משתמש:PurpleBuffalo

  מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
  תיבות משתמש
  Dubied, Henri Edouard.jpg משתמש זה הוא אב מאושר
  Noia 64 apps karm.svg

  משתמש זה נמצא בוויקיפדיה במשך
  16 שנים, 7 חודשים ו־25 ימים.

  Delta-shield.png משתמש זה תורם באומץ לערכים על מסע בין כוכבים כפי שאף אחד עוד לא תרם
  HakoachSoccerBall.png משתמש זה אוהד את הכח רמת גן
  User boxes.PNG משתמש זה יצר את התיבות הבאות: משתמש הכח רמת גן
  Trumat Evarim.PNG משתמש זה ציווה כי לאחר מותו
  ייתרמו איבריו להשתלה. (מי עוד תורם?)
  Finger-Picking-Technik.jpg משתמש זה יודע לנגן בגיטרה בס
  פאקמן פונה שמאלה.svg משתמש זה תומך בגישת לא אוכל לא שותה.
  Admin mop.PNG משתמש זה הוא אחד מבין 28 מפעילי המערכת בוויקיפדיה העברית. (אימות)
  Royalty Barnstar Hires.png משתמש זה זכה בעיטור "עורך השבוע" והיה עורך השבוע
  תאו הארגמן
  תאו הארגמן
  תאו הארגמן
  תקופת הפעילות 5 ביוני, 2006 – הווה

  יודע המון על הכל, וכלום על המון.

  קצת על ההיסטוריה הויקיפדית שלי

  הצטרפתי לויקיפדיה ב-5 ביוני, 2006. יצרתי את הקצרמר מונוגמיה שלא היה קיים בזמנו מאחר והקצרמר הקודם הועבר אחר כבוד לויקימילון מסיבה שטרם הצלחתי לעמוד עליה. הערך הנוכחי מתבסס עדיין על אותו קצרמר שכתבתי (וגם על קודמו), אם כי קשה לזהות אותו שם בפנים.

  את השנים הבאות ביליתי בעריכות קטנות, מזדמנות ולא רציפות של ערכים שונים.

  ב-21 בנובמבר 2010 יצרתי את הערך הראשון שלי, ועוד משהו.... גם הערך הבא היה קשור לסדרת מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, אם כי באופן עקיף.

  ב-23 במאי 2012 התחיל הכל באמת. כתבתי את הערך כתב הוצאה לאור כהכנה לערך שרציתי באמת, ציקלון הזכרונות. שני הערכים הועמדו להצבעת חשיבות כשהערך של כתב עבר את הרף, וציקלון הזכרונות, לצערי, לא. הצבעת החשיבות וכל מה שבא אחריה גרמו לי להעריך פתאום מחדש את המיזם כולו, את הנפשות הפועלות מאחוריו, את הפוליטיקות הפנימיות, את המנהגים, את החוקים ואת התרבות הוירטואלית שנוצרה לי כאן מתחת לאף. פתאום רציתי נורא להיות חלק מזה.

  זה לקח קצת זמן, אבל ב-9 באוגוסט 2012, קצת אחרי שפרסמתי ערך נוסף בתחום הספרות, פרסמתי את הערך טרנטולה אדומת ברכיים מקסיקנית. מכאן והלאה כבר הייתי מכור. תוך פחות מחודש כבר הייתי ויקיפד בעל זכות הצבעה וב-6 בספטמבר כבר הוגדרתי כמשתמש אמין. רק בערך ה-20 שכתבתי, כריסטין (ספר) חזרתי לתחום הספרות שהייתי משוכנע שיהיה התחום העיקרי שלי. מרבית הערכים שכתבתי בין לבין היו בתחום הטבע.

  ב-16 באוגוסט 2015 קיבלתי הרשאות מנטר, לאחר ש"נתתי עבודה" בתחום, וב-17 בספטמבר 2021 נבחרתי לתפקיד מפעיל מערכת לאחר הצבעה :)

  ב-24 בספטמבר 2012 לאור פנייה שלי לאקדמיה ללשון העברית, החליטה האקדמיה לתת שם עברי לעכביש מברישימון הערבה, ולשני מינים נוספים באותו סוג שעד אז היו מוכרים רק בשם המדעי שלהם. קשה לתאר כמה סיפוק זה גרם לי להרגיש... מעתה אני הוא הסנדק של המברישימונים באשר הם.

  תחומי העניין שלי השתנו לא מעט במהלך השנים. מספרות וטבע עברתי לקולנוע, בדגש על סרטי דיסני (כל ערכי סרטי דיסני בין השנים 2016 ל-2022 נכתבו על ידי, והיד עוד נטויה), ולטלוויזיה (בדגש על "מסע בין כוכבים", אהבתי הגדולה), ולאחר מכן למוזיקת מטאל. נכון לכתיבת שורות אלה כבר כתבתי למעלה כ-190 ערכים שחלקם זכו למאות אלפי צפיות וחלקם מעניינים רק קומץ של משתמשים.

