שיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הרשמה[עריכת קוד מקור]

אפשר להירשם איפה שהוא? נוי 19:03, 8 ביולי 2007 (IDT)

הוספתי פיסקה בדף. בברכה, גברת תרדשיחה 19:09, 8 ביולי 2007 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! ודרך אגב, אפשר למחוק את השאילתא? היא מפריעה לי לראות את התוכן שמתחתיה. יש לעוד מישהו בעיה כזאת? נוי 19:12, 8 ביולי 2007 (IDT)

גלגל הצלה[עריכת קוד מקור]

ראשית, אני מברך ומצטרף. על מנת להקל על המצלמים, ניתן להריץ כך שיצא פילוח ברזולוציה נוחה יותר (נניח שגם אין תמונה וגם נמצא בקטגוריה של ירושלים, או בעל חיים, או ספר וכד') ? בברכה, --‏sir kiss שיחה 20:27, 8 ביולי 2007 (IDT)

ניתן. צריך רק להגדיר פילוח לאיזה קטגוריות רוצים. ‏ costello • ‏ שיחה 12:24, 9 ביולי 2007 (IDT)
לדעתי כדאי לקטגוריות הממוקמות כמה שיותר "למעלה" בעץ הקטגוריות, כדי שלא נקבל רשימה של ערך אחד בכל קטגוריה... אני מציעה לקחת שתי רמות בלבד - את הרמה של קטגוריה:קטגוריות (נקרא לה א' לצורך העניין) ורמה אחת מתחתיה (נקרא לה ב'). את הערכים ברשימה שלנו נשייך באמצעות הקטגוריות של הערך, במעלה עץ הקטגוריות, ל"אב" מרמה ב' ואם אין כזה - ל"אב" מרמה א'. הרשימה שתיווצר תסודר בסדר אלפביתי של קטגוריות האב, ובתוך כל קטגוריה - סדר אלפביתי של הערכים. בברכה, גברת תרדשיחה 13:37, 9 ביולי 2007 (IDT)
costello, יש אפשרות לחתוך בשבילי את הקטגוריות שקשורות בירושלים? בתודה, --‏sir kiss שיחה 18:18, 10 ביולי 2007 (IDT)
כדי לרכז את כל הערכים מקטגוריה מסויימת, וגם את כל הערכים בתת הקטגוריות שלה דרושה כבר יותר משאילתת sql - יותר בכיוון של בוט קטן. אני אשתדל לכתוב משהו בשבוע-שבועיים הקרובים... ‏ costello • ‏ שיחה 15:46, 12 ביולי 2007 (IDT)
יצרתי את ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/רשימה לפי קטגוריות/ירושלים. עקב מבנה עץ הקטגוריות (שבו לכל צומת יכולים להיות הורים רבים ומכיל מעגלים רבים) רשימה לפי קטגוריות רחבות מידי יוצאת ארוכה (ולפעמים גם אינסופית - במקרה של קישורים מעגליים). אם למישהו יש בקשה לקטגוריה ספציפית אני יכול ליצור רשימה בדומה לירושלים, אבל במבנה הנוכחי של עץ הקטגוריות לא ניתן ליצור רשימה שלמה. ‏ costello • ‏ שיחה 15:36, 14 ביולי 2007 (IDT)
טוב, הוספתי עוד תנאי לרקורסיה ועכשיו אני לא מציג קטגוריות בצורה מעגלית (קטגוריה א שייכת לקטגוריה ב ששייכת לקטגוריה א') זה מונע ריצה אינסופית ומאפשר יצירה של רשימות עבודה נושאיות פחות או יותר. חילקתי לדפים על פי תתי קטגוריות של הקטגוריות המופיעות בקטגוריה:קטגוריות. כרגע יצרתי 3 דפים לדוגמא (ראו ב-ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/רשימה לפי קטגוריות). אחרי הערות/הארות/שאלות/תרומול לחשבון הבנק שלי בשוויץ נמשיך הלאה לכל השאר... ‏ costello • ‏ שיחה 22:38, 14 ביולי 2007 (IDT)
המון תודה, costello. בדקתי את הדפים שנוצרו - הם מאוד כבדים, אחד מהם אפילו מעיף אותי מהדפדפן כל פעם שאני מנסה לפתוח אותו. לדעתי הבעיה תיפתר אם תעצור את הפילוח גבוה יותר בעץ, כך שבכל דף כזה שיצרת יופיעו כל הערכים יחד ללא תת פילוח, לפי א"ב. זה גם יעיל יותר למקטלגים לדעתי, כי אין טעם באיזו תת-תת-תת-תת קטגוריה כזו עם שניים-שלושה ערכים בלבד. האם זה אפשרי? בברכה, גברת תרדשיחה 09:56, 15 ביולי 2007 (IDT)
יצרתי את ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/רשימה לפי קטגוריות/אדריכלות, ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/רשימה לפי קטגוריות/אמנויות לחימה וויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/רשימה לפי קטגוריות/אמנות: חומרי גלם. שימי לב שאלו קטגוריות קטנות יותר מהשלוש הקודמות. עוד כחצי שעה יהיו לי רישמות גם של קטגוריות כבדות יותר ואז אפשר יהיה להשוות מה נח יותר. ‏ costello • ‏ שיחה 13:06, 15 ביולי 2007 (IDT)
הפורמט אחלה, אבל ראה למשל: שבתי סבתו (הוא רב), תעשיית הפרוות - איך הם הגיעו לאדריכלות? ובדף "אמנות/חומרי גלם" יש המון צלמים - הם כנראה היו צריכים להיות בדף "אמנות/טכניקות אמנותיות" , כך שנראה לי שיש איזו בעיה בשאילתא... בברכה, גברת תרדשיחה 09:57, 16 ביולי 2007 (IDT)
קטגוריה:צילום הייתה שייכת לקטגוריה:אמנות: חומרי גלם. (שיניתי את זה אתמול - אפשר לראות בהיסטוריה של קטגוריה:צילום).
שבתי סבתו שייך לקטגוריה:ראשי ישיבות, שבתורה שייכת לקטגוריה:ישיבות ששייכת לקטגוריה:מוסדות לימוד תורניים ששייכת לקטגוריה:מבנים ששייכת כמובן לקטגוריה:אדריכלות. אני אשאיר לך למצא את הקשר של תעשיית הפרוות בעצמך (; ‏ costello • ‏ שיחה 16:33, 16 ביולי 2007 (IDT)
אהמ... טוב, עדיף בעיני פילוח שהגיוני חלקית על פני סידור לפי א"ב בלבד, שאין בו שום הגיון. אז נלך על זה! כשהרשימה תהיה מוכנה אני אוסיף הבהרה בדף המיזם על הבעייתיות הנ"ל. ולגבי ההרצה:
 1. האם ניתן להריץ על נתונים עדכניים יותר? (כי הרשימה מסוף יוני כבר מתיישנת)
 2. תנאים נוספים לשאילתא: לא לכלול ערכים שיש בהם תבנית:אין צורך בתמונה ולא לכלול את ערכי קטגוריה:ימות השנה העברית.
תודה, גברת תרדשיחה 21:28, 16 ביולי 2007 (IDT)
 1. כרגע זה בסיס הנתונים הכי מעודכן שאפשר להוריד, אבל נראה שבונים בימים אלו dump חדש - כך שיש סיכוי שבימים הקרובים אפשר יהיה להשתדרג...
 2. אין בעייה.
 3. הצלחת לבלבל אותי - אנחנו מעדיפים את הפורמט המקורי עם כל תת תת תת תת הקטגוריות, או את הפורמט השני? ‏ costello • ‏ שיחה 21:57, 16 ביולי 2007 (IDT)
 1. כדאי לדעתי לחכות ל-dump החדש.
 2. :) תוכל בבקשה לעדכן בהתאם גם את השאילתא הרשומה בתחתית דף המיזם?
 3. השני, השני! גברת תרדשיחה 08:54, 17 ביולי 2007 (IDT)

