The Sims

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Disambig RTL.svg המונח "סימס" מפנה לכאן. אם הכוונה למשמעות אחרת, ראו סימס (פירושונים).
הסימס
The Sims
לוגו סדרת המשחקים
לוגו סדרת המשחקים
תאריך הוצאה 4 בפברואר 2000
סוגה משחק סימולציה, משחק ניהול.
פיתוח Maxis
הוצאה לאור Electronic Arts עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה EA Games
סדרה סימס 1
מצבי משחק שחקן יחיד
דירוג 12+
פלטפורמות Windows, OS X, אנדרואיד, גיים בוי אדוונס, נינטנדו גיימקיוב, iOS, Nintendo 3DS, Nintendo DS, PlayStation 4,פלייסטיישן 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Wii, Windows Phone, Xbox, Xbox 360,Xbox one, סלולרי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

The Sims (הסימס) היא סדרת משחקי מחשב מצליחה פרי פיתוחם של ויל רייט וחברת "Maxis", אשר הופצה על ידי חברת EA Games. תפקידו של השחקן הוא לנהל את חייהן של דמות או דמויות וירטואליות המכונות "סים" או "סימים" ברבים בסביבת חיים משתנה בהתאם למשחק ולהרחבות שנקנו או התקבלו על ידי השחקן.

נכון לשנת 2017, הזיכיון כולו מכר 200 מיליון עותקים ברחבי העולם, והוא זיכיון המשחקים הנמכר ביותר למחשב האישי והשמיני הנמכר ביותר בכל הזמנים.[1]

בישראל משווק המשחק על ידי חברת הד ארצי (המשחק לא תורגם לעברית) ועל ידי פלטפורמות "Origin" ו-"steam" וזוכה להצלחה רבה.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרעיון למשחק נולד במוחו של ויל רייט בשנת 1990 לאחר שאיבד את ביתו ורכושו בשרפה. בזמן שבנה בית חדש, רייט החל לחשוב על משחק שמדמה את החיים. הוא האמין שביכולתו לתכנת ולעצב משחק כזה- בית בובות דיגיטלי, כפי שהגדיר אותו.

בשנת 1993 פנה רייט לחברת "Maxis" והציע להם את הרעיון. הרעיון נדחה בשל חוסר אמונם של אנשי החברה במוצר, ומתוך הנחה שהמחשבים של אותה תקופה אינם מסוגלים לתמוך במשחק. בשנת 1995 חברת EA Games (שהפכה ב-1997 לחברת האם של "Maxis") הציעה לרייט להמשיך לפתח את המשחק.

באותה שנה החל תהליך פיתוחו של המשחק, שזכה לשם "Project X" (בעברית: פרויקט X). כעבור שנתיים המשחק קיבל את שמו הרשמי- "The Sims", שם שנועד להציג את המשחק כשלב נוסף בשורת משחקי הסימולציה הקודמים שפיתח רייט (כגון סימסיטי).

מבנה המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסימים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת המשחק השחקן יכול לבחור דמויות שיהוו את משפחתו - "סימים" (ניתן ליצור משפחות המורכבות הכוללות 1–8 דמויות, לא כולל חיות) ושעליהן הוא ישלוט במהלך המשחק. באפשרות השחקן ליצור בעצמו את הדמויות ולקבוע את תכונותיהן, את מראן ואת לבושן. אף על פי שהשחקן שולט בהן ישירות, יש לדמויות גם מידה מסוימת של רצון חופשי: הן יכולות לפעול באופן עצמאי ולעיתים גם להתנגד לפקודות השחקן. השחקן יכול לתת דגש על פיתוח כישורי הדמויות על ידי הקצאת שעות התעמלות, קריאה או שעות המוקדשות לאומנות, על ידי קביעת סדר היום של הדמויות תוך התחשבות בצרכיהן. על השחקן מוטל גם לנהל את הפעולות היומיומיות כדוגמת שינה, אכילה, רחצה ועוד. אם השחקן לא ימלא את צרכיהן, הדמויות יכולות לחלות, לרעוב ואף למות. לסימים ישנו מד "מצב רוח", המראה את מצב רוחם. מצב רוח ירוד גורם לדיכאון ולשעמום. אולם לא משנה עד כמה מדוכאות דמויות הסימים תהיינה, הן לא תוכלנה להתאבד או לפתח מחלות נפש אחרות, כיוון שהמשחק מיועד גם לילדים. למרות זאת, הסימים מסוגלים להעליב דמויות אחרות, לסטור להן ואפילו לפעול באלימות.

מלבד עיצוב הסימים, על השחקן לדאוג למגורים למשפחה שיצר. במשחקים 1 ו-2, כל משפחה מקבלת סכום כסף התחלתי של §20,000 (סימולאון - כספם של הסימים, בעזרתו ניתן לקנות לסימים בית או חלקת אדמה) אך במשחק השלישי הסכום משתנה בהתאם למספר הסימים הנע בין

§16,000 ועד §30,000. הכסף משמש גם לבניית או הרחבת הבית ולעיצובו (ישנו מבחר של יותר מ-150 אביזרי בנייה אותם ניתן לרכוש עבור הסימים). למעשה, נושא עיצוב הבית זכה לאהדה כה רבה בקרב השחקנים, עד שמעריצים רבים החלו להפיץ באתרי אינטרנט שונים תוספות לריהוט הניתנות להוספה למשחק המקורי.

לאחר יצירת המשפחה וקניית הבית, מתחילים חיי הסימים - המבוגרים צריכים ללמוד או ללכת לעבודה כך שלא יחסר להם כסף והילדים צריכים ללכת לבית ספר על מנת למלא את מטלותיהם לשם קידום והצטיינות בעבודה (לרוב בעזרת פעולות שונות המפתחות את כישוריהם). הסימים מבלים את זמנם יחד בפעילויות רבות ושונות ועוסקים בתחומי עניין שהם אישיים לכל דמות ותלויות באופייה. המשחק בנוי כך שהשחקן נדרש להחליט כיצד לנצל את זמנן הפנוי של הדמויות כדי שתוכלנה לפתח כישורים שונים כגון שיפור תהליכי חשיבה ויצירתיות על ידי הוספת פעילויות מתאימות לסדר יומן. השחקן צופה באיזה שלב נמצאת הדמות ברכישת יכולת מסוימת, ויכול לפעול להגברת היכולת תוך שימוש במשאבים שונים אשר זמינים עבורו במהלך המשחק. בנוסף, על השחקן לספק את צרכיהן החברתיים של הדמויות על ידי השתתפות באירועים חברתיים. כמו כן עליו לפתח את כישוריהן החברתיים של הדמויות באמצעים שונים. הדמויות מגיבות לאירועים חיצוניים בעצמן באמצעות מנגנון הרצון החופשי שיש להן.

השליטה בדמויות מבוססת לחלוטין על העברת הנחיות השחקן לדמויותיו כך שתוכלנה להשתמש בחפצים שונים (טלוויזיה, רדיו, כלי בישול השונים ומשחקים) ולבצע בהם פעולות שונות.

מצבי משחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מצב בנייה- מרגע שהדמויות מגיעות לחלקה שנבחרה עבורן, ניתן להיכנס למצב זה, ובו ניתן לעצב את הבית. ניתן לבנות בית על חלקה ריקה או לשפץ בית קיים ולהוסיף גם אלמנטים נוספים (גינה, בריכה ועוד.)
 • מצב "צור סים" (create a sim - מצב בו ניתן לעצב את המראה החיצוני של הסימים, אך גם את תכונות האופי ואפילו את קולם.
 • מצב משחק- המצב העיקרי במשחק ובמהלכו מתנהלים חיי הסימים. ניתן אף לשלוט בקצב המשחק.

כאשר מתרחשת שרפה בבית הסימס, אף מצב מלבד מצב המשחק לא זמינים עד לסוף השרפה.

הסימס (2000)[עריכת קוד מקור | עריכה]

סימס
The Sims
Ea-the-sims-pc.jpg אריזת הסימס הראשון
תאריך הוצאה ווינדוס- 4 בפברואר 2000
מק- 25 ביולי 2000
פלייסטיישן 2- 12 בינואר 2003
אקס-בוקס- 24 במרץ
נינטנדו גיימקיוב- 25 במרץ
סוגה משחק סימולציה, משחק ניהול.
פיתוח Maxis
הוצאה לאור Electronic Arts עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה Electronic Arts
מצבי משחק שחקן יחיד
דירוג 12+
פלטפורמות Microsoft Windows
Mac OS
פלייסטיישן 2
Xbox
נינטנדו גיימקיוב
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

המשחק הראשון הופץ לראשונה בארצות הברית בפברואר שבשנת 2000 וזכה להצלחה. עד שנת 2005 נמכרו יותר מ-16 מיליון עותקים (אם כוללים גם את חבילות התוספות השונות, ששווקו עד שנת 2007, בעותקים עצמאיים נפרדים מהמשחק, המספר גדל ל-70 מיליון עותקים). המשחק זכה בפרסים רבים כולל פרס המשחק הטוב ביותר לשנת 2010 של מגזין GameSpot (בעברית: גיימספוט).

בדומה למשחקים קודמים של חברת "Maxis", "הסימס" נוטה לחדשנות ונחשב בעיני רבים לאחד המוצלחים ביותר בתחום משחקי המחשב[דרוש מקור], למרות העובדה שמשחקים שקדמו לו הציגו את אותו רעיון כללי (כגון סים סיטי שהתמקד בבניית ערים). הסיבה לכך היא שהמשחק מתמקד בחייהן של דמויות המשחק הווירטואליות, "הסימים", ולא ביעדים מוגדרים (כגון בניית עיר, פארק שעשועים, חווה ועוד). המשחק מאפשר לשחקן שליטה מוחלטת בניהול כל תחומי החיים של הדמויות וכן בקביעת היעדים אליהן הן תשאפנה. האמצעי ההכרחי לכך הוא בניית אזור המחיה של הדמויות, ארגון זמנן (קביעת סדר יום) והחלטה על הפעולות שעליהן לעשות על מנת להגשים את שאיפותיהן.

בשנת 2002, הפך "הסימס" למשחק המחשב הנמכר ביותר בהיסטוריה.[2] הצלחתו מוסברת בעיקר בזכות העובדה שהמשחק משך נשים וגברים כאחד, דבר לא שגרתי בשוק משחקי המחשב, אשר נחשב לשוק גברי בעיקר הנשלט ברובו על ידי נערים. הצלחתו העצומה של המשחק הובילה להפצת שבע חבילות הרחבה וכן לגרסאות המשך שונות (The Sims 2-4)(גם בגרסאות פלייסטיישן, אינטרנט ואיי פוד).

צילום מסך מהמשחק

חבילות הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסימס: לחיות בגדול

"לחיות בגדול" (באנגלית The Sims: Livin' Large) היא חבילת ההרחבה הראשונה שיצאה למשחק. החבילה יצאה ב-31 באוגוסט 2000 וכללה תוספות משעשעות לבית ו-125 חפצים חדשים.

הרעיון המרכזי של החבילה היה להביא את חיי הסימים למצבים אבסורדיים שכללו דמויות פנטזיה שונות, ביניהן היו מלאך המוות, סנטה קלאוס, חייזרים ורובוטים. החבילה כוללת מבחר גדול של חפצים, דמויות, קריירות וגם שכונות מגורים חדשות לסימים. חפצים חדשים שנוספו לדוגמה הם ערכת כימיה שבה ניתן להכין שיקויים ומשקאות שונים שמחזקים מיומנויות שונות ומנורה קסומה שבה שכן ג'יני סגול וממנו היה אפשר לבקש משאלות.

הסימס: מסיבה ביתית

דרו קארי בסימס ב"סימס: מסיבה ביתית"

"מסיבה ביתית" (באנגלית The Sims: House Party) יצאה ב-2 באפריל 2001. הנושא המרכזי בחבילה זו הוא מסיבות ביתיות. לראשונה יכלו הסימים להזמין את חבריהם ושכניהם למסיבה בביתם. החבילה כוללת חפצים חדשים לשדרוג המסיבה (שולחנות קייטרינג, רחבות ריקודים, בארים) ודמויות חדשות ומגוונות (דרו קארי (ראו בתמונה), רוח רפאים ופנטומימאי), אשר מגיעים לבדר את הסימים במסיבות שהם עורכים.

הסימס: יוצאים קבוע

"יוצאים קבוע" (באנגלית The Sims: Hot Date) היא החבילה השלישית שיצאה ב-12 בנובמבר 2001 והתמקדה בדייטים ובילויים. בנוסף לתוספות הקבועות של חפצים, דמויות ותלבושות חדשות, חבילה זו כללה לראשונה מתחם בילוי שנמצא מחוץ לשכונת המגורים - העיר התחתית. בעיר התחתית אזורי בילוי שונים כגון פאבים, מועדונים וחנויות, אשר הסימים יכלו להגיע אליהן כדי לבלות או במהלך דייט (נוספו גם אינטראקציות חדשות בן הדמויות, למשל 5 סוגי נשיקות).

