שיחת משתמש:RimerMoshe

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, RimerMoshe, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,

פילטליה[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף "פילטליה". הסיבה לכך היא: אין מבצעים הפנייה מדף הכולל תוכן. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, כ.אלון - שיחה 19:27, 24 בפברואר 2018 (IST)


בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף "בולאות". הסיבה לכך היא: תוכנה, הקשרה או ניסוחה, או שהיא לא הייתה כתובה בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה,

לא הבנתי מה אתה מנסה לעשות למרות שניכר כי כוונתך טובה. בשינוי שערכת, מחקת תוכן. השתמש בתצוגה מקדימה לפני שאתה מבצע שמירה על מנת שלא לגרום נזק. בהצלחה.--כ.אלון - שיחה 19:32, 24 בפברואר 2018 (IST)

לצערי אתה קצת ממהר מידי במחיקות שלך. יש עירוב מוחלט ושגוי בין שלושה ערכים שהם "בולאות", "פילטליה", ו"איסוף בולים". הסדר הנכון צריך להיות "בולאות" = "פילטליה" (ולכן הדף של "פילטליה צריך להפנות אל הדף של "בולאות"). "איסוף בולים" הוא אחד התחומים הכלולים בתוך "בולאות", והוא בוודאי לא צריך להפנות אל "בולאות". כל שניסיתי הוא להעביר בשלב ראשון את הקטעים המתאימים (השגויים ברובם) בין שלושת הדפים, וצערי לא ממש נתת סיכוי להשלמת הפעולה לפני שמיהרת למחוק. לצערי זו לא בדיוק הדרך לעודד פעילות של אנשים חדשים המבקשים לתרום... RimerMoshe (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה.
שלום לך שוב. כמשתמש חדש שרוצה לתרום היה עדיף שהיית מתחיל בעריכות קטנות ולא בעבודה על קטעים שלמים ובערכים שונים. מכיוון שאינך בקיא בטכניקה, פעולותיך עלולות להתפס כהשחתה. לכן, ומכיוון שכפי שכתבתי לך למעלה, ניכר כי כוונתך טובה, אני מציע לך להתחיל בעריכות קטנות. אל תמהר לפסול עבודה של רבים אחרים שנמשכה לאורך זמן רב גם אם לדעתך יש צורך בשיפור.--כ.אלון - שיחה 19:53, 24 בפברואר 2018 (IST)
אני עורך תיקונים קטנים מזה מספר שנים, אולם עד כה עשיתי זאת כאנונימי בכל פעם שנתקלתי במידע שגוי שהיה ביכולתי לתקן. לאחרונה יצא לי לקרא את המידע אודות תחום הבולאות, ולצערי גיליתי כי המדובר במצב שאין להגדירו אחרת מאשר אסופה של שטויות שמי שכתב אותן אין לו מושג בתחום. בהיותי מעורה בתחום שנים רבות, כולל כעשר שנים בהן שימשתי כעורך של מגזין "שובל" בנושא דואר ובולאות, וכולל האחריות על נושא הדרכת הבולאות בתערוכות הבולים והכשרת מדריכים בחוגי הבולאות ברחבי הארץ, ניסיתי לעלות מדרגה ולהתחיל לערוך בצורה מסודרת, כולל רישום אישי, של הערכים בתחום. חבל שזו קבלת הפנים לה זכיתי.RimerMoshe - שיחה 20:06, 24 בפברואר 2018 (IST)

פילטליה[עריכת קוד מקור]

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת בדף "פילטליה". הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
אין כאן שום השחתה, וחבל שקצת מיהרת לבטל עבודה שנועדה לערוך סדר בדפים המרכזיים העוסקים בתחום הבולאות. העמוד של "פילטליה, היה חסר כל ערך, ולמעשה התוכן המועט מאוד שהיה בו הוא בכפילות מוחלטת לערך של הדף "בולאות". העברתי את התוכן (תוך ביטול כפילות) אל הערך "בולאות" (שהוא כמובן התרגום המדויק במילון מונחי הבולאות של האקדמיה ללשון עברית והתאחדות בולאי ישראל, שאני נמנה על שורותיה). בדף של "פילטליה" צריך להפנות אל "בולאות", כפי שעשיתי לפני שמהרת למחוק. בנוסף, יש עמוד בשם "איסוף בולים" שמפנה כיום לעמוד "בולאות", דבר שהוא שגוי לחלוטין. גם את זה אני מתכנן לתקן, תוך ביטול ההפניה וחלוקת הערך הדי מבולבל הקיים היום בדף "בולאות" בין שני הדפים בהתאם לתוכן הרלוונטי. אנא, לפני שאתה ממהר לאיים קח בחשבון שאני מומחה בתחום הבולאות, אני אחראי על תחום ההדרכה במסגרת התאחדות בולאי ישראל, ערכתי כעשר שנים את המגזין "שובל" בנושאי דואר ובולאות, ואפשר לתת קצת קרדיט לפני שמגרשים כל תורם חדש למערכת ויקיפדיה תוך האשמות שווא. אם בכוונתך להמשיך ולבטל את העבודה שלי, אנא הודע לי מיד וחסוך לי את העבודה הרבה שאני מתכוון להשקיע בארגון מחדש וטיוב סדרת הערכים הקיימת והחסרה בתחום הבולאות.RimerMoshe - שיחה 22:34, 26 בפברואר 2018 (IST)

הבה נעשה קצת סדר[עריכת קוד מקור]

אנחנו צריכים לעשות כמה צעדים וצריך לעשות אותם ביחד ובשיתוף פעולה עם הקהילה. אציע את סדר הפעולות כדלהלן:

  1. הרחב את הערך בולאות כך שיכלול יותר מידע ויסביר מה בדיוק הם מרכיבי הבולאות. אני מניח שאיסוף בולים הוא מרכיב אחד. לכל אחד מהמרכיבים דאג שיהיה פרק בערך שיסביר עליו.
  2. בהמשך לדיון שפתחנו בדף השיחה, נקיים דיון לאיחוד בולאות ופילטליה. אני אטפל בזה.
  3. לאחר שהערך בולאות יכלול את שלל המרכיבים של הבולאות, כתוב בדף שיחה:בולאות אלו פרקים של הערך מקומם בערך איסוף בולים.
  4. אם לא יהיו תלונות, נייצר את הערך איסוף בולים על ידי העתקה של החומר הרלוונטי לאיסוף בולים אל הערך, תוך ציון בתקציר העריכה שלקחת חומר זה מבולאות. בערך בולאות נשאיר תקציר קצר על איסוף בולים והפניה בולטת לערך איסוף בולים. אני אטפל בזה.

אני מצטער על התהליך הארוך, אבל חשוב לעשות את הצעדים ביחד עם הקהילה. בכל שאלה אתה מוזמן לפנות אלי. עדירל - שיחה 23:08, 26 בפברואר 2018 (IST)

אני מודה לך על הצעת העזרה, אבל לא לכך אני זקוק כרגע. כל מה שאני צריך הוא הגנה ליום יומיים מפני עורכים נלהבים שחוזרים ומוחקים את העבודה שאני עושה מיד לאחר שאני עושה אותה, בלי להמתין ולו לרגע ולבדוק את הסיבה לביצוע העבודה.
  1. ניסיתי לכתוב הסברים בדף השיחה של "פילטליה" ושל "בולאות".
  2. ביקשתי את עזרתך שתייצג אותי בדף השיחה של בולאות, ולא ראיתי התעניינות רבה בתחום.
  3. כתבתי הסבר לסיבה לעריכת השינוי בדף "פילטליה",
ושום דבר לא עוזר. אני פשוט דורך במקום.
כרגע אין שום טעם בדיון, לא בגלל שאיני מעריך את דעת חברי ויקיפדיה, אלא משום שאין שום תוכן של ממש בשני הדפים שאני צריך לשנות את היחסים ביניהם. הדף "איסוף בולים" קיים, אבל הוא מקפיץ בחוסר היגיון מוחלט לדף "בולאות". את המידע המועט והלא מדויק שקיים בדף "פילטליה" כבר העברתי (תוך תיקונים מזעריים ראשוניים) לדף "בולאות" וכל מה שצריך הוא לשחזר את מה שבוטל מהעבודה שלי עליו.
השלב הבא בתוכנית שלי הוא לבטל את ההקפצה הקיימת בדף "איסוף בולים" ולהעביר אליו חלק מן המידע הרלוונטי הקיים בערך "בולאות", תוך הוספת מבוא קצר שייצור את החזות של דף נורמלי של ויקיפדיה.
ואז, אם אף אחד לא יקפוץ עלי שוב ויכעס בלי סיבה על ש"השחתתי" את "בולאות" כיוון ש"מחקתי" ממנו מאות תווים (שימצאו עצמם בשלום ובשלווה בדף "איסוף בולים" כמובן) תתחיל העבודה המשמעותית של ארגון הגיוני של המידע בשני הדפים והקישורים לדפי הבת הרבים שחסרים ויש לכותבם או לשפצם.
אני יודע בדיוק מה צריך לעשות ואיך לעשות זאת, וכל מה שאני צריך זו הגנה ולו לשעה שעתיים מפני עורכים נחפזים. האם יש ביכולתך לסייע?
אגב, אם תבדוק בדפי השיחה של הדפים הרלוונטיים תראה שיש שם דיונים עוד מ-2003 ברוח הדברים שאני רוצה לעשות, והיה גם מי שקיווה שיגיע מישהו שמבין בבולאות ויעשה סדר וירחיב את התוכן הדל. הנה באתי... אל תגרשו אותי. RimerMoshe - שיחה 23:29, 26 בפברואר 2018 (IST)
שינויים כמו שאתה מנסה לעשות לוקחים כמה ימים. צריך לעבוד לאט ועם הקהילה. פתחתי דיון פיצול ונראה מה יתפתח. עדירל - שיחה 00:56, 27 בפברואר 2018 (IST)
שלום משה, עוד כמה דברים קטנים: בעת עבודה יסודית על ערך, ממליץ לך להציב בראשו את התבנית תבנית: בעבודה (פשוט לכתוב את המילה "בעבודה" בתוך זוג סוגריים מסולסלים בראש הדף). זה יתן לך זמן לעבוד בנחת ויגרום לויקיפדים להבין שהמחיקות הן חלק מתהליך שיפור ולא השחתה. כמו כן, בגלל החשדנות (הטבעית) כלפי עריכות מסיביות של משתמשים חדשים, כדאי להקפיד יותר על הבאת מקורות שיוציאו את עריכותיך מכלל ספק (עיין ויקיפדיה: הערות שוליים). תודה על התרומה שלך ובהצלחה בכתיבה! נתנאל - שיחה - מומלצים 01:58, 28 בפברואר 2018 (IST)
תודה על ההערות. אפעל כך בהמשך.RimerMoshe - שיחה 08:24, 28 בפברואר 2018 (IST)

