הכוכב הבא לאירוויזיון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף הכוכב הבא)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הכוכב הבא לאירוויזיון
הכוכב הבא לאירוויזיון.jpg
סמליל התוכנית
סוגה תוכנית מציאות
יוצרים טדי הפקות, שידורי קשת
מנחים אסי עזר (עונות 1–)
אסתי גינזבורג (עונה 1)
רותם סלע (עונות 2–)
יעל גולדמן (עונה 4, בשלב האודישנים בלבד)
שופטים מוקי[1] (עונות 1–3)
צביקה הדר (עונה 1)
ריטה (עונה 1)
רני רהב (עונה 1)
אייל גולן (עונה 1)[2]
אסף אטדגי (עונה 2–3)
קרן פלס (עונה 2–)
הראל סקעת (עונה 2–)
סטטיק ובן-אל תבורי (עונה 4–)
אסף אמדורסקי (עונה 4–)
שירי מימון (עונה 6–)
שופטים אורחים:
נינט טייב (עונה 5)
נדב גדג' (עונה 5)
איתי לוי (עונה 6)
לירן דנינו (עונה 6)
יזהר כהן (עונה 6)
זוכים אביתר קורקוס (עונה 1)
נדב גדג' (עונה 2)
חובי סטאר (עונה 3)
אימרי זיו (עונה 4)
נטע ברזילי (עונה 5, זכתה גם באירוויזיון 2018)
פרסים ייצוג ישראל באירוויזיון
(החל מעונה 2)
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 6
מספר פרקים 108 (נכון לעונה 5)
תוכנית מקור כוכב נולד
הפקה
מפיק יואב צפיר עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה טדי הפקות
אתר צילומים נווה אילן עריכת הנתון בוויקינתונים
אורך פרק 40-90 דקות
שידור
רשת שידור שידורי קשת (ערוץ 2 - עונות 1–4, קשת 12 - עונה 5 ואילך, ערוץ 24 ש.ח)
תקופת שידור מקורית 2 בספטמבר 2013 – רץ
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי
דף התוכנית ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

הכוכב הבא לאירוויזיון (בשתי העונות הראשונות נקראה בשם "הכוכב הבא") היא תוכנית מציאות ישראלית, אשר מהווה המשך לקדם אירוויזיון (החל מעונה 2). התוכנית עלתה לשידור בערוץ 2 ב-2 בספטמבר 2013 במסגרת שידורי קשת בערוץ 2, ומנובמבר 2017 משודרת בערוץ קשת 12. התוכנית מהווה מעין המשך לתוכנית "כוכב נולד", כאשר במרכזה תחרות שירה בין כישרונות חדשים בתחום. בניגוד ל"כוכב נולד", בתוכנית זו הקהל שמשתתף בצילומי התוכנית מצביע למתמודדים (באפליקציה), והתוכנית החל מהעונה השנייה אינה משודרת בשידור חי, למעט תוכנית הגמר. סימן ההיכר הבולט של הפורמט החדש הוא המסך שעולה אם המתמודד קיבל מהקהל באולפן ומהשופטים מספיק קולות כדי לעבור את הרף הנדרש כדי לעבור לשלב הבא. פורמט "הכוכב הבא" נמכר לרשת ABC האמריקאית[3], לערוץ M6 הצרפתי[4], לערוץ ITV בבריטניה[5] ולערוצים במדינות נוספות כגון: רוסיה, איטליה, גרמניה, הונגריה, טורקיה, ברזיל, פורטוגל, סין, אינדונזיה, יוון, ארגנטינה והודו[6].

בנובמבר 2015, לפני תחילת שידור העונה השלישית, הוחלט כי שמה של התוכנית ישונה רשמית ל"הכוכב הבא לאירוויזיון", לאחר שטדי הפקות וקשת חתמו עם רשות השידור על שיתוף הפעולה לשליחת הזוכה לתחרות האירוויזיון בפעם השנייה ברציפות[7].

בעונה הראשונה של התוכנית זכה אביתר קורקוס. לאחר מכן נקבע כי זוכה העונה יהיו נציג ישראל באירוויזיון בשנות הזכייה שלו, והם נדב גדג', חובי סטאר, אימרי זיו ונטע ברזילי שלאחר מכן זכתה באירוויזיון 2018. בעונה השישית, ששידורה החל ב-24 בנובמבר 2018, ייקבע הנציג של ישראל באירוויזיון 2019 שייערך בתל אביב.