ערכים שטופלו[עריכת קוד מקור]

אני מציע להגדיר שלא מעבירים קו על ערכים שטופלו, אלא פשוט מוחקים אותם. כרגע יש שם רשימות מפחידות באורכן. אם נגדיר שמוחקים, נוכל לראות רק את מה שנשאר וזה לא יהיה כל כך מפחיד. מצד שני, תוך כדי שאני מקליד אני חושב לעצמי שזה נכון רק לאחר שנעשתה עבודה מסויימת. אבל בהתחלה צריך להראות עבודה, אז אולי עדיף להעביר קו. אולי הפיתרון יהיה לשלב. בהתחלה נעביר קו ולאחר שייצטברו קווים רבים נוכל למחוק את כולם ותהייה לנו רשימה רזה וקלילה. - שמובבה 11:54, 9 ביולי 2007 (IDT)

השילוב שהצעת נראה לי :) גברת תרדשיחה 12:00, 9 ביולי 2007 (IDT)
את 3 הערכים הצנועים שבהם טיפלתי מחקתי, כי הרשימות בהחלט נראות מפחידות (וזה גם פחות אסתטי כל הקווים האלה), אבל מצד שני יש צדק מסוים בהצעתך. עידו 12:02, 9 ביולי 2007 (IDT)

