המקוריים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. הסיבה היא: משלב נמוך. ניסוחים לא אנציקלופדיים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לשכתב ערך זה. הסיבה היא: משלב נמוך. ניסוחים לא אנציקלופדיים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
המקוריים
The Originals
מבוסס על המקוריים מיומני הערפד
סוגה סדרת נעורים
על-טבעי
אימה
יוצרים ג'ולי פלק
כותבים בו דמאיו עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים

ג'וזף מורגן
קלייר הולט
דניאל גיליס
פיבי טונקין
צ'ארלס מייקל דייוויס
דניאלה פינדה
ליה פייפס
דניאל קמפבל
דניאל רוז ראסל
ריילי וולקול

סטיבן קרוגר
ארץ מקור ארצות הבריתארצות הברית ארצות הברית
שפות אנגלית
מספר עונות 5
מספר פרקים 92
תוכנית מקור יומני הערפד
תוכנית המשך מורשות (סדרת טלוויזיה)
הפקה
מפיקים בפועל לסלי מורגנשטיין
ג'ינה גירולאמו
ג'ולי פלק
חברת הפקה My So-Called Company
Alloy Entertainment
CBS Television Studios
Warner Bros. Television
הפצה האחים וורנר טלוויזיה, נטפליקס עריכת הנתון בוויקינתונים
אתר צילומים ג'ורג'יה
אטלנטה
קובינגטון, ג'ורג'יה
ונקובר
קולומביה הבריטית
מוזיקה מייקל סובי עריכת הנתון בוויקינתונים
אורך פרק 41 דקות
שידור
רשת שידור The CW
תקופת שידור מקורית 3 באוקטובר 20131 באוגוסט 2018 (4 שנים ו־43 שבועות)
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי (באנגלית)
דף התוכנית ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

המקורייםאנגלית: The Originals) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית מסוגת דרמה על-טבעית. היא ספין אוף של "יומני הערפד" ששודרה ברשת השידור האמריקאית The CW. לסדרה חמש עונות.

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונהפרקיםשודרה לראשונה (ארצות הברית)
הפרק הראשוןהפרק האחרון
1223 באוקטובר 20131במאי 2014
2226 באוקטובר 201411 במאי 2015
3228 באוקטובר 201520 במאי 2016
41317 במרץ 201723 ביוני 2017
51318 באפריל 20181 באוגוסט 2018

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המקוריים היא ספין אוף של יומני הערפד המתמקדת בסיפורם של שלושת האחים מבית משפחת מייקלסון, הערפדים המקוריים: קלאוס (ג'וזף מורגן), אלייז'ה (דניאל גיליס) ורבקה (קלייר הולט). העלילה מתחילה כאשר קלאוס מגיע לניו אורלינס בעקבות מכתב שקיבל מקתרין, בו נכתב שמכשפה בשם ג'יין-אן דברו קושרת נגדו קשר מזימתי. כאשר מגיע קלאוס לעיר, שהייתה בעבר בשליטת משפחתו, הוא מגלה שבעיר יש מלך חדש בשם מרסל (מרסל הוא הבן המאומץ של קלאוס, הוא אומץ לפני שנים ונטש אותו בעיר למשך מאה שנים ובינתיים מרסל השתלט על ניו אורלינס). בעקבות קלאוס מגיע גם אלייז'ה, שמנסה לשכנע את קלאוס לקבל את ההריון של היילי. כאשר אלייז'ה נעלם, רבקה מתחילה לדאוג ומגיעה גם היא לניו אורלינס. שלושת האחים מתמודדים עם חוויות קשות, אהבות ישנות וחדשות ואויבים מן העבר.