כללי התחרות

בשלב הראשון מתקיים מבחן מול השופטים, ובו כל מועמד מתבקש לבצע שיר לבחירתו מול מסך גדול סגור. לאחר ביצוע השיר מתקיימת הצבעה בקרב השופטים אם להעביר את המועמד למבחן הבמה מול הקהל בבית. במקרה שהשופטים לא בטוחים בבחירתם, המועמד נדרש לבצע שיר נוסף ולאחר מכן מתקבלת החלטה. מועמד שהוחלט להעבירו הלאה ממשיך למבחן הבמה שבו עליו לבצע שיר לבחירתו מול קהל הצופים בבית. עם תחילת השיר הצופים בבית מתחברים לאפליקציית makoTV ומחליטים בזמן אמת האם המתמודד עובר או לא עובר. גם לשופטים יכולת השפעה במבחן הבמה – כל שופט רשאי לתמוך בקידום המועמד ובכך להוסיף לו 10 אחוזים (8% כל אחד בעונה 6). ברגע שהמתמודד מגיע ל-70% הצבעות "עובר" (קולות הצופים + השופטים יחד), המסך נפתח והוא עובר לשלב הבא. עם סיום מבחני הבמה מתגבשת נבחרת העונה בת מספר זמרים שונה בכל עונה. לאורך העונה יודחו זמרים שונים בהתאם להחלטת השופטים והקהל בבית עד להגעה לשלב הגמר, שבו יהיו ארבעה זמרים ומתוכם ייבחר "הכוכב הבא".

שלבי התחרות

עונה 1

 1. "מבחני הבד" עם השופטים שקובעים מי עובר למבחן המסך
 2. מבחן המסך: זהו השלב הראשוני, בו המתמודדים שרים בפעם הראשונה מול המסך בשידור חי. מטרתם היא לצבור אחוז הצבעות קהל מעל 70%, על מנת לעבור לשלב הבא.
 3. מבחן הנבחרת: המתמודדים שעברו את שלב "מבחן המסך", ינסו להתקבל לנבחרת על ידי כך שהם ירימו את המסך עם מעל 75%.
 4. הדו-קרב: בשלב הדו-קרב, יתמודדו מתמודדי הנבחרת ראש בראש, כאשר המתמודד הראשון ישיר ללא מסך, והמתמודד השני ישיר עם המסך במטרה לעבור את מספר האחוזים שהמתמודד הראשון השיג.
 5. שלב הדואטים: בשלב הדואטים, ישירו יחדיו מתמודדי הנבחרת שנותרו, וינסו להרים את המסך יחד.
 6. רבע גמר וחצי גמר: מדיחים כמה מתמודדים מהנבחרת והשאר עוברים לשלב הגמר.
 7. הגמר: בגמר ארבעה מתמודדים. אחד מהם הופך ל"כוכב הבא", והוא מקבל 250,000 ש"ח לאלבום בכורה וכמלגת מחייה.

עונה 2

 1. מבחן המסך: כמו בעונה הקודמת, רק שהפעם מבחני הבד ככל הנראה בוצעו אך לא שודרו. מבחני המסך היו מצולמים מראש ואינם נערכים בשידור חי, בניגוד לעונה 1.
 2. שופטים מקרוב: המתמודדים באים בידיעה שהם באים לחזרה לקראת המבחן אך למול עיניהם נפתח קיר אשר חושף את השופטים. לפני הפתעה זו, השופטים צופים במתמודדים, מה שעלול להשפיע על החלטתם. לאחר ההפתעה המתמודד מבצע את השיר מולם. אם קיבל 3 הצבעות 'כחולות' מהשופטים, עובר המתמודד לחדר ההמתנה. אם לא, תם שלבו של המתמודד בעונה. חדר ההמתנה הוא חדר המאכלס 5 מתמודדים בלבד. במידה ועוברים יותר, מוציאים השופטים מתמודד אחר שפחות ראוי מהמתמודד שעבר לחדר ההמתנה.
 3. מבחן הנבחרת: לכל מתמודד נקבע יריב לדו-קרב, שבסופו רק אחד מהם ממשיך הלאה, והמפסיד יחכה לקראת סוף התוכנית לביצוע שיציל אותו מהדחה. לכל מתמודד מציע כל אחד מהשופטים שיר שהם חושבים שמתאים למתמודד ועל המתמודד לבחור אחד מן השירים של בחירות השופטים. בשלב ההדחה יש דו-קרב בין 2/3. במידה ויש יותר, מדיחים את הכי פחות ראויים ביחס לאחרים. בסוף שלב ההדחה רק אחד ממשיך הלאה לנבחרת. בכל תוכנית נערכו 4 סיבובי דו-קרב ועוד סיבוב של שלב ההדחה. בשלב זה התקיימו 2 תוכניות, מה שהביא לאכלס 10 מתמודדים בנבחרת בלבד. עקרון המעבר בשלב הדו-קרב כמו בעונה ה1.

