לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "גרייהאונד"

←‏היסטוריה: ~~~~ The British Cyclopaedia of the Arts, Sciences, History, Geography, Literature, Natural History and Biography. Edited by Charles F. Partington, Volume VII, page 308; DOG. THE GREYHOUND ~~~~
(קישור לערך ראשי במקום לדף הפניה)
(←‏היסטוריה: ~~~~ The British Cyclopaedia of the Arts, Sciences, History, Geography, Literature, Natural History and Biography. Edited by Charles F. Partington, Volume VII, page 308; DOG. THE GREYHOUND ~~~~)
תגית: חזרות
ב[[ימי הביניים]] חלה דעיכה מסוימת בפופולריות הגזע, השתמשו בו פחות ל[[ציד]], והגרייהאונד הפך לסמל מעמד תרבותי של אנשי ה[[אצולה]] וה[[כמורה]].
 
בשנת [[1016]] הוחמרו ב[[אירופה]] חוקי הציד,. בשנת 1014 נחקקו ב[[אנגליה]] חוקקהמכונים [[חוקThe קאנוט]]English עלForest שםLaws ע"י המלך ה[[דנמרק|דני]]הדני קנוט הגדול, שמלך גם באנגליה, שאסרובהם איסור על פשוטי העם להחזיק בכלבים אלואלה. החוק בוטל רק לאחר 400 שנים. {{מקור}}
 
משום חזותו האצילית והייחודית של הגזע, הרבההִרְבָּה הגרייהאונד להעסיק את אומני התרבויות השונות בהם היה קיים, ונחשב לאחד הגזעים המצוירים ביותר [[אומנות|באמנות]], החל מתקופת [[מצרים העתיקה]], [[יוון]], [[רומא העתיקה|רומי]], ימי הביניים וב[[רנסאנס]].
 
ארץ מוצאו של הגרייהאונד "המודרני" היא [[אנגליה]]. ב-[[1561]] אורגנה תחרות הריצה הראשונה. התחרות נערכה בזוגות - שוחררה [[ארנבת]] ומיד אחריה שוחררו זוג כלבים, כשהמהיר מביניהם היה מנצח ולאו דווקא זה שתפס את הארנבת.
משתמש אלמוני