The Legend of Zelda: Breath of the Wild

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
 
ゼルダの伝説 ブレス オブ ザ ワイルド
The Legend of Zelda Breath of the Wild.svg
תאריך הוצאה 3 במרץ 2017 עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה משחק פעולה-הרפתקה, משחק תפקידים ממוחשב עריכת הנתון בוויקינתונים
פיתוח נינטנדו EPD, Monolith Soft עריכת הנתון בוויקינתונים
הוצאה לאור נינטנדו עריכת הנתון בוויקינתונים
סדרה האגדה של זלדה עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק משחק וידאו למשתתף יחיד עריכת הנתון בוויקינתונים
פלטפורמות נינטנדו סוויץ', Wii U
המשחק הקודם Hyrule Warriors: Age of Calamity (2020)
המשחק הבא The Legend of Zelda: Link's Awakening עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

The Legend of Zelda: Breath of the Wildתרגום חופשי: האגדה של זלדה: נשימת הפרא) הוא משחק פעולה והרפתקאות ממוחשב משנת 2017, המהווה חלק מזיכיון משחקי הווידאו "האגדה של זלדה". המשחק פותח והופץ על ידי חברת נינטנדו ויצא לנינטנדו סוויץ' ול-Wii U.

בדומה למשחק הראשון בסדרת המשחקים, גם במשחק זה השחקן מסוגל לחקור עולם שלם. המשימות במשחק כוללות איסוף פריטים שונים, פתירת חידות, ותתי משימות שונות, שהשלמתן מזכה את השחקן בדברים שונים. פיתוח המשחק נמשך חמש שנים.

נכון לתחילת 2019 נמכרו מעל ל-14.27 מיליון עותקים של המשחק ברחבי העולם, מה שהופך אותו למשחק הנמכר ביותר בסדרת המשחקים של זלדה.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מתרחש במקום בדיוני בשם "היירול". המשחק מתחיל בהתעוררותו של לינק-לאחר 100 שנה של שינה במקום מסתורי במרכז היירול. לינק מקבל את ה"Sheikah Slate" (בתרגום חופשי: לוחית הצפחה של השיקה): מעין מכשיר דמוי טלפון חכם שאצורה בו אנרגיה אשר מעניקה לו יכולות מיוחדות הקשורות בקסם. באמצעות היכולות הללו ויכולות הלחימה של לינק, הוא מתבקש לעזור להיירול בכך שיביס את קאלאמיטי גאנון: מפלצת ההתגשמות של גאנון-הנבל המרכזי בכל משחקי האגדה של זלדה. גאנון השתלט על טירת היירול לאחר מלחמה עקובה מדם שהתרחשה 100 שנה לפני זמן תחילת המשחק בין לינק וצבא היירול לבין גאנון. במלחמה, אשר מכונה "קאלאמיטי" (באנגלית:"Calamity") גאנון ניצח, הרג את רוב תושבי היירול, וגרם ללינק להיכנס ל-100 שנות תרדמת. המלך לשעבר של היירול, אשר בתו, זלדה, נחטפה בידי אותו גאנון מבקש מלינק להביס אותו. לטענתו של המלך, זלדה תוכל להעלים את גאנון מהיירול למשך הזמן הקרוב וכאשר לינק יביס את קאלאמיטי גאנון זלדה תוכל להשתחרר.

ברחבי היירול תמיד היו מפלצות, אבל בעוד גאנון בשלטון, הוא מחייה את המפלצות שתוקפות חפים מפשע ומייצר "שומרים" שהורגים את כל מי שמתקרב לטירת היירול. על כן כל תושבי היירול רוצים שלינק יביס את קאלאמיטי גאנון.