עונות 3 ו-4

 1. מבחן המסך: כמו בעונה 2.
 2. שלב הסינון: בשלב הזה השופטים מחליטים לצמצם את המתמודדים למספר מסוים, לקראת שלב הדו-קרב.
 3. שלב הדו-קרב: השלב בעונות הבאות דומה - לעיתים יש מצב של הדחה של יותר מ-3 מתמודדים בתוכנית אחת ארוכה, ולעיתים הדחה של מתמודד אחד בתוכנית אחת ארוכה.

עונה 5

 1. מבחן המסך: כמו בעונות הקודמות, עם תוספת משמעותית - לראשונה ב"כוכב הבא", גם המנחים (אסי עזר ורותם סלע) יכולים להשפיע, עם כפתור הצלה ("סייב"). כלומר, אם המתמודד לא הרים את המסך, המנחים יכולים להחליט על פי דעתם אם יש להציל את המתמודד מהדחה, על אף הצבעות הקהל והשופטים. בשלב הזה המנחים יוכלו להציל רק 5 מתמודדים בדרך זו.
 2. שלב הסינון: כמו בעונות 3 ו-4.
 3. שלב הדו-קרב: לראשונה בתוכנית, נוסף שופט אורח לצד חמשת השופטים, כך שהיו 5 משבצות הצבעה של השופטים, אך לכל שופט הצבעה כחולה מוסיפה 8 אחוזים להצבעה הכוללת, כדי שהסכום המקסימלי של הצבעות השופטים יהיה 40 אחוזים.
 4. כיסא ההדחה: לראשונה בתוכנית, המתמודדים מתמודדים עם כיסא ההדחה, שמי שישב עליו בסוף התוכנית יודח. המתמודד הראשון קובע את הרף למתמודדים שאחריו ויושב על כיסא ההדחה. מי שיעבור את הרף ימשיך לשלב הבא, מי שלא - יישב על הכיסא, והאחוזים שנקבעו למתמודד שלא עבר יהפכו לרף החדש וחוזר חלילה.

העונה הראשונה (2013)

הלוגו שליווה את התוכנית במשך שתי עונותיה הראשונות כאשר נקראה בשם "הכוכב הבא"

תוכנית הבכורה עלתה לשידור ב־17 בספטמבר 2013. בעונה זו המנחה הוא אסי עזר ומנחת המשנה היא אסתי גינזבורג. השופטים הם: ריטה, צביקה הדר, מוקי ורני רהב. אייל גולן שפט בתוכנית עד להשעייתו ב-20 בנובמבר 2013, וכעבור 4 ימים הוחלף על ידי מוקי.

נבחרת העונה

מקרא צבעים

  קיבל הכי הרבה קולות בגמר וזכה
  הפסיד בדו-קרב והיה מועמד להדחה
  פרש
  המתמודד לא מתחרה בתחרות בגלל שהודח
דו-קרב ראשון דו-קרב שני דואטים משימת הלילה הלבן שיר לאורח מיוחד דו-קרב שלישי רבע גמר ראשון ספיישל קלאסיקות חצי גמר הגמר
אביתר קורקוס מועמד להדחה בטוח בטוח בטוח בטוח בטוח בטוח בטוח מועמד להדחה בטוח מקום ראשון
אריה וגיל גת בטוחים בטוחים בטוחים מועמדים להדחה בטוחים בטוחים מועמדים להדחה בטוחים בטוחים בטוחים מקום שני
טינה איברגימוב בטוחה בטוחה בטוחה מועמדת להדחה בטוחה בטוחה בטוחה בטוחה בטוחה מועמדת להדחה מקום שלישי
רינת כהן בטוחה בטוחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה בטוחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה מקום רביעי
עומר דץ מועמד להדחה מועמד להדחה בטוח בטוח בטוח מועמד להדחה מועמד להדחה מועמד להדחה מועמד להדחה מודח עשירי (מקום 5)
דוד דריי מועמד להדחה בטוח בטוח בטוח מועמד להדחה מועמד להדחה מועמד להדחה מועמד להדחה מודח תשיעי (מקום 6)
אליאס מלייב בטוח מועמד להדחה בטוח בטוח בטוח מועמד להדחה מועמד להדחה פרש (מקום 7)
ענבל בקמן בטוחה מועמדת להדחה בטוחה בטוחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה מודחת שביעית (מקום 8)
חן לוי מועמדת להדחה מועמדת להדחה בטוחה בטוחה מועמדת להדחה מודחת שישית (מקום 9)
ליאור פרץ מועמדת להדחה בטוחה בטוחה מועמדת להדחה מודחת חמישית (מקום 10)
רוני ישראלי בטוחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה מודחת רביעית (מקום 11)
אלון טאוב מועמד להדחה מועמד להדחה מודח שלישי (מקום 12)
דונדיט ג'ון מועמד להדחה מודח שני (מקום 13)
ג'ורג' אבו שקארה מועמד להדחה מודח ראשון (מקום 14)

