לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "חברת הגיחון"

נוספו 6 בתים ,  לפני 5 חודשים
מ
בוט החלפות: תוכנ\1ת, \1מיליון \2, \1יישוב\2
(מידע פרסומי שמקומו באתר החברה)
מ (בוט החלפות: תוכנ\1ת, \1מיליון \2, \1יישוב\2)
חברת הגיחון נוסדה בשנת 1996 על ידי עיריית ירושלים והיא פועלת כחברה עצמאית מכח חוק תאגידי המים והביוב, בשנת 2003 חברת הגיחון התנתקה רשמית מעיריית ירושלים וזו האחרונה חדלה מלספק שירותי גזברות ואכיפה לגיחון אשר החלה לתפקד גם בתחומים אלו באופן עצמאי לחלוטין, במסגרת תהליך התאגוד, הגיחון החליפה מערכות מחשב והגדירה מחדש יעדי שירות.
 
החברה מספקת מים לכמיליון תושבי ירושלים, מבשרת ציון ואבו גוש, המשתרע על פני שטח של כ-130 אלף דונמים ומספקת שירותי ביוב למעל מליוןמיליון נפש במרחב ירושלים הכולל.  
 
החל משנת 2010 החברה אחראית על מתן שירותי מים וביוב גם למועצות מקומיות מבשרת ציון ואבו גוש.
 
החברה מופקדת  על פיתוח, הרחבה, הפעלה ואחזקה של רשתות המים והביוב וזאת בהתאם לתכניותלתוכניות הצמיחה וההתפתחות של הישוביםהיישובים הנמצאים תחת אחריותה.
 
במסגרת עבודות הפיתוח והאחזקה של רשת המים יוזמת חברת הגיחון, באורח שוטף, החלפה של צנרת מים, מרחיבה ומעתיקה תשתיות, עורכת ביקורות קפדניות לבדיקת איכות המים שהיא מספקת, בונה בריכות לאיגום מים ומתקני שאיבה, מתקנים להפחתת לחצים ועוד, בתחום  הביוב, מבצעת חברת הגיחון עבודות שוטפות לאחזקת המערכת והמתקנים ומשקיעה בפיתוח ובהרחבה של רשתות אלה ובמסגרת זו מניחה קילומטרים רבים של צנרת מדי שנה.