הסימס: חופשה

"חופשה" (באנגלית The Sims: Vacation) היא חבילת ההרחבה הרביעית במספר שיצאה ב-28 במרץ 2002 ומטרתה לתת לשחקן אפשרות להוציא את הסימים לחופשת קיץ בים, קמפינג ביער או חופשת חורף באתר סקי מושלג. לאחר הגעתם לאתר החופשה, הסימים פוגשים באלמנטים המוכרים של בתי מלון כגון קבלה, סדרנים וצוות בידור. הסימים יכולים ליהנות ממגוון הפעילויות שבמקום ואף לנסות לזכות במזכרות, שאותן ניתן לקחת הביתה. בנוסף, החבילה כוללת 125 חפצים חדשים כגון איגלו ואיש שלג.

הסימס: חיות וחוויות

"חיות וחוויות" (באנגלית The Sims: Unleashed) היא חבילת ההרחבה החמישית אשר יצאה למשחק ב-7 בנובמבר 2002. בחבילה זו הסימים יכולים לאמץ חיות מחמד - כלבים וחתולים. האתגר העיקרי במשחק הוא לגדל את החיות בדיוק כמו את הסימים. החיות הופכות להיות חלק רגיל מהמשפחה, וגם הן יכולות לפתח יחסים חברתיים, לפתח מיומנויות שונות, להזדווג, להוליד גורים ואף למות מרעב. את החיות ניתן לאלף וביכולתן לרכוש יכולות שונות (כגון לצוד אחר עכברים). בנוסף אפשר לגדל אוגרים, תוכים, איגואנות ודגים, אך חיות אלו מתנהגות כחפצים דוממים. חידוש משמעותי נוסף במשחק הוא הרחבתן של שכונות המגורים כך שיכללו גם שטחים ציבוריים כגון פארק, מתקני שעשועים, חנות מזון ובית קפה.

הסימס: סופרסטאר

"סופרסטאר" (באנגלית The Sims: Superstar) היא חבילת ההרחבה השישית אשר יצאה ב-13 במאי 2003. חבילה זו מאפשרת לסימים להפוך לכוכבים מפורסמים בעיר שנקראת עיר האולפנים (על משקלה של העיר הוליווד). הסימים יכלו לבחור בקריירת משחק, דוגמנות או מוזיקה. במהלך השהות בעיר האולפנים הסים יכול להופיע ולעבוד בהתאם למסלול הקריירה שבחר, לחלק חתימות, להצטלם עבור אנשי הפפראצי ואפילו לזכות בפרסים דמויי פרס אוסקר. בעיר האולפנים ניתן גם לפגוש כוכבים מפורסמים (אבריל לאבין, כריסטינה אגילרה, קמרון דיאז, ג'ון בון ג'ובי, מרילין מונרו ועוד). עד להוצאת חבילת ההרחבה השישית הסים לא היה בשליטת השחקן מרגע שנסע לעבודתו ועד שחזר שוב הביתה ואילו החידוש העיקרי שבחבילה זו הוא שלראשונה ניתן לשלוט בסים גם בזמן שהוא בעבודה.

הסימס: עושים קסמים

החבילה השביעית והאחרונה "עושים קסמים" (באנגלית The Sims: Makin' Magic) יצאה ב-29 באוקטובר. החבילה התמקדה בעולם הפנטזיה ואפשרה לבצע קסמים שונים בעזרת שרביטים ושיקויים. בעיר הקסמים נוספה, בה הסימים עוברים משימות שונות אשר מזכות אותם בפרסים שונים, מטבעות קסם ובמרכיבים לשיקויים.

חבילות משולבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

החל משנת 2002 יצאו מספר חבילות משולבות אשר כללו את משחק "הסימס" המקורי ביחד עם אחת או יותר מחבילות הרחבה שונות. חבילות הרחבה אלו כללו גם תוספות חדשות למשחק כגון רהיטים ובגדים, וגם תוכנת עריכה ("The Sims Creator") המאפשרת ליצור בגדים חדשים. פירוט החבילות:

שם החבילה פירוט תאריך יציאה
The Sims: Deluxe Edition "הסימס" + "לחיות בגדול" 4 באוקטובר 2002
The Sims: Double Deluxe "הסימס" + "לחיות בגדול" + "מסיבה ביתית" 10 באוקטובר 2003
The Sims: Mega Deluxe "הסימס" + "לחיות בגדול" + "מסיבה ביתית"

+ "דייט לוהט"

25 במאי 2004
The Sims: Triple Deluxe "הסימס" + "לחיות בגדול" + "מסיבה ביתית"

+ "חופשה"

18 ביוני 2004
The Sims 8 in 1 "הסימס" + כל חבילות ההרחבה 1 בנובמבר 2005

בשנת 2005 יצאו חבילות משולבות נוספות, אשר כוללות את כל שבע חבילות ההרחבה ביחד. פירוט החבילות:

שם החבילה פירוט תאריך יציאה
Expansion Collection Volume One "מסיבה ביתית" + "חיות וחוויות" 15 במרץ 2005
Expansion Collection Volume Two "דייט לוהט" + "עושים קסמים"
Expansion Collection Volume Three "חופשה" + "סופרסטאר"
Expansion Three-Pack Volume 1 "מסיבה ביתית" + "חיות וחוויות"

+ "סופרסטאר"

1 בנובמבר 2005
Expansion Three-Pack Collection Volume 2 "דייט לוהט" + "חופשה"

+ "עושים קסמים"

סוגי מוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רעב
 • טביעה
 • שרפה
 • התחשמלות
 • מחלה
 • סימולטור טיסה
 • היאכלות על ידי דרקון (אם סים הפך לקרפד/ה)
 • הזדקנות
 • היאכלות על ידי פרח פרה

סימס 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסימס 2
The Sims 2
תאריך הוצאה חלונות- 14 בספטמבר 2004
Mac OS X- 13 ביוני 2005
סוגה סימולציות חיים עריכת הנתון בוויקינתונים
פיתוח Maxis
הוצאה לאור Electronic Arts עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה EA Games
מצבי משחק שחקן יחיד
דירוג 12+
פלטפורמות Microsoft Windows, OS X, סלולרי, נינטנדו גיימקיוב, פלייסטיישן 2, Xbox, גיים בוי אדוונס, Nintendo DS, PSP
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

"סימס 2" יצא כגרסת ההמשך למשחק המקורי בשנת 2004. המשחק כולל ממשק תלת ממדי שהיווה חידוש משמעותי במשחק וכמו כן נוספו מרכיבים מציאותיים יותר לגלגל חייהם של הסימים - התבגרות והזדקנות. בנוסף הסימים קיבלו גם שאיפות אישיות, שהגשמתן מהווה מטרה עבור השחקן ומשפיעה על מצב רוחם. הגשמת שאיפות מעניקה נקודות בהן ניתן להשתמש לקניית פריטים יוצאי דופן.

על פי עלילת המשחק, סימס 2 חל בתקופת העתיד (כ־25 שנה לאחר סימס 1) בו גם אפשר למצוא משפחות אשר חיו בסימס 1 כאשר התבגרו (חלקם הזדקנו, הפכו מילדים לנערים וכו' ), אך גם אפשר למצוא דמויות חדשות.

במשחק זה יכולת בניית הדמויות השתפרה באופן משמעותי - במשחק המקורי ניתן היה לבחור ראש מרשימה קבועה ובגדים מרשימה קבועה. ב"סימס 2" ניתן לעצב כל פרט בפני הסים, לשנות צבע עיניים ושיער, לבחור תסרוקת, קעקועים, איפור, ולהתאים בנפרד חולצה למכנסיים. אפשר לבחור לסימים בגד ים, פיג'מה, לבנים, בגדי ספורט ועוד. בגרסה זו של המשחק אפשרויות היציאה לבילוי וקיום מסיבה מובנות בחבילת הבסיס. משחק זה מתרחש כביכול 25 שנה לאחר המשחק המקורי כך שהדמויות המקוריות (כגון משפחת גות') התבגרו והולידו צאצאים. גם משחק זה זכה להצלחה מסחררת ואף יצאו גם לו חבילות הרחבה שונות וכן גרסאות עבור קונסולות משחקים כגון פלייסטיישן 2. בנוסף, לכל חבילת הרחבה בסימס 2 מתווסף יצור מיוחד (כגון רובוטים, ערפדים וכו') המייחד את התוספת.

חבילות הרחבה - הסימס 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוניברסיטה (University)[עריכת קוד מקור | עריכה]

תמונה מתוך חבילת ההרחבה הסימס 2 אוניברסיטה

חבילת הרחבה זו, שיצאה ב-1 במרץ 2005, מוסיפה למשחק שלב חיים חדש - צעיר-מבוגר. סימים בשלב גיל זה יכולים לגור אך ורק באחת מ"שכונות האוניברסיטה". שכונות אלו מתווספות כ"שכונות משנה" לשכונה קיימת. סימים הגרים בשכונות אלו לומדים באוניברסיטה ויכולים להתגורר באכסניה או בבית פרטי. סימים שסיימו את האוניברסיטה יכולים לעבוד במקצועות חדשים, שלא קיימים במשחק "הסימס 2" הבסיסי. חבילת הרחבה זו כוללת גם:

 • מד השפעה - מד המתווסף לכול הסימים ומאפשר לסימים לנצל סימים אחרים כדי לבצע עבורם את מטלותיהם.
 • זומבים - ניתן להחזיר לחיים סים מת, אך זה כרוך בתשלום. אם משלמים סכום נמוך, הסים המת יחזור לחיים בתור "זומבי".
 • צמח טורף - פרס חדש המתווסף לפרסי הקריירה. צמח טורף בהשראת הסרט "חנות קטנה ומטריפה". אם לא מאכילים את הצמח, הוא מוציא עוגה מפיו, וכאשר סים מנסה לקחת את העוגה, הצמח טורף אותו. לאחר מכן יכול סים אחר לשתות את הסים המת, ולהאריך את חייו שלו.

חיי לילה (Nightlife)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת ההרחבה "חיי לילה" יצאה ב-13 בספטמבר 2005. החבילה מוסיפה מגוון אופציות לחיי הבילויים של הסימס. לכל שכונה מתווספת שכונת "Downtown" (מרכז העיר), בה יש מסעדות, פאבים, מועדוני לילה, בתי קפה, חנויות ובאולינג. החבילה כוללת:

 • מכוניות - ניתן לקנות מכוניות פרטיות.
 • ערפדים - סימים אשר ניתן לפגוש במרכז העיר. אם סים מתחבר איתם הוא עלול להפוך לערפד בעצמו. חשיפה לשמש יכולה להרוג אותם, כך שהם פעילים רק בלילות.
 • שיקויים ושירות שידוכים - ניתן לקנות שיקויים (שיקוי אהבה ושיקוי נגד ערפדים) משדכנית צוענייה. כמו כן ניתן לשלם לה על מנת שתמצא לסים שידוך.
 • דייטים ומד כימיה ומשיכה - ניתן להזמין סים אחר לדייט, או לבקש משדכנית צוענייה בליינד דייט. בנוסף, מתווסף לכל סים מד משיכה וכימיה המציג את הסימים אשר מוצאים חן בעיניו ואת אלה שלא.

פתוחים לעסקים (Open For Business)[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצאה ב-2 במרץ 2006. חבילה זו מאפשרת לכל סים להקים עסק פרטי. את העסק ניתן להקים בבית או בשטח ציבורי. ניתן לפתוח חנות, מסעדה, בית קפה, מועדון לילה, מכון כושר, מספרה וכו'. בנוסף, חבילת ההרחבה מספחת לכול שכונה מתחם עסקים, בו קיימות חנויות ושאר העסקים, וכן משפחות סימס חדשות. החבילה כוללת גם:

 • תגים - תגים אשר מציינים את רמת השליטה של הסים בכישרון מסוים. לכול תג שלושה שלבים (ברונזה, כסף וזהב). ככל שהסים מתאמן יותר בתחום המסוים, כך גדלים סיכויו לעלות ברמת התג. סימים בעלי תגים ברמה גבוהה יבצעו פעולות מהר יותר וביעילות רבה יותר מסימים ללא תגים.
 • מעליות - ניתן להוסיף מעליות למבנים.
 • רובוטים - ניתן לבנות רובוטים לשימושים שונים, החל ברובוטים שעוזרים בבית, ועד לרובוט Servo המתנהג כמעט כמו סים אנושי.

חיות מחמד (Pets)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה זו יצאה ב-17 באוקטובר 2006. החבילה מאפשרת להוסיף למשפחות הסימס חיות מחמד, כגון כלב או חתול. הסימס יכולים ללמד את חיית המחמד לבצע תעלולים, לקחת אותם לטיול בפארק, לרכוש עבורם צעצועים ועוד. לחיות המחמד יש מחשבות משל עצמם ואי אפשר לשלוט בהם ישירות. כמו כן, מתווסף למשחק סוג חדש של סימס - אנשי זאב: סימים אשר ננשכו על ידי כלב זאב ובלילות הופכים לאנשי זאב. סימים כאלה יכולים ללמד את חיות המחמד תרגילים, מהר יותר מאשר סימים אנושיים.

עונות (Seasons)[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצאה ב-1 במרץ 2007. חבילת הרחבה זו מוסיפה למשחק את עונות השנה, וכן את מזג האוויר המתאים לכל עונה. החבילה כוללת גם:

 • Riverblossom Hills - שכונה חדשה המתווספת לשכונות הקיימות.
 • גינון - סימים יכולים לטפח גינה, ולשתול בה פרחים, עצים וצמחים שונים.
 • אנשי צמח - סימים אשר מרססים את עצי הפרי שלהם, עשויים להפוך לאנשי צמח. לסימים מסוג זה יש שלושה צרכים בלבד: אור שמש, מים ואהבה, וכן שלושה שלבי חיים. סימים אלה מסוגלים לדבר עם צמחים ולהביא לעולם ילד בעצמם.

