09, 10 ביולי 2018 (IDT)

תוכן עניינים

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום Ronam20,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, • צִבְיָה, רבת הפיליפיניםשיחה • כ"ז בכסלו ה'תשע"ט 22:36, 5 בדצמבר 2018 (IST)

תודה Ronam20 - שיחה 22:39, 5 בדצמבר 2018 (IST)

ערוד (מיתולוגיה)[עריכת קוד מקור]

היי.

בהתאם לנהלים, יש להמתין כשבוע עד לנעילת הדיון והשגת קונסנזוס מקרב משתתפי הדיון.--eli - שיחה 01:09, 3 בינואר 2019 (IST)
תודה על החידוד Ronam20 - שיחה 01:10, 3 בינואר 2019 (IST)
על הכיפאק.--eli - שיחה 01:25, 3 בינואר 2019 (IST)

תיוג כותבים הרלוונטיים לדיון מסוים[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
לידיעתך, כדי לשפר את הסיכוי שכותב מסוים ישים לב להודעה שהשארת, בוויקיפדיה ניתן "לתייג" את אותו כותב, בדומה למקובל בפייסבוק. הפעולה מתבצעת באמצעות כתיבת שם המשתמש של הכותב השני. המשתמש שתוייג יקבל על כך חיווי.
אופן התיוג הוא בצורה הבאה: [[משתמש:שם משתמש]]. לדוגמה, כדי לתייג אותי ("Ldorfman"), יש להשתמש ב-[[משתמש:Ldorfman]].
יש "לחתום" בכל פעם שמתייגים, כנהוג בוויקיפדיה: באמצעות הקלדת ארבעה סימני טילדה (~~~~). ללא ה"חתימה" בסוף הדברים, התיוג לא יבוצע. בברכה, Ldorfmanשיחה 03:16, 8 בפברואר 2019 (IST)

תודה, Ldorfman, אני מודע לאפשרות התיוג (פשוט לא רציתי להטריד עם תיוג יתר. אלא שאם יצא לך להיכנס לדף תמצא את הדברים). לילה טוב. Ronam20 - שיחה 03:24, 8 בפברואר 2019 (IST)
בדף השיחה בו נפגשנו הצגת לי שאלה (לגבי מיזוג הערכים), אבל לא תייגת. במצב כזה, בין אם נשארתי בסביבה או שפרשתי למיטתי, היה סיכוי טוב שאשכח לחזור לאותו הדף כדי לבדוק אם משהו התחדש בו. מאז שיש לנו את הכלי הזה, הוא בשימוש נרחב מאוד (עד אז, באמת היינו צריכים לזכור לבדוק את כל דפי השיחה האחרונים של הדיונים בהם השתתפנו) ובבסיסו, אין בו ממש טרדה - לכל היותר, המתוייג יכול לבחור שלא להגיב לדיון, גם אם היה תיוג. בהנחה שהתיוג אכן בוצע באופן תקין, חוסר התייחסות אמנם עלול להתפרש כסוג של זלזול, אבל היה ואתה מציג שאלה כלשהי, זו דרך טובה להגדיל את הסיכוי שתקבל לה מענה תוך פרק זמן סביר. בתקווה להמשיך להשתמע בין דפי המיזם, לירון Ldorfmanשיחה 03:40, 8 בפברואר 2019 (IST)
תודה. הגיוני. לקחתי לתשומת ליבי.Ronam20 - שיחה 09:20, 8 בפברואר 2019 (IST)

בדיקת עריכה שלי[עריכת קוד מקור]

היי Ronam20. בהמשך לענייני יוונית, בעריכה זו העתקתי את המילים היווניות "על עיוור", לבושתי אינני שולט אפילו באלף-בית... אשמח אם תציץ לוודא שאין שם איזה שיבוש זועק. ראובן מ. - שיחה 18:59, 13 בפברואר 2019 (IST)

היי ראובן, גם אני לא קורא יוונית, ובדיון הקודם פשוט השתמשתי במילון ברשת (לאחר מכן גם מצאתי התייחסות לנושא בספרות שאכן אימתה את שחשבתי). התעתוק שלך בעריכה הזו נראה לי נכון (אבל אני לא הכתובת המתאימה לווידוא). Ronam20 - שיחה 21:36, 13 בפברואר 2019 (IST)
הבינותי, תודה בכל אופן. האמת היא שהערך ההוא כל כך מבולגן שכבר וויתרתי על ההתעסקות איתו, לפחות כרגע. בכל זאת אני משתדל לשמור על הפִּסקה ההיא שטרחתי ועמלתי בה, חבל לי שתימהל גם היא בתוהו ובוהו הכללי... ראובן מ. - שיחה 22:17, 13 בפברואר 2019 (IST)

כבר לא עובר אורח[עריכת קוד מקור]

Crystal Clear app Login Manager.png
שלום Ronam20,

תודה על כתיבתך בוויקיפדיה. לרשותך עומד דף המשתמש, שבו ביכולתך להציג את עצמך ואת תחומי העניין שלך. כמובן אין עניין דווקא בהצגת פרטים אישיים, תוכל להציג את עצמך בלא לחשוף פרטים אישיים. באפשרותך ליצור כעת את דף המשתמש שלך, באמצעות כניסה לדף "משתמש:Ronam20". יצירת הדף תקל על הנפגשים בעריכותיך לדעת מי עומד מולם, ותחשיב יותר את עריכותיך כוויקיפד מן המניין.

בברכה, אבי84 - שיחה 08:23, 27 בפברואר 2019 (IST)

טעות והתנצלות[עריכת קוד מקור]

ישראל, אין מושג על מה אתה שח. איזו עריכה שלי ביטלת? (ולמה אתה חושב שאפשר לבטל דברים של אחרים שלא במרחב הערכים?) אנא הבהר. Ronam20 - שיחה 01:01, 13 במרץ 2019 (IST)
צודק, התכוונתי לדף טל אוחנה, אני לא יודע למה נלחץ לי בסקריפט על דף אחר. בכל אופן שיניתי. ישראל - שיחה 14:58, 13 במרץ 2019 (IST)
ישראל, התכוונת לדף "טל אוחנה" ולביטול עריכה של משתמש אחר (אני מעולם לא ערכתי את הדף ההוא). אולי תרצה ליידע את אותו העורך. Ronam20 - שיחה 20:33, 13 במרץ 2019 (IST)
נכון, אתה צודק! אתמול ערכתי ממחשב במקום ציבורי ולא כל כך שקט, וכנראה שלכן טעיתי בין הדפים ובין המשתמשים. כולי התנצלות. רק עכשיו אני בודק ורואה. סליחה. ישראל - שיחה 20:39, 13 במרץ 2019 (IST)
בסדר גמור. לא קרה כלום. ההתנצלות התקבלה. Ronam20 - שיחה 03:20, 14 במרץ 2019 (IST)

שווארמה בשבילך![עריכת קוד מקור]

Doener berlin kraeuter.png סליחה על טעות שלי, החלפתתי אותך בטעות במשתמש אחר, אתה מוזמן לארוחת פיוס על חשבוני. ישראל - שיחה 20:40, 13 במרץ 2019 (IST)
👍. תודה Ronam20 - שיחה 03:23, 14 במרץ 2019 (IST)

פמיליזם[עריכת קוד מקור]

היי,
אנא תקן שם. הייתי בעיצומה של עריכה, וכששמרתי, זה דרס את החלפת המקור שהוספת שם. אנא הוסף מחדש. אלדדשיחה 23:38, 22 באפריל 2019 (IDT)

היי,
מדוע שחזרת אותי? ביקשתי שתוסיף את עריכתך, והסברתי שנאלצתי לדרוס... אלדדשיחה 23:39, 22 באפריל 2019 (IDT)
אלדד, סליחה, טעות שלי Ronam20 - שיחה 23:44, 22 באפריל 2019 (IDT)
קיבלתי. אלדדשיחה 23:45, 22 באפריל 2019 (IDT)

התנגדות לברית מילה[עריכת קוד מקור]