בירור לגבי חסימת משתמש[עריכת קוד מקור]

היידן, מדוע חסמת אותי בשלושת הימים האחרונים, ועוד בלי לטרוח להסביר או לכתוב דבר בדף השיחה שלי? עדירל, הנה אני מבקש שוב את התערבותך בכל הקשור למפגשים הלא נעימים שלי עם מנהלנים זריזי מקלדת וחסרי סבלנות. RimerMoshe - שיחה 20:12, 12 במרץ 2018 (IST)

אני מצטער אבל לא חסמתי אותך. אין לי מושג על מה אתה מדבר? פעם ראשונה שאני נתקל בשמך.--היידן 20:22, 12 במרץ 2018 (IST)
.--היידן, ובכן, אני מתנצל מעומק ליבי אם חשדתי בכשרים, אבל היה לי תירוץ טוב לכך. הייתי חסום בשלושת הימים האחרונים, בכל פעם שנכנסתי לדף עריכה קיבלתי את המלל הבא:
אין באפשרותכם לערוך דף זה, מהסיבה הבאה:
	שם המשתמש או כתובת ה־IP שלכם נחסמו לעריכה.

החסימה בוצעה על ידי Hayden Von Feldheim הסיבה שניתנה לכך היא: טרול/חסום (מידע נוסף): טרול/חסום (מידע נוסף) (ראו את מדיניות החסימה)

החסימה מונעת מכם לערוך דפים (מלבד דף השיחה של עצמכם), אך אינה מונעת מכם לקרוא דפים. חסימה היא פעולה הגנתית שמפעילי מערכת נוקטים בה כדי למנוע ממשתמשים לגרום נזק לוויקיפדיה. ניתן לחסום עקב סיבות אחדות, המפורטות בדף המדיניות הזה, אולם לרוב מתבצעת חסימה בעקבות השחתה, כלומר כתיבת שטויות וגרימת נזק לערכים. • תחילת החסימה: 08:08, 9 במרץ 2018 • פקיעת החסימה: 08:08, 12 במרץ 2018 • החסימה שבוצעה: 93.172.0.0/16 בדיקה בדף השיחה שלכם עשויה לסייע בהבנת הסיבה לחסימה, מכיוון שייתכן שקיבלתם אזהרות קודמות. אם לדעתכם חסימתכם הייתה בלתי מוצדקת, תוכלו להשאיר הודעה בדף השיחה שלכם, כאן. שימו לב: הזינו תקציר ברור, כגון "נא לשחרר את החסימה" כדי לזרז את הטיפול בשחרור החסימה. לחלופין, אם יש לכם חשבון בוויקיפדיה, אם הזנתם כתובת דואר אלקטרוני תקינה בדף ההעדפות ואם לא נחסמה האפשרות הזאת, תוכלו לשלוח דואר אלקטרוני למשתמש Hayden Von Feldheim, או לשלוח דואר אלקטרוני לאחד ממפעילי המערכת האחרים באמצעות כניסה לדף המשתמש שלהם ובחירה ב"שליחת דואר אלקטרוני למשתמש זה" מתוך תיבת הכלים שבצד ימין. שימו לב: כתובת ה־IP שלכם כרגע היא 93.172.97.1 ומספר החסימה שלכם הוא #175832. יש לציין עובדות אלה בכל פנייה למפעילי המערכת.

לא יכולתי לערוך דבר, כולל את דף השיחה שלי, למרות האמור בהודעה.
האם מישהו הזדהה בשמך וחסם אותי? RimerMoshe - שיחה 20:30, 12 במרץ 2018 (IST)
נחסמו טווח כתובות שבהן הכתובת שלך בגלל ערכיכת משתמש חסום. זה קורה לעיתים. לא הייתה שום כוונה לחסום אותך--היידן 05:57, 13 במרץ 2018 (IST)
היידן, תודה על הבירור. מאז הצטרפותי לוויקיפדיה חוויתי שורה של מפגשים לא נעימים עם מנהלנים נלהבים מידי, וחשבתי שזו עוד לבנה לחומה. תודה רבה על ההסבר והבירור.RimerMoshe - שיחה 20:46, 13 במרץ 2018 (IST)
אני מקווה שתחווה חווית נעימות יותר. בהצלחה בהמשך.--היידן 05:47, 14 במרץ 2018 (IST)

דף טיוטה במרחב המשתמש שלך[עריכת קוד מקור]

שלום לך ותודה על תרומתך לויקיפדיה. רציתי להביא לידיעתך שאתה יכול לפתוח דפים פנימיים במרחב המשתמש שלך ולכתוב בהם ערכים בנחת וללא הפרעה עד שיהיו מוכנים להעלאה למרחב הערכים (כמובן בכפוף לשאלת החשיבות האנציקלופדית שלהם, שאין להתעלם ממנה). למשל, לחץ על הקישור האדום משתמש:RimerMoshe/ארגז חול1 וייפתח לך דף זה במרחב המשתמש שלך, שבו תוכל לכתוב. כאמור, לא יפריעו לך לכתוב בו. בברכה. יואב ר. - שיחה 09:51, 14 במרץ 2018 (IST)

יואב ר., תודה, ניסיתי וזה בהחלט שטח עבודה טוב. ברשותך יש לי שתי שאלות הבהרה:
1. מה בעצם ההבדל בין "שולחן חול" ובין "טיוטה"? כאשר אני ניגש לכתיבה של דף חדש, האם יש העדפה לשימוש באחת משתי הסביבות האלו?
2. כאשר סיימתי לכתוב את הערך בשולחן החול והעברתי את תוכנו ליעד הסופי (בטיוטה או במרחב הערכים), כיצד אני יכול למחוק את דף שולחן החול המיותר? (שאלה זו נכונה גם לדף טיוטה שהחלטתי שלא להמשיך בעריכתו מסיבה זו או אחרת).
תודה.RimerMoshe - שיחה 10:03, 14 במרץ 2018 (IST)
כל עוד שם הדף מתחיל ב"משתמש:RimerMoshe/" אין הבדל אם ההמשך הוא ארגז חול או טיוטה. בשני המקרים הכוונה לדף במרחב המשתמש שלך שבו אתה יכול לכתוב.
לאחר שסיימת לכתוב ערך והעברת אותו למרחב הערכים אתה יכול לבקש את מחיקת דף הטיוטה/ארגז החול בויקיפדיה:בקשות ממפעילים#בקשות מחיקה, ואז מפעיל מערכת שיש לו הרשאה למחוק דפים ימחק אותו. אבל בעצם אין בזה צורך: לי למשל יש מספר ארגזי חול קבועים שאני מרוקן אותם מטקסט לאחר כתיבת ערכים ומשתמש בהם שוב לכתיבה בהמשך. בעניין זה עשה כרצונך. יואב ר. - שיחה 10:35, 14 במרץ 2018 (IST)

תודה![עריכת קוד מקור]

MOTD Barnstar Hires.png תודה לך על כתיבה בנושא בולים!
שיהיה לך יום טוב Face-smile.svg

דוג'רית - שיחה 11:48, 15 במרץ 2018 (IST)

