שיחת משתמש:Shevach

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Shevach, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 08:47, 25 בנובמבר 2013 (IST)

בהמשך להדרכה היום[עריכת קוד מקור]

שלום Shevach. היה נחמד להדריך אתכם היום ואני מקווה שההדרכה תקל עליך בעת כתיבת הערך. להלן מס' קישורים למדריכים השונים, נושאים בהם עסקנו בהדרכה:

 1. מדריך קישורים פנימיים לערכים אחרים בויקיפדיה העברית, וקישורים חיצוניים לאתרי אינטרט, ב-עזרה:קישורים
 2. מדריך ליצירת הערות שוליים/הפניות ב-עזרה:הערת שוליים
 3. קישור לדף המיזם ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/מדעי הרוח - אוניברסיטת חיפה. בלשונית "הנחיות לסטודנטים" יש הסברים שיכולים לסייע. חלק מהנושאים הסברתי בהדרכה.
 4. אתה מוזמן להוסיף בדף המשמש שלך בקישור משתמש:Shevach את התבנית {{משתמש סטודנט כותב}}

האם הדף משתמש:Shevach/תבלינים מהמזרח בתקופת המקרא הוא דף הטיוטה של הערך עליו אתה מתכוון לכתוב במסגרת הקורס, או שזה ניסיון נוסף לתרגל? אני אעקוב אחר הטיוטה ואם יהיו לי הערות אכתוב אותן כאן בדף השיחה שלך. כאן גם המקום לשאול אותי שאלות. הדף במעקב שלי. בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 19:37, 25 בנובמבר 2013 (IST)

באמת היה מעניין. מקווה שייצא לי לתרום לוויקיפדיה. אכן הערך של "תבלינים מהמזרח בתקופת המקרא" הוא הערך אותו אני מתכוון לכתוב. אנסה לכתוב לבד, אם לא אסתדר אשאל ואשמח כמובן לכל עזרה. תודה רבה. Shevach - שיחה 20:36, 25 בנובמבר 2013 (IST)
אני יודעת Face-smile.svg, אבל לא רציתי לכתוב את שמך אם אתה לא בחרת לעשות זאת. כשאתה מגיב אז כתוב ברצף, אל תרד שורה, כי במרה זה ההזחה לא עובדת. אנחנו לא כותבים כאן כמו במכתב, אלא ברציפות, אלא אם רוצים לציין נקודות. אני אוסיף את הטיוטה לדף המיזם. אתה הראשון מהקורס. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:40, 25 בנובמבר 2013 (IST)
תודה רבה, אעשה זאת! וגם למדתי לעשות חיוך Face-smile.svg Shevach - שיחה 21:42, 25 בנובמבר 2013 (IST)
גולן, אני מזכירה את מה שהסברתי בהדרכה לגבי קישורים פנימיים שיוצאים אדומים, יש לבדוק האם השם שהכנסת הוא נכון למשל יש ערך בשם פלפליים המתייחס למשפחה ולא משפחת הפלפליים. במקרה זה מכיוון שהערך קיים אין צורך לציין את שמו באנגלית כי הוא מופיע בערך. כנ"ל יש ליצור קישור לערך ביחיד שמן ארומטי למושג שמנים ארומטיים, כמו שהסברתי בהדרכה. אין ערך שמן ארומטי, יש ערך ארומטיות שאולי כדאי לקשר אליו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:49, 26 בנובמבר 2013 (IST)
תיקנתי את הערות שלך. אני חושב שהערך כתוב בצורה סבירה. אשמח להערות. אני מנסה לצרף תמונות ומוצא את זה ממש מסובך. אשמח לעזרה. תודה Shevach - שיחה 18:29, 8 בדצמבר 2013 (IST)
אני אעבור עליו. לגבי תמונות, האם התמונות שאתה רוצה להוסיף נמצאות בשרתי ויקיפדיה בויקישיתוף או בויקיפדיה העברית ואתה לא יודע איך להוסיף לערך, או שאתה רוצה להעלות תמונות שנמצאות על המחשב שלך לשרתים? במקרה השני אני מזכירה את נשוא זכויות היוצרים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:36, 8 בדצמבר 2013 (IST)
אני יכול להסתפק רק בתמונות שמופיעות בויקיפדיה וככה לחסוך את הכאב ראש. אבל גם את זה אני לא יודע לעשותShevach - שיחה 20:46, 8 בדצמבר 2013 (IST)
כדי לעלות תמונה, בחר אותה העתק את שם הקובץ לעכבר כולל הסיומת JPG או כל סיומת אחרת שמופיעה בשם הקובץ. פתח את הערך למצב עריכה עמוד עם הסמן על המקום בו אתה רוצה להוסיף את התמונה, לחץ על האייקון המופיע בחלון העריכה למעלה מימין הנראה כתמונה שמו "קובץ המוצג בדף" יפתח לך חלון בחלק העליון העתק את שם הקובץ מתחתיו תכניס תיאור. הראיתי זאת בהדרכה. אני מקווה שההסבר שלי רענן את זיכרונך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:59, 8 בדצמבר 2013 (IST)
גולן, כדי להעביר את הערך למרחב הערכים ראה הסבר בדף ויקיפדיה:העברה. אל תשכח לשנות בחלון מימין למרחב הערכים.
לגבי התמנות, כתוב לי לאחר שתעלה את התמונות ל ויקישיתוף ואני אדאג לקבל מגיא את האישור המתאים. בדף ויקיפדיה:OTRS יש הסבר בנושא אופן הפעולה אם מעלים קובץ של אחרים. אתה מוזמן לקרוא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 14:51, 18 בדצמבר 2013 (IST)