כדי להביס את קאלאמיטי גאנון, לינק נדרש להגיע אל תוך טירת היירול, להתחמק או להילחם במפלצות ובשומרים שמקיפים אותה, ולבסוף להיכנס לחלל המרכזי שם ילחם בקאלאמיטי גאנון שהוא הבוס המרכזי של המשחק. אחרי שלינק הביס את אותו קאלאמיטי גאנון, הוא צריך להילחם ב"Dark Beast Ganon" (בתרגום חופשי: מפלצת הגאנון האפלה): מעין חזיר עצום שהוא עוד התגלמות של גאנון. בקרב הזה, זלדה מדברת ללינק ומעודדת אותו להמשיך בקרב, זאת לאחר שהיא מעניקה לו את קשת האור (באנגלית: Bow of Light) אשר יורה חצי אור עוצמתיים. רק לאחר שלינק הביס גם את Dark Beast Ganon הוא משחרר את זלדה ובכך נגמר המשחק.

במשחק יש סיום סודי שקורה אם השחקן משיג את 13 הזכרונות של לינק. בסיום הזה זלדה ולינק מסתובבים ברחבי היירול במטרה להתחיל לבנות את היירול מחדש אחרי ההרס שקאלאמיטי גאנון יצר במהלך השנים.

מקדשים (shrines)[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק יש 120 מקדשים (136 עם הdlc)בכל מקדש יש חידה או רצף חידות שלאחר פתירתן מגיעים לסיום המקדש(shrine)

בסוף המקדש מקבלים כדור רוחני (spirit orb). בתחילת המשחק השחקן צריך לעבור ארבעה מקדשים, כאשר בכל אחד מהמקדשים הראשונים הוא משיג יכולת אחרת ללוחית השיקה, ובכך להשיג ארבעה כדורים רוחניים במטרה להשיג מהמלך את מצנח הרחיפה אשר בלעדיו השחקן לא מסוגל לצאת מהאזור ההתחלתי.

המקדשים נמצאים ברחבי היירול בנקודות שונות ובסיום המקדש השחקן מסוגל להשתגר למקדשים שהוא השלים.

בנוסף קיימים מבוכים ברחבי המפה. בכל מבוך יש מקדש ובמקדשים האלה אין חידות.

במקדשים השחקן לא יכול להשתמש ביכולות שניתנות לו אחרי שחרור של המפלצות האלוהיות.

בסוף כל מקדש מקבלים כדור רוחני (spirit orb). הכדור הרוחני הוא כדור בצבע סגול כהה עם אזורים סגולים בהירים יותר ויש שם סמל של חץ עם כנפיים. הצורה של החץ עם הכנפיים זה הסמל של האלה של היירול היליה. בעזרת הכדורים האלה בנוסף להשגת מצנח הרחיפה בתחילת המשחק אפשר להשתמש בהם בשביל להשיג עוד חיים ואנרגיה באמצעות זה שהשחקן מתפלל ונותן ארבעה כדורים רוחניים לפסל של האלה היליה שנמצא במקומות שונים במשחק. אחד מההמקומות הלא הוא במקדש הזמן (Temple of Time).בנוסף לכך השחקן יכול למכור חיים ואנרגיה בתמורה ל-100 רופי

לוחית השיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת המשחק לינק מקבל את לוחית השיקה, אשר מעוצבת כמעין טלפון חכם. הלוחית הזו היא שמקנה ללינק הרבה מיכולותיו המיוחדות:

  • מפה של היירול כולל נקודות-השתגרות, טופוגרפיה ואפשרות לסמנים
  • Stasis - עצירת עצם כלשהו מלכת, כולל אבנים מסוימות, צמחים ומפלצות
  • Magnesis - יכולת להזיז עצמים וכלי נשק ממתכת אשר נמצאים קרוב ללינק.
  • Cryonis - יכולת להציב עד 3 עמודי קרח בו-זמנית על מקור מים וכן לשבור עצמים מקרח
  • Remote Bomb - זריקת פצצה של אנרגיה כחולה אשר יכולה לשבור קירות אבן מסוימים. הפצצה היא בצורת כדור או קובייה
  • Camera - מצלמה איתה אפשר לצלם חפצים ולאחר מכן לאתר עוד חפצים מאותו הסוג

היכולות הללו יכולות להיות משודרגות באמצעות חלקים ישנים של רובוטים.

