מרי הריסון מקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מרי הריסון מקי

מרי הריסון מקיאנגלית: Mary Harrison McKee‏; 3 באפריל 1858 - 28 באוקטובר 1930), בתו של נשיא ארצות הברית, בנג'מין הריסון. שימשה בתפקיד הגברת הראשונה של ארצות הברית, בחודשים הספורים שנותרו לכהונתו של אביה לאחר מות אמה קרוליין הריסון ב-25 באוקטובר 1892.

מרי נולדה באינדיאנפוליס, אינדיאנה. בנובמבר 1884 היא נישאה לג'יימס רוברט מקי, אחד מהמייסדים של חברת ג'נרל אלקטריק. לזוג נולדו בן ובת.

מרי קבורה בבית הקברות קראון-היל אשר באינדיאנפוליס. היא האחרונה בתפקיד הגברת הראשונה של ארצות הברית, שלא הייתה אשתו של הנשיא.

הגברת הראשונה הקודמת:
קרוליין הריסון
מרי הריסון מקי
18921893
הגברת הראשונה הבאה:
פרנסס קליבלנד


מרתה וושינגטוןאביגייל אדמסמרתה ג'פרסון רנדולףדולי מדיסוןאליזבת מונרולואיזה אדמסאמילי דונלסוןשרה ג'קסוןאנג'ליקה ואן ביורןאן הריסוןג'יין הריסוןלטישה טיילרפרסילה טיילרג'וליה טיילרשרה פולקמרגרט טיילוראביגייל פילמורג'יין פירסהארייט לייןמרי לינקולןאלייזה ג'ונסוןג'וליה גרנטלוסי הייזלוקרישיה גרפילדמרי מקאלרוירוז קליבלנדפרנסס קליבלנדקרוליין הריסוןמרי הריסון מקיפרנסס קליבלנדאידה מקינליאדית רוזוולטהלן טאפטאלן לואיז וילסוןאדית וילסוןפלורנס הרדינגגרייס קולידג'לו הובראלינור רוזוולטבס טרומןמיימי אייזנהאוארג'קלין קנדיליידי בירד ג'ונסוןפט ניקסוןבטי פורדרוזלין קרטרננסי רייגןברברה בושהילרי רודהם קלינטוןלורה בושמישל אובמה החותם של נשיאי ארצות הברית.