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

התוכנית מתחילה עם חזרתם של "המקוריים", בעלי חיי הנצח כשאר הערפדים, לניו אורלינס בעשור השני של המאה ה-21, לראשונה מאז 1919. על אף היותם ממייסדי העיר ושליטיה הבלתי מעורערים, הם אולצו לברוח מחשש לנקמת אביהם, ערפד-צייד ערפדים, שרוצה לצוד גם את ילדיו. בהיעדרם, בן חסותו של קלאוס, מרסל (צ'ארלס מייקל דייוויס), לקח פיקוד על המתרחש בעיר. עם חזרתו לעיר, מגיע קלאוס למסקנה כי עליהם, "המקוריים", להביס את מרסל ולהחזיר את העיר לשליטתם המוחלטת. קלאוס מגלה גם כי בחורה בשם היילי נכנסה ממנו להריון לאחר שבילו לילה קודם לכן ועושה ככל שביכולתו שהתינוק ייוולד. כמו כן, עליהם להיות מוכנים לקראת מלחמת הכל-בכל הנרקמת בין כלל הערפדים, אנשי הזאב והמכשפות על השליטה בעיר.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה זו ניתן לראות את הקמת ההורים למשפחת מייקלסון לתחייה מייקל האב צייד הערפדים אשר נחוש לשים קץ לחייו של קלאוס ואסתר אימם שרוצה לשים קץ להיותם ערפדים, כחלק מתוכניתם מכניסה את בניה, פין וקול מייקלסון, לתוך גופי מכשפים והיא נחושה לגרום גם לקלאוס, אלייז'ה ורבקה להיכנס לגופם של מכשפים, ולהצטרף למשפחתם המאוחדת. אסתר מנסה להרוג את בתם של קלאוס והיילי, הופ, ובמהלך העונה מתגלה כי בעבר, אסתר ואחותה דליה הסכימו ביניהן שדליה תקבל כל בכור ממשפחת מייקלסון. בסוף העונה המייקלסונים, ביחד עם פרייה, הבת האובדת, מצליחים לנצח את דליה ולהציל את הופ מעבדות נצחית אצלה. בנוסף, במהלך העונה דווינה וקול מתחילים לצאת ולאחר מותו היא נשבעת שתחזיר אותו לחיים ביחד עם רבקה אשר נלכדה בגופת מכשפה.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

