יומנו של חנון - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: יותר מדי שגיאות לשון, שגיאות עלילה ועוד.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
יומנו של חנון – דמיות
צ.png
גרג הפלי, הדמות הראשית
מחבר ג'ף קיני
שפת המקור אנגלית

יומנו של חנון היא סדרת ספרים לנוער שנכתבה בין השנים 2008 - 2012,סדרת ספרים זאת מספרת על הנער גרג הפלי.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרג הפלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרג הפלי (גרגורי הפלי) הוא נער "חנון" שאוהב משחקי מחשב, לגרג שני אחים שמעצבנים אותו ומציקים לו, רודריק האח הגדול ממנו ומני האח הקטן ממנו, בנוסף לגרג יש חבר ילדותי מאוד, ושמו ראולי ג'פרסון.

בספר הראשון (יומנו של חנון) גרג מתאר את הימים שלו בתחילת חטיבת הביניים (כיתה ז') ואת קשייו, הוא מספר על מה שקורה בחטיבת הביניים (לדוגמה- הוא התקבל למשמרת בטיחות, הוא מופיע בהצגה הבית ספרית ועוד שלל אירועי נעורים. בספר השני (יומנו של חנון - רודריק שולט) גרג מתייחס בייתר רצינות לאחיו רודריק,היודע סוד שגרג לא מעוניין שיחשף לציבור . גרג מספר עד כמה שני אחיו ממררים אותו, גרג ורודריק רבו בעקבות מופע "כישרונות צעירים" ולאחר הריב רודריק חושפ את הסוד בפני כל חבריו,וכל חבריו של גרג. בספר השלישי (יומנו של חנון - הקש האחרון)גרג יותר מתייחס לאביו, שרוצה שגרג יהיה "גבר", ולכן הוא שולח אותו לחוג כדורגל, וכמעט שולח אותו לפנימיה צבאית, גרג מאוהב לאורך כל הספר ב"הולי הילז" (הילדה הכי יפה בכיתתו) והוא מנסה כמה שיותר להקרב אליה ולהיות חבר שלה. בספר הרביעי (יומנו של חנון - קיץ קטלני) גרג מתאר את החופש שלו, שבגלל חובות משפחת הפלי לא יוצאת לחופשה, וגם איך הוא וראולי נפרדו והשלימו. בספר החמישי (יומנו של חנון - עובדות החיים) גרג מתאר את שנתו האחרונה שלו בחטיבה ואת קשייו של משפחתו. בספר השישי (יומנו של חנון - מכת קור) גרג מתאר את ההתקופה שבין חג ההודיה לחג המולד בה ביתו נקלע לסופת שלגים ומסתבך עם המשטרה

ראולי ג'פרסון

ראולי ג'פרסון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראולי הוא ילד ילדותי ומצחיק, הוא חברו הטוב ביותר של גרג ובדיוק כמוהו הוא אוהב משחקי מחשב וגם חוברות קומיקס.

בספר הראשון ראולי מעצבן את גרג ומבייש אותו (מוציאים אותו ממשמרות הבטיחות של בית הספר בגלל משהו שגרג עשה ולכן גרג וראולי מפסיקים להיות חברים. וכו'). בספר השני ראולי יותר נגרר אחרי גרג ומחקה אותו (קונה לעצמו יומן {כדי שהם יהיו "תואמים"} והוא אפילו מתלבש כמוהו). בספר השלישי עדין ראולי נגרר אחרי גרג, אבל הוא לא מופיע הרבה בספר זה (בגלל ריב שקרה ביניהם). בספר הרביעי גרג וראולי מפסיקים להיות חברים (עוד פעם), אך כשראולי נוסע לחופשה עם הוריו, האימהות של גרג וראולי החליטו שגם גרג ייסע איתם לחופשה, אבל זה גרם לגרג וראולי לריב שוב, ובסוף הספר שניהם הולכים לחנות של משחקי מחשב כדי להרשם מתחרות הארצית (שהתברר בסוף שזאת הייתה טעות). בספר החמישי מתואר רק הצד הרע והלא טוב של ראולי.

פרנק הפלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרנק הפלי הוא אביו של גרג.