חוסר הבנה קל[עריכת קוד מקור]

ערך שבו יש תמונה בתוך תבנית (נניח תבנית:ספר או משהו כזה), האם נחשיב את הערך המטופל? כדאי לחדד את ההנחיות. מנסיוני במיזם דפי הפירושונים כדאי לתת את ההסברים כמו שמאכילים ילד קטן. לא בגלל זלזול, ח"ו, באינטליגנציה של האנשים, אלא בשביל שלא ייוצרו שום איי הבנות. - שמובבה 12:12, 9 ביולי 2007 (IDT)

הבהרתי בדף המידע, תודה על הפניית תשומת הלב. גברת תרדשיחה 13:09, 9 ביולי 2007 (IDT)

שמורות טבע[עריכת קוד מקור]

שימו לב לקבוצה גדולה של ערכים על שמורות טבע בישראל, שמיותמים מתמונה. השמורות הן: שמורת_הר_אביטל, שמורת_הר_חרמונית, שמורת_הר_פרס, שמורת_הר_שיפון, שמורת_יער_אודם, שמורת_יער_יהודיה, שמורת_עיון,

אני משער שתמונות של שמורות אלה קיימות אי שם. ד.ט 13:42, 9 ביולי 2007 (IDT)

הוספתי את הערכים הללו גם לויקיפדיה:מתקפת איכות/בקשת איורים ותמונות#מקומות בישראל. גברת תרדשיחה 13:52, 11 ביולי 2007 (IDT)

2 הערות[עריכת קוד מקור]

 1. יש את ויקיפדיה:מתקפת איכות/בקשת איורים ותמונות שפחות או יותר מקביל למיזם זה.
 2. יש ערכים שבהם תמונה לא מוסיפה דבר. דוגמאות בולטות הם ערכים מתמטיים מופשטים. כדאי להוסיף אפשרות של מחיקה מהרשימה כששום תמונה לא רלוונטית.

DGtal‏ 13:52, 10 ביולי 2007 (IDT)

שלום דיגיטל :) תודה על הערותייך.
יש הקבלה בין מתקפת האיכות שציינת (שלא הייתי מודעת לכך שהוצעה כזו) לבין המיזם הזה. כיוון שהמתקפה אינה פעילה בשלב זה, אפשר לדעתי לטפל במקביל. אני אוסיף התייחסות אליה בדף המיזם.
כיוון שיש בויקיפדיה ה-מ-ו-ן ערכים חסרי תמונה - לדעתי דרוש מיזם מתמשך. במיזם הנוכחי כבר הועלתה הצעת שיפור לפלח לפי נושאים, אברר עם משתמש:Costello עד כמה זה אפשרי לביצוע בצורה יעילה (ראה #גלגל הצלה), ואז אולי אפילו נאחד את הצעת המתקפה לכאן (למשל נציין את הערכים שהתבקשה עבורם תמונה) - אם לא תהיה התנגדות של מנהלי המתקפה, כמובן (מי הם, אגב?)
לגבי ערכים מופשטים - אתה צודק בהחלט. אצור את תבנית:אין צורך בתמונה, בדומה לתבנית:אין בינויקי כדי שבמקביל להסרת ערכים אלו מהרשימה, הם גם יסומנו כדי שלא יכללו בהרצות הבאות של הרשימה.
בברכה, גברת תרדשיחה 11:44, 11 ביולי 2007 (IDT)
מה דעתכם לבקש מהמפתחים של מדיהוויקי שיוסיפו עמוד "מיוחד:דפים הצריכים תמונה" Dudyk - שיחה 19:15, 5 ביוני 2009 (IDT)
גברת תרד מה קורה עם התבנית תבנית:אין צורך בתמונה? כרגע היא לא קיימת. הדף הועבר? לא ייצרו תבנית כזו? אלישיב ליפא - שיחה 17:59, 17 ביולי 2015 (IDT)

בקשת תמונות נוספות בערך עם תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום לכל הפעילים במיזם,

אודה לכם אם תוכלו לחשוב על תמונות נוספות לעטר את הערך הרפורמות הבורבוניות. שכן יש בו טקסט רב ומעט מידע חזותי.

בתודה ובברכה, אורי שיחה 19:02, 10 ביולי 2007 (IDT)

הוספתי בקשה בויקיפדיה:מתקפת איכות/בקשת איורים ותמונות#היסטוריה. גברת תרדשיחה 13:58, 11 ביולי 2007 (IDT)
תודה! והנה כבר רואים את הפירות. בתודה, אורי שיחה 15:46, 11 ביולי 2007 (IDT)

קישוט לעומת ביאור[עריכת קוד מקור]

במיזם נאמר ש"ערך שבו תמונה בתבנית הקשורה לנושא הערך יחשב כ"טופל" ואפשר למחקו.".

