בנות הים פיצ'י פיצ'י פיץ'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: לא אנציקלופדי, ויקיזציה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
בנות הים פיצי פיצי פיץ
בנות הים פיצי פיצי פיץ
Mermaidcast2.jpg

בנות הים פיצי פיצי פיץ
ぴちぴちピッチ
סוגה הרפתקאות, קומדיה, שוג'ו, מוזיקה, רומנטיקה
מאנגה: Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch
יוצר מיצ'יקו יוקוטה
מאייר פינק האנאמורי
הוצאה Kodansha (יפן)
התפרסם לראשונה במגזין Nakayoshi (יפן)
תקופת הפרסום המקורית ספטמבר 2004אפריל 2006
מספר הכרכים שהתפרסמו 7
אנימה: Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch
אורך פרק 25 דקות
במאי יושיטאקה פוג'ימוטו
סטודיו SynergySP.
רשת שידור TV Asahi (יפן)
מדבבים בשפה העברית ענת ארליך, לני כהן, מיכל רשף, טליה ברקאי, עדי קוזלובסקי, דקלה הדר, הדר שחף, שירלי לילו, רויטל זלצמן, דן קיזלר, גלעד קלטר, צביקה פורמן, גילן שחף, יהונתן מגון
תקופת שידור מקורית 5 באפריל 200425 בדצמבר 2006
מספר העונות 2
מספר הפרקים 92
משחקי וידאו

נוצרו שלושה משחקי ווידאו המבוססים על המותג:

 1. Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch
 2. Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch Pichi Pichi Party
 3. Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch Pichi Pichitto Live Start!

בנות הים פיצ'י פיצ'י פיץ'יפנית: ぴちぴちピッチ [פיצ'י-פיצ'י-פיצ'י]; באנגלית: Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch) היא סדרת מאנגה יפנית המופנית לנערות צעירות של פינק האנאמורי. הסדרה עובדה לסדרת אנימה בת 92 פרקים ששודרה ברשת הטלוויזיה היפנית TV Asahi בשנים 2004-2003. סדרת האנימה שודרה בישראל, בערוץ הילדים משנת 2008. בסדרה שירים רבים, המשמשים לא רק כשירי פתיחה וסיום אלא גם כשירי קרב ושירים המזוהים עם הדמויות. בארצות הברית, הסדרה הייתה צפויה לצאת, אך בגלל שלא היה זמן לשדר אותה, הם דחו את פרק הבכורה ועם הזמן איבדו את הזכויות לתוכנית.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישנן שבע ממלכות של בנות ים לשבעה ימים לכל ממלכה יש נסיכת בת ים המאופיינת בצבע פנינה הייחודי לה הפנינים הן מקור הכוח של הנסיכות. לוצ'יה, היא נסיכת בת הים של צפון האוקיינוס השקט בעלת הפנינה הוורודה. כשלוצ'יה הייתה ילדה קטנה היא הצילה ילד מספינה טובעת אך כדי להציל את חייו נתנה לו את הפנינה הוורודה שלה. מאז, קאיטו שמר את הפנינה של אותה בת הים שהצילה אותו, כשהיה קטן וחיכה לרגע שיפגוש אותה שוב. שנים לאחר מכן כשלוצ'יה כבר נערה צעירה היא עולה אל היבשה על מנת לחפש את הפנינה האבודה שלה ובתקווה למצוא את הילד שהצילה בעבר. קאיטו ולוצ'יה נפגשים בעולם היבשתי אך לא מזהים אחד את השנייה אבל מתיידדים. באוקיינוס יש ארגון רשע בהובלת 'המדריך' הלוכד נסיכות בנות ים ואת הפנינים שלהן פיות הים הרעות המשרתות את המדריך צדות את נסיכות בנות הים, וכאשר קאיטו נתפס על ידי פיית מים רעה לוצ'יה נחלצת לעזרתו וכאשר היא מבחינה בפנינה שלה התלויה על צווארו של קאיטו היא מבינה שהוא הבחור שהצילה מטביעה. לוצ'יה אינה יכולה לספר לקאיטו שהיא בת הים שהוא אוהב, ולא תמות ותהפך לקצף הגלים. עכשיו לוצ'יה יודעת שקאיטו הוא אהבת חיה והוא נקרע בן אהבתו לבת הים שפגש לבין לוצ'יה בדמותה האנושית. מעבר לסיפורי של לוצ'יה וקאיטו מתרחש סיפור הרקע הכללי: לפני שנים רבות שבט נוראי בשם הפנטרסאה גרם לכעוס בשבעת הימים אקווה רג'ינה אלת הים האגדית ניצחה והשביטה לנצח את השבט הקדום במחיר לחייה, 'המדריך' הוא צאצא מגזע הפנטראסה שכעת מאיים על השלום והשקט בים, הוא החריב את כל שש הממלכות מלבד הממלכה של לוצ'יה ובארמונו לכודות שתי נסיכות בנות ים. האנון נסיכת בת הים של הפנינה הכחולה ברחה לאחר שממלכתה הוחרבה לעולם היבשה ואחרי גם רינה נסיכת הפנינה הירוקה . לוצ'יה, האנון ורינה נפגשות בעולם האנושי, מתיידדות ונעשות שלישייה מאוחדת. כעת משימתן היא להתאחד עם שאר נסיכות בנות הים והפנינים שלהן, על מנת להשיב לחיים את אלת הים האגדית, אקווה רג'ינה שתסייע להן במלחמתן במדריך ובפיות שלו.

