שיחה:קם ליה בדרבה מיניה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שינוי שם ערך[עריכת קוד מקור]

הביטוי הנכון הוא "קם ליה בדרבה מיניה" אני לא יודע איך משנים שם ערך. אודה אם מישהו יסביר לי, או לחלופין ישנה בעצמו.יאשיהו 23:24, 24 בינואר 2007 (IST)

מי הוסיף? שיערוך![עריכת קוד מקור]

הקטע שנוסף כאן, החל מ"לדעת רש"י בב"ק ע וכו', כתוב בשפה ישיבתית ולא אנציקלופדית. קשה להאמין שאדם אינטליגנט שאינו בחור ישיבה יבין את הקטע הזה, וחבל. ככלל, אין הויקי, לדעתי, ספר הלכה, ולא צריכים לכתוב את כל הדעות של הפוסקים. על זה אפשר להפנות "לקריאה נוספת" ולתת מראי מקומות. אבל אם כבר, לפחות שיהיה כתוב בשפה ברורה.יאשיהו 22:59, 15 באוקטובר 2007 (IST)

טוב. גיליתי שזה המשתמש האנונימי שברשימה. אם הקטע לא ייערך תוך שבוע, נראה לי שהוא אמור להימחק.יאשיהו 23:02, 15 באוקטובר 2007 (IST)
חס וחלילה! אם אינך רוצה לערוך בעצמך, הוסף תבנית {{עריכה}} ואל תמחק מידע שכל גרעונו הוא צורך בעריכה. דניאל צבישיחה 23:04, 17 באוקטובר 2007 (IST)

ולעניין הכללי - אמנם אין סיבה להביא את דעת כל הפוסקים, אך כמו שבערך טוב על נושא פיזיקלי הייתי מצפה לראות את דעותיהם של הפיזיקאים העיקריים שעסקו בנושא, כך הייתי מצפה לראות פה את דעותיהם של הפוסקים העיקריים, ואין דין קצות החושן כדין "חרצולי אפריים" (אם כי לגבי ה"חילוק" של "ראשי הישיבות" אני מתלבט). דניאל צבישיחה 23:41, 17 באוקטובר 2007 (IST)

מדובר בחילוק שצריך לככב ב"חבורה", אבל אין סיבה להביא אותו כאן. הפניתי לקצוה"ח ב"קריאה נוספת".יאירשיחה 17:53, 10 באפריל 2008 (IDT)

מלקות וממון[עריכת קוד מקור]

תקנתי את החלק הזה - מי שכתב אותו שכח סוגיה ערוכה וברורה במסכת כתובות, שמסיקה להלכה שגם במלקות וממון ילקה ולא ישלם, וכן פסקו להלכה כל הפוסקים.יאשיהו - שיחה 22:20, 27 במאי 2008 (IDT)

תוספת על העיקר[עריכת קוד מקור]

באופן כללי אני מאד נהנה מצורת העריכה, ברם יורשה לי להעיר: א. מאחר והעורך עצמו מציין שבפרק שלישי בכתובות עוסקת הגמרא בדברים אלו, מדוע הוא מציין כמ"מ את מס' מכות, והרי אותה דרשה נדרשת בכתובות לב ב. ב. קיצר במקום שהיה נכון להאריך במקצת, לדוגמה האם כלל זה תקף גם לגבי חיוב קרבן וממון, ראה ריטב"א עמ"ס שבועות לז א ד"ה או דילמא.