הבעייה היא שיש ערכים שבהם מתבקש ביאור ע"י תמונות, מפות או איורים, שלעתים מחייבים ידע מקצועי כלשהי, ולא מספיק סתם תמונה לקישוט. דוגמאות לכך: בעיית הסוכן הנוסע. (וכן הרבה ערכים שמתחילים ב"בעיית ה..." או "אלגוריתם..."), או הערך מצפים בגליל, וערכים דומים לו שמפה יכולה להועיל להם.

בהזדמנות זו שעוברים על חסרי התמונות, אני מציע לציין ערכים מסוג זה במתקפת האיכות ויקיפדיה:מתקפת איכות/בקשת איורים ותמונות. ד.ט 12:10, 11 ביולי 2007 (IDT)

מצטרפת להצעתך. רק לא ראיתי מה הקשר בינה ובין המשפט שציטטת, מה שמוביל אותי למסקנה שאותו משפט אינו מנוסח טוב וכנראה גורם לקוראים להבין משהו שונה ממה שהתכוונתי, ואנסה כעת לתקנו... גברת תרדשיחה 12:29, 11 ביולי 2007 (IDT)
לא, זו טעות שלי, פספסתי את המילה "בתבנית". הבנתי מהמשפט שאפשר למחוק מהרשימה כל ערך שנוספה לו תמונה, ולו אחת, לצורך מיזם זה. גם עם זה אין לי בעייה, אבל רצוי שערכים שמעוטרים כבר בתמונה אבל עדיין דורשים עוד, יצוינו במקום כלשהו. ד.ט 12:55, 11 ביולי 2007 (IDT)
הוספתי התייחסות לכך בדף המיזם. בברכה, גברת תרדשיחה 13:48, 11 ביולי 2007 (IDT)

קיטלוג[עריכת קוד מקור]

לא כדי לקטלג את התמנות לפי תחומים ולא לפי קטגוריות לדוגמה: אישים, מקומות בארץ, מקומות בעולם, יצירות אומנותית וכו', יש להבדיל בין ערכים הזקוקים לצילום של מקום (שנדרש שאחד הויקיפדים יצלם), וערכים הניתן למצוא להם תמונה בויקיפדיות אחרות\ויקישיתוף. הקיטלוג יכול ליהות בנוסף לויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/רשימה לפי קטגוריות או במקום. מה דעתכם? בברכה, RonenY Crystal Project Gadu protocol.png שיחה 04:44, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

נושאים[עריכת קוד מקור]

בשל המיזם המצליח, ניתן להוסיף קטגוריית "יהדות אתיופיה"? נוי - שיחה 16:00, 9 במאי 2008 (IDT)

הקטגוריה קיימת, כמו כל קטגוריה אחרת בוויקיפדיה - ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות/יהדות אתיופיה. ‏ costello • ‏ שיחה 16:05, 9 במאי 2008 (IDT)

שוב - ערכים ללא תמונות[עריכת קוד מקור]

הועבר מדף השיחה של משתמש:costello

שלום גיא. לאחר אי אילו נסיונות מתסכלים הבנתי שהכלל הבא (אני מצטטת אותך): "כל קטגוריה מופיעה רק פעם אחת (למשל אם יש קטגוריה שמופיעה גם תחת קטגוריה:אמנות וגם תחת קטגוריה:היסטוריה היא תופיע רק תחת קטגוריה:אמנות - כיוון שהיא נבדקה מוקדם יותר במעבר על עץ הקטגוריות)" - מקשה מאוד. מכיוון שאין שיטתיות לא במבנה העץ הויקיפדי ולא בסדר המעבר של השאילתא עליו נוצרים אבסורדים כמו למשל: הדפים מדינות אירופה ו-מדינות אמריקה וכד', אינם תחת גאוגרפיה או מדע המדינה, ולמעשה אין לי מושג תחת מה למצוא אותם, הגעתי אליהם רק בניסוי וטעייה על וריאציות על השם הפוטנציאלי של הדף.

נראה לי שאין ברירה אלא ליצור רשימה הכוללת את כל הקטגוריות. האם זה שינוי מאוד בעייתי מבחינתך? או לחילופין - האם יש לך דרך אחרת להתגבר על הבעיה?