יש שבע נסיכות בנות ים: ורודה(לוצ'יה), כחולה(האנון), ירוקה(רינה), סגולה(קארן), תכולה(נואל), צהובה(קוקו), וכתומה(סיירה/שרה). במהלך הסדרה מתרכזים בסיפור בין לוצ'יה וקאיטו אך בעונה הראשונה יש עוד שני סיפורי משנה חשובים מאוד להמשך העלילה -

1) הסיפור של קאיטו: באותו ערב שלוצ'יה הצילה את קאיטו מטביעה הוריו שגם היו על הספינה מתו והוא נשאר יתום. אביו של קאיטו היה פסנתרן מפורסם ושמו יוזכר בהמשך. במהלך העלילה מתגלה שקאיטו בכלל מאומץ וקרוב המשפחה האמיתי היחידי שלו הוא אחיו הגדול הידוע כ'מדריך' קאיטו והמדריך הם אחים, תאומים, חצאים, שני הצאצאים היחידים שנותרו משבט הפנטראסה.

2) הסיפור של שרה וטארו מיטצוקי: מר מיטצוקי היה נגן פסנתר נלהב, ולאחר זמן מה כשהיה צעיר הגיע להופעה של אביו של קאיטו דומוטו. אחרי ההופעה, מיטצוקי חשב שאין לו כל סיכוי להיות נגן פסנתר מפורסם מכיוון שהתייאש כאשר שמע את הנגינה המדהימה של אבא של קאיטו. בעקבות זאת, טארו יוצא למסע ומגיע לאוקיינוס ההודי, שם הוא פוגש בשרה, נסיכת בת הים בעלת הפנינה הכתומה של האוקיינוס ההודי. מידי ערב, מיטצוקי מנגן לשרה מנגינות, בתמורה, היא שרה לו שירים שמדהימים אותו. טארו ושרה מתאהבים ונשבעים זה לזו שלא יעזבו אחד את השנייה לעולם. מתי שטארו מבין ששרה, בגלל היותה נסיכת בת הים של האוקיינוס ההודי, לא יכולה לעזוב את האוקיינוס ההודי, הוא חוזר בו משבועתו ושובר את ליבה של שרה. בעקבות שברון ליבה, שערה של שרה נהפך לשחור וכך גם ליבה. היא חוברת למדריך וחיה עימו בארמון שלו, ומשמשת כיועצת שלו, תומכת שלו, ואהובתו.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קאיטו עזב להוואי כדי לגלות את עצמו מחדש לאחר שגילה שאומץ על ידי הוריו. סיירה המחליפה של שרה בתור נסיכת בת הים של האוקיינוס ההודי מופיעה בחלומות של לוצ'יה ואומרת לה שבשביל שהיא תיוולד מחדש נשמתה והלב שלה צריכים להתחבר. אבל יש בעיה - יצור קדום ששמו מיקל חטף את ליבה של סיירה וכעת על נסיכות בנות הים להביס את מיקל ולהשיב לחיים את סיירה.

