בנות הים פיצ'י פיצ'י פיץ'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בנות הים פיצי פיצי פיץ
Mermaidcast2.jpg

בנות הים פיצי פיצי פיץ
ぴちぴちピッチ
סוגה הרפתקאות, קומדיה, שוג'ו, מוזיקה, רומנטיקה
מאנגה: Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch
יוצר מיצ'יקו יוקוטה
מאייר פינק האנאמורי
הוצאה Kodansha (יפן)
התפרסם לראשונה במגזין Nakayoshi (יפן)
תקופת הפרסום המקורית ספטמבר 2004 - אפריל 2006
מספר הכרכים שהתפרסמו 7
אנימה: Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch
אורך פרק 25 דקות
במאי יושיטאקה פוג'ימוטו
סטודיו We've, Inc.
רשת שידור TV Asahi (יפן)
מדבבים בשפה העברית ענת ארליך, מיכל רשף, טליה ברקאי, עדי קוזלובסקי, דקלה הדר, הדר שחף, שירלי לילו, רויטל זלצמן, לני כהן, דן קיזלר, גלעד קלטר, צביקה פורמן,גילן שחף
תקופת שידור מקורית 5 באפריל 2004 - 25 בדצמבר 2006
מספר העונות 2
מספר הפרקים 91
משחקי וידאו

נוצרו שלושה משחקי ווידאו המבוססים על המותג:

 1. Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch
 2. Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch Pichi Pichi Party
 3. Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch Pichi Pichitto Live Start!

בנות הים פיצ'י פיצ'י פיץ'יפנית: ぴちぴちピッチ [פיטי-פיטי-פיטי]; באנגלית: Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch) היא סדרת מאנגה יפנית המופנית לנערות צעירות של פינק האנאמורי. הסדרה עובדה לסדרת אנימה בת 91 פרקים ששודרה ברשת הטלוויזיה היפנית TV Asahi בשנים 2003-2004. סדרת האנימה שודרה בישראל, בערוץ הילדים משנת 2008. בסדרה שירים רבים, המשמשים לא רק כשירי פתיחה וסיום אלא גם כשירי קרב ושירים המזוהים עם הדמויות. בארצות הברית, הסדרה הייתה צפויה לצאת, אך בגלל שלא היה זמן לשדר אותה, הם דחו את פרק הבכורה ועם הזמן איבדו את הזכויות לתוכנית.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוצ'יה, נסיכת בת הים של צפון האוקיינוס השקט עולה אל היבשה כדי למצוא את אותו הילד שלפני שנים טבע בספינתו והוצל על ידי לוצ'יה, לו נתנה את הפנינה הוורודה שלה כדי להציל את החיים שלו. שכן עליה להתאחד עם שש נסיכות בנות הים האחרות ופניניהן, כדי להשיב לחיים את אלת הים האגדית, שתסייע להם במלחמתן במפלצות המים הפולשות. קאיטו אינו יכול לזהותה בדמותה האנושית, והיא מנסה לגרום לו להבין כי היא בת הים שהצילה אותו. למעשה, כתוצאה ממעשיה של שרה באוקיינוס ההודי- קאיטו הכיר את לוצ'יה כשהיא הצילה אותו. באותו ערב מתו הוריו המאמצים של קאיטו. בעונה הראשונה מתמקדים בסיפור של לוצ'יה, אך יש עוד סיפור משני חשוב מאוד להמשך העלילה - הסיפור של שרה וטארו מיטצוקי.

מר מיטצוקי היה נגן פסנתר נלהב, ולאחר זמן מה כשהיה צעיר הגיע להופעה של אביו של קאיטו דומוטו. אחרי ההופעה, מיטצוקי חשב שאין לו כל סיכוי להיות נגן פסנתר מפורסם מכיוון שהתייאש כאשר שמע את הנגינה המדהימה של אבא של קאיטו. הוא שלח מכתב לאביו ובו ציין את הפחד שלו, ואבא של קאיטו ענה לו בחזרה שאם המוזיקה שלו טובה בעיניו אף אחד אחר לא צריך לאהוב אותה. בעקבות זאת, טארו יוצא למסע ומגיע לאוקיינוס ההודי, שם הוא פוגש בשרה, נסיכת בת הים בעלת הפנינה הכתומה והנסיכה של האוקיינוס ההודי. מידי ערב, מיטצוקי מנגן לשרה ושרה, בתמורה, שרה לו שירים שמדהימים אותו. טארו ושרה מתאהבים, מחזיקים בצדפים תואמות ונשבעים זה לזו שלא יעזבו אחד את השנייה לעולם. מתי שטארו מבין ששרה, בגלל היותה נסיכת בת הים של האוקיינוס ההודי, לא יכולה לעזוב את האוקיינוס ההודי, הוא חוזר בו משבועתו ושובר את ליבה של שרה. בעקבות שברון ליבה, שערה של שרה נהפך לשחור וכך גם ליבה. היא חיה עם המדריך בארמון שלו, ומשמשת כיועצת שלו, תומכת שלו, ואהובתו.