לושיון ידיד ותיק של קלאוס מגיע לבקר וכביכול מזהיר אותו מפני הנבואה האומרת שכל בני משפחת מייקלסון ייפלו - אחד בידי חבר, אחד בידי אויב ואחד בידי בן משפחה, אשר בדיעבד ניכר כי שיתף פעולה עם 2 ידידים ותיקים טריסטן ואורורה אהבתו הראשונה של קלאוס אשר רוצים לנקום על עוולות שנעשו על ידי המייקלסון המשפחה נאבקת בהרבה קשיים ואנשים חפים מפשע נפגעים. בעונה זאת זוגות ישנים חוזרים להיות ביחד וחברים וידידים ותיקים מגיעים. במהלך העונה על ידי שימוש בחץ מעץ האלון הלבן מצליח לושיון להשיג כח רב יותר אשר יכול להרוג מקורי בסיוע של האבות הקדמונים של המכשפות וכמעט מצליח להביס את ניקולאוס אילולא פרייה שהשתמשה בכח שיכול להחזיר את דווינה קלייר מהמתים ותיעלה את הכח כנגד לושיון מה שהוריד את הכוח שניתן לו ובכך קלאוס הורג אותו בשל כך שבגללו מת פין אחיו הגדול וקאמי הפסיכולוגית ואהבתו של קלאוס . בעקבות סיכול ניסיון התחייה של דווינה מרסל בוגד במייקלסון ובכך מקיים את התגשמות הנבואה בנשיכתו מהארס של שבע הכתות של הזאבים אשר אין דרך לרפא אותו את קול ואת אלייז'ה ודן את ניקולאוס לחיי סבל וייסורים נמשך. ניקולאוס וכל בני המשפחה נפרדים לעולם מדומה על ידי תיעול כח החיים של ניקולאוס וכך מאפשר את חייהם למרות הארס בגופם של קול ואלייזה ורבקה ופרייה עם הכישוף האפל אשר בגופם, היילי מרשל יחד עם הופ מחפשת מרפא לכולם וכאשר תמצא תשחרר את כולם מהעולם המדומה אשר נותן להם את היכולת לחיות למרות הארס והכישוף בגופם שאמור להרוג אותם.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי 5 שנים היילי מרשל מוצאת דרך לרפא את המייקלסון על ידי מציאת הזאבה האחרונה לשושלת הזאבים למרו ובכך משחררת אותם למציאות. ניקולאוס נותר בצינוק של מרסל נתון לחסדיו. משפחת מייקלסון משחררים את ניקולאוס ומרסל מאפשר להם לצאת מניו אורלינס בתנאי שלא ישובו. אך ניו אורלינס רחוקה מלהיות שלווה- כח כחול חזק מאין כמותו ,"ההולו", מאיים על תושבייה וחלק מהזנתו היא הקרבת ילדים אשר נחטפים באישון לילה. ההולו רוצה את הופ- ביתו של קלאוס והוא נקשר באובייקטים השייכים לילדים שמהווים קשר, ההולו נקשר להופ דרך מברשת שיערה. הופ מפתחת חולשה וחולי ומשפחת מייקלסון נאלצים לחזור לניו אורלינס על מנת שווינסנט גריפית' ירפא אותה, אך למרות שהצילו את הילדים, הכח נוטע שורשים בקרב אלו הנואשים לתקווה. וינסט גריפית מכיר את הכח בעקבות התעסקותו עם קסם אפל זה בשחרותו וחושש יותר מכל אחד אחר. משפחת מייקלסון יעשו כל שביכולתם על מנת לשמור על הופ ולמנוע מהכח לפגוע בה. בהמשך מתגלה שההולו, היא ילדתם של שני מכשפים בני 1,500 שנה שבאים משבטים שונים ובורכה בכוחות אדירים. ולכן היא כונתה הולו (=באנגלית -חלולה, אין בתוכה דבר) מפאת אכזריותה וסדיסטיות בלתי נתינת לסיפוק, ונרצחת על ידי הוריה. ההולו מנסה לקום לחיים בעזרת הקרבות שונות ולבסוף הקרבה של יצור בן אל-מוות.בפרק 3 המייקלסון רואים את הופ

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה נפתחת שבע שנים לאחר עזיבת האחים מייקלסון כאשר כל אח נמצא במקום אחר בעולם. ניקלאוס לא שומר על קשר עם הופ ביתו והיא זועמת על כך הופ עושה תרגיל נערי ומרדני והופכת את אחד מחבריה לכיתה לבן כלאיים בעזרת דמה.

בהמשך ניקלאוס מגיע לניו אורלינס בשל היעדרה של היילי, שמתגלה כי אותה חטפה הופ כדי לפתות את ניקלאוס להגיע לניו אורלינס. היילי נחטפת בידי אויבת של קלאוס מהעבר כאשר קלאוס מגלה הוא חוטף אותה ומחזיק בה כבת ערובה התנאי שלה לשחרור היילי הוא שהופ תדכא את צד הזאב שלה כמו שעשה קלאוס בעבר ורק כך הם יוכלו לקבל את היילי.במהלך העונה מוצגת הסדרה מורשות

