שיחה:רקפת אמסלם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הבהרת חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

חשיבותו האנציקלופדית של הערך אינה מובהרת בו, לדעתי. בפרט, הערך אינו עומד בקריטריונים ליצירת ערכים אודות זמרים הקיימים בויקיפדיה. יוניון ג'ק - שיחה 13:48, 1 בדצמבר 2017 (IST)

אין לי דעה על כך, רק אציין כי מצאתי אותה פעמיים בערכים אחרים (ראה דפים המקושרים). קפקא, GHA, שני אבנשטיין, netanel488, Shaun The Sheep, Lostam, Shayshal2 (מוזיקה ישראלית)‏בעלי הידע במוזיקה, נא חוו דעתכם. קובץ על ידשיחה ♦ 15:14, 1 בדצמבר 2017 (IST)
הוספתי קישורים חיצוניים לערך ואני מחפש את הקישור לאלבום שקיים על מנת להוסיף גם אותו. הזמרת רקפת מוערכת ומוכרת אשתדל לעבות את הערך עד כמה שניתן Davidsheffer1 - שיחה 13:27, 3 בדצמבר 2017 (IST)
יוניון שלום, הוספתי בנוסף לקישורים החיצוניים גם את האלבום "יחד שבטי ישראל" האם יש צורך בקישורים נוספים או האם יש בעיות טכניות בערך למען ידיעתי בהוספת ערכים בעתיד - בנוסך העברתי את שיתופי פעולה תחת קישורים חצוניים - האם זה תקין...אנא עדכן אותי Davidsheffer1 - שיחה 13:51, 3 בדצמבר 2017 (IST)
לא התרשמתי שקיימת חשיבות אנציקלופדית לערך זה. וידרסקייווקר - שיחה 14:39, 3 בדצמבר 2017 (IST)
וידרסקייווקר: נימוק בבקשה...Davidsheffer1 - שיחה 14:49, 3 בדצמבר 2017 (IST)
קראתי את הערך ולא התרשמתי שהוא חשוב מספיק מבחינה אנציקלופדית. וידרסקייווקר - שיחה 15:05, 3 בדצמבר 2017 (IST)
מדוע? הרי האשה יוצרת ישראלית אשר הוציאה אלבום, משתפת פעולה עם יוצרים חשובים נוספים כגון שלמה בר ומופיעה ברחבי הארץ, פעילה חברתית נצר למשפחת שבבו ומופיעה בשלל כתבות שבניהן כתבות בעיתון "הארץ". הייתי רוצה לשמוע תשובה קונקרטית שתעזור לנסח ערך לטובת תיעוד הזמרת הנ"ל, אנא עזור לי מנסיונך במאמץ זה Davidsheffer1 - שיחה 15:33, 3 בדצמבר 2017 (IST)
מרשימת הדברים שמנית עולה הרושם שמדובר באישה רבת כישרון ופעלים, אך לא במסגרת הקריטריונים ליצירת ערכים אודות זמרים, כפי שציין ג'ק. וידרסקייווקר - שיחה 16:41, 3 בדצמבר 2017 (IST)
הקריטריון הוא: להקות וזמרים: ויקיפדיה העברית אימצה את הכלל לפיו להקה או זמר לא יהיו זכאים לערך טרם הוצאת אלבום אחד לפחות הנמכר באופן מסחרי. האלבום יחד שבטי ישראל שלה מופיע למכירה בשלוש קישורים שונים כולל ITUNES האם להוסיף את הקישור? פשוט ניראה לי אובר מיסחרי
להבנתי, ב-"באופן מסחרי" הכוונה היא גם להיקף המכירות. אם יש לך קישור למידע אודות היקף מכירות משמעותי של האלבום או דרך אחרת לבסס מידע כזה, יש בכך לסייע להבהרת החשיבות של הערך. וידרסקייווקר - שיחה 19:40, 3 בדצמבר 2017 (IST)
