גביע הפדרציה 2013
ענף | טניס |
---|---|
ארגון מפעיל | הפדרציה הבין-לאומית לטניס |
תקופת התחרות | 6 בפברואר 2013 – 2 בנובמבר 2013 (270 ימים) |
מספר תחרות | 51 |
מספר מתמודדים | 90 |
מספר משחקים | 174 |
מדינות משתתפות | 90 |
עיר מארחת | (משחק הגמר) |
זוכה | איטליה (4) |
→ 2012
2014 ←
| |
גביע הפדרציה 2013 הייתה התחרות ה-51 לנבחרות טניס נשים. היא אורגנה על ידי פדרציית הטניס הבינלאומית.
תחרויות אזוריות החלו בפברואר 2013 ומשחק הגמר הסתיים ב-2 בנובמבר 2013.
נבחרת איטליה ניצחה במשחק הגמר את נבחרת רוסיה וזכתה בגביע בפעם הרביעית בתולדות הנבחרת.
מתכונת התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]
מתכונת התחרות הייתה זהה למתכונת של העונה הקודמת.
כל המפגשים כללו 5 משחקים.
בית עולמי א' כלל 8 קבוצות ועוד 8 קבוצות היו בבית עולמי ב'.
יתר הקבוצות התחרו בבתים אזוריים (בית אמריקה, בית אסיה/אוקיאניה ובית אירופה/אפריקה).
לקראת סיום העונה 4 קבוצות מהבית העולמי א' נפגשו עם 4 קבוצות מבית עולמי ב' על הזכות להתמודד בבית עולמי א' בעונת 2014.
מהלך התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]
רבע הגמר 9-10 בפברואר |
חצי הגמר 20-21 באפריל |
גמר 2-3 בנובמבר | |||||||||||||
אוסטרבה, צ'כיה (משטח קשה) | |||||||||||||||
1 | צ'כיה | 4 | |||||||||||||
אוסטרליה | 0 | פלרמו, איטליה (משטח חימר) | |||||||||||||
1 | צ'כיה | 1 | |||||||||||||
רימיני, איטליה (משטח חימר) | 3 | איטליה | 3 | ||||||||||||
ארצות הברית | 2 | ||||||||||||||
3 | איטליה | 3 | קליארי, איטליה (משטח חימר) | ||||||||||||
3 | איטליה | 4 | |||||||||||||
מוסקבה, רוסיה (משטח קשה) | 4 | רוסיה | 0 | ||||||||||||
4 | רוסיה | 3 | |||||||||||||
יפן | 2 | מוסקבה, רוסיה (משטח חימר) | |||||||||||||
4 | רוסיה | 3 | |||||||||||||
ניש, סרביה (משטח קשה) | סלובקיה | 2 | |||||||||||||
סלובקיה | 3 | ||||||||||||||
2 | סרביה | 2 |
משחק הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]
איטליה 4 |
איטליה, קליארי 2-3 בנובמבר 2013 משטח חימר |
רוסיה 0 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
. | 1 | 2 | 3 | |||||
1 | רוברטה וינצ'י | 5 | 7 | 6 | ||||
אלכסנדרה פנובה | 7 | 5 | 6 | |||||
2 | שרה אראני | 6 | 6 | |||||
אירינה חרומצ'בה | 1 | 4 | ||||||
3 | שרה אראני | 6 | 6 | |||||
אליסה קלבנובה | 1 | 1 | ||||||
4 | שרה אראני | |||||||
אירינה חרומצ'בה | ||||||||
5 | קארין קנאף/פלאביה פנטה | 4 | 6 | 10 | ||||
מרגריטה גספריאן/אירינה חרומצ'בה | 6 | 2 | 4 |
העברות לקראת שנת 2014[עריכת קוד מקור | עריכה]
בעקבות המשחקים בין 4 נבחרות שהפסידו בשלב הראשון של הבית העולמי א' לבין הקבוצות שניצחו בבית עולמי ב':
- ארצות הברית ואוסטרליה נותרו בבית עולמי א'
- גרמניה וספרד עלו לבית העולמי א'
- יפן וסרביה ירדו לבית העולמי ב'
- שווייץ ושוודיה המשיכו לשחק בבית העולמי ב'
ישראל בתחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]
בנבחרת ישראל השתתפו יוליה גלושקו ושחר פאר. הנבחרת החלה את השתתפותה בבית ג' של אזור אירופה/אפריקה א'. כל המשחקים של אזור אירופה/אפריקה א' נערכו באילת. הנבחרת סיימה את הבית במקום השני ולא המשיכה לשלבים הבאים.
קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]
גביע הפדרציה | ||
---|---|---|
גביע הפדרציה | 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020-21 • 2022 • 2023 | |
קבוצות במשחקי הגמר בעונת 2022 | אוסטרליה • בלגיה • ארצות הברית • שווייץ • בריטניה • צ'כיה • קנדה • סלובקיה • ספרד • איטליה • פולין • קזחסטן | |
קבוצות שהיו בעבר בבית העולמי | ארגנטינה • אוסטריה • אוקראינה • אינדונזיה • בלארוס • ברזיל • בולגריה • גרמניה • דרום אפריקה • דנמרק • סין • הונגריה • יפן • ישראל • קולומביה • קרואטיה • פינלנד • ניו זילנד • צרפת • רומניה • רוסיה • סרביה • סלובניה • שוודיה |