שיחת משתמש:עמד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Nimus.svg


العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, עמד, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
Steeve815‏ ○ שיחה 23:51, 16 באפריל 2019 (IDT)

תסכים לסייע לי פעם בשבוע?[עריכת קוד מקור]

לילה טובעמד,
לצערי הוטלה מגבלה על האפשרות שלי לתרום לויקיפדיה, אבל נאמר במפורש שאין כל מניעה שאבקש ממשתמש לאחר להכניס את התוכן למרחב הראשי אם התוכן בעל חשיבות בעיניו.
האם תסכים שפעם בשבוע אציג לעיונך פיסקה שלדעתי ראויה להיכלל בערך מסויים, וככל שהיא (או חלק ממנה) יהיה בעל חשיבות בעיניך - תכניס אותה בעצמך לאותו ערך?
תודה ובשורות טובות! בן נחום - שיחה 22:55, 6 באפריל 2020 (IDT)

האם מדובר על משהו קבוע? אם כן, אני חושש שלא אוכל לעזור לך, כיוון שאני לא פעיל קבוע בויקיפדיה אלא רק בחופשים. עמד - שיחה 23:03, 6 באפריל 2020 (IDT)

דיונים בנושא שמות ערכים[עריכת קוד מקור]

אם ברצונך לשנות שמות ערכים (או באופן כללי לפתוח דיון בנוגע לשם ערך), עליך להציב בדף השיחה בפסקת הדיון הרלבנטי תבנית {{שינוי שם}}. כך לדיון יהיה תוקף. קיץ בריא, דגש חזק - שיחה 05:27, 16 באפריל 2020 (IDT)

SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! עמד - שיחה 11:23, 16 באפריל 2020 (IDT)

בראוניס בשבילך![עריכת קוד מקור]

Brownie transparent.png על הפעילות התורמת שלך באתר. Face-smile.svg המלך הכחולשלח לי הודעה! 16:10, 19 באפריל 2020 (IDT)
המלך הכחול, SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! על הפרגון! (רק חבל שאני לא אוהב עוגות בראוניס... קריצה) עמד - שיחה 20:46, 19 באפריל 2020 (IDT)
Eq it-na pizza-margherita sep2005 sml-2.png זה יעזור? 😂 המלך הכחולשלח לי הודעה! 20:54, 19 באפריל 2020 (IDT)
כן, תודה רבה! כמה עולה המשלוח? קריצה עמד - שיחה 20:58, 19 באפריל 2020 (IDT)
אין לי מושג...תבנית:בעלי ידע/ מחירי פיצות? 😂 המלך הכחולשלח לי הודעה! 21:05, 19 באפריל 2020 (IDT)
בנתיים יש תבנית ריקה בשם תבנית:בעלי ידע/מזון. בכל מקרה נראה לי שבגלל הקרונה תאלץ להשאיר את הפיצה אצלך... 😂 עמד - שיחה 21:10, 19 באפריל 2020 (IDT)

אברהם ישעיהו הבר[עריכת קוד מקור]

5nazirah.png


שלום עמד, ותודה על תרומתך לוויקיפדיה!

ערכת את הערך אברהם ישעיהו הבר והֵמַרת תאריך עברי ללועזי או להפך. תרגום זה (כאשר אין מקור אמין לתוצאה) עלול בסבירות גבוהה יחסית להיות שגוי מכיוון שמפנה התאריכים אינו זהה. מסיבה זו, בוטלה עריכתך. באפשרותך לקרוא על כך עוד בדף ויקיפדיה:המרת תאריכים.

אשמח לעזור לך בשאלות נוספות.
דגש חזק - שיחה 23:29, 27 באפריל 2020 (IDT)

דגש חזק, לא כ"כ הבנתי את כוונתך. מה שאני עשיתי זה חיפוש בגוגל "אברהם ישעיהו הבר", ובראש התוצאות היה ריבוע מידע קטן עם הכותרת "אברהם ישעיהו הבר", שם היה כתוב "תאריך לידה : 25 בפברואר 1965". אתה מוזמן לנסות. זה לא נחשב מקור אמין? Amiel - שיחה - קבלו את פניהם של משתמשים חדשים! 00:14, 28 באפריל 2020 (IDT)
אז הסתמכת על חיפוש גוגל? עוד יותר גרוע. זה לא מקור קביל. דגש חזק - שיחה 00:15, 28 באפריל 2020 (IDT)
למה? מה המקור של גוגל? Amiel - שיחה - קבלו את פניהם של משתמשים חדשים! 00:15, 28 באפריל 2020 (IDT)
זו השאלה שהיה צריך לשאול לפני שמכניסים, לא אחרי... דגש חזק - שיחה 00:21, 28 באפריל 2020 (IDT)
מצטער, לא ידעתי. Amiel - שיחה - קבלו את פניהם של משתמשים חדשים! 00:23, 28 באפריל 2020 (IDT)
ידע אישי נחשב מקור? (אני מכיר קרובי משפחה שלו ואני יכול לשאול אותם). Amiel - שיחה - קבלו את פניהם של משתמשים חדשים! 00:25, 28 באפריל 2020 (IDT)
קרובי משפחה זה מידע אמין (הוא לא מקור "קביל", אבל אנחנו מקבלים מידע גם בלי מקור, בעיקר במקרים כאלו. מקורות כאלו רצוי להביא בדף השיחה לטובת העורכים הבאים). אבל שים לב, שגם הם פעמים רבות מכירים רק את תאריך הלידה העברי (קשה לי להאמין שאם תשאל מי מבני משפחתי, אולי מלבד אימי, מה התאריך הלועזי שבו נולדתי, הם יידעו להגיד).david7031שיחה • ד' באייר ה'תש"ף • 08:07, 28 באפריל 2020 (IDT)