חופשה נעימה (Bon Voyage)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת ההרחבה ה-6, שיצאה ב-4 בספטמבר 2007. בעזרת הרחבה זו, ניתן לקחת את הסימס לאחד משלושה אתרי תיירות: מלון מפואר על אי טרופי, מחנה קמפינג בהרים או טיול לעיר במזרח הרחוק.

זמן חופשי (FreeTime)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה זו מתמקדת בעיקר בזמנם החופשי של הסימס, כאשר הם בביתם- חסרי מעש ומחפשים אחר תחביב ראוי. חבילה זו שיצאה ב-22 בפברואר 2008, מאפשרת לסימים לפתח תחביבים וכישורים ממגוון תחומי עניין: אומנות, בישול, ספרות וקולנוע, כושר גופני, משחקי מחשב, מוזיקה וריקוד, טבע, מדע, ספורט ו'שיפוצניקיות'. ככל שהסים עוסק יותר בתחביב, כך גם כישוריו בו גדלים, והוא מתחיל לפתח קשרים חדשים עם סימים אחרים החולקים את אותו התחביב. ניתן לפתוח בלוג על התחביב של הסים שלך, ללמד עליו ובשלב מאוחר יותר גם ללכת למועדון בלעדי לחובבים מושבעים של אותו התחביב. הסים יכול גם לקבל מנורת קסמים שבה יש ג'יני שמביא לו שלוש משאלות והסים בוחר איזה משאלות הוא רוצה (להחזיר מישהו לחיים, כסף, חיים ארוכים, חכמה). בנוסף חבילת הרחבה זו כוללת כ-125 חפצים חדשים והרבה בגדים.

חיי דירה (Apartment Life)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת ההרחבה האחרונה ל"סימס 2", שיצאה ב-27 באוגוסט 2008. בניגוד לצורת המגורים של הסימים בשאר החבילות, בבתים פרטיים, חבילת הרחבה זו מאפשרת לסימים לגור בדירות. בחבילה זו קיים סוג חדש של סימס: מכשפים ומכשפות - סימים אלו מחולקים למכשפים טובים ומכשפים רעים. המכשפים יכולים להטיל כשפים, להפוך סימים אחרים למכשפים, לשנות מראה של סים, לעצור את הזמן ולהחזיר סימים לחיים, אך גם לגרום לשרפות ומחלות.

The Sims 2 Deluxe[עריכת קוד מקור | עריכה]

שילוב של המשחק The Sims 2 וחבילת ההרחבה Nightlife.

The Sims 2 Double Deluxe[עריכת קוד מקור | עריכה]

שילוב של המשחק Sims 2 הבסיסי, חבילת ההרחבה Nightlife, וחבילת החפצים Celebration Stuff.

חבילות משולבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר יציאת המשחק "הסימס 3" יצאו מספר חבילות הרחבה משולבות, הכוללת מספר חבילות הרחבה במשחק:

פירוט החבילות:

שם החבילה פירוט תאריך יציאה
The Sims 2 Deluxe "הסימס 2" + "חיי לילה" 8 במאי 2007
The Sims 2 Double Deluxe "הסימס 2" + "חיי לילה" + "חפצי חגיגה" 15 באפריל 2008
The Sims 2 University Life Collection "אוניברסיטה" + "חפצי איקאה" + "חפצי סגנון נוער" 24 באוגוסט 2009
The Sims 2 Best of Business Collection "פתוחים לעסקים" + "חפצי אופנת H&M" + "חפצי עיצוב מטבחים ומקלחות" 6 באוקטובר 2009
The Sims 2 Fun with Pets Collection "חיות" + "חפצי כיף משפחתי" + "חפצי אחוזה וגן" 12 בינואר 2010

חבילות חפצים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במקביל לחבילות ההרחבה, EA Games הוציאו חבילות חפצים המוסיפות למשחק חפצים, בגדים ואובייקטים לעיצוב הבית ועיצוב סימים:

 • חג המולד, יצאה ב-17 בנובמבר 2005
 • כיף משפחתי, יצאה ב-13 באפריל 2006
 • חיי זוהר, יצאה ב-31 באוגוסט 2006
 • חג שמח, יצאה ב-7 בנובמבר 2006
 • חגיגה!, יצאה ב-3 באפריל 2007
 • אופנת H&M, יצאה ב-5 ביוני 2007
 • סגנון נוער, יצאה ב-5 בנובמבר 2007
 • עיצוב מטבחים ומקלחות, יצאה ב-15 באפריל 2008
 • איקאה, יצאה ב-24 ביוני 2008
 • אחוזה וגן, יצאה ב-17 בנובמבר 2008

סוגי מוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רעב
 • טביעה
 • שרפה
 • התחשמלות
 • מחלה
 • זקנה
 • היאכלות על ידי זבובים
 • פחד מרוחות רפאים
 • מכה מלוויין שנפל מהשמיים
 • דקירה על ידי מספריים
 • היאכלות על ידי צמח פרא
 • מכה מפסנתר שנפל מהשמיים
 • פחד מערפדים
 • אור שמש (ערפדים בלבד)
 • מגפון
 • באר משאלות
 • ברד
 • מכת ברק
 • מיטת מרפי (מתקפלת)
 • צמא (אנשי צמח בלבד)

ערים נסתרות ומיוחדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עיר תחתית - עיר שניתן להוסיף למשחק רק אם מותקנת ההרחבה חיי הלילה העיר מאפשרת לבלות עם אפשריות חדשות הנספות באותה הרחבה
 • הכפר הכחול - עיר הניתן להוסיף אם פתוחים לעסקים העיר מאפשר לפתוח ולקנות חפצים הנוספים באותה הרחבה
 • תחביבים - עיר הנוספת אם מותקן ההרחבה זמן חופשי העיר מאפשרת לבקר במקומות לתרגל את התחביבים
 • קסם - עיר הנוספת מידה ויש את ההרחבה חיי הלילה המיעד למכשפות בלבד וניתן להגיע לשם בעזרת מטה קסמים

מקומות נסתרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בית ביגפוט - נוסף בהרחבה "חופשה נעימה"
 • בית סודי - נוסף בהרחבה "חיי הדירה"

מקומות חדשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • חנות h&m - נוספת אם יש את התוספת אופנת h&m
 • חנות החיות של... - נוסף אם יש את ההרחבה חיות מחמד

הסימס 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסימס 3
The Sims 3
תאריך הוצאה 2 ביוני 2009
סוגה סימולציות חיים עריכת הנתון בוויקינתונים
פיתוח The Sims Studio
הוצאה לאור Electronic Arts עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה Electronic Arts
מצבי משחק שחקן יחיד
דירוג 12+
פלטפורמות Microsoft Windows, OS X, Nintendo DS, Nintendo 3DS, פלייסטיישן 3, Xbox 360, Wii, אנדרואיד, iOS, Windows Phone, סלולרי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

בשנת 2006 הודיעה חברת "Maxis" כי החלה בפיתוח משחק נוסף בסדרת הסימס – הסימס 3. המשחק יצא בתאריך ה-2 ביוני 2009. התוספות העיקריות במשחק זה: תכונת האינטליגנציה של הסימים, שינויים באופן יצירת הדמויות, כגון: בחירה חופשית של צבע העור, העיניים והשיער ומשקל הסימים. ניתן גם לערוך פרטים קטנים יותר. בנוסף, לכל סים מאפיינים ייחודיים, כגון העדפות של צבעים מסוימים, ארוחות מועדפות וסוגי מוזיקה מועדפים. אפשר לבחור להם מזלות. בנוסף מושם הדגש על האופי הייחודי לכל סים. מתוך רשימה ארוכה של תכונות אופי שונות ניתן לבחור מספר תכונות אופי המשתנות בהתאם לגילו של הסים. בעזרת תכונות אלה, הסימים שונים זה מזה.

לתכונות הבנייה והריהוט נוסף ממשק חדש ומתקדם המאפשר לשחקן להתאים כל חפץ על פי טעמו האישי וזאת באמצעות בחירת צבע, תבניות טקסטורה ואת סוג חומר הגלם של הרהיט.

תכונת המשחקיות שודרגה ולראשונה קיימות אפשרויות תקדימיות בסדרת הסימס: אפשרות "Story progression" אשר מאפשרת לכל הסימים בשכונה להמשיך באופן אוטונומי לחלוטין את חייהם: לגדול, להתחתן, לעבור דירה, להתקדם, להוליד ילדים וכן הלאה. תכונה חדשה נוספת היא "עולם חופשי": כעת הסימים יכולים לטייל באופן חופשי ברחבי השכונה וזאת בזכות סנכרון מושלם עם זמני השכונה הכללית. כמו כן, לסימים יש אפשרות אינטראקציה עם כל מבנה ומבנה בשכונה (חדר כושר, מוזיאון וכו').

תכונת ההזדמנויות שודרגה וכעת לסימים מוצעות הזדמנויות לשיפור יכולותיהם המקצועיות וקידום בתחום הקריירה, זאת באמצעות משימות אקראיות אשר יוצעו במהלך המשחק ויבטיחו קידום או גמול בדמות כסף או פרס.

גם משחק זה זכה להצלחה, ונראה כי אף יותר מהסדרות הקודמות. הוא מכר כ-1.4 מיליון עותקים בשבוע הראשון לצאתו..[3]

חבילות הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לסימס 3 יש 30 חבילות הרחבה: 9 חבילות חפצים, 10 חבילות עולמות ו-11 חבילות הרחבה (חבילות הכוללות חפצים, עולמות ותוספות חדשות למשחק):

הרפתקאות עולם (World Adventures)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרפתקאות העולם

חבילה זו הוכרזה באוגוסט 2009 ויצאה לאור ב-18 בנובמבר 2009. חבילה זו נותנת לסימים אפשרות לטוס ל-3 יעדים בעולם: מצרים, סין וצרפת. בשונה מחבילות היעדים בגרסאות הקודמות (The Sims Vacation, The Sims 2 Bon Voyage) החבילה הזו מתמקדת בפעילות הרפתקנית ביעדים. החבילה מתמקמדת במשימות הניתנות בידי המקומיים לסימים הפעילים כמו הבאת חפצים, סיור בקברים, מציאת מידע ועוד. עליהם בתמורה מקבלים הסימים פרסים וכסף מקומי איתו ניתן לקנות כל מיני הטבות שימושיות לבית. ביעדים אלו ניתן לאכול מאכלים מקומיים וללמוד איך להכין אותם, ניתן לקנות חפצים להרפתקה כמו אוכל יבש ומקלחת בפחית, וניתן להתחבר עם המקומיים וללמוד מהם שירים. בחבילה זו נוספו שלוש יכולות חדשות: צילום, אמנויות לחימה והכנת נקטרים. כל אחד מהם שייך ליעד אחר. במהלך הביקור הראשון, זמן השהייה ביעד מוגבל. אחרי כל ביקור ביעד ניתן לבקר בו מספר ימים נוסף (תלוי בשלב הויזה), וכאשר מבקרים מספר פעמים באותו יעד ניתן לרכוש בית בו הסימים ישהו במהלך הביקורים שלהם שם. בחבילת הרחבה זו נוסף סוג חדש של סים- מומיה. כאשר סימס ישן בארון מתים במצרים, יש סיכויים שיתעורר בתור מומיה, ויותר לא יזדקן ולא ימות אלא אם יחשף לאש או ישתנה חזרה.

שאיפות (Ambitions)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילה זו הוכרזה במרץ 2010 ויצאה לאור ב-1 ביוני 2010. חבילה זו מציעה לסימים מספר קריירות חדשות להתקדם בהן, כאשר השחקן שולט בסימים כאשר הם מבצעים את הקריירה. לכל קריירה יש מספר דברים שעל הסימים לבצע על מנת להתקדם בהן. קיימים מספר סוגי קריירות כאלו:

 • כיבוי אש - בקריירה זו על הסימים מוטלת האחריות לטפל במקרי חירום בעיירה כמו שרפות, אסונות, רעידות אדמה, גשם מטאורים, ואף עצירת שדונים עצבניים. על הסימים להימצא בשעות העבודה בתחנת כיבוי האש, בה עליהם לפתח את היכולת הגופנית שלהם, להתחבר עם הכבאים הנוספים ולתחזק את הכבאית ואת פעמון אזעקת החירום לשעת חירום. מספר מקרי החירום גודל והם נעשים מגוון יותר ככל שמתקדמים בקריירה
 • לכידת רוחות רפאים - בקריירה זו על הסימים ללכוד רוחות רפאים המהוות מטרד לאזרחי העיירה. סימים בקריירה זו פעילים בשעות הלילה בלי מקום עבודה מוגדר כמו תחנת הכיבוי בקריירת כיבוי האש, אלא עליהם לסייר בעיירה ולקבל מידע בזמן אמת על רוחות שצריך ללכוד. ככל שהסים יתקדם בעבודה יהיו לו רוחות מתוחכמות יותר ללכוד, החל מרוחות קטנות ולא מזיקות דרך רוחות המסתתרות בחפצים עד רוחות של אנשים שחיו בעבר.
 • חקירה פרטית - בקריירה זו על הסימים לפתור תעלומות בעיירה תוך כדי תשאול אנשים, תצפיות, הסתתרות בשיחים, חיטוט בזבל ובתיבות הדואר, ואף פריצה לבתי האנשים. את התעלומות הסימים מקבלים מתחנת המשטרה המקומית.
 • אדריכלות - בקריירה זו על הסימים לשפץ ולעצב בתים וחדרים בבתי סימים אחרים לפי דרישתם. סימים אלה פועלים ללא מקום עבודה מוגדר ומקבלים פניות במהלך שעות העבודה המוגדרות. אם העיצוב עונה על דרישות הלקוח, הסים יקבל כסף ויתקדם בעבודה.
 • עיצוב אופנה - בקריירה זו על הסימים לשנות את מראם של הסימים אחרים החל מאיפור, עיצוב שיער, עזרים ודברים בודדים עד סטים שלמים של בגדים ועיצובים. סימים אלו בדרך כלל פעילים בסלון היופי המקומי ומעצבים סימים שם, אך ישנם כמה סימים הקוראים למעצב לביתם על מנת שיעשה את העבודה.