שלום (:
לפני הכל, ארצה להבהיר שמבחינתי חילוקי הדעות בדף הבירורים נשארים בגדר דיון מקצועי, ואין לראות בהם פגיעה אישית. אני מקווה שאכן לא תראה בשום דבר שם פגיעה אישית, אלא אך ורק דיון ענייני שמטרתו הבהרת עמדה נקודתית.
אשמח לראות אילו משתמשים כתבו שהם רוצים לשלול את הלגיטימציה של אדם למול את בנו, לפחות על מנת שאוכל להוסיף זאת לכלל השיקולים במקרים שבהם צריך להביא בחשבון את המצב הנתון שבו נמצאת הקהילה.
בתודה מראש ושוב ראה נא את הדברים תחומים אך ורק בגדר הדיון המקצועי, ישראל - שיחה 14:53, 2 במאי 2019 (IDT)

שלום וברכה. זה בסדר, ואני לא רואה בכך פגיעה אישית. אולי מאוחר יותר כשאתפנה, אנסה לבדוק פרטים ולצרפם. זכורני שהנתקלתי במשתמשים כאלה בדפי השיחה בערכים הרלוונטיים (אם כי כאמור, לדעתי זה לא משנה. שיהגגו כאוות נפשם). Ronam20 - שיחה 15:49, 2 במאי 2019 (IDT)
תודה, הייתי מודה לך אם היית מתייג אותי או מוצא דרך אחרת לעדכן אותי, כשתמצא את הדברים. ישראל - שיחה 15:56, 2 במאי 2019 (IDT)
ישראל, הקדשתי כמה דקות לחיפוש, ועד כה לא מצאתי תוצאות מהתקופה האחרונה, אלא רק משתמשים שכבר לא פעילים תקופה ארוכה. אמנם הם לא חסומים, ואצל אחת מהם גם מוצבת תיבת משתמש נגד מילת קטינים בדף המשתמש שלה. אבל אני לא חושב שנכון להעיר שדים מרבצם ולעורר ויכוח לא פעיל (מה עוד שלפי דעתי זכותם לכתוב את הגיגיהם גם אם זה מעצבן). אומר לך את האמת שהבירור הנוכחי מדכדך בעיניי. חופש הביטוי נעשה למשהו חסר חשיבות, ואנשים שאני רוחש להם הערכה הצביעו בקלות נגד הזכות להביע עמדה. הייתי מבין את זה אילו עיקר נימוקי החסימה היו התנהגות תוקפנית. אבל כשהחסימה באה כתגובה לדעות לא פרוגרסיביות זה מאכזב. Ronam20 - שיחה 20:54, 2 במאי 2019 (IDT)
אני מודה לך על הרצון הטוב. אני יכול להבין את נקודת הראייה שלך, ועל אחת כמה וכמה שבאופן אישי אתה אכן סבור - בניגוד למשתמשים אחרים - שחופש הביטוי אמור להיות שווה לכולם. למרות שאני רואה את הדברים מנקודת מבט שונה מעט, ואני סבור שבהתחשב במצב הנוכחי, יש דברים שצריך לחשוב לפני שמבטאים אותם, ובמקרה הצורך, יש לעשות זאת בצורה שלא תפגע באנשים אחרים. יצוין שהמקרה של נדנד הוא בעצם מכלול של כמה דברים הכולל אזהרות חוזרות ונשנות שהוא לא שעה אליהן, ואני לא חושב שיש לחסום אותו בגלל דעותיו, אלא בגלל הצורה שבה הוא ביטא אותן, לצד פעולות בעייתיות נוספות שהוא נהג לבצע באופן ממושך. בכל אופן, אין לי תלונות כלפיך ואני מכבד את זכותך לחשוב אחרת ממני. אני מציע שנסכים שלא להסכים לגבי העניין ההוא. כמו כן, לא זכור לי שנתקלתי במקרים בהם אתה התבטאת בפוגענות, ועל כך תבורך. Face-smile.svg ישראל - שיחה 22:36, 2 במאי 2019 (IDT)
ישראל, הבעיה בגישה ה"פרוגרסיבית" שהיא טוטליטארית, ולא יכולה לסבול סטייה במילימטר מהדוֹגמה. לא יכולים לקבל את האפשרות שלמישהו יש דעה אמיתית שונה משלהם אלא אם כן הוא לקה בפוביה זו או אחרת (בדרך כלל כמה פוביות במקביל). וזה מוביל לפאנטיזם קנאי ולתחושת מאבק בני האור באנשי החושך (וזהו הגורם המרכזי להסלמת המצב במאבקים בוויקפדיה - אנשים שמרגישים שהם נלחמים כנגד כוחות האופל). אני יכול לשלוף לך בקלות מקרים שבהם נדנד הביע עמדה לגיטימית (וגם צודקת) לגבי אי-החשיבות האנציקלופדית של דמות נשית זוטרה, וזכה להאשמות בגישה חשוכה ושונאת נשים. או מקרים שבהם הוא הביע את דעתו הלגיטמית (והצודקת) שרעיון ההפרדה בין מגדר למין ביולוגי הוא לכל היותר עמדה ולא עובדה וראה כעד מה נאבקו בו על כך. אז נכון שהוא היה יכול היות עדין יותר ומחושב יותר (ולפעמים פעל בצורה שאי אפשר לקבל), אבל לפעמים הוא גם היה בסדר גמור, ורק הפאנטיזם שבצד השני השחיר את פעילותו, ובגלל עיוורון הכבד של הצד שכנגד, הוא לא מסוגל להבחין בכך. עד כמה ההתנגדות להשקפותיו ודעותיו שיחקה תפקיד בהחלטת החסימה, ועד כמה משקעי עבר או גישה לא נאותה כלפי משתמשים היוותה שיקול - אי אפשר לדעת, אבל את ההנמקות אפשר לבחון, והן כמעט כולן התמקדו בדעות. Ronam20 - שיחה 23:30, 2 במאי 2019 (IDT)
מנקודת מבטי דווקא נראה שהגישה הדתית שמרנית דווקא היא דוגמטית, ולא מסוגלת לקבל את האפשרות שלמישהו יש דעה אמתית שונה משלו. אפשר לראות את זה הן בפרספקטיבה היסטורית של רדיפת מדענים בידי הכנסייה, והן בימינו כשבוחרים להתעקש על עמדות דתיות ולכפות אותן על הכלל, כמו למשל במשפט הקופים, למרות שכשבוחנים את הדברים מנקודת מבט אמפירית ואובייקטיבית, מקבלים תמונה שונה. אותו דבר קורה בסוגיות של דת ומדינה במדינת ישראל, כשהכוח הפוליטי הדתי כופה על האזרח החילוני שאין ביכולתו לממן לעצמו מונית או רכב פרטי, להימנע מנסיעה בשבת. אותו דבר קורה עם מוסד הרבנות ועם נישואים. בעוד שתומכי תח"צ בשבת או נישואין אזרחיים, אינם מבקשים לכפות על החרדי לחלל שבת, או להינשא רק לאנשים מסוימים, הצד שמנגד כופה את דעתו גם כופה. גם בנושאי המגדר, נדנד ואחרים יכולים להחזיק בדעות משלהם כמה שהם רוצים, אבל כשהם מבקשים שגם אנשים בעלי ערכים שונים משלהם, יצטרכו ליישר קו עם האג'נדות שלהם, זה כבר שונה. כאשר אדם מרגיש שהמגדר שלו שונה ממינו הביולוגי, ואנשים דתיים מעוניינים לשלול את הלגיטימציה שלו להגדיר את עצמו על פי הרגשתו, בבד בבד עם העובדה שהוא לא פוגע או מכאיב לאף אחד אחר, זוהי דוגמה מובהקת לכפייה פסולה. ישראל - שיחה 23:37, 2 במאי 2019 (IDT)
לא טענתי שהצד השמרני חף מדוגמטיות. אבל בטוטאליטריות שבהשקפה הפרוגרסיבית, ובאי היכולת לסבול דעות אחרות, קשה להתחרות. והיא הגורם העיקרי להסלמת המאבק כאן. תחושת השליחות שבמאבק למען מיגור אנשי החושך. Ronam20 - שיחה 23:53, 2 במאי 2019 (IDT)
אני חושב שבתגובתי הקודמת הקפתי מגוון של טענות, כולל את זו האחרונה. מלכתחילה אינני רואה טעם בדיונים שכאלו, כשמחד אין להם השלכה מעשית, ומאידך, הסיכוי שמישהו ישוכנע בצדקת הטענה הנגדית, הוא אפסי. גם את התגובה המדוברת, כתבתי רק בגלל מה שכתבת, ובשל העובדה שאני מכבד אותך ואני חושב שלא יהיה יפה להתעלם מטענותיך באופן מוחלט. אני מציע שבשלב הזה נסכים שלא להסכים לגבי עניין מסוים, ומבחינתי זה בסדר גמור, ואני חושב שבמקרים רבים דעה שונה היא בעייתית בערך כמו טעם שונה באוכל. כפי שמופיע בתבניות המשתמש שלי, אני אוהב לאכול מאפים מזרחיים מתוקים כמו בקלווה וכנאפה. לעומת זאת, הטעם של הבירה ממש דוחה אותי. אני לא רואה סיבה לכעוס על מישהו שאוהב את טעמה של הבירה, ומאידך כמעט אף פעם לא נתקלתי במישהו שכועס עלי שאני אוהב מתוקים מזרחיים, למרות שאני אשכנזי אסלי. אז את דעתי לגבי הנושאים שנידונו למעלה הבעתי כבר, אם יש עניין נקודתי שתרצה שאבאר ביתר דיוק, אנסה לעשות זאת. מעבר לכך, אין סיבה לנהל ויכוח סרק שאין לו שום תכלית. ישראל - שיחה 00:08, 3 במאי 2019 (IDT)