דוג'רית, תודה על התגובה. טוב לדעת שיש מי שמעריך את העבודה. האם יש לך קשר לנושא הבולאות?RimerMoshe - שיחה 13:20, 15 במרץ 2018 (IST)
לצערי לא, למרות שזה נראה כמו נושא שאוכל לגלות בו עניין די בקלות. דוג'רית - שיחה 14:04, 15 במרץ 2018 (IST)
דוג'רית, אני שם לי למטרה להפוך את הנושא למעניין ככל האפשר :) RimerMoshe - שיחה 14:38, 15 במרץ 2018 (IST)
כבר הודיתי לך בנפרד, במקום אחר ;) אני אספן בולים, ונושא הבולאות מאוד קרוב ללבי. מעריך מאוד את התרומה שלך בנושא, ומקווה להמשך ערכים יפים כמו אלו שהעלית עד כה. יישר כוח! אלדדשיחה 14:42, 15 במרץ 2018 (IST)
אלדד, תמיד טוב להכיר חבר לתחביב. תודה גם לך על דברי העידוד.RimerMoshe - שיחה 17:35, 15 במרץ 2018 (IST)
מצטרף לכל הברכות- כה לחי! ‏Ovedcשיחה 09:22, 24 במרץ 2018 (IDT)

מצטרף לברכות. אגב: גיליונית זיכרון - תביב 1960, סבורני שכדאי להעביר את כל המרכז הטכני של הערך העוסק בעצם במצעד יהודי פראג (תחריט) (או כל שם אחר מתאים) לערך נפרד ולקשר אליו מהערך הבולאי באמצעות {{ערך מורחב}}. מה דעתך? ביקורת - שיחה 14:29, 29 במרץ 2018 (IDT)

ביקורת, תודה על דברי הברכה. שקלתי את הנושא הזה ברצינות, ולבסוף החלטתי שבשלב זה אין מקום להפרדה הזו, מהסיבות הבאות:
1. אין לי עדיין מספיק מידע על תוכנו של המצעד היהודי בפראג. הופתעתי לגלות שאין כמעט מידע על התחריט הזה, ומה שמצאתי עד כה מתבסס בעיקר על תרגום לאנגלית של מקור בצ'כית משנת 1906 ועוד קצת עובדות שהצלחתי ללקט ולתרגם מצ'כית באמצעות גוגל.
2. הפרדת התוכן לערך נפרד תהוך את ההפרדה שהכנתי בין התמונות מהגיליונית והתמונות מהתחריט ללא הגיונית.
לפיכך, בשלב זה, לדעתי אין מקום להפרדה. אני מנסה להשיג מידע נוסף על קהילת פראג במחצית המאה ה-18, וכן עובד על הכנת סט נוסף של התמונות על רקע לבן (כדי ליצור מראה אחיד בערך החדש שאולי יווצר בעתיד). RimerMoshe - שיחה 14:45, 29 במרץ 2018 (IDT)
נהדר. יכול להיות ששילוב התמונות עם ההסבר בטבלה, גם יועיל. אך כדאי לקחת בחשבון את התצוגה לניידים. ביקורת - שיחה 14:50, 29 במרץ 2018 (IDT)
ביקורת, לא הבנתי את ההערה על הטבלה ועל תצוגה לניידים. כרגע הערך בנוי עם מספר טבלאות (ללא קו תוחם), וכל התמונות וההסברים נמצאים בתוך טבלאות. האם זה מפריע במשהו? RimerMoshe - שיחה 15:05, 29 במרץ 2018 (IDT)
אופס. פספסתי את זה. כנראה שזה מעולה. הטקסט בטבלה נהיה מאד קטן על מסך הטלפון הנייד, אבל כשמשתמשים בתצוגה לניידים זה ממש נהדר. ביקורת - שיחה 16:13, 29 במרץ 2018 (IDT)

בינתיים הכנתי תשתית לערך על יהדות פראג, אתה יכול להוסיף שם את כל מה שתמצא לנכון. ביקורת - שיחה 22:01, 29 במרץ 2018 (IDT)

תודה על כל תרומותיך למיזם ובקשה/עצה קטנה[עריכת קוד מקור]

לילה טוב משה,
ראשית, גילוי נאות: אני אספן וחובב בולאות מושבע לשעבר (ועל ה"לשעבר", לצערי - עיסוקים חדשים דחקו את האהבה הישנה). מעבר לאוסף הנחמד שטיפחתי במשך שנים, עקבתי אחר העשייה בתחום ואף היה לי הכבוד להוביל, מטעם ויקימדיה ישראל, את הנפקת פריטי הבולאות הראשונים אי פעם בנושאי ויקימדיה-ויקיפדיה. תוכל לקרוא מעט על ההישג שלנו בדף "ציוני הדרך" ובדף אודות ויקימניה 2011, שזכינו לארח. לפיכך, קשה לתאר כמה הייתי מאושר לראות בעל ידע וניסיון כמוך מצטרך לכתיבה אצלנו. אני מאחל לך המון הצלחה ומתפלל שתשאר עמנו לאורך זמן (אולי זה טרם נודע לך, אבל לא קל לנו להשאיר כותבים טובים אצלנו לאורך זמן ולהופכם לעורכים קבועים מהשורה... אבל זה לא המקום להכנס לזה - אולי בעתיד). לפי שם המשתמש שלך, אם זכרוני אינו מטעני (אף על פי שאני חלש מאוד בשמות, כפי שחברי, גם פה, יודעים), אף זכיתי להסברים ממך, אולי אף לסיור, באחת מהתערוכות, או שלפחות קראתי את דבריך ב"שובל"...

אולי הבחנת בכך, אבל בשעה האחרונה, מיזגתי דפי טיוטה שלך עם שני ערכים שכתבת. בוויקיפדיה אנו מעריכים מאוד את התורמים לנו ערכים חדשים ומוקירים את העבודה-הלא-קלה, ושלעיתים גם אינה קצרה, שלקח על עצמו כל אחד מהם, עד להשלמת ערך. לפיכך, אנו רואים חשיבות בשימור כל אחד מהשלבים של בניית הערך, משמע, כל אחת מהגרסאות של כתיבתו. משמעות הדבר היא שמה שנשמח אם תעשה מעתה הוא העברה של הטיוטות למרחב הערכים, במקום העתקה של הגרסה האחרונה לדף חדש (אשר הופך אז לערך), ולאחר, מחיקת הדף ותחילת העבודה בו על ערך חדש. שינוי שם של דף (או במילים אחרות, העברה של דף, נניח מטיוטה למרחב הערכים), יכול להתבצע על ידי משתמשים רשומים בעלי ותק של ארבעה ימים לפחות במיזם. כדי להעביר ערך, או להעביר דפים ממרחב שם אחד לאחר, יש ללחוץ על המשולש השחור ההפוך תפריט נסתר הנמצא בתפריט שבראש הדף, ולאחר מכן על לשונית "העברה". אז, יש לבחור את המרחב אליו יועבר הדף ואת שמו החדש. אם ברצונך להעביר למרחב הערכים, יש לבחור בתיבה הימנית את האפשרות "(מרחב הערכים)" (מרחב ויקיפדיה אינו מרחב הערכים).

הסברים נוספים מפורטים בעזרה:איך לשנות שם של דף. כדאי לדעת כי שינוי שמו של ערך קיים, למעט טעויות ברורות בשם, מצריך דיון בדף השיחה של הערך.

אשתדל להשלים בקרוב את מלאכת שימור הגרסאות הקודמות שלך (מדובר בכמות מכובדת מאוד) ע"י מיזוג עם הערכים האחרונים. אודה לך אם מעתה תנהג בצורה המקובלת, שתיארתי לעיל. יותר מאשמח לענות על כל שאלה ולסייע לך בכל הדרוש (אם כי אני רואה שמספר חברים כבר הקדימו אותי...). להשתמע, לירון Ldorfmanשיחה 01:39, 9 באפריל 2018 (IDT)

אם כבר נכנסת לקישורים מההודעה שלי וראית את תווית הביול, אולי שאלת את עצמך מדוע נכתב תחת התמונה שמדובר בבול, שהרי שנינו יודעים שאין זה נכון. הדבר קשור להסברים ארוכים שמסרתי לי אז לצורך הדיוק בהבדל בין בול לתווית ביול - הסברים שנראו ארוכים ומיותרים בעיני חברי אז וגם בעיני דמויות בקהילת ויקיפדיה בעולם... אז עם אלה שעוד היו בעניין הסכמנו שכהישג הסופי והראשון מסוגו בעולם, נתייחס לזה כ"בול", בעיקר לאור זה שהמונח "תווית ביול" אינה מוכרת להדיוטות. אגב, לך אסביר שבכל מקרה, למעט מקרים מיוחדים כמו פטירת נשיא או ראש ממשלה וכדומה, תכנונו של בול מתחיל כ-4 שנים קודם להנפקתו, ואילו לנו היו פחות משנתיים מרגע ההכרזה על כך שחיפה נבחרה לארח את הכנס ועד לאירוע עצמו... ותוך כדי זה, בין אלף ואחד דברים שבצוות המארגן היינו צריכים לעשות, החלטנו גם ליצור קשר עם השירות הבולאי ולהסביר להם את חשיבות כל העניין.
ודאי תבין שהרגשתי מחויב להסביר לך את העניין. לילה טוב. Ldorfmanשיחה 01:57, 9 באפריל 2018 (IDT)
לילה טוב Ldorfman. אני חייב להודות שראיתי גם ראיתי את הפעולות שביצעת בערך החדש שכתבתי בנושא "בול כספת צפה" וצר לי לומר כי חלק מן הפעולות הרגיזו אותי מאוד. הקדשתי שעות רבות של עבודת מחקר לכתיבת הערך הזה, כולל איתור מקורות נידחים בשפה ההולנדית ותרגומם בצורה סיזיפית באמצעות גוגל. מאוד לא אהבתי את הדרך בה השמדת ברגל גסה את הכותרת שלא אהבת תוך עיוות מוחלט של תוכן הערך, או מחקת קישור לויקיפדיה אחרת במקום להעביר את הקישור להערה.RimerMoshe - שיחה 02:11, 9 באפריל 2018 (IDT)
Ldorfman וברוח רגועה יותר, כשאני מבין שאינך סתם חבלן ההורס לתענוג עבודה קשה ברגל גסה, אני מבקש להבין מדוע יש צורך בשימור השלבים המאוד מוקדמים של תהליך העבודה, אותם שלבים בהם אני מבצע את ליקוט התמונות והקישורים מרחבי הרשת, ומעלה הגיגים וראשי פרקים ראשוניים (שחלקם הגדול יעבור מהפך די בתחילת הדרך. הרי חייבת להיות סביבה בה אפשר יהיה להעמיס את ערימות העפר לפני ניפוי וליטוש היהלומים המסתתרים בו.