מלבד הקריירות האלו, בהרחבה זו סימים יכולים להיות עצמאים לפתח קריירה עצמאית המבוססת על יכולתם. ניתן לעבוד כעצמאים באמצעות היכולות דיג, גינון, צביעה, כתיבה, גם עם היכולות החדשות של הרחבה זו: המצאה, ופיסול, ובמידה מותקנת ההרחבה World Adventures ניתן גם לעבוד עם יכולות הצילום, והכנת הנקטרים. את התוצרים שהסימים יוצרים בעבודות אלה, ניתן למכור בחנות המשגור על מנת להרוויח כסף.

משחק זה מביא איתו מספר אפשרויות חדשות. בפעם הראשונה בתולדות הסימס, ניתן לכבס בגדים באמצעות מכונות כביסה. ניתן לצייר כתובות קעקע ביצירת הסימים (Create-a-Sim) וניתן לעשות זאת גם אחרי היצירה בסלון היופי. ניתן לאסוף חפצים ישנים וחתיכות מתכת מחצר הגרוטאות וסימים בעלי יכולת המצאה גבוהה יכולים לפוצץ חפצים. סימים בעלי ממון יכולים גם לרכוש מקומות ציבוריים בעיקר לעסקים עצמאים, היצור החדש שנוסף בחבילת הרחבה זאת הוא הרובוט.

מאוחר בלילה (Late Night)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילה זו הוכרזה ביולי 2010 ויצאה לאור ב-26 באוקטובר 2010. בחבילה זו סימים יוכלו לגור לראשונה במרחב עירוני צפוף, בעיר החדשה שנקראת Bridgeport. הסימים יוכלו לגור ברבי קומות בדירות (אפשרות שהוצגה ב-The Sims 2 Apartment Life). ההרחבה תשים דגש על החיים העירוניים בעיקר על מועדונים ופאבים. בחבילה זו ניתן יהיה להקים להקה ולנגן על כלי נגינה כמו תופים, בס, ופסנתר/אורגן יחד עם הגיטרה שהוצגה במשחק הבסיסי. עם הלהקה ניתן לקיים הופעות במקומות ציבוריים ולקיים והופעות רחוב תמורת כסף. חבילה זו מציגה שוב את אפשרות הפרסום והידועניות (הוצג לראשונה ב-The Sims Superstar) מה שנותן לסימים הטבות והכרות בעיר. ניתן גם לעבוד בקריירת הסרטים בנוסף לקריירות הקיימות וניתן לפתח יכולת מזיגת משקאות שתהיה יעילה למועדונים. ההרחבה הזו תחזיר למשחק את האפשרות לבחור את המזל של הסים שהייתה זמינה ב-The Sims וב-The Sims 2. כמו כן, היא משיבה את אפשרות הערפדים. סימים שיפגשו ערפד יוכלו להוות לו מטרה או להתיידד איתו ואף להשתנות לערפדים בעצמם. לערפדים יכולות רבות כגון ריצה מהירה, ציד, שתיית דם וכו', אך אם יחשפו לאור שמש, יוכלו להתעלף ואז רק אחרי יומיים יושבו להם היכולות הערפדיות.

דורות (Generations)[עריכת קוד מקור | עריכה]

דורות

ב-11 במרץ 2011 הודלף לרשת קדימון למה שנראה כמו תוספת חדשה בשם "דורות".

חבילה זו הוכרזה באפריל 2011 ויצאה לאור ב-31 במאי 2011. החבילה מתוארת באמצעות המשפט "חיה כל גיל במלואו". החבילה מתמקדת בפעילויות ומאפיינים שונים לכל שלב גיל בחיי הסימים ותוסיף פרטים למאפיינים הקיימים. בשלב הגיל פעוט ובשלב הגיל ילד החבילה מתמקדת בדמיון ופנטזיה על ידי הוספת עיצובים, פריטים ותלבושות בסגנון פנטזיה. כמו כן נוספו מתקני שעשועים חדשים למתקנים הקיימים כגון: בית עץ, ארגז חול, קלאס וכו'. ניתן גם לבדוק אם יש מפלצות מתחת למיטה. אם הילד מצא מפלצת, הוא לא יסכים לישון שם במשך 12 שעות. אם הוא לא מצא כלום, הוא יקבל הרגשה טובה וילך לישון. בשלב הגיל נער החבילה מתמקדת על סיווג גיל זה כ"גיל ההתבגרות" של הסימים במציאת אהבה, קיום מסיבות וביצוע תעלולים ומעשי קונדס שונים כמו הכנת פצצת סירחון וזריקת ביצים על דלתות השכנים. בשלב הגיל צעיר-מבוגר יוכלו לערוך טקס חתונה מסודר באמצעות החופה שתחזור למשחק לאחר שהושמטה מחבילת הבסיס בשונה מהגרסה השנייה של המשחק. בשלב הגיל מבוגר מתמקדת התוספת בהולדת צאצאים ובהרחבת אפשרויות הטיפול בהם, כמו כן יוכלו המבוגרים לסבול ממשברים המתרחשים לרוב בגיל זה, למבוגרים-זכרים תתווסף האפשרות להוספת שערות בגוף. בשלב הגיל קשיש מתמקדת התוספת בהנאה משארית החיים והסתכלותם על צאצאיהם גדלים.

התוספת כוללת בנוסף גם מצלמת וידאו המאפשרת לסימים לתעד את העובר עליהם ועל חבריהם בכל שלב בחיים ממבט הסימים עצמם. בנוסף חוזרים למשחק הזיכרונות שאותם ניתן יהיה לשתף במציאות באמצעות הפייסבוק או הדף האישי באתר סימס 3 באינטרנט. חפצים נוספים הנכללים הם מדרגות מעוגלות, מיטות קומתיים, עגלות תינוק, מקל הליכה ועוד. היצור הרשמי של חבילת הרחבה זאת הוא החבר הדמיוני.

כאשר לסים תינוק יש בובה צבעונית וחמודה בתיק, הוא יכול לתת לבובה שם של בן או של בת, הוא יכול לשחק איתה ולשיר לה. אם אף אחד לא נוהג לדבר הרבה עם התינוק, יכול להיות שהבובה תקום לתחייה, ורק בתור תינוק ניתן לראותה. כאשר התינוק יהפוך לילד, הוא יראה את הבובה הופכת לילד אמיתי, שעומד ליד הבית. מין הילד-בובה נקבע על פי השם שניתן לו כשהיה בובה.

חיות מחמד (Pets)[עריכת קוד מקור | עריכה]

יחד עם הקדימון של התוספת "דורות" הודלף ב-11 במרץ 2011 קדימון נוסף להרחבת "החיות" בדומה להרחבה שהייתה בגרסה השנייה של המשחק. ב-3 ביוני 2011 הוכרזה החבילה רשמית ויצאה לאור ב-18 באוקטובר 2011. החבילה אכן תשווק בנוסף למחשב האישי, לקונסולות המשחקים Playstation 3, Xbox 360 ו-Nintendo 3DS. אך היא יצאה ב-21 באוקטובר 2011 כיום היא נמכרת גם בישראל והתחילה כשבוע לאחר מכן ב-28 באוקטובר.

החבילה מציגה את חיות הבית: כלבים וחתולים, יחד עם סוסים. ניתן ליצור אותן כפי שיוצרים סים רגיל, ולשלוט עליהן. הפעם, לחיות תכונות משל עצמן, וביכולתן ללמוד מיומנויות מיוחדות. ניתן לבצע מגוון פעילויות בין החיות לסימים ובין החיות לבין עצמן, לשחק איתן, לאלף אותן, להשתמש בהן למטרות מסוימות ועוד. בנוסף להן, יש גם חיות נוספות: חיות בר, זוחלים וציפורים. לציפורים אומנם יש שני סוגי כלובים, אחד רגיל ובשני ניתן ללמדם לדבר ולהביע רגשות, אך יהיה באפשרותן מגוון פחות רחב של פעולות לביצוע בהשוואה לכלבים, חתולים וסוסים. ההרחבה תוסיף עולם חדש בשם Appaloosa Plains וצורת החיים החדשה בחבילה היא החד-קרן (צורת החיים הראשונה במשחקי הסימס שלא מופיעה בדמות אדם).

ההופעה מתחילה (Showtime)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-6 בדצמבר 2011 הוכרזה חבילת ההרחבה "Showtime".והיא יצאה לאור ב-6 במרץ 2012. החבילה מתאפיינת בעיקר בנושא הבידור. חבילה זו מאפשרת לסימים להיות זמרים, קוסמים או אקרובטים, ולהופיע על במות. אם בחרת להיות זמר, אתה תוכל לשיר שירים לבחירתך, ולספר בדיחה/להקדיש שיר ועוד בין כל שיר שמסתיים. אם בחרת להיות קוסם, אתה יכול לבחור מתנדב. אבל, עליך להזהר, כיוון שישנם קסמים מסוכנים, כגון קופסאת חרבות, וקופסה שאתה ננעל בה ונתקע בתוך אבן. אם בחרת להיות אקרובט עליך להזהר עם מקלות האש והחרבות, ובכלל כל השאר. חבילת הרחבה זו מתמקדת בהגשמת חלומותיהם של הסימים בתחום הבידור. הסים שלכם יכול למצוא מנורת קסמים, לפגוש ג'יני שייתן לכם משאלות (קיימת אפשרות ליצור ולהיות ג'יני בחבילת ההרחבה "על טבעי"), ולשחק גולף.

להרחבה זו יצאה גרסה מיוחדת לאספנים בשם "The Sims 3 Showtime: Katy Perry" אשר הופקה בשיתוף עם קייטי פרי.[4] בשונה מהגרסה הרגילה של הרחבה זו, הגרסה של קייטי פרי באה עם חפצים מתוך סיבוב ההופעות California Dreams Tour. בגרסת קייטי פרי יש המון דברים חדשים ומתוקים, הכול ממורכז במתוקים. כגון, כורסאת מאפין, כובע עוגייה, ועוד.

על-טבעי (Supernatural)[עריכת קוד מקור | עריכה]

על טבעי

ב-13 ביוני 2012 הוכרזה חבילת ההרחבה "Supernatural" והיא יצאה לאור ב-4 בספטמבר 2012. החבילה עוסקת בכל הקשור לעל-טבעי. בחבילה מתווספים 6 צורות חיים חדשות למשחק ואפשרויות חדשות לערפדים. צורות החיים הם : פיות, זומבים, אנשי זאב, מכשפות, ג'ינים, ורוחות רפאים. (כל צורות החיים זמינות בזכר ובנקבה). בנוסף:

 • ההרחבה תכלול עולם חדש בשם Moonlight Falls.
 • בהרחבה ניתן ליצור כבר ב-"Create A Sim" פיות, מכשפות, אנשי זאב, ערפדים, ג'ינים ורוחות רפאים (אי אפשר ליצור ג'ינים אם ההרחבה "ההופעה מתחילה" לא מותקן).
 • המכשפות מתחלקות לשני סוגים- מכשפות טובות, ומכשפות רעות.
 • הפיות יכולות לבצע תעלולים, זומבים יכולים לתקוף סימים אחרים, לנשוך אותם, ולהפוך גם אותם לזומבים, ואנשי זאב משתנים לאיש זאב קטלני באור הירח ומסוגל לתקוף סימים לפעמים, כגון פורצים.
 • נוספו רהיטים חדשים בסגנון גותי.

בטריילר לחבילת ההרחבה "על-טבעי" נראו רמזים לחבילת ההרחבה ההבאה, שהיא עונות (Seasons).