התרחשויות בולטות

 • צמד האחים אריה וגיל גת, שהיו בין המתמודדים הבולטים בתוכנית והגיעו למקום השני, הם יהודים חרדים, והשתתפותם עוררה עניין ציבורי רב בהיותם חרדים המופיעים בתוכנית ריאליטי בפריים טיים של הטלוויזיה החילונית.
 • הדוגמנית טהוניה רובל הופיעה בתוכנית כדי לעורר מודעות נגד גזענות ושרה את השיר "כל החלומות" של השופט אייל גולן, שאף עלה לבמה ושר יחד איתה[8].
 • המתמודדת טינה איברגימוב לא עברה במהלך המיון הראשוני אך ההפקה החליטה להעניק לה את ההזדמנות להגיע למבחן המסך.
 • המתמודד ג'ורג' אבו שקארה לא עבר את מבחן הנבחרת אך הוא נכנס לנבחרת בעקבות גלגל הצלה מהשופטים.
 • בשלב הדואטים אריה וגיל גת הופיעו עם הזמר עידן עמדי מכיוון שמספר המתמודדים בשלב זה היה אי זוגי.
 • במהלך התוכנית נפוצו שמועות על חשדות כנגד אייל גולן בקיום יחסי מין עם קטינות. בעקבות השמועות, ב-17 בנובמבר 2013, הקריא אסי עזר את ההודעה הבאה: "בימים האחרונים התפרסמו ידיעות, שמועות והדלפות. הודעה זו אינה אישוש או הכחשה של השמועות. אנו לא יכולים לפעול על סמך שמועות ובוודאי לא לחרוץ דין על פיהן. אנו פועלים רק על פי חוק, כי זו הדרך היחידה והנכונה".
 • ב־20 בנובמבר 2013 אייל גולן הושעה מהתוכנית עקב החשדות בקיום יחסי מין עם קטינות[9].
 • בשלב רבע הגמר, המתמודד אליאס מלייב החליט לפרוש מהתוכנית רגע לפני חצי הגמר וכך הציל מהדחה את המתמודד דוד דריי שהודח בתוכנית אחריו[10].

העונה השנייה (2014–2015)

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הכוכב הבא לאירוויזיון 2015
נדב גדג', זוכה העונה השנייה במהלך הופעתו באירוויזיון 2015

העונה השנייה עלתה לשידור ב־9 בדצמבר 2014. בעונה זו המנחה הוא אסי עזר ומנחת המשנה היא רותם סלע. השופטים הם: מוקי, קרן פלס, הראל סקעת ואסף אטדגי. בניגוד לעונה הקודמת, מבחני המסך אינם משודרים בשידור חי אלא הוקלטו מראש. בשלב הגמר בלבד יוכלו הצופים להצביע מהבית דרך אפליקציית mako בשידור חי. הפרס לזוכה הוא ייצוג ישראל באירוויזיון 2015 בווינה, אוסטריה, ובנוסף, מזגן, אייפון 6 וחבילת תקשורת לשנה.

נבחרת העונה

מקרא צבעים

  קיבל הכי הרבה קולות בגמר וזכה
  הפסיד בדו-קרב והיה מועמד להדחה
  פרש
  המתמודד לא מתחרה בתחרות בגלל שהודח
דו-קרב ראשון 10 הגדולים ספיישל אירוויזיון 7 הגדולים חצי גמר הגמר
נדב גדג' בטוח בטוח מועמד להדחה בטוח בטוח בטוח מקום ראשון
איקי לוי (והראסטה היברו מן) בטוחים בטוחים בטוחים בטוחים בטוחים בטוחים מקום שני
שרי נחמיאס בטוחה בטוחה מועמדת להדחה בטוחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה מקום שלישי
אביה שושני מועמדת להדחה מועמדת להדחה בטוחה בטוחה בטוחה מועמדת להדחה מקום רביעי
אורית ביינסאי בטוחה בטוחה בטוחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה הודחה (חצי גמר)
סער דוידוב בטוח בטוח מועמד להדחה בטוח מועמד להדחה הודח (חצי גמר)
נאוה תהילה ולקר בטוחה בטוחה בטוחה מועמדת להדחה הודחה (7 הגדולים)
יפי ואושר אריכא מועמדים להדחה בטוחים מועמדים להדחה הודחו (ספיישל אירוויזיון)
לירוז בלאס בטוחה מועמדת להדחה הודחה (10 הגדולים)
אסיף זילברמן בטוח מועמד להדחה הודח (10 הגדולים)
אווה על קנרש מועמדת להדחה הודחה (תוכנית דו-קרב)
דור ממן מועמד להדחה הודח (תוכנית דו-קרב)
להקת "Random dogs" מועמדים להדחה הודחו (תוכנית דו-קרב)
צדוק גרמה מועמד להדחה הודח (תוכנית דו-קרב)
אלמוג נשאווי מועמדת להדחה הודחה (תוכנית דו-קרב)
אביתר אדיר מועמד להדחה הודח (תוכנית דו-קרב)