קאיטו איבד את זיכרונו בתאונת גלישה בהוואי וחוזר הביתה בשביל לנסות להחזיר אליו את הזיכרון אבל הוא לא חוזר לבד. הוא חוזר עם מיקארו וליכט (מיקארו אהובתו החדשה של קאיטו, משום שאינו מודע לקיומה של לוצ'יה) וליכט אחיה הגדול. לוצ'יה נשברת כשהיא מגלה מה קרה ומי זאת מיקארו, אך היא לא מוכנה לוותר. לוצ׳יה לא מספרת לקאיטו מה קרה ביניהם כיוון שהיא רוצה לעזור לסיירה ושהוא יזכר לבד. קאיטו שכמובן מגיע ופוגש את לוצ'יה מרגיש אליה רגשות שהוא לא מסוגל להסביר ומבלה איתה ועם חברותיה הרבה יותר כדי לנסות להיזכר דבר שגורם למיקארו לקנא מאוד. מיקארו חולה מאוד ובמיוחד אחרי סערות הרגשות שהיא עוברת בגלל קאיטו, מצבה יציב ומחמיר, יציב אך לאחר מכן שב להיות מחמיר ובעקבות זאת קאיטו מרגיש אשם ונישאר איתה מה שפוגע מאוד בלוצ'יה.

באותו הזמן בנות הים נלחמות בעוזרות של מיקל וסיירה מגלה שמיקל סובל כי הוא נשאר כאן לבדו והוא חושב שמטרתו היא לנקות את העולם מבני האדם שרק פגעו בו. בגלל שנסיכות בנות הים נלחמות כדי להגן על בני האדם, הוא נלחם בהם גם כן. לוצ'יה האנון ורינה מקבלות שירים חדשים וגם סיירה שרה למיקל כדי שלא ירגיש לבד, אך דבר זה לא עובד. ליכט מתחיל להתאהב בלוצ'יה בעוד היא רק רוצה שקאיטו יזכר בה והאנון ורינה מתחילות לחשוב שהיא כבר לא מסוגלת לחכות לקאיטו יותר. הפרקים מתקדמים, מיקארו נעלמה ואנחנו מגלים שהיא ומיקל התחברו מכיוון ששניהם נשמות בודדות בעולם. קאיטו נזכר בהכל בעקבות מתקפה של מיקל ואנו מגלים שהוא זה שחסם לעצמו את הזיכרונות מלכתחילה כדי שמיקל לא יגלה על בנות הים והוא ולוצ'יה חוזרים זה לזה. המפגש לא נמשך זמן רב כיוון שהקרב הגדול נגד מיקל מגיע וקאיטו אומר ללוצ'יה שלא יוכל להילחם במיקל בגלל שמיקארו גם נמצאת שם. לוצ'יה אומרת לו שהיא מבינה אותו אבל נפרדת ממנו בכל זאת, מה ששובר את ליבה. בנות הים האחרות מגיעות וכולו מתאמנות לקראת הקרב נגד מיקל אבל מיקל חוטף את לוצ'יה, מה שקצת משבש את התוכניות וכשכולם מתחברים יחדיו הן מגלות שהשיר שלהן לא פוגע במיקל וסיירה מסבירה להן שמיקל הוא רוח שמגיעה מתוך פסל שבתחתית המגדל ובמקום שהן ישירו כדי לחסל את מיקל, הן צריכות להראות לו את הטוב שבו.

