הקול הבא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הקול הבא
סוגה תוכנית מציאות עריכת הנתון בוויקינתונים
יוצרים רדיו קול חי עריכת הנתון בוויקינתונים
בימוי דוד חניה ויעקב סלם (עונה 2) אלקנה קליין ומנדי אור (עונה 3)
מנחים מנחם טוקר
שופטים עדי רן (כל העונות)
מרדכי סובול (עונה 1)
אוהד מושקוביץ (עונה 1)
אריה ברונר (עונות 1–2)
חיים ישראל (עונה 1, בשלב האודישנים)
יוסי גרין (עונה 1, שופט אורח בפרק הבכורה)
דוד פדידה (שופט אורח בעונה 1 ובעונה 3)
גד אלבז (עונה 1, שופט אורח בפרק הגמר)
דניאל אהביאל (עונה 1, שופט אורח בפרק הגמר)
איציק דדיה (עונה 2)
אלי קליין ואיצי ברי (עונה 2)
שלומי גרטנר (עונה 2, שופט אורח בפרק הגמר)
יובל סטופל (עונה 3)
קובי ברומר (עונה 3)
אביעד גיל (עונה 3)
נתנאל לייפר (עונה 3, שופט אורח)
אופיר סובול (עונה 3, שופט אורח)
שולי רנד (עונה 3, שופט אורח בפרק הגמר)
זוכים מוטי רוטמן (עונה 1)
עמיחי סובר (עונה 2)
רפאל אוזן (עונה 3)
פרסים עונה 1- הפקת אלבום על ידי חברת ההפקות FDD פרודקשיין בעיבודם של הצמד אלי קליין ואיצי ברי וחוזה לשלוש שנים.
ארץ מקור ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות עברית
מספר עונות 3 עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר פרקים 39 עריכת הנתון בוויקינתונים
הפקה
מפיק דוד פדידה
חברת הפקה FDD פרודקשיין
אתר צילומים

אולפני הידברות (עונה 2)

היכל התרבות תל אביב (עונה 3)
צלמים ניברן שירותי ברודקאסט (עונה 1)
דייוויד שפירו (עונה 2)
אבנר בן גיאת
אסף וונדרמן
רואים את הקולות - STV (עונה 3)
אסף קליין
אלכס בורטמן
מוישי קאהן
נעמי רטבי
אורך פרק 50-80 דקות
שידור
תקופת שידור מקורית 31 בינואר 201529 במאי 2021
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הקול הבא היא תוכנית מציאות ישראלית - חרדית אשר עלתה לשידור ברדיו קול חי בינואר 2015, ובמרכזה תחרות שירה בין מתמודדים מהמגזר החרדי.

פורמט התוכנית משלב בין רדיו, רשת האינטרנט וטלפון. התוכנית ניתנה לצפייה בשידור חי באתר האינטרנט של רדיו קול חי ובערוץ היוטיוב של התוכנית.

פורמט התוכנית בעונה הראשונה דמתה לתוכנית הכוכב הבא ששודרה בקשת 12. עם זאת, מפיק התוכנית, דוד פדידה, הצהיר כי אין לו עניין להידמות לכוכב הבא.[1]

המפיק דוד פדידה מנהל פרויקט מוזיקלי בשם "קולות הנשמה" שבו בוגרי התכנית מבצעים את לחניו של הרב החבד"י פייטל לוין.[2]

עונה ראשונה (2015–2016)[עריכת קוד מקור | עריכה]

תוכנית הבכורה עלתה לשידור ב-31 בינואר 2015. המנחה היה מנחם טוקר, והשופטים היו: מרדכי סובול, אוהד מושקוביץ, עדי רן ואריה ברונר. המלחין יוסי גרין השתתף בפרק הבכורה כשופט אורח, וחיים ישראל שימש כשופט רק בשלב האודישנים. במהלך העונה החליפו לעיתים את חלק מהשופטים האומנים: בני פרידמן, משה לאופר, איציק דדיה, דוד פדידה, ובשלב הגמר דניאל אהביאל וגד אלבז.

