שיחת משתמש:Ronam20

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Ronam20, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
באת כדי להישאר? • דגש חזקשיחה • כ"ז בתמוז ה'תשע"ח • 18:01, 10 ביולי 2018 (IDT)

נחיה ונראה. אולי פה ושם אבל לא נראה לי שיש לי זמן לעריכה רבה (הייתי כאן פעם לפני שנים תחת שם משתמש אחר לפרק זמן קצר והניסיון לא היה כל כך מוצלח. כוחניות-יתר בעריכות שגוזלת זמן ואנרגיה) --Ronam20 - שיחה 18:09, 10 ביולי 2018 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום Ronam20,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, • צִבְיָה, רבת הפיליפיניםשיחה • כ"ז בכסלו ה'תשע"ט 22:36, 5 בדצמבר 2018 (IST)

תודה Ronam20 - שיחה 22:39, 5 בדצמבר 2018 (IST)

ערוד (מיתולוגיה)[עריכת קוד מקור]

היי.

בהתאם לנהלים, יש להמתין כשבוע עד לנעילת הדיון והשגת קונסנזוס מקרב משתתפי הדיון.--eli - שיחה 01:09, 3 בינואר 2019 (IST)
תודה על החידוד Ronam20 - שיחה 01:10, 3 בינואר 2019 (IST)
על הכיפאק.--eli - שיחה 01:25, 3 בינואר 2019 (IST)

תיוג כותבים הרלוונטיים לדיון מסוים[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
לידיעתך, כדי לשפר את הסיכוי שכותב מסוים ישים לב להודעה שהשארת, בוויקיפדיה ניתן "לתייג" את אותו כותב, בדומה למקובל בפייסבוק. הפעולה מתבצעת באמצעות כתיבת שם המשתמש של הכותב השני. המשתמש שתוייג יקבל על כך חיווי.
אופן התיוג הוא בצורה הבאה: [[משתמש:שם משתמש]]. לדוגמה, כדי לתייג אותי ("Ldorfman"), יש להשתמש ב-[[משתמש:Ldorfman]].
יש "לחתום" בכל פעם שמתייגים, כנהוג בוויקיפדיה: באמצעות הקלדת ארבעה סימני טילדה (~~~~). ללא ה"חתימה" בסוף הדברים, התיוג לא יבוצע. בברכה, Ldorfmanשיחה 03:16, 8 בפברואר 2019 (IST)

תודה, Ldorfman, אני מודע לאפשרות התיוג (פשוט לא רציתי להטריד עם תיוג יתר. אלא שאם יצא לך להיכנס לדף תמצא את הדברים). לילה טוב. Ronam20 - שיחה 03:24, 8 בפברואר 2019 (IST)
בדף השיחה בו נפגשנו הצגת לי שאלה (לגבי מיזוג הערכים), אבל לא תייגת. במצב כזה, בין אם נשארתי בסביבה או שפרשתי למיטתי, היה סיכוי טוב שאשכח לחזור לאותו הדף כדי לבדוק אם משהו התחדש בו. מאז שיש לנו את הכלי הזה, הוא בשימוש נרחב מאוד (עד אז, באמת היינו צריכים לזכור לבדוק את כל דפי השיחה האחרונים של הדיונים בהם השתתפנו) ובבסיסו, אין בו ממש טרדה - לכל היותר, המתוייג יכול לבחור שלא להגיב לדיון, גם אם היה תיוג. בהנחה שהתיוג אכן בוצע באופן תקין, חוסר התייחסות אמנם עלול להתפרש כסוג של זלזול, אבל היה ואתה מציג שאלה כלשהי, זו דרך טובה להגדיל את הסיכוי שתקבל לה מענה תוך פרק זמן סביר. בתקווה להמשיך להשתמע בין דפי המיזם, לירון Ldorfmanשיחה 03:40, 8 בפברואר 2019 (IST)
תודה. הגיוני. לקחתי לתשומת ליבי.Ronam20 - שיחה 09:20, 8 בפברואר 2019 (IST)

בדיקת עריכה שלי[עריכת קוד מקור]

היי Ronam20. בהמשך לענייני יוונית, בעריכה זו העתקתי את המילים היווניות "על עיוור", לבושתי אינני שולט אפילו באלף-בית... אשמח אם תציץ לוודא שאין שם איזה שיבוש זועק. ראובן מ. - שיחה 18:59, 13 בפברואר 2019 (IST)