דמניסי[עריכת קוד מקור]

הי גולן, את הטיוטה החדשה עליך לכתוב בדף משתמש:Shevach/דמניסי. דף המשתמש לא מיועד לכתיבת ערכים, אלא לשימושך לקישורים שישמשו אותך, לתבנית סטודנט וכדומה. אני אעביר לך את הדף לדף הטיוטה הזה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 22:12, 27 בנובמבר 2013 (IST)

בקישור הזה בויקישיתוף יש תמונות חופשיות של האתר וממצאיו. אתה היכול להשתמש בכל התמונות האלה בערך בחופשיות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 22:14, 27 בנובמבר 2013 (IST)
מעולה. תודה. עדין לא ברור לי כל כך איך להתמודד עם התמונות, אבל אבדוק את זה לעומק כשאגיע לזה. בינתיים אני ממש נהנה מהעניין. הערך הזה הוא חלק מהקורס על פרימטולוגיה, אבולוציה ושלד האדם של פרופ' גיא בר-עוז.. אני עוד אציק לך בהמשך כשאצטרך לעצב את זה סופית. בינתיים אני רק אוסף את החומר. אשמח גם להערות על ניסוח אם יש לך. שוב תודה Shevach - שיחה 00:56, 28 בנובמבר 2013 (IST)
אין בעיה, כשתצטרך עזרה אני כאן. תן תזכורת לחבריך בקורס שירשמו לדף המיזם כדי שאדע על קיומם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 12:48, 28 בנובמבר 2013 (IST)
בסדר. אני לא מבין איך להכניס בדף משתמש את התבנית
WIKI AND ACADEMIA.PNG כותב זה הוא סטודנט, הפועל בוויקיפדיה העברית במסגרת קורס אקדמי.

Shevach - שיחה 13:59, 28 בנובמבר 2013 (IST)

טוב, איך זאת לא הבעיה, זה יותר איפה זה אמור להיות כתוב? בתחילת כל ערך שאני כותב? בסוף? בדף משתמש? איך כותבים בכלל בדף משתמש?Shevach - שיחה 14:04, 28 בנובמבר 2013 (IST)
את התבנית נהוג לשים בשף המשתמש של הכותב לא הערכים עצמם. הוספתי לך. יש לך קישור לדף המשתמש "Shevach" למעלה במסך הקישור הימני ביותר, מימין לקישור שיחה. להלן קישור גם כאן משתמש:Shevach. דף המשתמש עומד לשרותך, ניתן להשתמש בו ליצור קישורים שימושיים ועוד. אם תלחץ על הקישור חנה Hanay המופיע בחתימה שלי, תראה את דף המשתמש לי. לא חובה שיהיה דף משתמש, זה נתון להחלטתו של העורך אם בכלל ומה לכתוב בו. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 14:00, 29 בנובמבר 2013 (IST)
אז שמתי תמונות, שיפצתי וסידרתי. עכשיו אני רק רוצה לדעת איך אני כותב את הערך המורחב של הומו גאורגיקוס? איך עושים קישור לערך מורחב? האם אני פשוט יכול לשים שם את מה שכתוב בהקדמה של הערך עצמו?Shevach - שיחה 17:14, 10 בדצמבר 2013 (IST)

מכיוון שהערך המורחב הומו גאורגיקוס כבר קיים, מה שאתה צריך לעשות בערך דמיסי הוא לכתוב פסקה קצרה תמציתית על הומו גאורגיקוס ומתחת הכותרת של שם הפרק להכניס תבנית