מונטה כריסטו[עריכת קוד מקור]

יש תרגום עברי ל"הרוזן ממונטה כריסטו" שמתרגם את השמות כצרפתיים ולא כבריטיים? אם לא, אולי כדאי להשאיר את הנוסח הקודם. אבי גדור - שיחה 11:47, 3 במאי 2019 (IDT)

אבי גדור, עברו שנים רבות מאז שקראתי, אבל אני זוכר בבירור שלפחות חלק מהשמות תועתקו לפי הצרפתית (זכור לי שהיה כתוב ׳וילפור׳ ולא וילפורט). גם אני זוכר קטע מהפקה טלוויזיונית שהכתוביות בה גרסו ״אדמון״ ולא ״אדמונד״ (אבל כאן לא נגעתי, כי נראה לי שבדרך כלל רגילים לתעתק אדמונד). Ronam20 - שיחה 12:24, 3 במאי 2019 (IDT)
+אם אתה מגיע למסקנה שרווח יותר התיעתוק שלא צמוד להגייה הצרפתית, אתה יכול להחזיר מבחינתי (אבל לשמור על אחידות, כי קודם הופיע בערך גם "אלברט" וגם "אלבר"). Ronam20 - שיחה 12:55, 3 במאי 2019 (IDT)
לא מספיק מכיר את כל התרגומים. שיישאר ככה. תודה על התיקונים. אבי גדור - שיחה 13:39, 3 במאי 2019 (IDT)

הערכה[עריכת קוד מקור]

רציתי להביע הערכה על הדרך שבה השתתפת בדיונים על חסימת נדנד. אתה היית לפה להרבה אנשים. דבירשיחה • ט"ז באייר ה'תשע"ט • 21:42, 20 במאי 2019 (IDT)

תודה. Ronam20 - שיחה 00:14, 22 במאי 2019 (IDT)

שם תאופורי[עריכת קוד מקור]

היי, ראיתי שביטלת אבל החזרתי בניסוח קצת יותר מדויק עם מראה מקום. מוזמן לעיין ולדון איתי בזה אם יש עדיין אי־הסכמות. מקובל? יםשיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 17:21, 22 במאי 2019 (IDT)

ים זה בהחלט יותר מדויק, אשנה עוד קצת למען הבהירות והדיוק. Ronam20 - שיחה 00:21, 23 במאי 2019 (IDT)
חן חן, יישר כוחך. יםשיחה • י"ח באייר ה'תשע"ט • 08:36, 23 במאי 2019 (IDT)

מיזם תהילים עלה לאוויר![עריכת קוד מקור]

המיזם לכתיבת הערכים על מזמורי תהילים יצא לדרך. שמתי לב שאתה בעניין ונשמח מאוד אם תצטרף! יםשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ט • 18:24, 4 ביוני 2019 (IDT)

👍 Ronam20 - שיחה 18:40, 4 ביוני 2019 (IDT)

ערב טוב[עריכת קוד מקור]

לא מספיק רק לשחזר משחית. כל עוד לא הזהירו אותו קשה לבקש לחסום אותו, אז כדאי שבכל שחזור שלך תניח גם תבנית אזהרה בדף השיחה של המשחית. תודה על הניטור המשובח! התו השמיניהבה נשוחחתובנות 03:33, 29 ביולי 2019 (IDT)

תו, על לא דבר. אני מניח שאין טעם להזהיר טרולים חוזרנים ומוכרים, שכבר היו כאן אתמול ושלשום ולפני שבוע. הם כבר קיבלו את האזהרות שלהם גם אם כתבו מ-IP אחר. לחדשים שמתחילים לחזור על עצמם, אשתדל להניח אזהרה (אבל אם השחיתו פעם אחת בלבד ונעלמו, לא נראה לי ששווה לבזבז כמה שניות על הוספת אזהרה. תזכור שלי אין הרשאות מנטר ואין לי גם את הכלים שעוזרים למנטרים לחסוך לעצמם זמן). Ronam20 - שיחה 03:43, 29 ביולי 2019 (IDT)
שווה לבזבז, כי זה לא בזבוז. מפעילים מעדיפים לא לחסום משחית שלא הוזהר, וחלקם לא יכולים לומר האם המשחית ותיק או חדש. רק המלצה. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 03:46, 29 ביולי 2019 (IDT)
נשמע שאתה לא משתמש בכלי "קישורי אזהרה וכדומה למשתמשים מדף השוואת גרסאות" (העדפות=>גאדג'טים, תחת הכותרת "ניטור")... הוא מקל על הוספת האזהרה. שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 09:46, 29 ביולי 2019 (IDT)
תודה, שמזן, זה בהחלט יקל מאוד. Ronam20 - שיחה 12:56, 29 ביולי 2019 (IDT)

אלה שמסתירים מידע משחיתים את ויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

אני הוספתי מידע אובייקטיבי כמו שהקרן מציגה עצמה בשפות אחרות. אין סיבה להסתיר זאת מהציבור, ולהסתיר זאת זה להשחית את האתר ולבגוד בערכים של ויקיפדיה עצמה.

אם אתה נכנס למלחמת עריכה, דינך להיחסם, אפילו לו הצדק אתך. Ronam20 - שיחה 16:53, 6 באוגוסט 2019 (IDT)

עורכים פה הפכו את זה למלחמת עריכה. אני הוספתי מידע אובייקטיבי על שם הארגון. אין סיבה להסתיר זאת מהציבור.

הוספת, שוחזרת, ואין לך זכות לשחזר שוב עד שתיווצר הסכמה או שהסוגיה תוכרע בהצבעה. ולא - תיחשב כטרול לכל דבר. Ronam20 - שיחה 17:03, 6 באוגוסט 2019 (IDT)

רבן יוחנן בן זכאי[עריכת קוד מקור]

הוספתי את שנות הלידה והפטירה על פי המדרש שחי 120 שנה ולמד אצל הלל הזקן אחרי גיל ארבעים. יוסף יצחק-שיחה, י"ח באב ה'תשע"ט. 20:30, 18 באוגוסט 2019 (IDT)

יוסף יצחק, מקובל באנציקלופדיה שלא לציין שנות חיים על פי האגדה, כי האגדה אינה בהכרח מתארת את ההיסטוריה לאשורה, אלא מעבירה רעיון. כיוצא בו בערך רבי עקיבא לא מצוינות שנות חייו על פי האגדה המייחסת לו מאה ועשרים שנה גם כן. Ronam20 - שיחה 21:04, 18 באוגוסט 2019 (IDT)

הצגת פרסים[עריכת קוד מקור]

בעקבות השינוי שבוצע בתמיכתך לחיים סידר מוצג פרס בוני ציון אבל לא פרס וולף ברפואה, פרס קרן גרדנר הבינלאומי, ופרס לואיסה גרוס הורוויץ. לג'ון גודאינף מוצג פרס ראש הממשלה לחדשנות בתחום תחליפי נפט אבל לא Von Hippel Award, פרס ולש בכימיה, פרס אנריקו פרמי, פרס הכִּירָלִיּוּת, פרס צ'ארלס סטארק דרייפר ואחרים. להבנתך בחירה זו היא אנציקלופדית ונאותה? הנדב הנכון - שיחה 09:35, 24 באוגוסט 2019 (IDT)