היי ראובן, גם אני לא קורא יוונית, ובדיון הקודם פשוט השתמשתי במילון ברשת (לאחר מכן גם מצאתי התייחסות לנושא בספרות שאכן אימתה את שחשבתי). התעתוק שלך בעריכה הזו נראה לי נכון (אבל אני לא הכתובת המתאימה לווידוא). Ronam20 - שיחה 21:36, 13 בפברואר 2019 (IST)
הבינותי, תודה בכל אופן. האמת היא שהערך ההוא כל כך מבולגן שכבר וויתרתי על ההתעסקות איתו, לפחות כרגע. בכל זאת אני משתדל לשמור על הפִּסקה ההיא שטרחתי ועמלתי בה, חבל לי שתימהל גם היא בתוהו ובוהו הכללי... ראובן מ. - שיחה 22:17, 13 בפברואר 2019 (IST)

כבר לא עובר אורח[עריכת קוד מקור]

Crystal Clear app Login Manager.png
שלום Ronam20,

תודה על כתיבתך בוויקיפדיה. לרשותך עומד דף המשתמש, שבו ביכולתך להציג את עצמך ואת תחומי העניין שלך. כמובן אין עניין דווקא בהצגת פרטים אישיים, תוכל להציג את עצמך בלא לחשוף פרטים אישיים. באפשרותך ליצור כעת את דף המשתמש שלך, באמצעות כניסה לדף "משתמש:Ronam20". יצירת הדף תקל על הנפגשים בעריכותיך לדעת מי עומד מולם, ותחשיב יותר את עריכותיך כוויקיפד מן המניין.

בברכה, אבי84 - שיחה 08:23, 27 בפברואר 2019 (IST)

טעות והתנצלות[עריכת קוד מקור]

ישראל, אין מושג על מה אתה שח. איזו עריכה שלי ביטלת? (ולמה אתה חושב שאפשר לבטל דברים של אחרים שלא במרחב הערכים?) אנא הבהר. Ronam20 - שיחה 01:01, 13 במרץ 2019 (IST)
צודק, התכוונתי לדף טל אוחנה, אני לא יודע למה נלחץ לי בסקריפט על דף אחר. בכל אופן שיניתי. ישראל - שיחה 14:58, 13 במרץ 2019 (IST)
ישראל, התכוונת לדף "טל אוחנה" ולביטול עריכה של משתמש אחר (אני מעולם לא ערכתי את הדף ההוא). אולי תרצה ליידע את אותו העורך. Ronam20 - שיחה 20:33, 13 במרץ 2019 (IST)
נכון, אתה צודק! אתמול ערכתי ממחשב במקום ציבורי ולא כל כך שקט, וכנראה שלכן טעיתי בין הדפים ובין המשתמשים. כולי התנצלות. רק עכשיו אני בודק ורואה. סליחה. ישראל - שיחה 20:39, 13 במרץ 2019 (IST)
בסדר גמור. לא קרה כלום. ההתנצלות התקבלה. Ronam20 - שיחה 03:20, 14 במרץ 2019 (IST)

שווארמה בשבילך![עריכת קוד מקור]

Doener berlin kraeuter.png סליחה על טעות שלי, החלפתתי אותך בטעות במשתמש אחר, אתה מוזמן לארוחת פיוס על חשבוני. ישראל - שיחה 20:40, 13 במרץ 2019 (IST)
👍. תודה Ronam20 - שיחה 03:23, 14 במרץ 2019 (IST)

פמיליזם[עריכת קוד מקור]

היי,
אנא תקן שם. הייתי בעיצומה של עריכה, וכששמרתי, זה דרס את החלפת המקור שהוספת שם. אנא הוסף מחדש. אלדדשיחה 23:38, 22 באפריל 2019 (IDT)

היי,
מדוע שחזרת אותי? ביקשתי שתוסיף את עריכתך, והסברתי שנאלצתי לדרוס... אלדדשיחה 23:39, 22 באפריל 2019 (IDT)
אלדד, סליחה, טעות שלי Ronam20 - שיחה 23:44, 22 באפריל 2019 (IDT)
קיבלתי. אלדדשיחה 23:45, 22 באפריל 2019 (IDT)

התנגדות לברית מילה[עריכת קוד מקור]