הבנות מבינות את הטעות והן כולן שרות את השיר של לוצ'יה "אני בחיפוש". באותו זמן, ליכט וקאיטו מגלים שליכט גם הוא שייך לשבט הפנטראסה ומגיעים כדי לעזור לנסיכות בנות הים. מתברר לנו שהבוס הגדול של מיקל הוא אביהם של ליכט ומיקארו וכדי לחפר על מעשיו ועל טיפשותו מקריב את עצמו כדי להרוס את פיסלו של מיקל.אקווה רג'ינה מופיעה ואומרת לבנות הים שאסור להן לשיר עם מחשבה של להביס אלא לגרום לו להאמין שהוא אינו לבדו הבנות מתחילות לשיר ואקווה רג'ינה מצטרפת. "העתיקים" מתגלים למיקל וקוראים לו לבוא אליהם כי משימתו בעולם נגמרה ועכשיו נסיכות בנות הים יגנו על העולם. סיירה נולדת מחדש ומקבלת את הפנינה שלה מלוצ'יה ומיקארו נולדת מחדש וליכט מטפל בה. לבסוף,ניקולה עורכת מסיבה לכבוד חזרת השלום לים והבנות שרות וגם אחיות היופי השחור ופיות המים הרעות גם המדריך עם עצת אהבה לרינה וכך חוזר השלום לים.

האנון ורינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

האנון- בעונה הראשונה האנון אובססיבית למר מיטצוקי הלוא הוא טארו ובטוחה שיבוא היום ובו הם יהיו ביחד, אך האשליה הזאת מתנפצת לה כמה וכמה פעמים ובסוף העונה הראשונה מבינה שאין לה שום סיכוי מול אהבתו של טארו אל שרה ומוותרת ובכך נשבר לה הלב בעונה השנייה להאנון יש חבר חדש נגיסא שקטן ממנה ובגלל זה בהתחלה זילזלה בו אבל הוא לא ויתר ובסופו של דבר היא התאהבה בו גם כן.

