שיחה:תעודת בגרות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המגמות[עריכת קוד מקור]

כמה מגמות אפשר לציין? יש יותר מידי עומס בחלק הזה של הערך. לדעתי אפשר לציין 5-6 מגמות ולהפנות במידת הצורך למדור באתר משרד החינוך בנושא. מה גם שרוב הקוראים הפנימו אחרי שקראו שבמגמת אמנות עושים 5 יח"ל אמנות - שמן הסתם גם במגמת גאוגרפיה זרה עושים 5 יח"ל בגאוגרפיה.... אין צורך לחזור על הדבר בכזאת כמות גדולה של פעמים. גם אין הרחבה על מסלול עמותת מופת - שנמצא בהרבה תיכונים בארץ כיום כמגמה נפרדת המתחילה בכיתה ז', ובה עושים 5 יח"ל במתמטיקה, פיזיקה וכימיה. אפשר אפילו לשנות את שם הפיסקה ל"הרכבי הלימוד"- מאחר וכיום השימוש במונח מגמות בבתי הספר לא כל כך מקובל :)

לדעתי כדאי לוותר על הפיסקה הזו כמעט לגמרי, ולהשאיר שם רק מסלולים ייחודיים לבגרות (כמו מב"ר). הרי בית ספר יכול לבחור כל צירוף סביר של מקצועות בחירה ולקרוא לזה "מגמה" בכל שם שיבחר, ויש לא מעט אפשרויות. ‏– rotemlissשיחה 00:58, 30 בינואר 2012 (IST)
מסכים בהחלט.

מיקוד[עריכת קוד מקור]

בחלק מן המקצועות יש 2 מיקודים - מיקוד ראשוני בתחילת השנה ומיקוד נוסף להקנה נוספת של כמות החומר במהלך השנה. קיימים מספר מקצועות בהם לבי"ס יש בחירה על נושאים ללימוד מתוך רשימה, כמו: תנ"ך ומדעי המחשב, בהן בבחינת הבגרות כתוב לתלמיד בפרק בחירה לענות על נושאים בהם נלמד בביה"ס. בנוסף, כדאי להוסיף גם את הביקורת שיש על המיקוד במקצועות ריאליים. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 20:56, 1 במרץ 2012 (IST)

מדבקת נבחן[עריכת קוד מקור]

על "מד. 2" מופיע ליד שם הנבחן מספר. למישהו יש מושג מה המספר הזה אומר? חשבתי שזה המספר הסידורי ברשימת הנבחנים, אבל יש שם מספרים גבוהים מידי, כמו 35 ו- 60, לעומת כיתות בגרות שמכילות עד 20 תלמידים. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 20:07, 3 במרץ 2012 (IST)

כתבה באתר mako - צמצום מספר מקצועות הליבה ל- 3[עריכת קוד מקור]

הנה כתבה שפורסמה היום הקשורה לבחינות הבגרות. כדאי להוסיף את זה לערך.
אני חושב שכדאי להוסיף קצת על ההקלות שניתנו בעקבות מבצע עופרת יצוקה לתלמידי עוטף עזה. הנה פירוט ההקלות שניתנו: תוספת של 10 נקודות לציון ותוספת זמן של 25% לבחינה. בנוסף, הוחלט כי ערכו של הציון השנתי הכללי בחישוב הציון הסופי יעלה מ-50% ל-60%. (לקוח מתוך כתבה באתר nrg)
גם כדאי להוסיף את הרשימה המלאה של שאלוני הבגרות של משרד החינוך עם סמל השאלון שלהם.
(¯`gal´¯)‎ - שיחה 01:57, 16 במרץ 2012 (IST)

יש להוסיף את המידע על תוכנית כזו רק אם וכאשר הוא יהיה רלוונטי. נחכה שתתכנס הוועדה הציבורית ויפורסמו מסקנותיה, ורק אם וכאשר זה יקרה (מן הסתם, לא לפני הבחירות הבאות, וספק רב מאוד אם זה יקרה בכלל כי המערכת שמרנית בעיקרה), אפשר יהיה להוסיף זאת בקצרה, לצד המלצות של ועדות ציבוריות אחרות. ורק אם ההמלצות יקודמו בפועל, אפשר יהיה להתחיל לפרט עליהן.
ההקלות שניתנו בעקבות מבצע עופרת יצוקה חסרות חשיבות בערך זה, כיוון שמדובר בעניין חד-פעמי וחסר משמעות לטווח הארוך. ייתכן שניתן להוסיפן בערך עליו.
אין צורך ברשימה המלאה והארוכה של שאלוני הבגרות ומספריהם. ‏– rotemlissשיחה 16:01, 16 במרץ 2012 (IST)

חשד ופסילה[עריכת קוד מקור]

נראה לי שמה שכתוב שם לא נכון בחלקו. במידה ומוסר ה"חשד" ניתן לתלמיד הציון שקיבל בבחינה והוא נחשב, ובמקרה שזו "פסילה" מבוטלים כל הציונים הקודמים ולא ניתן לנבחן הציון שלו. אם הנבחן לא טורח לנסות לערער על ה"חשד" ההתייחסות היא כמו ב"פסילה". לצערי הייתי במצב של "חשד" בבחינה, הצלחתי להסיר אותו - וקיבלתי את הציון של הבחינה. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 18:37, 16 במרץ 2012 (IST)