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמות שחקנ/ית פרקים עונה
עונה 1 עונה 2 עונה 3 עונה 4 עונה 5
ניקלאוס מייקלסון ג'וזף מורגן 92 ראשי
אלייז'ה מייקלסון דניאל גיליס 90 ראשי
מארסל ג'רארד צ'ארלס מייקל דייוויס 90 ראשי
היילי מרשל פיבי טונקין 85 ראשי
דווינה קלייר דניאל קמפבל 56 ראשי אורח
פרייה מייקלסון ריילי וויאולקל 55 משני ראשי
ווינסט גריפיט יוסוף גייטווד 54 ראשי
קאמיל אוקנול ליה פייפס 54 ראשי אורח
רבקה מייקלסון קלייר הולט 51 ראשי
הופ מייקלסון דניאל רוז ראסל 13 משני משני משני ראשי
ג'ושוע רוזה סטיבן קרוגר 40 משני משני משני ראשי ראשי
  • ניקולאוס(קלאוס)מייקלסון-החיה והאגדה שלא נראה כמוה ידוע בשמות רבים כגון: "The Big Bad Wolf", "The Beast" ידוע גם במשפטו ("I'm The Thing That Lesser Man Fear"
  • אלייז'ה מייקלסון - בין האחים הבוגרים במשפחת המקוריים. אלייז'ה הוא ערפד מוסרי, ומחשיב את משפחתו מעל הכול. האהובה עליו ביותר זוהי רבקה אחותו הקטנה. תמיד לובש חליפה ולסירוגין בן זוגה של היילי מרשל. תמיד דוחף לגאולתו של אחיו ניקלאוס. מת בעונה ה-5 יחד עם קלאוס.
  • רבקה מייקלסון - האחות הצעירה (חוץ מהנרי שמת) במשפחת המקוריים. לרבקה היו יחסי שנאה-אהבה עם ניקלאוס, כיוון שניקלאוס לא אפשר לה להתאהב בגבר והגביל אותה בחייה האנושיים ובחייה הערפדיים מאוהבת במארסל ומהווה כבת זוגו לסירוגין רבקה ערפדית "אנושית" אשר חושקת במשפחה והאהבה תכונותיה מאוד אנושיות בתקופה שטיפלה בהופ הרצון שלה למשפחה גבר היא אכפתית ודואגת למשפחתה.
  • היילי מארשל - היילי היא אשת-זאב בעונה 1 מגלים כי היילי בהריון מניקלאוס, במהלך העונה 1 היילי נהפכת לבת כלאים, חצי ערפדית חצי אשת-זאב, מהווה כבת זוגו של אלייז'ה לסירוגין לאחר שהקסם האפל התפצל בין ארבעת האחים מייקלסון פרייה דודתה של הופ והיילי אמה נשארו משפחתה היחידה היילי מטפלת היטב בבתה הופ ומכהנת כאלפא של אנשי הזאב באזור ניו אורלינס ובניו אורלינס עצמה. מתה באמצע עונה 5.
  • פרייה מייקלסון - האחות הבכורה במשפחה. והיא מכשפה רבת עוצמה בגלל עסקה שסגרה אמה אסתר עם דליה אחותה פרייה נלקחה לעבוד אצל דליה. פרייה כול חייה חיפשה את המשפחה שלה. בעונה 2 עוזרת לרבקה לצאת מבית המשוגעים תעשה הכול למען משפחתה.
  • מארסלוס ג'רארד - כשמארסל היה קטן אביו נהג להתאכזר אליו, ובגלל זה ניקלאוס מאמץ אותו כבן משפחה. בעונה 1 מארסל משתלט על ניו אורלינס ועקב כך נוצרת מלחמה בינו לבין ניקלאוס, מאוהב ברבקה. שתה מהשיקוי של לושיין והפך לערפד בן כלאיים יותר חזק מהמקוריים. בתחילת עונה 5 הציע לרבקה נישואין.
  • הופ אנדראה רבקה מייקלסון - בתם של ניקלאוס מייקלסון והיילי מארשל. הופ היא טרייברידית,יצור שלא נברא ולא קיים כלל בעולם היא יחידה במינה אביה הוא ערפד מקורי ואיש זאב, אמה אשת זאב וסבתא מכשפה ניקלאוס העביר אליה את תכונות הערפדות יש לה היכולת שלה להפוך אנשי זאב לבני כלאיים והדם שלה הוא גם התרופה היחידה לאחר מותו של אביה לנשיכות זאבים היילי העבירה אלייה את תכונות הזאב. להופ יצאה סדרת בת בשם "מורשות" שבה היא הדמות הראשית.
  • קמיל אוקנול - קמיל היא בת אדם שלומדת פסיכולוגיה, אחיה התאום מת בפעולת טבח שהוא עצמו ביצע והתאבד בעקבות מכשפה שהטילה עליו קללה. גם הדוד שלה מת מהקללה. לקאמיל יש יחסים עם ניקלאוס ועם מארסל, ובתחילת הסדרה הייתה בת זוגו של מארסל כי קלאוס כפה עליה. בעונה 3 הופכת לערפדית לאחר מכן היא וקלאוס מתוודים ל אהבתם אחד לשני. לקראת סוף העונה מתה
  • דווינה קלייר - דווינה היא מכשפה בת 16 שנבחרה לקציר. בנות הקציר האחרות נהרגו אבל היא נשארה חיה וספגה את הכוחות שלהן, עקב כך היא נהפכה למכשפה רבת עוצמה, במהלך עונה אחד מצטרפת לבנות הקציר ומתה קמה לתחייה לאחר מכן בת זוגו של קול מייקלסון כיהנה כנציגת תשע קהילות המכשפות בניו אורלינס, בסוף עונה 4 קול מציע לה נישואין
  • ג'ושוע רוזה - הפך לערפד בעקבות קלאוס וכעת עובד עבור מרסל ומחשיבו כחבר. הומו והחבר הכי טוב של דווינה. בעונה 2 הוא היה בזוגיות קצרה עם איידן. מת בעונה 5.