רינה- בעונה הראשונה כשרק הגיעה שנאה את קאיטו כיוון שהייתה בטוחה שהוא המדריך אך כאשר הבינה את טעותה מתנצלת בפניו . כאשר העונה מתקדמת אנו מגלים שלרינה יש התאהבות קטנה בקאיטו וכאשר כל החבורה הולכת ביחד ללונה פארק (מלכודת מיוחדת שבנו אחיות היופי השחור) אנו מגלים שהיא התגברה על כך . בעונה השנייה היא מצאה אהבה מסאהירו ש"הציל" את רינה מטביעה בנהר מגיע ממשפחה עשירה אבל לא נותן לזה לתת ערך בעולם שלו הוא מתאגרף ומלומד מאוד ומתאהב ברינה ממבט ראשון אך לה לוקח קצת זמן להבין שגם היא מאוהבת בו.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • לוצ'יה נאנאמי - נסיכת בת הים של צפון האוקיינוס השקט. בעלת הפנינה הוורודה, אהובתו של קאיטו והגיבורה הראשית של הסדרה. לוצ׳יה היא אופטימית ולא מוותרת על הדברים שחשובים לה, על האנשים הקרובים והיקרים לה ביותר כמו למשל קאיטו וחברותיה הקרובות .
 • האנון הושו - נסיכת בת הים של דרום האוקיינוס האטלנטי. בעלת הפנינה הכחולה.
 • רינה טואין - נסיכת בת הים של צפון האוקיינוס האטלנטי. בעלת הפנינה הירוקה. בהתחלה, מנסה להוכיח שקאיטו הוא המדריך בתחפושת (רינה שונאת את המדריך כי הוא חטף את נואל והיא מרגישה אשמה). רינה חזקה, אין לה בעיה להרביץ לבנים ובעונה השנייה נהיית החברה של מאסאהירו האמאסאקי.
 • קארן דונטה - נסיכת בת הים של האוקיינוס האנטארקטי. בעלת הפנינה הסגולה, אחותה התאומה של נואל.
 • נואל דונטה - נסיכת בת הים של האוקיינוס הארקטי. בעלת הפנינה התכולה, אחותה התאומה של קארן. נחטפה על ידי המדריך כשהייתה עם רינה, ולא רואים אותה, כמו קוקו, עד לפרקים האחרונים של העונה הראשונה.
 • קוקו אומויושי - נסיכת בת הים של דרום האוקיינוס השקט. בעלת הפנינה הצהובה. הייתה חברה קרובה מאוד של שרה. קוקו נחטפה כחודשים ספורים לפני תחילת הסדרה והדמויות מגלות על חטיפתה רק בסוף העונה הראשונה.
 • שרה ויולט - נסיכת בת הים של האוקיינוס ההודי. בעלת הפנינה הכתומה, הייתה חברתו של טארו מיטצוקי עד שנפרד ממנה, ובחרה למות יחד עם המדריך, מאחר שאהבה אותו.
 • סיירה ולי- נסיכת האוקיינוס ההודי. יורשתה של שרה כבעלת הפניה הכתומה.