כשאחיות היופי השחור מתקיפות את השלישייה (לוצ'יה האנון ורינה), שרה נחלצת לעזרתן בשביל לעצור גל צונאמי ענק שמאיים לפגוע באולם הקונצרטים בו טארו בדיוק מנגן. היא שרה שיר עצוב וטראגי שמתחיל בשורה "כמו עמוד אחרון של סיפור אגדה שנכתב מחדש ושונה לטרגדיה", הבנות מבינות שזו נסיכת בת ים ומתפלאות מהטרגיות שבשיר. שרה מנסה לשנוא את טארו, אך כששומעת את נגינת הפסנתר שלו כל כעסה עליו מתפוגג.

כמה פרקים אחר כך, כשהמדריך מצליח ללכוד את נסיכות בנות הים וטארו מיטצ'וקי ולהביאם לארמונו, שרה שומעת את טארו מנגן בפסנתר, וכל כעסה מתפוגג. טארו מהופנט על ידי המדריך, ושרה המסכנה שלא יכולה לסבול זאת, שרה שיר על מנת להוציא אותו מהמצב הזה. בעקבות זה ששרה עשתה את המעשה הנכון, ליבה טוהר ושערה חזר להיות כתום. לאחר מכן, כל ששת הנסיכות מתאחדות על מנת להביס את המדריך: לוצ'יה, האנון, רינה, קארן, נואל וקוקו. הן שרות ביחד את השיר של לוצ'יה "אני בחיפוש". כששרה שומעת אותן, היא נזכרת שאלו אחיותיה, ושהן עושות את הדבר הנכון ומצטרפת אליהן בשירה, היא קוראת לאקווה רג'ינה בתחינה שהיא תעזור לטהר את נשמתו של המדריך. הארמון של המדריך מושמד, ושרה בוחרת להישאר איתו כי אין לו אף אחד אחר. שרה נותנת ללוצ'יה את הפנינה הכתומה שלה ומפצירה בה שתשמור עליה, ושבעתיד, כשתהיה מוכנה, תיוולד מתוכה נסיכת בת הים השמינית, נסיכת האוקיינוס ההודי החדשה, גלגולה של שרה.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שרה נסיכת בת הים של האוקיינוס ההודי, סולחת לאהובה הפסנתרן, טארו מיטצוקי. היא מעניקה את הפנינה הכתומה שלה ללוצ'יה ומתה. לוצ'יה מגלה בחלומותיה כי כדי שיורשתה של שרה, סיירה, תיוולד, עליה לאחד את ליבה עם הפנינה הכתומה. ליבה של סיירה נגנב, ולוצ'יה ובנות הים האחרות יוצאות למצוא את חלקיו ולהשיבם. קאיטו מגלה כי לוצ'יה הייתה בת הים שהצילה אותו, אך זכרונו נמחק בתאונת גלישה ועל לוצ'יה להשיב לו את זכרונו ולגמול אותו מאהבתו החדשה למיקארו.

דמויות ים ההודי[עריכת קוד מקור | עריכה]