קרוליין פורבס - (עונה 5, אורח) קרוליין היא דמות מיומני הערפד לקרוליין ולקלאוס יש עבר ביחד. ראו את קרוליין בפרק הראשון של העונה החמישית מנסה "להחזיר" את קלאוס לשפיותו (לאחר שהיילי מבקשת ממנה לעשות זאת) . לאחר זאת אנחנו פוגשים את קרוליין כמעט בסוף הסדרה מכייון שקלאוס צריך את עזרת הבנות שלה ליזי וג'וזי. ובפרק האחרון של הסדרה היא נפרדת מקלאוס ואפילו מנשקת אותו .

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנ\ית דמות פרקים עונות
עונה 1 עונה 2 עונה 3 עונה 4 עונה 5
ניית'ן פרסונס ג'קסון קנר 27 משני אורח
דניאל שרמן \ נת'ניאל בוזוליק קול מייקלסון 24 אורח משני
כריסטינה מוזס קילין 17 משני
סבסטיאן רושה מייקל 16 משני אורח
אנדרו ליס לושיין קאסל 14 משני
קולין וודל איידן 14 משני אורח
רבקה ברידס אורורה דה מרטל 14 משני
אקה דרוויל דיאגו 13 משני
דניאלה פינדה סופי דברו 13 משני
אליס לבסקו ג'נביב 12 משני
צ'ייס קולמן אוליבר 12 משני
נישי מונשי ג'יה 12 משני
טוד סטאשוויק קירן אוקנול 12 משני
אוליבר אקלאנד טריסטן דה מרטל 11 משני
קאלארד האריס טיירי 11 משני
ג'ייסון דורינג וויל קיני 11 משני
טיילור קול סופיה ורונובה 11 משני
שאנון קיין סבין לורנט 10 משני
יסמין אל-בוסטמי מוניק דברו 10 משני
טרייסי איפאצ'ור איה אל-ראשיד 9 משני
דברה מוני מארי דומאס 8 משני
קספר זפר פין מייקלסון 8 אורח משני
קרן קאיה ליברס אגנס 7 משני
קלאודיה בלק דליה 6 משני
פיטה סרג'נט פרנצ'סקה קוראה 6 משני אורח
שאנון יובנקס בסטיאנה 6 משני
טאשה איימס איב 6 משני
אלקסה יימס אביגייל 4 משני
אובריי דבני 2
אליס אוונס אסתר מייקלסון 3 משני
מדלין קליין ג'סיקה 3 אורח
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא המקוריים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]