הנדב הנכון, אני התכוונתי לתמוך בהשמטת מלגות סטודנטיאליות סטנדרטיות, או מלגות מחקר שגרתיות (הרי כל מעבדה אוניברסיטאית יכולה להתקיים רק באמצעות קרנות כאלה, ואין במענקים אלה משהו ייחודי). לא תמכתי בהשמטת פרסים יוקרתיים ייחודיים. Ronam20 - שיחה 20:24, 24 באוגוסט 2019 (IDT)

משתמש:Amirosan/טיוטת מדיניות - חשיבות ערכי מפלגות ומועמדים ישראלים[עריכת קוד מקור]

שלום. למה כוונתך בהערה שהוספת במדיניות? תוכל בבקשה לתת דוגמאות לסיבות נוספות שיכולות לתת חשיבות למפלגה? אולי גם אפשר לשקול להוסיף את זה למדיניות עצמה. אני מאמין שמדיניות אמורה לכסות את רוב (אם לא כל) המקרים ולהיות מספיק ברורה כדי שיוכלו להשתמש בה. לפעמים שיקול הדעת של עורכים גם יכול להיות מוטעה והם ייצאו מנקודת הנחה שתנאי לא אנציקלופדי מסוים יכול להעניק חשיבות לערך והערה כזאת יכולה להצדיק את זה (כמובן שתמיד יש מקום לדיון בדף השיחה על חשיבות הערך, אבל הרעיון הוא לא להשאיר ערכים חסרי חשיבות).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:14, 26 בספטמבר 2019 (IDT)

המקיסט, כמו שציינתי במקום אחר, אם שלום עכשיו תחליט לרוץ לכנסת ולא תעבור את אחוז החסימה, הערך עליה לא יימחק. פשוט בדיונים קודמים היו עורכים שחשבו שאין צורך בדיוני חשיבות פרטניים על מפלגות שנטען שעוררו עניין וחשיבות רק מפני שלא עברו את אחוז החסימה, וההערה באה לשלול מחיקה מהירה ללא דיון פרטני, אם יש הטוענים לחשיבות. זה היה צריך להיות מובן מאליו אבל מסתבר שזה לא כל כך ברור, לכן יש צורך לצין זאת מפורשות. Ronam20 - שיחה 12:20, 26 בספטמבר 2019 (IDT)
מבין, תודה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:22, 26 בספטמבר 2019 (IDT)
למעשה זה די חופף לתנאי החמישי, רק מבליט אותו. הצעות לפרלמנט צריכות להיות מפורטות ברחל בתך הקטנה, והדגשות יתרות יכולות רק להועיל במחלוקות עתידיות. Ronam20 - שיחה 12:27, 26 בספטמבר 2019 (IDT)

שיחה:יהודים-ערבים[עריכת קוד מקור]

הסרתי את הפסקה של הטרול, שהתבססה על גסויות. מאחר והשתתפת בדיון, אם תרצה להעלות את הנושא מחדש, אתה מוזמן! Nuvola apps kmoon.png לילה טוב! נילס אנדרסן - שיחה 02:05, 15 באוקטובר 2019 (IDT)

👍 תודה. Ronam20 - שיחה 02:06, 15 באוקטובר 2019 (IDT)

ליצנות ביהדות[עריכת קוד מקור]

אתה מוזמן לשנות את שם הערך (אני אינני יודעת כיצד לעשות זאת). תודה! פנטין - שיחה 10:36, 31 באוקטובר 2019 (IST)

למה מחקת את ההוספה לערך של הרב פירר?![עריכת קוד מקור]

הרב הזה מדיר נשים! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הניסוח היה בלתי אנציקלופדי בעליל ותלוש מכל הקשר. והביקורת על האירוע שעלה עכשיו לכותרות מפורטת (ובניסוח סביר יותר) בערך על העמותה שלו, ושם מקומה, ולא בפסקה ביוגרפית. Ronam20 - שיחה 03:52, 3 בנובמבר 2019 (IST)
אבל אם אנחנו לא נוקיע את מי שמדיר נשים, אז מי יוקיע אותם?! כשהם ידעו שזה יהיה כתוב לנצח בערך של בויקדפיה אז הם יחשבו פעמיים אם להדיר נשים או לא! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
התבלבלת בבמה. ויקיפדיה לא משמשת להוקיע כלום. זו אנציקלופדיה ולא מקום לקדם אג'נדות. Ronam20 - שיחה 03:59, 3 בנובמבר 2019 (IST)
הבנתי אותך. אבל כל הציבור במדינת ישראל התקומם נגדו בעניין הזה, אז יש לזה משמעות אנציקלופדית. זה לא קידום אג'נדה אלא ציון עובדה על כך שהציבור כולו בישראל מוקיע את מי שמדיר נשים מהמרחב הציבורי בצורה חשוכה ופרימיטיבית. חייבים להכניס את זה לערך שלו. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
א. לא כל הציבור במדינת ישראל התקומם. יש כמה מיליונים שלא התקוממו. ב. יש מקום אנציקלופדי לאזכור הפרשה, ולכן צוין בערך על העמותה שאחראית על האירוע (ובפרופורציות המתאימות). Ronam20 - שיחה 04:07, 3 בנובמבר 2019 (IST)
אני לא רוצה להמשיך להתווכח, אז נעצור בזה. רק רוצה להבהיר שאני ממש לא מסכים עם מה שכתבת. גם אם לא כולם אמרו את דעתם בקול, אבל ברור לי שכל הציבור מוקיע הדרת נשים ואינו מוכן לקבל אותה בשום צורה שהיא. אנחנו מדינה מתקדמת עם אנשים חכמים, ואי אפשר לאפשר לקומץ חשוך להשליט את עצמו על סדר היום במדינה. ובאמת חבל שויקדפיה לא משתפת פעולה עם המאמץ הזה, ובסוף אתה תראה שהחשוכים האלה עוד יסגרו לנו את ויקיפדיה בישראל. ממש ממש חבל. לילה טוב לך. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
נישאר באי-הסכמה. אתה יכול לפתוח בלוג או עמוד פייסבוק ולשטוח שם את השקפותיך ודעותיך. אבל אנציקלופדיה צריכה להישאר אנציקלופדיה. לילה טוב גם לך. Ronam20 - שיחה 04:20, 3 בנובמבר 2019 (IST)
אם יש משהו שעשוי היה לשנות את דעתו, אותו זה בראש ובראשונה ההכנסות לעמותה, ואם על זה הוא ויתר מסתבר שהוא לא כל כך מוטרד מאיך הוא יצא בויקיפדיה (כך או כך לא שמעתי על קריאה להפסיק להיעזר בשירותיו, אם אתם גברים תחרימו את העמותה אל תעזרו ואל תיעזרו). חסר תקנה :-)שיחה • ה' בחשוון ה'תש"ף • 09:21, 3 בנובמבר 2019 (IST)
מה זה הביטוי הזה "אם אתם גברים"? ואם אנחנו נשים אז אין לנו כח ועצמה? זה מתחיל מההדרה של הרב פירר וזה ממשיך בהדרה של כל מי שאין לו את ה"כח ועצמה" של הגברים. על זה בדיוק הכוונה. וחייבים להפסיק עם הדבר הזה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
נו באמת, אתה עוקר את דברי ח"ת ממשמעם, ואתה יודע את זה.
בכל אופן, במקומך הייתי נוהג במתינות לפני שהייתי אץ-רץ להצמיד תווית "חשוך" למי שהקדיש עשרות שנים מחייו במסירות אין-קץ לסייע לאנשים במצוקה ובעת צרה. של נעליך. ואם תיקח נשימה עמוקה, ותבדוק מה מניעיו של פירר, תיווכח שהוא בכלל לא קיבל את ההחלטה כדי "להדיר נשים מהמרחב הציבורי", אלא כדי לקיים את ההלכה והמצוות לפי השקפתו, וכדי לחיות חיים נכונים וראויים כמיטב הבנתו. אדם כזה הוא אדם נאור, לא חשוך, למרות שהוא פועל בניגוד למה שמצפה משטרת הדעות הפרוגרסיבית. Ronam20 - שיחה 23:41, 3 בנובמבר 2019 (IST)
ניצחנו! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אתה ניצחת, לא בטוח שהחולים ניצחו. Ronam20 - שיחה 00:35, 5 בנובמבר 2019 (IST)
אין ברירה. חייבים להילחם בתופעה הפושה הזו של הדרת נשים, גם אם נידרש לשלם מחיר. אך אל דאגה, בסוף הם יפסיקו להדיר נשים ואז גם החולים יוכלו להחלים מכסף שיגיע ממופע של גברים ונשים ששרים ושרות מבלי להיכנע למשטרים אפלים שנתקעו בתקופת האבן. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אני דווקא צופה סוף אחר. יום יבוא (וזה כבר התחיל. בכל העולם.) ולאנשים יישבר ממשטרת המחשבות הפרוגרסיבית הדכאנית, שרואה עצמה כבני האור ובאחרים כאנשי החושך והאפלה. כי אם יש משהו שלא יכול להימשך לאורך זמן רב מדיי, זה דיכוי חופש הדעה ומשטור המחשבות. כל ניצחון כזה, כמו שתיארת, הוא ניצחון פירוס. Ronam20 - שיחה 00:54, 5 בנובמבר 2019 (IST)
רק אפנה אותך לערך מסעות הצלב, או אינקוויזיציה כדי להדגים מי הולך לנצח במאבק מול ההלכה.david7031שיחה • ז' בחשוון ה'תש"ף • 00:55, 5 בנובמבר 2019 (IST)
חשבתי שאתה מפנה לערכים אלו בתור דוגמאות לתשלום מחיר בחיי אנשים אחרים לטובת קידום הגאולה (והנמשל המודרני, ויתור על סיוע לחולים אחרים בשם השויון). בברכה, מכה"כשלח הודעה ל-013-28143 • ז' בחשוון ה'תש"ף • 17:26, 5 בנובמבר 2019 (IST)
במקרה הנוכחי לא החולים או קרוביהם התנדבו לוותר על שירותי העמותה למען אמונתם, אלא הבריאים הם שנידבו (ובעליצות ובשמחה זחוחה: "ניצחנו!"). כך שהאנלוגיה לא ממש מתאימה. Ronam20 - שיחה 17:39, 5 בנובמבר 2019 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── לא לזה התכוונתי, אבל אם שאלת – אז כן, אני מוכן לקבל את זה שבשם עקרונות מסוימים משלמים בחיי אדם. אני מוכן להתווכח מה הם עקרונות אלו, ולדעתי שיוויון הוא לא אחד מהם, אבל לא על זה תקפתי אותו. רק רציתי להדגים, שהטענה "בסוף הם יפסיקו להדיר נשים וכו'" פשוט לא תקרה.david7031שיחה • ז' בחשוון ה'תש"ף • 17:45, 5 בנובמבר 2019 (IST)