הפרס של הזוכה בעונה הראשונה, מוטי רוטמן, היה הפקת אלבום על ידי חברת ההפקות FDD פרודקשיין בעיבודם של הצמד אלי קליין ואיצי ברי, וחוזה לשלוש שנים. בפועל, הופסקה ההתקשרות בין הזוכה להפקה לאחר הפקת סינגל אחד בלבד,[3] לטענתו של רוטמן בראיונות - בשל "אי הסכמות כלליות עם המפיק".[4] עם זאת הזוכה רוטמן המשיך להפיק סינגל ואלבום שירים באופן עצמאי.[5]

שלבי התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אודישנים – בשלב הראשון בתוכנית התבצעו אודישנים בפני חבר השופטים שהעניק דירוג נקודות מ-1 עד 10 למתמודדים. אם המתמודד קיבל ציון של 10 נקודות מכל אחד מחמשת השופטים - הוא עלה אוטומטית לשלב הבא. אם הוא קיבל פחות מכך, הדבר תלוי בכמות ההצבעות של המאזינים והצופים.
 • ההופעות החיות – בשלב השני התבצעו הופעות חיות של המתמודדים בפני חבר השופטים. לאחר כל ביצוע התקיימה ההצבעה של השופטים, שבחרו אם להעניק למתמודד "גיוועלדיג" (עובר) או "גיוועלד" (לא עובר). אם יש רוב שופטים (3 מתוך 5) שבחרו להעביר את המתמודד הוא עולה אוטומטית לשלב הבא, ואם אין רוב הדבר תלוי בהצבעות המאזינים. בשלב זה החליף המפיק דוד פדידה את חיים ישראל בשיפוט.
 • חצי הגמר – אף בשלב השלישי התבצעו הופעות חיות של המתמודדים בפני חבר השופטים שבסיום כל פרק בחרו מתמודד אחד שיעלה לשלב האחרון ומתמודד נוסף שיעבור לבחירת המאזינים.
 • הגמר – אל הגמר הגיעו שישה פיינליסטים והוא התקיים בבנייני האומה מול קהל. בשלב הראשון של הגמר, המתמודדים חולקו לצמדים, וביצעו שלושה דואטים. בסוף כל דואט חבר השופטים העלה את אחד מהמתמודדים אל השלב הבא ומעביר את השני לדירוג הקהל. כל אחד משלושת המתמודדים שנפסלו ביצע שיר לבדו, והקהל דירג את הביצועים. מבין שלושת המועמדים להדחה – המתמודד שקיבל את מירב הקולות הצטרף לשלושה שעברו. המתמודדים שנשארו ביצעו הופעה חיה מול הקהל והשופטים. השופטים בחרו מתוך הארבעה שניים שעלו לשלב הסופי, ולאחר מכן הקהל הצביע לאחד משניהם עד שנסגרת ההצבעה ולאחר ספירת הקולות מוכרז המנצח בתחרות. בשלב זה השתתף הזמר גד אלבז כשופט אורח, והכנר דניאל אהביאל החליף את עדי רן שלא יכול היה להשתתף באירוע בשל הופעה. מוטי רוטמן ניצח בגמר.

את העונה ליוו המנהל המוזיקלי גרשון פריישטט ותזמורתו.

עונה שנייה (2018–2019)[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה עלתה לשידור ב-14 בינואר 2018. המנחים היו מנחם טוקר ושוקי סלומון. צוות השופטים היה אריה ברונר, עדי רן, איציק דדיה, והצמד אלי קליין ואיצי ברי על תקן שופט אחד. בגמר השתתף כשופט אורח שלומי גרטנר.

הזוכה בעונה השנייה, עמיחי סובר, קיבל הפקת אלבום על ידי חברת ההפקות FDD פרודקשיין בעיבודם של הצמד אלי קליין ואיצי ברי, וחוזה לשלוש שנים.

שלבי התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אודישנים – בשלב הראשון בתוכנית התבצעו אודישנים בפני חבר השופטים. בסוף כל אודישן השופטים מצביעים אם להעביר את המתמודד לשלב הבא או לא. אם רוב השופטים בעד המתמודד הוא עובר אוטומטית לשלב הבא.
 • ההופעות החיות – בכל סיום פרק לאחר הופעת המתמודדים בוחר כל שופט את השניים המועדפים עליו. השניים שהועדפו יתר על האחרים בסיכום הצבעות השופטים, עולים לשלב הבא. בשלב זה המאזינים והצופים יכולים להעלות מתמודד נוסף על ידי הצבעה טלפונית.
 • החברותא – שני מתמודדים מופיעים אחד אחרי השני בצמדים שנקבעים על פי הגרלה. על השופטים להחליט על המועמד הטוב מבין השניים.
 • חצי הגמר – המתמודדים מתחלקים לארבעה קבוצות, בכל קבוצה משמש אחד מהשופטים כמנטור. לאחר הופעת המתמודד מדרגים השופטים (חוץ מהמנטור) את המתמודד מ-1 עד 10. המתמודד שקיבל בכל פרק את הניקוד הגבוה ביותר עובר לשלב הגמר. מתמודד נוסף עובר בקולות המאזינים והצופים בהצבעה טלפונית.
 • הגמר – אל הגמר הגיעו חמישה פיינליסטים והוא התקיים בבנייני האומה מול קהל. בשלב הראשון כל מתמודד ביצע שיר, ולאחר חמשת הביצועים הקהל דירג בהצבעה טלפונית את הביצועים. שלושת המתמודדים שקיבלו את מירב הקולות עלו לשלב הבא ושוב ביצעו שיר. לאחר שלושת הביצועים, הקהל שוב דירג את הביצועים והמתמודד שקיבל את מירב הקולות הוכרז כמנצח. עמיחי סובר, שהשתתף גם בעונתה הראשונה של התכנית שם הגיע לחצי הגמר, ניצח בגמר.