בתחילת דרכי פתחתי דף טיוטה לכל ערך שהתחלתי לכתוב, עד שיעצו לי שלא לעשות זאת אלא עבוד בשולחנות העבודה בסביבה שלי. האם רצוי שאכתוב את השטויות בוורד לפני שאני ניגש בכלל לעבודה בויקיפדיה? RimerMoshe - שיחה 02:23, 9 באפריל 2018 (IDT)

סליחה שאני מתערב. משה, אינך חייב לכלול את כל היסטוריית העריכה של הטיוטה בערך המוגמר. אינך חייב להעביר את דף הטיוטה לשם הערך. אתה יכול לכתוב את כל הערך בטיוטה, ולאחר מכן לפתוח דף חדש וריק במרחב הערכים תחת שם הערך שכתבת ולהעתיק ולהדביק לתוכו את כל הקוד המוכן מתוך דף הטיוטה. כך היסטוריית העריכה של הטיוטה תישאר בנפרד בדף הטיוטה בלבד. כך אני נוהג ואין עם זה שום בעיה. יואב ר. - שיחה 11:38, 9 באפריל 2018 (IDT)

אני מצטרף ליואב - עליך לבחור את שיטת העבודה שהכי נוחה לך. אפשר שתכתוב בטיוטה ותעביר לאחר מכן, אפשר לכתוב בוורד ואז לשפוך את הכל בעריכה בודדת, אפשר לכתוב במרחב הערכים ולהוסיף לאט לאט תוכן. תבחר לך את הדרך שהכי מתאימה לך ותמשיך בה. גילגמש שיחה 11:54, 9 באפריל 2018 (IDT)
יואב ר. ו-גילגמש, דבריכם מקובלים עלי בהחלט, ולא הייתי נדרש לנושא אלמלא בחר Ldorfman להתערב בסביבת העבודה של המשתמש שלי, ולמזג את שולחן העבודה בו השתמשתי עם הערך הסופי שבחרתי לפרסם. הוא עשה זאת בטענה שמקובל בויקיפדיה העברית לשמר לטובת הקוראים בעתיד את כל ההיסטוריה של העריכות מאז "בריאת העולם". אישית אני מסתייג מגישה זו מכל וכל, ומעוניין להמשיך ולשמור לעצמי את שלבי העבודה המוקדמים בהם הרעיונות לא מגובשים והשטויות שנכתבות כניסיונות עריכה ראשוניים אינן ראויות לפרסום. ביקשתי את עזרתו של Ovedc כדי להעלות את הנושא לדיון עקרוני, ולוודא שאוכל לפעול בסביבת העבודה שלי מבלי שמאן דהוא יחליט במועד כזה או אחר שמן הראוי לאחד את סביבת העבודה הפרטית שלי עם מרחב הערכים. מובן שאם ההחלטה תהיה כי לא קיים "קיר ברזל" בין שתי סביבות העבודה, אקבל עלי את דין התנועה ואשקול היטב מהי נקודת ההתחלה הראויה בה צריך להיכנס לויקיפדיה ומה מן הראוי לבצע בפרטיות המחשב האישי שלי. הדיון התחיל בדף שיחה:בול כספת צפה, הערך ששחררתי אתמול ובעקבות ההתערבות בעריכתו נולד כל העיסוק בנושא.RimerMoshe - שיחה 12:12, 9 באפריל 2018 (IDT)
למען הסר ספק - אינני תומך בגישה שלפיה יש לשמר את היסטורית העריכה של ערך מהרגע שבו נולד כטיוטה, ואינני מסכים שכך נהוג בויקיפדיה. בוודאי שיש לשמר את היסטוריית העריכה של ערך מאז שעלה למרחב הערכים, אך לא לפני כן. למשתמש יש זכות לעבד טיוטה בסביבת ויקי (להבדיל ממסמך וורד) ולהעלותה למרחב הערכים רק כשתהיה מוכנה. יואב ר. - שיחה 12:24, 9 באפריל 2018 (IDT)
המיזוג עדיף, אבל מותר לך גם לא למזג. זה בסך הכל בחירה אישית. אני למשל כלל לא משתמש בארגזי חול לכתיבה (שולחן עבודה כפי שאתה קורא לזה) ומוסיף ישר על גבי הערך הקיים. כך שאין גם מה למזג. אחרים (למשל אביהו) שופך בעריכה אחת כמה עשרות קילובייטים של טקסט לפעמים על מקום ריק (יוצר ערך מחדש) או על קצרמר. אין ספק שנעשתה עבודת הכנה במסמך וורד לפני כן - ושוב אין מה למזג. אם מדובר במישהו שכותב ערך חד פעמי ומסתלק (למשל סטודנט שקיבל מטלה כזאת) אז נהוג למזג באמת כי חשוב לעקוב אחריהם. הערכים שלהם זקוקים בדרך כלל לעריכה והתאמה לסגנון שלנו. במקרה של כותב קבוע אין חובה כזאת. מצופה מהכותב הקבוע לדעת מה מקובל מה לא מקובל ואם לא אז מנסים להדריך אותו. בקיצור, לדעתי, אם אתה לא נהנה מהמיזוג ולא חשובה הסיבה, אל תמזג. בוודאי שאין להתערב במרחב העבודה האישי שאמור להיות נקי מהתערבות וזאת בעצם הסיבה לקיומו. כתיבה מחוץ למרחב הערכים ושמירת טיוטות. גילגמש שיחה 14:11, 9 באפריל 2018 (IDT)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

רימר שלום, מונית לבדוק עריכות אוטומטית בעצת גילגמש. אנחנו מכירים (ממזמן), אבל אני עוד לא יצאתי מהארון ולכן אינך יודע את שמי. בהצלחה ! ‏dMy‏ • שיחה • 19:34‏, 16/04/2018 • ב' באייר ה'תשע"ח

dMy, לאלמוני שבארון שלום רב. טוב לדעת שיש מי שמכיר אותי, ובוודאי מחמיא לקבל מנוי למשהו. עם זאת, אשמח לקבל קצת יותר מידע על מהות ההרשאה שניתנה לי ומה כרוך בכך. ניסיתי לקרא מעט על משמעות המושג "בודק עריכות" ולצערי עלי להודות שלא לגמרי הבנתי במה מדובר. אם כבר מצפים ממני למשהו, אשמח לוודא שאני אכן עומד בציפיות.RimerMoshe - שיחה 19:41, 16 באפריל 2018 (IDT)
שלום,
לא מצפים ממך לכלום. תמשיך לעבוד כמו מקודם. זאת הרשאה נמוכה יחסית והיא מאפשרת לך לערוך דפים מוגנים חלקית (הגנה ירוקה) ובעיקר מורידה עבודה מהמנטרים - כל העריכות שלך מסומנות באופן אוטומטי כבדוקות. גילגמש שיחה 19:45, 16 באפריל 2018 (IDT)
כמו גילגמש, רק אוסיף שהסיבה היחידה שאנו ״מגלים״ לך את זה, זה כדי שתדע שאנחנו סומכים עליך, ומעכשיו אתה צריך עוד יותר להקפיד על כל עריכה שלך. Red Smiley.svgדגש חזק (מלפנים בקרה וייעוץ)שיחה • ב' באייר ה'תשע"ח -יז' למט-מונים • 19:49, 16 באפריל 2018 (IDT)
גילגמש ו-דגש חזק, תודה על ההבהרה, על ההמלצה, על האמון ועל השיתוף בסודות הפנימיים מעולמם של עורכי ויקיפדיה.RimerMoshe - שיחה 19:51, 16 באפריל 2018 (IDT)

בעיקרון היית צריך לקבל מהאיש שבארון את התבנית דלהלן, אז אציב אותה כעת:

Nuvola apps korganizer.svg שלום RimerMoshe,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק/ת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, קובץ על ידשיחה ♦ 21:42, 16 באפריל 2018 (IDT)

קובץ על יד, תודה על ההבהרה.RimerMoshe - שיחה 22:15, 16 באפריל 2018 (IDT)

בול כספת צפה[עריכת קוד מקור]

תודה על כתיבת הערך בול כספת צפה. נתקלתי בו ממש במקרה והיה ממש מעניין. אני שמח תמיד לגלות תורמים שיש להם ידע בתחומי נישה ייחודיים. ושוב, תודה. Eladti - שיחה 13:52, 16 במאי 2018 (IDT)

Eladti, תודה על המחמאה. תמיד נחמד לגלות שיש שכר למאמץ שבכתיבת ערכים בויקיפדיה, והמידע שאני מפרסם מגיע לידיעת קהל חדש שאינו חלק מן המעגל המצומצם של חובבי הנישה הבולאית.RimerMoshe - שיחה 14:02, 16 במאי 2018 (IDT)

המשך משיחה:סינמה (קולומביה הבריטית)[עריכת קוד מקור]

שלום. ברשותך אענה לך כאן, כיוון שהנושא כבר אינו על הערך סינמה (קולומביה הבריטית).