רונם, האנלוגיה בהחלט נכונה, גם היהודים לא התנדבו לוותר על חייהם לטובת אמונתם של הצלבנים, אלא מנהיגי הכנסיה הם שנידבו את חייהם של אותם יהודים כדי "לכפר" על נשמתם העלובה ולהביא לביאת משיחם. שים לב למילה "אחרים" בדבריי. דוד, התכוונתי שבתחילת המשפט חשבתי שזו מטרת הקישור, אבל החלטת לנקוט קו אחר וציני פחות משלי, מה שעדיין אפשר לי להוסיף את הציניות הדרושה. בברכה, מכה"כשלח הודעה ל-013-28143 • ח' בחשוון ה'תש"ף • 18:00, 5 בנובמבר 2019 (IST)
הבנתי. זה לא היה מובן כל כך מההודעה המקורית (באמת ההתפלאתי שכתבת. עכשיו הכול מובן). Ronam20 - שיחה 18:02, 5 בנובמבר 2019 (IST)
מכה"כ, האמת היא שחשבתי שהתכוונת שהיהודים מסרו את חייהם כדי לשמור על אמונתם.david7031שיחה • ח' בחשוון ה'תש"ף • 18:21, 5 בנובמבר 2019 (IST)
חששתי שכך, כנראה שחוסר פעילותי השכיח מכם את אופיי ודעותיי. ציניות היא הטבע הראשון שלי (ואידך זילו גמורו). בברכה, מכה"כשלח הודעה ל-013-28143 • ח' בחשוון ה'תש"ף • 18:32, 5 בנובמבר 2019 (IST)
לא ממש השכיח, אבל אחרי שכתבת את ההודעה נכנסתי לדף השיחה המשתמש שלך לראות אם יש עדכון השקפת עולם באחת התבניות Face-smile.svg Ronam20 - שיחה 18:36, 5 בנובמבר 2019 (IST)
ניצחנו? האם הרב פירר או הציבור החרדי חדלו מלהדיר נשים (על פי הנרטיב ההזוי שהמצאתם), לרב פירר אין אינטרס אישי באירוע, אני מוכן להמר על כך ששלמה ארצי לא נמצא בפלייליסט שלו,היחידים, אבל היחידים שהפסידו מהפארסה הזו נמנים על האוכלוסיה החלשה ביותר בישראל, הזקן שלא יוכל להשתחרר מבית החולים כי אין לו ציוד ההגשה, חולה סופני שתופס מיטה רק בגלל שאין תקציב לממן לו אישפוז ביתי (אחד הפרוייקטים המדהימים של הארגון, בעלות אסטרונומית,חוסך גם כסף וגם מיטות אשפוז), טוב מזוכיזם ומלחמות אחים זה כמעט גנטי אצלינו. חסר תקנה :-)שיחה • ח' בחשוון ה'תש"ף • 20:31, 5 בנובמבר 2019 (IST)
אין כל ספק שדבריך יפלו על אוזניים ערלות. היסוד הבולט ביותר בפרוגרסיביזם הרדיקלי הוא חוסר המוכנות המוחלט להקשיב או לדון. Ronam20 - שיחה 20:59, 5 בנובמבר 2019 (IST)

גרגרנית יוונית[עריכת קוד מקור]

הי, מדוע מחקת את תיקון הקישור ל-חילבה - צמח מרפא קדום (בקישורים חיצוניים) בערך? הקישור המתוקן זהה בתוכנו לקישור המקורי (מארכיון האינטרנט) ובו טקסט מתוך מקור שנראה אנציקלופדי: "א. לב, סממני המרפא של ארץ-ישראל וסביבותיה בימי-הביניים, ארץ , תל-אביב, 2002.". דרך אגב אותו קישור משמש גם בהערות שוליים "הגרגרנית היוונית נזכרת כבר במקורות היהודיים על ידי חז"ל" כך שאותו דין צריך להתקיים לשני המופעים. בברכה אבגמד - שיחה 18:58, 21 בנובמבר 2019 (IST)

אבגמד, נדמה לי שלא עבד כשבדקתי (כתבתי "קישור שבור" בתקציר). עכשיו אני רואה שעובד. עם זאת לדעתי יש בעיה מסוימת בהפניה לאתר מסחרי שמנסה למכור לך שירותים או מוצרים (ועל הדרך גם מפר כנראה זכויות יוצרים). Ronam20 - שיחה 19:12, 21 בנובמבר 2019 (IST)
אוקיי, האם לדעתך https://daf-yomi.com/DYItemDetails.aspx?itemId=29250 ו/או http://www.wildflowers.co.il/hebrew/plant.asp?ID=1755 הם מקורות מאתרים יותר לגיטימים? אבגמד - שיחה 13:37, 22 בנובמבר 2019 (IST)
אבגמד, כן. שניהם מקורות לגטימיים. ושניהם מקורות איכותיים יותר מהבלוג הנ"ל. בראשון יש להשתמש אם רוצים לעסוק בהקשר התלמודי של הצמח, ובשני אם עוסקים בסקירה כללית עליו. ובהזדמנות זו רצוי שתעדכן גם את הערת שוליים מספר 2, כך שתפנה לאחד המקורות האלו במקום לבלוג. תודה :) Ronam20 - שיחה 13:42, 22 בנובמבר 2019 (IST)
בוצע אבגמד - שיחה 14:18, 22 בנובמבר 2019 (IST)
👍 Ronam20 - שיחה 15:55, 22 בנובמבר 2019 (IST)

