T-X

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
T-X,‏ 2003

T-X הוא מחסל שתוכנן ויוצר על ידי סקיינט, הופיע בסרט שליחות קטלנית 3: עלייתן של המכונות.

תיאור ויכולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

להבדיל מכל המחסלים שיוצרו על ידי סקיינט, הבינה המלאכותית שהחליטה להשמיד את האנושות בסדרת סרטי שליחות קטלנית, המחסל מדגם T-X לובש צורה של אישה ולא צורה של גבר. ההסתננות לחברה האנושית מתבצעת אם כן על ידי אישה נאה וחטובה שמשתמשת ביכולות הפיתוי שלה כדי לחדור למקומות ולהשיג את מבוקשה. את דמות המחסלת גילמה השחקנית והדוגמנית ממוצא נורווגי קריסטנה לוקן.

מחסלת זו שנשלחה אחורה בזמן לתאריך 23 ביולי 2004, יוצאת ממכונת הזמן כפי שאר המחסלים בכל הסדרה ערומה כביום היוולדה. האנדרואידית מאתרת חליפת עור אדומה שמתאימה למידותיה, ניגשת לאישה עשירה הנוסעת במכונית פאר, רוצחת אותה וגונבת את רכבה. היא ממהרת לאתר את ג'ון קונור בגילאי העשרים שלו וכן את הסגנים שלו לעתיד שיהוו חלק מן "המחתרת" האנושית המורדת במכונות. נסיעתה הפרועה ברחובות מעוררת את תשומת לבו של שוטר תנועה שרוצה לעצור אותה. בתוך רגעים ספורים היא מגדילה את שדיה והשוטר הנבוך מחייך ו"מוותר" לה על קנס. לאחר שהמחסל "הטוב" מסביר לג'ון על דגם זה הוא מתפלא ושואל: "היא מחסלת של מחסלים, אתה עובד עליי?". T-X מהווה קיצור של המילה באנגלית Terminatrix טרמינייטריקס.

דגם מחסל זה מהווה למעשה שילוב בין המחסל הקלאסי T-800 (אותו גילם ארנולד שוורצנגר) והדגם T-1000 שהופיע בסרט השני בסדרה. במילים אחרות, מחסל זה מורכב מליבת מתכת נוקשה ובלתי שבירה וכן מסגסוגת של מתכת מיוחדת המסוגלת להתנזל, לשנות צורה ולהתמצק. שוב, הדגם מציג את יכולת הבינה המלאכותית החזקה של סקיינט לחשוב מחוץ לקופסה ולעשות הכלאה בין שני סוגי דגמים כדי ליצור דגם משופר.

בגופה של מחסלת זו ישנו מצבור של כלי נשק שונים וביניהם להביור חזק. היא מסוגלת לשנות את המראה החיצוני שלה ולהידמות לבני אדם אחרים הודות לסגסוגת המיוחדת שבגופה. היא רוצחת את ארוסה של קייט ברוסטר, מי שלימים עתידה להיות סגניתו הראשית של ג'ון קונור וכן אשתו, וגונבת את זהותו. בקרב שנערך בינה לבין המחסל הראשוני (שוורצנגר) היא מצליחה לגבור עליו פיזית ולנתק את ראשו מגופו. תוך שניות היא מחדירה שבבים ננוטכנולוגיים למעבד הראשי שלו שמשבשים את התכנות שלו וכמעט גורמים לו להרוג את ג'ון קונור, עליו הוא נשלח להגן. שימוש בשדה מגנטי חזק הנוצר ממאיץ חלקיקים שהופעל גורם לה להתנזל, אך מכשול זה רק מעכב אותה והיא מצליחה לדלוק אחרי ג'ון קונור וקייט במסוק. גופה מכיל מודם המאפשר לה להתחבר לאינטרנט כדי למסור ולקבל מידע. היא מסוגלת לשלוט במכונות ובכלי רכב אחרים בו זמנית. במרדף שמופיע בסרט היא מחדירה חלקים מיוחדים מגופה לכלי רכב שונים בעזרתם היא רודפת אחר ג'ון קונור, המחסל וקייט.

לבסוף, הדגם המיושן T-850, מצליח לגבור עליה ולהשמידה תוך כדי הכרזה "את מושמדת" (You are Terminated). גם השמדתה אינה טיפוסית ביחס לסרטים האחרים בסדרה. בשאר הסרטים, המחסלים העוינים מחוסלים על ידי שימוש בקור עז או בחום עז טרם הגבורה עליהם. המחסל מהסרט הראשון עולה באש ולאחר מכן נכתש במכבש הידראולי חזק, המחסל בסרט השני מוקפא על ידי חנקן נוזלי ולאחר מכן מושמד בחום של מתכת מוצקת. ה-T-X מושמדת על ידי תאי דלק המוצמדים לפיה ומהווים למעשה מטען גרעיני.