 • קאיטו דומוטו - גולש נלהב, אחיו של המדריך ואחד משליטי הפנטארסה, אהובה של לוצ'יה נסיכת בת הים הוורודה. אחרי שמיקל ניסה לגנוב ממנו מידע על בנות הים בהוואי, כדי להגן על המידע, קאיטו נועל את זכרונותיו. בעונה השנייה בגלל היעלמות זכרונותיו נהיה החבר של מיקארו אמאגי, שמצאה אותו מוטל על החוף. לאורך העונה הראשונה, מאוהב בבת הים (לוצ׳יה) שהצילה אותו מטביעה כשהיה קטן. לעיתים טועה וחושב שאולי לוצ׳יה שהוא מכיר היא בת הים, אך מבטל את המחשבה. בעונה השנייה, לאחר ששכח את לוצ׳יה, נזכר בחלקים של חוויות שהיו לו מלוצ׳יה, ובסוף נזכר בה לגמרי.
 • נאגיסה גיטו - החבר של האנון מהעונה השנייה. צעיר מהאנון. בהתחלה האנון מלגלגת עליו אבל אחר כך מתאהבת בו. מצא את התווים שהאנון איבדה בשדה התעופה שהיו מתנה מטארו מיטצוקי.
 • מאסאהירו האמאזאקי - מתאגרף ורוכב אופנוע, החבר של רינה מהעונה השנייה. בן למשפחה עשירה, פוגש אותה לראשונה כשהוא רואה אותה נכנסת לנהר, ו"מציל" אותה.
 • היפו - השומר של לוצ'יה, אהובה של יורי. השם המלא שלו הוא "היפוקמפוס", שומר המפתח. העוזר של אקווה רג׳ינה.
 • ניקולה גדמה - שומרת הראש של לוצ'יה ומשחקת כאחותה של לוצ'יה ומנהלת "אכסניית הפנינה".
 • מאדאם טאקי -מגדת עתידות ויוצרת הפנינים.
 • טארו מיטצוקי - המורה למוזיקה של האנון, רינה ולוציה והאהבה הראשונה של האנון. היה עם שרה נסיכת בת הים הכתומה עד שהם נפרדו.
 • אקווה רג'ינה - אלת הים האגדית.
 • באיה לי- העוזרת של שרה. מופיעה במנגה בלבד.
 • מיקארו אמאגי - אחות של ליכט, ובעונה השנייה היא חוזרת מבית הבראה בהוואי.
 • ליכט אמאגי - אחיה הגדול של מיקארו, גם חלק משבט הפנטארסה, שהתאהב בלוציה.
 • גאיטו/המדריך - מנהיגן של המאהבות האפלות ושאר מפלצות הים וגם חלק מן הפנטארסה. הוא התאהב בשרה. הנבל הראשי של העונה הראשונה. אחיו הגדול של קאיטו. צולל עם ארמונו, ומת, ביחד עם שרה.
 • יזור - מנהיגת המאהבות האפלות וכן הבוגרת מכולן. בעלת היכולת ליצור דרקוני מים קטלניים.
 • אריל - השנייה בפיקוד של המאהבות האפלות. מסוגלת ליצור אצות ים העשויות להיות קטלניות. בעלת שני פיצולי אישיות. האישיות הראשונה היא רו, בחורה היפראקטיבית וטיפשה בעוד האישיות השנייה אריל היא מרושעת, אלימה ורצחנית.
 • מריה - המאהבת האפלה הקרובה ביותר למדריך, וכן האכזרית והקטלנית מכולן אך גם החכמה מכולם. מסוגלת לשלוט ואפילו ליצור קרח ולהשתמש בו כנשק קטלני.
 • יורי - המאהבת האפלה הצעירה ביותר המסוגלת לשלוט בגלי קול שעשוי להשתלט על אנשים, להזיק לבנות היום, לשתק ועוד מספר השפעות מסוכנות. בתחילה היוותה מטרד עבור שלוש המאהבות האחרות אך בהמשך הן התחילו לדאוג לה. מאוחר יותר מתאהבת בהיפו.