להט"ב בחברה הישראלית[עריכת קוד מקור]

לא רעיון רע... איש השום (Theshumai) - שיחה 20:13, 30 בנובמבר 2019 (IST)

כן, אבל בתוך עמי אנוכי יושב, ומטיל ספק בהיתכנות השינוי בזמן זה (כמובן תמיד יכול להיות שאופתע. אתה יכול לפתוח דיון-ניסוי שם). Ronam20 - שיחה 20:23, 30 בנובמבר 2019 (IST)
אני קצת מתלבט, כי בעצם ה"בעיה" שהייתה לי בהשוואה בין הומופוביה בישראל לערכים כמו שנאת חרדים בישראל הוא שטכנית הומופוביה בישראל הוא ערך מורחב של הומופוביה (ערך שאני חושב שחשיבותו ברורה). בנוסף, בתבנית:להט"ב ישנה סדרת ערכים כמו זכויות להט"ב בישראל, נישואים חד-מיניים בישראל, פונדקאות להומוסקסואלים בישראל, להט"ב ויהדות - וכל הערכים מקשרים אחד לשני באמצעות התבנית, כך שבעצם אפשר לומר שלהט"ב בחברה הישראלית מתחלק לכמה ערכים כשכל אחד עוסק בנושא מסוים, וזה בסך הכל רציני בהרבה מערכי השנאת X שמקומם במרחב האנציקלופדי היה ברור הרבה פחות. איש השום (Theshumai) - שיחה 02:20, 1 בדצמבר 2019 (IST)
1. לגבי הערתך בסוגריים (על הערך הומופוביה הכללי), לדעתי חשיבותו (בהינתן התוכן הנוכחי) לא ברורה כלל. זהו מונח תעמולתי, שנועד לרכז גישות בעלות קשר רופף תחת טרמינולוגיה הלקוחה משדה ההפרעות הנפשיות. ואם יש לו מקום הוא רק כערך העוסק במונח עצמו, בהיסטוריה שהובילה לטביעתו ובשימושיו התעמולתיים; 2. בכל מקרה אין הצדקה לחלק את הערך העוסק בלהט"בים בישראל ולהקדיש ערך עצמאי לגישה עוינת כמו שלא נכון ליצור ערך על עוינות כלפי המגזר החרדי (למרות שאין ספק שהיא תופעה קיימת). Ronam20 - שיחה 02:32, 1 בדצמבר 2019 (IST)

ציטוט יומי[עריכת קוד מקור]

צודק. תודה רבה. דרור - שיחה 00:17, 10 בדצמבר 2019 (IST)

הומניזם, חילוניות והשיטה המדעית[עריכת קוד מקור]

זה כמובן נכון שהם לא אותו דבר, אבל לשיטת הררי יש ביניהם קשר הדוק מאד. את זה הוא לא המציא בשביל המאמר שלו על החילוניות, זה כבר כתוב בפירוט בקיצור תולדות האנושות, ביחד עם כל שאר הסעיפים במאמר שלו, גם אם לא באותו הסדר. לכן המאמר איננו "התנצלות פתטית" אלא הוא חלק מתאוריה היסטורית מפורטת. אפשר להסכים איתה או לא (זה בסדר גמור, גם אני רחוק מלהסכים עם הררי על הכל), אבל אי-אפשר להעמיד פנים שספר העיון הנמכר ביותר בתולדות מדינת ישראל לא קיים.

עכשיו בוא נציץ בצביעות: אני אישית כמדען מנהל מאבק קבוע בויקיפדיה לטובת סמכות מדעית ואקדמית בערכים. בראש דף המשתמש שלי תמצא רשימת המלצות מפורטת איך לבחור ולצטט מקורות מדעיים בויקיפדיה. כתבתי את הערך קונצנזוס מדעי במיוחד בשביל שאפשר יהיה לכתוב בערכים כמו אבולוציה והתחממות עולמית שיש עליהם קונצנזוס מדעי, ועדיין לאזכר מתנגדים במידת החשיבות שמגיעה להם. בערכים כמו המבול ותיבת נח, גנדלף חוסם באופן קבוע כל ניסיון להבהיר שיש הסכמה מדעית נרחבת שלא התרחשו, ובמקביל מקדם שם תאוריות פסאודו-מדעיות ומדע שוליים. לעומת זאת בחילונים הוצגה טענה מאוד מרחיקת-לכת בסוציולוגיה של דת ("אין קשר בין חילונים לחילוניות בישראל". אני עדיין משפשף את העיניים כל פעם שאני קורא או כותב את זה). אדמור, שמשתבח בהכרותו עם המחקר בנושא, עדיין לא הצליח להביא לטענה הזו מקור מפורש אחד מעבר למרכאות, מילות הסתייגות מעורפלות, וספר אחד שעדיין לא יצא לאור. מבחינתו ומבחינת גנדלף, האין מקור הזה מספיק בשביל לצנזר לחלוטין מתוך הערך את ההיסטוריון המוכר ביותר בציבור הישראלי, וכל מקור אחר לקשר בין חילוניים וחילוניות בישראל. האירוניה היא שזה מאייר במדוייק את התאוריה של הררי על הקשר בין רציונליות, חילוניות, השיטה המדעית, והאומץ להודות בחוסר ידע.

סתם שתהיה מודע, ותוכל לשקול אם אתה רוצה להיות חלק משיטת הצנזורה הדתית הזו. H. sapiens - שיחה 10:44, 18 בדצמבר 2019 (IST)

כפי שכבר הערתי, הררי מדבר על החילוניות האידאלית בעיניו, לא על המגזר החילוני (שהוא נושא הערך ושאתה בוודאי יודע שרמת החמלה, חיפוש האמת וכו' בו לא יוצאים דופן בו ולא מתבלטים במיוחד לעומת מגזרים אחרים). שנית, הציטוט הספציפי של הררי בא מנקודת מבט מתגוננת ומתנצלת (אנחנו לא עגלה ריקה), ולא ברור לי למה חשוב לך להכניס אותו לערך. ושלישית, בערך על דתיים לא נפרט מדוע לפי ההוגים הדתיים הדת היא המקור לחירות, לרדיפת צדק ומוסר ואמת ולקידום העולם (מקום הדברים בערכים ספציפיים של הפילוסופיה של הדת, לא בערך על הסקטור. וכך גם לגבי דברי הררי - אין כאן מקומם לדעתי). לגבי הערך על תיבת נוח, תסתכל על העריכה האחרונה של אשפר (ששיחזרתי בעצמי) ותגיד בעצמך אם יש אפילו סיכוי קלוש שאיזושהי אנציקלופדיה שמכבדת את עצמה (נניח בריטניקה או האנציקלופדיה העברית) הייתה מתנסחת בצורה כזו. Ronam20 - שיחה 13:26, 18 בדצמבר 2019 (IST)

ישמח חתני[עריכת קוד מקור]

העברת את שם הערך והותרת המון קישורים פנימיים פגומים. אנא תקן אותם. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 06:42, 22 בדצמבר 2019 (IST)

התו השמיני, אופס. לא שמתי לב. אתקן מאוחר יותר (בינתיים אחזיר את ההפניה, כך שהקישורים יעבדו). Ronam20 - שיחה 10:43, 22 בדצמבר 2019 (IST)
מצויין. רק שים לב שבסוף לא יווצרו קישורי לולאה (קישור שמוביל לקישור). התו השמיניהבה נשוחחתובנות 13:43, 22 בדצמבר 2019 (IST)

שים לב[עריכת קוד מקור]

ביקשת את מחיקת ההפניה "עסקת המאה (תוכנית שלום)", אך לא דאגת לתקן את הערכים המקושרים לדף. אנא שים ליבך לזאת להבא. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:25, 29 בדצמבר 2019 (IST)

התו השמיני, דווקא דאגתי לתקנם. האם פספסתי קישורים? Ronam20 - שיחה 02:27, 29 בדצמבר 2019 (IST)
קצת. תראה בתרומות האחרונות שלי. כמובן שזה לא נורא וקורה לכולם, רק רציתי להעיר את תשומת ליבך. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 02:28, 29 בדצמבר 2019 (IST)
אני רואה. תודה. Ronam20 - שיחה 02:29, 29 בדצמבר 2019 (IST)