המפלצות האלוהיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברחבי היירול ישנם 4 מפלצות אלוהיות (באנגלית) מטרתן להגן על היצורים ובעלי החיים שגרים הרחק ממרכז הממלכה. המפלצות האלוהיות הן בדמות חיות אשר לכל אחד מהן קיים שומר: העיט (Vah Medoh) - שוכן בעיר ריטו האווירית בה גרים ציפורים, אשר השומר שלו הוא רבאלי, הגמל (Vah Naboris) - שוכן במדבר בו קיימים מספר כתות, אשר השומרת שלו היא ארבוזה, מנהיגת שבטהגרודו, הפיל (Vah Ruta) - שוכן בעיר הימית זורה בה גרים זן ששמו גם זורה, אשר השומרת שלו היא מיפה, בת מלך העיר, והלטאה (Vah Rudania) - שוכנת על הר געש אשר לידו גרים יצורי הגורון, אשר השומר שלו הוא דארוק, מנהיג זן הגורון.

כ-100 שנים לפני עלילת המשחק, כאשר קלאמיטי גאנון השתלט על היירול, הוא השתלט גם על המפלצות האלוהיות וכעת על לינק לשחרר אותן משליטתו של גאנון. כדי לשחרר כל מפלצת אלוהית יש לבצע 4 דברים:

ראשית, יש לבצע משימה מסוימת, בדרך כלל מקבלים מהמשימה כלי חיוני להמשך.

שנית, יש להיכנס אל תוך המפלצת האלוהית, בחלק זה השחקן מקבל עזרה מאדם בכיר בעיר ונאלץ להשתמש בדבר אשר השיג במשימה הקודמת לכך.

כעת, השחקן נמצא בתוך המפלצת האלוהית ועליו לשחרר את המפלצת האלוהית מהשליטה של גאנון על ידי פתירת חידות והגעה למקומות מסוימים במפלצת האלוהית. ניתן להשיג מפה של המפלצת האלוהית ושליטה קלה בה (בחלק זה בלבד) בעזרת הגעה למקום מסוים המיועד לעדכון לוחית השיקה. הרוח של השומר תדבר עם השחקן לאחר שהוא מגיע לכל מיקום.

לאחר מכן, השחקן צריך להילחם באחד מהבלייט גאנונים להביס אותו ובכך לשחרר אותו סופית מגאנון. רוח השומר של המפלצת האלוהית תיתן טיפים קלים בזמן הקרב מול הבלייטים.

לאחר השחרור השחקן צריך לאשר לרוח של השומר לשלוט במפלצת האלוהית וכתמורה יקבל חיים נוספים, יכולת מיוחדת ועזרה קלה בקרב מול קלאמיטי (כל מפלצת אלוהית אשר נמצאת בשליטת הרוח של השומר שלה תוריד לקלאמיטי גאנון 1000 חיים לפני הקרב). היכולת המיוחדות הן:

שחרור העיט מעניק לשחקן יכולת ליצור משב רוח כלפי מעלה, ובכך לעוף בעזרת הדאון לאחר לחיצה ארוכה על מקש הקפיצה (ניתן להשתמש ביכולת 3 פעמים ולאחר מכן היא תינעל ל-6 דקות).

שחרור הגמל מעניק לשחקן יכולת ליצור שדה חשמלי סביבו, ובכך לחשמל את היריבים סביבו ולפגוע בהם רבות לאחר לחיצה ארוכה על מקש ההתקפה (ניתן להשתמש ביכולת 3 פעמים ולאחר מכן היא תינעל ל 12 דקות).

שחרור הלטאה מעניק לשחקן יכולת ליצור מגן רב עוצמה אשר מגן מכל פגיעה ואף מחזיר פגיעות מסוימות לאחר לחיצה ארוכה על מקש ההגנה (ניתן להשתמש ביכולת 3 פעמים ולאחר מכן היא תינעל ל 18 דקות).

