לדלג לתוכן

הנבואה האפלה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הנבואה האפלה
The Dark Prophecy
מידע כללי
מאת ריק ריירדן
שפת המקור אנגלית
סוגה פנטזיה,
מבוסס על המיתולוגיה היוונית
הוצאה
הוצאה הוצאת דיסני עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך הוצאה 2017
מספר עמודים 363
הוצאה בעברית
הוצאה סדרת מרגנית
תאריך 2017
תרגום יעל אכמון
סדרה
סדרת ספרים גורלו של אפולו
הספר הבא המבוך הבוער
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הנבואה האפלהאנגלית: The Dark Prophecy) הוא ספר פנטזיה אמריקאי שמבוסס על המיתולוגיה היוונית והרומאית ונכתב על ידי הסופר ריק ריירדן. הוא פורסם באנגלית ב-2 במאי 2017, והוא הספר השני בסדרת הספרים גורלו של אפולו.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי הנבואה שניתנה בספר הקודם, אפולו, ליאו ואלדס וקליפסו נמצאים בדרכם למציאת אורקל טרופוניוס תוך כדי כך שאפולו מנסה למצוא את מג ולהציל אותה מניצולו של נירון. בספר מתגלה קיומו של קיסר נוסף בטריאומווירט: קומודוס, או "הרקולס החדש", אשר ניהל רומן קצר עם אפולו בימי רומא העתיקה. בבואם לאינדיאנאפוליס הם נאבקים בבלמיאי, מפלצות עם ראש במקום הבטן ונימוס רב. מצילה אותם קשתית בגיל העמידה, ציידת ארטמיס לשעבר, שגרה עם בת זוגה במפקדה חדשה שנקראת התחנה. הם מגלים שבתם המאומצת ג'ורג'ינה נעלמה בעקבות כניסתה למערת טרופוניוס, שמהווה אורקל מסוכן במיוחד. אמיתיאה (אמי) וג'וזפין (ג'ו), בעלות התחנה, מבקשות מהשלושה להשיב את בתם ואת שפיותה, מה שדורש מהם להשיג את כס מנמוסינה, שעליו תוכל ג'ורג'ינה לשבת ולהגיד באופן מסודר את הנבואה שקיבלה באורקל.

במקביל מנסים השלושה להציל את מג, שמקום המצאה אינו ידוע להם. האלה בריטומרטיס פוקדת עליהם לצאת למסע חיפושים נוסף, על מנת למצוא את זוג הגריפונים הגרים בתחנה. במהלך המסע, המתרחש בגן החיות, הם פוגשים את מג, שמצילה אותם מסגנו החדש של קומודוס - ליטיירסס, בנו של מידאס. לאחר מכן הם מתכננים לפרוץ לארמונו של קומודוס, על מנת למצוא את ג'ורג'ינה, ואת כס מנמוסינה, כאשר בעוד שלושה ימים קומודוס מתכנן לשנות את שמה של אינדיאנפוליס ל"קומודיאנפוליס", לערוך חגיגה ולהקריב (בין היתר) את אפולו. בבואם לארמון הם מצילים את ג'ורג'ינה ועוד אסירים נוספים, ואת כס מנמוסינה, אך מג טוענת שיש עוד מישהו ומובילה את אפולו לאצטדיון בו יושבים קומודוס וחייליו. מסתבר שהוא לכד את הקארפוס אפרסק ועומד לשרוף אותו מול עיניה של מג.

מתחיל קרב, ובסופו מגיעה תגבורת הכוללת את ליאו, פסטוס הדרקון וציידות ארטמיס. אפולו ומג מצילים את אפרסק, פילה בשם ליוויה ובאופן מפתיע את ליטיירסס, שהופך לאויבו של קומודוס. כאשר מושיבים את ג'ורג'ינה על הכס, היא מדברת בקולו של טרופוניס (בנו של אפולו) ומתגלה כי הוא ומג צריכים להגיע עם שחר אל מערת טרופוניוס. בבואם למערה, הם נלחמים ביילים ואפולו שותה ממי הנהרות מנמוסינה ולתה, הזיכרון והשכחה, מה שאמורים לעשות בכניסה. הם מגיעים למערה מלאה נחשים, ובעוד זכרונותיו של אפולו מבולבלים מג מתחילה לשיר על מנת לגרשם, ובשירתה חושפת את כל פחדיה וסודותיה. אז מתברר שהיא קיבלה את הנבואה ולא אפולו, ואפולו מנסה לשאוב ממנה את הטירוף על ידי שאיפתו. הם מצליחים להימלט, ואפרסק שנקרא לשם מביא אותם לתחנה ביחד עם שני קארפוי נוספים. הקרב בעיצומו, אך אפולו מכריע אותו על ידי כך שמצליח להתגלות בדמותו האמיתית. קומודוס מתעוור ובורח. מג מושבת על כס מנמוסינה ופולטת נבואה ארוכה מאוד, סונטה עם ארבעה בתים ושתי שורות סיום. ליאו מבין שצריך להזהיר את חצויי מחנה יופיטר ויוצא לשם לבד על גב פסטוס. אפולו מבין שהוא ומג יצאו למסעם לעבר הקיסר השלישי, החסוי, דרך המבוך של דיידלוס, ומג קוראת לשם כך לגרובר הסאטיר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]