הרשאת מנטר[עריכת קוד מקור]

קיבלתי את המלצת דגש חזק והחלטתי להעניק לך הרשאת מנטר. אתה בהחלט מסור ומקצוען בעבודה, ואיחוליי לך שתעשה חיל בעבודתך. שים לב שמדובר בהרשאות חזקות יותר משהורגלת, ומכאן האמון הרב שאנו נותנים בך. אנא השתדל להשתמש בהרשאות באופן סביר ובשיקול דעת ומתינות מופלגת. שא ברכה. eli - שיחה 22:31, 31 בדצמבר 2019 (IST)

עשה חיל. דגש חזק - שיחה 22:32, 31 בדצמבר 2019 (IST)
תודה רבה! Ronam20 - שיחה 22:33, 31 בדצמבר 2019 (IST)
בנוסף, בזמנך הפנוי אנא למד בעיון את ההנחיות למנטר. eli - שיחה 22:33, 31 בדצמבר 2019 (IST)
👍 Ronam20 - שיחה 22:36, 31 בדצמבר 2019 (IST)
בחירה טובה - גם כשממש לא תמיד אני מסכים אתך, התרשמותי היא שאתה עורך הוגן ורציני. איש השום (Theshumai) - שיחה 22:34, 31 בדצמבר 2019 (IST)
תודה. Ronam20 - שיחה 22:36, 31 בדצמבר 2019 (IST)
תתחדש ובהצלחה! Face-smile.svg דוריאןDGW – Talk 22:36, 31 בדצמבר 2019 (IST)
Face-smile.svg תודה. Ronam20 - שיחה 00:09, 1 בינואר 2020 (IST)
היי אלי שכחת את התבנית {{מנטר}}. חסר תקנה :-)שיחה • ד' בטבת ה'תש"ף • 09:26, 1 בינואר 2020 (IST)
הנה, חסר תקנה, נתת :) eli - שיחה 19:44, 1 בינואר 2020 (IST)

מזל טוב ובהצלחה. אבי גדור - שיחה 00:32, 3 בינואר 2020 (IST)

Face-smile.svg תודה. Ronam20 - שיחה 00:33, 3 בינואר 2020 (IST)

?[עריכת קוד מקור]

מדיי? זה כבר חידוש שאני לא מכיר. מהיכן צצה היו"ד הנוספת? דגש חזק - שיחה 18:48, 1 בינואר 2020 (IST)

אולי מכאן [1]? אני רואה שמדקדקים איתי כאן בקוצו של יוד (בעצם, בקוצהּ של יו"ד שהרי היא נקבה) Face-smile.svg . וברצינות, באמת כנראה אות מיותרת, אבל כמו שאתה יכול לראות בקישור, אני בחברה טובה. Ronam20 - שיחה 19:39, 1 בינואר 2020 (IST)
נתת קישור זבל. אני לא מצליח לפתוח כלום. תן את הקישור למקור במקום קישור הביניים של גוגל. דגש חזק - שיחה 19:42, 1 בינואר 2020 (IST)
אלא שיש כמה וכמה מקורות. תיקנתי את הקישור. והנה כמה דוגמאות משם: https://terms.hebrew-academy.org.il/munnah/5095_1/הַשָּׁעוֹן%20מְפַגֵּר ועוד. Ronam20 - שיחה 19:45, 1 בינואר 2020 (IST)
בבקשה. דגש חזק - שיחה 19:49, 1 בינואר 2020 (IST)
המאמר עצמו שקישרת לא מתייחס ליו"ד הסופית (אם כי הדוגמה בו אכן). אבל היא אכן אות מיותרת (מפורש בכללי הכתיב המלא החדשים). אלא שאפילו האקדמיה לא נמנעת ממנה כמו שראית. ואם בארזים וכו' Ronam20 - שיחה 19:54, 1 בינואר 2020 (IST)

היי![עריכת קוד מקור]

בכללי כשאתה מבקש מחיקת ערך במרחב הערכים עדיף שלא תשים עליו תבנית {{למחוק}}, אלא תבקש את מחיקתו בורה מסודרת עם הסבר בדף השיחה. אתה רק מטריח את המפעילים להתחיל לחטט בהיסטוריית הגרסאות ובדפי השיחה כדי להבין למה למחוק את הערך. שתי מילים כמו "הפניה מיותרת" חוסכות למפעילים הרבה כאב ראש. בתודה מראש והמשך יום נפלא! התו השמיניהבה נשוחחתובנות 16:04, 14 בינואר 2020 (IST)

התו השמיני. קיבלתי. חשבתי שבמקרה של העברת דף לשם ערך אחר מקובל להשתמש בתבנית מחיקה מהירה, בדף ההפניה הלא רלוונטי (בשביל מה בכלל נועדה התבנית הזו, אם לא למקרה כזה?) Ronam20 - שיחה 16:06, 14 בינואר 2020 (IST)
קח בחשבון שאני לא יכול לדעת למה ביקשת את המחיקה. אין לי מושג מה קרה לערך. התבנית משמשת בעיקר לבקשות מחיקה של טיוטות, דפים במרחב המשתמש ודפי שיחה שהערך הראשי שלהם הועבר והם נותרו מיותרים. בכל המקרים האלו אנחנו מניחים בקלות שאין טעות בבקשה. אגב, גם בתבנית למחוק עצמה אתה יכול להוסיף הסבר, כמו שתראה בדף התבנית. בכל מקרה, תודה על הניטור המשובח שלך. התו השמיניהבה נשוחחתובנות 16:17, 14 בינואר 2020 (IST)
👍 . Ronam20 - שיחה 16:22, 14 בינואר 2020 (IST)

הרב פרץ[עריכת קוד מקור]

דווקא יש מקום לספר בערכו על ההסכם עם בן גביר והפרתו, אם כי לא בניסוח שבו הכותב האלמוני עשה זאת. בכל מקרה, לדעתי, שימוש בשחזור מהיר במקרה כזה אינו מוצדק. דגש חזק - שיחה 01:20, 16 בינואר 2020 (IST)

מסכים שאין בעיה לפרט, אבל לא בניסוח כזה. Ronam20 - שיחה 01:23, 16 בינואר 2020 (IST)

פרווה (כשרות)[עריכת קוד מקור]

שוב שלום.

נתקלתי באקראי במשפט הבא:" "כשר למאכלי בשר וחלב" הוא מונח המצוין לעיתים קרובות על אריזות מזון" והייתי בטוח שזו הטרלה. הצצתי וגיליתי שזה הוסף כאן. יסלח לי כבודו, אבל *מעולם* לא נתקלתי בכיתוב כזה על מוצרים... כל המוצרים שראיתי היה כתוב עליהם "כשר פרווה" או "kosher parve". היכן נתקלת בכיתוב כזה? דגש חזק - שיחה 05:46, 16 בינואר 2020 (IST)

שלום, שאלה טובה ומערערת זיכרון. כשאני חושב על זה, נדמה לי שכבר זמן רב לא ראיתי כיתוב כזה על גבי האריזות, וייתכן שחדלו מהשימוש בו. מובן שלא בדיתי זאת ממוחי הקודח, אבל בחיפוש שערכתי עכשיו בגוגל-תמונות מצאתי כיתוב מעין זה רק על גבי אריזה ישנה. אז נראה לי שעדיף לעדכן ולהסיר את הפסקה (״לעיתים קרובות״ זה בוודאי לא נכון כבר). Ronam20 - שיחה 10:45, 16 בינואר 2020 (IST)

יוסף המספר[עריכת קוד מקור]

שלום Ronam20
הערך נמצא בקטגוריה של חוזרים בתשובה. אולי באמת כדאי להוסיף בערך שהוא חזר בתשובה? --דוד-- Cumputer guy - שיחה - כ' בטבת ה'תש"ף, 10:18, 17 בינואר 2020 (IST)