עזרה ראשונה - דף שיחה ויקיפדיה על רגל אחת[עריכת קוד מקור]

שלום לך קיבלתי ממך ברכת ברוכים הבאים - תודה על כך אשמח לדעת למשל איך ראית שהצטרפתי לויקיפדיה ושכבר הוספתי משהו אשמח מאוד אם תוכל לתת לי הספר על רגל אחת מהם דפי השיחה וכל הדברים הנלווים להיותי חבר בויקיפדיה בינתיים אני יודע רק איך לערוך או לכתוב ערכים שזה כמובן העיקר תודה לך. הערות - שיחה 15:39, 3 במאי 2020 (IDT)

שלום הערות, קודם כל, אני עצמי לא כל כך ותיק בויקיפדיה, ויש עורכים הרבה יותר ותיקים ומנוסים ממני. נרשמתי לפני שנה וחצי, ואני פעיל ברמה גבוהה רק חודשיים. לעומת זאת, ברשימת המשתמשים הפעילים אתה יכול למצוא משתמשים שפעילים כבר יותר מעשר שנים, עם עשרות אלפי עריכות. בכל מקרה, אני שמח לעזור ולספר מה שאני יודע על ויקיפדיה.

ישנם בויקיפדיה כמה "מרחבי שם" - סוגי דפים. ישנו המרחב הראשי, בו נמצאים כל הדפים ללא שום תחילית (למשל הדף רבי עקיבא הוא דף במרחב הראשי). ישנו מרחב משתמש, בו כל דפים מתחילים ב"משתמש" ונקודותיים, למשל משתמש:עמד (אין רווח בין הנקודותיים לשם הדף). מרחב המשתמש הוא מרחב פרטי שהמשתמש יכול לערוך לבד וליצור שם טיוטות או דפי עזר, ללא כל הפרעה (אסור לערוך דפי משתמש של אחרים ללא רשות או סיבה מיוחדת). ישנו גם מרחב "טיוטה" (למשל טיוטה:תולדות ישמעאל) בו גם עורכים אחרים יכולים להשתתף בעריכה, וישנם מרחבים רבים נוספים (קטגוריה:תנאים, תבנית:ברוך הבא, ויקיפדיה:דלפק יעוץ. ראה גם את הדף עזרה:מרחב שם בו יש רשימה של כל מרחבי השם בויקיפדיה). לכל דף בכל מרחב כלשהו ישנו גם דף שיחה (שיחה:רבי עקיבא, שיחת קטגוריה:תנאים, שיחת טיוטה:תולדות ישמעאל, ועוד). דפי השיחה של משתמשים משמשים לפניות, שאלות, ובקשות ממשתמשים. דפי שיחה של ערכים, טיוטות או קטגוריות משמשים לדיונים, על תוכן הערך, על חשיבותו האנציקלופדית, ועל משפטים השנויים במחלוקת (ראה למשל את הדיון המייגע בשיחה:מאיר מאזוז#קורונהFace-smile.svg). בסוף תגובה הנרשמת בדפי השיחה צריך לחתום (ואם שכחת אז אתה יכול לחתום גם אחר כך) על ידי ארבעה סימני טילדה, כך: ~~~~.

רוב המרחבים ניתנים לעריכה על ידי כל הויקיפדים, ומרחבים מועטים מוגבלים רק לעריכת מפעילים ועורכי ממשק. ישנו מרחב "מיוחד", בו קיים מידע המתעדכן אוטומטית על ידי המחשב, ואפשר לשאוב בו מידע על הפעילות בויקיפדיה ולנטר את השינויים האחרונים. בראש כל דף בויקיפדיה, ישנה בצד שמאל לשונית "גרסאות קודמות" המובילה לדף המיוחד שבו יש רשימה של כל הגרסאות הקודמות של הדף, הזמן שבו כל גרסה נכתבה, תקציר השינויים שנעשו בכל פעם, ושמות העורכים שיצרו את הגרסאות האלו. ישנו גם הדף מיוחד:שינויים אחרונים המרכז את כל השינויים שנעשו בדקות האחרונות בויקיפדיה. לכל משתמש ישנו גם הדף מיוחד:רשימת המעקב שגלוי רק לעיניו, ובו הוא יכול לראות את השינויים שנעשו בדפים אחריהם הוא עוקב. על מנת להוסיף דף לרשימת המעקב, ישיש ללחוץ על סימון הכוכב הנמצא ליד לשונית הגרסאות הקודמות, או לערוך את רשימת המעקב בדף מיוחד:עריכת רשימת המעקב. חוץ מדפים אלו, ישנו גם הדף מיוחד:יומנים, שם ניתן לראות יומני יצירת דפים, מחיקת דפים, רישום משתמשים ועוד. בדפים כאלו, המנטרים את השינויים או מראים את רשימת המשתמשים, ליד כל שם משתמש נמצאים שני קישורים: אחד מקשר לדף השיחה שלו, ואחד לדף התרומות שלו, אפשר לראות את תרומות המשתמש גם דרך הדף מיוחד:תרומות המשתמש והזנת שם המתשמש.

