גם גמדים התחילו בקטן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
גם גמדים התחילו בקטן
שם במקור: Auch Zwerge haben klein angefangen
בימוי: ורנר הרצוג
הפקה: ורנר הרצוג
תסריט: ורנר הרצוג
שחקנים ראשיים: הלמונט דורינג
מוזיקה: פלוראין פריק
מדינה: גרמניה
הקרנת בכורה: 1970
משך הקרנה: 96 דקות
שפת הסרט: גרמנית
תקציב הפקה: 200,000 דולר

גם גמדים התחילו בקטןגרמנית: Auch Zwerge haben klein angefangen) הוא סרטו של הבמאי הגרמני ורנר הרצוג משנת 1970.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט מספר על חברות גמדים המתגוררים בספק מוסד לחולי נפש, ספק מוסד לעבריינים, הממוקם על אי מבודד, כאשר יום אחד הם מחליטים למרוד בשליטם ובשומריו (כולם גמדים) על ידי תוהו ובוהו ומהומות אלימות. הגמדים שוברים חלונות וכלים, נוטשים משאית ללא נהג הנוסעת במעגלים, מארגנים מלחמות אוכל ותרנגולים, מבעירים ארוגות של פרחים, הורגים חזיר גדול, מתעללים בגמד עיוור, ומעלים למזבח קוף.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט צולם באיים הקנריים באי הנקרא לנזרוטה. הסרט הופק בסמוך להפקתם של סרטיו האחרים של הרצוג, Fata Morgana ו-The Flying Doctors Of East Africa וישנם היבטים קולנוענים וויזואליים דומים בשלושתם. ניתן לראות שהמשקפיים אשר הגמד העיוור חבש בסרט, מופיעים מספר פעמים ב-Fata Morgana.

במהלך הסרט הרצוג נתן הנחיות בימוי משונות כדי להוציא תגובות לא שיגרתיות משחקניו. כשביים את אחד מהגמדים אשר התקשה להפסיק לצחוק, הרצוג ביקש ממנו חזור ושוב להפסיק, אך כאשר המצלמה רצה הוא עשה פרצופים מצחיקים לעברו.

כאשר צילמו את הסצנה בה המשאית נסעה ללא נהג במעגלים, אחד השחקנים נדרס על ידה, אך קם ללא פגע מיד. במהלך צילומי הבערת ארוגת הפרחים אותו שחקן העלה את עצמו באש, וורנר הרצוג רץ לעברו וכיבה את האש מעליו בעזרת חבטות. לאחר שני המקרים הללו, הרצוג הבטיח לשחקן שאם הוא יצליח לסיים את הצילומים ולהישאר בחיים הוא (הרצוג) יקפוץ אל תוך שדה של קקטוסים ויתן לשחקן לצלם אותו. הסרט הסתיים ללא כל תקריות והבמאי קיים את הבטחתו ואכן קפץ אל תוך שדה קקטוסים. הרצוג אמר," לצאת משם היה הרבה יותר קשה מלקפוץ פנימה".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]