 • שישי ומימי - אחיות היופי השחור, האויבות של בנות הים. הנבלות המשניות של הסדרה. בעונה הראשונה המדריך יצר אותן ונתן להן שיר אפל ומרושע (מה שהיה חדש כי לאף אחת מהמאהבות האפלות לא היה שום שיר) כי ראה שארבע המאהבות האפלות שלו אינן מצליחות לתפוס את נסיכות בנות הים. בפרקים האחרונים אחיות היופי השחור בגדו בו כשגנבו את שתי הפנינות הצהובה והתכולה (שהן שייכות לקוקו ונואל) שהיו למדריך, לאחר שהמדריך גילה שהן בגדו בו כמו שיצר אותן כך גם החזיר אותן למה שהיו (שני דגים). בעונה השנייה מיקל מוצא אותן (את שני הדגים) ומחזיר אותן עם שיר חדש ויותר מרושע ואפל מהקודם. שירן של אחיות היופי השחור הוא חזק מאוד כשהוא פוגע בנסיכות בנות הים הן סובלות מאוד.
 • מיקל - עתיק חזק ביותר ומאובן מרושע . הנבל הראשי של העונה השנייה, ושולט במיקארו. גנב את נשמתה של סיירה. בסוף העונה מתגלה שמיקל בכלל לא רע והוא לא רוצה לעשות את כול זה אבל הוא הרגיש מחויב לעשות זאת בגלל פוקו ובגלל שהוחזר לחיים בעזרת קסם הפאנטארסה המרושע
 • פוקו - שומר הראש של מיקל סוף העונה מתגלה שהוא נשאר בעולם בגלל העתיקים שלא האמינו שבני האדם צריכים לשלוט בעולם סוף העונה מודיעים לו העתיקים שהמשימה שלו הסתיימה והוא לא צריך לעשות את זה עוד.
 • "הבוס" - הבוס של מיקל, ומתגלה כאביהם של מיקארו וליכט. בסוף הסדרה מקריב את עצמו כדי לעזור להביס את מיקל, וליכט סולח לו על טיפשותו כשהקריב את גופה של מיקארו.
 • מיקל הרוחני - אחד מהמשרתים המכונפים של מיקל. בסוף העונה השנייה מגלה שהוא לא הוא.
 • רנפה/לנהואה - אחת המשרתות המכונפות של מיקל. מסוגלת לשנות את צורתה לעשר גרסאות קטנות וחמודות של עצמה. גם לה יש שיר שגורם לנסיכות בנות לרקוד ללא שלטיה על גופן. בעלת כנפי פרפר גדולות וכחולות. מחשיבה את עצמה ל"אישה היפה ביותר בפמלייתו של מיקל". שונאת להתאכזב.
 • ארארה - אחת המשרתות המכונפות של מיקל. גם לה היה שיר חזק כשהיא שירה היא מבעירה את כל מה שמסביבה, היא הזמרת קול הפיצ'י הפיצ'י הכי פחות טובה, והכי פחות חכמה אבל בעל הכוח החזק ביותר מהזמרות.
 • העטלפית - המשרת המכונף של מיקל. למרות שמו ומראהו הנשי, ליידי באט הוא למעשה גבר קרוס דרסר. בדומה למשרתות המכונפות האחרות של מיקל, גם לו יש שיר חזק שגורם לבנות הים להשתתק ולעמוד בלא יכולת לזוז