בנוסף, רשימה מלאה גם יהיה קל יותר לתחזק, כי כרגע העברתי חלקי דפים ממקום למקום (כדי להקל על התמצאות) והפניתי אליהם מתבנית הניווט של המיזם, אך אם תהיה רשימה מלאה - לא יהיה צורך לסדר את הרשימה ואת תבנית הניווט לאחר כל הרצה של השאילתא. (ובשאיפה, הייתי רוצה לבקש שתריץ את השאילתא אחת לחודש, נניח). אז מה אתה אומר? גברת תרדשיחה 12:03, 22 באפריל 2008 (IDT)

אם נמשיך בשיטה הנוכחית, ללא הכלל שבו כל קטגוריה מופיעה פעם אחת בלבד, הסקריפט שמייצר את הרשימה יכנס לתוך אחד מ(עשרות? מאות?) ה"מעגלים" שיש לנו בעץ הקטגוריות - ולא יצא ממנו לעולם. (למשל - קטגוריה:ציונות -> קטגוריה:ארץ ישראל -> קטגוריה:ישראל -> קטגוריה:ציונות וחוזר חלילה...).
אפשרות אחרת היא להפריד כל קטגוריה לדף משלה, ליצור כל קטגוריה פעם אחת בלבד - אבל לקשר אליה מכל "קטגוריות האב" שלה. כך בעצם אנחנו יוצרים העתק של עץ הקטגוריות של ויקיפדיה שמכיל רק את הערכים ללא התמונות. יש שני חסרונות בשיטה הזו -
 • הרבה (13,850) דפים - כמספר הקטגוריות שיש בוויקי.
 • ויקיפד שרוצה למצא ערכים ללא תמונות בתחום שהוא מעט יותר רחב מ(למשל) רבנים מקטגוריה:משפחת סולובייצ'יק יצטרך לעבור על הרבה מאד דפי קטגוריות.
לחסרון הראשון אין לי פתרון, אבל יכול להיות שיש לי פתרון מעניין להשני (אם כי יכול להיות שהוא דורש יותר מידי התעללות במדיה-ויקי), אני אבדוק אם זה אפשרי ביום-יומיים הקרובים ונראה לאן אנחנו ממשיכים. ‏ costello • ‏ שיחה 13:29, 22 באפריל 2008 (IDT)
עשיתי ניסוי קטן על קטגוריה:רבנים, התוצאה נמצאת ב-ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות/רבנים. אני אנסה להסביר את מה שעשיתי - למעשה זה הפתרון השני שהצעתי - דף לכל קטגוריה, אבל כדי שמשתמש שחושב שהוא יכול למצא תמונות של רבנים לא יצטרך לעבור על פני עשרות דפים שונים כל קטגוריה כוללת גם 3 רמות של תתי קטגוריות, כך מצד אחד אנחנו מכסים טווח נושאים גדול יחסית ומצד שני נמנעים מלולאות אינסופיות.
ניתן לשלוט ב"עומק" תתי הקטגוריות שמוצג בכל דף בנפרד על ידי עריכת הדף, בשורה הראשונה יופיעו קצת "קישקושי ויקי" שם הדף שעורכים, ואחריו |3|0. המספר 3 הוא בעצם מספר תתי הקטגוריות שיוצגו - נסי לשחק עם המספר ולראות את השינוי בתוצאה (הקטנת או הגדלת הדף בהתאם). אני חושב ששלוש רמות הוא מספר טוב כברירת מחדל - אבל אם רוצים אפשר לבחור מספר אחר (רק להגיד לי לפני שאני מריץ על כל הקטגוריות). שאלות? הערות? בעיות? ‏ costello • ‏ שיחה 16:36, 22 באפריל 2008 (IDT)
גיא, תודה שוב על ההשקעה. משהו לא ברור לי בהצעה החדשה - קטגוריות מרכזיות למשל כמו קטגוריה:תרבות, קטגוריה:מדינות העולם יופיעו או לא יופיעו במקום "טבעי"? כי אם צריך להגיע לתרבות דרך מיון עולם הטבע, עדיין יש לנו בעיה... במקביל, יתכן ש-sir kiss יפנה אליך כדי שתבנה להדגמה קטגוריה שהוא עוסק בה רבות, וכך יעזור לנו להגיע למסקנה על המבנה. (הוא עזר להציף בעיות הקיימות ברשימה הנוכחית). בברכה, גברת תרדשיחה 09:49, 28 באפריל 2008 (IDT)
הי גיא! על מנת שאוכל לאסוף תמונות בירושלים, גברת תרד אספה לי את הקטגוריה הבאה:ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות/ירושלים.
את המבנים שברחביה לא מצאתי ברשימה הזו. אפשר למצוא אותם במקום אחר. רק שבמקום האחר ערך כמו בית יהודיוף-חפץ, מבנה בשכונת הבוכרים, לא נמצא.
אני לא מצליח להבין את מערך הקטגוריות (ואני קצת טמבל, אז אל תטרח..Face-smile.svg) אבל יש לי חשד שכמו בית יהודיוף-חפץ ישנם נוספים שהולכים לאיבוד. אני מקווה שהשאלה היא לא בחזקת "אבן שזרק טיפש לבאר, גם שבעים חכמים לא יכולים להוציא" אבל תוכל לקמבן לי, אולי תחת משתמש:Sir kiss/צריך לצלם בירושלים את) רשימה שתכלול הכל? מצידי היא יכולה להיות מתוסבכת כמו הרשימה הישנה ואני כבר כבר אעיף ממנה את החזרות שנוצרות בגלל לופים של קטגוריות, אבל כמובן שאעדיף משהו אלגנטי יותר. תודה --‏sir kiss שיחה 11:42, 28 באפריל 2008 (IDT)
דוגמא נוספת: בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות/מוזיאונים מופיע מרכז דוידסון, שאינו מופיע בשתי הרשימות שציינתי.--‏sir kiss שיחה 12:33, 28 באפריל 2008 (IDT)
גברת תרד - כל קטגוריה תופיע בכל מקום שבו היא מופיעה ב"עץ" הקטגוריות האמיתי (התשובה היא כן)
sir kiss - בערך בית יהודיוף-חפץ הופיעה תמונה (תמונה:No free image - woman-he.svg). על מנת שלהבא ערכים עם תמונות כאלו בלבד לא יופיעו ברשימה צריך להוסיף את תבנית {{אין תמונה}} לקטגוריה:תבניות תחזוקה (וכך עשיתי).
אל תדאג - אף אחד לא ממש מבין איך מסודר עץ הקטגוריות שלנו - וזה נובע בין השאר מהעובדה שהוא לא ממש עץ וממש לא מסודר.
העברתי את קטגוריה:ירושלים לפורמט החדש, עכשיו יש בכל מקרה דף נפרד לכל תת קטגוריה שלה, אבל מכל דף אפשר לשלוט על עומק תתי הקטגוריות שיוצגו בו (שחק עם המספר 3 שמופיע בשורה הראשונה של ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות/ירושלים וראה את התוצאות). ‏ costello • ‏ שיחה 19:34, 28 באפריל 2008 (IDT)
גיא, אני כנראה מפספסת משהו - כך לא יהיו בכל זאת 13,850 דפים? וכדי לנסות להבין אולי מזווית אחרת - איך יראה הדף ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות? גברת תרדשיחה 22:23, 28 באפריל 2008 (IDT)
יהיו, אבל מצד שני יש גם כ-6000 דפים מהצורה ויקיפדיה:בוט/בוט שנים/2000/נולדו שמתחזק בוט השנים, ופוטנציאל לעשרות אלפי תבניות כחלק מלוחות השנה של DMY, כך שאולי זה סביר. ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות בברירת מחדל יציג את כל הקטגוריות הראשיות (אלו שמופיעות בקטגוריה:קטגוריות), תת הקטגויות שלהן על ערכיהן, ותת הקטגויות שלהן על ערכיהן - אני כמובן אמליץ לצמצם אותו לדרגה 1 או 2 - אחרת הוא יראה ממש גדול. ‏ costello • ‏ שיחה 22:56, 28 באפריל 2008 (IDT)
או.קי. אם כך זה נשמע לי פורמט טוב. וטוב שהזכרת לי - לדעתי אין שום צורך לכלול ברשימה דפים במרחב "ויקיפדיה" (למרות שהם מופיעים בקטגוריה:קטגוריות, הרי למעשה אינם במרחב הערכים). ולגבי הדף הראשון - נראה לי שלצמצם אותו לדרגה 2 זה מספק. בברכה, גברת תרדשיחה 00:01, 29 באפריל 2008 (IDT)