פיצול הערך - בחינת בגרות[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי למה לא היה דיון לפני שפיצלו את הערך והעבירו את כל המידע בנושא הבחינה עצמה לערך נפרד. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 18:53, 8 באוקטובר 2012 (IST)

יש היגיון בשני ערכים נפרדים, היות שאלה שני מושגים שונים שיש להם קיום עצמאי. אם אתה מעוניין לפתוח דיון, אתה מוזמן לכתוב את טענותיך. ‏– rotemlissשיחה 16:08, 9 באוקטובר 2012 (IST)
אין לי התנגדות, אבל זו המדיניות. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 23:13, 9 באוקטובר 2012 (IST)
כדאי לשנות את תקציר העריכה של הגרסה של הערך בחינת בגרות שבה העבירו את המידע אודות בחינות בגרות מהערך הזה – "ערך זה הופרד מהערך תעודת בגרות." למנהלים יש הרשאה לעשות את זה, אם אין התנגדות. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 20:04, 31 באוקטובר 2012 (IST)
ככל הידוע לי זה בלתי אפשרי. ניתן להסתיר את תקציר העריכה, אך לא לשנותו. ‏– rotemlissשיחה 20:42, 31 באוקטובר 2012 (IST)
אפשר לשנות תקציר עריכה, לפחות לפי מה שכתוב כאן. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 20:56, 31 באוקטובר 2012 (IST)
טעות שלי, אפשר רק להסיר אותו. צודק. חבל שאי אפשר. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 21:05, 31 באוקטובר 2012 (IST)

תעודת בגרות חברתית[עריכת קוד מקור]

כדאי להוסיף מידע על הנושא בערך. (¯`gal´¯)‎ - שיחה 01:32, 22 בנובמבר 2012 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:30, 9 ביולי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:30, 9 ביולי 2013 (IDT)


קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:30, 9 ביולי 2013 (IDT)


קישור שבור 4[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:30, 9 ביולי 2013 (IDT)


קישור שבור 5[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:31, 9 ביולי 2013 (IDT)

מספר שאלות לגבי מסלולי בגרות[עריכת קוד מקור]

עבר לויקיפדיה:הכה את המומחה#מספר שאלות לגבי מסלולי בגרות. גילגמש שיחה 04:31, 11 בספטמבר 2013 (IDT)

דרישת המקצועות הפנימיים לצורך קבלת תעודת בגרות[עריכת קוד מקור]

אינני רואה כל מקור לטענה לפיה ניתן לקבל תעודת בגרות עם ציונים נכשלים במקצועות פנימיים. לכן, אני חושב שהניסוח הקיים הוא המדויק ביותר, ומעוגן במקור: בית הספר אולי יכול להשמיט מקצועות פנימיים ובהם ציון נכשל (למעט חינוך גופני) ואולי הוא לא יכול, אך אין ספק שהוא חייב לכלול ציונים פנימיים במשקל מספיק. הייתי רוצה לדייק ולפרט יותר, אך משרד החינוך אינו מפרסם בשום מקום תיעוד מדויק ועדכני של הדרישות לקבלת תעודת בגרות עבור נבחנים אינטרנים. ‏– rotemlissשיחה 14:39, 2 באוקטובר 2013 (IDT)

ההגבלה על מספר היחידות שאפשר לעשות[עריכת קוד מקור]

שי פירון העביר חוק שאי אפשר לעשות יותר מחמש עשר יחידות (לא כולל אנגלית ומתמטיקה) ושזה יכלל בצד הימני של תעודת הבגרות(איפה שיש את מה שנבחנת עליו בבגרות). אני חושב שצריך להוסיף את זה לערך. י.כצמןשיחה • י"ב בחשוון ה'תשע"ז • 22:47, 12 בנובמבר 2016 (IST)

הרחבה לשון ואזרחות[עריכת קוד מקור]

היי. בפסקת "זכאות לתעודת הבגרות" מצויין שבהיסטוריה וכו' ניתן להרחיב ל-5 יח. תקנו אותי אם אני טועה, אבל אפשר להרחיב גם בלשון ואזרחות. ולאד - שיחה 08:34, 5 בינואר 2017 (IST)

לגבי המסלולים[עריכת קוד מקור]

ראיתי שקיימות מספר הגדרות לנבחן אקסטרני, לפחות לפי המקור הזה:

ישנה הגדרה ללומדים למבחן הבגרות באופן אקסטרני. מחלקים זאת לכמה אפשרויות: הראשונה – שלא סיים ללמוד 12 שנות לימוד בבית הספר, השניה – סיים כיתה י"ב אולם לא נבחן בעבר באף בחינת בגרות חיצונית. השלישית – היא המרת תיקו במשרד החינוך לתיק אקסטרני שמשמעותו למידה במסגרת ביתית.

(¯`gal´¯) - שיחה 11:06, 1 באוקטובר 2017 (IDT)