שלום, ברור שאירוע משמעותי בביוגרפיה שלו צריך להופיע מפורשות, ולא ברמיזה עקיפה שלא בהכרח מובנת לקורא. אם אתה יודע פרטים, רצוי שתיישם. Ronam20 - שיחה 10:21, 17 בינואר 2020 (IST)
אני לא מכיר את הדמות, לכן שאלתי אותך ולא ישר הוספתי לערך. (אפשר פשוט להכניס שהוא חזר בתשובה בלי להוסיף פרטים על התהליך?) --דוד-- Cumputer guy - שיחה - כ' בטבת ה'תש"ף, 10:25, 17 בינואר 2020 (IST)
גם אני לא מכיר את הביוגרפיה שלו. פשוט היה נראה לי לא נכון הצורה שבה הדברים רמוזים. Ronam20 - שיחה 10:30, 17 בינואר 2020 (IST)
ולגבי השאלה? --דוד-- Cumputer guy - שיחה - כ' בטבת ה'תש"ף, 10:31, 17 בינואר 2020 (IST)
אם אתה יכול לאמת את הפרט הזה, אז כן, פשוט להוסיף. Ronam20 - שיחה 10:32, 17 בינואר 2020 (IST)
זה שזה בקטגוריה לא נחשב אימות, נכון? --דוד-- Cumputer guy - שיחה - כ' בטבת ה'תש"ף, 10:34, 17 בינואר 2020 (IST)
נכון. Ronam20 - שיחה 10:34, 17 בינואר 2020 (IST)
אם כך, אז הערך גם לא אמור להיות בקטגוריה של חוזרים בתשובה כל עוד זה לא כתוב בערך. --דוד-- Cumputer guy - שיחה - כ' בטבת ה'תש"ף, 10:36, 17 בינואר 2020 (IST)
ראה כאן וכאן. אפשר להוסיף. Ronam20 - שיחה 10:38, 17 בינואר 2020 (IST)

היי היי![עריכת קוד מקור]

כשאני כותב בדיונים עברית אני נוטה להישאר בעברית ו-"לעברת" שמות ומושגים. עד עכשיו פניתי אליך בתור "רונאם", אבל פתאום ראיתי שמישהו כתב "רונעם". זה יותר נכון? איתמראשפר - שיחה 09:39, 19 בינואר 2020 (IST)

היי איתמראשפר, תודה ששאלת. לא משנה לי כך או אחרת (ממילא זה כינוי בלבד), כל תעתוק מתקבל. יום טוב. Ronam20 - שיחה 10:54, 19 בינואר 2020 (IST)
סבבה, תודה איתמראשפר - שיחה 11:11, 19 בינואר 2020 (IST)

אתה לא יכול לשחזר את העריכות שלי ללא הסברים וכשאני קורא אותך לסדר בשיחה- לקרוא לזה הטרלה. נסה להסביר למה שיחזרת במקום המיועד לכך, וגם למה קראת למה שכתבתי בדף השיחה שלך הטרלה...[עריכת קוד מקור]

141.226.62.159 02:38, 20 בינואר 2020 (IST)

כל עוד אתה מזכיר שמות עורכים אחרים בצורה לא מכבדת, זו הטרלה מבחינתי, וזה יימחק. אם אתה רוצה לדבר בלי לכלכך - אפשר. Ronam20 - שיחה 02:41, 20 בינואר 2020 (IST)
אני לא הראשון שמביע התנגדות לכוחנות של ויקיפדים מסוימים שמרחיקים מכאן כל מי שהם יכולים (זה לא מרחב הערכים). תענה לעניין מה ששיחזרת לי. 141.226.62.159 02:45, 20 בינואר 2020 (IST)
שחזרתי אותך כי כתבת עובדה שגויה. זה הכול. בדוק את מקורותיך. אני מציע שאת המשך הדיון תנהל בדף השיחה של הערך, כך שעורכים נוספים יוכלו להגיב לדבריך. Ronam20 - שיחה 02:48, 20 בינואר 2020 (IST)

טאן דון[עריכת קוד מקור]

לילה טוב, על הערך יש תבנית בעבודה. אחרי שחזור חן צימבליסטה, נראה לי נכון להתייחס גם לערך זה. דוריאןDGW – Talk 03:06, 23 בינואר 2020 (IST)

דוריאן, נראה לי שכדאי להשאיר את ההחלטה למניחת התבנית (כי הוא גם לא היחיד שערך אחרי הנחת התבנית, וחלק מהעריכות אולי תורמות). בערך על חן צימבליסטה הוא רוקן את התוכן, אז השחזור היה מתבקש. לילה טוב. Ronam20 - שיחה 03:18, 23 בינואר 2020 (IST)
תודה על תשובתך. ניתן לראות כאן וכאן. כאן הדיון הרלוונטי, עם התייחסות לעריכות מועילות. תייגתי וכתבתי לתו. דוריאןDGW – Talk 03:44, 23 בינואר 2020 (IST)

לידיעה[עריכת קוד מקור]

זה נראה {{באג רימון}}. דגש חזק - שיחה 18:39, 23 בינואר 2020 (IST)

כן. שמתי לב מה כתבת בדף שיחתו. אגב, אין דרך טכנית לחסום עריכה חזותית לבעלי אינטרנט רימון (לפי טווח IP)?
Ronam20 - שיחה 18:44, 23 בינואר 2020 (IST)
גם אם הייתה זה רעיון רע. אני אישית עורך הרבה פעמים עם רימון, ובמקרים מסויימים לא יכול לערוך ערכים מסויימים.david7031שיחה • כ"ז בטבת ה'תש"ף • 18:45, 23 בינואר 2020 (IST)
התכוונתי לחסום עריכה באמצעות העורך החזותי בלבד. Ronam20 - שיחה 18:47, 23 בינואר 2020 (IST)
יש כמה בעיות עם מה שכתבת. בוא נתחיל מהשאלה הראשונה: מה יעזור טווחי IP אם מדובר על משתמשים רשומים? דגש חזק - שיחה 18:48, 23 בינואר 2020 (IST)
השאלה אם אי אפשר להסתיר את כפתור העריכה החזותית על בסיס IP גם אם המשתמש רשום. Ronam20 - שיחה 18:52, 23 בינואר 2020 (IST)
לא ידוע לי על תמיכה כזו בתוכנת מדיה־ויקי. אבל זה אולי רעיון שצריך להציע למפתחים בפבריקטור. דגש חזק - שיחה 18:55, 23 בינואר 2020 (IST)
אני מניח שנכון לעכשיו התופעה לא רחבה מספיק ולא מטרידה מספיק. Ronam20 - שיחה 19:00, 23 בינואר 2020 (IST)
אם תמצא פתרונות גאוניים כאלו לכל תקלה מערכתית, איך יצברו המנטרים עריכות לז"ה Im-yahoo.svg. חסר תקנה :-)שיחה • כ"ז בטבת ה'תש"ף • 21:45, 23 בינואר 2020 (IST)
צחוק צחוק, התחלת הדרך שלי בוויקיפדיה הייתה לצבור ז"ה בעזרת ניטור.david7031שיחה • כ"ז בטבת ה'תש"ף • 21:52, 23 בינואר 2020 (IST)
ומתוך שלא לשמה... חסר תקנה :-)שיחה • כ"ז בטבת ה'תש"ף • 21:54, 23 בינואר 2020 (IST)
לא יודע לגבי שלא לשמה, אבל אכן נשאבתי.david7031שיחה • כ"ז בטבת ה'תש"ף • 22:03, 23 בינואר 2020 (IST)
עורכים רשומים בד"כ מודעים לבעיה שיוצר הסינון שלהם, ורובם גם עורכים דרך קוד מקור, לכן לדעתי הם מהווים פחות בעיה. עיקר הבעיה מגיעה מעורכים אקראיים שמשנים מילה או פסיק ועל הדרך מוחקים תוכן מהערך. במקרה כזה גם כשמשחזרים אותם הם לא ממש מבינים למה כי במקרים רבים הסינון כלל לא מאפשר לראות את השינוי שנעשה. אני לא מסכים שהתופעה לא רחבה, נתקלתי בה (וכנראה כל אחד אחר פה) עשרות אם לא מאות פעמים. הפתרון שהוצע כאן הוא הפתרון היחיד והאולטימטיבי למצב. הוא גם נידון כבר כמה פעמים ולא זכור לי שהייתה לו התנגדות. חבל שזה לא התקדם. יחיאל - שיחה 23:46, 23 בינואר 2020 (IST)