,

 • לוצ'יה רג"ינה- נסיכת בת הים של צפון האוקיינוס השקט. בת 14 ובעלת הפנינה הורודה,אהובתו של קאיטו הגיבורה הראשית של הסדרה. לוצ׳יה היא אופטימית (לפעמים עד כדי תמימות-וטיפשות...) ולא מוותרת על הדברים שחשובים לה, על האנשים הקרובים ויקרים לה.
 • האנון הושו - נסיכת בת הים של דרום האוקיינוס האטלנטי. בעלת הפנינה הכחולה. בעונה הראשונה מאוהבת בטארו מיטצוקי, אך לאחר שהיא מגלה שהוא מאוהב בשרה, מבינה ומנסה להתגבר. בסוף עונה 1 רומז להאנון שהוא מודע להיותה בת הים הכחולה (בדפי התווים כתב:" להאנון, בת הים הכחולה שלי".) בעונה השנייה נאגיסה מחזר אחריה אבל בהתחלה דוחה את חיזוריו, אבל מאוחר יותר מתאהבת בו.
 • רינה טואין - נסיכת בת הים של צפון האוקיינוס האטלנטי. בעלת הפנינה הירוקה. בהתחלה, מנסה להוכיח שקאיטו הוא המדריך בתחפושת (רינה שונאת את המדריך כי הוא חטף את נואל והיא מרגישה אשמה). רינה חזקה, אין לה בעיה להרביץ לבנים (במיוחד לקאיטו, כשהוא גורם ללוצ׳יה להיות עצובה) ובעונה השנייה נהיית החברה של מאסאהירו האמאזאקי.
 • קארן דונטה - נסיכת בת הים של האוקיינוס האנטארקטי. בעלת הפנינה הסגולה, אחותה התאומה של נואל.
 • נואל דונטה - היא נסיכת בת הים של האוקיינוס הארקטי. בעלת הפנינה התכולה,אחותה התאומה של קארן. נחטפה על ידי המדריך כשהייתה עם רינה, ולא רואים אותה, כמו קוקו, עד לפרקים האחרונים של העונה הראשונה.
 • קוקו רג"ינה - היא נסיכת בת הים של דרום האוקיינוס השקט. בעלת הפנינה הצהובה. הייתה חברה קרובה מאוד של שרה. לא רואים את קוקו עד לפרקים האחרונים של העונה הראשונה.
 • שרה ויולט - נסיכת בת הים של האוקיינוס ההודי. בעלת הפנינה הכתומה, הייתה עם טארו מיטצוקי עד שנפרד ממנה, ובחרה למות יחד עם המדריך, מאחר שאהבה אותו.
 • סיירה ולי- נסיכת האוקיינוס ההודי . בעלת הפנינה הכתומה החדשה(, לאחר עזיבתה של שרה, היא מתגלה כיורשת של שרה.)
 • קאיטו דינו - גולש נלהב, אחיו של המדריך . ואחד משליטי הפנטארסה, אהובה של לוציה נסיכת בת הים הורודה. אחרי שמיקל ניסה לגנוב ממנו מידע על בנות הים בהוואי, כדי להגן על המידע, קאיטו נועל את זכרונותיו. בעונה השנייה בגלל היעלמות זכרונותיו נהיה החבר של מיקארו אמאגי, שמצאה אותו מוטל על החוף. לאורך העונה הראשונה, מאוהב בבת הים (לוצ׳יה) שהצילה אותו מטביעה כשהיה קטן. לעיתים טועה וחושב שאולי לוצ׳יה שהוא מכיר היא בת הים, אך מבטל את המחשבה. בעונה השנייה, לאחר ששכח את לוצ׳יה, נזכר בחלקים של חוויות שהיו לו מלוצ׳יה, ובסוף נזכר בה לגמרי.
 • נאגיסה גיטו- החבר של האנון מהעונה השנייה. צעיר מהאנון. בהתחלה האנון מלגלגת עליו אבל אחר כך מתאהבת בו. מצא את התווים שהאנון איבדה בשדה התעופה שהיו מתנה מטארו מיטצוקי.
 • 'מאסאהירו האמאזאקי- מתאגרף ורוכב אופנוע, החבר של רינה מהעונה השנייה. בן למשפחה עשירה, פוגש אותה לראשונה כשהוא רואה אותה נכנסת לנהר, ו"מציל" אותה.
 • היפו - השומר של לוצ'יה, אהובה של יורי. השם המלא שלו הוא "היפוקמפוס", שומר המפתח. העוזר של אקווה רג׳ינה.
 • ניקולה גדמה - שומרת הראש של לוצ'יה ומשחקת כאחותה של לוצ'יה ומנהלת "אכסניית הפנינה".
 • מאדאם טאקי -מגדת עתידות. ארוסתו של מלך הדיונונים.