אני מקווה שעניתי על שתי השאלות הראשונות שלך כראוי בלי לגוש יותר מדי. בקשר לשאלה השלישית - להסביר "מה נלווה להיותך חבר בויקיפדיה" זה שאלה מאד כללית. ישנם דפי עזרה רבים מאד ואי אפשר לתמצת את כולם בכמה שורות. אשמח לענות על שאלות נוספות שלך, אם יהיו ממוקדות ואדע מה מתבקש ממני לענות... Amiel - שיחה - קבלו את פניהם של משתמשים חדשים! 14:20, 3 במאי 2020 (IDT)

אנא המנע מלברך כותבים בצעדיהם הראשונים ממש[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
הנוהג בוויקיפדיה העברית הוא למקם ברכת "ברוך הבא", באמצעות התבנית המוכרת לך, רק לאחר שכותב ביצע כמות סבירה של עריכות - לא לאחר שתיים-שלוש ברצף. יש לכך חשיבות מסוימת בתהליך הניטור. אנא הקפד על כך מעתה. בברכת לילה טוב, Ldorfmanשיחה 02:13, 4 במאי 2020 (IDT)

העברה לטיוטה[עריכת קוד מקור]

שלום, לא נכון להעביר ערכים כאלה לטיוטה. זה קצרמר הבלים ונכון להגיש בקשה למחיקה מהירה (במקרה הנוכחי זה גם נכתב על ידי טרול סדרתי). Ronam20 - שיחה 02:23, 7 במאי 2020 (IDT)

סליחה, חשבתי שאולי מדובר בערך אמיתי שרק צריך קצת עבודה. בפעמים הבאות אשתדל לבדוק טוב יותר במה מדובר. Amiel - שיחה - קבלו את פניהם של משתמשים חדשים! 02:26, 7 במאי 2020 (IDT)
Symbol thumbs upcolor.png (ערך של שורה אחת – תמיד למחיקה מהירה, אפילו במקרים שהתוכן סביר וק"ו...). ובהזדמנות זו, יישר כוח על עריכותיך הרבות. Ronam20 - שיחה 02:28, 7 במאי 2020 (IDT)

אוצר הספרים היהודי השיתופי[עריכת קוד מקור]

אחלה אתר, אבל נאלצתי לבטל את הקישור שהכנסת לדף נתיבות המשפט, כי משהו שם לא תקין, אנא בדוק את התבנית, ואם הכנסת אותה לדפים אחרים, גם אותם, ורק אחר כך החזר את הקישורים. תודה ובהצלחה רבה כאן. איי הים - שיחה 22:56, 17 במאי 2020 (IDT)

נראה לי שתיקנתי. פשוט הקישור לא היה נכון והפנה לדף הלא נכון. עמד - שיחה 23:03, 17 במאי 2020 (IDT)

זמן פורה![עריכת קוד מקור]

בהצלחה! ;) דגש חזק - שיחה 09:07, 19 במאי 2020 (IDT)

מצטרף לאיחול! שיהיה לך המון בהצלחה ותודה על כל העזרה! שלמה - שיחה - הֲפךְֹ בָּהּ וַהֲפךְֹ בָּהּ, דְּכלָֹּא בָהּ! 19:54, 19 במאי 2020 (IDT)

הטילדה הרביעית - גיליון חדש![עריכת קוד מקור]

טילדה חדשה יצאה ממכבש הדפוס! הטילדה הרביעית חוזרת עם שאלות, מפגשים ותובנות חדשות
דבר העורך • ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת - תחרות כתיבת ערכים • ראיון עם מפעיל מערכת • פורטלים • סודוקו • תשבץ • קצרמרי אקטואליה • מיזם יחסי החוץ • מיזם בית ספר ויקיפדיה • מפגש חורף 2020 • קרב איגרוף • טור אישי • ויקימימז • תפזורת • תמונות חדשות

HatildaHarviit-chrom.png


הארי פוטר 73 - שיחה - הטילדה הרביעית - מיזם העיטור השבועי 18:12, 31 במאי 2020 (IDT)