עונות (Seasons)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה זו הוכרזה ב-3 באוגוסט 2012 ויצאה ב-13 בנובמבר 2012. בחבילת ההרחבה, בדומה לסימס 2, השנה תחולק לעונות: סתיו, חורף, אביב, וקיץ. בנוסף יתקיימו חגים כמו ליל כל הקדושים, חג המולד וחג הפסחא. באביב יתקיים יריד האביב. יצורים חדשים שנוספו לחבילה זו הם החייזרים. בנוסף, ייווספו פעילויות הספורט סנואובורד וכדורגל. גם, יהיו פסטיבלים בעיר עם פעילויות כגון: דיג תפוחים מתוך חבית מים, דוכן נשיקות ועוד. ולראשונה בסימס 3, יהיה ניתן לשחות בתוך האוקיינוס. (אפשרות זו זמינה גם למשתמשים ללא חבילת הרחבה זו, בעדכון 1.42 ובחבילת ההרחבה "איי גן עדן")

חיי אוניברסיטה (University Life)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיי אוניברסיטה

חיי אוניברסיטה זוהי הרחבה נוספת החוזרת מסימס 2. ההרחבה מאפשרת לסים שלך לצאת אל חיי האוניברסיטה. הסים מקבל כמה תחומים להתמצאות, בהם מקבלים עיר חדשה, בגדים, מקצועות אוניברסיטה, גרפיטי, שולחן פינג פונג, נרגילה, מכונות שתייה, מיטה מתקפלת, אביזרים חדשים ובאולינג. יהיו אפשרויות להקמת מסעדה ולחיות את החיים בין הנוער למבוגרים. הדמות החדשה שנוספת הוא איש או אשת צמחים כמו שהוזכר ב סימס 2 עונות. ההרחבה יצאה ב-5 במרץ 2013.

איי גן עדן (Island Paradise)[עריכת קוד מקור | עריכה]

איי גן עדן בפינית

החבילה הוכרזה בשידור החי של Origin ב-8 בינואר ויצאה ב-25 ביוני 2013. בשידור החי, הוכרז כי החבילה תכלול אפשרות לשוט באמצעות בית סירה לאיים טרופיים שונים. בנוסף, החבילה תכלול אפשרויות נופש שונות, ועל כן חבילה זו תהיה המקבילה לחבילת Bon Voyage מסימס 2 ו-Vacation מסימס 1. היה שידור חי נוסף על "איי גן עדן", שם הראו שיהיו המון אפשרויות חדשות כגון: השתזפות, עבודה בחוף הים כמציל, ללכת על גחלים, לצלול, לשוט בסירות, לגור בבית סירה, לנהל בתי מלון ואף לפגוש בתולות ים ולשוחח עימן. את בתי הסירה יהיה אפשר לבנות ולעצב כמו בית רגיל. בחבילת הרחבה זו תתווסף עיר חדשה ששמה איסלה פראדיסו (Isla Paradiso). העיר הזו מחולקת למספר איים, ועל מנת ללכת לאי אחר (כדוגמה לבית הספר) עליכם לשוט בסירה עד לאי אחר, או לקחת סירת-מונית. אף יתווסף סוג מקום חדש: מקום תת-ימי, בהם השחקן יוכל לצלול מתחת לים לאחר שיפתח מיומנות צלילה. בחבילה יתווספו איים ואותם השחקן יצטרך לגלות, ולאחר שיעשה זאת, יהיו האיים שטחים של השחקן, בהם יוכל לבנות בתי מלון או בתים לחופשה. השחקן יוכל למצוא מפת אוצר ולחפש אוצר באיים נסתרים או מתחת למים. בעלי חיים שיתווספו בחבילה הם הכריש והקראקן, שיכולים להרוג סימים או לפצוע אותם. ולראשונה בתולדות הסימס, הסימים יוכלו לטייל בין הערים במשחק (לדוגמה בין איסלה פראדיסו לברידג' פורט) באמצעות בתי הסירה, ואף לעבור לגור בעיר אחרת. ההרחבה יצאה ב-25 ביוני 2013.

לתוך העתיד (Into The Future)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילה זו הוכרזה בשידור החי של Origin ב-8 בינואר, ויצאה ב-22 באוקטובר 2013. בחבילה זו, הסים של השחקן יכול לנסוע לעתיד, והפעם יוכל השחקן לראות את העולם ואת הסימים שם, בניגוד למכונת הזמן בחבילת ההרחבה "שאיפות". בעתיד, ניתן אפילו למצוא את שורשי המשפחה של הסים שלכם. בתאריך 23 ביולי 2013 התרחש משדר אשר הציג את הטריילר ופרטים על ההרחבה. הרחבה זו תכלול עולם עתידני עם חפצים עתידיים כמו סקייטבורדים מרחפים, מכוניות מרחפות, מטוסי סילון, מכוניות חדשות, רובוטים חדשים, אשר בניגוד לשאיפות, ניתנים לעיצוב בהתאמה אישית. חבילה זו היא גם חבילת ההרחבה האחרונה בסדרת הסימס 3.

בהרחבה זו ישנו גם מיומנויות חדשות; לייזרים, בניית רובוטים, ומיומנות של העתיד; כמה הסים שלך יודע על העתיד. ניתן להרוויח מיומנות עתיד מרכיבה על סקייטבורד מרחף, התקנת מזון חדש במקרר מיוחד שבו אין צורך להכין אוכל, והאוכל לא מתקלקל לעולם. כאשר הסים שלכם רעב, הוא מבקש אוכל מהמקרר והמקרר מביא לסים שלכם את המזון המבוקש. ניתן לבקש איזה מזון שתרצו, ללא קשר לרמת הבישול של הסים. המזון הוא סינתטי, ולאחר הארוחה הסים מרגיש הרגשה חדשה, וטובה.

חבילות חפצים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במקביל לחבילות ההרחבה, EA Games מוציאות חבילות חפצים המוסיפות למשחק חפצים, בגדים ואובייקטים לעיצוב הבית ועיצוב סימים:

 • חפצי עיצוב והיי-טק (Design & Hi-Tech Stuff) - בחבילת חפצים זו, שיצאה ב-2 בפברואר 2010, נוספו מעל ל-60 פריטים מודרניים לבית, בגדים ותסרוקות חדשות ואפשרויות בנייה חדשות. לכבוד יום השנה העשירי ליציאת הסימס הראשון, ישנם 3 פריטים שהיו במשחקים קודמים כגון: מיטת הלב הזוגית הרוטטת, גיטרה חשמלית, ואקווריום
 • הנתיב המהיר (Fast Lane Stuff) - בחבילת חפצים זו, שיצאה בתאריך 7 בספטמבר 2010, נוספו עוד אביזרים לסימס כגון, מכוניות חדשות, חפצים לשיפור המכוניות וקישוטי מכוניות חדשים.
 • חפצי חיי חוץ (Outdoor Living Stuff) - בחבילת חפצים זו חפצים רבים חדשים לקטגורית החוץ, כגון מנגל, ג'קוזי, ועוד. בנוסף יש גם תלבושות של חיי חוץ.
 • חפצי חיים עירוניים (Town Life Stuff) - בחבילת חפצים זו יתווספו חפצים חדשים לעיצוב העיר ואפשרויות בנייה חדשות.
 • חפצי סוויטת המאסטר (Master Suite Stuff) - בחבילת חפצים זו יתווספו חפצים בסגנון רומנטי, כולל בגדים, וריהוט לחדר השינה.
 • הפינוקים המתוקים של קייטי פרי (Katy Perry's Sweet Treats) - בחבילה זו התווספו חפצים, תפאורה, חליפות, בגדים ותספורות שרובם בסגנון ממתקים שונים. נוסף גם השיר Last Friday Night אך בסמליש. חבילת חפצים זו מבוססת בעיקר על סיבובי ההופעות של קייטי פרי. החבילה יצאה בתאריך 5 ביוני 2012. בחמישה עשר ליולי 2013 מנהל קהילתי של EA אישר שחבילת החפצים לא ניתנת לרכישה בOrigin ושEA לא תייצר יותר עותק פיזי או דיגיטלי של החבילה.
 • חפצי דיזל (Diesel Stuff) - בחבילת חפצים זו התווספו המון בגדים חדשים, באופנת החברה המצליחה Diesel, זוהי הפעם השלישית שחברת EA עובדת עם חברות מצליחות, האחרונות היו עוד בתקופת סימס 2, והם היו H&M ו-Ikea, שכל אחד מהחברות קיבלה הרחבת חפצים מיוחדת בשבילה, החבילה יצאה ב-10 ביולי 2012.
 • חפצי שנות ה-70, ה-80, וה-90 (70s 80s and 90s stuff) - חבילת החפצים השמינית של הסימס 3. בחבילת החפצים לבוש, תסרוקות, וריהוט חדשים בסגנון שנות ה-70, 80, ו90. החבילה יצאה ב-22 בינואר 2013
 • חפצי סרטים (Movie Stuff)- החבילה יצאה בתאריך 10 בספטמבר 2013, וכוללת מגוון פריטים מעולם הקולנוע, כולל מדע בדיוני, המערב הפרוע, ועוד.

חבילות עולמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נוף-נחל (Riverview) - עיירה קטנה המעוצבת בסגנון כפרי, הבולטת בשל הנהר העובר בה.
 • המעיינות הנסתרים (Hidden Springs) - עולם שלוו ורגוע, המיוחד בשל הנוף הרב והמרהיב בו שופע.
 • מפרץ דג השבלול (Barnacle Bay) - אי בים הסימיאני המיושב על ידי פיראטים, דייגים, ואמנים. מעוצבת בהשראת הפיראטים.
 • אגמי-ירח (Lunar Lakes) - מושבה עתידנית בכוכב לכת זר. בולטת בשל אבני הקריסטל הפזורים ברחביה. מעוצבת בסגנון טכנולוגי עתידני.
 • דקלי המזל (Lucky Palms) - אזור רגוע ומדברי אשר מגיע ביחד עם קזינו ובאר משאלות.
 • גאות ושפל (Sunlit Tides) - אי קטן וטרופי המשמש נופש, ומייצג שלווה ורוגע. מגיע יחד עם סאונה ושולחן עיסויים.
 • נוף ההרים (Monte Vista) - יישוב כפרי בעל נוף הררי, שעיצובו מושפע מימי הביניים. מגיע יחד עם תנור בישול.
 • שמי זוהר הקוטב (Aurora Skies) - עיירה שופעת טבע והרים, מיוחדת בשל הזוהר הקוטבי הנראה ברקיע. שופעת אגמים, מפלי מים, וכוללת כדור פרוח עבור ריחוף בשמי העיירה. יצאה בתאריך ב-21 בפברואר 2013.
 • עמק הדרקונים (Dragon Vally) - עיירה בנושא ימי הביניים המוסיפה דרקונים למשחק. סימים יוכלו לאמץ גורי דרקונים ולאלף אותם לעשות פעלולים. יצא בתאריך ב-30 במאי 2013.
 • חור החצות (Midnight Hollow) - עיירה בנושא גותי הדומה בהרחבה לסימס 2 (פתוחים לעסקים) אפשר לפתוח עסק. יצא בתאריך 26 בספטמבר 2013.
 • גבהי השאיגות (Roaring Heights) - עיירה בנושא שנות ה-30 המוסיפה בניית רכבות הרים ובניית מכוניות בעיצוב אישי. יצא בתאריך

חבילות משולבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך פיתוח ההרחבות של הסימס 3 החלו לצאת חבילות משולבות הכוללות את משחק הבסיס יחד עם חבילת הרחבה אחת או יותר. פירוט החבילות:

 • הסימס 3 DELUXE - חבילה הכוללת את משחק הבסיס וחבילת ההרחבה "שאיפות" (Ambitions). יצאה ב-27 באוקטובר 2011.
 • הסימס 3 פלוס "חיות מחמד" - חבילת הכוללת את משחק הבסיס וחבילת ההרחבה "חיות מחמד" (Pets). יצאה ב-18 באוקטובר 2011.
 • הסימס 3 פלוס "ההופעה מתחילה" - חבילה הכוללת את משחק הבסיס וחבילת ההרחבה "ההופעה מתחילה" (Showtime). יצאה ב-3 במרץ 2012.
 • הסימס 3 פלוס "על טבעי" - חבילה הכוללת את משחק הבסיס וחבילת ההרחבה "על טבעי" (Supernatural).
 • הסימס 3 פלוס "עונות" - חבילה הכוללת את משחק הבסיס וחבילת ההרחבה "עונות" (Seasons).
 • הסימס 3 פלוס "איי גן-עדן" - חבילה הכוללת את משחק הבסיס וחבילת ההרחבה "איי גן-עדן" (Island Paradise).

סוגי מוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שרפה
 • טביעה
 • התחשמלות
 • רעב
 • זקנה
 • היאכלות על ידי צמח פרה (צמח הפרה מגיעה בנפרד באתר הרשמי של "סימס 3")
 • קללת המומיה (בחבילת ההרחבה "הרפתקאות עולם")
 • פגיעת מטאור (בחבילת ההרחבה "שאיפות")
 • צמא (ערפדים בלבד) (בחבילות ההרחבה "על טבעי" ו"מאוחר בלילה")
 • קבורה בחיים (בחבילת ההרחבה "ההופעה מתחילה")
 • טביעה בקופסת הסכנה (בחבילת ההרחבה "ההופעה מתחילה")
 • אכילת סוכריות ג'לי (בחבילת ההרחבה "על טבעי")
 • קללה (רק מכשפות) (בחבילת ההרחבה "על טבעי")
 • הפיכה לזהב (בחבילת ההרחבה "על טבעי")
 • קפיאה למוות (בחבילת ההרחבה "עונות")
 • מיטת מרפי (מתקפלת) (בחבילת ההרחבה "חיי אוניברסיטה")
 • עונש ממלאך המוות על התלוננות יתר על מוות (בחבילת ההרחבה "חיי אוניברסיטה")
 • מחסור בחמצן בעת צלילה (בחבילת ההרחבה "איי גן עדן")
 • תקיפה על ידי כריש (בחבילת ההרחבה "איי גן עדן")
 • התייבשות (בתולות ובתולי ים בלבד) (בחבילת ההרחבה "איי גן עדן")
 • ליפול מהשמיים (בחבילת ההרחבה "לתוך העתיד")
 • אנומליית זמן (בחבילת ההרחבה "לתוך העתיד")
 • הולוגרמת מצבה עתידנית (אינו נחשב למוות וכלול כ"מוות" בחבילת ההרחבה "לתוך העתיד" אם יש את חבילת ההרחבה "על-טבעי")

צורות חיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל חבילת הרחבה של הסימס 3 מתווסף יצור אחד או יותר למשחק.