 • טארו מיטצוקי - המורה למוזיקה של האנון,רינה ולוציה .והאהבה הראשונה של האנון. היה עם שרה נסיכת בת הים הכתומה עד שהם נפרדו.
 • אקווה רג'ינה - אלת הים האגדית.
 • באיה לי- העוזרת של שרה .
 • מיקארו אמאגי - אחות של ליכט שהתאהבה בקאיטו . ובעונה השנייה היא חוזרת מהוואי (מבית הבראה). מיקארו ילדה מפונקת ונלחצת בקלות. היא לא מוכנה לקבל את העובדה שקאיטו מסתכל ואוהב בנות אחרות, בייחוד את לוצ׳יה.
 • ליכט אמאגי - אחיה הגדול של מיקארו , גם חלק משבט הפנטארסה, שהתאהב בלוציה.
 • המדריך טינו- מנהיגן של המאהבות האפלות ושאר מפלצות הים וגם חלק מן הפנטארסה. הוא התאהב בשרה. הנבל הראשי של העונה הראשונה. אחיו הגדול של קאיטו. צולל עם ארמונו, ומת, ביחד עם שרה.
 • יזור - מנהיגת המאהבות האפלות וכן הבוגרת מכולן. יכולה ליצור מפלצות מים.
 • אריל - חברת המאהבות האפלות. מסוגלת ליצור לייזרים העשויים להיות קטלניים. בעלת פיצול אישיות.
 • מריה - המאהבת האפלה הקרובה ביותר למדריך, וכן החזקה, האכזרית והקטלנית מכולן אך גם החכמה מכולם. מסוגלת לשלוט ואפילו ליצור קרח ולהשתמש בו כנשק קטלני.
 • יורי עליה- המאהבת האפלה הצעירה ביותר המסוגלת לשלוט בגלי קול שעשוי להשתלט על אנשים, להזיק לבנות היום, לשתק ועוד מספר השפעות מסוכנות. בהמשך מתאהבת בהיפו.
 • שישי ומימי - אחיות היופי השחור, האויבות של בנות הים. הנבלות המשניות של הסדרה. בעונה הראשונה המדריך יצר אותן ונתן להן שיר אפל ומרושע (מה שהיה חדש כי לאף אחד מהאהבות האפלות לא היה שום שיר) כי ראה שארבעת המהאהבות האפלות שלו אינן מצליחות לתפוס את נסיכות בנות הים. בפרקים האחרונים אחיות היופי השחור בגדו בו כשגנבו את שתי הפנינות הצהובה והתכולה (שהן שייכות לקוקו ונואל) שהיו למדריך, לאחר שהמדריך גליה שהן בגדו בו כמו שיצר אותן כך גם החזיר אותן למה שהיו (שני דגים). בעונה השנייה מיקל מוצא אותן (את שני הדגים) ומחזיר אותן עם שיר חדש ויותר מרושע ואפל מהקודם. שירן של אחיות היופי השחור הוא חזק מאוד כשהוא פוגע בנסיכות בנות הים הן סובלות מאוד.
 • מיקל - מאובן מרושע . הנבל הראשי של העונה השנייה,ושולט במיקארו. גנב את נשמתה של סיירה.
 • פוקו - שומר הראש של מיקל.
 • "הבוס" - הבוס של מיקל, ומתגלה כאביהם של מיקארו וליכט. בסוף הסדרה מקריב את עצמו כדי לעזור להביס את מיקל, וליכט סולח לו על טיפשותו כשהקריב את גופה של מיקארו.
 • מיקל הרוחני - אחד מהמשרתים המכונפים של מיקל. בסוף העונה השנייה מגלה שהוא לא הוא.
 • לנהואה - אחת המשרתות המכונפות של מיקל. מסוגלת לשנות את צורתה לעשר גרסאות קטנות וחמודות של עצמה. גם לה יש שיר שגורם לנסיכות בנות לרקוד ללא שלטיה על גופן. בעלת כנפי פרפר גדולות וכחולות. מחשיבה את עצמה ל"אישה היפה ביותר בפמלייתו של מיקל".שונאת להתאכזב.
 • ארארה - אחת המשרתות המכונפות של מיקל. גם לה היה שיר חזק כשהיא שירה היא מבעירה את כל מה שמסביבה, היא הזמרת קול הפיצ'י הפיצ'י הכי פחות טובה, והכי פחות חכמה.
 • "העטלפית"- כמו שישי ומימי שרה היה לה שיר רע המשמש כנגד נסיכות בנות הים שמה נובע מן העובדה שכנפייה כמו כנפי עטלף ויש לה מסכת פנים של עטלף וגם יש לה ניבים כמו של ערפד שבעזרתם ניסתה לגנוב את נשמתן של נסיכות בנות הים.