שחרור הפיל מעניק לשחקן יכולת להחיות את עצמו פעם אחת לאחר מותו עם 5 לבבות מעל המלאי הסופי של החיים, אין צורך ללחוץ על מקש לשם כך אלא היכולת מתבצעת אוטומטית לאחר המוות (ניתן להשתמש ביכולת פעם אחת ולאחר מכן היא תינעל ל 24 דקות).

לכל היכולות זמן ההמתנה מתקצר בשליש בטירה במרכז הממלכה.

בוסים ומיני בוסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מפלצות חזקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליינל (Lynel)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הליינל הוא מפלצת בעלת גוף של סוס, גוף דמוי אדם שרירי וראש דמוי אריה עם קרניים. לליינל יש כמה סוגים שלכל אחד מהם יש יותר חיים והם יותר חזקים (בסדר עולה): ליינל אדום (רגיל)-2000 חיים, ליינל כחול - 3000 חיים, ליינל לבן- 4000 חיים, ליינל כסוף -5000 חיים, וליינל מוזהב (נמצא רק במאסטר מוד שהוא חלק מdlc)- 7500 חיים.

הליינל תוקפים במגוון רחב של כלי נשק: חרב ומגן, חנית או קראשר (crusher)- סוג של חרב דו ידנית עושה הרבה נזק והשחקן גם יכול להשתמש בה לשבירת אבנים (הליינלים מחזיקים את הקראשר ואת החנית ביד אחת אף על פי שהם כלי נשק של שתי ידיים). בנוסף לכך, לליינלים יש קשת שיורה שלושה חצים. כל ליינל יכול לירות סוג אחר של חיצים -חצי אש, קרח, חשמל או חיצים מתפוצצים. אפשר להשיג את הקשת שהליינל משתמש בה אם השחקן מביס ליינל אדום (רגיל). הקשת יורה שלושה חצים במחיר של חץ אחד. חלק מהפעמים כשהשחקן נתקל בליינל הליינל לא יתקוף את השחקן מיד. אלא אם השחקן שולף נשק או קרוב מדי לליינל. הדבר הזה נותן לשחקן הזדמנות לברוח או לתקוף את הליינל. בנוסף לכלי הנשק של הליינל הליינל גם יורה כדורי אש לכיוון השחקן ולפעמים הם מסוגלים להשתגר בשביל לברוח מהקרב לזמן קצר או לרדוף אחרי השחקן. כל סוגי הליינל חסינים להתקפות אלמנטיות (אש, קרח, חשמל) . כלומר חיצים של אש/קרח/חשמל כלי נשק אלמנטים מורידים נזק רגיל בלי האפקט של ההתקפות האלמנטיות

שומרים (Guardian)[עריכת קוד מקור | עריכה]

גארדיאן הם רובוטים שנוצרו באותה תקופה כמו המפלצות האלוהיות במטרה לעזור ללינק ולזלדה במלחמה נגד גאנון. 100 שנים לפני העלילה של המשחק גאנון השתלט על חלק גדול הגארדיאנס ובכך עזרו רבות לגאנון להשתלט על היירול. יש במשחק חמישה סוגים של גארידאנס: גרדיאן שבור (Decayed Guardian). גרסה מקולקלת של הגארדיאן העוקב (Guardian Stalker) . לגאראדיאן הזה יש רק 500 חיים והוא לא יתקוף אם השחקן רחוק מספיק.

גארדיאן עוקב (Guardian Stalker) - גרסה זו של הגארדיאן עוקבת אחרי השחקן ויורה בו לייזרים חזקים. יש לו 1500 חיים.

גארידאן גשש (Guardian Scout) -גרסה קטנה יותר של הגארדיאן. הסוג הזה של הגארדיאן נמצא רק במקדשים או במפלצות אלוהיות. הוא תוקף עם כלי נשק ועם התקפות לייזר חלשות. יש להם בין 1000 ל-3500 חיים

גארדיאן אווירי (Guardian Skywatcher) - סוג של גארדיאן שמופיע במקומות מסוימים. הסוג הזה של הגארדיאן פועל כמו הגארדיאן העוקב בכך שהוא מתמקד על השחקן ויורה בו לייזר חזק. יש להם 1500 חיים