שלום (:
לפני הכל, ארצה להבהיר שמבחינתי חילוקי הדעות בדף הבירורים נשארים בגדר דיון מקצועי, ואין לראות בהם פגיעה אישית. אני מקווה שאכן לא תראה בשום דבר שם פגיעה אישית, אלא אך ורק דיון ענייני שמטרתו הבהרת עמדה נקודתית.
אשמח לראות אילו משתמשים כתבו שהם רוצים לשלול את הלגיטימציה של אדם למול את בנו, לפחות על מנת שאוכל להוסיף זאת לכלל השיקולים במקרים שבהם צריך להביא בחשבון את המצב הנתון שבו נמצאת הקהילה.
בתודה מראש ושוב ראה נא את הדברים תחומים אך ורק בגדר הדיון המקצועי, ישראל - שיחה 14:53, 2 במאי 2019 (IDT)

שלום וברכה. זה בסדר, ואני לא רואה בכך פגיעה אישית. אולי מאוחר יותר כשאתפנה, אנסה לבדוק פרטים ולצרפם. זכורני שהנתקלתי במשתמשים כאלה בדפי השיחה בערכים הרלוונטיים (אם כי כאמור, לדעתי זה לא משנה. שיהגגו כאוות נפשם). Ronam20 - שיחה 15:49, 2 במאי 2019 (IDT)
תודה, הייתי מודה לך אם היית מתייג אותי או מוצא דרך אחרת לעדכן אותי, כשתמצא את הדברים. ישראל - שיחה 15:56, 2 במאי 2019 (IDT)
ישראל, הקדשתי כמה דקות לחיפוש, ועד כה לא מצאתי תוצאות מהתקופה האחרונה, אלא רק משתמשים שכבר לא פעילים תקופה ארוכה. אמנם הם לא חסומים, ואצל אחת מהם גם מוצבת תיבת משתמש נגד מילת קטינים בדף המשתמש שלה. אבל אני לא חושב שנכון להעיר שדים מרבצם ולעורר ויכוח לא פעיל (מה עוד שלפי דעתי זכותם לכתוב את הגיגיהם גם אם זה מעצבן). אומר לך את האמת שהבירור הנוכחי מדכדך בעיניי. חופש הביטוי נעשה למשהו חסר חשיבות, ואנשים שאני רוחש להם הערכה הצביעו בקלות נגד הזכות להביע עמדה. הייתי מבין את זה אילו עיקר נימוקי החסימה היו התנהגות תוקפנית. אבל כשהחסימה באה כתגובה לדעות לא פרוגרסיביות זה מאכזב. Ronam20 - שיחה 20:54, 2 במאי 2019 (IDT)
אני מודה לך על הרצון הטוב. אני יכול להבין את נקודת הראייה שלך, ועל אחת כמה וכמה שבאופן אישי אתה אכן סבור - בניגוד למשתמשים אחרים - שחופש הביטוי אמור להיות שווה לכולם. למרות שאני רואה את הדברים מנקודת מבט שונה מעט, ואני סבור שבהתחשב במצב הנוכחי, יש דברים שצריך לחשוב לפני שמבטאים אותם, ובמקרה הצורך, יש לעשות זאת בצורה שלא תפגע באנשים אחרים. יצוין שהמקרה של נדנד הוא בעצם מכלול של כמה דברים הכולל אזהרות חוזרות ונשנות שהוא לא שעה אליהן, ואני לא חושב שיש לחסום אותו בגלל דעותיו, אלא בגלל הצורה שבה הוא ביטא אותן, לצד פעולות בעייתיות נוספות שהוא נהג לבצע באופן ממושך. בכל אופן, אין לי תלונות כלפיך ואני מכבד את זכותך לחשוב אחרת ממני. אני מציע שנסכים שלא להסכים לגבי העניין ההוא. כמו כן, לא זכור לי שנתקלתי במקרים בהם אתה התבטאת בפוגענות, ועל כך תבורך. Face-smile.svg ישראל - שיחה 22:36, 2 במאי 2019 (IDT)
ישראל, הבעיה בגישה ה"פרוגרסיבית" שהיא טוטליטארית, ולא יכולה לסבול סטייה במילימטר מהדוֹגמה. לא יכולים לקבל את האפשרות שלמישהו יש דעה אמיתית שונה משלהם אלא אם כן הוא לקה בפוביה זו או אחרת (בדרך כלל כמה פוביות במקביל). וזה מוביל לפאנטיזם קנאי ולתחושת מאבק בני האור באנשי החושך (וזהו הגורם המרכזי להסלמת המצב במאבקים בוויקפדיה - אנשים שמרגישים שהם נלחמים כנגד כוחות האופל). אני יכול לשלוף לך בקלות מקרים שבהם נדנד הביע עמדה לגיטימית (וגם צודקת) לגבי אי-החשיבות האנציקלופדית של דמות נשית זוטרה, וזכה להאשמות בגישה חשוכה ושונאת נשים. או מקרים שבהם הוא הביע