אדון זמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אדון זמן
הטארדיס

אדון זמןאנגלית: Time Lord) הוא גזע של חוצנים, מסדרת המדע הבדיוני "דוקטור הו". לפי הסדרה, כוכב הבית של גזע אדוני הזמן הוא גאליפריי.

מאפייני המין[עריכת קוד מקור | עריכה]

המראה החיצוני של אדוני הזמן בסדרה מתואר כגוף אנושי, אבל בסדרה המקורית מסבירים שאדון זמן יכול להתחדש למראה של גזע שאינו אנושי. לאדוני הזמן שני לבבות.

התחדשות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כאשר אדון זמן גוסס, מנגנון ההתחדשות שלו פועל במטרה "להחיות אותו מחדש", כלומר, שכתוב גופו מחדש כדי למנוע הזדקנות.שכתוב המראה מחליף כל תא בגופו על מנת תיקון גופו, לאחר שכתוב המראה החיצוני, אדון הזמן שהתחדש יהיה בעל כוח עצום (בגלל אנרגיית ההתחדשות האצורה בו), אך יצטרך לנוח עד שתהליך ההתחדשות יגיע לקיצו. אין לטעות ולחשוב שמנגנון ההתחדשות מעניק לאדוני הזמן חיי נצח, מכיוון שמספר ההתחדשויות שאדון זמן יכול לעבור הוא מוגבל (13 התחדשויות). בנוסף, אדון זמן ימות במידה ויפגע בזמן תהליך ההתחדשות. לאחר פגיעה בגופו של הדוקטור ה-11 הוא היה אמור למות מכיוון שניצל את כל התחדשויותיו אך אדוני הזמן העניקו לו גלגל התחדשות חדש כלומר עוד 13 התחדשויות.

הדוקטור[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הדוקטור

הדוקטור הוא הדמות הראשית בסדרה, ואדון הזמן היחיד ששרד לכאורה את מלחמת הזמן שהתרחשה בין אדוני הזמן לדאלקים, ושהתקיימה במשך כל הזמנים וממנה שני הזנים הוכחדו, למרות שבמהלך הסדרה מגלים שהדאלקים הצליחו להתפתח ולהינצל. בפרק הספיישל לציון חמישים שנה לסדרה, גילה הדוקטור שלמעשה קיימת נקודה אחת קפואה בזמן בתוך ציור שמן תלת-ממדי, והדוקטור לא מבין מדוע קיים ציור כזה. בסוף הסרט הדוקטור מעביר את כל גאליפריי ליקום כיס בנקודה אחת קפואה בזמן, ומבין מדוע קיים ציור כזה.

הטארדיס[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – טארדיס

הטארדיסאנגלית: TARDIS) היא חללית ומכונת זמן בדיונית בסדרת הטלוויזיה מז'אנר המדע הבדיוני של ה-BBC - דוקטור הו. השם טארדיס הוא ראשי תיבות של המשפט: "זמן ומימד יחסי בחלל", ובאנגלית:

Time And Relative Dimension In Space.

לפי הסדרה, למכונות הטארדיס אישיות, בפרק "שמו של הדוקטור" נראה מוסך לטארדיסים הממוקם בגאליפריי.

המצאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אדוני הזמן המציאו דברים רבים, שלרוב קשורים לזמן ולחלל. ההמצאה הכי ידועה של אדוני הזמן היא הטארדיס שבנויה מחלקים שהמציאו אדוני הזמן. מנוע הזמן שיש לטארדיסים הומצא בידי אדוני הזמן. עוד חלקי טארדיס שאדוני הזמן המציאו הם: מנגנון הזיקית, גדול יותר מבפנים, חורים שחורים והמצאה שאמרו עליה שהיא "מכונה שיוצרת מכונות" - אפשר ליצור בעזרתה כל דבר ואין-סוף חפצים. המצאה נוספת של אדוני הזמן היא ציור שמן תלת ממדי שהוא בעצם נקודה קפואה בזמן. אדוני הזמן המציאו את "הרגע". הרגע הוא קופסה שיוצרת פיצוץ גדול שיכול למחוק גלקסיות שלמות. הנשק היה חזק כל-כך שהפך להיות חיי, ובעל מצפון ויכולת דיבור. אם משתמשים בנשק הזה מקבלים דין על ידי הנשק עצמו. בספיישל 50 שנה צורת הקופסה הוא רוז טיילר שמלווה את דוקטור הקרב לאורך כל הסרט.