MKR המטבח המנצח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
MKR המטבח המנצח
לוגו התוכנית
לוגו התוכנית
מבוסס על "My Kitchen Rules" (אוסטרליה)
סוגה תוכנית מציאות
תחרות בישול
בימוי סיון מורג
עומרי תקוע
לביא בן גל
שופטים חיים כהן
רותי ברודו
משתתפים ראו בגוף הערך
זוכים אסתר ויהונתן מיר (עונה 1)
אבי פרץ וליאור חפצדי (עונה 2)
אורלי זילברשץ ואלישע בנאי (עונת ה-VIP)
פרסים 200,000 ש"ח לפתיחת מסעדה (עונות 2–1, לא כולל עונת VIP)
ארץ מקור ישראלישראל ישראל
שפות עברית
מספר עונות 2
מספר פרקים 73 (נכון לעונת ה-VIP)
הפקה
מפיק עמית סטרטינר
יפית עופרי (מפיקה ראשית)
עידית מיסטריאל (מפיקה אחראית)
דרור בנימיני (מפיק בפועל)
חברת הפקה יולי אוגוסט הפקות
עורכים סיון מורג (עורך ראשי)
עמית סטרטינר (עורך אחראי)
לטם אורן (עורך בפועל)
יובל סיבוני (עורך בפועל)
אתר צילומים ישראל
צלמים יוחאי עצמון
מוזיקה פריאון מוזיקה
אורך פרק 60–90 דקות
שידור
רשת שידור שידורי קשת עריכת הנתון בוויקינתונים
רשת שידור בישראל קשת 12
תקופת שידור בישראל 14 באוקטובר 2018 – רץ
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי של התוכנית
דף התוכנית ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

MKR המטבח המנצח היא תוכנית מציאות ישראלית שעוסקת בבישול, המהווה גרסה מקומית לתוכנית האוסטרלית My Kitchen Rules (אנ'). השופטים והמנחים בתוכנית זו הם השף והמסעדן חיים כהן והמסעדנית ואשת העסקים רותי ברודו.

העונה הראשונה שודרה ב-2018 בקשת 12, ובה זכו אסתר ויהונתן מיר.[1]

העונה השנייה עלתה לשידור ב-14 ביוני 2020 והסתיימה ב-3 בספטמבר של אותה שנה, ובה זכו אבי פרץ וליאור חפצדי.

עונת ה-VIP עלתה לשידור ב-3 באוקטובר 2021[2] והסתיימה ב-21 באוקטובר של אותה שנה, ובה זכו אורלי זילברשץ ואלישע בנאי.[3]

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה תאריכי שידור צוותים הצוות הזוכה מנחים ערוץ שידור
בכורת העונה סיום העונה
1 14 באוקטובר 2018 24 בדצמבר 2018 15 אסתר ויהונתן חיים כהן
רותי ברודו
קשת 12
2 14 ביוני 2020 3 בספטמבר 2020 אבי וליאור
VIP 3 באוקטובר 2021 21 באוקטובר 2021 5 אורלי ואלישע

מבנה התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לתוכנית חמישה שלבים שונים אותם צריכים הצוותים לעבור במטרה להיות "המטבח המנצח":[4]

המסעדות הביתיות

במהלך סיורי המסעדות הביתיות תוקם כל יום מסעדה חדשה מאפס במקום אחר בארץ, בה בכל פעם זוג אחר יבשל ויגיש סרוויס שלם של שלוש מנות בזמן קצוב של שעתיים וחצי. הזוגות מקימים את המסעדה ומופקדים על כל פרט בה - מהעיצוב, דרך בחירת הכלים ובניית התפריט. השלב ייערך בשלושה סבבים של חמישה זוגות שונים, המקימים כל אחד מסעדה. הזוגות מדורגים בין הקבוצה שלהם על ידי השופטים וארבעת הצוותים האחרים בקבוצה שהוקצתה להם. כל צוות מעניק עד 10 נקודות על כל התפריט והחוויה במסעדה, וכל שופט מעניק עד 10 נקודות על כל מנה - סך הכל 30 נקודות לשופט. בתום ביקור כל המסעדות בסבב, הזוג שיזכה לניקוד הנמוך ביותר - יודח.[5]
שלב זה שווה ערך למסעדות הבזק (The Instant Restaurants) בגרסה האוסטרלית.

מבחן המסעדה האמיתית

במהלך מבחני המסעדות האמיתיות יתחרו 12 הזוגות הנותרים. השלב ייערך בארבעה סבבים של שלושה זוגות שונים, אשר יגישו ארוחה בת שתי מנות בזמן קצוב של שעתיים וחצי. הזוגות מדורגים בין הקבוצה שלהם על ידי השופטים, על ידי השופט האורח (אשר מתחלף בכל סבב) ועל ידי הצוותים האחרים שלא מבשלים באותו הסבב - בין אם הם הודחו ובין אם לא. כל שופט מעניק עד 10 נקודות על כל מנה - סך הכל 20 נקודות לשופט, וכל צוות מעניק עד 10 נקודות על כל הארוחה. הזוג שיקבל את מרב הנקודות מהצוותים הטועמים יזכה ב-12 נקודות לציון הסופי של ארוחתו, הזוג שיגיע למקום השני בדירוג הצוותים הטועמים יקבל 10 נקודות, ואילו המקום השלישי יקבל 8 נקודות. בתום דירוג הארוחה, הצוות בעל הניקוד הנמוך ביותר בסוף כל סיבוב, יודח.