צורת חיים חבילת הרחבה הערות
רוח רפאים משחק הבסיס רוח רפאים תגיע לאחר שסים מסוים נפטר. הן ניתנות ליצירה ללא הריגה רק באמצעות הרחבת "על טבעי". נוספות רוחות חדשות כמעט בכל ההרחבות.
מומיה הרפתקאות עולם מופיעות במעמקי הפירמידות במצרים, בתוך קבר הפרעונים ובמקדש הדרקון בסין.
סימבוט שאיפות סים עם מיומנות המצאה גבוהה יכול ליצור אותו בעמדת ההמצאות.
ערפד מאוחר בלילה; על טבעי הערפד הגיע לראשונה עם הרחבת "לילה מאוחר" וקיבל אפשרויות נוספות בהרחבת "על טבעי".
חבר דמיוני דורות החבר הדמיוני מופיע בתור בובה קטנה שמקבלים כל התינוקות שנולדים. הבובה נעלמת כשמגיעים לגודל של מבוגר-צעיר.

אם משחקים ושרים לבובה זמן רב והרבה, היא הופכת לחבר דמיוני שאותו רק הסים ששר לו יכול לראות.

חד קרן חיות מחמד צורת החיים הראשונה בסדרת הסימס שלא בדמות אדם (צורת החיים המלאה, צורות חיים משניות אחרות של בעלי חיים מצויות בחבילות ההרחבה לסימס 2 "חיות מחמד" ו"חיי דירה").

החד-קרן מופיע בסביבות 5–12 בלילה. ניתן לצאת למפה ולראות ענן נוצץ בשמיים. הענן הזה נמצא בדיוק מעל החד-קרן.

ג'יני ההופעה מתחילה אם "על טבעי" מותקן, ניתן ליצור ג'ינים ב"יצירת סים".

ניתן גם למצוא אותו במנורה מוזהבת ולבקש ממנו משאלה.

איש זאב על טבעי ניתן להשתנות לאיש זאב, ולתקוף אנשים. ניתן ליצור במצב של "יצירת סים".
מכשפה על טבעי מכשפות יכולות ללמוד כשפים ולהשתמש במטה קסמים. ניתן ליצור אותן במצב של "יצירת סים".
זומבי על טבעי לא ניתן ליצירה, יש לשתות שיקוי או להינשך על ידי זומבי.

זומבים הם יצורים ירקרקים שיוצאים מהאדמה ותוקפים סימים.

חייזר עונות החייזרים שונים מצורות החיים האחרות (לא כולל חד קרן) בכך שהם יצורים בפני עצמם ולא סימים שעברו שינוי והפכו ליצורים, ולפי כך בלתי אפשרי להפוך סים לחייזר.

חייזרים יכולים לבוא לביקור בביתך, ניתן ליצור איתם קשרים. ובנוסף יכולים להגיע אליכם בלילה ולחטוף את הסים שלכם ולהכניס אותם להיריון (לא משנה סוג מין הסים) וייוולד תינוק חייזר.

איש צמח ("פלנט סים") חיי אוניברסיטה לא ניתן ליצור איש צמח. יש סיכויים של כ-20 אחוזים להפוך לאיש צמח אם משתתפים בניסוי מדעי באוניברסיטה.
בתולת ים איי גן-עדן לא ניתן ליצור בתולת ים. ניתן להפוך לבתולת ים בעזרת בתולת ים אחרת. אם תהיו חברים טובים של בתולת ים, תוכלו לשאול אותה על צמח מסוים, והיא תיתן לכם. כאשר תאכלו את אותו הצמח תהפכו לבתולות ים.

ניתן לרכוש את הצמח הזה בתמורה של 25,000 נקודות חיים.

פלאמבוט לתוך העתיד ניתנים לעיצוב בצורה מיוחדת משלהם. סים בעל מיומנות גבוהה בבניית רובוטים יכול לבנות רובוט ולתת לו תכונות.

לא ניתן להפוך לרובוט, אך ניתן לשלוט בו.

הסימס 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוגו המשחק "הסימס 4"
Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – The Sims 4

הסימס 4 הוא המשחק הרביעי בסדרת הסימס. Electronic Arts הכריזו על המשחק לראשונה ב-6 במאי 2013. המשחק יצא עבור ממשק ווינדוס ב-2 בספטמבר 2014 (תאריך לישראל: 4 בספטמבר 2014) וב-17 בפברואר 2015 לממשק Mac OS. המשחק "הסימס 4" פותח על ידי The Sims Studio ו-Maxis, לעומת "הסימס 3", אשר פותח על ידי The Sims Studio בלבד.

המשחק מכר בשבוע הראשון כ־1.4 מיליון עותקים.

בגלל מיעוט בפונקציות משחק שונות, מאז היציאה לאור יצאו כמה עדכונים חינמיים למשחק שהחזירו דברים שלא היו בבסיס:

 • רוחות רפאים, נוספו בעדכון מס' 5 ב-1 באוקטובר 2014.
 • בריכות, נוספו בעדכון מס' 7 ב-4 בנובמבר 2014.
 • אילן יוחסין, נוסף בעדכון מס' 12 ב-3 בפברואר 2015.
 • חבילה חינמית של חגים, בה נמצאים סמלים דתיים כגון עץ חג מולד וחנוכייה. נוסף להורדה חינמית ב-Origin בלבד ב-16 בדצמבר 2014 ושודרג ב-4 בדצמבר 2015 וב-1 בדצמבר 2016.
 • מרתפים, נוסף בעדכון מס' 15 ב-26 במרץ 2015.
 • פעוטות (שלב בחיים בין תינוק לילד), נוספו בעדכון מס' 46, ב-12 בינואר 2017.

סוגי חבילות התוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מציע חבילות הרחבה, שהן ההרחבות הגדולות ביותר וחבילות חפצים, שהן ההרחבות הקטנות ביותר, בדומה למשחקים הקודמים לו. בשונה ממשחקים קודמים, הסימס 4 מציע גם חבילות משחק - חבילות הרחבה קטנות יותר מחבילות ההרחבה הקלאסיות וגדולות יותר מחבילות החפצים המוצעות במשחק.

חבילות חפצים[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילות החפצים הן החבלות הזולות ביותר של הסימס 4, וכך גם מחירן נמוך. חבילות החפצים ניתנות לרכישה בחנות האינטרנטית Origin בלבד:

 • חיית המחמד הראשונה שלי (my first pet stuff) - החבילה כוללת בגדים חדשים לחיות ולסימים וחפצים לבית ולחיות. בנוסף אפשר לקנות כלוב שבו אפשר לגדל אוגר, עכבר קיפוד ועוד חיה קטנה בשם bubalus. החבילה יצאה לאור ב-6 במרץ 2018
 • מסיבת יוקרה (Luxury Party Stuff) - החבילה כוללת מגוון רחב של בגדי יוקרה ואביזרים מיוחדים למסיבות. החבילה יצאה לאור ב-19 במאי 2015
 • הפטיו המושלם (Perfect Patio Stuff) - החבילה כוללת אביזרי בריכה, ג׳קוזי ומגוון חדש ורחב של בגדי ים. החבילה יצאה לאור ב-16 ביוני 2015.
 • המטבח המגניב (Cool Kitchen Stuff) - החבילה כוללת שלל אביזרי מטבח חדשים, כגון מכונת גלידה משוכללת, מתכונים חדשים ועיצובי מטבח חדשים. החבילה יצאה לאור ב-11 באוגוסט 2015.
 • החבילה המפחידה (Spooky Stuff) - החבילה כוללת אביזרי הלוואין בעיקר, כגון עמדת עיצוב דלעות וגם סוג חדש של מסיבת הלוואין שנקראת Spooky Party. החבילה יצאה לאור ב-29 בספטמבר 2015.
 • בילויים מהסרטים (Movie Hangout Stuff) - החבילה כוללת בגדים חדשים בסגנון ההיפסטרי ואביזרי קולנוע חדשים, וביניהם מכונת פופקורן ומסכי טלוויזיה ענקיים לצפייה בסרטים. החבילה יצאה לאור ב-12 בינואר 2016.
 • הגינה הרומנטית (Romantic Garden Stuff) - החבילה כוללת מגוון רחב של צמחים חדשים ואביזרים חדשים, וביניהם באר משאלות ומזרקה מעוצבת. החבילה יצאה לאור ב-9 בפברואר 2016.
 • חדרי ילדים (Kids Room Stuff) - החבילה כוללת ביגוד חדשים ומודרני ואביזרים חדשים המיועדים לילדים בלבד. החבילה יצאה לאור ב-28 ביוני 2016.
 • הגינה האחורית (Backyard Stuff) - החבילה כוללת אביזרים חדשים לגינות בתים, כגון שובך ומגלשת מים. החבילה יצאה לאור ב-19 ביולי 2016.
 • זוהר הווינטג׳ (Vintage Glamour Stuff) - החבילה כוללת אביזרים וביגוד בסגנון שנות ה-20, כמו שניתן להבין משם החבילה. בנוסף לכך, החבילה מעניקה את האופציה להזמין משרת שיכול לבצע פעולות רבות ומגוונות. החבילה יצאה לאור ב-6 בדצמבר 2016.
 • בילויי באולינג (Bowling Night Stuff) - החבילה כוללת אביזרים וביגוד המיועדים למשחק הבאולינג. החבילה יצאה לאור ב-29 במרץ 2017.
 • פעוטות(Toddlers)-החבילה כוללת בגדים משחקים לפעוטות

חבילות משחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

לראשונה, הסימס 4 מציע חבילות משחק - חבילות הרחבה קטנות יותר מחבילות ההרחבה הקלאסיות וגדולות יותר מחבילות החפצים המוצעות במשחק. בשונה מחבילות הרחבה, חבילות אלה ניתנות לרכישה במחיר נמוך במעט מחבילת הרחבה רגילה ב-Origin בלבד.

נסיגה החוצה (Outdoor Retreat)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתוספת זו נוספה תת-עיר, ששמה Granite Falls, בה אפשר לצאת לחופשה ביער או בבקתה יחד עם הסימים, כמו כן ניתן למצוא אבנים וצמחים מיוחדים. בנוסף לכך, נוספו בגדים וחפצים בהתאם לנושא זה.

חבילה זו יצאה לאור ב-13 בינואר 2015.

יום בספא (Spa Day)

בחבילת משחק זו נוספו מקומות ספא וציוד ספא (כמו מיטת מסז׳ וסאונה) שבהם אפשר להתפנק ולמצוא שלווה ביחד עם הסימים. כמו כן, נוספו בגדים וחפצים בהתאם לנושא זה. החבילה יצאה לאור ב-14 ביולי 2015.

אוכלים בחוץ (Dine Out)

בתוספת זו נוספו מסעדות שבהן ניתן לשלוט. בפעם הראשונה בתולדות הסימס, ניתן לעצב את לבוש המלצרים, המנות המוגשות לסועדים ואת מחירי המנות במסעדה. החבילה יצאה לאור ב-7 ביוני 2016.

ערפדים (Vampires)

מיני הרחבה נוספת, ובה סימים יכולים להפוך לערפדים, לפתח יכולות מיוחדות ולעצב את הבית בסגנון ערפדי. בנוסף נוספת עיר חדשה בשם Forgotten Hollow בה שעות הלילה ארוכות יותר כיאה להרחבה. החבילה יצאה לאור ב-24 בינואר 2017.

הורות (Parenthood)

חבילת משחק זו מתמקדת בפעילויות המשפחה, חינוך, וגידול הילדים. החבילה יצאה לאור ב-30 במאי 2017.

גבעת מוזר (strangerville)

מוסיף עולם חדש ומוזר הכולל story mode העוקב אחרי תעלומה בעיר סטריינג'רוויל ה"תמימה" הגורמת לכולם להפוף לקריפיים, לסוכני ממשלה להופיע ולעבמ"ים להופיע ליד העיר.

חבילות הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לכו לעבודה (Get To Work)[עריכת קוד מקור | עריכה]

Get To Work היא חבילת ההרחבה הראשונה בסימס 4. בחבילה זו נוספה האפשרות ללכת יחד עם הסימים לעבודה, לשלוט בהם ובדברים שהם עושים בעבודתם, ולהשפיע על קצב התקדמות הקריירה שלהם.

ביחד עם חבילת ההרחבה, התווספה עיר חדשה, Magnolia Promenade, המיועדת לחנויות ועסקים. כמו כן, התווסף עולם של חייזרים, Sixam, שניתן למצוא בו פריטים אסיפים כגון גאודים, אבני חן וצמחים חייזריים.