הבאתי לשולחן העריכה את המיטב שיכולתי שכן אין לי גישה למקורות כמות המכירות של אלבומה של זמרת כזאת או אחרת אלא רק מידע זמין וקיים. "מסחרי" הוא נסחר הכוונה מוצא למכירה במקומות מוכרים כגון חנויות אינטרנט כגון אייטונס לדוגמה או כל פורום רישמי ... הבאתי על הכתב את המקסימום על מנת שיוצרת זו שהוציאה אלבום ועל פועליה נכתבו כתבות אשר מאשרות את פעילותה הענפה. רקפת מוכרת ברשתות החברתיות משתתפת בפסטיבלים מוזיקליים וכן מקושרת בערכים נוספים בוויקי ברמת שיתופי פעולה בעולם הזמר,הערך אינו יתום וכולו מוקדש לפועלה כ ----זמרת---- הערך ראוי להיות מוכר לפי מיטב הבנתי .אני מקווה לטובת ההגינות ונכונת התיעוד בוויקיפדיה , שהערך יתקבל בברכה. אני מודה לכם על שיתוף הפעולה על כל החלטה שלא תהיה. אם ישנם חלקים בעייתיים בערך... אשמח לתקנם Davidsheffer1 - שיחה 21:15, 3 בדצמבר 2017 (IST)
האם ידוע לך איזו חברה הפיקה את האלבום? או שהוא יצא במימון עצמי של אמסלם? כמו כן, בכתבה מעיתון הארץ מוזכר אלבום שני, ידוע לך משהו על האלבום הזה? האם הוא יצא כבר? באיזו מסגרת? הרחבה על פרטים אלו יכולה לדעתי להבהיר את חשיבות הערך. וידרסקייווקר - שיחה 10:20, 4 בדצמבר 2017 (IST)

שוב אסכם את ההתנהלות בתור כותב חדש בוויקי, עשיתי את המיטב להביא את כל המידע לגבי הזמרת הנ"ל בהקפדה על כל הנהלים של וויקפדיה (עד כמה שניתן בעזרת מידע הזמין ברשת ובעיתונות). לא צריך להיות מומחה על מנת להבין שאכן רקפת אמסלם היא זמרת ויוצרת ישראלית מוכרת. השאלה שעולה היא מה ההתעניינות האישית שלך בנושא ומדוע אחרי עבודה רבה שהושקעה באיסוף והנגשת המידע אשר מאשרת את חשיבותו של הערך, אנחנו עדיין בדיונים מעמיקים בשאלה "האם היא זמרת ישראלית מוכרת או לא". בכבוד רב אשמח לתשובה עניינית שמסתמכת על הנהלים הכתובים ולא על שיקול דעת או דעה כזו או אחרת Davidsheffer1 - שיחה 13:52, 4 בדצמבר 2017 (IST)

צר לי אבל התשובה שלי נסמכת אך ורק על שיקול דעתי. יחד עם זאת, אני חושב שהיא עניינית. וידרסקייווקר - שיחה 14:27, 4 בדצמבר 2017 (IST)
מודה לך על הכנות ידידי. אשמח אם תוכלו בתור עורכים ותיקים לתת לי קצת הכוונה על מנת אוכל להשתפר בכתיבת הערכים ולתת מענה לדרישות שאינן מופיעות בנהלי וויקפדיה הכתובים דהיינו מה שניראה כ"התורה שבעל פה" פניתי לבקשה לחונכות אבל כרגע ללא מענה.Davidsheffer1 - שיחה
קפקא, GHA, שני אבנשטיין, netanel488, Shaun The Sheep, Lostam, Shayshal2 (מוזיקה ישראלית)‏בעלי הידע במוזיקה דעתכם בנושא זה?Davidsheffer1 - שיחה 14:52, 4 בדצמבר 2017 (IST)