הבדלים בין הגרסה המקורית לגרסה העברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

למרות שהגרסה העברית היא יחסית נאמנה לגרסה היפנית המקורית, עדיין ישנם מספר הבדלים בין הגרסאות:

 1. בגרסה היפנית האנון היא בעלת הפנינה התכולה ונואל היא בעלת הפנינה הכחולה. אך בגרסה הישראלית (ובגרסאות רבות ברחבי העולם) נואל היא בעלת הפנינה התכולה ואילו האנון היא בעלת הפנינה הכחולה.
 2. עקב טעויות בתרגום השם של גאידו (שנקרא במנגה גאקוטו) שמו שונה ל"המדריך".
 3. בגרסה העברית המאהבות האפלות מכונות פיות רעות למרות שרק ארירו היא באמת פיה רעה.
 4. בגרסה היפנית 'אריל' היא אחת משני פיצולי האישיות של 'ארירו'. אך בגרסה העברית השם 'אריל' שימש כשם האמיתי של ארירו ושל שאר הפיצולים שלה. ואילו פיצולי האישיות שונו למצבי רוח על מנת להימנע מנגיעה בנושא של הפרעות נפשיות.
 5. שמה של אלאלה תורגם בטעות כארארה.
 6. שמו של ראיטו תורגם בטעות כליכט.
 7. השם של הדמות רנפה שונה בגרסה הישראלית ללנהואה, שזהו שמה של רנפה במנגה.
 8. שמו של ליידי באט שונה ל'עטלפית'.
 9. המגדר של ליידי באט שונה בגרסה העברית. בעוד הוא גבר קרוס דרסר במנגה ובאנימה המקורית, בגרסה העברית מגדרו שונה לנקבה. דבר שהופך את הדמות ללסבית עקב המשיכה המינית לבנות.
 10. בעוד במנגה ובגרסה היפנית מוזכר ששבט הפאנטרסה הביאו למותה של אלת המים אקווה רג'ינה, בגרסה העברית נמנעו מלהזכיר את המוות שלה אלא רק שהיא נהפכה לרוח. דבר שהופך את חזרתה לחיים כלא מובנת.
 11. פחות תשומת לב ניתנה לניסיונותיה של קארן למצוא את טירתו של גאידו בגרסה העברית. דבר שהופך את הסיפור שלה לפחות רלוונטי לעלילה.
 12. למרות ששמה של סיירה נהגה Seira, בגרסה העברית הוא נהגה כ-SIERRA.
 13. בפרק השישי בסדרה נמחקה סצנה במהלכה קאיטו מנשק את לוצ'יה בניגוד לרצונה דבר שגורם לה לכעוס עליו ויוצר ביניהם ריב. מחיקת סצנה זו השאירה בלבול רב לגבי הצופים שלא הבינו את הסיבה שלוצ'יה כועסת על קאיטו.
 14. קורה-צ'אן, מדוזת המחמד של האנון היא נקבה בגרסה היפנית, אך בפרקים הראשונים של הגרסה העברית היא מיוחסת כזכר. טעות זו תוקנה לאחר כמה פרקים.
 15. פרק 23 של העונה הראשונה מעולם לא שודר בישראל. ערוץ הילדים בחרו שלצנזר את הפרק מכיוון שבמהלכו לוצ'יה נוטלת גלולת קסם שגורמת לה לשינויים במצב הרוח ויוצרת תחושה שהיא משתכרת. דבר שגורם לה להתנהג כלפי קאיטו (שחלה בשפעת) בצורה מינית מהרגיל ובסופו של דבר היא מנשקת אותו תחת השפעת הגלולה. סיבות נוספות לצנזור הפרק הן סצנה שקיאטו מופיע בעירום חלקי וסצנות שבמהלכן מאריה וארירו נפצעות.
 16. הסצנה הסופית של העונה הראשונה במהלכה קאיטו רואה את לוצ'יה משתנה מבת ים לבת אדם והנשיקה ביניהם נמחקה מהגרסה העברית. אך בצורה מוזרה היא כן דובבה ואת הטקסט של הסצנה ניתן לשמוע במהלך הקרנת קליפ הסיום הרגיל של הסדרה. צנזור הסצנה מעולם לא הוסבר.
 17. שיר הפתיחה השני וכך גם שיר הסיום השני מעולם לא שודרו בגרסה העברית של הסדרה.
 18. קיימים ארבעה קליפי פתיחה שונים בגרסה היפנית. שניים לעונה הראשונה, אחד לעונה השנייה והשלישי לפרק סיום הסדרה. אך בגרסה העברית שודר רק קליפ הפתיחה הרביעי (עם השמעת הפתיח הראשון במהלך העונה הראשונה) שלמעשה מציג את אירועי הפרק הלפני אחרון של הסדרה (כך הקהל הישראלי גילה את סוף הסדרה עוד כאשר שודר הפרק הראשון).
 19. למרות ששיר הסיום הראשון ושיר הסיום השלישי תורגמו לעברית, הקליפים שלהם מעולם לא שודרו. במקומם נראה לקט שונה של מספר קטעים אקראיים מהעונה הראשונה (ובאופן מוזר כמה קטעים מהפתיח הראשון של הסדרה).
 20. בגרסה היפנית נאמר שמאריה היא זו שאחראית לחטיפתה של קוקו. אך בגרסה העברית מוזכר שיורי היא היחידה מהמאהבות האפלות שחטפה בת ים.
 21. בסוף העונה הראשונה הטירה של גאידו מתמוטטת ושוקעת למצולות הים. שרה מחליטה שמקומה אינו עם שאר בנות הים (בשל חטאיה) ולכן מחליטה לחזור לגאידו. במנגה ובגרסה היפנית מוזכר שהשניים מתו כאשר הריסות הטירה מחצו אותם. אך כל אזכור למוות שלהם בגרסה העברית נמחק וכך נוצר הרושם שהם פשוט נמצאים בטירה, בריאים ושלמים.
 22. בגרסה היפנית נראה שיש לגאידו מעין משיכה הומוסקסואלית כלפיי קאיטו (למרות היותם אחים). סצנות המרמזות על משיכה זו נמחקו מהגרסה העברית.
 23. בגרסה היפנית גם השם של מיקל הוא מיקארו אך בגרסה העברית כנראה בשל טעות בתרגום שונה השם למיקל.
 24. על אף שבעברית השם נכתב אותו דבר כמו השם של אחותו של ליכט מיקארו אמאגי השם נהגה כ-Mikeru ולא כ-Mikaru

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]