במשחק כלולים שלושה תחומי העסקה:

 • בלשות - לבלש/ית יש חקירות והוא יכול לפענח עקבות ולמצוא אשמים. נוספה תחנת משטרה בה יש תאי מעצר.
 • רפואה - הרופא/ה יכול לעלות בדרגות הקריירה וכך יהיו לו יותר אפשרויות מה לעשות, בשלב גבוה אפשר לבצע ניתוחים וליילד תינוקות. כתוספת, נוסף בית חולים למשחק.
 • מדע - נוסף מכון מחקר למדענים בו המדען/ית יכולים להמציא מכונות חדשניות ולחקור תופעות שונות.

בנוסף לכך, תהיה אפשרות לפתוח חנות (קידום עובדים, בחירת עובדים, ואם החנות לא מצליחה ניתן למכור אותה) ואף להיות צלם, בדומה לחבילת ההרחבה בסימס 2, Open For Business.

צורת חיים חדשה נוספה בהרחבה זו - חייזר; ישנם שני הבדלים משמעותיים בין הסימים לחייזרים:

 • גברים יכולים להיכנס להיריון בנוסף לנשים.
 • אין להם מד אנרגיה, מה שלא גורם להם לרצות לישון ולהיות עייפים.

חבילת ההרחבה יצאה לאור ב-2 באפריל 2015.

מבלים ביחד (Get Together)[עריכת קוד מקור | עריכה]

Get Together היא חבילת ההרחבה השנייה בסימס 4. בהרחבה זו, הסימים מסוגלים להקים חבורות שיוצאים להיפגש במקומות ציבוריים (למשל מועדון או פארק) או בכל מקום אחר עם "מנהיג החבורה". לכל חבורה יש אופי משלה (ניתן לבחור את סוג האופי של אנשים בחבורה, למשל חבורה של אנשים טובים, מצחיקים, מרושעים, יצירתיים וכדומה). ניתן לבנות כישורים חדשים כמו ריקוד או יכולות תקלטות (DJ) טובות. כמו בכמעט כל חבילת הרחבה, נוספה עיר חדשה בשם Windenburg בהרחבה זו למשחק.

חבילת ההרחבה יצאה לאור ב-10 בדצמבר 2015.

חיים בעיר (City Living)[עריכת קוד מקור | עריכה]

City Living היא חבילת ההרחבה השלישית בסימס 4. בהרחבה זו, יכולים לגור הסימים בדירות בבניינים שונים ובשכונות במעמד שונה, להפגין ברחובות, להשתתף בפסטיבלים השנתיים ולהשתמש בכל מה שיש לעיר הגדולה להציע. כמו כן, נוספה עיר חדשה בשם San Myshuno בהרחבה החדשה.

חבילת ההרחבה יצאה לאור ב-3 בנובמבר 2016.

חתולים וכלבים (cats & dogs)[עריכת קוד מקור | עריכה]

cats & dogs היא חבילת ההרחבה הרביעית בסימס 4. בהרחבה זו ניתן לעצב חיות מחמד (חתולים וכלבים בלבד) ואף להוסיף להם פריטים כמו רצועות, בגדים וכובעים. יש אפשרות לאמץ חיית מחמד (בעזרת מחשב). נוספה גם עיר חדשה בשם Brindleton Bay וגם אפשרות לפתוח מרפאת חיות.

חבילת ההרחבה יצאה לאור ב-10 בנובמבר 2017.

עונות (seasons)[עריכת קוד מקור | עריכה]

Seasons היא חבילת ההרחבה החמישית בסימס 4. בהרחבה זו מתווספים למשחק עונות השנה סתיו, חורף, אביב וקיץ. ניתן לחגוג חגים כמו כריסטמס, הלווין וכו', קיימת האופציה להסיר חגים ולהוסיף חגים וכמו כן עם חבילה זו מקבלים בגדים נוספים ולא קיימת עיר נוספת וחדשה בניגוד לשאר חבילות ההרחבה.

חבילת ההרחבה זו יצאה לאור ב-22 ביוני 2018.

הפוך למפורסם (get famous)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרחבה המוסיפה עיר המדומה להוליווד והאפשרות להפוך לשחקן, להתחיל קריירת יוטיובר, להירשם לחוג דרמה בתור ילד או נער, לפגוש מפורסמים, ולהצטרף לסימים בזמן הצילומים שלהם.

חיי אי (island living)[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת island living מאפשרת לחיות בעולם הדומה להוואי, לגלוש, לשחות ולעבוד בתור מציל. עם החבילה מקבלים עולם חדש בשם "סולאני" (sulani) ושם מגיעה גם צורת חיים חדשה, בת/בן ים. (ניתן להפוך לבת ים, אך לא ליצור אותה מראש)

גלו את האוניברסיטה (Discover university)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרחבת Discover university מאפשרת לסימים ללמוד באוניברסיטת בריטצ'סטר (University of Britechester) ומכון פוקסבורי (Foxbury Institute). שני המקומות מציעים מסלולי תארים מגוונים לסטודנטים שלומדים בהם: ביולוגיה, מדעי המחשב, פיזיקה, כלכלה, פסיכולוגיה, פשע, תולדות האומנות, היסטוריה, אומנות הקולינריה, דרמה, אומנות, שפה וספרות ותקשורת. מכון פוקסבורי הוא המכון המודרני מבין השניים, ואוניברסיטת בריטצ'סטר נחשבת למעוז ההשכלה הגבוהה.

כדי שהסימסים ילמדו באוניברסיטה ובמכון הם צריכים לשלם עליהם. ניתן לקחת הלוואה כדי ללמוד בהם במידת הצורך.

החבילה מציעה פעולות רבות ומגוונות שניתן לעשות באוניברסיטאות השונות, ביניהן- הצטרפות לקבוצת הספורט והכדורגל ומגורים במעונות או בקמפוסים.

משחקי ספין-אוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסימס אונליין[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחק "הסימס אונליין" (באנגלית The Sims Online) יצא ב-17 בנובמבר 2002 ומטרתה לאפשר לכל שחקן ליצור דמות סים ולשלב אותה בקהילה וירטואלית. המשחק בבסיסו דומה לגרסת המחשב הרגילה, אך מציב לשחקנים יעדים חדשים כגון תחרויות עיצוב או פופולריות. אחד הרכיבים המרכזיים במשחק הוא האפשרות לשוחח בסגנון צ'אט עם שאר המשתתפים. בניגוד לציפיות חברת "Maxis", המשחק לא זכה להצלחה כמו הגרסה המקורית, ואף זכה לביקורות פושרות. ב-2008 הופסקה פעילות המשחק.

הסימס שלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

"הסימס שלי" (באנגלית MySims) שווק בשנת 2007 על ידי חברת EA Games עבור קונסולות משחקים נינטנדו DS וWii. המשחק מדורג E (לכולם), בעוד שמשחקי הסימס האחרים מדורגים T (לבני נוער). לבסוף פותחה גרסה של "הסימס שלי" גם למחשב. במשחק השחקן שולט על סים, המגויס על ידי ראש העיר להפוך את העיר למלאת חיים כפי שהייתה פעם, על מנת להעביר סימים מסוימים עם תכונות שונות לעיר. בעקבות המשחק פותחו משחקים נוספים בסדרת MySims:

 • הסימס שלי: סוכן חשאי- משחק לקונסלת ה-Wii אשר בו השחקן משחק סוכן חשאי אשר פותר תעלומות במקומות שונים.

תוך כדי המשחק מתפתחת העלילה המתמקדת בכתר הסיוטים אשר אותו מנסה להשיג מורקובוס הרשע.

 • הסימס שלי: ממלכות - במשחק זה חי הסים בממלכה ומבצע משימות שונות בזמן ימי הביניים.
 • הסימס שלי: מסיבה - במשחק זה, המיועד לקונסלת ה-Wii בלבד, ניתן לשחק משחקים שונים עם דמויות שונות מתוך הסימס שלי ביחד עם עוד שחקנים.
 • הסימס שלי: גיבורי שמיים - במשחק זה השחקן מנהל קרבות תעופה נגד דמויות שונות מ"הסימס שלי".

סיפורי הסימס[עריכת קוד מקור | עריכה]

"הסימס סיפורים" (באנגלית The Sims Stories) הוא סדרה של 3 משחקים בממשק הזהה לסימס 2 שבהם השחקן מבצע עם הסים עלילת סיפור על ידי משימות ומטרות הניתנות לו. במהלך הביצוע עומדים בפני השחקן מספר אתגרים על מנת להשלים את המשימות. ניתן לשחק גם במצב חופשי, כמו משחק רגיל בסימס 2 אך עם יכולות מוגבלות. בכל משחק ניתן לבצע 2 סיפורים, כאשר השני נעול בהתחלה ונפתח למשחק לאחר סיום שלב מסוים בסיפור הראשון. סדרה זו היא היחידה בכל סדרות הסימס למחשב שמותאמת למחשבים ניידים תוך כדי התאמה לדרישות מינימליות של מחשב נייד, הפחתה בהכבדה על המחשב שמפחית בצריכת החשמל, והתראות בנוגע לצריכת חשמל כגון אילו תוכנות כדאי לסגור ושמירת המשחק אוטומטית כאשר הסוללה חלשה. משחקים בסדרה:

 • סיפורי חיים - משחק זה מציג שני סיפורים בנושא חיים אישיים ורומנטיים, תוך כדי התמודדות עם מכשולים. הסיפור הראשון מציג את ריילי, המחפשת אהבה כאשר היא פוגשת בבחור שמוצא חן בעיניה לצד חבר לשעבר מהתיכון שמאוהב בה והתמודדות עם יריבה שרוצה את אהובה.

הסיפור השני מציג את וינסנט, שמחפש את אשת חייו שתאהב אותו יותר מכספו. הוא יתמודד עם שתי בחורות ומשברים עם כל אחת מהן. משחק זה יצא לאור ב-6 בפברואר 2007

 • סיפורי חיות - מציג שני סיפורים בנושא חיים לצד חיות, חוויות ומשברים עמם. הסיפור הראשון מציג את אליס והכלב שלה סאם, כאשר אישה חמדנית מאיימת לקחת ממנה את ביתה היחיד, יחד עם סאם היא נרשמת לתחרות הכלבים העירונית על מנת להשיג סכום כסף שיספיק לה להשאיר את ביתה בידיה, אך בדרך עליה לאמן את סאם השובב. הסיפור השני מציג את סטפן והחתולה דיוה, שדודניתו מבקשת ממנו לשמור עליה בזמן שהיא בירח דבש, סטפן שמרבה לבשל ולא לצאת הרבה, צריך להתמודד עם דיוה, בדרך הוא יצטרך למצוא את אהבת חייו. משחק זה יצא לאור ב-19 ביוני 2007
 • סיפורי הישרדות - מציג סיפור אחד ארוך, בו ניתן לעצב את הדמות הפעילה. הסיפור מציג עלילה של הדמות שבדרך לחופשה בספינה, אך הספינה מתהפכת וטובעת וכמעט כל נוסעיה נהרגים. הדמות נסחפת לאי בודד ונאלצת להסתדר לבדה, תוך כדי מציאת אוכל והפקת משאבים לבניית חפצים שימושיים. בדרך הדמות מגלה תגליות, פוגשת בחיות, בשורדים אחרים מהספינה ובאנשים מקומיים, כאשר בדרך נבלים מנסים לגרום לאסונות. הדמות בדרך תמצא גם אהבה ותסייע למקומיים ולשורדים האחרים. משחק זה יצא לאור ב-29 בינואר 2008.

הסימס ימי הביניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחק ספין-אוף של הסימס, המבוסס על ממשק זהה לסימס 3, ויצא בתאריך 24 במרץ 2011. המשחק מתרחש בימי הביניים וניתן לעבוד בו בעבודות המקובלות באותה התקופה, כגון נפח, אביר, זמר נודד, כהן ומלך. למרות הדמיון בין הסימס ימי הביניים לסימס 3, זוהי סדרת משחקים אחרת לגמרי. הפעולות שהסימים יכולים לעשות גם הן מותאמות לימי הביניים ולאגדותיהן השונות, לדוגמה לחימה בקרבות, היאבקות עם מפלצות ואף שליטה בממלכה. דבר שונה נוסף הוא שהסים מקבל מטלות ומשימות, בשונה ממשחקי הסימס האחרים בהם אין מטרות ברורות לסים הנ"ל. בסימס ימי הביניים המשחק הוא לא חופשי לגמרי. עליכם לבחור משימות ולהשלים אותן. רק כאשר גומרים את המשחק יש אפשרות להתחיל את המשחק מהתחלה או לשחק באופן חופשי. כבני מלוכה אתם יכולים לשלוח אנשים לסד, או לחיה שתאכל אותם.

הסימס Social[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסימס Social הוא משחק פייסבוק שבו ניתן ליצור סים, לבנות ולרהט בית, ולנהל אינטראקציות עם חפצים שונים, בדומה לסימס הרגיל. כמו כן, ניתן גם לבקר סימים של חברים אחרים שנרשמו למשחק, ולנהל עמם אינטראקציות ומערכות יחסים שונות. כמות הפעולות של הסים מוגבלת על ידי כמות אנרגיה, שניתן לרכוש, לקבל מחברים, או לחכות שתתחדש באופן אוטומטי. הסימס Social נסגר על ידי EA ואינו זמין יותר. משחק זה החליף את המשחק Hotel City בפייסבוק.