הערך גבולי מבחינת חשיבותו האנצי'. לצורך הבהרת החשיבות חשוב להבין (ואולי גם לכתוב בערך) איזו חברה הפיקה את האלבום ואיפה נכתבו ביקורות עליו. בחיפוש מהיר בגוגל לא מצאתי, אבל אולי כותב הערך מכיר. Shayshal2 - שיחה 17:21, 4 בדצמבר 2017 (IST)
לאחר בדיקה בנושא.. האלבום הופק במימון עצמי ולא נכתבו עליו ביקורת אך הוא מוצע למכירה באתרים כגון ITUNES, אמזון, בנדקמפ ומוזכר בכתבה בעיתון הארץ. אמשיך לחקור את הנושאDavidsheffer1 - שיחה 17:27, 4 בדצמבר 2017 (IST)
אם כך לדעתי אין חשיבות אנציקלודית כרגע. מציע לשמור את הערך אצלך בארגז החול ובתקווה בקרוב יעמוד ברף החשיבות. Shayshal2 - שיחה 17:48, 4 בדצמבר 2017 (IST)
האם קהילת וויקפדיה הישראלית בעצם אומרת בזאת שאמנית ישראלית שהוציאה אלבום במימון עצמי ולא נכתבה עליו ביקורת אינה זכאית לערך בוויקפדיה? וזאת למרות שהיא מוכרת בישראל בעיתונות כזמרת פעילה... לא אתעקש על הערך אבל ניראה לי תמוה Davidsheffer1 - שיחה 18:07, 4 בדצמבר 2017 (IST)
רק לשם העניין. מהו רף החשיבות?Davidsheffer1 - שיחה 18:14, 4 בדצמבר 2017 (IST)
ראה כאן Nirvadel - שיחה 18:17, 4 בדצמבר 2017 (IST)
קראתי. מספר פעמים. היה דיון מה הוא אלבום מסחרי. אלבום שנמכר ברשת אינו מסחרי? בנוסף האמנית מוזכרת בשני ערכים נוספים אני מבין שהקריטריון עומד על נושא האלבום אמשיך לעקוב אחר העניין. באמת איני מבין את הבעיה בנושא הערך אבל קטונתיDavidsheffer1 - שיחה 18:23, 4 בדצמבר 2017 (IST)
Shayshal2 Nirvadel קראתם את הערך? עקבתם אחר הקישורים?Davidsheffer1 - שיחה 18:39, 4 בדצמבר 2017 (IST)
קראתי את הערך. הבעיה היא שאין מידע על מכירות של אלבומה או אלבומיה, מה גם שיצאו בהוצאה עצמית. אפשר להתגבר על כך באמצעות הופעותיה, אך אני לא מצאתי שהיא מופיעה לבד במקומות חשובים. אם תצליח להביא מידע הנוגע לכך שהיא מופיעה במקומות גדולים, שאנשים מוכנים להוציא מחיר כרטיס על הופעותיה, זה יכול לעזור להוכיח שהיא ראויה לערך. 18:43, 4 בדצמבר 2017 (IST)
את הערך כתבתי לאחר שנכחתי בהופעה של רקפת בפני 400 איש באולם מלא בבית הקונפדרציה בירושלים. חקרתי את פועלה ושהבנתי שמדובר בזמרת מוכרת שמופיעה בפסטיבלים בקביעות כבר למעלה חמש שנים ברחבי הארץ. ויוצרת עם אמנים כגון שלמה בר ויאיר דלאל ומתועדת באינטרנט ובעיתונות, בדקתי את הקריטריונים, התרשמתי מדפים של אמנים אחרים,עשיתי את המחקר וראיתי לנכון לכתוב את הערך. אם היה מדובר בזמרת מתחילה לא הייתי טורח. מחקר נוסף מראה שהיא מופיעה בקביעות בבית הקונפדרציהDavidsheffer1 - שיחה 18:52, 4 בדצמבר 2017 (IST)