רבעי הגמר

במהלך רבעי הגמר, יתחרו שמונת הזוגות הנותרים בשני סבבים שבכל אחד מהם יתחרו ארבעה זוגות. במהלך כל סיבוב יתחרו הזוגות בשני אתגרים - אתגר חסינות ואתגר הדחה. לאתגר החסינות שני חלקים: בחלק הראשון יבשלו ארבעת הצוותים ארוחה שלמה בזמן מוקצב של שעה וחצי, שאותה ינקדו השופטים האורחים (9 זוגות של שופטים אשר כל זוג שופטים יכול להעניק עד 10 נקודות - סך הכל 90 נקודות לארוחה). שני הזוגות בעלי הציון הנמוך ביותר לא יתחרו בחלק השני של אתגר החסינות (משמע; יתחרו באתגר הדחה). בחלק השני שני הזוגות הנותרים יבשלו ארוחה בת שתי מנות בזמן מוקצב של שעה ורבע שאותה ידרגו השופטים. הזוג שיגיע למקום הראשון יזכה בכרטיס לחצי הגמר, ואילו הזוג שיגיע למקום השני יתחרה ביחד עם שני הזוגות המפסידים בחלק הראשון באתגר הדחה. באתגר ההדחה יצטרכו הזוגות המפסידים לבשל ולהגיש סרוויס מלא של 3 מנות בזמן מוקצב של 3 שעות. את המנות ישפטו שופטי התוכנית, ושופט אורח. הזוג שיקבל את הניקוד הנמוך ביותר בסוף הסרוויס, יודח.

חצאי הגמר

במהלך חצאי הגמר יחזרו ששת הזוגות הנותרים לבשל בבתיהם כמו בשלב המסעדות הביתיות. הם יחולקו לשלוש קבוצות שונות, כשבכל קבוצה יתחרו שני זוגות בלבד בדו-קרב על המקום בגמר. הזוגות יקימו מחדש את המסעדה הביתית והמשודרגת שלהם, ובה הם יבשלו ויגישו סרוויס כפול בעל שתי מנות ראשונות, שתי מנות עיקריות ושני קינוחים בזמן מוגבל. כל צוות יצטרך לבחור במנה אחת מבין השתיים שמוצגות בתפריט, וכל שופט יצטרך לבחור מנה אחת מבין השתיים אשר מוצגות בתפריט, שונה מהמנה שלקח השופט השני (לדוגמה, אם רותי הזמינה למנה ראשונה את מנה מספר 1, חיים יצטרך להזמין את מנה מספר 2, כדי שהזוגות המבשלים יקבלו ניקוד מהשופטים על שתי המנות). הם יקבלו ניקוד בשיטה הזהה לשיטת הניקוד בשלב המסעדות הביתיות: כל זוג מעניק עד 10 נקודות לארוחה ולחוויה כולה, וכל שופט מעניק עד 10 נקודות על כל מנה שבחר מהתפריט - סך הכל 30 נקודות לשופט. בסוף כל סיבוב, הזוג שיקבל את הניקוד הנמוך ביותר מבין המתחרים, יודח.
שלב זה שווה ערך למסעדות הבזק האולטימטיביות (The Ultimate Instant Restaurants) בגרסה האוסטרלית.

גלגל ההצלה

במהלך שלב גלגל ההצלה יתחרו שלושת הזוגות שהודחו בחצאי הגמר על מקום בגמר הגדול. עבור כל אחד מהזוגות תיבחר מנה שאותה ביצע הכי פחות טוב מבין כל המנות שבישל בתחרות, ואותה הוא יצטרך לשפר ולבשל שוב בעזרת כל הידע שרכש במהלך התחרות. את המנות ישפטו חיים ורותי ושופטים אורחים נוספים. הזוג שיקבל את הניקוד הגבוה ביותר יחזור למשחק, ואילו הזוגות האחרים יודחו סופית מהתחרות.

הגמר

במהלך שלב הגמר יתחרו ארבעת הזוגות האחרונים על הניצחון בתחרות כולה. הם יצטרכו להגיש סרוויס בן 3 מנות, הכולל: מנה ראשונה, מנה עיקרית וקינוח. את המנות ישפטו הזוגות המודחים והמשפחות של הפיינליסטים שיעניקו 150 נקודות מתוך הציון הכולל (50 נקודות לכל מנה מהאורחים), ויחד איתם ישפטו השופטים עם שופט אורח, שיחד יעניקו 900 נקודות (300 נקודות לכל שופט, 100 נקודות בכל מנה). לאחר הכנת המנה העיקרית, הזוג שיקבל את הציון הנמוך ביותר יודח ויהיה המקום הרביעי בגמר, ואילו שלושת הזוגות הנותרים יסיימו להכין את הסרוויס. הזוג שלאחר סיום הסרוויס יקבל את הציון הגבוה ביותר, יזכה בגמר ויוכתר כזוכה העונה.

פרסים ומועמדויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנה פרס קטגוריה תוצאה
2018 פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה תוכנית מציאות (ריאליטי) מועמדות

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מידע וכתבות:

ביקורות:

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ רן בוקר, אסתר ויהונתן מיר הם הזוכים ב-MKR המטבח המנצח, ynet, ‏24 בדצמבר 2018
  2. ^ כפיר אדר, רייטינג: השקת המטבח המנצח VIP ניצחה את השקת אבודים?, Ice, ‏4 באוקטובר 2021
  3. ^ יש לנו מנצחים: אורלי ואלישע הם הזוכים הגדולים ב"המטבח המנצח VIP", באתר ‏מאקו‏‏, ‏21 באוקטובר 2021‏
  4. ^ לא כולל שלב גלגל ההצלה שבו לא כל הזוגות משתתפים
  5. ^ ליהיא גלמן רם, המטבח המנצח: האנשים שיככבו על המסך שלכם מדי ערב, באתר mynet‏ ירושלים, 14 באוקטובר 2018(הקישור אינו פעיל, 24.10.2021)