ארנון טיברג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית

ארנון טיברג (נולד ב-9 בפברואר 1944), הוא דירקטור ישראלי ופעיל בתעשייה הישראלית, לשעבר מנכ"ל התאחדות התעשיינים בישראל ונשיא ומנכ"ל דלתא גליל תעשיות.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בשכונת נווה עוז בפתח תקווה, בן לבלה ויעקב טיברג. למד לתואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים. בתחילת שנות ה-70 עבד במחלקה הכלכלית של התאחדות התעשיינים[1] ובתחילת 1973 היה הכלכלן של לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים[2]. משנת 1978 היה סמנכ"ל התאחדות התעשיינים[3].

בפברואר 1982 החל לכהן כמנכ"ל התאחדות התעשיינים בישראל[4], תפקיד בו כיהן עד 1990. בתקופה זו לקח חלק בתוכנית הייצוב הכלכלי הממשלתית של 1985, והיה שותף במשא ומתן של ישראל על הסכם אזור סחר חופשי עם ארצות הברית. לאחר מכן כיהן עד 1996 כמנכ"ל "סוכנות מכוניות לים התיכון"[5], והמשיך להיות חבר בוועד הפועל של התאחדות התעשיינים[6]. בשנים 1997-2006 היה נשיא ומנכ"ל דלתא גליל תעשיות.

טיברג כיהן לאורך השנים כדירקטור בחברות שונות, בהן הבנק הבינלאומי, הבורסה לניירות ערך בתל אביב, בנק איגוד[7], שטראוס-עלית הולדינגס ודלתא גליל תעשיות.

מכהן כיום כיו"ר דירקטוריון "סוכנות מכוניות לים התיכון", יבואנית ומפיצה של מכוניות פיאט, לנצ'יה, אלפא רומיאו וסובארו בישראל; ויו"ר דירקטוריון חברת "תפרון". בנוסף מכהן כיום כחבר דירקטוריון בחברות "נילית" ו"אי.בי.אי. בית השקעות". בתחום הציבורי משמש כיו"ר דירקטוריון "המשקם", חברה להעסקת עובדים בעלי כושר עבודה מוגבל.

בנוסף כיהן כיו"ר ועדת ההשקעות של אוניברסיטת תל אביב וכיו"ר המועדון העסקי-אקדמי של אגודת ידידי האוניברסיטה.

טיברג הוא חתן "פרס התעשייה" לשנת 2000. פרס התעשייה לשנת 2011 הוענק לחברת "המשקם" תחת כהונתו כיו"ר דירקטוריון החברה.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשוי לדליה, אב לשלושה ומתגורר בסביון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]