בכל מצב של שוויון בקולות השופטים ניתנת זכות ההכרעה למפיק המוזיקלי גרשון פריישטט.

עונה שלישית (2021-2020)[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית עלתה לשידור ב-12 בספטמבר 2020. צוות השופטים היה יובל סטופל, קובי ברומר, עדי רן, ואביעד גיל. במהלך העונה החליפו לעיתים את חלק מהשופטים מפיק התוכנית דוד פדידה, מבקר המוזיקה נתנאל לייפר והמנצח אופיר סובול, בנו של מרדכי סובול ששימש כשופט בעונה הראשונה. בגמר השתתף כשופט אורח שולי רנד.

שלבי התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אודישנים – בשלב הראשון בתוכנית התבצעו אודישנים בפני חבר השופטים. לאחר כל אודישן התקיימה ההצבעה של השופטים, שבחרו אם להעניק למתמודד "גיוועלדיג" (עובר) או "גיוועלד" (לא עובר).
 • אולפן החזרות – בכל פרק, מתוך עשרה מתמודדים עלו שלושה על ידי השופטים ומתמודד נוסף על ידי המאזינים שמדרגים.
 • ההופעות החיות – בכל פרק, מתוך שמונה מתמודדים עלו ארבעה על ידי השופטים ומתמודד נוסף על ידי המאזינים שמדרגים.
 • החברותא – בכל פרק, מתוך עשרה מתמודדים שביצעו חמישה דואטים, עלו חמישה על ידי השופטים ומתמודד נוסף על ידי המאזינים שמדרגים.
 • רבע הגמר – בכל פרק, מתוך שמונה מתמודדים עלו ארבעה על ידי השופטים.
 • חצי הגמר – מתוך שמונה מתמודדים עלו שלושה על ידי השופטים ומתמודד נוסף על ידי המאזינים שמדרגים. בפועל – המתמודדים במקום השלישי והרביעי קיבלו ציון שווה. ההפקה החליטה כי כל הארבעה יעלו לגמר, עם מתמודד נוסף שיעלה על ידי המאזינים והצופים שמדרגים.
 • הגמר – אל הגמר הגיעו חמישה פיינליסטים והוא התקיים במתחם די סיטי במישור אדומים. המתמודדים ביצעו שירים אל מול השופטים והצופים. בשלב השיפוט הראשון הודח מתמודד אחד. ארבעת הנותרים ביצעו שירים נוספים ובשלב השיפוט השני הודח המתמודד מתמודד נוסף. בשלב הסופי התמודדו שלושה וביצעו כל אחד ביצוע נוסף. הקהל דירג את הביצועים ורפאל אוזן זכה במקום הראשון.

בכל מצב של שוויון בקולות השופטים ניתנה זכות ההכרעה למפיק המוזיקלי אהרל'ה נחשוני.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ יקי אדמקר‏, "הכוכב הבא", הגרסה החרדית: הריאליטי הכי חם במגזר, באתר וואלה!‏, 1 בפברואר 2015
 2. ^ הקול הבא, באתר הקול הבא
 3. ^ מוטי רוטמן ודוד פדידה נפרדו לאחר שיר אחד - כיכר השבת
 4. ^ מוטי רוטמן | מתארח באולפני גרובייס לרגל השקת הסינגל החדש למענך, נבדק ב-2021-08-04
 5. ^ מוטי רוטמן - זעקתי - תקציר האלבום | Moti Rotman - Zaakti - Sampler, נבדק ב-2021-08-04