אני בכוונה איני רוצה להיכנס לתוך חילקי דעות בין שני משתמשים. אני לא מרגיש שזה מקומי, ואני כמובן לא יכול לייצג משתמש אחד אל מול השני. הסכמתי איתך שהיה עדיף בהרבה אילו העריכה שיוניון ג'ק ביצע בערך היתה מלווה בהסבר. אך עם זאת, הבנתי (או לפחות נראה לי שהבנתי) מה הפריע לו בערך. ייתכן שלא היה לו זמן באותו רגע, והוא העדיף להסיר מיד את האלמנטים הכתובים באופן בעייתי ולתת לשיפורים לבוא אח"כ ללא דחיפות (כאמור - הכל תמיד זמין מהיסטוריית העריכה של הערך). ייתכן שחשב על משהו אחר. אך עריכתו לא היתה "השחתה". השחתה משמעה (בד"כ) עריכה שמטרתה להזיק לערך או לויקיפדיה במכוון. יוניון ג'ק הוא משתמש מאוד ותיק ומאוד מנוסה כאן. גם אם לא תמיד הסכמתי עם עריכותיו, ברור לי שכוונתו היא, בכל עריכה שהיא, לשפר את המצב לפי הבנתו. להתייחס לעריכותיו של משתמש אחר כהשחתה (וגם בשמות תואר חריפים יותר) כפי שעשית, משמעו להאשים את אותו עורך שהוא בכוונה מנסה לפגוע בערך. לכן המלצתי לך לשנות את המינוחים בהם השתמשת ולהניח כוונה טובה (גם אם אתה מתנגד לחלוטין למעשים עצמם ולתוצאה שלהם). אני מניח (שוב, זה לא מקומי לדבר בשם משתמש אחר), שלכך התכוון במה שכתב במזנון: שהטענה שהשחית היא שקרית. (ואני מסכים שהיה עדיף שגם הוא היה בוחר בביטוי אחר).

אם אתה באמת שואל בעצתי, אזי היא להניח לעניין. תגובתו במזנון היתה לאחר שנשאל ישירות ע"י משתמש אחר בעניין (כתגובה להאשמות שלך). אתה גם כמובן יכול לפנות אליו ישירות כדי לנסות ללבן את הדברים. אולי זה יעבוד, אך אני מציע להגיע ללא האשמות אלא בנסיון להבין זה את זה (כמובן ייתכן שהוא לא מעוניין בשיחה כזו). כך או כך, אל תשמש במזנון לצורך כך. המזנון מיועד לדיוני מדיניות כלליים. אם אתה רוצה להתלונן באופן רשמי אל משתמש אחר אתה יכול לפנות לדף הבירורים, אך אני ממליץ שלא ללכת בכיוון של הסלמה. בברכה, Dovno - שיחה 23:33, 5 ביולי 2018 (IDT)

Dovno, אכן שאלתי לעצתך, ואני מקבל את המלצתך ויורד מן העניין.
כפי שכבר כתבתי, לא באתי לויקיפדיה כדי להשחית את זמני בדיוני סרק. הקדשתי זמן מה כדי לקרא מעט על פעילותו של יוניון ג'ק (שיחת משתמש:יוניון ג'ק/ארכיון1) ולנסות ללמד זכות על פעילותו בערך שכתבתי. לצערי לא זאת מסקנתי מן הדברים שקראתי, אבל אם טובים ומנוסים ממני, שהתמודדו בעבר עם עריכותיו היצירתיות ועם פעילותו "לשפר את המצב לפי הבנתו", לא הצליחו לשנות את המצב, קטונתי מלהטיח את ראשי בכותל.RimerMoshe - שיחה 00:03, 6 ביולי 2018 (IDT)

שינוי הפנייה[עריכת קוד מקור]

היי משה,
ברשותך, תיקון קטן לכתיב העברי: המילה הפנָיָה נכתבת בעברית בכתיב מלא כך: הפניה. כאשר אתה כותב "הפנייה", בכתיב מלא מדובר בה"א הידיעה + פנייה (פנִיָּה). כך גם שאר המילים הדומות: בעיה (ולא: בעייה), הגליה, הקניה של ערכים (לעומת ה"קנייה" של המוצרים, כלומר, קניית המוצרים).

הסיבה ל-י' אחת בלבד במקרה הזה היא שיו"ד עיצורית לפני ואחרי אם קריאה (על פי כללי הכתיב) איננה מוכפלת. לכן: בעיה, הפניה, פרויקט (ולא "פרוייקט"), מצוין (ולא "מצויין" - כי היו"ד היא אחרי אם הקריאה ו'). מכפילים את היו"ד רק כאשר היא בתבנית םִיָּה, למשל: תעשייה, ספרייה, מעשייה, קובייה וכו'. אלדדשיחה 11:11, 27 ביולי 2018 (IDT)

אלדד, תודה, למדתי. RimerMoshe - שיחה 11:12, 27 ביולי 2018 (IDT)
בשמחה. :) אלדדשיחה 11:21, 27 ביולי 2018 (IDT)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

הצבתי תבנית לשינוי שם בערך רכבת הדואר התת-קרקעית בציריך. מה דעתך? דוד א. - שיחה 18:43, 28 ביולי 2018 (IDT)

דוד א.,הצבת את התבנית בערך רכבת המטען התת-קרקעית בשיקגו, והבעתי את דעתי בדף השיחה שם. RimerMoshe - שיחה 23:34, 28 ביולי 2018 (IDT)

הבולים של האיים המלדיביים[עריכת קוד מקור]

תודה לך על הערך הנוכחי, ועל כל ערכי הבולים שאתה מעשיר בהם את ויקיפדיה העברית. יישר כוח! אלדדשיחה 23:09, 31 ביולי 2018 (IDT)

אלדד, תודה. לכבוד הוא לי. RimerMoshe - שיחה 23:13, 31 ביולי 2018 (IDT)

כל הכבוד[עריכת קוד מקור]

על הפורטל החדש! הנה פורטל שאכנס אליו ואקרא בשקיקה. יישר כוח על היוזמה, משה. אלדדשיחה 17:00, 13 באוגוסט 2018 (IDT)

אלדד, תודה, אבל עוד ארוכה הדרך. את החודש הקרוב אני מתכוון להקדיש ללימוד ולהקמת התבניות של הפורטל, ולשילוב פריטי המידע שליקטתי ועוד אלקט. רק אז אתפנה להתחיל לערוך ברצינות את המידע הבולאי ולהפוך אותו למוצר שבאמת ראוי לקריאה. RimerMoshe - שיחה 17:14, 13 באוגוסט 2018 (IDT)
סומך עליך. מההיכרות הקצרה עם מה שאתה מעלה, הכל מאוד איכותי, לעילא ולעילא. אז נמתין בסבלנות. כל הכבוד, זו משימה לא קלה, אני בטוח. אלדדשיחה 17:29, 13 באוגוסט 2018 (IDT)

שמו של שולח מעטפת בואנוויל[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב

לפי האמור בערך, בואנוויל נולד בצרפת והיה צרפתי. אם אינני טועה (ואולי שווה לשאול את דוברי הצרפתית שבינינו), בצרפתית הוגים את השם Charles כְּשַארְל ולא כצַ'ארְלְס או כצַ'ארְלֶס, כפי שהוא נהגה באנגלית בריטית. כדאי גם לבדוק עם דוברי צרפתית, איך צריך לתעתק את שאר שמותיו של בואנוויל לעברית.
רוב תודות ויום נעים. נחמד לקרוא ערכים מעניינים וכאלו הם הערכים שאתה כותב. אביתר ג'שיחהתרומות • ג' באלול ה'תשע"ח • 09:39, 14 באוגוסט 2018 (IDT)
אביתר ג', ההחלטה שלי לכתוב את שמו של שולח המכתב כ-צ'ארלס לא הייתה מקרית. דה בואנוויל אכן נולד בצרפת, אולם מרבית חייו הבוגרים עברו עליו בבריטניה, כעובד בכיר בחברות בגלזגו ובלונדון. הוא נקרא לעבוד ביפן בעקבות המוניטין שרכש בגלזגו, שם היה חלק מן הקהילה הבריטית הזעירה בטוקיו. גם מכתב בואנוויל, נשוא הערך שכתבתי, נשלח אל אנגליה. מכל הסיבות האלו בחרתי לתעתק את שמו בנוסח האנגלי - צ'ארלס, ולא בנוסח הצרפתי - שארל. בכל מקרה, תודה על תשומת הלב ועל ההערה, ובמיוחד על דברי השבח שתמיד נעים לקרא. RimerMoshe - שיחה 09:56, 14 באוגוסט 2018 (IDT)
מקבל את דבריך, משה (ומצטרף, כרגיל, לשבחים שמעליי). אבל מה עם השם Boinville. האם גם על כתיב השם הזה בעברית חשבת ושקלת? אלדדשיחה 10:16, 14 באוגוסט 2018 (IDT)
אלדד, לגבי השם "בואנוויל" נצמדתי אל ההגייה המקובלת בחוגי הבולאים בכל הקשור לשמה של המעטפה. יתכן וההגייה הצרפתית שונה (לא בדקתי), אולם השם הפך למינוח בעולם הבולאות ולכן בערך העוסק בעיקרו במעטפה ולא באיש מן הראוי לדעתי להגות את השם בצורה המוכרת והמקובלת. אם ימצא מי שיעיר כי המדובר בשגיאה בוטה, אשקול כמובן כיצד להוסיף את המידע וההבהרות הנדרשות, אולם אם מדובר בשינוי זניח לדעתי ההדגשה הזו (אם היא בכלל קיימת) מיותרת. RimerMoshe - שיחה 10:26, 14 באוגוסט 2018 (IDT)
מקבל. תודה על תשובתך. אלדדשיחה 10:28, 14 באוגוסט 2018 (IDT)
משה, האמת היא שכאן היית אמור להשאיר את הכתיב "בונוויל", כי כך נכתב כאן מלכתחילה. בכל אופן, היות ששינית, בהתאם לתיקון שם הערך, חשוב לי לציין שאני הגבתי על שמו בחטיבת השיחה הנוכחית כי השם אוית מלכתחילה "בונוויל", ולא "בואנוויל". תודה לך שתיקנת בשם הערך לכתיב "בואנוויל". אלדדשיחה 22:00, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
אלדד, תודה לך על תשומת הלב ועל ההערות לשיפור התוכן. אין לי כל יומרה לידע בתחום התעתיק והתרגום, ואני פתוח לכל עצה וסיוע. ראה לדוגמה את העבודה שעשיתי בפורטל דואר ובולאות החדש, בגלריה של מכתבים באמנות, שם תרגמתי בשלב ראשון באופן חופשי ביותר את שמות האמנים מן המקור בשפות השונות, וברור לי שיש שם שפע של שגיאות הדורשות תיקון. אני עובד על טבלה מרכזת עמה אפנה לדף הייעוץ הלשוני ואני מקווה שאזכה לשיתוף פעולה. שוב תודה על הסיוע. RimerMoshe - שיחה 22:10, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
בשמחה, באמת. ואני אסיר תודה לך, על העבודה היפה שלך, ועל הערכים המעולים שאתה מעלה. הכתיבה שלך מקצועית ביותר. יישר כוח! אלדדשיחה 22:11, 1 באוקטובר 2018 (IDT)

קטגוריה:שגיאות פרמטריות בתבנית קצרמר[עריכת קוד מקור]

אפשר להבין מה אתה עושה שם? למה אתה מוריד את הפרמטר מתבנית הקצרמר ומכניס את כולם לקטגוריית שגויים? לא עובדים כך. שחזר את כל העריכות שלך. נקבע סט מסויים של קטגוריות לקצרמרים ורק איתו עובדים. תודה. בורה בורה - שיחה 15:00, 16 באוגוסט 2018 (IDT)

בורה בורה, בקטגוריה:קצרמר גאוגרפיה, המסומנת כ-קטגוריה:ויקיפדיה: קטגוריות לפיצול, נרשם יש להסיר קטגוריה זו מכל הערכים המשויכים אליה ולשייך את הערכים לקטגוריית משנה אחת לפחות מכיוון שמדובר בקטגוריה שהיא קבוצה פתוחה. למידע נוסף, ראו כאן. היא מופיעה בדף הבקשה לטיפול הכלול בדף ויקיפדיה:מתקפת איכות/קטגוריות/2018.
הגדרתי שורה של שמונה קטגוריות משנה לפי יבשות ונושאים, ואני התחלתי להעביר את הדפים מן הקטגוריה הראשית לאחת מקטגוריות המשנה. כדי להשאיר את התווית "קצרמר" בערך אני מוריד (על פי הבקשה המפורשת לרוקן את הקטגוריה) את ההתייחסות ל-גאוגרפיה ומשאיר את הקטגוריה "קצרמר". איפה הבעיה ואיפה השגיאה? RimerMoshe - שיחה 15:38, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
בדיוק עמדתי לכתוב על כך באחד מקטגוריות המשנה כשראיתי שנוצרו עוד ועוד ובאתי לכאן. גם לדעתי אין לפצל קטגוריות קצרמרים ללא דיון והסכמה, שכן קטגוריות הקצרמרים נקבעו כרשימה סגורה. חוץ מזה, למה למשל לייצר קטגוריה:קצרמר גאוגרפיה - אישים מתחת קטגוריה:קצרמר גאוגרפיה ולא באותה מידה קטגוריה:קצרמר אישים - גאוגרפיה מתחת קטגוריה:קצרמר אישים? Dovno - שיחה 16:08, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
בורה בורה ו-Dovno היקרים, קטונתי מלהכניס ראשי למיטה החולה הזו. לא עלי לפתור את הבעיה בהתנגשות הקיימת בין דעתכם המכובדת ובין דעתו של זה שבחר להניח את ההנחיה לפצל את הקטגוריה של קצרמר גיאוגרפיה. באמת טיפשי מצדי שניסיתי לסייע ויצאתי ננזף. RimerMoshe - שיחה 16:17, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
חלילה לא התכוונתי שהערתי תרגיש כנזיפה, ואני מצטער שכך זה התפרש. ברור לי שפעלת כפי שפעלת מתוך רצון לתרום ולשפר. עכשיו צריך להחליט ביחד מה ראוי לעשות עם קטגוריות אלו. Dovno - שיחה 16:31, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
Dovno, מבחינתי לא צריך לעשות דבר. בעוד מספר דקות יעלם השריד האחרון של הניסיון הנואל שלי לתרום בתחום הזה. למדתי בדרך הקשה שאני עדיין לא מבין דבר בכל הקשור לפוליטיקה הפנימית של קהילת הוויקיפדיה, והשעה שהקדשתי מזמני לריק הייתה פעולה מטופשת בכמה וכמה רמות. כאמור, בעוד כמה דקות אסיים, כפי שציווה עלי בורה בורה, לשחזר את כל עריכותי ומכאן ואילך אני מדיר רגלי מכל עיסוק בנושא הזה. RimerMoshe - שיחה 16:39, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
בורה בורה ו-Dovno, אפשר להירגע. הכול שב לקדמותו. RimerMoshe - שיחה 17:06, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
RimerMoshe אף אחד לא האשים אותך בכלום, נשאלו כאן שאלות וטוב שהבנת שלא צריך לפצל את הקטגוריה והחזרת את המצב לקדמותו. אם אתה מעוניין להגיב בדיון הפיצול של הקטגוריה, אתה מוזמן להגיב בשיחת קטגוריה:קצרמר גאוגרפיה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:43, 16 באוגוסט 2018 (IDT)
כולנו יודעים שאתה חדש משקיע ואף אחד לא גער בך. השאר כבר נאמר לעיל. בורה בורה - שיחה

מפות אצטדיונים[עריכת קוד מקור]

ראה תיקונים והערות שלי בערכים אולימפ-2, O2 ארנה (פראג), אולם הספורט בגין. אנא עבור על ערכים שהכנסת מפה ותן מפת עיר (למשל מדריד) או הסר את הסטייה שאינה נחוצה. בורה בורה - שיחה 23:17, 12 בספטמבר 2018 (IDT)