העונה השלישית (2015–2016)

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הכוכב הבא לאירוויזיון 2016
חובי סטאר, זוכה העונה השלישית במסיבת עיתונאים לקראת אירוויזיון 2016, מאי 2016

העונה השלישית צולמה באוקטובר-נובמבר 2015, ושידורה החל ב-5 בדצמבר 2015. כמו בעונה הקודמת, המנחים הם אסי עזר ורותם סלע. השופטים היו קרן פלס, מוקי, הראל סקעת ואסף אטדגי. בנובמבר 2015 הוחלט כי שמה של התוכנית ישונה רשמית ל"הכוכב הבא לאירוויזיון", כך שלמעשה התוכנית תחליף רשמית את תחרות "הקדם אירוויזיון" הנוסטלגית ששודרה בעבר בערוץ הראשון. הפרס לזוכה הוא ייצוג ישראל באירוויזיון 2016 בסטוקהולם, שוודיה. הזוכה חובי סטאר השתתף בעברו בפורמט הקודם "כוכב נולד" בעונתו השביעית, אך הודח ברבע הגמר.

נבחרת העונה

מקרא צבעים

  קיבל הכי הרבה קולות בגמר וזכה
  הפסיד בדו-קרב והיה מועמד להדחה
  פרש
  המתמודד לא מתחרה בתחרות בגלל שהודח
דו קרב 9 הגדולים חצי גמר הגמר
חובי סטאר ניצח ניצח ניצח ניצח מקום ראשון
נופר סלמאן ניצחה ניצחה ניצחה ניצחה מקום שני
אלה דניאל ניצחה ניצחה ניצחה מועמדת להדחה מקום שלישי
גיל חדש מועמדת להדחה ניצחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה מקום רביעי
קיארה דופלה ניצחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה הודחה (חצי גמר)
להקת VELMA ניצחו ניצחו מועמדים להדחה הודחו (חצי גמר)
עודד שרעבי ניצח מועמד להדחה מקום 7
אופיר חיים ניצח מועמד להדחה מקום 8
להקת SHTAR ניצחו מועמדים להדחה מקום 9
אוריאל אהרוני מועמד להדחה הודח (דו-קרב)
יוני גרייב מועמד להדחה הודח (דו-קרב)
אבי ושבחיה מועמדים להדחה הודחו (דו-קרב)
נעמי עזרן מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב)
עלמנור מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב)
מאיה ברדצקי מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב)
שרון פרטוק מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב)

העונה הרביעית (2017)

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הכוכב הבא לאירוויזיון 2017
אימרי זיו, זוכה העונה הרביעית
במהלך מסיבת הפתיחה של אירוויזיון 2017

העונה הרביעית שודרה החל מה-2 בינואר 2017. בעונה זו היו 9 פרקים בלבד ואל צמד המנחים אסי עזר ורותם סלע הצטרפה יעל גולדמן (בשלב האודישנים בלבד). השופטים היו קרן פלס והראל סקעת, שהיו שופטים גם בעונה הקודמת, ואליהם הצטרפו אסף אמדורסקי, והצמד סטטיק ובן-אל תבורי. בין המתמודדים שהשתתפו העונה היו דיאנה גולבי, זוכת "כוכב נולד 8", וג'ולייטה שהעפילו לתוכנית הגמר, וכן מיכל שפירא (שפרשה), משפחת אלייב, וליהיא גרינר שהודחו בשלב מוקדם.

הזוכה בעונה זו, אימרי זיו, ייצג את ישראל באירוויזיון 2017 שנערך בקייב, אוקראינה והגיע למקום ה-23 בגמר.

נבחרת העונה

מקרא צבעים

  קיבל הכי הרבה קולות בגמר וזכה
  הפסיד בדו-קרב והיה מועמד להדחה
  פרש
  המתמודד לא מתחרה בתחרות בגלל שהודח
8 הגדולים חצי גמר הגמר
אימרי זיו ניצח ניצח ניצח מקום ראשון
דיאנה גולבי ניצחה ניצחה ניצחה מקום שני
ג'ולייטה ניצחה מועמדת להדחה מועמדת להדחה מקום שלישי
ביטבוקס אלמנט מועמדים להדחה ניצחו מועמדים להדחה מקום רביעי
ספיר נהון מועמדת להדחה מועמדת להדחה הודחה (חצי גמר)
שלישיית תלאתה ניצחו מועמדים להדחה הודחו (חצי גמר)
הלי לואיס מועמדת להדחה מודחת שנייה
יונה שבין מועמדת להדחה מודחת ראשונה

העונה החמישית (2018-2017)