עברתי על הרשימה שהכנת-ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות/ירושלים ולא הצלחתי "להתקיל" אותה, נראה לי שהיא כוללת ומקיפה. (ובאותה הזדמנות, יש התנגדות למחוק את הגרסאות האחרות או הלא מעודכנות שלה? כל עוד הן קיימות יש סיכוי שמישהו יגיע אליהן ולא לרשימה החדשה שהכנת.)
בנוסף, יש לי בקשה טכנית ושאלה עקרונית: הבקשה הטכנית היא להכניס (עריכה) בין הקטגוריות השונות, כמו שיש לכל אחד מן הפוסטים, על מנת שיהיה קל יותר לסמן ולמחוק.
ואגב למחוק, השאלה העקרונית, איפה מעדכנים את הוספת התמונות? כאשר היתה רשימת א'-ב' אפשר היה למצוא את הערך ולסמן עליו קו. כעת, אנשים יעדכנו לפי קטגוריות מסוימות, ובקטגוריות אחרות העדכון לא יופיע. אני לא מציע לחזור לרשימת הא'-ב' כי היא אכן גרמה לדכאון לא קטן, ובתור צייד תמונות היא עשתה לי חיים קשים. מצד שני, היא ריכזה את כל הערכים, ללא קשר לסיווגי הקטגוריות שלהם --‏sir kiss שיחה 16:07, 4 במאי 2008 (IDT)

