ערן סבאג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ערן סבאג

ערן סבאג (נולד ברמת אפעל ב-23 באוגוסט 1975) הוא שדרן רדיו ישראלי ודוקטורנט.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-1993 התגייס לגלי צה"ל ושירת במחלקת האומר. במסגרת תפקידו הכין ושידר תוכניות דוקומנטריות רבות. לאחר שחרורו מהצבא המשיך סבאג לעבוד בתחנה וערך והגיש בה את התוכנית "הפרשה" שעסקה בפרשת השבוע. לצדו הגיש את התוכנית מאיר אריאל, ומאוחר יותר בני בשן. תוכנית נוספת שהגיש סבאג בעבר היא "סיפורים מהקופסה" שעסקה בפרשיות עלומות מההיסטוריה של מדינת ישראל.

בשנת 2000 התחיל ערן סבאג להגיש את התוכנית היומית "תיאורית הקשר", יחד עם אור עזרתי. כמו כן, שידר את התוכנית "הולך בחצות" מדי מוצאי-שבת, וכן השתתף כשנה כמגיש בתוכנית "שעה היסטורית" יחד עם ההיסטוריון מיכאל הרסגור.

סבאג הגיש סדרה דוקומנטרית בערוץ 8 בשם "היהודים החדשים". הסדרה בחנה תהליכי התחדשות רוחניים בתוך הממסד הדתי. וכן את הסדרה "עץ דעת" בערוץ 2 שעסקה בביוגרפיות. בערוץ התכלת הגיש תוכנית יחד עם אורי אורבך, "אורבך וסבאג".

בסוף שנת 2006 עזב את גלי צה"ל לצורך השלמת דוקטורט במחלקה לפילוסופיה יהודית באוניברסיטת תל אביב.

ב-2008 חזר סבאג לגלי צה"ל לרצועת השידור הוותיקה שלו מדי יום ב-22:00 והחל לשדר את התוכנית העולם בלי, ואחריה את התוכנית "חיים של אחרים", בה הוא מציג ביוגרפיות של אישים. תוכניותיו מעוטרות בקו מוזיקלי מובחן הכולל לרוב שירי בלוז, שירים של גרייטפול דד ושל בוב דילן. כמו כן, סבאג מתארח מפעם לפעם בתוכנית "המילה האחרונה".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]