את דעתו הלגיטמית (והצודקת) שרעיון ההפרדה בין מגדר למין ביולוגי הוא לכל היותר עמדה ולא עובדה וראה כעד מה נאבקו בו על כך. אז נכון שהוא היה יכול היות עדין יותר ומחושב יותר (ולפעמים פעל בצורה שאי אפשר לקבל), אבל לפעמים הוא גם היה בסדר גמור, ורק הפאנטיזם שבצד השני השחיר את פעילותו, ובגלל עיוורון הכבד של הצד שכנגד, הוא לא מסוגל להבחין בכך. עד כמה ההתנגדות להשקפותיו ודעותיו שיחקה תפקיד בהחלטת החסימה, ועד כמה משקעי עבר או גישה לא נאותה כלפי משתמשים היוותה שיקול - אי אפשר לדעת, אבל את ההנמקות אפשר לבחון, והן כמעט כולן התמקדו בדעות. Ronam20 - שיחה 23:30, 2 במאי 2019 (IDT)
מנקודת מבטי דווקא נראה שהגישה הדתית שמרנית דווקא היא דוגמטית, ולא מסוגלת לקבל את האפשרות שלמישהו יש דעה אמתית שונה משלו. אפשר לראות את זה הן בפרספקטיבה היסטורית של רדיפת מדענים בידי הכנסייה, והן בימינו כשבוחרים להתעקש על עמדות דתיות ולכפות אותן על הכלל, כמו למשל במשפט הקופים, למרות שכשבוחנים את הדברים מנקודת מבט אמפירית ואובייקטיבית, מקבלים תמונה שונה. אותו דבר קורה בסוגיות של דת ומדינה במדינת ישראל, כשהכוח הפוליטי הדתי כופה על האזרח החילוני שאין ביכולתו לממן לעצמו מונית או רכב פרטי, להימנע מנסיעה בשבת. אותו דבר קורה עם מוסד הרבנות ועם נישואים. בעוד שתומכי תח"צ בשבת או נישואין אזרחיים, אינם מבקשים לכפות על החרדי לחלל שבת, או להינשא רק לאנשים מסוימים, הצד שמנגד כופה את דעתו גם כופה. גם בנושאי המגדר, נדנד ואחרים יכולים להחזיק בדעות משלהם כמה שהם רוצים, אבל כשהם מבקשים שגם אנשים בעלי ערכים שונים משלהם, יצטרכו ליישר קו עם האג'נדות שלהם, זה כבר שונה. כאשר אדם מרגיש שהמגדר שלו שונה ממינו הביולוגי, ואנשים דתיים מעוניינים לשלול את הלגיטימציה שלו להגדיר את עצמו על פי הרגשתו, בבד בבד עם העובדה שהוא לא פוגע או מכאיב לאף אחד אחר, זוהי דוגמה מובהקת לכפייה פסולה. ישראל - שיחה 23:37, 2 במאי 2019 (IDT)
לא טענתי שהצד השמרני חף מדוגמטיות. אבל בטוטאליטריות שבהשקפה הפרוגרסיבית, ובאי היכולת לסבול דעות אחרות, קשה להתחרות. והיא הגורם העיקרי להסלמת המאבק כאן. תחושת השליחות שבמאבק למען מיגור אנשי החושך. Ronam20 - שיחה 23:53, 2 במאי 2019 (IDT)
אני חושב שבתגובתי הקודמת הקפתי מגוון של טענות, כולל את זו האחרונה. מלכתחילה אינני רואה טעם בדיונים שכאלו, כשמחד אין להם השלכה מעשית, ומאידך, הסיכוי שמישהו ישוכנע בצדקת הטענה הנגדית, הוא אפסי. גם את התגובה המדוברת, כתבתי רק בגלל מה שכתבת, ובשל העובדה שאני מכבד אותך ואני חושב שלא יהיה יפה להתעלם מטענותיך באופן מוחלט. אני מציע שבשלב הזה נסכים שלא להסכים לגבי עניין מסוים, ומבחינתי זה בסדר גמור, ואני חושב שבמקרים רבים דעה שונה היא בעייתית בערך כמו טעם שונה באוכל. כפי שמופיע בתבניות המשתמש שלי, אני אוהב לאכול מאפים מזרחיים מתוקים כמו בקלווה וכנאפה. לעומת זאת, הטעם של הבירה ממש דוחה אותי. אני לא רואה סיבה לכעוס על מישהו שאוהב את טעמה של הבירה, ומאידך כמעט אף פעם לא נתקלתי במישהו שכועס עלי שאני אוהב מתוקים מזרחיים, למרות שאני אשכנזי אסלי. אז את דעתי לגבי הנושאים שנידונו למעלה הבעתי כבר, אם יש עניין נקודתי שתרצה שאבאר ביתר דיוק, אנסה לעשות זאת. מעבר לכך, אין סיבה לנהל ויכוח סרק שאין לו שום תכלית. ישראל - שיחה 00:08, 3 במאי 2019 (IDT)