הסימס Freeplay[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסימס Freeplay הוא גרסה חינמית הניתנת להורדה מה-"AppStore" של אפל. גרסה זו של המשחק מיועדת למכשירים המריצים את פלטפורמת הiOS של אפל: אייפון, אייפוד טאצ' ואייפד. כיום, ניתן להוריד את המשחק גם כן למכשירי האנדרואיד דרך חנות האפליקציות "Google Play". בגרסה זו, על המשתמש להרכיב עיר שלמה תוך כדי הוספת סימים, בתים, מקומות עבודה והשלמת המשימות הנדרשות. ככל שמשלימים יותר משימות, עולים יותר שלבים ומחיר הבתים ומקומות העבודה עולה. כדי להמשיך ולבנות את העיר יש לשלוח כל סים למקום עבודתו על מתכונת יום-יומית. בין מקומות העבודה והחנויות, יש: מגרש מכוניות, מגרש ספורט, מעבדה, תחנת כבאים, חנות תחביבים, חנות כלבים ומשכן לפוליטיקה. לאחרונה נוספו גם אפשרויות לנישואים ותינוקות במשפחה. בעדכון גרסה שנעשה ב־18 ביולי 2013, ישנה אפשרות לשחקנים לצאת מהעיר ולבקר בערים "שכנות" של שחקנים אחרים, עמם הם חברים בפייסבוק. באפשרותם לקיים מערכות יחסים שונות עם הסימים ה"שכנים".

the sims mobile (סימס מובייל)[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצא ב-9 במאי 2017, הוא גרסה חינמית שזמינה גם למשתמשי אפל: "iOS" וגם למשתמשי אנדרואיד: "google play". המשחק מבוסס על מערכות יחסים עם כל מי שסובב אותך שם, וגם על מציאת עבודה וחיים מלאים של הסים שלך.

קונסולות משחקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

החל משנת 2003 משחק "הסימס" יצא גם בגרסאות שונות עבור קונסולות משחקים:

 • "The Sims"- משחק דומה למשחק הבסיס. יצאה בגרסאות פלייסטיישן 2, Xbox ונינטנדו גיימקיוב.
 • "The Sims: Bustin' Out" - משחק אשר מתמקד במעבר בין בתים. יצא בגרסאות פלייסטיישן, Xbox, נינטנדו גיימקיוב, וגיים בוי אדוונס.
 • "The Sims: Urbz"– משחק אשר מתמקד בקבוצות חברתיות. יצא בגרסאות עבור כל הקונסולות המוזכרות לעיל וגם בגרסת Nintendo DS.
 • The Sims Bowling - מותאם לאייפוד, הסימס יוצאים לעיר לשחק באולינג.
 • The Sims Pool - מותאם לאייפוד, הסימס יוצאים לעיר לשחק סנוקר.
 • The Sims 2 Apartment Pets - מותאם לNintendo DS, הסימס חיות מחמד בגרסה לקונסולה הניידת DS.
 • The Sims 2 Castaway- משחק עבור פלייסטיישן 2, Wii, NDS, ו-PSP. במשחק זה, בדומה ל-The Sims Castaway Stories, מנהל השחקן את חיי סים באי בודד, אולם משחק זה אינו בעל עלילה.
 • The Sims 3 - מותאם לאיפוד ואייפון, הסימס 3 - גרסה דומה למקור אבל בעלת אפשרויות מועטות יחסית למשחק המקורי במחשב.
 • The Sims 3: Ambitions - מותאם לאיפוד ואייפון, הסימס 3: שאיפות - גרסה דומה לחבילת ההרחבה שקיימת לסימס 3 אבל בעלת אפשרויות מועטות יחסית למשחק המקורי במחשב (המשחק משלב את The Sims 3 לאייפון בתוכו)
 • The Sims 3: World Adventures - מותאם לאיפוד ואייפון, הסימס 3: חוויות עולם - גרסה דומה לחבילת ההרחבה שקיימת לסימס 3 אבל בעלת אפשרויות מועטות יחסית למשחק המקורי במחשב. (המשחק משלב את The Sims 3 לאייפון בתוכו).
 • "The Sims 3" - בשנת 2010 יצאו שתי גרסאות לסימס 3 ל-PS3 ול-Wii
 • סימס 4 שווק מלכתחילה גם בגרסה לקונסולות משחק, במקביל למשחק המחשב.

ביקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסימס כתופעה אוניברסלית, על בול צרפתי

במשך השנים הוקמו אתרי אינטרנט ופורומים רבים המוקדשים למשחק. רוב האתרים אף מציעים תוספות שונות למשחק (חלקן תמורת תשלום). עם זאת, במהלך השנים הועלו גם ביקורות שונות כנגד המשחק. בין היתר חברת "Maxis" הואשמה במסחור יתר של המשחק בשל פיתוח חבילות הרחבה רבות ויקרות. בנוסף, הושמעה גם ביקורת על כך שהמשחק משדר מסר חינוכי שגוי לפיו הכסף הוא גורם ישיר ומרכזי בדרך לאושר.

בקולנוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

במאי 2007 הודיעה חברת פוקס המאה ה-20 כי רכשה את הזכויות לסרט על "הסימס".[5] החברה הודיעה כי בסרט ישחקו שחקנים חיים (לא סרט אנימציה) הפקת הסרט התעכבה במשך שנים ואף לוותה בשמועות על ביטולה האפשרי, לאחר רכישת פוקס על ידי דיסני בשנת 2019 בוטל הסרט באופן סופי.[6][7]

בעולם המוזיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ידוע כי הרבה זמרים מפורסמים הקליטו שירים בשפה הדמיונית של המשחק. יש גם זמרים שעשו שירים המבוססים על המשחק כמו קייטי פרי ונלי. בנובמבר 2020, הזמרת ביני שחררה את השיר שלה "KOOL", יחד עם הווידאו קליפ, אשר מבוסס על המשחק ואפילו מראה את המשחק מנקודת המבט של הדמויות, אשר כביכול מבולבלות וכועסות ממי ששולט בהן בחיים האמיתיים.

בישראל להקת הדג נחש הקליטו בשפה הסימית את שירם ״זה לא מספיק״.

דמויות מוכרות במשחקי הסימס[עריכת קוד מקור | עריכה]

כל משחק בסדרת הסימס מציג תקופת זמן שונה. סימס 1 מציג את ההווה, סימס 2 את העתיד, סימס 3 את העבר, וסימס 4 יקום מקביל למשחקים הקודמים ושונה במעט בעלילתו כפי שניתן לראות על מספר דמויות:

 • מורטימר גות׳ - בסימס 1, הוא נשוי לבלה, אב לקסנדרה ומדען כושל. בסימס 2 הוא כבר מבוגר, אב לאלכסנדר וקסנדרה ופרש לגמלאות בהצלחה בעולם המדע. בסימס 3, הוא ילד וחברה הטוב ביותר של אשתו לעתיד, בלה. בסימס 4, הוא נשוי לבלה ואב לקסנדרה ואלכסנדר.
 • בלה גות׳ (לשעבר בצ'לור) - בסימס 1, היא נשואה למורטימר, ולשניהם נולדה בת בשם קסנדרה. בסימס 2 בעלה זקן, קסנדרה מאורסת לדון לות'ריו, יש לה בן נוסף בשם אלכסנדר, מתגלה שאחיה הוא מייקל בצ׳לור הוא חיה הגדול והיא לא מופיעה ב-Pleasantview יחד עם משפחתה משום שנחטפה על ידי חייזרים. ניתן למצוא אותה ב-Strangetown, אך ללא זכרונות משום שכנראה החייזרים שחטפו אותה מחקו את הזכרונות שלה. בסימס 3, מוצגת בלה עם שם משפחתה הקודם, בצ'ולר, בתור ילדה. היא מופיעה חברתו הטובה ביותר של בעלה לעתיד, מורטימר גות'. גם בסימס 3, בימי זקנותה עברה לגור ב-Lunar Lakes, עיר שניתנת לרכישה בחנות הרשמית של סימס, ושם נפטרה. בסימס 4, נשואה למורטימר ואמא לקסנדרה ואלכסנדר.
 • קסנדרה גות׳ - בסימס 1, היא ילדה מצטיינת ובתם של בלה ומורטימר. בסימס 2, היא ארוסתו של דון לות'ריו, אשר בוגד בה עם זוג אחיות מ-Pleasantview. בסימס 3, היא עוד לא נולדה ובסימס 4, היא נערה למשפחה אמידה.
 • אלכסנדר גות׳ - בסימס 1, הוא לא נולד. בסימס 2, הוא אחיה הצעיר של קסנדרה ובן זקונים למורטימר ובלה גות׳. בסימס 3, הוא גם כן עוד לא נולד. בסימס 4, כמו בסימס 2, הוא ילדם של מורטימר ובלה ואחיה הקטן של קסנדרה.
 • מייקל בצ׳לור - בסימס 1, הוא בחור צעיר וסיים את הקולג׳. בסימס 2 הוא נפטר ומתגלה שהוא אחיה הגדול של בלה גות׳. בסימס 3, הוא אחיה הגדול של בלה גות׳ גם כן. בסימס 4, הוא לא מופיע.
 • דון לות'ריו - בסימס 2, הוא התארס לקסנדרה גות', אך למרות זאת מאוהב בדינה קליינטה, נינה קליינטה ובעוזרת הבית שלו, קיילין לנגרק. בסימס 3, חזר אחורה בזמן וחיי בעיר Riverview לבדו ליד אסם של משפחת מק'דרמוט (McDermott). בסימס 4, הוא בן-זוגה של אמן של התאומות קליינטה.
 • נינה קליינטה - בסימס 1, היא לא מופיעה. בסימס 2, היא אחותה של דינה ואחת מאהובותיו של רודף השמלות דון לות׳ריו. בסימס 3, מתגוררת עם אחותה ושותפה חדשה. בסימס 4, היא אחותה של דינה גם כן ומתגוררת עם אמה ודון, אך היא לא אחד מאהובותיו במשחק.
 • רוברט (בוב) ניובי - בסימס 1, הוא בעלה של בטי. בסימס 2, הוא נפטר. בסימס 3, הוא נער וחברה הטוב ביותר של בטי.
 • בטי ניובי - בסימס 1, היא אשתו של בוב. בסימס 2 היא נפטרה. בסימס 3 היא נערה וחברתו הטובה ביותר של בוב.
 • אגנס קרומפלבוטום (גברת קרומפלבוטום) - בסימס 1 היא נקראת Miss Crumplebottom* (או בעברית: גברת קרומפלבוטום) ומגיעה עם חבילת ההרחבה "דייט לוהט" ומפריעה לזוגות המתנשקים בציבור. בסימס 2 היא נפטרה ובסימס 3 היא אלמנה צעירה, אחותה של קורנליה.
 • קורנליה גות׳ (לשעבר קרומפלבוטום) - בסימס 1, היא מגיעה עם חבילת ההרחבה "חיות וחוויות" והיא אשתו של גנת׳ר וסבתה של קסנדרה. בסימס 2, היא נפטרה ומתגלה שהיא אחותה הגדולה של אגנס, או גברת קרומפלבוטום לפי שמה בסימס 1. בסימס 3, מתגוררת קורנליה עם בעלה, גנת׳ר ובנה, מורטימר והיא אחותה הגדולה של אגנס גם כן.
 • גנת׳ר גות׳ - בסימס 1, הוא מגיע עם חבילת ההרחבה "חיות וחוויות" והוא בעלה של קורנליה, אבו של מורטימר וסבה של קסנדרה. בסימס 2, הוא נפטר ומתגלה שלו אחות קטנה ששמה פרידה. בסימס 3, הוא גר עם קורנליה, אשתו ועם בנו, מורטימר.
 • קיילין לנגרק - בסימס 1, היא אינה מופיעה. בסימס 2 היא המאהבת של דון לות'ריו ודניאל פלסנט ועובדת כמנקה. בסימס 3, היא ילדה מסודרת, חמודה ואמנותית שגרה עם משפחתה.
 • *הערה: אין לבלבל בין Miss Crumplebottom לבין Mrs. CrumpleBottom, שהיא זהה ל-Miss Crumplebottom מסימס 1 במראה החיצוני ובשמה. אושר על ידי EA שהדמות מסימס 1 היא אגנס קרומפלבוטום והדמות מסימס 2 היא דמות נפרדת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא The Sims בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ 2016 World Video Game Hall of Fame Inductees Announced, www.museumofplay.org, ‏2016-05-04 (באנגלית)
 2. ^ "The Sims overtakes Myst". GameSpot. בדיקה אחרונה ב-7 באוקטובר 2016. 
 3. ^ var authorId = "192818379" by Jim Reilly (13 ביולי 2009). "The Sims 3 Dominating PC Software Sales - PC News at IGN". Au.pc.ign.com. בדיקה אחרונה ב-20 בספטמבר 2010. 
 4. ^ Music-IL &raquo סימס 3 קייטי פרי יגיע במרץ!
 5. ^ The Sims Coming to the Big Screen, comingsoon., ‏25.5.2007
 6. ^ Disney Just Scrapped Mega Man, Magic: The Gathering, And Sims Movies, thegamer, ‏8.8.2019
 7. ^ IMDB Logo 2016.svg "הסימס:הסרט", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)