גארדיאן מגדל (Guardian Turret) - הסוג הזה של הגארדיאן פועל באותה צורה כמו הגארדיאן השבור בכך שהוא יתקוף את השחקן רק ממרחק מסוים ממנו. בשונה מהגארדיאן השבור למגדל אין רגליים והוא נמצא רק בטירת היירול. יש לו 1500 חיים

מיני בוסים (סיפור ראשי)[עריכת קוד מקור | עריכה]

טאלוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצור גדול שחסין מפני פגיעה. הדרך היחידה להביס אותם היא באמצעות שבירת האבן שיש לו על הגב. אם מנצחים אותו הוא מפיל אבני חן יקרות. יש שלושה סוגים של טאלוסים במשחק:

  • טאלוס אבן (Stone Talus) - הגרסה הכי נפוצה של המיני בוס הזה. עשוי מאבנים ומסתתר כערימת סלעים. יש שלושה סוגים של טאלוס אבן :רגיל (עם 300 חיים), זוהר( 600 חיים) ונדיר (900 חיים). אפשר להבדיל בין סוגי טאלוס האבן באמצעות האבן שיש להם על הגב בלבד
  • טאלוס קפוא (Frost Talus) - גרסה קפואה של טאלוס. אם השחקן בא במגע עם הטאלוס הוא קופא, דבר אשר מקשה על פגיעה באבן שעל גבו, אפשר לבטל את זה באמצעות בגדים שמונעים הקפאה או לירות עליו חץ בוער ובכך השחקן יכול להגיע לאבן שעל גבו בלי לקפוא לזמן מסוים. (800 חיים)
  • טאלוס אש (Igneo Talus) - גרסה בוערת של הטאלוס. בדומה לטאלוס הקפוא קשה להגיע אל האבן שעל הגב שלו מכיוון שאם השחקן בא במגע עם הטאלוס הוא בוער והוא מקבל נזק רב. הדרכים היחידות להימנע מכך הם להשתמש בשריון ששופר פעמיים בחסינות לאש על ידי הפיות הגדולות או לתקוף אותו עם נשקי קרח ובכך, בדומה לטאלוס הקרח, למנוע זמנית את האש. (800 חיים)

הינוקס (Hinox)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההינוקס הוא יצור גדול עם עין אחת גדולה, אם פוגעים בעין שלהם הם מקבלים יותר נזק, במיוחד עם חץ מתפוצץ, בדרך כלל אפשר למצוא אותם ישנים עם מספר רב של כלי נשק בעלי ערך תלויים על צווארו. יש ארבעה סוגים של הינוקסים. שלושה חיים ואחד שלד. שלושת הסוגים הראשונים של ההינוקס הם בצבעים שונים על פי רמת הקושי שלהם (בסדר עולה) :רגיל(600 חיים),כחול(800), שחור( 1000) .. ההינוקס השחור הוא הקשה מכולם והוא משתמש גם בכלי נשק כגון בולי עץ.

בנוסף לשלושת הסוגים הללו יש את הסטאלנוקס (Stalnox) - גרסת שלד של ההינוקס שיכול להופיע מחוץ למבוך בין השעות תשע בערב לחמש בבוקר. גם לו יש 1000 חיים והדרך היחידה להביס אותו זה באמצעות פגיעה בעין שלו.

מולדוגה -[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצור דמוי דג עם ארבע רגליים שנמצא במדבר של הגארודו ( Gerudo Desert). הוא רגיש לקולות ולכן אחת הדרכים לפגוע בו זה לגרום לו לתקוף פצצה שהשחקן זורק ובכך ישתק אותו זמנית כאשר הפצצה מתפוצצת. למולדוגה יש 1500 חיים.

