אמיר זיו-אב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אמיר זיו-אב

ד"ר אמיר זיו-אב (יליד 1949) הוא הבעלים של החברה הטכנולוגית "זיו-אב הנדסה בע"מ". כיהן בתפקיד המדען הראשי של משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים. חבר הוועד המנהל של ה"טכניון" בחיפה, חבר בחבר הנאמנים של מכללת "אפקה" להנדסה בוועדות ממלכתיות שונות. עד לאחרונה שימש כחבר דירקטוריון החברה הממשלתית "עשות אשקלון" ובעבר גם כחבר דירקטוריון חברת המו"פ של אוניברסיטת בר-אילן.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמיר זיו-אב הוא בעל דוקטורט מאוניברסיטת תל אביב בנושא גיבוש קונספטים טכנולוגים אופטימליים ואסטרטגיה טכנולוגית. בעל שלושה עשר פטנטים בתחומי המכניקה, תעשיית הפלסטיק, הרכב, התעופה והמכשור הרפואי.

בשנות ה-70 כיהן כחבר המטה למלחמה בתאונות דרכים בראשות סגן השר גד יעקובי. בשנים 1973–1976 היה בעל טור חודשי ב"מעריב" בנושאי תחבורה.

1976-1982 לאחר לימודי ההנדסה חזר לשירות קבע בצה"ל ושימש כראש ענף פיתוח של חיל ההנדסה, כעוזר של האלוף ישראל טל בנושאי פיתוח טנק המרכבה, וכראש פרויקט בלשכת סגן הרמטכ"ל דאז, האלוף יקותיאל אדם.

בשנים 1984–1987 שימש כמנהל הפיתוח האופטו-מכני וחבר ההנהלה המורחבת של "אופטרוטק" ("אורבוטק") ולאחר מכן כמנהל הפיתוח וחברת הנהלת "כתר פלסטיק".

בתחילת שנות ה-90 ולאחר הקמת זיו-אב הנדסה שימש כיועץ בתחום תעשיית הפלסטיק לתעשיין סטף ורטהיימר.

בין השנים 1987–2005 היה חבר בדירקטוריונים של כעשר חברות.

בין השנים 2005–2014 שימש כחבר הוועד המנהל של מכללת אפקה להנדסה. (במקביל לחברות בחבר הנאמנים שנמשכת עד היום).

בתחילת שנות ה-2000 כיהן כנציג ציבור בבית הדין לעבודה

בשנים 2005–2010 שימש כחבר דירקטוריון חברת המו"פ של אוניברסיטת בר-אילן.

בין השנים 2011–2013 כיהן כמדען הראשי של משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, וכן כיו"ר הוועדה הבין משרדית להתקני תנועה, בטיחות וניסויים ויו"ר ועדת ההיגוי לניהול ובקרת תנועה.

מאמרים על אסטרטגיה טכנולוגית ועל מערכות שפיתח זיו-אב פורסמו במספר ירחונים עולמיים: "Thinking Highways" (2013) ,"Machine Design", "Modern Plastics", "Automotive Engineering" ,"Kunststoffe", "Link"

מפרסם מעת לעת מאמרי אורח ב"דה-מרקר" ו"גלובס" בנושאי חברה, כלכלה, תקציב הביטחון וחינוך.

זיו-אב נשוי ואב לשלושה ילדים. מתגורר בקרית-אונו

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.