קיבלתי, יבוצע. RimerMoshe - שיחה 23:22, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
ראה אוניברסיטת ההמונים. שתי ציפורים במכה אחת. בורה בורה - שיחה 23:37, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
בורה בורה, איך אתה יודע לאיזה מהאתרים יש מפה מדויקת? כמעט כל מה שבדקתי עד עכשיו תוך השוואה לאתרים אחרים מאותו מיקום לא מצאתי מפה רלוונטית. RimerMoshe - שיחה 23:40, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
ניסוי וטעייה וניסיון... לערים גדולות בד"כ יש. ללונדון יש אפילו תבנית מיוחדת. בורה בורה - שיחה 23:47, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
בורה בורה, אם כך, עדיף לרוץ על הערכים חסרי המפות (יותר מ-1600) ולצרף בכולם את המפה הכללית. בשלב נפרד אפשר לאתר את כל האתרים בעיר מסוימת בעלת מפה מפורטת ולטפל בהחלפת המפה. כך העבודה תתנהל הרבה יותר מהר, ועדיפה מפה כללית על חוסר מוחלט של מפה. RimerMoshe - שיחה 23:55, 12 בספטמבר 2018 (IDT)
היה על זה פעם דיון. אנשי הכדורגל מתנגדים למפה כללית באיצטדיונים. אז אל תכניס. בורה בורה - שיחה 00:09, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
בורה בורה, עם כל הכבוד לאנשי הכדורגל, אני לא מבין מה זכותם להגדיר דבר שכזה. אני אשמח מאוד אם מי מהם יקדים אותי וישלב מפה מפורטת בכל ערך רלוונטי, או לחילופין ישנה את התבנית כך שלא תכיל אפשרות להוסיף מפה, אבל כל דרך אחרת פשוט לא הגיונית. אני מעריך מאוד את הנכונות שלך לשמש בתפקיד שומר הסף (או השוער, אם נצמד למונחי כדורגל) ולהחזיק בראשך את התורה שבעל פה, אבל לדעתי במקרה זה אתה נלחם מלחמה אבודה. זה לא הגיוני לדרוש ממני, או מכל עורך אחר שמוכן מעת לעת לתרום מזמנו על מנת לשפר את המערכת בתחומים שהמערכת הגדירה כדורשים טיפול, להחזיק בראשי שורה הולכת ומתארכת של כללים לא כתובים. זו בדיוק הסיבה מדוע קטגוריות התחזוקה רק הולכות ומתמלאות בעשרות אלפי פעולות מרפות ידיים. עד עכשיו למדתי שאסור להוסיף שתי מפות בשתי תבניות (למרות שהערכים מסומנים כדורשים מפה, ולמרות שלשלב שתי תמונות ושני סטים של קואורדינטות זה כן טוב), שצריך לחפש את המפה הטובה ביותר, שאולי קיימת ואולי לא, ושיש גילדה של אנשי כדורגל עם מוזרויות משלה. האם יש עוד "פסקי הלכה" שכדי שאדע לפני שאני ממשיך בפעילות? RimerMoshe - שיחה 00:27, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
בורה בורה, מתייג אותך שוב לאחר תיקון. RimerMoshe - שיחה 00:29, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
למה "תורה שבע"פ"? הכל כתוב ונידון. ראה שיחת תבנית:אצטדיון. מתייג את משתמש:Little Savage. בורה בורה - שיחה 00:37, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
RimerMoshe, יש מאות "מוזרויות" בוויקיפדיה שנוצרו עם השנים כתוצאה מדיונים ופשרות כאלה או אחרות. אף אחד לא מחליט דברים כאלה על דעת עצמו. המפות שהוספת במקרים רבים היו מיותרות, שכן הן הופיעו ברזולוציה של מדינה ולא של עיר. בערך אולימפ-2 למשל, הוספת את מפת רוסיה הענקית, אבל מפה שכזו מראה למעשה היכן ממקומות העיר רוסטוב ופחות היכן ממוקם האצטדיון בעיר. המפה לא נחוצה בערך, שכן מי שרוצה לדעת היכן ממוקמת רוסטוב, יכול להיכנס לערך על העיר שם ישנה מפה. את הריצה הרובוטית שלך על עשרות ערכים גם בוט יכול לעשות, וניתן אף להגדיר שהמפה תתווסף בצורה אוטומטית לתבנית על בסיס ויקינתונים. יש סיבות למה זה טרם קרה.
מפה ברוזולוציה של עיר, אשר אני באופן אישי מחבב מאוד, הרבה יותר מועילה ואינפורמטיבית כמפת מיקום לערך של מבנה מאשר מפה ברזולוציה של מדינה. במפה ברזולוציה של עיר ניתן למצוא לעתים אינפורמציה רבה כגון: מיקום בתוך העיר, סמיכות לנהרות ואגמים ועוד. מפה ברזולוציה של מדינה כאמור מראה רק היכן נמצאת העיר עצמה, דבר שניתן למצוא בערך על העיר, ושום דבר מעבר לכך. אני אישית אשמח אם יהיו מפות נוספות ברזולוציה של עיר. אני מחבב במיוחד את המפה בערכי לונדון בהם ניתן לבחור מפה ברזולוציה של העיר וכן ברזולוציה של רובע. אם יווצרו מפות נוספות בסגנון זה יהיה נפלא. עמרישיחה 18:04, 15 בספטמבר 2018 (IDT)
שבוע טוב עמרי. אינני חולק כלל על הגישה העקרונית שלך, המעדיפה מפות ערים על פני מפות כלליות, אולם מבחינה זו אין כל הבדל בין אצטדיון, כנסייה או אנדרטה. אולי הרווח מהוספת מפה כללית הוא לא משמעותי (חסכתי לקורא את הצורך לברר היכן העיר הרלוונטית בפעולה נפרדת), אבל ההפסד מאי הוספתה הוא לדעתי משמעותי הרבה יותר. המצב הנוכחי, בו הקטגוריה הדורשת תחזוקה נסתמת במאות ערכים "שצריך לטפל בהם אבל ללכת בין הטיפות ולא לטפל בכולן", הוא מרפה ידיים. התוצאה היא שלא מטפלים בכלל בקטגוריה, ומצטברים בה אלפי ערכים הרובצים כאבן שאין לה הופכין. יש שם ערכים בהם הקואורדינטות שגויות וניסיון לשלב מפה בערך יוצר הודעת שגיאה, יש שם ערכים בהם חסרות בכלל קואורדינטות, ואולי יש צרות נוספות בהן לא נתקלתי, אבל כאמור איש אינו מגיע לטפל בכך בגלל אבני הנגף שבדרך.
אם יש בוט היודע להקטין את היקף הבעיה, מדוע לא מפעילים אותו? האם זה בגלל הצורך "לזכור" את האצטדיונים? האם באמת "הנזק" של שילוב מפה כללית (שבעיני אינו נזק כלל) שווה את המחיר הזה? האם באמת "הפגנת המחאה" של האצטדיונים משכנעת מישהו לייצר מהר יותר את מפות הערים המיוחלות? ואם תיווצר מפה כזו, האם ימצא מי שיטרח לצרף אותה למקומות הנכונים? הרי לעיר לונדון יש מפה עירונית, ובכל זאת לא ראיתי שמישהו פיתח קטגוריית תחזוקה המצביעה על האתרים בלונדון שיש בהם מפה כללית וצריך להמירם במפה העירונית.
לסיכום, אינני יודע כמה זמן אוכל להתמיד ולטפל בנושא, ובוודאי שלא בוער בי צורך בלתי נשלט לטפל דווקא באצטדיונים, אבל עמדתי היא שהמצב הקיים אינו תקין, ויש לטפל בו. RimerMoshe - שיחה 20:58, 15 בספטמבר 2018 (IDT)
אכן אין הבדל בין אצטדיון, כנסיה או כל מבנה אחר. ספציפית לגבי אצטדיונים היה דיון פרטני, אבל ייתכן שיהיו התנגדויות גם במקומות אחרים. בד"כ התנגדויות כאלה צצות אחרי שעושים דברים בצורה גורפת ללא שיקול דעת. בכל אופן, עצם העובדה שמישהו יצר קטגורית תחזוקה והיא מלאה בערכים רבים לא אומרת שצריך "להתנפל" עליה ולרוקן אותה בכל מחיר. כאמור, מה שעשית גם בוט היה יכול לעשות בקלות רבה. אני לא יודע מה הסיבה שהוא לא מופעל, אבל אני מעריך שהיו דיונים שונים בנושא. במידה ולא היה דיון בנושא, אפשר לפתוח אחד כזה במזנון ולהעלות את העניין לדיון: "האם להוסיף מפה באופן גורף לכל ערכים המבנים באשר הם (אנדרטה, כנסייה, מוזיאון, בית חולים, גורד שחקים וכו')?" ההערכה שלי היא שיהיו לכך תומכים לצד התנגדויות רבות (כולל שלי).
על כל פנים, אין כאן עניין של "הפגנת מחאה". בוויקיפדיה יש ערכים רבים, ומשתמשים רבים עוסקים בנישות מסויימות. אחרים עובדים בצורה רוחבית. כך קורה שיש התנגדויות שנראות לך כ"מחאות", אך זו פשוט התנגדות שצצה ספציפית במקום מסויים, וסיכוי רב שהיא תצוץ גם במקום אחר. בעניין מפת לונדון - היה על כך דיון בנושא, אך אני לא זוכר מה הוחלט שם ואין לי זמן כרגע לעבור על הדיון. עמרישיחה 00:16, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
עמרי, אם לא צריך "להתנפל", אז אני לא "אתנפל". שנה טובה. RimerMoshe - שיחה 00:51, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

סוג במפת מיקום[עריכת קוד מקור]

שלום לך. ראה את השינוי שעשיתי בטוטופאקה, כדאי לדייק בסיווג כמה שאפשר, כי לפעמים זה גם ישים מפת תבליט. אתה יכול לראות את כל הסוגים האפשריים בתב:מפת מיקום. Mbkv717שיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ט • 10:47, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

Mbkv717, האם התיקון שלך נוגע רק לסוג הסימון המופיע על המפה? לא הבנתי את ההערה שלך בנוגע למפת תבליט. RimerMoshe - שיחה 10:53, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
Mbkv717, קראתי שוב את ההנחיות והבנתי. יתוקן. RimerMoshe - שיחה 11:04, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
כמו כן, יש לדאוג להוסיף מפה משנית במקרים שקיימת, ראה מה שעשיתי במוזיאון פברז'ה (באדן-באדן). כדי לדעתי לאילו מדינות יש מפה משנית ראה את רשימת המדינות בוק:ממ. אם הגעת למקרה כזה תמצא יישוב קרוב ותראה מה השם של המפה המשנית. Mbkv717שיחה • ז' בתשרי ה'תשע"ט • 11:31, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