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הכוכב הבא לאירוויזיון 2018
נטע ברזילי, זוכת העונה החמישית, בהופעתה בחצי גמר אירוויזיון 2018, שממנו עלתה לגמר וזכתה באירוויזיון

העונה צולמה במהלך חודש ספטמבר 2017 ושידורה החל ב-29 באוקטובר בערוץ 2, ומתחילת נובמבר בערוץ החדש של קשת, קשת 12. גם בעונה זאת השתתפו זמרים שכבר זכו קודם לכן בפרסום, כגון ליאת בנאי (שפרשה אחרי האודישן), רוית בטאשווילי וחן אהרוני (שהשתתפו בתוכנית "כוכב נולד" - בטאשווילי בעונה השמינית ואהרוני בעונה החמישית), רינת בר (שפרשה גם היא מהתוכנית)[11] וסתיו וקנין (שזכתה בעונה השנייה של "פרויקט הלהקה"). כמו כן השתתף אלירן אליאס, המשמש זמר ליווי של עדן בן זקן[12].

זוהי העונה הראשונה ששודרה לאחר פיצול ערוץ 2 (אף על פי ששידור העונה החל עוד קודם לפיצול). הכוכב הבא לאירוויזיון, היא התוכן האחרון של ערוץ 2 ביום השידורים האחרון, והיא שודרה בשידור חי. לאחר מכן אסי עזר העביר את השידור לספיישל, "ערוץ 2 - השידור האחרון בהחלט", אשר גמרה את שידורי הערוץ. הזוכה של העונה היא נטע ברזילי, שזכתה במקום הראשון באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy". זאת הפעם הראשונה שבה זוכה "הכוכב הבא לאירוויזיון" זוכה גם באירוויזיון עצמו.

נבחרת העונה

מקרא צבעים

  קיבל הכי הרבה קולות בגמר וזכה
  הפסיד בדו-קרב והיה מועמד להדחה
  המתמודד היה הביצוע המצטיין (השיג את מספר האחוזים הגבוה ביותר)
  פרש
  המתמודד הודח ולא התחרה בשלבים מאוחרים יותר
דו-קרב ראשון דו-קרב שני דו-קרב שלישי שלב כיסא ההדחה רבע גמר חצי גמר הגמר
נטע ברזילי ניצחה ניצחה ניצחה ניצלה ניצחה בגמר מועמדת להדחה מקום ראשון
יהונתן מרגי ניצח מועמד להדחה ניצח ניצל ניצח מועמד להדחה ניצח מקום שני
ריקי בן ארי ניצחה מועמדת להדחה ניצחה ניצלה ניצחה מועמדת להדחה ניצחה מקום שלישי
חן אהרוני ניצח ניצח ניצח ניצל ניצח בגמר מועמד להדחה מקום רביעי
האווי דנאו ניצח ניצח מועמד להדחה ניצל מועמד להדחה מועמד להדחה הודח (חצי גמר)
עדן מאירי ניצח מועמד להדחה מועמד להדחה ניצל מועמד להדחה מועמד להדחה הודח (חצי גמר)
רוית בטאשוילי ניצחה ניצחה ניצחה ניצלה מועמדת להדחה הודחה (רבע גמר)
אדווה עומר מועמדת להדחה ניצחה מועמדת להדחה ניצלה מועמדת להדחה הודחה (רבע גמר)
חוסה שטיינברג ניצח ניצח מועמד להדחה הפסיד באתגר הודח (אתגר כיסא ההדחה)
שי וגלעד ניצחו מועמדים להדחה מועמדים להדחה הודחו (דו-קרב שלישי)
שרית חטיבה ניצחה מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב שני)
רינת בר מועמדת להדחה פרשה פרשה[11] (דו-קרב שני)
שיר גדסי מועמד להדחה הודח (דו-קרב ראשון)
שיר ברוך מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב ראשון)
טל מזרחי מועמד להדחה הודח (דו-קרב ראשון)
אקסום מועמדים להדחה הודחו (דו-קרב ראשון)
גל יעקובי מועמד להדחה הודח (דו-קרב ראשון)
דה צ'ויס מועמדים להדחה הודחו (דו-קרב ראשון)
אופיר הרוש מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב ראשון)
ג’קי גפורוב מועמד להדחה הודח (דו-קרב ראשון)

העונה השישית (2018–2019)

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – הכוכב הבא לאירוויזיון 2019

עונה זו נקראת תל אביב 2019, לאור הצלחת השיר הישראלי בטבלאות ההימורים ולאחר מכן גם הזכייה של נטע ברזילי וקיום האירוויזיון בישראל. בתחילה, קיום התוכנית כתחרות לבחירת הנציג לאירוויזיון לא סוכם בין "כאן" ל"קשת", כיוון שנבחנה אפשרות שהתאגיד יפיק בעצמו תוכנית ריאליטי לבחירת הנציג[13]. "קשת" נתבקשה אז להפסיק בפרסום התוכנית המציג את הייצוג באירוויזיון כפרס[14]. לאחר שב"כאן" בחנו מספר אפשרויות, שכללו בין היתר גם שיתוף פעולה עם "רשת", ובחירת הנציג בתוכנית "אקס פקטור ישראל"[15] כאשר גם האפשרות לתוכנית "The Voice ישראל" נבחנה, ב-22 באוגוסט 2018, הכריז התאגיד כי ימשיך את שיתוף הפעולה עם "קשת" ועם התוכנית ועל כן גם בעונה זו, הזוכה בתחרות ייצג את ישראל באירוויזיון 2019[16].