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הומו גאורגיקוס ראה תבנית:הפניה לערך מורחב. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:19, 10 בדצמבר 2013 (IST)
גולן, על פי הטיוטה האתר הוכרז כאתר מורשת עולמית. ראה תבנית מתאימה להכנסה בערך מערת הנחל. יש להוסיף את התבנית הזאת. תעתיק משם, רק תתקן את הפרמטרים הרלוונטים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:49, 10 בדצמבר 2013 (IST)
ראיתי בערך בויקיפדיה האנגלית פסקה על מוזיאון. כדאי להוסיף זאת גם לטיוטה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 21:25, 10 בדצמבר 2013 (IST)
הי.. אני מנסה להעלות תמונות מהמחשב שלי ומשהו לא הולך.. קראתי איך עושים את זה ואני לא מצליח משום מה. בנוסף אני רוצה להעביר את הערך מהטיוטה למרחב הויקיפדיה. מה דעתך?Shevach - שיחה 20:16, 17 בדצמבר 2013 (IST)

לגבי התמונות, לא ברור לי היכן נתקעת:

 1. אתה יכול להעלות רק תמונות שאתה צלמת או תמונות שבעל זכויות היוצרים אישר לך להעלות לויקיפדיה ברישיון חופשי. האם התמונות עונות להגדרה הזאת?
 2. כדי להעלות תמונה צריך קודם כל לשנות את שם הקובץ לשם ייחודי המתייחס לתוכן, אי אפשר להעלות עם שם הקובץ של המצלמה.
 3. את התמונות עדיף להעלות לויקישיתוף. יש קישור מצד ימין של המסך מתחת לכותרת "כלים" העלאת קובץ לויקישיתוף. לחץ על הקישור והוא ינחה אותך מה לעשות.

לגבי הערך, אתה צריך לשלוח קישור לגיא בר עוז הוא צריך לאשר שמבחינתו אפשר להעביר את הערך למרחב הערכים. ראיתי שיש בערך שפע של מקורות, אבל הקטע על הארכאולוגיה של האתר קצר למדי. אולי כדאי להרחיב. בנוסף בויקיפדיה הגרמנית כאן יש פסקה על מוזיאון. מכיוון שהערך עוסק גם בעיר וגם באתר הארכאולוגי, יש מקום לפרק על המוזיאון. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 22:31, 17 בדצמבר 2013 (IST)

גולן, הערך דמניסי הועבר על ידי אחד מעורכי ויקיפדיה למרחב הערכים ללא תאום. למיטב זיכרוני יש לך אישור של גיא ואין עם כך בעיה. אם יש כתוב לי. לא טיפלת בנושא התמונות. האם עדיין אתה רוצה לבעלות תמונות של גיא לערך?
ומה קורה עם הערך על התבלינים? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:13, 4 בינואר 2014 (IST)
הי. גיא עבר על הערכים. הערך על דמניסי טוב מבחינתו. היו לו כמה הערות לא משמעותיות שאוכל להוסיף בהמשך כך שזה בסדר שהוא במרחב הערכים. עורך יכול להעלות כל ערך ממרחב הטיוטות למרחב הערכים על דעת עצמו? (לא שזה מפריע לי במיוחד). בקשר לתמונות, ראיתי ששלחת לגיא מייל בנושא. אני יכול לטפל בזה אבל זה ייקח קצת זמן. אם את רוצה להעלות אותן אז זה יהיה יותר מהיר. לי לא משנה, אני יכול להעלות אותן אבל, כאמור, זה ייקח קצת זמן. הערך על התבלינים דורש עוד קצת עבודה. אני אשתדל לעשות זאת בקרוב למרות חוסר הזמןShevach - שיחה 09:53, 5 בינואר 2014 (IST)

משתמש:Shevach/תבלינים מהמזרח בתקופת המקרא[עריכת קוד מקור]

שלום גולן, עברתי על הטיוטה ערכתי עריכות קלות בעיקר קישורים פנימיים. להלן הערותיי:

 1. שם הערך - שמו הנוכחי מגדיר את טווח הזמן, וגם כתבת פסקה המסבירה את הטווח. אבל לא מוגדר האזור הגאוגרפי. הרי הערך לא עוסק ביבוא תבלינים מהמזרח לאירופה. האם התכוונת לייבוא לארץ ישראל, או ללבנט או להמזרח הקרוב. הטווח הגאוגרפי שהערך עוסק בו צריך להכלל בשם הערך.
 2. שימוש בביטויים כמו כיום לאחרונה אינם מתאימים לויקיפדיה, זה לא מאמר שיש לו תאריך פרסום התוכן צריך להיות נכון גם בעוד מספר שנים. למשל המשפט "העדות הארכיאולוגית האחרונה ". ואם מחר מתגלה עדות חדשה אז זו כבר לא האחרונה. לכן תמיד מצמידים לתיאור אירוע מסוים מועד. למשל "העדות הארכיאולוגית שהתגלתה בשנת 1995...." ראיתי שהתבססת על מאמר משנת 1995, בהחלט ייתכן שיש עדויות נוספות.
 3. קישורים פנימיים - בעיקרון שמות ערכים נכתבים תמיד ביחיד לכן יש ערך בשם אליטה אבל לא אליטות. תיקנתי את הקישורים האלה כדי שיקשרו לערך בדך הבאה [[אליטה|אליטות]]. בנוסף מקשרים את אותו מושג בקישור פנימי במופע הראשון בערך. אין צורך לקשר פעמיים את המילה פכית בקישור אדום. יש גם כשיוצרים קישור פנימי צריך לחושב האם זה מושג שיש מקום לכתוב עליו ערך למשל צריכה ראוותנית. אני לא הייתי יוצרת קישור כזה. יש ערך בשפ תרבות הצריכה. אולי מתאים לקשר אליו. בנוסף כשיש קישור אדום לערך מסוג איי בנדה כדאי לציין בסוגרים את שמו באנגלית כדי להקל על מציאת הערך, למי שרוצה לחפש אותו.
 4. פרק פירוט התבלינים - יש לזכור שבויקיפדיה אפשר לגשת לערך העוסק בתבלין בגלל הקישוריות. אני מבינה את הצורך לתת מידע קצר על כל תבלין בערך העוסק בתבלינים, אבל השם המדעי ממשי מיותר הוא מופיע בערך על התבלין.
 5. המידע של שלמה בונימוביץ הוא בעייתי כמקור, כי לא ניתן לבדוק אותו במאמרים. אתה בטוח שאין ולו מאמר אחד שמציין זאת? בכל מקרה הייתי מעבירה את כל המשפט הזה למקור המידע להערת שוליים.
 6. ציטוטים - לשם כך יש את תבנית {{ציטוטון}} ותבנית {{ציטוט}}. נראה הרבה יותר יפה.
 7. שמו כותבי המאמרים - כותבים למשל אמוץ דפני ולא דפני א. וכמובן מקשרים בקישור פנימי.

שים לב שחלק גדול מהערותיי הן הערות כלליות המתייחסות לכל ערך. אז חשוב שתיישם אותן גם בערך השני שאתה כותב. האם אתה צריך עזרה עם תמונות לערך או שהבנת את ההסבר שלי בנושא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:03, 10 בדצמבר 2013 (IST)

הבנתי. תודה. אתקן בקרובShevach - שיחה 17:19, 10 בדצמבר 2013 (IST)
איך אני משנה את שם הערך? חשבתי על- תבלינים מהמזרח בארצות המקרא. כך אני גם מגדיר טווח גאוגרפי וגם כרונולוגי. בנוסף כתבתי פסקה בשם "טווח כרונולוגי וגאוגרפי"Shevach - שיחה 18:16, 10 בדצמבר 2013 (IST)
אני מסופקת האם המונח "ארצות המקרא" הוא מונח גאוגרפי מוגדר. לדעתי עדיף להשתמש בשמות מוגדרים יותר. אפשר לשנות את דף הטיוטה. עושים זאת באמצעות העברה ראה ויקיפדיה:העברה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:21, 10 בדצמבר 2013 (IST)
כשכתבת את הקישור תקופות הקלאסיות האם התכוונת ליוון הקלאסית? ראה דף הפירושונים התקופה הקלאסית. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:24, 10 בדצמבר 2013 (IST)
ארצות המקרא הוא לא מונח גאוגרפי מוגדר אבל גם המזרח הקרוב הוא לא אזור גאוגרפי מוגדר במיוחד. בעיקרון שניהם חופפים לפי חלק מההגדרות. ארצות המקרא זה המרחב הפעולה של גיבורי המקרא בתקופת המקרא וכך הביטוי משלב טווח כרונולוגי וטווח גאוגרפי. כשכתבתי התקופות הקלאסיות התכוונתי לתקופת הזמן של יוון ורומא. כמו שאת יודעת המחקר הארכאולוגי מתחלק למחקר התקופות הפרהיסטוריות, תקופת המקרא והתקופה הקלאסית. נראה לי שנחוץ ערך כזה בויקיפדיה. אבל יכול להיות שלא. אני יכול למחוק את זה אם נראה לך. אבל לא נראה לי שקישור ליוון הקלאסית הוא קישור נכון.

הי גולן, מה קורה עם הערכים? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 20:20, 30 בדצמבר 2013 (IST)

אני רואה שעוררתי אותך. ראיתי שהכנסת בערך קישור בפרק לקריאה נוספת לערך בויקיפדיה האנגלית על סחר תבלינים. זה לא נהוג. אתה יכול לעשות זאת בהערת שוליים ליד המשפט העוסק בכך בערך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:23, 31 בדצמבר 2013 (IST)