אילו רשימות קודמות? (דפים מהצורה ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות/שם הקטגוריה כבר משמשים (או שישמשו בעתיד הקרוב) כחלק מהמנגנון החדש). אם יש רשימות במקום אחר אני חושב שכדאי למחוק (רק תגיד איפה...).
הוספתי "עריכה" (ובאותה נשימה גם הזחה של כל קטגוריית משנה כך שבשאיפה ברור לאן משתייך כל ערך.
לגבי כפילות - יש אכן בעייתיות, אבל אם יהיה ביקוש, והרשימה תעודכן כל חודש-חודשיים ה"נזק" של ערך שנמחק בקטגוריה אחת ומופיע עדיין באחרת יופיע לזמן קצר יחסית.
יש הערות/בקשות/שאלות נוספות? ‏ costello • ‏ שיחה 16:47, 4 במאי 2008 (IDT)
קוסטלו, לאור כל הנ"ל אפשר לדעתי להכין את הדפים בפורמט החדש. בברכה, גברת תרדשיחה 07:39, 5 במאי 2008 (IDT)
תוכל בבקשה למחוק את ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/רשימה לפי קטגוריות/ירושלים הישנה כדי שלא נבלבל בינה לבין ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות/ירושלים החדשה? תודה,--‏sir kiss שיחה 09:30, 5 במאי 2008 (IDT)
מחקתי, והתחלתי בייצור הרשימה בפורמט החדש. ‏ costello • ‏ שיחה 09:35, 5 במאי 2008 (IDT)
אחרי כמעט 12 שעות של עבודה סיים הבוט את יצירת הרשימה בפורמט החדש - קדימה לעבודה! ‏ costello • ‏ שיחה 22:00, 5 במאי 2008 (IDT)
תודה!!! גברת תרדשיחה 08:08, 10 במאי 2008 (IDT)
התחלתי לסקור את הרשימות וראיתי שישנם דפים שהפרמטר 3 מניב דף ריק ואילו 2 מחזיר דף מלא קישורים. לא הבנתי למה זה קורה - למשל בדף של מדעי החברה או של מדינות העולם יש הרבה יותר מ-3 רמות. בכל מקרה, האם אפשר לשנות את השאילתא (לריצה הבאה בעוד חודש חודשיים) כך שהפרמטר לא יהיה אוטומטית 3, אלא מה שיחזיר דף עם נתונים? בברכה, גברת תרדשיחה 08:18, 10 במאי 2008 (IDT)
הדפים ה"ריקים" נובעים עד כמה שאני מבין ממגבלות של מדיה-ויקי, וספציפית מגבלה על מספר התבניות שיכולות להופיע בעמוד. בקטגוריות שיש להן הרבה תתי קטגוריות בשלוש הרמות הראשונות אנחנו ככל הנראה עוברים את המגבלה הזו ואז תוכנת מדיה-ויקי מחזירה לנו עמוד ריק. אני אנסה למצא את המגבלה המדוייקת ולשנות בהתאם. ‏ costello • ‏ שיחה 12:35, 10 במאי 2008 (IDT)
מעולה, תודה, גברת תרדשיחה 20:25, 10 במאי 2008 (IDT)
עוד שאלה - נתקלתי למשל בדף ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם ערכים ללא תמונות/קטגוריות/ארוחות שבעצם אין תחתיו ערכים כלל. (מכיל עוד שתי רמות, שגם הן ריקות. וידאתי שהתמונות בערכי הקטגוריה התחתונה ביותר - קטגוריה:דים סאם כבר היו שם כשנוצר ה-dump) אפשר שדפים כאלו פשוט לא יווצרו? גברת תרדשיחה 20:47, 10 במאי 2008 (IDT)
אפשר - אבל צריך להזכיר לי לפני יצירת הגרסה הבאה (אני לא אשנה עכשיו - ובטוח אשכח עד אז) ‏ costello • ‏ שיחה 21:39, 10 במאי 2008 (IDT)
או.קי. אני מעתיקה את כל הדיון הזה לדף השיחה של המיזם כדי לתעד וכדי שאזכור מה להזכיר... אגב, התחלתי לחפש תמונות לפי הרשימה החדשה וזה הרבה יותר כיף, אז שוב - תודה! גברת תרדשיחה 09:08, 11 במאי 2008 (IDT)