אוקיי, שוכנעתי לתמוך בחשיבות הערך, לאחר שבחיפוש בגוגל מצאתי שהיא סוגרת קופה כלומר מוכרת כרטיסים לקהל הרחב, השתתפה בפסטיבל שירת הים בו היא הייתה הזמר המארח (את שלמה בר), ועיון בדף הפייסבוק שלה שמראה על פעילות מספקת. תנסה להכניס לתוך הערך את הפסטיבלים הבולטים בהם הופיעה, משום שמי שמנסה להבין אם יש חשיבות, לא מבין זאת מגוף הערך. Nirvadel - שיחה 20:17, 4 בדצמבר 2017 (IST)
Nirvadel, מודה לך על ההתעניינות והתשובה המנומקת. אדאג לסדר את הקישורים להופעותיה בצורה המשקפת את חשיבותם ואציין בנוסף את האמנים המשתתפים (כאשר חשיבותם מוזכרת גם היא בוויקפדיה אצור את הקישור הפנימי בפורמט שהצעת (שלמה בר לדוגמא)). אשתדל לתמצת את האירועים הפחות משמעותיים ברמת שיתופי הפעולה על מנת לא "להציף" את הערך.Davidsheffer1 - שיחה 20:43, 4 בדצמבר 2017 (IST)
חברים יקרים, לאחר מאמץ על אני מקווה שהצלחתי לקלוע ערך זה בצורה שתאפשר לו להתנוסס בנחת בין הערכים האחרים בויקיפדיה. אנא עיזרו לי לתת את הכוונונים האחרונים.Davidsheffer1 - שיחה 19:52, 5 בדצמבר 2017 (IST)
ראשית, אני חושב שתרומתך לוויקיפדיה והמאמץ שהשקעת בערך ראויים להערכה ללא קשר לחשיבות הנושא. באופן אישי אני לא חושב שהערך חשוב מבחינה אנציקלופדית, אבל זו רק דעתי. היות וNirvadel הביע תמיכה מנומקת בהשארתו אני מניח שאכן ישאר. וידרסקייווקר - שיחה 11:18, 6 בדצמבר 2017 (IST)
הורדתי כמה שורות מהערך, כדי שיתאים יותר לויקיפדיה, לדוגמא לא צריך לכתוב הסרט המוערך, מספיק לכתוב את שמו ולשים וקישור אם יש. גם פחות חשוב מה היא חושבת וכדומה. Nirvadel - שיחה 14:18, 6 בדצמבר 2017 (IST)
להשאיר. מלבד שאר הדברים שצויינו לעיל ומקנים לערך חשיבות, לזמרת ששרה במגוון שפות, לדעתי ישנה חשיבות. Ralph747 - שיחה 01:48, 7 בדצמבר 2017 (IST)
Nirvadel רצחת את תוכן הערך העברת אותו במכונת הלחם שלך שילחתם בו את הרובוטים והפכתם אותו לסנדביץ' ארוז היטב עטוף בניילון מוכן למכירה על המדף בשופרסל. דל וחסר מעוף. שאפו :) לערך הייתה חשיבות עם או בלי עריכה וביססנו שאיני עושה זאת בתשלום. אני מתחיל לתהות היכן נמצא פה באמת ארגז החול והיכן נמצא מרחב הערכים :)לא בכעס כמובן , בקריצה. נתראה בערך הבא :)Davidsheffer1 - שיחה 15:33, 7 בדצמבר 2017 (IST)
איזו הורדה לדעתך הייתה מיותרת, ומדוע? Nirvadel - שיחה 16:30, 7 בדצמבר 2017 (IST)
עזוב מן, הערך ניראה לא רע וכולנו השקענו מלא אנרגיה. בוא נתקדם. הצלחתי גם לתפוס את רקפת אמסלם בפייסבוק שתעלה תמונה שלה ושל האלבום לויקינדיה ותשלח אישור. תודה על העזרה בעריכה. מעריך מאוד למדתי הרבהDavidsheffer1 - שיחה 19:47, 7 בדצמבר 2017 (IST)