  כחלק מהשינוי הזה, בי, בתחומי העניין שלי, בסגנון העריכה שלי ובמיזם בכלל, בפברואר 2022 החלטתי שהגיע הזמן להתחדש בשם משתמש חדש, זנחתי את המותג שהיה מזוהה איתי לאנחות, ועברתי לשם המשתמש הנוכחי. לסקרנים, תאו הארגמןגרמנית: Purpurbüffel, אבל למען הנוחות השתמשתי בשמו באנגלית), הוא בעל חיים שמופיע בספר האהוב עלי בכל הזמנים, "הסיפור שאינו נגמר".

  זרם תודעה בענייני ויקיפדיה

  באופן כללי אני תומך בגישת "לא אוכל לא שותה", אבל בגבולות הסביר. לא כל מושג או אדם ראוי לקבל ערך ויקיפדי. בעברי נפגשתי עם פרס (שלא הביט בי אפילו), רבין (שאמר לי "שלום" ועניתי לו בחזרה "שלום שלום"), ברק (ראיתי אותו מרחוק), לבני (בחוג בית), ליפקין-שחק (גם בחוג בית), כמה חברי כנסת ושרים (שסידרתי להם טלפונים סלולאריים) וחוץ מזה שמיר היה בברית שלי והביא לי סלקל. לאור כל אלה אני מתייחס בחשדנות להצהרות של כותבי ערכים מטעם עצמם על התרועעות עם כל מיני אח"מים במטרה להצדיק ערכים על עצמם.

  חלק לא מבוטל מהערכים שכתבתי הם בנושאים איזוטריים יחסית. הסיבה היא כפולה:

  א. הם מעניינים אותי.
  ב. נושאים מרכזיים ומתוקשרים הם כאלה שלדוברי העברית קל יחסית למצוא חומרים בעניינם גם ללא ויקיפדיה. כשמחפשים מידע בעברית על טיילור סוויפט או על אדל או על היקום הקולנועי של מארוול, כל מה שצריך הוא לברור מתוך כמויות המידע שהאינטרנט מציע. לעומת זאת, כשהם מחפשים מידע על נושאים שפחות מדברים למרבית הישראלים, כמו בקט מארינר, שיינדאון או לורידיה פיניקסי כנראה שויקיפדיה העברית תהיה מקור המידע היחיד שלהם. נכון, הערכים האלה נצפים פחות, אבל כל צפייה בערך אומרת לי שמישהו למד כנראה משהו חדש בזכותי.

  זה לא מונע ממני להמשיך לכתוב גם על שוברי הקופות של דיסני ושאר נושאים בולטים, אבל חשובה לי הנוכחות של ערכים בולטים פחות ברשימה הזו שמופיעה בהמשך.

  ערכים שיצרתי (231 והספירה נמשכת)

  (לא כולל קטגוריות, דפי פירושונים וכדו')

  ספרים וספרות (18 והספירה נמשכת)

  טבע (50 והספירה נמשכת)

  קולנוע (32 והספירה נמשכת)

  דיסני ואנימציה

  טלוויזיה (35 והספירה נמשכת)

  מסע בין כוכבים

  סדרות

  דמויות ושונות

  פרקים

  מוזיקה (73 ערכים והספירה נמשכת)

  פרויקט שיינדאון:

  כללי
  אלבומים
  סינגלים

  שונות (23 ערכים והספירה נמשכת)

  ערכים שתרמתי להם באופן משמעותי

  בקרוב

  1. לאור הדיונים בדפי השיחה כאן וכאן התעורר בי החשק לכתוב ערכים על שני פרקים בסדרה באפי קוטלת הערפדים. הכוונה לפרקים Once More, with Feeling בוצע בוצע ו-Hush שהיו שניהם מועמדים לאמי.
  2. המשך הרחבת ערכי מסע בין כוכבים השונים, עדכונם השוטף, בניית ערכים חדשים כשצריך וכן הלאה.
  3. עוד ענייני דיסני ואנימציה בכלל.
  4. פרויקט שיינדאון בוצע בוצע
  5. פרויקט ת'רי דייז גרייס בטיפול בטיפול, נא להמתין...
  6. סלייבה
  7. נונפוינט
  8. שמאנז הארבסט
  9. סטון סאוור

  בבק"ש

  נוצרו על מנת לקבל תיוגים גם אם נעשו בטעות על המשתמש הלא נכון (ייבדקו אחת לתקופה ולא באופן יומיומי), וכדי למנוע התחזויות בעתיד.