בנוסף לתוכנית, הוחלט כי ב"כאן 11" ישודרו שתי תוכניות מלוות בשעות הפריים-טיים: "כרטיס אחרון לגמר" בה בין היתר ישוריין כרטיס לגמר לאחד מחברי הנבחרת בשיאה של התוכנית, ובנוסף תשודר תוכנית נוספת לבחירת השיר שייצג את ישראל במסגרת פורמט שפותח עבור התוכנית ובו ייחשף השיר הזוכה והקליפ שיופק לו. בנוסף לתוכניות המלוות את הבחירה לתחרות האירוויזיון, "כאן" תבחר גם נציג לתחרות האירוויזיון לילדים, במסגרת תוכנית בשם "קדם אירוויזיון ג'וניור", התוכנית תלווה גם את הפקת הקליפ והחלק האמנותי בתחרות הבינלאומית.

ביוני וביולי 2018 פורסם ואושר רשמית כי שירי מימון תהיה שופטת ב"הכוכב הבא לאירוויזיון", אחרי שעזבה את תפקידה ב"אקס פקטור ישראל", ובכך הפכה לשופטת השנייה בתוכנית, לצידו של הראל סקעת, שהשתתפה בגלגול הקודם "כוכב נולד" (וסיימה במקום השני בעונה הראשונה, בדיוק כמו סקעת שעשה זאת בעונה השנייה) ואף ייצגה את ישראל באירוויזיון 2005 והגיעה למקום הרביעי, בעוד סקעת ייצג אותה ב-2010 והגיע למקום ה-14[17]. זו העונה הראשונה בה זוכה העונה ייצג את ישראל באירוויזיון שיתקיים בישראל ויגיע אוטומטית לגמר האירוויזיון. שידורי העונה השישית החלו ב-24 בנובמבר 2018.

נבחרת העונה

מקרא צבעים

  קיבל הכי הרבה קולות בגמר וזכה
  הפסיד בדו-קרב והיה מועמד להדחה
  המתמודד היה הביצוע המצטיין (השיג את מספר האחוזים הגבוה ביותר)
  פרש
  המתמודד הודח ולא התחרה בשלבים מאוחרים יותר
דו-קרב ראשון דו-קרב שני קרב הגלדיאטורים רבע גמר חצי גמר הגמר
מאיה בוסקילה ניצחה ניצחה ניצחה
שפיטה (רותם שפי) מועמדת להדחה מועמדת להדחה ניצחה
תאי (תמר עמר) ניצחה מועמדת להדחה
אושר ביטון ניצח מועמד להדחה
דניאל ברזילאי ניצח ניצח ניצח
להקת שלווה ניצחו ניצחו ניצחו
קובי מרימי ניצח מועמד להדחה
עופרי כלפון ניצחה ניצחה ניצחה
דניאל מזוז ניצחה מועמדת להדחה ניצחה
אברהם דה קרביליו מועמד להדחה ניצח ניצח
כתריה ניצחה ניצחה
קלרה סבג ניצחה מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב שני)
נאור כהן מועמד להדחה הודח (דו-קרב ראשון)
נווה מדמון מועמד להדחה הודח (דו-קרב ראשון)
ניתאי טויטו מועמד להדחה הודח (דו-קרב ראשון)
ליאת אליהו מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב ראשון)
נעמה גלי כהן מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב ראשון)
ליאור חן מועמדת להדחה הודחה (דו-קרב ראשון)
שחף מועמד להדחה הודח (דו-קרב ראשון)
וואנה וואנה מועמדות להדחה הודחו (דו-קרב ראשון)

ראו גם

קישורים חיצוניים

מידע וכתבות:

ביקורות:

הערות שוליים

 1. ^ הצטרף באמצע העונה
 2. ^ הושעה באמצע העונה.
 3. ^ גילי איזיקוביץפורמט "הכוכב הבא" נמכר ל-ABC האמריקאית, באתר הארץ, 18 בנובמבר 2013
 4. ^ רותה קופפרפורמט "הכוכב הבא" נמכר לערוץ M6 הצרפתי, באתר הארץ, 7 באוקטובר 2013
 5. ^ לי-אור אברבך, ‏פורמט "הכוכב הבא" נמכר לשידור לרשת ITV הבריטית, באתר גלובס, 28 בנובמבר 2013
 6. ^ לי-אור אברבך, ‏גם ערוץ Telefe הארגנטיני רכש את "הכוכב הבא", באתר גלובס, 23 בינואר 2014
 7. ^ ינון בן שושן, "הכוכב הבא לאירוויזיון": ישראל בעקבות שוודיה, באתר nrg‏, 19 בנובמבר 2015
 8. ^ ספיר חבקין, ‏טהוניה: "אני רוצה לנצל את הבמה ולבקש די לגזענות", באתר ‏mako‏‏, ‏14 באוקטובר 2013‏
 9. ^ קשת ואייל גולן החליטו במשותף על השעיית השתתפותו ב"הכוכב הבא", באתר ‏mako‏‏, ‏20 בנובמבר 2013‏
 10. ^ סופיה טייב, ‏אליאס: "זה גדול עליי, אני רוצה לעשות את זה בקצב שלי בלי שילחיצו אותי", באתר ‏mako‏‏, ‏3 בנובמבר 2013‏
 11. ^ 11.0 11.1 ליהי עטר בכר‏, רינת בר פרשה מ"הכוכב הבא", באתר וואלה! NEWS‏, 11 בינואר 2018
 12. ^ יפעת הללי אברהם, ‏הדילמה הלא פשוטה של עדן בן זקן, באתר ‏mako‏‏, ‏4 בדצמבר 2017‏
 13. ^ "כאן" ל"קשת": הורידו את הפרסום כי "הכוכב הבא" תבחר נציג לאירוויזיון, 4 במרץ 2018, מעריב
 14. ^ התאגיד וקשת מציגים: הסכסוך הבא לאירוויזיון, 4 במרץ 2018, וואלה! NEWS
 15. ^ למרות האיסור מהתאגיד - בקשת ממשיכים לזמן מתמודדים ל"הכוכב הבא לאירוויזיון", 25 באפריל 2018, וואלה! NEWS
 16. ^ אירוויזיון 2019: "הכוכב הבא" תבחר את הנציג, "כאן 11" את השיר, 22 באוגוסט 2018, mako
 17. ^ מערכת וואלה! תרבות‏, כעת זה רשמי: שירי מימון תעבור מ"אקס פקטור" ל"הכוכב הבא", באתר וואלה! NEWS‏, 26 ביולי 2018
ישראלישראל ישראל באירוויזיון
השתתפות
19731974197519761977197819791980198119821983198419851986198719881989199019911992199319941995199619971998199920002001200220032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019
מבצעים
שנות השבעים אילניתכוורתשלמה ארצישוקולד מנטה מסטיקאילניתיזהר כהן ולהקת אלפא-ביתאגלי עטרי וחלב ודבש
שנות השמונים 1980הכל עובר חביביאבי טולדנועפרה חזה1984יזהר כהןשרי צוריאל ומוטי גלעדידטנר וקושנירירדנה ארזיגילי וגלית
שנות התשעים ריטהאורנה ומשה דץדפנה דקלשרה'לה שרון ולהקת שירו • 1994ליאורהגלית בל1997דנה אינטרנשיונלעדן
העשור הראשון של המאה ה-21 פינג פונגטל סונדקשרית חדדליאור נרקיסדוד ד'אורשירי מימוןאדי בטלרטיפקסבועז מעודהאחינועם ניני ומירה עווד
העשור השני של המאה ה-21 הראל סקעתדנה אינטרנשיונלאיזבומורן מזורמיי פיינגולדנדב גדג'חובי סטאראימרי זיונטע ברזילי
שירים
שנות השבעים אי שםנתתי לה חייאת ואניאמור שלוםאהבה היא שיר לשנייםאבניביהללויה
שנות השמונים 1980הלילההורהחי1984עולה עולהיבוא יוםשיר הבטלניםבן אדםדרך המלך
שנות התשעים שרה ברחובותכאןזה רק ספורטשירו1994אמןשלום עולם1997דיווהיום הולדת
העשור הראשון של המאה ה-21 שמחאין דברLight a Candleמילים לאהבהלהאמיןהשקט שנשארזה הזמןPush the Buttonכאילו כאןעינייך
העשור השני של המאה ה-21 מיליםDing Dong‏ • Timeרק בשבילוSame Heart‏ • Golden Boy‏ • Made of Stars‏ • I Feel Alive‏ • Toy
תחרות לבחירת הנציגים
שנים 19731974197519761977197819791980198119821983198419851986198719881989199019911992199319941995199619971998199920002001200220032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019
ראו גם פסטיבל הזמר והפזמוןקדם-אירוויזיוןהכוכב הבא לאירוויזיון