בוסים: (סיפור ראשי)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלייט גאנון[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק יש ארבעה סוגים של בלייטים. כל אחד מהם ב"מפלצת אלוהית" (Divine Beast)אחרת. אם מביסים אותם משחריים את המפלצת האלוהית ובכך מחלישים את גאנון ומורידים לו 1000 חיים לכל מפלצת אלוהית ששוחררה ובנוסף השחקן מקבל יכולת מיוחדת. ארבעת הבלייטים הם: בלייט אוויר (Windblight Ganon), בלייט אש (Fireblight Ganon), בלייט סופה (Thunderblight Ganon), ובלייט מים (Waterblight Ganon). לכל אחד מהם שתי צורות שלכל צורה יש מערכת שונה של מתקפות. לכל בלייט יש 800 חיים.

גאנון[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבוס הסופי של המשחק. הוא נמצא בתוך טירת היירול והמאסטר סורד (master sword) מורידה לו יותר חיים מבדרך כלל וכלי נשק אחרים. לקאלאמיטי גאנון יש את כמות החיים הכי גבוהה במשחק:8000 חיים. כאשר השחקן משחרר מפלצת אלוהית הדבר גורם להורדת כמות החיים של קאלאמיטי גאנון ב-1000 חיים. קאלאמיטי גאנון משתמש בכל המתקפות שהבלייטים משתמשים בהם. אחרי שמורידם לקאלאמיטי גאנון חצי מהחיים הוא משתנה לצורה השנייה שלו ובצורה הזו הוא חזק יותר ומשתמש במתקפות של הצורה השנייה של הבלייטים.

לאחר שהשחקן מוריד לקאלאמיטי גאנון את כל החיים השחקן עובר למקום אחר שבו הוא נלחם בגרסה השלישית של גאנון שבה השחקן צריך לירות חצים או להשתמש בלייזר של המאסטר סורד(master sword), בקשת האור (bow of light) או בקשת הדמדומים (Twilight Bow) על גב של סוס. אחרי פוגעים בשבע מתוך שמונה השחקן צריך לעוף למעלה ולירות חץ בעין שלו ובכך השחקן משחרר את זלדה ומביס את גאנון.

מאסטר קוגה (Master Kohga)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאסטר קוגה הוא המנהיג של שבט היגה (התואר שלו הוא Top Banana of the Yiga Clan). השחקן נלחם בו כמשימה שאחרי השלמתה הוא יכול להגיע למפלצת אלוהית של הגרודו. אחרי התגנבות במטה הנסתר של שבט היגה השחקן מגיע לזירה פתוחה שבאמצע יש בור. שם השחקן נלחם במאסטר קוגה. למאסטר קוגה יש בסך הכל 300 חיים. יש למאסטר שלושה שלבים. בשלב הראשון מאסטר קוגה מנסה לירות על השחקן אבן והשחקן צריך לירות על מאסטר קוגה חץ או לזרוק עליו נשק או להשתמש בפצצות ובכך לגרום לסלע ליפול לו על הראש ולהוריד לו חיים (כדי לעבור לחלק הבא של הקרב נגדו צריך לעשות את זה פעמיים), בחלק השני של הקרב מאסטר קוגה מסובב סביבו שתי אבנים והשחקן צריך, כמו קודם, לירות/לזרוק על מאסטר קוגה דברים ככה שאחת מהאבנים תיפול על ראשו ( גם את החלק הזה צריך לעשות פעמיים). בחלק השלישי מאסטר קוגה זורק על השחקן כדור מתכת קוצני שהשחקן צריך להשתמש ביכולת המגנט שבלוחית השיקה (Magnesis) כדי למשוך את הכדור לכיוון מאסטר קוגה ובכך לפגוע בו. לאחר שמסיימים את השלב הזה מאסטר קוגה מובס ומנסה להשתמש ב"טכניקה סודית". מה שגורם להופעתו של כדור מתכת גדול שגורם לכך שמאסטר קוגה יפול עם הכדור לתוך הבור. אחרי זה מופיעה תיבה ומקבלים את קסדת הרעמים שצריך להחזיר לגרודו ובכך לסיים את המשימה

ביקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק זכה לביקורות חיוביות מאד, האתר Vgames נתן למשחק 10 מתוך 10, והאתר IGN דירג אותו כמשחק עולם פתוח הטוב ביותר בכל הזמנים.[1]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]