בספר הראשון הוא מביא לגרג מתנות רק בחג המולד ובימי הולדת, ורוצה שגרג יהיה "גבר". בספר השני הוא שונא את המוזיקה של רודריק (האח הגדול של גרג), והוא סותם את האוזניים כשרודריק עלה לבמה במופע "כשרונות צעירים". בספר השלישי פרנק מחליט לקחת את העניינים לידיים (משום שהוא רצה שגרג יהיה יותר "גבר")הוא שולח אותו לחוג כדורגל וכמעט לפנימייה צבאית, אך מכיוון שגרג עזר לו ב"חצי יומולדת" של בנם של משפחת סנלה הוא ביטל את ההרשמה שלו. בספר הרביעי הוא לא מופיע הרבה אבל כשהוא מופיע הוא בדרך כלל מתעצבן על גרג.

סוזן הפלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

היא אימו של גרג, עושה לו "בושות".

בספר הראשון היא מעצבנת את גרג ואפילו מחייבת אותו להרשם לאודישנים להצגת בית הספר, הוא אוהבת את ילדיה אף על פי שהיא מעצבנת אותם, היא גם מנצחת בכל הריבים שלה עם פרנק (אבא של גרג). בספר השני היא נורא אהבה את המוזיקה של רודריק וכשהיא רקדה בטקס "כישרונות צעירים" היא התפרסמה והיה לה מלא צפיות באינטרנט (שצילמו אותה בטעות). בספר השלישי גרג אומר שהיא "מתערבת" לו בחיים הפרטיים. בספר הרביעי היא נמצאת הרבה גם כשהיא אומרת שהחופש יהיה "החופש הכי טוב" וגם כשהיא מקימה מועדון קריאה לילדים. בספר החמישי סוזן מחליטה ללמוד ושולחת עוזרת בית כדי לנקות את הבית (מכיוון שהיא הייתה יותר מדי עסוקה בלימודי אקדמיה)

רודריק הפלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

רודריק הוא אחיו הגדול של גרג, מתופף להקת "חיתול תאון".

כמו אח גדול טיפוסי והחל ממהספר הראשון הוא מציק לגרג ומעצבן אותו, הוא מתעצבן על גרג כשהוא נכנס לחדרו. בספר השני הוא יודע סוד שגרג מפחד שהוא יגלה, אך כיוון שהוא מתעצבן עליו שהוא לא צילם אותו במופע "כישרונות צעירים" הוא מגלה את סודו לכולם. בספר השלישי הוא מופיע פחות וכשהוא מופיע הוא מדרך כלל מעצבן את גרג. בספר הרביעי גרג מתאר את החופשה של רודריק (חלק קטן מהספר). בספר החמישי הוא מופיע בעיקר כשהוא מציק או מעצבן את גרג.

מני הפלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוא ילד בן 3 אחיו הקטן של גרג, מציק לו ומגעיל אותו.

במשך כל הספרים ההורים שלו מגינים עליו (וזה מעצבן את גרג) וכל מה שהוא עושה גם עם זה דבר טוב או רע אז הוא אומר "אני אק בן סלוס" (זה גם התירוץ שלו כשהוא עושה דברים לא טובים).

הולי הילז[עריכת קוד מקור | עריכה]

הילדה הרביעית הכי יפה בכיתתו של גרג, גרג מאוהב בה בסוף הספר השני, ולאורך כל הספר השלישי, מנסה לגרום לה שהיא תאהב אותו, עד שהוא מתאהב באחותה הגדולה (התר הילז) שגדולה ממנו ב-3 שנים (בספר הרביעי). בספר השלישי מתקרב הפלי להתר.

פטי פארל[עריכת קוד מקור | עריכה]

פטי פארל מופיע בספר הראשון, פטי היא ילדה חביבה על מוריה ומעצבנת את גרג, גרג התחיל לשנוא אותה כשהיא אמרה למורה לגאוגרפיה לכסות את המפה שהייתה ליד גרג במבחן ובגללה הוא נכשל בו. פטי פארל הייתה דורותי, הדמות הראשית בהצגה הקוסם מארץ עוץ ולכן גרג נרשם לתפקיד העץ כי חשב כי יזרוק אליה תפוחים.

איזבלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשרתת העצלנית שסוזן שוכרת. איזבלה אינה עושה אף עבודה, אלא רק מכרסמת "B-B-Q Chips" השייכים למשפחת הפלי. במהלך הספר שולח גרג לאיזבלה מספר מכתבים שבהם הוא מבקש (בשם אימו) לכבס את כביסתו, אך איזבלה אינה מקיימת את הבקשה. בסוף הספר תעלולי איזבלה מתגלים על ידי סוזן והיא מפטרת אותה מתפקידהּ.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פרגלי - לומד בכיתתו של גרג, ילד מגעיל בעל בעיות היגינה, בספר הראשון גרג ישן אצלו כדי שראולי יקנא בו, אך גרג ברח מהבית אחרי שפרגלי הגעיל אותו, ומהספר השני ועד האחרון רואים אותו כשהוא מגעיל, מציק, או כשהוא מעצבן את גרג.
 • קולין לי - חברו הטוב ביותר הזמני של ראולי, גרג חושב שראולי חבר שלו כי הוא רוצה שהוא "יקנא" בו.
 • דארן וולש - תלמיד מכיתתו של גרג שנגע בגבינה שהייתה על האספלט ראשון, וכך התחילה נגיעת הגבינה.
 • שיראג גופטה - תלמיד נמוך בכיתתו של גרג, גרג עבד עליו פעמים: פעם אחת שהוא חרש, ופעם אחרת שהוא בלתי נראה (בספר השני). זכה בתפקיד יותר גדול ומשמעותי בסרט.
 • התר הילס - אחותה הגדולה של הולי הילס, גרג מתאהב גם בה בספר הרביעי, ועוזר לה כשהיא עובדת בתור מצילה בבריכה העירונית.
 • גאמי הפלי - קשישה בת 95 אשר מהווה את תפקיד ראש משפחת הפלי. כל פעם כשדוד גארי מתחתן הוא מתחתן בביתה, גאמי עורכת לבן נוער מסוים את "השיחה", בה היא מספרת לבן הנוער מה מצפה לו בעתיד. בספר מגיע תורו של גרג, והיא לוקחת אותו לשיחה.
 • דוד גארי - אחד מדודיו של גרג, (יחד עם הדוד ג'ו והדוד צ'ארלי). בספר הרביעי מתקיימת חתונתו הרביעית בביתה של גאמי (התחתן והתגרש 3 פעמים).
 • דוקטור זלצר קגן - רופא שיניים. רושם לגרג את המכשיר "קסדת השיניים".
 • בריאן המגניב - כמה בחורים תחת שם זה הנשלחים לשחק ולסייע לילדים קטנים. הוריו של ראולי שוכרים אחד.

דמויות ייחודיות בולטות בסדרת הסרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אנג'י - עורכת את עיתון בית הספר, לא אוהבת את הלימודים וחושבת שהחטיבה זה מקום נורא, היא פוגשת את גרג וראולי בתחילת הסרט כשהם ברחו משיעור ספורט ואז היא אמרה להם מה היא חושבת על בית הספר, היא מציע לגרג להיות בעיתון בית הספר, אך הוא מסרב ואומר לה ש"הוא יהיה הרבה בעיתון". גרג חושב שהיא ילדה מוזרה בתחילת הסרט, משום שהיא עורכת את עיתון בית הספר, אך בסוף הסרט הם נהפכים להיות חברים. היא גם הייתה הילדה היחידה שראתה שראולי אכל את הגבינה ולא גרג. היא הופיעה רק בסרט הראשון.
 • המאמן מאלון - המורה לספורט של גרג, בסרט הראשון הוא היה המורה להיאבקות ושם את גרג בקבוצת ה"צ'יוואווה" (הקבוצה של הילדים הכי רזים), וגם לימד אותם ספורט ושם את גרג בקבוצת ה"בלי חולצה" מה שעצבן את גרג, ובסרט השני כשגרג ורודריק שמים "קיא מלאכותי" על המכונית שלו הוא מתעצבן ורודף אחריהם, אך ללא הצלחה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]