אז מה נסגר - מעבירים קו או מוחקים?[עריכת קוד מקור]

רפרפתי וראיתי שיש כבר כמה ערכים שיש להם תמונות. מה לעשות? תמרה שיחה 12:47, 29 בנובמבר 2009 (IST)

תעבירי קו. גילגמש שיחה ביקרת כבר במיזם היובל? 12:50, 29 בנובמבר 2009 (IST)
ונראה שאני גם לא יודעת איך מוחקים את הערכים שהושלמו מכל הקטגוריות, או איך מעבירים עליהם פעם אחת קו, וזה עובד בכולם. מישהו יכול לעזור? בינתיים מדובר בהאולם ההרודיאני ובקשת וילסון. תמרה שיחה 12:52, 29 בנובמבר 2009 (IST)

קשיים בניווט[עריכת קוד מקור]

בחלוקה לפי קטגוריות, עושה רושם שרק מיעוט מהערכים שאמורים להופיע ברשימות אכן מופיעים בהן. כאן, למשל, אין אף ערך. פעם היתה רשימה שמוינה לפי אלפבית, אבל לדעתי היא לא עודכנה מאז 2008. איך משפרים את העניינים? עידושיחה 22:32, 1 בדצמבר 2009 (IST)

אשמח לעזרתכם[עריכת קוד מקור]

הוספתי תמונה לערך אורפיזם, ולא הבנתי כיצד מסמנים שהוספתי תמונה Ranil - שיחה 02:59, 4 בדצמבר 2009 (IST)

עדכון הרשימה?[עריכת קוד מקור]

דומה שהרשימה לא נוצרה מחדש זה למעלה משנה. מי מטפל בזה? Ijon - שיחה 04:57, 25 באפריל 2012 (IDT)

תודות רבות למשתמש:מתניה שעדכן את הרשימה השבוע. Ravit - שיחה 14:57, 23 במאי 2013 (IDT)

אם מי ניתן להתייעץ לגבי תמונות ספציפיות?[עריכת קוד מקור]

שלום, יש לי שאלות לגבי כמה תמונות שאני לא בטוחה לגבי הרשיון שלהם או שאני לא בטוחה אם כדי להוסיף אותם לערך מסויים. אם מי ניתן להתייעץ לגבי זה? תודה Titi88n - שיחה 17:01, 10 בספטמבר 2013 (IDT)

אפשר לשאול בויקיפדיה:דלפק ייעוץ. Ravit - שיחה 21:22, 15 בספטמבר 2013 (IDT)

מה קרה לרשימה?[עריכת קוד מקור]

שלום,

האם יש דרך שבה הרשימה תופיע כמו בעבר?

בצורה הנוכחית קשה להבין את הערכים.

תודה מראש

Titi88n - שיחה 15:00, 16 ביולי 2014 (IDT)

כתיב וכתב כנהוג כאן[עריכת קוד מקור]

ר' בבקשה את ויקיפדיה:בוט/בוט החלפות/דפים שבוט ההחלפות משנה את שמם וחפשו את המחרוזת "מיזם ערכים ללא תמונות". יש שם 88 הצעות לשינוי שמות דפים כך שיהיו מיושרים עם הכתיב הנהוג בויקיפדיה, למשל "בן-גוריון" ולא "בן גוריון"; "מקסיקני" ולא "מקסיקאי". אני מציע לשנות את כל הדפים כמוצע שם. ‏«kotz» «שיחה» 09:15, 7 באוגוסט 2016 (IDT)

חסר תועלת[עריכת קוד מקור]

צריך לעדכן בדחיפות את עמוד המיזם אם רוצים שהוא ימשיך להתקיים. בערך חצי מהקישורים תקולים וההנחיות לא ברורות. --Joalbertine - שיחה 00:55, 26 ביולי 2018 (IDT)

אני מציע למזג אותו עם ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם התמונות שמכיל רשימות אוטומטיות. ערן - שיחה 09:51, 30 בנובמבר 2018 (IST)
אם המיזם לא פעיל - יש לארכב אותו. מה הטעם באיחוד? יוניון ג'ק - שיחה 02:48, 12 ביוני 2019 (IDT)

האם מיזם זה עדיין פעיל?[עריכת קוד מקור]

מתייג את האחראים על המיזם: Matanya וGveret Tered. יוניון ג'ק - שיחה 02:48, 12 ביוני 2019 (IDT)

מציעה לארכב גברת תרדשיחה 10:22, 12 ביוני 2019 (IDT)