מומלץ!![עריכת קוד מקור]

Article1 B.svg שלום משה, הערך בול ביטוח חיים שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. ניב - שיחה 15:26, 18 בספטמבר 2018 (IDT)
ברכות על המומלץ הראשון! אתה מוזמן לערוך ולשנות את תקציר המומלצים של הערך, אשר יוצג בעמוד הראשי בתאריכים 24-25 בספטמבר 2018. ניב - שיחה 15:26, 18 בספטמבר 2018 (IDT)
ניב, תודה רבה. לכבוד הוא לי. RimerMoshe - שיחה 22:03, 19 בספטמבר 2018 (IDT)
ברכותיי, כן ירבו. Itaygur - שיחה 21:25, 5 באוקטובר 2018 (IDT)

עוד מומלץ!![עריכת קוד מקור]

Article1 B.svg שלום משה, הערך מעטפת בואנוויל שכתבת/הרחבת נבחר כערך מומלץ. תקציר ראשוני של הערך, שיוצג בעמוד הראשי מופיע כאן. ניב - שיחה 21:26, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
איזה כיף שיש לך כבר שני ערכים מומלצים. המשך כך! ניב - שיחה 21:26, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
ברכות חמות. Itaygur - שיחה 21:27, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
נ.ב - הערך יוצג בעמוד הראשי בתאריכים 16-17 באוקטובר 2018. ניב - שיחה 21:32, 5 באוקטובר 2018 (IDT)
ניב, Itaygur, תודה רבה למברכים. לכבוד הוא לי. RimerMoshe - שיחה 19:17, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
שכויח, משה! כן ירבו! אלדדשיחה 19:19, 6 באוקטובר 2018 (IDT)
אלדד, תודה רבה. RimerMoshe - שיחה 19:27, 6 באוקטובר 2018 (IDT)

Postage stamps and postal history of Palestine[עריכת קוד מקור]

הי נתקלתי בערך הזה (Postage stamps and postal history of Palestine) ותהיתי אם יעניין אותך ליצור ולעדכן ערך כזה בעברית אמא של גולן - שיחה 11:36, 20 באוקטובר 2018 (IDT)

אמא של גולן תודה, זה בהחלט בתכנון. בשלב זה אני מתמקד בכתיבת פורטל:דואר ובולאות ובעיקר בריכוז התמונות והמקורות הרבים הדרושים לשם יצירת הערכים. ריכוז התמונות בגלריות תחת הפורטל ישמש בעתיד לצורך הפנייה אל הערכים הבולאים שיכתבו, כולל זה שיעסוק בתולדות הדואר של ארץ ישראל לדורותיה. RimerMoshe - שיחה 21:08, 20 באוקטובר 2018 (IDT)

פורטל בודהיזם[עריכת קוד מקור]

שלום משה היקר! Face-smile.svg
ראשית אני רוצה להודות לך על כל הפעילות הברוכה במיזם ערכים ללא תמונה, שאך במקרה נחשפתי אליה אתמול.
הייתי רוצה את עזרתך, בפתיחת פורטל מיוחד לבודהיזם, בנפרד מהפורטל המכיל את כל הדתות שאינן נצרות אסלאם או יהדות. קיימת כבר קטגוריה לבודהיזם, ואף שלוש תתי קטגוריות לשלושת הזרמים העיקריים, שיוכלו להוות תשתית בסיסית ליצירת הפורטל. לעת עתה, אני עדיין לא יודע כיצד ליצור פורטל, ואשמח לקבל ממך כל סיוע ועצה בנידון. האדם החושב - שיחה 13:44, 31 באוקטובר 2018 (IST)

עניין נוסף, אני רוצה להציע פתיחת מיזם לערכים מומלצים בנושאי בודהיזם. כיום, לא נראה לי שיש אפילו אחד כזה, אפילו הערך של הבודהה עצמו, רחוק מלהיות מתאים להגדרה, ואני מנסה לשפר אותו. לענייננו, אין לי שום ידע וניסיון בנושא פתיחת מיזמים, התוכל לסייע בפתיחת מיזם שכזה? האדם החושב - שיחה 14:30, 31 באוקטובר 2018 (IST)
האדם החושב, תודה על דברי החיזוק בנושא מיזם ערכים ללא תמונה. הגעתי לנושא במקרה ואני מנסה להבין מה היקף הבעיה באמת (המידע הקיים אינו מעודכן), ולהשלים בשלב ראשון תמונות מתוך הערכים המקבילים בוויקיפדיות הזרות. אני מקווה שאצליח להתמיד ולהקדיש זמן לנושא.
ולגבי הפורטל, ראשית, אני מזמין אותך לעיין במה שבניתי עד כה בפורטל:דואר ובולאות. הפורטל שבניתי שונה במהותו ממרבית הפורטלים הקיימים כיום, ואני אישית רואה את הפורטל באור שונה, אשר מכתיב את הדרך בה אני פועל. הגישה העיקרית רואה בפורטל מעין דף ניתוב המפנה את הקורא אל הערכים הקיימים במרחב הערכים. לצערי כיום יש במרחב הערכים מעט מאוד ערכים בנושא דואר ובולאות (בדומה למצב הקיים לדבריך בנושא בודהיזם), ואין כל כך לאן להפנות את הקוראים. מסיבה זו בחרתי לפעול בשני מישורים במקביל: מחד גיסא אני מנסה לכתוב ערכים טובים ואיכותיים במרחב הערכים, ומאידך גיסא אני מעצב את הפורטל כמוקד של ידע והדרכה שיש לו משקל סגולי משל עצמו כשער כניסה וכמדריך לקורא בכל הקשור לנושאי דואר ובולאות.
ברמה המעשית, אני כמובן מחזק את ידיך בכל הקשור לרצון לתרום בנושא בו אתה בקיא, וממליץ לך לפעול בדרך דומה. לדעתי כדאי לך להקדיש מספר חודשים לכתיבת מספר ערכים איכותיים בנושא הבודהיזם, ובמקביל לקדם את הפרק הבירוקרטי של קבלת היתר להקמת פורטל. אם תבחר לקבל את המלצתי, אשמח לסייע בעצה ולשתף אותך בכל מה שלמדתי עד כה בקשר לכתיבת רכיבי הפורטל.
באשר לפתיחת מיזם, לצערי בתחום זה אין לי יכולת לסייע. אני נמצא בוויקיפדיה כשמונה חודשים, ולא הזדמן לי לעסוק בתחום זה. כל שאני יכול לייעץ הוא לא לנסות ולפעול ביותר מידי כיוונים בו זמנית, בבחינת "תפסת מרובה לא תפסת". אני מניח שככל שתתמיד בכתיבת ערכים איכותיים בנושא בודהיזם תתקל בעורכים נוספים הבקיאים בתחום, ואז תוכל אולי לנסות ולגבש את אותם עורכים למיזם משותף.
בהצלחה. RimerMoshe - שיחה 17:34, 31 באוקטובר 2018 (IST)
תודה משה!
תודה גם על התרומה החשובה בנושא בולאות!
תודה על עצותיך, אני מבין שצריך להגיש בקשה (במזנון?) לפתיחת פורטל. אני רק רוצה להוסיף, שזה לא שיש לי ידע נרחב במיוחד בנושאי בודהיזם. סך הכל, מדובר בתחום התעניינות אחד מבין רבים, שיש לי בו מעט ידע. החסר הקיים בנושא בויקיפדיה, גורם לי לתרום ממעט הידע שיש לי, ולהשקיע באופן כללי בנושא הזה. האדם החושב - שיחה 17:39, 31 באוקטובר 2018 (IST)
האדם החושב, קח בחשבון שהקמת פורטל זו משימה מתישה, הדורשת הקדשת זמן ומאמץ בלימוד ובעריכה. אין בכוונתי להרתיע אותך מכך, חלילה, אבל חשוב שתבין את כמות העבודה הכרוכה בכך. אני הקדשתי כשלושה חודשים לאיסוף חומר בסביבת שולחנות החול שלי ויצירת מאגרים של תמונות, ציטוטים, וקישורים למידע ברשת. במקביל קראתי את כל מה שהצלחתי למצוא על בניית פורטל תחת וויקיפדיה ובחינת כל מה שכבר הוקם בפורטלים הקיימים. אם לאחר כל זה עדיין תהיה מעוניין להיכנס לנושא, הכתובת לעשות זאת היא ויקיפדיה:פורטל/פתיחת פורטל חדש. צריך הרבה סבלנות, ולהיות מוכן לענות על שאלות קשות (ונכונות מאוד) הקשורות למידת הידע שלך בתחום ולנכונות לבנות ולתחזק פורטל ראוי. אני חוזר ומדגיש את המלצתי שלא לדחוק את הקץ ולא למהר להקים פורטל לפני שאתה צובר ניסיון וביטחון בכתיבת ערכים איכותיים בנושא בו אתה מתעניין. RimerMoshe - שיחה 17:55, 31 באוקטובר 2018 (IST)