מונטה כריסטו[עריכת קוד מקור]

יש תרגום עברי ל"הרוזן ממונטה כריסטו" שמתרגם את השמות כצרפתיים ולא כבריטיים? אם לא, אולי כדאי להשאיר את הנוסח הקודם. אבי גדור - שיחה 11:47, 3 במאי 2019 (IDT)

אבי גדור, עברו שנים רבות מאז שקראתי, אבל אני זוכר בבירור שלפחות חלק מהשמות תועתקו לפי הצרפתית (זכור לי שהיה כתוב ׳וילפור׳ ולא וילפורט). גם אני זוכר קטע מהפקה טלוויזיונית שהכתוביות בה גרסו ״אדמון״ ולא ״אדמונד״ (אבל כאן לא נגעתי, כי נראה לי שבדרך כלל רגילים לתעתק אדמונד). Ronam20 - שיחה 12:24, 3 במאי 2019 (IDT)
+אם אתה מגיע למסקנה שרווח יותר התיעתוק שלא צמוד להגייה הצרפתית, אתה יכול להחזיר מבחינתי (אבל לשמור על אחידות, כי קודם הופיע בערך גם "אלברט" וגם "אלבר"). Ronam20 - שיחה 12:55, 3 במאי 2019 (IDT)
לא מספיק מכיר את כל התרגומים. שיישאר ככה. תודה על התיקונים. אבי גדור - שיחה 13:39, 3 במאי 2019 (IDT)

הערכה[עריכת קוד מקור]

רציתי להביע הערכה על הדרך שבה השתתפת בדיונים על חסימת נדנד. אתה היית לפה להרבה אנשים. דבירשיחה • ט"ז באייר ה'תשע"ט • 21:42, 20 במאי 2019 (IDT)

תודה. Ronam20 - שיחה 00:14, 22 במאי 2019 (IDT)

שם תאופורי[עריכת קוד מקור]

היי, ראיתי שביטלת אבל החזרתי בניסוח קצת יותר מדויק עם מראה מקום. מוזמן לעיין ולדון איתי בזה אם יש עדיין אי־הסכמות. מקובל? יםשיחה • י"ז באייר ה'תשע"ט • 17:21, 22 במאי 2019 (IDT)

ים זה בהחלט יותר מדויק, אשנה עוד קצת למען הבהירות והדיוק. Ronam20 - שיחה 00:21, 23 במאי 2019 (IDT)
חן חן, יישר כוחך. יםשיחה • י"ח באייר ה'תשע"ט • 08:36, 23 במאי 2019 (IDT)

מיזם תהילים עלה לאוויר![עריכת קוד מקור]

המיזם לכתיבת הערכים על מזמורי תהילים יצא לדרך. שמתי לב שאתה בעניין ונשמח מאוד אם תצטרף! יםשיחה • ב' בסיוון ה'תשע"ט • 18:24, 4 ביוני 2019 (IDT)

👍 Ronam20 - שיחה 18:40, 4 ביוני 2019 (IDT)